PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2016 model 2017 Talisman fiyat farkı

DEJ
12-08-2017, 11:42
Bu konu defalarca açıldı biliyorum arattım ama bulamadım o yüzden yeni konu açma gereği duydum forum kirliliği için kusura bakmayın

1.6 dci edc 160 bg icon Talisman 2016 liste fiyatı 144.000 iken 2017 liste fiyatı 174.000 TL

Ötvye zam mı geldi neye göre bu kadar fiyat artışı?

2009 yılında 32bin liraya 1.6 corolla alıyordun orta paket nerden nereye geldi fiyatlar birilerinin dur demesi lazım artık bu fahiş artışlara

https://i.hizliresim.com/zBodE7.png

Nightfish
12-08-2017, 12:02
144 güzel fiyatmış yalnız. Trendline + DSG Passat'a 147 isteniyor.

BAT9
12-08-2017, 12:12
Tüketici kendini düşünmüyor ise firma neden tüketiciyi düşünsün. Kimse bu fiyatlara araba almak için kimseyi zorlamıyor. Talep varsa adam satar, adam arz talep durumuna bakıyor sonuçta ona göre fiyatını belirliyor. Talep arzdan fazla ise güç firmada oluyor sonuçta herkes karını kazancını arttırmak ister. Araba satarken bile istediğimiz fiyata talep olmayınca fiyatta düşüklük yapıyoruz, veya talebi göz önüne alıp ona göre fiyat belirliyoruz.

Tek hata tabii ki tüketicide değil ama tüketicinin kendi rolünün farkına varması gerekiyor. Taleplerin azalacağı bir zaman araba fiyatlarının durumunu ve firmaların nasıl bir yol izleyeceğini çok merak ediyorum.

Eworen
12-08-2017, 12:24
"0" km fiyatlarini bilmem de ikinci eldeki araclarin fiyatina donanimina bakiyorum
Sonra bide passata bakiyorum fiyatima donanimlarina falan
Talisman cok cok mantikli bir arac

300E
12-08-2017, 12:39
Tüketici de suçlu da, fiyatların bu raddeye gelmesinin sebebi tabiki de vergilerdir, bu gün 5000 liralık iPhone 7+ ın 1340 küsür lirası vergi, içtiğimiz 8 liralık biranın 6 lirası vergi neredeyse.

burak10
12-08-2017, 12:50
2016 talismanlar ötv zammından önceki fiyattan geldi. sonrakiler ötv zammı olduğundan ve 1 model yuksek olduğundan zamlıdır. ayrıca 2016 fiyatlarına heveslenmeyin 3-5 tane kalmıştır oda bulabilirseniz. Renoda gel gel'i seviyor :D

bad cat
12-08-2017, 12:57
Ramazan Bayramı'nda Peugeot 5008 incelemeye aldım. o zaman liste fiyatı 141k idi sonra 143k oldu. Geçen baktım 149k küsur olmuş ve bu şuan ki kasa. yeni kasa Eylül Ekim gibi tanıtılacakmış artık onu da 170k dan falan açarlar.

VETTE
12-08-2017, 14:15
Aynen hazirandan itibaren rutin zam geliyor bende jazz a bakıyorum paso artiyor

DEJ
12-08-2017, 14:28
Tüketici kendini düşünmüyor ise firma neden tüketiciyi düşünsün. Kimse bu fiyatlara araba almak için kimseyi zorlamıyor. Talep varsa adam satar, adam arz talep durumuna bakıyor sonuçta ona göre fiyatını belirliyor. Talep arzdan fazla ise güç firmada oluyor sonuçta herkes karını kazancını arttırmak ister. Araba satarken bile istediğimiz fiyata talep olmayınca fiyatta düşüklük yapıyoruz, veya talebi göz önüne alıp ona göre fiyat belirliyoruz.

Tek hata tabii ki tüketicide değil ama tüketicinin kendi rolünün farkına varması gerekiyor. Taleplerin azalacağı bir zaman araba fiyatlarının durumunu ve firmaların nasıl bir yol izleyeceğini çok merak ediyorum.

Ekmek satılıyor diye 5 lira yapsınlar o zaman nasıl olsa satılıyor millet mecbur alıcak

İnsanımız onun son model arabası var biz niye düşük modele binelim dedikçe yani aldıkça bu böyle gider

2009da verdiğim örnek sıfır ötv fiyatıydı mesela benim dediğim devletin de el atması lazım her ne kadar bu vergi direkt devletin cebine girsede. Bankalara çemkiriyorsun faiz için ee senin yaptığın ne vatandaşına aynı şey

MBuğra
12-08-2017, 14:54
ODD'nin yayınlarığı satış rakamlarına bakınca, satışlarda hiç bir değişiklik yok hatta artmış gibi duruyor ancak ben inanmıyorum. Filo alımları satış rakamlarını şişiriyor. Perakende satışlar düştü.

Symbol, Megane,301 gibi filoda ekmek gibi giden arabaları dışarıdaki galerilerde, markadan 10 lira aşağısına ilanlar dolu sahibindende.

Ancak buna rağmen fiyatlarda gerçi çekme yok. Tam gaz devam.

BAT9
12-08-2017, 15:01
Ekmek satılıyor diye 5 lira yapsınlar o zaman nasıl olsa satılıyor millet mecbur alıcak

İnsanımız onun son model arabası var biz niye düşük modele binelim dedikçe yani aldıkça bu böyle gider

2009da verdiğim örnek sıfır ötv fiyatıydı mesela benim dediğim devletin de el atması lazım her ne kadar bu vergi direkt devletin cebine girsede. Bankalara çemkiriyorsun faiz için ee senin yaptığın ne vatandaşına aynı şey
Hocam haklısın da sanırım dediğim şeyi yanlış anladınız. Her şeyin bir maliyeti ve değeri var. Ekmeğin 5 lira olması mantığını anlayamadım. Zaten arz fazlası olan bir şey her gün binlerce ekmek boşa gidiyor. 5 lira olması mantıksız olur değil mi, bakın sizde değerini ve maliyetini bildiğiniz için şimdiden tepki koyarsınız 5 lira olan ekmek yerine daha uygun olan ikamesini seçersiniz. 5 liradan ekmek almazsınız talebiniz olmaz değil mi? Ekmeğin fiyatı da makul ölçüde iner. Talismanında ne kadar çok maliyetinin üzerinde satıldığını kestirebiliyoruz.
Benim demek istediğim tüketicinin de fiyatlar üzerinde etkisi olması. Faizler, bankalar ve devlet konusuna girmek istemiyorum tek hatalı tabii ki tüketici değil. Saygılarımla

DEJ
12-08-2017, 15:37
Dediğin örnek şuan inşaat sektöründe geçerli 50-100 bin maliyeti olan evleri 7-8-10 katı karla satmaya kalktılar bi süre sattılar da şuan ellerinde patlıyor bir çoğu tüketicinin bu noktada etkisi var fiyatlar şuan için düştü mü hayır. bi kaç sene daha böyle gitsin düşecek 200bine sıfır daire verecekler

Burda iş devlette bitiyor tüketiciye suç atmaya gerek yok tüketici alıyor müstehak bu fiyatlar diye birşey olamaz devlet el atacak.

Avrupa ülkerinde işçi de son model 7 kasa 5 kasa bmw ye biniyor iş adamı da bu imkanı sağlayan da devlettir

DEJ
12-08-2017, 15:40
Satıcı da devlet ötv yi almasın fiyatlar düşsün diyecek doğal olarak

Quantum
12-08-2017, 16:05
Otomobil fiyatları arttıkça satışlar da kat kat artacak. Bu söylediğimi unutmayın

ghibli06
12-08-2017, 16:22
bir de F30 a pahalı diyorsunuz :)

onursumer
12-08-2017, 16:32
dizel dsg polo 85-90 bin tl aralığından satılırken bence araba fiyatlarını tartışmaya gerek yok :D

dqn
12-08-2017, 20:30
Borusan gecen haftalarda 318d m paketi 205 bine vermis. Bu fahis otv ve yuksek kur bmw ye islemiyor sanirim.. premiumlar ucuz hale geldi.

Emrecan-R
12-08-2017, 21:30
205 bin ucuz mu?

Evrenoz
12-08-2017, 21:46

Biri yaşamak için zorunlu tüketim malzemesi, diğeri lüks..
Alakasız örnek olmuş..

devlet her şeye el mi atacak bu durumda? Araban telefona, tatilden kıyafete, saatten bilgisayara.. Hepsinin pahalısı var piyasada neticede..

i-vtec07
12-08-2017, 21:56
Bi tanıdıgımız 143 bine tam dolu golf aldı geçenlerde. Pahalı geliyosa almayın abi milletin g*t ünde don yok highline(dogrusu hayklayn) passat ta biniyo (küçümsemiyorum pejo 301 e biniyoz şuan) satış adeti düşmesse bu rakamlar düşmez tabiki satış adeti stabil olan ticari malın fiyatı düşmez aksine yükselir
İşin vergi ve siyaset yönüne hiç girmiyorum o konuyu çok tartıştık allah ıslah etsin..

Octavia RS
12-08-2017, 22:10
Geçen sene 1.2 TSI DSG Advance paket(double ekran,cam tavan,17 jant,led paket,alcantra koltuk v.s) sıfır Leon 71.500 üzerinden satılıyordu şuan ikinci el leonlara bakıyorum 14,15 model aynı motor şanzıman Leonlar 70 den aşağıya satılmıyor ve az önce saydığım donanımların hiç biri olmayan paketler valla insan hakikaten hayret ediyor.

DEJ
12-08-2017, 23:15
Biri yaşamak için zorunlu tüketim malzemesi, diğeri lüks..
Alakasız örnek olmuş..

devlet her şeye el mi atacak bu durumda? Araban telefona, tatilden kıyafete, saatten bilgisayara.. Hepsinin pahalısı var piyasada neticede..

Talep var ki zam da kaçınılmaz oluyor diyolar yoğun talep var diye zam mı yapılması gerekiyor bu doğru birşeymiş gibi savunuyorlar

Temel tüketim malzemelerinde de kafalarına göre fiyat koysunlar o zaman nasıl olsa millet almaya mecbur

Özel tüketim vergisini de çıkartan devlet + bunun kdv si var birde insanları nasıl soyarızın başka bi şekli Mantıklı bi açıklaması var mı bu vergilerin? Dünyanın neresinde böyle saçma sapan vergiler var bilmiyorum. Devlet el atsın derken şu saçma sapan vergilere bi düzenleme getirsin en azından demek istedim lüks de herşey ötv ye çıkıyor tabiki

Evrenoz
13-08-2017, 00:06
Talep var ki zam da kaçınılmaz oluyor diyolar yoğun talep var diye zam mı yapılması gerekiyor bu doğru birşeymiş gibi savunuyorlar

Temel tüketim malzemelerinde de kafalarına göre fiyat koysunlar o zaman nasıl olsa millet almaya mecbur

Özel tüketim vergisini de çıkartan devlet + bunun kdv si var birde insanları nasıl soyarızın başka bi şekli Mantıklı bi açıklaması var mı bu vergilerin? Dünyanın neresinde böyle saçma sapan vergiler var bilmiyorum. Devlet el atsın derken şu saçma sapan vergilere bi düzenleme getirsin en azından demek istedim lüks de herşey ötv ye çıkıyor tabiki

Özel sektörde ticaret kâr amacı güder ve tacir kâr maximizasyonu yapmaya çalışır. Malı talep gördükçe, değerini arttırır. Ta ki arz-talep dengesi arz fazlası oluşturana kadar.
Tacir için bunu yapması da son derece doğaldır.. Adı üstünde tacir. En fazla parayı kazanmak için kurmuş o işletmeyi.. Halk faydalansın diye değil.. Talep arttıkça arttırır malının fiyatını. 1 lahmacun neden ve nasıl 50 lira oluyor sanıyorsun çeşme beachlerinde? Veya yunanistanda en baba beachlerde localar ücretsizken neden burdaki beachlerde 2 şezlong 1 semsiye 45 tl zannediyorsun? arz-talep ilişkisi..

Temel tüketim malzemelerine kafalarına göre fiyat koyarlarsa halk buna erişemez. Erişemediği zaman da açlıktan ölenler ortaya çıkar ya da suça karışanlar anarşiyi yaratır. Devlet buna müsaade etmeyeceği için temel tüketim malzemelerine limit koyar. Ekmeği belli bir fiyattan satar, et balık kurumunda eti belli bir fiyattan. Aynı et nusrette 500 liraya da satılabilir ama.. neden? arz talep ilişkisi.. alıcısı var ki satıcısı da var..Önceki mesajda sana temel tüketim malzemeleri ve lüks malzemeler farkını yazdım anlamamakta diretiyorsun. Anlama niyetin yoksa, hala "ekmeği de arttırsınlar" kafasındaysan boşa laf anlatmayayım. He he deyip geçerim..

Devletin koyduğu ÖTV, KDV, KDV'nin ÖTV'si gibi kalemler saçma da olsa, mantıklı da olsa devletin kasasına giren bir girdidir. Halk bundan rahatsız değilken, talep patlaması yaşanırken, fiyat artsa da mal alınmaya devam ederken devlet enayi mi cebine az para girsin diye vergisini kıssın. Vatandaş olarak ne zaman almamaya başlarız o zaman devlet değiştirir birşeyleri. Yoksa oturduğumuz yerden foruma yazarak bir şey değişmez.. vergilerin mantıklı açıklaması devlete göre var. sana / bana göre yok. devletin de senin / benim mantığımıza uyacak açıklama yapma zorunluluğu yok..

İphone 4000 TL, 500 TL'ye de telefon var... Iphone stokları anında tükenip millet sırada beklerken gidip de apple'a "fiyatları düşür" demek kadar saçma bir şey nasıl olamazsa bu dediğin de aynı hesap.

DEJ
13-08-2017, 10:03
Haklısın abi herşey bizim salak millette bitiyor

Focus4171
13-08-2017, 10:51
Bi tanıdıgımız 143 bine tam dolu golf aldı geçenlerde. Pahalı geliyosa almayın abi milletin g*t ünde don yok highline(dogrusu hayklayn) passat ta biniyo (küçümsemiyorum pejo 301 e biniyoz şuan) satış adeti düşmesse bu rakamlar düşmez tabiki satış adeti stabil olan ticari malın fiyatı düşmez aksine yükselir
İşin vergi ve siyaset yönüne hiç girmiyorum o konuyu çok tartıştık allah ıslah etsin..

Aşağıda ilk altı aylık model bazında araç satış raporu var. Zaten Doğuş ambargo koymuş ana segmentlere. Golf ve Leon satışı geriye kalan bütün modellerin satışından daha fazla. Passat'ı zaten artık saymıyorum, yıllardır açık ara birinci. Ben bu sene satışların ciddi oranda azalacağını düşünüyordum. Fakat ÖTV artışı ile satış düşüşünü kıyaslarsak devlet fazlasıyla karlı. Euro'da bu seviyeleri geçebileceğini düşünürsek her hafta gelen zamların daha da duracağını sanmıyorum.

2017 Haziran Model Bazında Otomobil Satışları (http://www.ototeknikveri.com/haber/10774/2017-haziran-model-bazinda-otomobil-satislari)

Focus4171
13-08-2017, 10:53

Aşağıda ilk altı aylık model bazında araç satış raporu var. Zaten Doğuş ambargo koymuş ana segmentlere. Golf ve Leon satışı geriye kalan bütün modellerin satışından daha fazla. Passat'ı zaten artık saymıyorum, yıllardır açık ara birinci. Ben bu sene satışların ciddi oranda azalacağını düşünüyordum. Fakat ÖTV artışı ile satış düşüşünü kıyaslarsak devlet fazlasıyla karlı. Euro'da bu seviyeleri geçebileceğini düşünürsek her hafta gelen zamların daha da duracağını sanmıyorum.

2017 Haziran Model Bazında Otomobil Satışları (http://www.ototeknikveri.com/haber/10774/2017-haziran-model-bazinda-otomobil-satislari)

burakk.
13-08-2017, 10:57
Fiyatların düşmesi için almamamız,tepki göstermemiz lazım. Lakin lüks/gösteriş meraklısı bir millet olduğumuz için düşmez. Aksine daha da artar bu rakamlar. 36 ay taksitle telefon alıyoruz Allah aşkına neyi tartışıyoruz burada

vectra-tuner
13-08-2017, 12:44
360.000 tl'ye satılan 2.0 Premium (Bmw-Mercedes) aracın ana parası 150.000 tl ve gerisi yani 210.000 tl'si vergi.. Hakikaten şaşırıyorum distribütürlerin ne suçu var.. Ötv'siz fiyatları baz alarak yurt dışı fiyatlarına bakarsanız Ötv'siz rakam Türkiye'ye girişleri çok çok ucuz.. Üreticiler Türkiye'ye çok daha ucuza yolluyor arabaları...

Berk007
13-08-2017, 13:31
birilerinin dur demesi lazım artık bu fahiş artışlara

Dur.

https://st.deviantart.net/emoticons/a/analprobestare.gif

DEJ
13-08-2017, 16:43
Dur.

https://st.deviantart.net/emoticons/a/analprobestare.gif

bu ne lan şimdi !? komik olduğunu mu sanıyorsun

DEJ
13-08-2017, 16:45

Yavşaklık bildiğin

Evrenoz
13-08-2017, 16:51
Yavşaklık bildiğin

Arkadaş mısınız yoksa ciddi mi yazıyorsun?

G.U.Z.
13-08-2017, 17:00

Kendisine demis abi:))

Sert@ç
13-08-2017, 17:23
Geçen gün doğuşta 358bine vw arteon satıldı
Boşverin niyetiniz varsa alın

DEJ
13-08-2017, 21:15

yok abi değiliz cezamı kesebilirsin

Berk007
13-08-2017, 23:08

Yavşaklık bildiğin

hadi abim sen bi kumsal havası falan al gel, yanına kova ve kürek de al. Kale falan yaparsın, stres atarsın.
Sonra otomobil fiyatlarını düşünürsün, belki yurtdışı ile falan kıyaslarsın.

Ayrıca yanında velin falan da bulunsun, azıcık terbiye ve edep de öğretsin sana, kendini bu konuda da geliştirmek büyüdüğün zaman hayatına katkıda mutlaka bulunacaktır.

Evren sence ben yazdığı mesaj ile kalitesinin seviyesinin nerede olduğunu gösteren böyle bir adamla arkadaş olabilir miyim :)

DEJ
14-08-2017, 01:57
Benim terbiyemi sorgulayabilecek en son kişisin

Hak edene hak ettiği şekilde davranırım ben dışarıda nasılsam burda da aynı

Tamıdağın kim olduğunu bilmediğin adamla konuşmasını sen öğren asıl babanın oğlu değilim istediğin gibi konuşamazsın benimle

Evrenoz
14-08-2017, 08:24
Benim terbiyemi sorgulayabilecek en son kişisin

Hak edene hak ettiği şekilde davranırım ben dışarıda nasılsam burda da aynı

Tamıdağın kim olduğunu bilmediğin adamla konuşmasını sen öğren asıl babanın oğlu değilim istediğin gibi konuşamazsın benimle

Adam sadece 3 harf yazmış.. O da esprisine.
Birileri bu fiyat artışına dur demeli demişsin, o da bunu alıntı yapıp Dur demiş o kadar..

Buna istinaden kafa göz dalmışsın, yavşaklığına kadar yürümüşsün.. Tepkin orantısız, ağzının ayarı orantısız, uslubun orantısız.. Bu kadar orantısızlığına, hakaretine rağmen yine de edebiyle cevap vermiş Berk sana...

Berk'i senelerdir tanırım. Bu güne kadar nasıl tanıdıysam o şekilde davranmış. Efendiliğini, terbiyesini, ahlakını bozmamış.

lnd_samet
14-08-2017, 09:18
renault un bayiilere 2016 talismanları(elinde çok miktarda kaldığı için) verdiği rakamları bir bilseniz..

Nightfish
14-08-2017, 09:35
renault un bayiilere 2016 talismanları(elinde çok miktarda kaldığı için) verdiği rakamları bir bilseniz..
E söyleyin de bilelim ? :) Fiyat güzelse gidip bugün yazılırım 1.6 Icon pakete.

lnd_samet
14-08-2017, 11:10
maliyeti söylemek yerine stoğunda 2016 talisman olan bayiilere ulaşın. mesela benim bildiğm 3-4 bayiide hiç kalmadı(10dan fazla almalarına rağmen), taşradaki alan bayiileri araştırmak lazım. nakit aldılar çünkü elden çıkartmak istiyorlar.

ahk
14-08-2017, 11:32
çok çok özel değilse fiyat alabilir miyiz? özel mesajda olur.

canatakann
14-08-2017, 14:30
Geçen ay siyah renk bayide kalan icon paket cam tavansız 110hp lik modeli 139.000 lira gibi son rakama bırakmışlardı ciddi olunsa belki 1-2 lira daha inebilirlerdi 4-5 kez aramışlardı beni satış için varsa hala kalanlar değerlendirilebilir. Piyasa fiyatlarına göre f/p aracı desekte yeridir donanım olarak vs.

lnd_samet
14-08-2017, 14:48
özel birşey yok.
manisa ordu a.ş. 103.800 e bırakıyor en son, stokta kaldıysa halen alınabilir.

Ferhat_V
14-08-2017, 14:53
özel birşey yok.
manisa ordu a.ş. 103.800 e bırakıyor en son, stokta kaldıysa halen alınabilir.

bu araç düz vites boş baz donanım dimi ? hayır yani megane bile bu fiyat değil de..

canatakann
14-08-2017, 22:50
Bu fiyata icon alınıyorsa çok mantıklı olurmuş gerçekten.

douu
15-08-2017, 15:38
olabilecek tüm opsiyonlarla birlikte talisman aldık. 158 bin tlye. 2016 model. aynı gün 2017 model için 187 bin tl fiyat verdiler. aradaki fark çok ciddi. direk olarak 2016 modeli aldık. bu arada aldığımız para da comfortline passat parası. donanım olarak da aklınıza ne geliyorsa var araçta.

barisy
15-08-2017, 19:03
Araba gerçekten iyi. Yol tutuşu da şu Yeni jenerasyon renaultlarda gerçekten çok güzel. Kadjar var bende 19 jantlı, çok rahat sürüşü var cidden.

Talismanda koltuk havalandırma bile vardı yanlış hatırlamıyorsam. 160 lık ultra ekonomik değildir muhtemelen de 110 luk motor evladiyelik olur. Passattan çok daha şık bir araç bence , özellikle güzel bir renk seçildi ise çok havalı duruyor alet.