PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Istanbul Park,En iyi Honda Suresi

997TT
02-11-2017, 22:07
Baybars kardesım sagolsun bugun yukledı,Gopro dan beceremedım ben. Ayrıca kamera acısını ayarlayan Selım Ustaoglu kardesıme tesekkurler.
Bu sureyı pazartesı gunu yaptım. İlk cıkısımdı,zamanla dahada ınıcek.
9-12 ve 13.vıraj cıddı ıslak 9ve 13 cok az da olsa suremı calıyor.
İlk turun sonunda 14'un kerbıne carpıyorum ve cıkısta "tok" dıye ses duyuluyor,hatta o ses 1'e frenlemede duyucaksınız.Daja ılk tur Z rot denen zıkkımı egmısım :(
Bu yuzden zamanı ındıremedım.Bunada şükür. Zamanımız cok,ınsallah daha ıyı hatıralarla ayrılırım pıstten.
Aracta Jant-torfeo lastık ve "ucak benzını" var :) :heyoo:
En buyuk dılegım kısa zamanda yazılım cıkması ve stg1,5 kıvamında pıste gırmek ısterım
Ayrıca pıst gununde bıze her turlu teknık ve manevı destegı veren Bugra kardesıme tesekkurler:icon_tup:

Honda Type R FK8 Istanbul Park - En Hızlı Honda Süresi 2.21.400 Murat Engin - YouTube (https://youtu.be/TY_kkME5OvY)

yubika
02-11-2017, 22:38
yahu üstadım sizi forumda takip ediyoruz fakat keşke şu video işlerini biraz daha ciddiye alsanız da gipiesli mipiesli bir sistem kullansanız sizin hızınızı görsek, kamerayı arkanıza yerleştirseniz sizin de reaksiyonlarınızı vs. görsek... sürüş harika sunum, kötü affınıza sığınarak söylüyorum

McKrop
02-11-2017, 22:40
7inci ve 8inci viraj çizgine hastayım abi :cool: öğrenmemiz gereken çok şey var keyifle izliyoruz.

997TT
02-11-2017, 22:49
yahu üstadım sizi forumda takip ediyoruz fakat keşke şu video işlerini biraz daha ciddiye alsanız da gipiesli mipiesli bir sistem kullansanız sizin hızınızı görsek, kamerayı arkanıza yerleştirseniz sizin de reaksiyonlarınızı vs. görsek... sürüş harika sunum, kötü affınıza sığınarak söylüyorum
Soyle yapalım;sızler benım araca koyun ne ıstıyorsanız.Benım o tarafım cok zayıf ve bu yastan sonrada ıyılesmez.Forumda yıllarca vıdeo yok dıye elestırıldım,sonra cep telınden cekıldıgını kesfettım,ıyı kotu vıdeolarım oldu.Bıara genc kardeslerım arabaya gopro koyuyordu.Bu sefer cektıklerımın acısı vs elestırıldı. :) Sonra gıttım gopro aldım,ılk kez kullanayım dedım,az kalsın buda olmaycaktı.Kartı doldu,megerse acık unutmusum... Aracın hızını falan cekmesı ıcın ortaya koymam gerek,ıkı koltuk arası.Onu nasıl yapıcagım?Gps vs nasıl olur hıc bılmıyorum...

7inci ve 8inci viraj çizgine hastayım abi :cool: öğrenmemiz gereken çok şey var keyifle izliyoruz.
Tesekkur ederım ama daha ılk cıkısım,alısayım daha guzel ve hızlı cızgıler ınsallah ızletırım sana...

snrk
02-11-2017, 23:22
14'ün içteki kerb'ü çok sakat, ciddi yükseklik farkı var. Ama dıştaki kerb baya masum duruyor. Orda rot nasıl eğilmiş hayret :(
Kamera açısı için şöyle bir örnek buldum. Burda kamera nereye ve nasıl tutturulmuş sizce?
https://i.hizliresim.com/rJ5Lmm.png
Fun To Drive,Honda! CIVIC TYPE R - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=o6zMgcGji3M)

KemalHDH
03-11-2017, 00:27
Uzun düzlükten sonra 02.13teki frenlemede zamanlama, sonra sol ve sağ viraj optimum olmuş çok iyi. Tebrikler.

Canselmo
03-11-2017, 01:43
Koltuk basliklarinin demirlerine boru seklindr bir parca tutturulup goproyu ona yerlestirince bu aci olusuyor. Aksesuar olarak satiliyor

MertSerhanÖ.
03-11-2017, 01:53
tebrikler.Pist işinde örnek alınabilcek bir iki kişiden birisiniz.Geçen bir konuda bir soru sormuştum ama görülmedi sanırım.Würth oktan arttırıcı demiştiniz,bir faydası varmı?ömcesi sonrası log vs aldınız mı acaba?

levent
03-11-2017, 03:57
Abi tebrikler, daha iyi süreler günden güne gelecektir illa ki :)

Koltuk basliklarinin demirlerine boru seklindr bir parca tutturulup goproyu ona yerlestirince bu aci olusuyor. Aksesuar olarak satiliyor

Bunlara yerleştir de görelim canım :D Şaka bi yana arka kafalıkların arasından headrest bar ve monopod işbirliği ile öne doğru uzatılabilir yada koltukların arkasına yapışırsa suction cup oradan çapraz verilebilir..

http://australiancar.reviews/_images/lrg/honda_civictyper_fk8_ser1_05.jpg

http://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1085173&stc=1&d=1409665649
http://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1085174&stc=1&d=1409665649

997TT
03-11-2017, 09:19
Su 14'u ilk turda kesmeseydım barı ama hersey tecrube napalım. İlk gunden hersey olmuyor.
O verdıgın acı guzel ama bende koltuk baslıgı yok kı :(
Arkaya yapısan zıkkım guzelmıs,bır dahakını denıyecegım.
Oktan artırıcı ıse yarıyordur,en azından arabanın soylenen gucunu alırız,otekı turlu emınım 5-10hp gıdıyordur bızım benzınle ama hıc log vs almadım. Keske meraklı arkadaslar yapsada bıze ornek olsa.
Insallah arabaya alıstıkca daha ıyısı gelıcektır. Bırde yazılım kıl tuy cıkarsa o zaman keyıflı olur.

mikelazi
03-11-2017, 09:26
sürenizi face.de görmüştüm.videoda buraya kısmetmiş.

leon ile önden çeker rekoru videosundaki kameranın yeri(sunroof camında galiba) gayet uygun bence

Tholl-ga
03-11-2017, 09:40
14'ün içteki kerb'ü çok sakat, ciddi yükseklik farkı var. Ama dıştaki kerb baya masum duruyor. Orda rot nasıl eğilmiş hayret :(
Kamera açısı için şöyle bir örnek buldum. Burda kamera nereye ve nasıl tutturulmuş sizce?
https://i.hizliresim.com/rJ5Lmm.png
Fun To Drive,Honda! CIVIC TYPE R - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=o6zMgcGji3M)

http://www.ermop.com/Data/8JH6X5AMELHCYOWPDH0ZEIYFJ8S336D2.jpg

teleskopik sopa

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/G/01/aplusautomation/vendorimages/418dd5e5-cb51-42c6-bab4-caa2a79783b6.jpg._CB271701092__SL300__.jpg

aksiyon camerası roll cage aparatı ile bu görüntüye koltuklara bağımlı kalmadan yapabilirsiniz

dkaya87
03-11-2017, 09:50
eğitim videosu gibi çok güzel :) eline sağlık 997TT abi, neleri doğru neleri yanlış yaptığımı videoyu izleyince daha net anlıyorum.

997TT
03-11-2017, 12:23
Bende sunroof yok malesef.
Teleskopik sopa ve diger kamera aparati bu tip koltuga olur mu? Nerden bulabilirim,yardimci olsaniz bana...? dkaya87 gebel olarak hatasiz denilebilir ama inceye indigimde hatalari yazayim ki daha net olsun; 1'e bir tik gec girmem gerekirdi,4'e fazla dista kalmisim(haz zaman kaybettirmez ama gereksiz),6'da daha hizli olsam sagda kacicak yerim varmis,8'in ilk apeksine 1-2 metre uzak kalmaliymisim,9 islak oyuzden erken normalde azicik daha gec girmeliyim ve 14.... Canimi yakan 14 :(. Ralli den kalan aliskanlik,keseyim dedim oda beni kesti...

cnzdmr
03-11-2017, 13:01
Kerbe yan girmenden dolayı mı oldu bu hasar abi tam olarak ?

Kerb kullanımı başarılı sürücülerin hepsinin yaptığı bir durum. Nedir burda eksik ya da yanlış yapılmış olan ?

997TT
03-11-2017, 13:14
Kerbe girip cikarken vurunca yatay Z kolunu egmisim. Hunter ile konustum,2 typeR'in daha basina gelmis. Demek ki girmeyecegim :)

rahmitanir
03-11-2017, 13:15
Video çekmek için en kolay ve belki de en güzel açı, go pro'yu kaskın sağ tarafına yapıştırmak.

Go pro'nun kendi tutacakları ve basit bir çift taraflı bant kolaylıkla işini görecektir.

Ben neredeyse tüm videolarımda bu ekilde kamerayı takıyorum, tavsiye ederim.

https://i.hizliresim.com/3p69GA.jpg

997TT
04-11-2017, 01:20
Bak sevdim bunu :)

mkerim
04-11-2017, 09:40
Kerbe girip cikarken vurunca yatay Z kolunu egmisim. Hunter ile konustum,2 typeR'in daha basina gelmis. Demek ki girmeyecegim :)

jant değiştikten sonra ön düzenin toe açıklığı değişmiş olacağından yol tutuş etkilenebilir. jant ölçüsü değişince toe açıklığını bir kontrol etmekte fayda var.

997TT
04-11-2017, 17:49
Piste cikmadan once mutlaka rot tezgahinda kendim ayarlarim aracimi...

997TT
16-11-2017, 23:52
Pistte Rekor Histe Rekor: Civic Type R - YouTube (https://youtu.be/QoTbeNEz7rs)

cnzdmr
17-11-2017, 08:07
güzel bir video olmuş.

alp1903
17-11-2017, 09:36
Honda bu işi güzel yapıyo bence, kitlesine güzel hitab ediyo. Diger hiç bir markadan bu ciddiyeti görmüyoruz. O kadar M günü yapılıyo, o kadar AMG günü yapıyolar bir kişide şu işide biz yapalım süresi bu diyelim diyen yok. Honda Türkiyeyi yürekten kutluyorum. İnşallah bu istikrarını korur diger markalara örnek olur. Rekabet iyidir. :)

997TT
17-11-2017, 10:29
Honda'nin (civic) hitap ettigi kesim ile amg yada M farkli.
Zaten inlar global reklamlarini ziyadesiyle yapiyorlar. Hatirlayin gt-R reklamini? Saticagi 2-3 arac anca ama 1-2 hafta tum tv lerde donmustu.

alp1903
17-11-2017, 12:07
Honda'nın Typer ile normal kullanıcı kitlesine tabiki hitap etmiyo siz yalnış anladınız sanırsam. Pist için koşturan kesime hitap ediyor demek istedim orda. Bugün amg otomobili olanda m otomobili olanda bu reklamı takip ediyo, arabayı merak ediyo. Bu işi Türkiyede en üst seviyede tutuyo. Satsın veya satmasın yaptıkları diger markalara örnek olur inşallah :)

997TT
17-11-2017, 14:32
Tamam,ben seni anliyorum. Takip ediyor,merak ediyor ancak Amg'nin buna ihtiyaci yok. Tr de satilacak gt-R sayisi kac?3 en fazla ama mercedes gt-r in reklamini sinema salonlarinda bile oynatti.
Amg ist park da center kurdu maalum,orada musterilerini agirliyor amg. Cok daha fazlasini oduyor.
Demem su ki;canli olarak Honda'nin yaptigi takdire sayan,katiliyorum ancak diger markalarda bos durmuyor.
Ha su var;mesela renault pejo yada vw bu isi yapsa yada bunun gibi PR calismasi,inan reklamda bile rekabet olur.
Buarada videosu yayinlandi mi?

997TT
17-11-2017, 14:34
Buarada Honda videoyu yayinlamadan sureyi azsa olsa asagi cekmem guzel tesaduf oldu. Hos onda lastik conti6 idi.

alp1903
17-11-2017, 15:21
Tamam,ben seni anliyorum. Takip ediyor,merak ediyor ancak Amg'nin buna ihtiyaci yok. Tr de satilacak gt-R sayisi kac?3 en fazla ama mercedes gt-r in reklamini sinema salonlarinda bile oynatti.
Amg ist park da center kurdu maalum,orada musterilerini agirliyor amg. Cok daha fazlasini oduyor.
Demem su ki;canli olarak Honda'nin yaptigi takdire sayan,katiliyorum ancak diger markalarda bos durmuyor.
Ha su var;mesela renault pejo yada vw bu isi yapsa yada bunun gibi PR calismasi,inan reklamda bile rekabet olur.
Buarada videosu yayinlandi mi?

Niye sadece Türkiyede satılıcak adedi söylüyorsunuz ki? Honda bu reklam yüzünden mi sattı sizce tüm fk2 kasa araçları? Bu bi prestijdir benim gözümde. Sizde söylüyosunuz AMG kamp kurdu diye, rekor kırmak zor olmasa gerek bir pilot ile. Hondada gelip japon amcalar istediklerini sanmıyorum bu rekoru HONDA Türkiyenin istegi üzerine rekor denendigini düşünüyorum ben ve kutluyorum. Tabi bu yazımdada yine bi ters görüş olabilir sizin acınızdan " gözünün üstünde kaşın var " :)

M veya AMG olarak yazdım ama tabiki bi çok marka var, çok sayısını bilmesemde fk2 kadar satmıştır M3 & M4 diye düşünüyorum. Borusan bu işi yapabilirdi mesela güzelde bi reklam olurdu. Sadece bunu Türkiye'de kullanmazdı. F1 pilotlarının bile zor diye tabir ettigi pro. bi pistte yapılan rekor denemesi çogu yerde kullanılır kullanmak istenilse. :) Hali hazırda AMG sürü ile pist kenarında Mersedes güzel bi deneme yapabilirdi. Demek istedigim bu tarz araçların ulaştıgı kitle bu tür şeyleri ister, reklam reklamdır yaptıgı pist videosundan etkilenerek 1 kişi bile alsa o aracı reklam yerine ulaşmıştır benim gözümde. :)

997TT
17-11-2017, 17:20
Ama sen beni anlamadan hep kendi aklindakini yaziyorsun :(
Senin fikrin cikis noktasi neydi? Diger markalara ornek olsun...
Bende diyorum ki aslinda markalar bunu yapiyor ve amg yi ornek verdim. Adam tr de satacagi 3 araba ama gt-r reklami heryerde oynadi. Yani Turkiye'de bu kadar az adet saticagi halde yapti.
Gelelim Honda ozeline;TypeR zaten ulkemizde seviliyor,rekor denemesi yapmasaydi ayni adedi yakalarmiydi? (Hos arabalar hep elde kaldi,yanlis planlamanin sonucu) bence satilirdi.
Suan ki modelde pistler icin yaratildi diye lanse ediliyor. Alan kac kisi pist meraklisi?
Mesela bizim typeR grubunda,pist meraklisi sayisi 2-3 belki.
E ama reklamin ana mottosu pist idi?
M de type r gibi ulkemizde sevilen marka ve pek reklamini gormesekde en cok satan spor segment.
Mesela ferrari,reklami var mi? Porsche;cok seyrek...
Ama bu markalar direk hedef kitleye reklam yapiyor. Ferrari ozel resepsiyonlar veriyor,porsche pistte arac kullandiriyor vs vs...
Isin ozu;bir cok marka aslinda reklam ve pr calismasi yapiyor,herkesin yogurt yemesi farkli sadece.
Ammada spor arac konustuk;fena mi olurdu M4 cs yada gt4 alabilsek de pistten cikmasak...