PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patates Cuvali Ile Takla Atan Tofas

GokhanRS
17-07-2017, 13:15
Beyler patates cuvali cer cop diyip gecmeyin. Gordugunuz gibi tofas patates cuvali ile takla atmis.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/patates-2.jpg

Şaftına patates cuvalı dolanan otomobil takla attı: 4 yaralı – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/saftina-patates-cuvali-dolanan-otomobil-takla-atti-4-yarali-1935728/)

bu arada kusura bakmayin konu acarken turkce karakter kullandigimda sapitiyor sorunu cozmeye calisiyorum.

GokhanRS
17-07-2017, 13:18
http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/patates-1.jpg

free-hifi
17-07-2017, 13:21
yola pislik atanları kamera ile kayıt edip şikayet edeceğimiz merci var mı?

GokhanRS
17-07-2017, 13:25
karayolları sanırım şikayet mercii. ancak şehir için belediyeye ait yollarda örneğin istanbulda beyaz masa diğer şehirlerde de zabıta sanırım.

SULTANOGLU
17-07-2017, 13:29
Benimde geçen bodrum yolculuğumda gözümün önünde dolu patates çuvalı önüme düştü. Büyük kaza atlattık. kamyoncu durmadı bile manisanın dağlarını çıkıyor diye.

KÖROĞLU
17-07-2017, 14:09
Başlığı okuyunca çuval arabanın içindeyken takla atıp birisi falan öldü sandım.

dönen aksama dolanıp ta kaza yaptıracağı aklıma gelmemişti. Bu tür şeyler hep sıkıntı. geçmiş olsun.

gkhn55
17-07-2017, 14:40
Çuval ile takla atılacağı kimin aklına gelir.Geçmiş olsun..

ahmetgurlek
17-07-2017, 15:25
almanya'da falan oluyor mudur böyle şeyler? otobanda tapagaz giden bi m6'ya falan patates çuvalı takılıyor mudur? hayır, bu tip şeyler onlarda olmuyorsa, bizi kıskanmalarının sebebi bu olabilir mi diye merak ediyor insan.

Hondafatih
17-07-2017, 15:57
kilit dif den sonra kilit saft ile artık yan yan gitmek bu kadar basit tech... çuvallara zam gelir artık

Büyük geçmiş olsun.

drago
17-07-2017, 16:57
Gerçekten çok tehlikeli bir olay, başına gelen bilir. Ben de 407 ile giderken halat dolanmıştı, bir anda kilitlendi teker, ama ben şanslıydım sağa çekerken koptu çıkartırken sorun olmadı

McKrop
17-07-2017, 20:04
Kış lastiklerinin hiç suçu yok yanii :)

redtop
17-07-2017, 22:53
Amerikada otoyolda cok denk geldim kaplama lastik parcalarini yolun ortasinda birakan kamyonculari.Oralarda da oluyor yani.He su varki okuz gibi tapa gaz gitmedikleri icin durmak yada bu tur aksilikleri yonetmek daha kolay oluyor.

+soner
17-07-2017, 23:08
Ölüm olmaması sevindirici.

Birde otobanlarda sıkça karşılaştığım kaplama tır lastikleri görüyorum özellikle gece yolculuklarında hiç farkedilmiyor. Aman dikkat

tylan
18-07-2017, 00:27
Kaza yapana çok geçmiş olsun 10 sene evvel tamda bu zamanlarda bende aynı kazayı yaptım. benim altımda da şahin vardı. mısır püskülleri şafta girmiş,sıkıştırmış ve birden beni havaya uçurmuştu. 2 takla atıp düz durdum. Sağ kolum kırılmış. Serçe ve yüzük parmağım kopmuştu.hala ıkı parmağımda his yok

semavi
18-07-2017, 00:37
Amerikada otoyolda cok denk geldim kaplama lastik parcalarini yolun ortasinda birakan kamyonculari.Oralarda da oluyor yani.He su varki okuz gibi tapa gaz gitmedikleri icin durmak yada bu tur aksilikleri yonetmek daha kolay oluyor.

Ben gecen gun buyukce bir dalin uzerinden gecmek zorunda, kacamadim. Dal dumduz degildi ve kalindi yani kol kalinliginda en az. Arabanin altina saplanmis bir bosluk bulup...

Amerika da da devamli goruyorum yollarda bir seyler... Yani ulkeye b.k atmam durduk yere :)

Burada bonuslarda var ama...

yollarda ezilmis opossum, amarillo, geyik, sincap, yilan vs lesleri :)

Turkiye'de ki kopek kazalari ile buradaki vahsi hayvan kazalari olumune kapisir :)

Not: 5 aydir kopek olusu gormedim yol kenarinda!

mert_can 41
18-07-2017, 04:27
Çuval tarzı şeylerden korkmuyorum altıma girmesinden ama şu e5 teki saçma şerit çökmeleri çok korkutuyor orta kalın yüksek sağ sol düşük bir gün araba oturucak diye korkuyorum. Bir kere peugeot 307 ile geçtik öyle sağ çekip baktık bulamadık az daha yangın çıkarcakmış arabada o gün arza yapması ile servise gittiğimizde farkettik.

Octane
18-07-2017, 11:05
Kış lastiklerinin hiç suçu yok yanii :)

Bir suçu yok gerçekten.

Bütün önden motor arkadan iter araçların şaftı ve diferansiyeli tam olarak bu şekilde açıkta duruyor.

Aynı bu şekilde şaftın komple kilitlenmesi demek bir anda arka tekerleklerin durması demek, mesela 120yle giderken bir anda el frenine asılmak gibi. Kış lastiği olsa ne olacak slick olsa ne olacak.

Çok sakin ve serinkanlı bir sürücü olmakla beraber, gezegenler doğru şekilde dizilip yıldızlar da yardım ederse belki kurtulunur. Yoksa işte böyle oluyor.

korki
18-07-2017, 12:22
Geçen sene ş.arası yolda giderken 1mm-2mm kalınlığında plastik levhayı yolun ortasında son anda fark ettim esasında durduktan sonra yolun ortasından çekerken farkına vardım. haliyle üstünden geçtim nasıl olduysa levha havalanıp sol sisi dağıttı ufakta olsa davlumbazı dağıttı. Süratim yüksek olsa alt tarafı kesip parçalardı heralde . Afyon- Konya arasında sol şeritte ne işi varsa lastik parçası ile karşı karşıya kaldım ben atlattım arkamdan gelen Vito çarptı , ön tampon dağıldı çarpması ile birlikte önünde sürüklemeye başladı Allah'tan altına girmedi. Durdum yardım edecek birşey var mı diye iple bağlarız dediler.

Üniversite yıllarında Isparta-Antalya yolunda baraj geçişine gelmeden önceki viraja mıcır dökmüşler olduğu gibi duruyor , arkadaş aracı mıcıra kaptırdı yolda 360 dönüp yolun ortasında durduk. Arkadan gelen otobüs zor bela durdu. Şansımıza karşıdan gelen yoktu. Kazasız belasız atlattık.

Onlar anca radar kursunlar, saçma sapan uygulama yapsınlar, bildiğin haraç kesme olayına dönecek yakında. İnsanımızda alım gücü de kalmadı adam istemez mi sıfır lastikle yola çıkmayı kaç ton yük taşıyor kaplama üstüne kaplama malesef. Duyarsızlıkta diz boyu olunca manzara bu oluyor.

Mutu
18-07-2017, 12:24
Ben motosiklet sürücüsü olarak düşük hızda görürsem böyle şeyleri alıp bariyer dışına atıyorum. Arabada x1 riskse motorda x5 risk. =)

Yigit-Y
18-07-2017, 12:27
adamda ki şansa bak ya şansa yaşıyoruz vol.13548452