PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aras Kargodaki Hırsızlık

HondatugraL
18-11-2017, 17:39
Olay benim başımdan geçmedi ancak denk geldim oldum olası da sevmem kendilerini zaten toplu iğne dahi göndermem. Forumu ve burdaki insanları sevdiğimden başınıza gelmesin diye paylaşmak istedim. Siz siz olun dikkat edin mağdurluk yaşamayın.

ARAS KARGO'DA YAŞADIĞIM 8000 TL DEĞERİNDEKİ HIRSIZLIK (VIDEO VE EKŞİ LİNKİ EKLENDİ) >> Sayfa 1 - 12 (https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-yasadigim-8000-tl-degerindeki-hirsizlik-video-ve-eksi-linki-eklendi--129911329)

Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lutfen) >> Sayfa 26 - 40 (https://forum.donanimhaber.com/aras-kargo-da-yasadigim-4-000-tl-lik-hirsizlik-ss-eklendi-twitter-hashtag-ekledin-destek-lutfen--129885987-26)

AhmetKaratay
18-11-2017, 17:53
Bende bunu takip ediyorum bakalım ne çıkacak

McKrop
18-11-2017, 18:33
Konuya kendimce kıssadan hisse çıkartayım; şu telefonları, tabletleri bilmem neleri böyle yüksek meblağlı cihazları 400-500 lira ucuza almak için takla atıyorlar. Ya alma ayağını yorganına göre uzat, ya da bekle bir kaç aya fiyatları biraz daha düşer öyle alırsın. Pasaport kaydı bilmem nesi bir sürü tantana al bak şimdide hırsızlık. Çalarlar abi çalarlar tabi... bizim ülkede bedava diye yere düşen künefeyi yiyenler var geçen aylarda haberi vardı.

Grimlord
18-11-2017, 18:35
Şimdiye kadar hiç bir kargo firmasından memnun kalmadım, buna ptt kargo da dahil. Çinden buraya 5 günde gelen kargoyu adamlar bana 2.5 ay teslim edemedi. Sonra da kaybolmuş dediler.
Adınıza kargo geldiğinde çoğu zaman kimliğinize bakmadan bile ürünü size teslim ediyorlar.

ghibli06
18-11-2017, 19:35
bu olaylar kesinlikle organize, çıkış şubeden birileri kutuları ya da gönderileri takip ediyor, içinde önemli mal bulunabilecek kargoları varışta birine aldırıp kırışıyorlar... hepsi şeref.siz hepsi!!!

urukain
18-11-2017, 20:58
aras değilde bende yurtiçi kargodan hiç memnun değilim hani evde bulunamama olayınıda geçtim 2 ay önce decathlondan aldığım yağmurluğu 5 kere yeniden gönderilmesine rağmen beşinide kaybetmeyi başardılar ne hikmetse hepside sözde sisteme girmeden kayboldu...

free-hifi
18-11-2017, 22:32
M.. kargonun Acentelik verdiği senelerde müşteri temsilciliği yapıyordum . Acente özellikle promosyon ürünlerde hırsızlık yapıyordu. Ortaya çıkardım . İsimden oldum sonra acenteyi kapattilar.

free-hifi
18-11-2017, 22:32
Yani konuya sasirmadim

arda35
18-11-2017, 22:35
Böyle ürünlerin fatura nüshasını muhakkak saklamak lazım. icloud aktif edilmediği için çalan şahıs kendi kullanabilir ya da satabilir. Telefon üzerinden bir güzel ulaşılıp işlem yapılır. O telefonu faturasız alan olursa da bedelini öder maddi manevi.

Vakti zamanında arkadaşım discman göndermişti başka birine. İçinden 20-25 liralık şarjlı piller çalındı. Faturasını ibraz ettik. Çalan kargocu bulundu ve işten atıldı. Kargo firması parayı ödedi.

arda35
18-11-2017, 22:43
Konuya kendimce kıssadan hisse çıkartayım; şu telefonları, tabletleri bilmem neleri böyle yüksek meblağlı cihazları 400-500 lira ucuza almak için takla atıyorlar. Ya alma ayağını yorganına göre uzat, ya da bekle bir kaç aya fiyatları biraz daha düşer öyle alırsın. Pasaport kaydı bilmem nesi bir sürü tantana al bak şimdide hırsızlık. Çalarlar abi çalarlar tabi... bizim ülkede bedava diye yere düşen künefeyi yiyenler var geçen aylarda haberi vardı.

Bahsedilen ürünlerde 1600 lira, iphone X'te 2 bin lira fark ediyor.
Aralarında 100 lira fark olsa bile çalınması için sebep olamaz.

Park halinde çarpabilirler diye araba da almamak lazım o mantığa göre. Ürünlerin faturası varsa firma seve seve karşılayacak o meblağı. Ama iş ayyuka çıkmış artık. Şimdi hem rezil olacaklar hem de zararı karşılayacaklar. Yakın zamanda telefon gönderecek olsam asla Aras'ı tercih etmem mesela.

onursumer
18-11-2017, 22:55
zamanında bizimde kargoda ürünlerimiz çalındı atıyorum 1 koli ürün içerisinde 10 parça var , koli geliyor sayıyoruz 8 adet

allahtan ambar giriş ve çıkışlarında tartıya çıkarıyorlardıda kargoyu içerde eksildiğini kanıtlayıp almıştık parayı

sanctuary35
18-11-2017, 23:27
kargo şirketlerinde iş zor, maaş düşük, mesai çok olduğu için hep sorunlu problemli insanlar çalışıyor (yada bana öylesi denk geldi.)

individual
18-11-2017, 23:37
Valla hepsiburadadan ben gecenlerde iphone7 aldim.

Onlar bile bu tarz kargo firmasi ile urunu gondermedi.Kendi adamlari getirdi teslim ettiler sonra teyit ettiler dusunun.

Hepsiburada bile kargoculara guvenmiyor.(laptop almistim yine kendi adamlari teslim etti kargo firmasi degildi.)

Yigit-Y
18-11-2017, 23:44
Hepsi çöp .

NakkaSss
18-11-2017, 23:52
DHL ve UPS den gerisi yalan ya. Hele ki aras kargo. Adamlar daha ne kadar rezil bir kargo firması olabilir onu test ediyorlar resmen.

Muharrem C.80
19-11-2017, 00:02
Sakızağacı denen şubesine birkaçkez yolum düştü hiç şaşırmadım boktan lise tuvaleti gibi ortam darmadağın tip tip çalışanları var.

Maxi
19-11-2017, 05:05
hiçbiri yaramaz bunların

mert_can 41
19-11-2017, 06:59
Bu konuda Mng kargo gerçekten başarılı herkesede tavsiye ederim yurt dışından gelen hafıza kartımız kaybolmuş haberimiz yok arayıp kaybeden elemanı işten kovucaklarını söylediler istemeyince addrese bir sürü hediye yolladılar ayrıca biz ücrettini beklemiyorken belirttiğimiz fiyattan en ufak itiraz araştırma yapmadan geri iade yaptılar. Gerçekten müşterisine oldukça önem gösteriyor. Bir günde hızlı kargo yollamam gerekti tüm firmalar iki gün süre verirken mng kargo bir gün süre verip sözünde de durdu. Füyatları oldukça pahlı ama sunduğu hizmet oldukça başarılı.

PiscocuK
19-11-2017, 08:52
Cok detayli bakadim konuya telefondan girip okudum. Dikkatimi ceken bir kac husus var
1-Adam yurtdisindan tlf geldi diyor
2-4000 tl yazili beyanda 6000 TL oluyor
3-Fatura ekliyorum dedikten sonra gelen fatura TR de kesilmis nasil yurtdisi cihazi bu

Tamam eyvallah calinmistir ama biraz degisik seylerde var gibi geldi. Detayli incelenirse illaki cikar ortaya biseyler

Ben sadece yurtici ile calisiyorum sube iki sokak asagida buna ragmen onda bile srounlar ysiyoruz
Bir gun genel mudurlugu aradim sikayet icin ve kisaca anladigim herkes her firma ismi ile sube acabilir ve sorumlusu sube yetkilisidir sen tuketici olarak o sube ile calismak zorunda degilsin. İlk duydugumda banada cok garip geldi.
Ne yazikki cogu ayni mantik ve onlarsizda iş olmuyor

PiscocuK
19-11-2017, 08:55
Birde son olarak adam yurtdisindan 8 aldik diyor faturada 7 yaziyor. Sanirim benim anlamadigim biseyler var yada farkli iki konu bu olay

mert_can 41
19-11-2017, 10:06
Birde son olarak adam yurtdisindan 8 aldik diyor faturada 7 yaziyor. Sanirim benim anlamadigim biseyler var yada farkli iki konu bu olay

Donanım haberde ilk okuduğum konuda Şahsın abisine hediye aldığı 7 yi başka bir şehirden istanbula araskargo ile gönderdiği yazıyordu 8 olayını hiç okumamıştım farklı bir konu sanırım.

onursumer
19-11-2017, 10:29
iki farklı konu var farklı şubelerde olmuş

Onurkk06
19-11-2017, 10:54
N11den telefon aldım Aksaray'dan Bakırköy e 5 günde geldi kargo hepsi değişik biri değil ki

gabxer
19-11-2017, 11:54
MNG ile şirket olarak anlaşmamız vardı. 2 sene önce Impreza üst kapağı göndermiştim Bursa'ya. Kapağı neredeyse kullanılamayacak halde teslim etmişlerdi. Nasıl o hale soktular bilmiyorum ama, çekiçle vurulsa belki o şekilde hasar ancak oluşurdu. Epey uğraştım tamir ücretini almak için fotoğrafları olmasına rağmen en sonunda vazgeçmiştim. Karşı tarafa teslim bile etmemişler kapısı önüne bırakıp gitmişler zaten.

Silence45
19-11-2017, 11:59
Tamamen şubeler ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir zamanlar çok kötü olan yurtiçi, neredeyse 1 senedir mükemmel çalışıyor bizim orada ama gel gelelim MNG'deki çalışan hanımefendiler (şubedeki) müşterilerin önünde kargo ararken diğer kargoları atıyor, üstlerine basıyor, müşteri sırada beklerken ağzında cıyak cıyak sakız çiğneyip yanındakiyle konuşabiliyor. Aynı zamanda Aras Kargoda şehrime Cuma günü gelen kargoyu cumartesi günü teslim etmeyip çarşamba günü zorla kendim gidip şubeden aldığımda teslim ediyor. Karşıdan ürün alacaksanız mutlaka şubesinden emin olduğunuz kargodan rica edin bence.

Bu iş ise zaten belli ki şebeke işi başka türlü olabilecek bir şey gibi durmuyor. Allah yardımcıları olsun, DH'de başkası yazmış, benzer şekilde kaybolan kargosunun parasını alamamış. Çok zor cidden. Sanırım en mantıklı seçenek bozuk diyip göndermek.

onurc98
19-11-2017, 17:32
Mng de berbat arkadaşlar. şirket anlaşmamız mevcut. bir gün kargo çıkarttım adrese değil şubeden teslimdi fakat isim benzerliği olan farklı şehirdeki bir şubeye gönderdiler arayıp değişmesini istediğimde ek ücret talep ettiler günler süren uğraşlarım sonucunda ürün bana geri geldi ben tekrar göndermek zorunda kaldım.

FT106
19-11-2017, 18:59
7 senedir aras kargo da kuryelik yapıyorum. görevini kötüye kullanan kişi ve şubeler için komple firmayı suçlamak doğru değil bence. Kargoyu arkadaşına aldırıp daha sonra kendisi çıkıp kargoyu ben teslim almadım deyip para koparmak isteyenler var. Her şehirde her bölgede iyi kargo farklılık gösteriyor maalesef. Benim yaşadığım şehirde de mng ve yurt içi kargo şikayeti çok çok fazla

dachosen
20-11-2017, 00:44
Her ay aras kargo ile gelen 40kg mama sipariş ediyorum. Gayet saygılı ve güzel insanlar çalışıyor ve ne rica edersem yerine getiriyorlar. Hırsız her firmada barınabilir bence değerli eşyaları kargo ile göndermemek en mantıklısı.

Son olarak hırsızların a.ına koyim!

ErayCerit
20-11-2017, 02:31
Bu konuda Mng kargo gerçekten başarılı herkesede tavsiye ederim yurt dışından gelen hafıza kartımız kaybolmuş haberimiz yok arayıp kaybeden elemanı işten kovucaklarını söylediler istemeyince addrese bir sürü hediye yolladılar ayrıca biz ücrettini beklemiyorken belirttiğimiz fiyattan en ufak itiraz araştırma yapmadan geri iade yaptılar. Gerçekten müşterisine oldukça önem gösteriyor. Bir günde hızlı kargo yollamam gerekti tüm firmalar iki gün süre verirken mng kargo bir gün süre verip sözünde de durdu. Füyatları oldukça pahlı ama sunduğu hizmet oldukça başarılı.

Son derece öneme sahip bir kargom çalındı ve fatura vs. ibrazına rağmen 2 aydır beklemedeyiz Mng kargo ile. İnanın gözümde hepsi ay ***

yilmazcatalbas
20-11-2017, 08:46
Rakamları diğerlerine göre yukarıda olsa da UPS candır.

Melih-Ö
20-11-2017, 12:58
Sürat ile çalışıyorum bende genel olarak memnunum paketleri jant kartonuna sarıp yolluyorum bugün adanaya yolladığım bir paketteki plaka yamuk yumuk olmuş nasıl beceriyorlar anlamıyorum abi adamlar jant kartonu semsert malzeme. Kıssadan hisse hepsi hemen hemen aynı malesef.

N11den iphone 7 aldık 1 günde geldi mesela sorunsuz. Mng ile.

Nightfish
20-11-2017, 13:05
Sürat ile çalışıyorum bende genel olarak memnunum paketleri jant kartonuna sarıp yolluyorum bugün adanaya yolladığım bir paketteki plaka yamuk yumuk olmuş nasıl beceriyorlar anlamıyorum abi adamlar jant kartonu semsert malzeme. Kıssadan hisse hepsi hemen hemen aynı malesef.

N11den iphone 7 aldık 1 günde geldi mesela sorunsuz. Mng ile.

Sürat Kargo ile çalışacağıma ne kargolayacaksam direkt kendim kırarım daha iyi. Ankara - İstanbul arasını 7 günde getirip en son kırık olarak teslim etmeyi başardılar.
Sadece bir seferlik de bir olay değil. Sürat ile ne iş yapılırsa yapılsın ya kayıp ya kırık.

Tunacan
20-11-2017, 13:24
Hepsi aynı ***.
MNG ile çalışıyordum. İstanbul'a gönderdiğim ihale dosyasını teslim etmemek için teslim almıyor diye dağıtıma çıkartmadı. Güya aramışlar getirmeyin almayız demişler.
Sinir krizleri geçirdim o gün.
Müdürü arıyorum ben ne yapayım git mahkemeye ver diyor. Yakaladığım yerde gömecem onu.

Ertesi UPS ile imzaladım..

SekoLive
20-11-2017, 13:32
mng ile çalıştım uzun süre

Kırklareline gidicek kargoyu kırıkkaleye yolladılar posta kodunu falan buyuk olarak yazmıştım alıcı belirttiği için kırıkkaledekini kırklareline yollamak ıcın 30dk telefonla konuştuk

yurt içinde izmire diye yolladıgımz kargo diyarbakırda cıktı bayağa bi süre sonr. o kargoyu bulmaları ıcın cok uğraştık şubede adli bir olay yaşıyorduk o seviyeye geldik.

arasın genel merkezde bi arkadaş calısıyordu adanada adamlar gelip subeyi dağıtıp 2-3 kişi dövüp kargolarını alıp gidiyorlarmış ben arasla iş yapana kadar adamları haksız görüyordum :)

tecrübelerim;
aciliyet yoksa kesinlikle cuma kargoya bir şey vermiyorum hatta eğer 2 günde gidicekse gidiceği yere perşembede çıkartmıyorum o cumartesi pazar nöbete kalanlar sanırım kargoyla ilişki yaşıyorlar.
mümkün mertebe şubeden verip şubeden alınmasını tavsiye ediyorum.

ghibli06
20-11-2017, 13:37
bu işi çözse çözse e-ticaret siteleri çözer, adamların alışverişine resmen darbe indiriyorlar, sırf bu kargo rezaletini yaşamamak için internetten alışveriş yapmayanlar var benim gibi...

Melih-Ö
20-11-2017, 19:51
Sürat Kargo ile çalışacağıma ne kargolayacaksam direkt kendim kırarım daha iyi. Ankara - İstanbul arasını 7 günde getirip en son kırık olarak teslim etmeyi başardılar.
Sadece bir seferlik de bir olay değil. Sürat ile ne iş yapılırsa yapılsın ya kayıp ya kırık.

GEnel olarak memnunun ben süratten. Arada cikabiliyor böyle işte.

MBuğra
20-11-2017, 20:32
Hepsi ayni b.kun laciverdi.

Kitap basim ve yayimiyla ugrasiyoruz. Sene 2014, bir kargo firmasiyla subesiyle duzenli anlasmamiz mevcut. Bizim eleman sabah paketleri, isimleri vs yapistirip depo kapisinin yanina birakiyor. Kargocularda da anahtar var, musait olduklarinda kapiyi acip kargoyu alip subeye goturuyorlar.

Kargocu elemanin birisi surekli sizlaniyor, cok agir yapiyorsunuz bu kolileri vs. Diyoruz ee musterinin siparisi bu.

Bir sure gectikten sonra bizim eleman depoya bi geliyor ki, kansiz o.c teki kitaplarin uzerine isemis. E bizim eleman yapmayacagina gore bir tek kargocular var ama elimizde kanit vs. olmadigi icin bisey yapamiyoruz. Anlasmayi sonlandirdik.

--

Bi de bu sene baska bir kargo fimasiyla calisiyoruz. Babam haftalik duzenli odeme yapiyor kargoya. Kargo elemani faturayi getiriyor, parayi aliyor. Bi hafta hesap bekledigimizden fazla cikiyor. Fatura dokumleri cikartiliyor filan. Meger kargo elemani gecmis aylardan beri bizim subeye gonderdigimiz paradan ufak ufak tirtiklamis. Eleman baska subeye verildi, biz de artik elden degil banka havalesi yapiyoruz.

Daha anlatsam neler neler var. Demem o ki, hic biri birbirinden farkli degil. Ancak kendinizce alabileceginiz 2 basit onlem var.

1- paketi asla kargo subesinde yapmayin. Gerekli kargodan poset alin, eve gidin evde yapin. hassas biseyse baloncuklu posete *****a sarin. Koliyle gonderiyorsaniz icinde degerli bisey olabilecek markalarin kutusunu kullanmayin. Bir bimeks kutusuyla, bili bili yumurta kutusu ayni degil :)

2- Gondeririken kutunun icindeki diye sorarlarsa da calinmaya deger olmayan bisey soylein. Kitap vs gibi.

TolgaUs
20-11-2017, 22:38
Hiç unutmam en bilinen bir kargo firmasıyla anlaşmamız vardı. Aylık düzenli fatura keserlerdi öderdik.
İçerdeki bilmem ne adamına güvendiğimiz için faturalara bile bakmazdık.
Bi ara kafam attı detay istedim. O ay için döküldü tüm faturalar. Bir de ne göreyim.
Bütün hepsi kargo şubeden değil şirketten elden alındı gibi göstermişler. Haliyle faturalar kabarık.
Halbuki hepsini ben kendim şubeye teslim ediyordum. Binbir özürler bilmem neler. Şikayet etmemekle hata yaptığımızı düşünürüm hala.
Herneyse anlaşmayı sonlandırdık tabikide. Çok şerefsiz hak yiyen bilmem ne çocuğu var ya.

sanctuary35
20-11-2017, 22:45
bu iş kargo şirketleri düzgün mesai sistemine, düzgün maaşa ve 10 kişilik işi 1 kişiye yaptırmaktan vazgeçip düzgün insanlar istihdam etmedikçe düzelmez. bende mümkün mertebe alışverişimi elden izmir içi halletmeye çalışıyorum. akhisar gibi ufak yerde keskinoğlu gibi koca bir firmayı bulamayan kargocular var.

DOHC
07-12-2017, 12:05
Kargo dolandırıcıları 300 telefonla yakalandı - Son Dakika Haberleri (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/kargo-dolandiricilari-300-telefonla-yakalandi-2121974/)

dasemert
07-12-2017, 12:14
"adli kontrol ile serbest bırakıldı."

onursumer
07-12-2017, 14:04
"adli kontrol ile serbest bırakıldı."

aynen birini tutuklayıp diğerini serbest bırakmışlar 1 kişiye yıktılar sucu herhalde :D

HaKo
07-12-2017, 14:15
Aras kargo ile benzer bir durum bizim de başımıza geldi ki biz bir de kurumsal çalışıyoruz kendileriyle. Ama herkes yazmış zaten bunların hepsi aynı bokun laciverti.

immortalboss
07-12-2017, 16:27
Bizim de böyle bir maceramız oldu.Ptt üzerinden gönderilen internetten aldığım ürün 1 hafta şubede beklemiş.Neyse sistem otomatik onay verdi.Satıcıyla iletişime geçemiyoruz.Para hesabına aktarıldı.Bir güzel yazdım siteye.Direk ilgilendiler.O gün bugündür o site üzerinden alışverişimi gerçekleştiriyorum.