PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezası

BüLenT GöReN
15-01-2018, 01:52
Merhaba arkadaşlar abiler
30.10.2017 tarihinde 95 lira trafik cezası yazılmış bu gün öylesine e devlete girip baktığımda gördüm evime gelen bir tebligat felan yok ve ödeme sistemine girdiğimde faizde işletilmiş internette baktığımda tebliğ edilmeyen ceza iptal edilir mahkemeye ver yazıyo kimiside 10 gün içinde itiraz edilmeyen ceza kabul edilmiş sayılır artık felan yazıyor yakın zamanda başına böyle birşey gelen var mı acaba cezanın fiyatı önemli değil ancak bana haber vermeden faiz işletilmesi zoruma gitti bu durumda ne yapıcaz mahkeme felan bilgisi olan yada başına böyle bir olay gelen varsa bi bilgi verebilir mi

KÖROĞLU
15-01-2018, 07:18
Merhaba arkadaşlar abiler
30.10.2017 tarihinde 95 lira trafik cezası yazılmış bu gün öylesine e devlete girip baktığımda gördüm evime gelen bir tebligat felan yok ve ödeme sistemine girdiğimde faizde işletilmiş internette baktığımda tebliğ edilmeyen ceza iptal edilir mahkemeye ver yazıyo kimiside 10 gün içinde itiraz edilmeyen ceza kabul edilmiş sayılır artık felan yazıyor yakın zamanda başına böyle birşey gelen var mı acaba cezanın fiyatı önemli değil ancak bana haber vermeden faiz işletilmesi zoruma gitti bu durumda ne yapıcaz mahkeme felan bilgisi olan yada başına böyle bir olay gelen varsa bi bilgi verebilir mi

Var kardeşim, su almak için durduğum yerde polis fotoğraf çekiyordu. Dedim su alıyorum, o ara da kızım kucağımda. Gülüştük (memur bayan) hani anlayış gösterdi sanmıştım. Kitlemiş cezayı, yanlış parktan 95 TL yazmış faizle 99.50 gibi bir rakam ödedim. Muhtemelen böyle bir durum yaşamışsındır.

e devletteki tutanağında "fotoğraf var" yazıyorsa hiç uğraşma derdini anlatamazsın. Ama cezanın haksız olduğunu düşünüyor ve uğraşırım diyorsan itiraz et.

Büyük ihtimalle iptal olmaz cezan.

FatihR.
15-01-2018, 08:12
Saçma sapan iş yapıyorlar. Banada parktan ceza yazmışlardı indirimli ödedim 1 ay sonra muayeneye gittim 28 TL ceza çıktı düştükleri indirimide arkadan yansıtmışlar Bimere yazdım verdikleri cevap resmen kibar bir dille cezayı ödemişsiniz artık geri veremeyiz demişler. O yüzden faiz falan hiç uğraşma ödeyip geç.

BüLenT GöReN
15-01-2018, 10:06
İtiraz için ne yapmamız gerekiyor adliyeden mi yapıcaz trafik şubeden mi nasıl oluyor fotoğraf felan yazmıyo e devlette sadece madde 64-1 b5 maddesi yazıyo internettede bu maddeye yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak yazıyo aracımdada sadece 3. Stop lambasında flaşör var oda frene bastığımda yanıyo büyük ihtimal ya trafik polisi olma sevdalısı hafiye milletimizden bir zaatı muhterek çekti video gönderdi emniyete yada polis denk geldi yazdı

kelalper
15-01-2018, 10:41
benim şirket aracımı da şirketin önünden yol kenarından çekmişler. Geldim araba yok güvenlik abi senin arabayı çektiler diye gülüo. Beyinsiz misiniz olm diyorum biz naapalım diolar. Koskoca şirket logosu var üzerinde. Onu geçtim çektikleri yere gittim 102 lira ayrı kitlemişler çekiciye. Yürüyerek 10 dakika süren yere. Ceza kağıdına da kaldırıma park diye yalan yazmışlar. Şirkete söyledim kamera kayıtlarıyla tutanakla itiraz edecekler.

brv
15-01-2018, 12:12
Kasım 2015'te yediğim ceza daha geçen ay ulaştı şirkete,
Kime neye itiraz edecen, 2 sene geçmiş üzerinden, araçlar hedef'e iade edildi, yenileri geldi vs vs...

meganes
15-01-2018, 13:20
ben kendi aracımı satarken noterde aracın cezası var satış yapılamaz diyince şok oldum ne bi bilgi ne bi foto nede eve gelen giden bişey vardı bende araçtan aldığım yaklaşık 28 binlirayı iki aylık %13 faize yatırdım ordan amorti ettim parayı buda böyle bir anımdır

Slipshod
15-01-2018, 17:56
Geçen sene motorsikletli bir konvoyla sıkıntı yaşadım. Aydın il sınırları içerisinde gerçekleşen olaya başka bir il merkezinden ceza kestirmişler trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmaktan. Gittim sulh ceza hakimliğine olayın oluşunu vs. detaylıca anlatan bir dilekçe yazdım. Yaklaşık 1.5 ay sonra sonuçlanmış ve davayı kazanmışım. Vergi dairesine gidip hesap numarası gibi bilgilerin yazdığı bir kağıt doldurup verdim bir kaç gün sonra hesabıma, ödemiş olduğum ceza tutarını yatırmışlardı.