PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

Sayfa : [1] 2 3

CorsaMer
31-03-2018, 00:25
Selamun aleyküm ismim EMRE ERBAKAN,

Corsa 1.7 dtı sahibi oldum ve chiptuning ile ilgili arayışlara girince techturkey ve diğer platformlarda gördüğüm megachips ile iletişime geçtim.

28 ŞUBAT 2018 Tarihinde Opel Corsa 1.7 dtı aracıma Mersin MEGACHİPS de YASİN DAMAR a soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı ertesi gün yasin damar ı arayıp durumu soylediğimde bana normal olduğunu hatta ışık yakıp söndürmesinin iyi bişey olduğunu bana söyledi...

tam 5 gün sonra 5 mart günü aracımla adanada yolda kaldım.
Kendisini arayıp yazılımdan memnun olmadığımı ve geri sildirip hakkım olan ücret iademi istediğimde bana 'İSTERSEN YAZILIMINI SİLERİM AMA CORSADA ÜCRET İADESİ YOK' şeklinde bir cevap verdi daha yazılımı attıralı 5 gün olduğunu ücret iadesi hakkım olduğunu söylediğimde bana öyle bir hakkım olmadığını kesinlikle bana iade yapmayacağını belirterek bana ' SEN ANLAMIYORSUN BU İŞLERDEN BİLEN BİRİYLE GEL ' şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine böyle esnaflık olmaz dediğim zaman ise ' SEN GEL BEN SANA NASIL ESNAFLIK OLUR GÖSTERİRİM ' şeklinde konuşarak beni tehdit etmiştir!!!

Kusura bakmayın para kolay kazanılmıyor 600 tl para verdim ve paramda arabamda çöp oldu hakkım olan ücret iademi istiyorum maddi ziyan artık takmıyorum. Evet para kolay kazanılmıyor ama o 600 TL hakkımı helal etmiyorum. Yasin DAMAR'ın söylediği gibi bu işleri bilen birilerine danışmak istiyortum bu işin hakkı hukuku nedir? Zararım ne olacak? 25 gündür çozume ulasamadığım ticaret için sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu platformda görmüş olduğum ve karar verdiğim firma ile ilgili ne yapacağım?

FaBeRgE
31-03-2018, 01:07
mesajdaki bozuk karakterleri elimden geldiğince düzelttim ... geçmiş olsun...

Sadık Özyer
31-03-2018, 01:12
Haklisin para kolay kazanilmiyor , ben araclarimi hep megachipste yaptiririm , ahpapligimda vardir az cok . neden sert yapmak ve konu acmak yerine birini araya sokmayi denemedin ? Uzuldum yasin abiyide tanirim oturup kalkmisligimiz vardir cokcana. Olayin aslini kendinden dinlemek de lazim baska sorunlarda olabilir.

CorsaMer
31-03-2018, 01:16
Haklisin para kolay kazanilmiyor , ben araclarimi hep megachipste yaptiririm , ahpapligimda vardir az cok . neden sert yapmak ve konu acmak yerine birini araya sokmayi denemedin ? Uzuldum yasin abiyide tanirim oturup kalkmisligimiz vardir cokcana. Olayin aslini kendinden dinlemek de lazim baska sorunlarda olabilir.

25 gundur ulasamadıgım cozume ve ıletısımsızlıge konu acmaktan baska ne yapabilirim? olayın aslı derken beni yalancı durumunda gosteriyorsun. elbette yasin damar konussun cozulsun ben derdimi anlattım cozumunu soylesin. ama sen bana olayın aslını ondan dinlemek lazım diyerek yalancı durumuna dusurmen hos degil. bende yasin damardan acıklama bekliyorum corsa iadesi ve isi anlayan kisilerden.

Sadık Özyer
31-03-2018, 01:35
25 gundur ulasamadıgım cozume ve ıletısımsızlıge konu acmaktan baska ne yapabilirim? olayın aslı derken beni yalancı durumunda gosteriyorsun. elbette yasin damar konussun cozulsun ben derdimi anlattım cozumunu soylesin. ama sen bana olayın aslını ondan dinlemek lazım diyerek yalancı durumuna dusurmen hos degil. bende yasin damardan acıklama bekliyorum corsa iadesi ve isi anlayan kisilerden.

Estafurullah ben yalancisin demedim size hocam , birde ondan dinlemek manasinda soyledim. Senin atladigin yada onun soylemek istedigi seyler vardir. Belki adama ana avrat saydin ? Belkide saymadin harbiden kirildi turbon o suclu. Dinlemek lazim.

CorsaMer
31-03-2018, 01:40
Estafurullah ben yalancisin demedim size hocam , birde ondan dinlemek manasinda soyledim. Senin atladigin yada onun soylemek istedigi seyler vardir. Belki adama ana avrat saydin ? Belkide saymadin harbiden kirildi turbon o suclu. Dinlemek lazim.

bende mantıklı cevap almak icin ve cozum bulamadıgım icin yazdım buraya. adım soy adım orada olay tarihleri orada bende dinlemek istiyorum acıklamayı. kuyuya tas atıp kacmıyorum. ben yazdığımın arkasında olarak olay tarihlerini ismimi soyismimi yazdım cozume ulasamadıgım insandan cozum mesajını bende dinlemek istiyorum.

Sadık Özyer
31-03-2018, 01:42
bende mantıklı cevap almak icin ve cozum bulamadıgım icin yazdım buraya. adım soy adım orada olay tarihleri orada bende dinlemek istiyorum acıklamayı. kuyuya tas atıp kacmıyorum. ben yazdığımın arkasında olarak olay tarihlerini ismimi soyismimi yazdım cozume ulasamadıgım insandan cozum mesajını bende dinlemek istiyorum.

Ben simdi senin araban neden kirildi anlamadim :( Detayli anlatir misin ? Ciddi soruyorum . Tarafta tutmuyorum.

turboman
31-03-2018, 07:34
Ben iki tarafıda tanımam ama biz burda yazılım yaptırdığımız araçta bi sıkıntı çıktığı zaman 3 gün geçmişti tekrar eski yazılım yüklendi ve para iyade edilmişti araçta kırılma veya arıza olmamıştı sadece memnun kalmamıştık...

erhann
31-03-2018, 09:25

Corsa 1.7 dtı sahibi oldum ve chiptuning ile ilgili arayışlara girince techturkey ve diğer platformlarda gördüğüm megachips ile iletişime geçtim.

28 ŞUBAT 2018 Tarihinde Opel Corsa 1.7 dtı aracıma Mersin MEGACHİPS de YASİN DAMAR a soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı ertesi gün yasin damar ı arayıp durumu soylediğimde bana normal olduğunu hatta ışık yakıp söndürmesinin iyi bişey olduğunu bana söyledi...

Kendisini arayıp yazılımdan memnun olmadığımı ve geri sildirip hakkım olan ücret iademi istediğimde bana 'İSTERSEN YAZILIMINI SİLERİM AMA CORSADA ÜCRET İADESİ YOK' şeklinde bir cevap verdi daha yazılımı attıralı 5 gün olduğunu ücret iadesi hakkım olduğunu söylediğimde bana öyle bir hakkım olmadığını kesinlikle bana iade yapmayacağını belirterek bana ' SEN ANLAMIYORSUN BU İŞLERDEN BİLEN BİRİYLE GEL ' şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine böyle esnaflık olmaz dediğim zaman ise ' SEN GEL BEN SANA NASIL ESNAFLIK OLUR GÖSTERİRİM ' şeklinde konuşarak beni tehdit etmiştir!!!

Kusura bakmayın para kolay kazanılmıyor 600 tl para verdim ve paramda arabamda çöp oldu hakkım olan ücret iademi istiyorum maddi ziyan artık takmıyorum. Evet para kolay kazanılmıyor ama o 600 TL hakkımı helal etmiyorum. Yasin DAMAR'ın söylediği gibi bu işleri bilen birilerine danışmak istiyortum bu işin hakkı hukuku nedir? Zararım ne olacak? 25 gündür çozume ulasamadığım ticaret için sizlerden bilgi almak istiyorum. Bu platformda görmüş olduğum ve karar verdiğim firma ile ilgili ne yapacağım?
Turbon yazılımdan dolayımı kırıldı turbonun eski durumu nasıldı ? Belkide turbon bozuktuda kırıldı ! Yasine 50 tane araç yaptırdım belkide yıllardır sorun yaşamadım.

yasindamar
31-03-2018, 09:36
Öncelikle merhaba. Ben bahsi geçen Megachips Mersin bayisi Yasin. 6 yıldır burada bu işi yapıyorum ve bu bölgede herkes beni iyi tanır. . Yıllardır bu 1.7 corsalara yazılım atılıyor. Kullanılan programların sorunsuzluğu artık belli. Arkadaşın arabası görünürde 230bin kilometrelerde.. ben normalde dükkanıma 1.7 corsa sokmuyorum, bunu buradaki arkadaşlarım iyi bilir. Tanıdık vesilesi ile geldi eyvAllah dedik yaptık. 1.7 corsayı bilen kronik arızalarını da bilir. Yolda kaldıysa bu yüksek ihtimal mazot pompa beyninden olur ve atılan programla ilgisi yoktur. Arkadaş yaşca benden hayli küçük olmasına ragmen telefonda saygısızca konusmalar yapmış ve yolda kalmasını bahane edip, sebebi de nedir bilmeden iade istemistir. iademiz elbette var ancak kendi haklarımı da korumak zorundayım. Yazılımın sorunsuzlugundan eminim. Aracın mekanik eksikligi var bu belli, hepimiz az cok işi biliyoruz. Kimse kimseyi kandırmasın.

Mersin kücük yer.. herseyden haberimiz oluyor.. arkadasın iade etme sebebini ben zaten biliyorum. Burda lütfen şeffaf olalım. Mesele sorun cikma meselesi degil. Arkadaş Benden parasını alıp başka firmada arabasına turbo büyütmek istiyormuş. ve bunu da kendisinin de bulundugu snaplerden bana gösterdiler. para kolay kazanılmıyor. Ben haklı olan her müsterime iadesini yaparım ama kendi hakkımı da savunurum arkadaşlar.

Ben daha önce Tarsusta yaptigim bir aracta da böyle bi mevzu ile karsilastim. Musteri iade varmi dedi. Evet 10 gun icinde bizlik bi sorunda, seni memnun edip sorunu duzeltemezsem iade alirim dedim. Arkadas megersem tarsusta birisiyle parasina yaris yapacakmis. Yarisi kazanmis gelmis, yazilimla isi bitmis parasini iade istedi. Diyorum ya mersin kücük yer, adamın videosu bana coktan gelmisti. Actım önüne videoyu, bu senin araban dimi? Evet. İade istiyosun dimi? Evet. Abi Allah yolunu acik etsin iade falan yok dedim gonderdim.

Uzun lafın kısası 1.7 dti bilinen bi araba. Kronikleri arizalari vs ezberlendi. Arabada firmamin yaptigi yazilimla ilgili hicbir sorun olma ihtimali yok. Canı sıkılan buraya konu açıp bazı şeyleri oldugundan farklı anlatmaya alışmış. Takdir kendinindir. Ben iade etmeyecegi burada birkez daha söylüyorum. Arkadas kendi ayıbından utansın. Selametle.

MCN21
31-03-2018, 09:40
Turbonun kirildigini nerede okudunuz ben bir tek ses geldigini anladim. Daha sonra arac yolda kalmis? Turbonun durumu disaridan belli olmadigi icin basinc acilinca son nefesini vermis olabilir.

Benim gorusum arac ne olursa olsum memenun degilseniz ucret iadesi yapilmasi gerekir.

Yinede aranizda ne diyolog gecti bilemiyoruz tabi. Yazilim yapan kiside yazarsa daha net konusulabilir.

Sadık Özyer
31-03-2018, 09:41
diyecek kelimem yok benim herkese iyi bayramlar .

mert5
31-03-2018, 09:43
Turbon yazılımdan dolayımı kırıldı turbonun eski durumu nasıldı ? Belkide turbon bozuktuda kırıldı ! Yasine 50 tane araç yaptırdım belkide yıllardır sorun yaşamadım.

Adam turbonun parasını istemiyor ki yazılımın iade alınmasını istiyor ...

Bu da gayet mantıklı ayrıca makul bir süre aralığında istiyor bunu ...

Yazılımı yaparsın 1 yıl sonra bozuldu da demiyor ...

Kimsenin ekmeğiyle işim yok ama çay kutusundan ( lipton veya çaykur ) ile bişeyler yapan bi firmada ben olsam yazılım yaptırmam, sizde keşke biraz araştırsaydınız ...

onursumer
31-03-2018, 09:50
anladığım kadarıyla arkadaş turbo vs gidince yazılımı iade edip iade aldığı para ile arabayı yaptırmak istiyor, yazılımı yapan tarafta aractaki yıpranma kaynaklı sorun yaşandığından yazılımda kusur olmadığından iade etmek istemiyor

eğer bu ise olay şu durumda iade kısmı tamamen yazılımcı tarafın insiyatifinde çunku hatalı bi işlem yok

erhann
31-03-2018, 09:50
Turbonun kirildigini nerede okudunuz ben bir tek ses geldigini anladim. Daha sonra arac yolda kalmis? Turbonun durumu disaridan belli olmadigi icin basinc acilinca son nefesini vermis olabilir.

Benim gorusum arac ne olursa olsum memenun degilseniz ucret iadesi yapilmasi gerekir.

Yinede aranizda ne diyolog gecti bilemiyoruz tabi. Yazilim yapan kiside yazarsa daha net konusulabilir.
Bende öyle tahmin ettim son nefesini vermiş olabilir.

yasindamar
31-03-2018, 09:54
Arkadaşla sadece telefonla görüstük. Yazılım atıldıktan sonra ne arabayı gördüm, ne de kendisini.. Arabası dukkanima yazılım için geldiginde zaten başka sorunlari da vardi, gordugumuz kadariyla, onlari da hallettik gonderdik. Tepkisini iyi hatirliyorum. Mutluluktan agzı kulaklarındaydı. Gecesinde otobana denemeye yapmaya cıktı, bir bmw ile gazladı vs vs... corsanin diger kroniklerini de kendisine dukkanimdayken anlattim. Ben burda artniyet arıyorum. Artniyetli olan birine de samimi yaklaşamıyorum.

Arkadasın arabasında ne arıza var bilmiyoruz. Yolda kaldim, arıza lambalarım yandı, bana paramı iade et dedi. Nedir ne degildir, arıza tespiti yapıldı mı? Yok. Yaw bu yazılım arabaya bi koruma kalkanı mı yapıyor. Yazılımdan sonra bu arabalar X bi sebepten bozulamaz mi? Hele ki 1.7 corsa?? Hem de gorunurde 230binlerde olan 2003 model, 15 yaşında bir araba.

MeRtCaN
31-03-2018, 10:14
A veya B fırması ile yazılımın ılgısı yok Görunen 230 bin gerçekte 500 bin km de olan corsa 1.7 dti ların kronık sorunları
bu km dekı bu yaşdakı bı araba ıcın normal olabılecek seyler

Uslup en onemlı olan sey eger uslubu duzgun sekılde anlatılsa cozulmeyecek sorun yok..

yasindamar
31-03-2018, 10:17

Sen bana ulasmaya calistin ve ulasamadin öyle mi? Son Telefon gorusmemizde telefonu sen yuzume kapattin kardesim. Sonrasinda arabanla gittigin adresler belli. Bana gelmedin. Sana dedim ki bu işler telefonda olmaz, gel arabanla beraber dukkanıma burada konuşalım. Sen istedin ki, param hesabima havale edilsin. Üzgünüm öyle bi dünya yok.

CorsaMer
31-03-2018, 10:22
Sayın YASİN DAMAR araba beni yolda bıraktığında krank devir sensörü map sensörü ve zamanlama hatası adında 3 tane arıza kodu verdi araba marş almadı turbo kırıldı diye birşey demedim zaten ötmeye başladı dedim evet yazılım aksamida BMW ile yarıştım daha ilk yarisimdi ilk gazı kokleyisimdi zaten grubada attım yarışı ben sana 1 ay sonra arabam bozuldu para iadesi istiyorum demedim 5 gün sonra dedim bana neler dediğini ilk başta belirttim zaten ben sana en ufak bir argo veya tehdit içerikli bir söz söylemedim tek söylediğim gelim yazılımını sil paramı geri ver demekti bana sabahtan beri başkalarıyla uğraştığını benle uğraşacak vaktin olmadiginida soyledin eğer yaptığın işin arkasında değilsen insanları mağdur ediyorsan söyle burda herkes bilsin. Turbomun vakti gelmiş olabilir sorun çıkmış olabilir her şeyi geçtim ben sende. Turbo parası istemiyorum. Aracıma gerek kilometreden gerek başka etkenden olan ama sonucu yazılım akşamında gerçekleşen sorunu çözmek istiyorum. Bak ben sana saydığın lafları yazdım. Sende yaz madem argo konuşmuşum.

Sadık Özyer
31-03-2018, 10:30
Sayın YASİN DAMAR araba beni yolda bıraktığında krank devir sensörü map sensörü ve zamanlama hatası adında 3 tane arıza kodu verdi araba marş almadı turbo kırıldı diye birşey demedim zaten ötmeye başladı dedim evet yazılım aksamida BMW ile yarıştım daha ilk yarisimdi ilk gazı kokleyisimdi zaten grubada attım yarışı ben sana 1 ay sonra arabam bozuldu para iadesi istiyorum demedim 5 gün sonra dedim bana neler dediğini ilk başta belirttim zaten ben sana en ufak bir argo veya tehdit içerikli bir söz söylemedim tek söylediğim gelim yazılımını sil paramı geri ver demekti bana sabahtan beri başkalarıyla uğraştığını benle uğraşacak vaktin olmadiginida soyledin eğer yaptığın işin arkasında değilsen insanları mağdur ediyorsan söyle burda herkes bilsin. Turbomun vakti gelmiş olabilir sorun çıkmış olabilir her şeyi geçtim ben sende. Turbo parası istemiyorum. Aracıma gerek kilometreden gerek başka etkenden olan ama sonucu yazılım akşamında gerçekleşen sorunu çözmek istiyorum. Bak ben sana saydığın lafları yazdım. Sende yaz madem argo konuşmuşum.

baska garajda big turbo yapmican yani ? krank sensoru arizasinin yazilimla alakasi yok ya.

aga81
31-03-2018, 10:32
Ben olsam bende para ıadesı yapmam 1.7 lere senelerdır yazılım yapılıyor piyasada yenı bır arac deıl sonucta artıkbı kalıba oturmuş

yasindamar
31-03-2018, 10:33
Saydıgın hatalardan dolayi beni arayıp iade istedin ya... hah iste o hatalar programdan olacak seyler degil. Ayrica kac zamandir o problemleri mi cozemedin sen? Yazdiklarinla celiskiye dusuyorsun. Bu yazdigin 3 arizanin birini sana zaten soyledim. Dedim ki mapı degistir, bulamazsan da temizlet. Krank devir sensoru arizaliysa zaten zamanlama hatasi da verir. Arizalari buraya yazman konu ile ilgili arkadaslarin daha saglikli yorum yapmasini saglayacak. Benden iade isteme sebebin zaten buyuk turbo projesi icin baska firmaya gitmek. Masrafini azaltmak istiyorsun. Uzgunum ben iade yapamam. Yazilimdan kaynakli hicbir sorunu yok senin arabanin.

modhib
31-03-2018, 10:33
İyi hafta sonları cümleten . Öncelikle yasin abiye belki 20 tane araba yaptırmışımdır . Yazılımdan dolayı olmayan problemlerde bile saolsun yardımlarını eksik etmedi yeri geldi işini gücünü bıraktı benimle Adanaya geldi problemi çözmek için . Ayrıca eğer aracınız 06 plakalı araç ise yazılımın atıldığı gün tesadüfen bende oradaydım nasıl rica minnet ile yaptırdığınız ortadaydı yazılım yüklenirken aracınızın kronik problemlerinden bahsettiğinide hatırlar gibiyim . Kısacası kendinden ya da aracın başka birşey probleminde yardımlarını eksik etmeyecek birisi yasin abi uslüp önemli .

CorsaMer
31-03-2018, 10:40
Sadık boş muhabbet yapma. Ben turbomu buyuturum ufalırım. Ben turbo parası istemedim. Sorunsuz bindiğim arabanın SOFT yazılımdan sonra sorun çıkardığı icin tüketici hakkı olan iade hakkımı kullanmak istiyorum. Arabaya büyük turbo yapıp yapmamam seni ilgilendirmez. Ben MEGACHİPS BAYİSİNE yazılım yaptırdım aracım yazılımdan sonra problem çıkardı MEGAXCHİPS güvencesi ile iade istiyorum. Yazılımımı mehmet gazihan yaptı ise iade prosedürlerini açıklasın firma sahibi olarak. Yasin damarın bana kullandığı kelimeleri de açıklasın. Yazının en basında var. Bende hakaret etmişim yazılsın buraya

yasindamar
31-03-2018, 10:49
Sadık boş muhabbet yapma. Ben turbomu buyuturum ufalırım. Ben turbo parası istemedim. Sorunsuz bindiğim arabanın SOFT yazılımdan sonra sorun çıkardığı icin tüketici hakkı olan iade hakkımı kullanmak istiyorum. Arabaya büyük turbo yapıp yapmamam seni ilgilendirmez. Ben MEGACHİPS BAYİSİNE yazılım yaptırdım aracım yazılımdan sonra problem çıkardı MEGAXCHİPS güvencesi ile iade istiyorum. Yazılımımı mehmet gazihan yaptı ise iade prosedürlerini açıklasın firma sahibi olarak. Yasin damarın bana kullandığı kelimeleri de açıklasın. Yazının en basında var. Bende hakaret etmişim yazılsın buraya

Dostum kusura bakma. Senin arabanda YAZILMLA ilgili hicbir ariza yok.
1.7. Corsa herseyi ile bilinen bi araba. Edc17 1793 islemcili bi arac degil bu corsa. Beyinde map haritasi bile yok.
Yillardir programlaniyor. Neyin ne oldugu belli. Ben son kez yazıyorum.
Programla ilgili aracında hicbir sorun bulunmuyor. Tamamen keyfi olarak iade istiyorsun, baska yere gidip arabana turbo buyuteceksin, masrafini benden aldigin iade ile dusurmek pesindesin. Elbette turbo buyutup baska yere gitmen bizi ilgilendirmez. Bu konuda haklisin. Ancak ben iade yapamam uzgunum.

CorsaMer
31-03-2018, 10:51
http://i.hizliresim.com/PlWAnQ.jpg (http://hizliresim.com/PlWAnQ)

seran
31-03-2018, 10:56
Soft yazılım attırdım attırdığım günün akşamı 1 sefer gaza basıp arabayı denedim bütün arıza ışıkları yanıp turbodan ses gelmeye başladı

Hocam kusura bakma da senin aracın zaten mekanik olarak arızalı gibi. Soft yazılımın akşamına gazlamayla bütün ışıkların yanması normal bir durum değil.

Oluşan sorunlar yazılımla alakası olsa eminim Yasin gerekeni yapardı. Corsa da bilindik araba. Sorunları, çözümleri herkesce bilinmiş durumda.

Ki Yasin’e Bir çok araç yaptırmış biri olarak söylüyor araba harici durumlarda bile çok yardımcı olmuş birisidir.

Mersin Adana herkes tanır birbirini. Firmaları, araçları vb.

Yasin dediğiniz gibi davranmış olsa, 5-6 yıl esnaflık yapacak duruma gelemezdi. Çoktan kapatırdı dükkanı..

İade durumu ise; denildiği gibi başka firmada turbo büyütmek için iade istemek hiç samimi değil. Ben olsam bende iadeyi kabul etmezdim. Dediğiniz gibi para kolay kazanılmıyor. Müşteri gibi esnafta kolay kazanmıyor.

yasindamar
31-03-2018, 10:57
http://i.hizliresim.com/PlWAnQ.jpg (http://hizliresim.com/PlWAnQ)

Yazilim kaynakli herhangi bir memnuniyetsizlikten bahsedilmis. Ben ne diyorum? Senin arabanda YAZILIM KAYNAKLI BİR ARIZA BULUNMUYOR. Ben napim simdi krank devir sensorun, map sensorun, akısmetren yada pompa beynin arizali ise. Emre son kez yaziyorum iyi oku.. Para iadesi yapamiyorum kardesim. Cunku arabanda bizi baglayan hicbir ariza bulunmuyor.

MK8800
31-03-2018, 11:00
Şimdi bu arkadaş hiç bir sorun belirtmeden yazılımdan memnun değilim deseydi ücret iadesi olacak mıydı ?

Ücret iadesi corsalar için mümkün değilse en baştan bu arkadaşa belirtildi mi ? Belirtildiyse ekstrem bi durum olduğu için bu şartları müşterinin kabul ettiğine dair yazılı bir belge olması lazım çünkü

Harici olarak yazılım kaynaklı bir arıza / yazılım kaynaklı bir memnuniyetsizlik farklı konular

bomberr
31-03-2018, 11:14
İyi de nerede kaldı o zaman bu memnuniyetsizlik iadesi? Aracıma yazılım yaptırsam, hiç bir arıza falan da vermese. Ben memnun değilim iade etmek istiyorum desem iadesi olmuyor mu? İlla ki yazılımla alakalı bir arıza mı yaşamamız gerekiyor? Sitede herhangi bir memnuniyetsizlik demiş. Bunun kapsamı çok geniştir. Bunun yorumu yazılımı yapan yere bırakılırsa canının istediğine iade yapar istemediğine yapmaz. Ben koşulsuz şartsız belirli bir süre içerisinde iade alıyor Megachips diye biliyorum.

yasindamar
31-03-2018, 11:16
Şimdi bu arkadaş hiç bir sorun belirtmeden yazılımdan memnun değilim deseydi ücret iadesi olacak mıydı ?

Ücret iadesi corsalar için mümkün değilse en baştan bu arkadaşa belirtildi mi ? Belirtildiyse ekstrem bi durum olduğu için bu şartları müşterinin kabul ettiğine dair yazılı bir belge olması lazım çünkü

Harici olarak yazılım kaynaklı bir arıza / yazılım kaynaklı bir memnuniyetsizlik farklı konular

1.7 corsalar ile ilgili yazılımsal bi sorun cıkmayacagı, bu aracların yıllardır programlandıgı elbette ki söylendi.kronik problemlerinden bahsedildi.. hatta musteriyi bana getiren arkadaşım, Arac sahibinin çok titiz oldugunu, benim ayvayı yedigimi bile söyledi bana :)
Zaten yazılanlardan da takdir edersiniz ki, aracın arızaları atılan programla alakali degil. İlk yazdigim yazida tarsuslu bi musterimden bahsettim. Okursaniz onu, beni daha iyi anlarsiniz. İade mevzusu sadece chiptuning sektorunde degil, cogu sektorde böyle. Aldiginiz bir cep telefonunu 5 gun sonra kosulsuz iade edemezsiniz mesela. Yada buna benzer baska ornekler verilebilir. Hata varsa duzeltilir. Ama iade farkli mevzu. Ayrica hatamiz da bulunmuyor bu işlemde

yasindamar
31-03-2018, 11:17
İlk postumda Tarsuslu bir musterimden bahsettim. Okuyunuz lutfen. Bahsettiginiz iade sekli olsa biz dukkanda amme hizmeti yapmis oluruz. Evin yolunu bulamayiz. Her firmanin iadesi mevcut ama iade şartlari da mevcut.

MCN21
31-03-2018, 11:19
Benim simdiye kadar yazilim yaptirdigim veya yaptirmayi dusundugum firmalar musterilerine yazilim ucretini alip yazilimi yaptiktan sonra. Gidip gezin kullanin 1 hafta 10 gun begenmezseniz gelin iade yapariz diye hep belirtirler. Hatta bizzat iade edildiginide gordum. Musteri neden sildirmek istedigini anlatirken bile hic aciklama yapmaniza gerek yok begenmemeniz yeterli dediler :)

Aracin sahibi ister buyuk turbo yapar, ister nos basar, isterse araci satar. 5 günlük işlem için benim düşüncem sebebi olmasa bile iade yapilmasi yonunde. En azindan ben istambulda bu sekilde gordum.

G.U.Z.
31-03-2018, 11:19
Ben yazılım işinden anlamam, o yüzden de aracıma yaptırmam, ama yazılımdan kaynaklı olmayan bir nedenden dolayı iade saçma geliyor

21dc963
31-03-2018, 11:24
Tarsus ta yarış icin yazilim atan arkadasin videosu olmasa ucret iadesi yapilacak miydi
Cevap evet ise bu arkadaşında iadesi yapilmali aksi halde inat var bu işte

G.U.Z.
31-03-2018, 11:24
Başlıktaki maddi hasar kısmını da anlayamadim

bomberr
31-03-2018, 11:26
http://img508.yukle.tc/thumbs/76Adsiz.jpg (http://img508.yukle.tc/image.php?id=76Adsiz.jpg)

Vallahi ben onu bunu bilmem. Kurumsal bir marka olarak bu vaatte bulunuluyorsa ister yaptığınız işi amme hizmeti olarak görürsünüz, ister hayır kurumu olarak görürsünüz. Bu madde burada dururken sizin firma olarak kullanıcıya hiç bir soru sormadan iade yapmanız gerekir. İade şartları şunlardır diye bir belge sunuyorsanız kullanıcılara onu görmek isterim.

bomberr
31-03-2018, 11:27
http://img508.yukle.tc/thumbs/76Adsiz.jpg (http://img508.yukle.tc/image.php?id=76Adsiz.jpg)

Vallahi ben onu bunu bilmem. Kurumsal bir marka olarak bu vaatte bulunuluyorsa ister yaptığınız işi amme hizmeti olarak görürsünüz, ister hayır kurumu olarak görürsünüz. Bu madde burada dururken sizin firma olarak kullanıcıya hiç bir soru sormadan iade yapmanız gerekir. İade şartları şunlardır diye bir belge sunuyorsanız kullanıcılara onu görmek isterim.

https://i.hizliresim.com/qGkaOB.jpg (https://hizliresim.com/qGkaOB)
üstte ki resim çıkmamış.

yasindamar
31-03-2018, 11:28
Benim simdiye kadar yazilim yaptirdigim veya yaptirmayi dusundugum firmalar musterilerine yazilim ucretini alip yazilimi yaptiktan sonra. Gidip gezin kullanin 1 hafta 10 gun begenmezseniz gelin iade yapariz diye hep belirtirler. Hatta bizzat iade edildiginide gordum. Musteri neden sildirmek istedigini anlatirken bile hic aciklama yapmaniza gerek yok begenmemeniz yeterli dediler :)

Aracin sahibi ister buyuk turbo yapar, ister nos basar, isterse araci satar. 5 günlük işlem için benim düşüncem sebebi olmasa bile iade yapilmasi yonunde. En azindan ben istambulda bu sekilde gordum.

Ben 1.7 corsa icin bu sartlari saglayamiyorum malesef :) hatta emin olun bu konuyu acan arkadas, yaninda ortak bir arkadasimiz ile gelmemiş olsa, yazilimini bile yapmazdim. Geldiginde zaten arizalari vardi araba gitmiyordu. Elimizden gelen, gordugumuz kadarini hallettik. Ha yine yardimci olurduk ama uslup ve samimiyet onemli. Biz de sabır taşı degiliz :) bi yerden sonra artık ip kopuyor. Mersin kucuk yer, neyin ne oldugu cabuk duyuluyor. Yani masum bi iade talebi degil bu :))

yasindamar
31-03-2018, 11:31
Tarsus ta yarış icin yazilim atan arkadasin videosu olmasa ucret iadesi yapilacak miydi
Cevap evet ise bu arkadaşında iadesi yapilmali aksi halde inat var bu işte

Memnuniyet cidden saglanmamis olursa, vaat edilen guc verilememisse, yazilim kaynakli bir ariza var ve giderilememisse, birakin 10 gunu 1 ay sonra yine iade olur. Ve yapmisligim da vardir.

Fakat 1.7 corsa gibi bi arac gelip program yukletip, krank devir sensoru ve map sensorunden ariza yasayip, gorunurde 230binde ve 15 yasinda herkesin bildigi bir arac ise, işler degisir. Kaldı ki program yuklenmeden de burda 1 saat muhabbet edildi

marikan
31-03-2018, 11:34
İade kısmında ben konuyu açan arkadaşın haklı olduğunu düşünüyorum. Adamın aracı arıza yapmış veya yapmamış veya herhangi bir sebepten memnun kalmamış fark etmez. İade konusunda haklıdır. Ama iş inada binmiş. İade etmiyorum diye kestirilip atılmış. Kötü bir esnaflık örneği.

yasindamar
31-03-2018, 11:35
İade kısmında ben konuyu açan arkadaşın haklı olduğunu düşünüyorum. Adamın aracı arıza yapmış veya yapmamış veya herhangi bir sebepten memnun kalmamış fark etmez. İade konusunda haklıdır. Ama iş inada binmiş. İade etmiyorum diye kestirilip atılmış. Kötü bir esnaflık örneği.

Masum bi iade talebi ve kötü bi esnaf. Hersey bu kadar kolay. Takdir sizin. Tesekkur ederim

KÖROĞLU
31-03-2018, 11:45
Olay istanbul gibi büyük bir yerde olsa, bu arkadaş yine yazılımı iade edip turbo büyütecek olsa ve yazılımı yapan firma bunu bilmese iade olacak gibi algılıyorum.

Bir markanın bayisi iseniz o markanın açıkladığı hizmet şartlarını sağlarsınız ya da sağlamayı taahhüt edersiniz.

Dolayısıyla bence burada müşteri (bana da samimi gelmese de) haklı durumda. Siz keşke araçta mekanik sorunlar olduğunu ve önce onların çözülmesi gerektiğini anlatıp yazılımı yapmasaydınız.

Corsa'nın yıllardır yazılıyor olması yapılan yazılımın iade edilmesi hakkını ortadan kaldırmaz / kaldırmamalı.

Bu yorum biraz keyfiyete giriyor. O zaman ben de aracıma yazılım yaptırsam ve oradaki koşulsuz iadeye güvensem demek ki sizin araç yıllardır yazılıyor bir sorun olması imkansız o yüzden iademiz yok lafını duyabilirim.

Bu durum sizin marka algınızı ve müşteriye yansıyan problem çözme / malın arkasında durma durumunuzu baltalar ve size uzun vadede olumsuz döner.

Not: 2 tarafı da tanımıyorum.

yasindamar
31-03-2018, 11:54
Olay istanbul gibi büyük bir yerde olsa, bu arkadaş yine yazılımı iade edip turbo büyütecek olsa ve yazılımı yapan firma bunu bilmese iade olacak gibi algılıyorum.

Bir markanın bayisi iseniz o markanın açıkladığı hizmet şartlarını sağlarsınız ya da sağlamayı taahhüt edersiniz.

Dolayısıyla bence burada müşteri (bana da samimi gelmese de) haklı durumda. Siz keşke araçta mekanik sorunlar olduğunu ve önce onların çözülmesi gerektiğini anlatıp yazılımı yapmasaydınız.

Corsa'nın yıllardır yazılıyor olması yapılan yazılımın iade edilmesi hakkını ortadan kaldırmaz / kaldırmamalı.

Bu yorum biraz keyfiyete giriyor. O zaman ben de aracıma yazılım yaptırsam ve oradaki koşulsuz iadeye güvensem demek ki sizin araç yıllardır yazılıyor bir sorun olması imkansız o yüzden iademiz yok lafını duyabilirim.

Bu durum sizin marka algınızı ve müşteriye yansıyan problem çözme / malın arkasında durma durumunuzu baltalar ve size uzun vadede olumsuz döner.

Not: 2 tarafı da tanımıyorum.

Yazilim kaynakli her sorunun arkasinda durulur. Durduk ve durmaya da devam ederiz. Ama samimi olmayan bir musteri varsa karsinizda tavriniz da ona gore olur. Sonucta zaruri degil keyfi bir iş yapıyoruz ..

ben yazilimi atmadan once gerekli her bilgiyi musterime veriyorum.6 yıldır bu işi böyle yapıyorum. Ama musteri islem sonrasi asıl sebebi baska yere buyuk turbo yaptırmak olan bir durumu YAZILIM KAYNAKLI ARIZA diye anlatir ve öyle bir algı olusturmaya calisirsa ne yapmamiz lazim?? Salak gibi davranıp boyun egmemiz mi lazim? Ben haksizliga gelemiyorum, beni taniyan arkadaslarim iyi bilir. Bu arabada yazilimsal problem olsa cözerdim ve 5 kurus para talep etmezdim. Odedigi ucreti de geri iade eder hakkini helal et kardesim der cayini kahvesini ikram eder yolcu ederdim.. .

KingoAtmo
31-03-2018, 12:10
2008 getz dizel 88 bg130000 km aracımda yakıt konusunda sıkıntım var.bunu yazılımla ne kadar düşebilir.vede memnun kalmazsak para iadesi ve yazılımı eski haline döndürülebiliyormu.

17 Eylül 2014mehmet ulvi akgünUZMANIN CEVABI
Merhabalar,

Performans çözümü arayışınızda Megachips tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, otomobilinize Megachips uygulayabiliriz.

Megachips uygulaması ile;

Turbo otomobillerde,

Motor gücü ve torku yaklaşık %20-25 oranında artar, tüketim ortalamanız %5-10 oranında azalır.

Turbosuz otomobillerde,

Motor gücü ve torku yaklaşık %10-12 oranında artar, tüketim ortalamanız %3-5 kadar azalır.

Megachips'de öncesi ve sonrasında aracınızın motor gücü dinamometre ile ölçülmektedir.

Talepleriniz doğrultusunda yukarıda yazılı oranlardan fazla güçler elde edilebilmektedir. Bu özel uygulamalar extra ücret gerektirmez.

Megachips garantisi kapsamında uygulama esnasında veya sonrasında hiçbir riskiniz bulunmamaktadır. Megachips uygulamaları Yetkili Servis Garantisini etkilemeyecek yüksek teknoloji ve teknik ihtiva eder. Farkedilmez.

Otomobilinizin orjinal dosyası size takdim edilir, istediğinizde Ücretsiz olarak orjinal dosya geri yükleyebiliriz.
Otomobilinizi satarken üzerindeki yazılımı orjinale çevirip, yeni aracıza yarı fiyatına programlatabilirsinz.

Megachips uygulaması tamamlandıktan sonra ölçüm sonuçlarından veya aracınızı test ettikten sonra, herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz.

Ortalama uygulama süremiz Randevu alındığı takdirde 1,5-2 saattir.

Garajımız İstanbul-AtaŞehir'de TEM Yanyolu üzerindedir. Megachips Chiptuning uygulamamız 750 TL tutar.

Bu hususlarda daha detaylı bilgi ve Randevu için benim ile irtibat kurabilirsiniz.

Saygılarımla.

Megachips
Kopyaladığım post firmanızın internet sitesinden alıntıdır.
Ve Müşteri memnun değilim diyor.

mr.korhan
31-03-2018, 12:12
vallahi her iki tarafıda tanımıyorum lakin zaten yazılım atıp sonrasında iade işlemi bana çok saçma geliyor, aracın standartına çıkartan araç sahibi, bundan kaynaklı yada buna türev bağlı herhangibir olası sorundan şikayetçi olmamalı , örneğin ayarlı kasnak aldınız timing yaptınız, sıktınız ilgili açılarda, olduya sıyırdı vida sente atladı, sonrası mağlum..
şimdi ustaya mı saracaksınız, yoksa sıyıran malzemeden dolayı firmayamı ,yoksa araç marka servisinemi.. burada kim suçlu, ve en önemli soru maliyeti herhangibiri karşılarmı.
dolayısıyla yazılım yapıp extra bişeyler istiyorsan bu sadece yazılımda değil örnek verdğim gibi parçada olabilir, karşılığındaki risklerde göz önüne alınmalı düşüncesindeyim.

arda35
31-03-2018, 12:20
Müşteri ister turbo yaptırır, ister satar; isterse de hurda niyetine verip ötv indirimi alır. Böyle gubidik sebeplerle iade yapmayacaksanız; sonradan ''1.7'ler zaten kronik sorunlu vs. '' diyecekseniz baştan yapmayacaktınız yazılımı. Tanıdık vasıtasıyla geldiğinde de yapmayacaktınız hatta.

Herhangi bir müşteri geldi, yazılımı yaptırdı. 3-5 gün kullandı ve keyif alamadığını söyledi. İade almayacaksınız demek. Çünkü size göre illa yazılım kaynaklı bir arıza falan vermesi gerek aracın. Falancayla yarış yaptın, iade yok. Aracın Corsa 1.7, zaten kronik - iade yok. Ama memnun olmazsanız iade var?

by serçe
31-03-2018, 12:21
burda firma bile bile lades olmuş, madem dediğiniz gibi araçta sıkıntılar vardı yazılımı yapmıyacaktınız kusura bakmayın bana o durumda babam getirse arkadaşını yine yapmam , örnek verecek okursak, X firma yada firmalar arabanın bakımlı ve bilmem kaç km yi geçmemiş olmasını tercih ediyor yazılım yapmak için neden ? yatın öbür gün sıkıntı yaşamamak ve müşteri memenuniyeti için, ayrıca 600 tl big turbo yapılıyormu corsalara ? onuda merak ettim cahilliğime verin

yasindamar
31-03-2018, 12:35
burda firma bile bile lades olmuş, madem dediğiniz gibi araçta sıkıntılar vardı yazılımı yapmıyacaktınız kusura bakmayın bana o durumda babam getirse arkadaşını yine yapmam , örnek verecek okursak, X firma yada firmalar arabanın bakımlı ve bilmem kaç km yi geçmemiş olmasını tercih ediyor yazılım yapmak için neden ? yatın öbür gün sıkıntı yaşamamak ve müşteri memenuniyeti için, ayrıca 600 tl big turbo yapılıyormu corsalara ? onuda merak ettim cahilliğime verin

Zaten krank devir sensoru veya map gibi basit arizalardan iade isteyecegini bilsek yapmazdik. Durumla ilgili bilgilendirme yapmamis olsak haklısınız. 600 tl ye big turbo olmaz. Ama totali 5000 tutacaksa, arkadasin cebinden cıkan 4400 e dusmus olacak.

mikelazi
31-03-2018, 12:37
şuanki aracım mega yazılımlı.
1mayıs 2017 ataşehirde yaptırdım.bir sıkıntım yok.

megayı seçmemdeki en büyük sebep esnaf olduklarını düşündüğüm içindir.

msn den gazihan
telefondan hakan
her türlü soruma yardımcı olmuşlardır.

1.7dti ye mahalle aralarında 150-200e yazılım yaptıranlar var.marka olmak bence ayrıcalıktır.

inş.en kısa sürede orta yolu bulursunuz.

MARJINAL_SUFI
31-03-2018, 12:41
'' aslolan niyettir ''
şayet araç sahibinin etik olmayan bir şekilde başka bir niyetle parasını istiyor olması ayyuka çıkmamış olsa.. safiyane bir şekilde iade etmek istese.. kanaatim odur ki yazılımı yapan arkadaş iade ederdi diye diye düşünüyorum..
her ne kadar ticari sloganları ile örtüşmesede bu durum: ( şayet niyeti hakikaten öyle ise konuyu açan arkadaşın ) yazılımı yapan arkadaş haklı ..
iki tarafıda tanımıyorum..

yasindamar
31-03-2018, 12:42
Müşteri ister turbo yaptırır, ister satar; isterse de hurda niyetine verip ötv indirimi alır. Böyle gubidik sebeplerle iade yapmayacaksanız; sonradan ''1.7'ler zaten kronik sorunlu vs. '' diyecekseniz baştan yapmayacaktınız yazılımı. Tanıdık vasıtasıyla geldiğinde de yapmayacaktınız hatta.

Herhangi bir müşteri geldi, yazılımı yaptırdı. 3-5 gün kullandı ve keyif alamadığını söyledi. İade almayacaksınız demek. Çünkü size göre illa yazılım kaynaklı bir arıza falan vermesi gerek aracın. Falancayla yarış yaptın, iade yok. Aracın Corsa 1.7, zaten kronik - iade yok. Ama memnun olmazsanız iade var?

Sen koşulsuz iade olsun diyosun ben seni anliyorum. Canım sıkıldı moraım bozuldu, regl donemime denk geldi bosta bulundum yaptirdim, simdi aklim basima geldi falan filan?? Ne derse desin iade almak zorundasın diyosun. Ben de diyorum ki, müsteri hakkını koruyabilir eyvAllah, ben de hakkımı korurum. Ben 6 yılda neleriyle karsılastım anlatsam hikaye olur. Gerektiginde iade yapildi, gerektiginde duzeltme yapildi, masraf varsa bizden kaynakli karsilandi. Ama bu arabadır, X bi sebepten bozulabilir. Biz programla koruma kalkani aktif yapmiyoruz. herseyinde bizi sorumlu tutmak cok yanlıs bi hareket.

yasindamar
31-03-2018, 12:46
'' aslolan niyettir ''
şayet araç sahibinin etik olmayan bir şekilde başka bir niyetle parasını istiyor olması ayyuka çıkmamış olsa.. safiyane bir şekilde iade etmek istese.. kanaatim odur ki yazılımı yapan arkadaş iade ederdi diye diye düşünüyorum..
her ne kadar ticari sloganları ile örtüşmesede bu durum: ( şayet niyeti hakikaten öyle ise konuyu açan arkadaşın ) yazılımı yapan arkadaş haklı ..
iki tarafıda tanımıyorum..

Arkadasın baska yerde arabasina islemler yaptirdigi ispatlı. Arıza sebebini bilmeden telefonda direk iade istedigini inkar edemez. Daha arizanin ne oldugunu bilmeden bunlar soylendi. Arizadan sonra Yanima gelmisligi yoktur. Masum bi iade talebi degil. Tabiki nerde turbo buyuttugunun bi onemi yok, hakkıdır nerde isterse yaptırır. Ama durum böyleyken ben iade edemem dedim ve diyorum.

CorsaMer
31-03-2018, 12:50
Araca yazılım atılmadan önce megachips de bilgisayara takılıp arabanın verdiği tek hata olan hava akış sensörü değişti ve orada yapıldı yani mekanik olan sorun orada çözüldü ve yazılım öyle atıldı bahsettiğim arızalar yazılım atıldıktan sonra ortaya çıktı neler ciktiginida yazdım zaten ben bu yüzden iade istiyince bana atılan iftiralar arabanı big turbo yapacan para istiyorsun 1.7 lerde iade yok araban 200 küsur bin km de bana samimi gelmiyor falan filan şeyler kusura bakma yasin kardeşim param buna yetti bunu aldım bide bunlar yetmez gibi iade için aradığımda hem azarlandim hem tehdit edildim. Kurduğun cümleleri hep söyledim ben madem doğru konuşmadım sende söyle ne söyledim?

Yaptığın hakaretin tehditin esnaflık belirtisi zaten

arda35
31-03-2018, 12:56
Sen koşulsuz iade olsun diyosun ben seni anliyorum. Canım sıkıldı moraım bozuldu, regl donemime denk geldi bosta bulundum yaptirdim, simdi aklim basima geldi falan filan?? Ne derse desin iade almak zorundasın diyosun. Ben de diyorum ki, müsteri hakkını koruyabilir eyvAllah, ben de hakkımı korurum. Ben 6 yılda neleriyle karsılastım anlatsam hikaye olur. Gerektiginde iade yapildi, gerektiginde duzeltme yapildi, masraf varsa bizden kaynakli karsilandi. Ama bu arabadır, X bi sebepten bozulabilir. Biz programla koruma kalkani aktif yapmiyoruz. herseyinde bizi sorumlu tutmak cok yanlıs bi hareket.

''megachips olarak keyfimize göre iade yapıyoruz, istemedik mi yarış yaptın falan deyip gönderiyoruz.'' deyin. Olsun bitsin.

Hatta marka sahibine söyleyin, sitelerindeki ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz'' ibaresini ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda üzerine soğuk su için'' şeklinde değiştirsinler. Çünkü yaklaşım aynen o şekilde.

MARJINAL_SUFI
31-03-2018, 12:58
Arkadasın baska yerde arabasina islemler yaptirdigi ispatlı. Arıza sebebini bilmeden telefonda direk iade istedigini inkar edemez. Daha arizanin ne oldugunu bilmeden bunlar soylendi. Arizadan sonra Yanima gelmisligi yoktur. Masum bi iade talebi degil. Tabiki nerde turbo buyuttugunun bi onemi yok, hakkıdır nerde isterse yaptırır. Ama durum böyleyken ben iade edemem dedim ve diyorum.

bana kalırsa sizin bu söylemlerinizde doğru değil.. zira başka yerde işlemde yaptırabilir.. arıza sebebini bilmeyedebilir.. hatta hiçbirşeyde bilmeden geri al diyebilir.. bu argümanlar sizi haklı kılmaz sevgili yasin damar. bu denli köşeli ifade etmemin sebebi '' memnuniyesizlik halinde firmanızın iade almak taahhüt üdür )
zira şu yüzden memnun değilim dediğinde o sebebi hikmetin sizin onayınıza mahkum olduğunu belirten bir ibare yok firma söyleminizde...
sizi haklı gördüğüm husus : küçük bir yer olması hasebiyle ahlaki olmayan niyetinin ifşa olduğuna inanmamdır yazılımı yaptıran arkadaşın..
sağlıcakla

yasindamar
31-03-2018, 12:59
Araca yazılım atılmadan önce megachips de bilgisayara takılıp arabanın verdiği tek hata olan hava akış sensörü değişti ve orada yapıldı yani mekanik olan sorun orada çözüldü ve yazılım öyle atıldı bahsettiğim arızalar yazılım atıldıktan sonra ortaya çıktı neler ciktiginida yazdım zaten ben bu yüzden iade istiyince bana atılan iftiralar arabanı big turbo yapacan para istiyorsun 1.7 lerde iade yok araban 200 küsur bin km de bana samimi gelmiyor falan filan şeyler kusura bakma yasin kardeşim param buna yetti bunu aldım bide bunlar yetmez gibi iade için aradığımda hem azarlandim hem tehdit edildim. Kurduğun cümleleri hep söyledim ben madem doğru konuşmadım sende söyle ne söyledim?

Yaptığın hakaretin tehditin esnaflık belirtisi zaten

Seni ve arabanı küçümseyen yok. Geldiginde krank devir sensorun de ariza veriyordu. Gec calisma varmi dedik yok dedin o zaman masraf etme kalsin, tekrar ederse degisirsin demedik mi? Map sensorunu temizlet yada yenisini al iyi olur demedim mi? Ciktik teste araba cok iyi dedin, gitmiyor akismetren bozuk degiselim dedim, gidip aldiktan sonra arabanin dunyasi degismedi mi? Kaldı bu sebeplerin hicbirisinden yolda kalmazsın!! Bana nasıl konustuysan o sekilde konustum. Yaşca kücüksün saygı nedir bilmeden konusuyosun, sonra Yasin esnaf böyle konusamaz oluyor. Tehdit de etmedim zaten. Bilen biriyle gel dukkanima burda konusalim dedim.

Benim esnafligimi burdaki herkes iyi bilir. musterimi bugune kadar hep memnun etmisimdir. Fakat artniyetli musterime de taviz vermiyorum uzgunum. Yazdiklarindan cikacak sonucta kim diyebilir bu araba yazilimdan ariza vermis diye?? Sen keyfi iade istiyorsun ama arabami bozdular diyosun. Bi de maddi hasar diye konuya yazmissin? Hangi maddi hasar? Sen hangi sebepten yolda kaldin?

yasindamar
31-03-2018, 13:01
bana kalırsa sizin bu söylemlerinizde doğru değil.. zira başka yerde işlemde yaptırabilir.. arıza sebebini bilmeyedebilir.. hatta hiçbirşeyde bilmeden geri al diyebilir.. bu argümanlar sizi haklı kılmaz sevgili yasin damar. bu denli köşeli ifade etmemin sebebi '' memnuniyesizlik halinde firmanızın iade almak taahhüt üdür )
zira şu yüzden memnun değilim dediğinde o sebebi hikmetin sizin onayınıza mahkum olduğunu belirten bir ibare yok firma söyleminizde...
sizi haklı gördüğüm husus : küçük bir yer olması hasebiyle ahlaki olmayan niyetinin ifşa olduğuna inanmamdır yazılımı yaptıran arkadaşın..
sağlıcakla

Tesekkur ederim :)

bomberr
31-03-2018, 13:01

Bunu biz değil sizin firmanız söylüyor.
https://i.hizliresim.com/3EZVn9.jpg (https://hizliresim.com/3EZVn9)
Neyse ki yaptığınız cinsiyetçi espriden de anladığımız üzere, olaylara ne kadar profesyonelce yaklaştığınızı görmüş olduk.

yasindamar
31-03-2018, 13:03
''megachips olarak keyfimize göre iade yapıyoruz, istemedik mi yarış yaptın falan deyip gönderiyoruz.'' deyin. Olsun bitsin.

Hatta marka sahibine söyleyin, sitelerindeki ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz'' ibaresini ''herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda üzerine soğuk su için'' şeklinde değiştirsinler. Çünkü yaklaşım aynen o şekilde.

Böyle bisey yok zaten. Siz bana diyorsunuz, sen ne olursa olsun iadeni al git soguk suyunu iç diye. Olaya iki taraflı bakın bence. Kendi hakkimi da musteri hakkini da korurum. Ne kendi hakkimi yediririm ne de hak yerim.

yasindamar
31-03-2018, 13:04
Bunu biz değil sizin firmanız söylüyor.
https://i.hizliresim.com/3EZVn9.jpg (https://hizliresim.com/3EZVn9)
Neyse ki yaptığınız cinsiyetçi espriden de anladığımız üzere, olaylara ne kadar profesyonelce yaklaştığınızı görmüş olduk.

Olayi anlatmamda etkili olmustur. Bizden daha profesyonelsiniz ben buna inaniyorum. Cunku disardan konusmak her zaman kolaydir.

DOHC
31-03-2018, 13:14
Firma sahibi 10 gün içindekoşulsuz iade imkanı var diyor, şubesi ise yok böyle birşey diyor. Şube sadece yazılımdan memnun değilse yazılımı düzeltiriz veya para iadesi yaparız diyor.
Bu olayda firma sahibinin dediği before-after dyno ölçümleri falan yapıldı mı?
Her ne kadar müşterinin belirttiği arızalar yazılım kaynaklı görünmese de, marka sahibinin koşulsuz iade sözü var web sitesinde.

bomberr
31-03-2018, 13:15
Olayi anlatmamda etkili olmustur. Bizden daha profesyonelsiniz ben buna inaniyorum. Cunku disardan konusmak her zaman kolaydir.

Ben bir şirket,esnaf veya hizmet veren bir kuruluşun çalışanı ve sahibi değilim. O yüzden profesyonel olmamı gerektirecek bir durum yok. Burada neyi kast ettiniğinizi anlamadım. Forum siteleri ve sosyal medya dışarıdan da konuşmak/yorum yapmak için vardır zaten. Ben bağlı olduğunuz firmanın verdiği taahüdün belgesini koyuyorum. Ama sizin cevaplarınız konuyu başka yere çekmekten öteye gidemiyor ne yazık ki. Daha önce iade koşulları bellidir dediniz. İade koşullarının belgesini sorduk görmezden geliyorsunuz.
Ben sadece bir kullanıcıyım. Daha önce farklı markalardan yazılım yaptırdığım oldu. Ben yapmadım ama çevremden keyfi iade yapanlar oldu. 10 gün deneme garantisi veren bir marka iseniz taahüdünüzü yerine getirmeniz gerekir.

yasindamar
31-03-2018, 13:25
Ben bir şirket,esnaf veya hizmet veren bir kuruluşun çalışanı ve sahibi değilim. O yüzden profesyonel olmamı gerektirecek bir durum yok. Burada neyi kast ettiniğinizi anlamadım. Forum siteleri ve sosyal medya dışarıdan da konuşmak/yorum yapmak için vardır zaten. Ben bağlı olduğunuz firmanın verdiği taahüdün belgesini koyuyorum. Ama sizin cevaplarınız konuyu başka yere çekmekten öteye gidemiyor ne yazık ki. Daha önce iade koşulları bellidir dediniz. İade koşullarının belgesini sorduk görmezden geliyorsunuz.
Ben sadece bir kullanıcıyım. Daha önce farklı markalardan yazılım yaptırdığım oldu. Ben yapmadım ama çevremden keyfi iade yapanlar oldu. 10 gün deneme garantisi veren bir marka iseniz taahüdünüzü yerine getirmeniz gerekir.

Sizi anliyorum. Uzatmaya gerek olmadıgını düşünüyorum. Keyfi iadeyi destekliyosanız diyecek sözüm yok. Ben yapmıyorum keyfi iade. Haklı olsun gelsin canım feda.

CorsaMer
31-03-2018, 13:44
Mekaniktir aracımda arıza çıkabilir ama ben bu arabayı yazılimsiz sorun yaşamamışsam ve yazılımdan sonra aracımda sorun yaşıyorsam firmanın kuralları olan iade hakkımı kullanırım. Çünkü benim aracım megachips yazılımdan sonra zarar gördü. 6 yıl esnaf olup böyle bir riski alan adam esnaf değildir. Kardeşim kilometren yüksek kim ile gelirsen gel ben profesyonellik gereği bu yazılımı senin arabana ATMAM dersin. Ama atıyorsan bayisi olduğun firmanın prosedürlerini gerçekleştireceksin. Ben sana turbom gitti o gitti parası istemiyorum firma kuralı olan ücret iadesini istiyorum. Telefonda kullandığın cümleler hepsi ortada.

Quantum
31-03-2018, 13:47
Yaş kaç olursa olsun, tecrübe ne kadar olursa olsun mutlaka insan her zaman bir şeyler öğrenir. "Ders alma" yaşa/yıla bağlı olmaksızın her an yaşanılabilir bir durumdur.

Aslolan itibardır.

Dışarıdan o itibarı lekeyeleyecek bilerek ya da bilmeyerek lekelemeye çalışan kişiler her zaman olacaktır.

Ticari maharet; itibari lekelemeye sebep olan etkenleri bir an önce savuşturmak yani buna bilerek ya da bilmeyerek sebep olan kişiyi memnun etmek,
akabinde ise bir daha aynı şekilde bir durumla karşı karşıya kalmamak için gerekli önlemleri/kararları hızlıca almak...

Daha net ifade etmem gerekirse, konuyu halledin, kapatın, bu günden sonra da bu arkadaşın aracı benzeri bir aracı asla işyerinize sokmayın.

Ticari itibarınız sizin için önemli ise boşuna uzatıyorsunuz Yasin Bey. Konuyu bir an önce kendi lehinize çevirin.
Ama sizin önceliğiniz farklı konular ise ticari itibar daha sonraki maddelerde geliyorsa buraya kadar okudunuz zaman kaybettiniz kusuruma bakmayın..

Sizi mutlaka çevrenizdeki insanlar çok daha iyi tanır bunda hemfikiriz. Ancak internet ortamı öyle bir ortamdır ki; olay dilden dile, kulaktan kulağa dolaşır ve 2 ay sonra belki de haklı olmanıza rağmen konu bambaşka bir hal alır.

Size önerim bu konu daha fazla uzamadan hızlıca aksiyon almanız. Emin olun böyle bir karar almanız ticari anlamda her açıdan lehinize olur.

2jz
31-03-2018, 13:48
yasindamar

Sözleşme örneğiniz var mı merak ettim?

İnternet sitenizdeki metin maalesef suistimale açık. Haklı sebepler ve haksız sebeplerin tanımını yapmanız, bu kadar iddialı bir cümle kurmamanız gerekirdi.

MARJINAL_SUFI
31-03-2018, 13:56
Sizi anliyorum. Uzatmaya gerek olmadıgını düşünüyorum. Keyfi iadeyi destekliyosanız diyecek sözüm yok. Ben yapmıyorum keyfi iade. Haklı olsun gelsin canım feda.

bomber keyfi iadeyi desteklemiyor.. temsil ve icra selahiyetine haiz olduğunuz firmanın taaahütü olan '' keyfi iade '' den bahsediyor..
ben yapmıyorum keyfi iade demeniz korkarım sizi asil firma ile sıkıntıya sokacaktır.. bu ifade ile insanların nezdinde de menfi bir duruma düştünüz.
maalesef netice bu oldu..
ve söz bitti

Berkan
31-03-2018, 14:15
Valla o sitede yazan arkadaslarinda koyduğu ekran görüntüsune göre herhangibi kisi kakam geldi dese iade almaniz lazim. O yüzden ya yazıyı detaylandirin altina, veya yada hic yazmayin yapmayacaksaniz

.::EmrE::.
31-03-2018, 14:17
https://i.hizliresim.com/qGkaOB.jpg (https://hizliresim.com/qGkaOB)
üstte ki resim çıkmamış.

megachips
Noktayı kendiniz koymuşsunuz burada kıvırıyorsunuz. İster drag yapar denerim, ister rolling yapar denerim, ister aracım kırılır iade etmek isterim, ister beğenmedim derim iade yapmak zorundasınız.
Bundan 4-5 sene önce aracıma yazılım yapmıştı Gazihan. Bütün arıza ışıklarını yaktı, limp mode'a geçti, gittim geri iade istedim iade ettiler. Kimse birşey sormadı.

Yok turbo büyütecekmiş , yok yazılımdan kaynaklı değilmiş bunlar boş laflar. Müşteri iade istiyorsa iade edeceksiniz, sağa sola yazmayı biliyorsunuz iade politikanızı.

enes_srb
31-03-2018, 14:55
Adam keyif icin yaptiriyor aracini hosuna gitmezse keyfi iadesini kabul ediceginiz kendi sitenizde yaziyor , yok bmw yle yarismis yok turbo yaptiricakmis gibi seyler sizi ilgilendirmez ki . Sorunlari bilinen bi aracsa ya yazilimi hic yapmicaksiniz yaptiysanizda arkasinda durcaksiniz . Sube olarak mersin olsa bile ben istanbulda yazilim yaptiricak olsam sizi tercih etmem bu konudaki cevaplarinizdan sonra isinizde belki cok iyisiniz ama musteri sorununu cozume kavusturmak yerine kestirip atiyorsunuz.

!KO
31-03-2018, 15:01
yazılımdan dolayı arabada sıkıntıçıkarsa iade ederim ne demek ya şaka mısınız yok bide etmeseydiniz sağolun ya

oguz
31-03-2018, 15:38
Yazılım yapmak keyfi bir durum ise iade etmekte ne sakınca var.
senin işin zaten benim keyfimi yapmak aslında.. Mekana Gittiğinde açık çay isteyip koyu gelince ben açık istemiştim dememek lazım demekki.

Hizmet Bedeli vardır. Senin Şirket politikanı her turlu iade yazarsan altında kalıyosun böyle. O zaman politika şu YAw sen hele bi gelde hele bi yapalım sonra bir şekilde bişiler yaparız...

4 sayfalık konunun toplamda 1000 Tl etmeyecek bir yazılımdan dolayı olması ve bu kadar laf yemek de garip.

Yazılım için ayrı işçilik için ayrı para yazarsın. işçilik iade olmaz ama yazılım için iade olur mesela.

Yukarda kapı gibi taahhutun var müşteri isterse iade eder. BEnce konu net , esnaf olmakta müşteri olmakta sıkıntı memlekette..

Seven7
31-03-2018, 15:49
Yorumların tamamını okudum.

Toplam 4 sayfadır yazılımı yapan kişi iade yapmayacağını söylemiş, daha fazla konuşmak bence boşa.

Sizin izlemeniz gereken yol 'Megachips' firmasının asıl sorumluluları ile konuşmak. Sanırım Mehmet Gazihan bu kişi. Onunla irtibata geçip durumun açıklamasını doğru ve net bir şekilde yapmak. Bu doğrultuda Mersin'deki firmaya 'Megachips' ismini kullanmasına izin veren merkez ancak iade işlemini yaptırabilir. Ya da onlar da yapmaz konu kapanır.

Mahalle arasında 150-200 liraya da yazılım yapılıyor ve onlara bu şekilde gidilse ve bu şekilde cevap alınsa, herkes 'Ee bir sürü isim yapmış yazılım firması varken sen gidip 200 liraya firması duyulmamış ismi duyulmamış birine yaptırırsan yazılımı bu kadar olur.' herkes geçer. Ama bu adam paşa paşa bu işleme biçilmiş 600 lirayı vermiş, karşısında ona yardımcı olmayan ve websitesinde açık açık iade garantisini ibraz etmesine rağmen gerçekleştirmeyen bir firma/çalışan olunca konu açması da çok normal.

Sitesinde yazan o ibare ile tamamen kullanıcı haklı gözüküyor. ( Konuyu açan değil, bu durumda olan herhangi bir müşteri.)

DOHC
31-03-2018, 16:08
megachips
Noktayı kendiniz koymuşsunuz burada kıvırıyorsunuz. İster drag yapar denerim, ister rolling yapar denerim, ister aracım kırılır iade etmek isterim, ister beğenmedim derim iade yapmak zorundasınız.
Bundan 4-5 sene önce aracıma yazılım yapmıştı Gazihan. Bütün arıza ışıklarını yaktı, limp mode'a geçti, gittim geri iade istedim iade ettiler. Kimse birşey sormadı.

Yok turbo büyütecekmiş , yok yazılımdan kaynaklı değilmiş bunlar boş laflar. Müşteri iade istiyorsa iade edeceksiniz, sağa sola yazmayı biliyorsunuz iade politikanızı.
Mehmet Gazihan
olmalı sanırım.
megachips diye 1 üyelik var mı?

semavi
31-03-2018, 16:12
Chip ile ilgili görüştüğümüz tüm firmalar koşulsuz iade diyerek ikna etmeye çalıştı hep... Hatta Amerika'dan box tip getirmistim ve memnun kalmadım diyerek iade etmiştim taa Amerika'ya....

Tr de koşulsuz iade diyen LPG cilerde gördüm ve hatta şahit oldum iadeye ... O firmada kendim 15 civarı... Dostlarım belki 40-50 dönüşüm yaptırdı en az...

Aksi bir belge imzalanmadikca iade edilmeli diye düşünüyorum.

Madem yer küçük ve her yerden duyum alabiliyorsunuz.... Arkadasin iyi niyetli olmadığının bilgisini diger firmalara vermekte sizin en doğal hakkınız.

Tabi ki karar sizlerin...
Firma tarafından düşündüğümde kesinlikle hak versem de bu tip uygulamalar viral yayılan uygulamalar... Iade etmekte katkı saglar... Bu unutulmamalı...

Farz edelim ki arkadaş "keyfi" bir iade yapıyor ve pek etik değil. Bunu da biliyorsam... Bu durumda iade yapan bir firma benim ilk tercihim olur şahsen... LPG de böyle oldu... Hakliyken iade edildiğine şahit oldum... Üstelik LPG montajı masraflı bir iş... Ama kazanan o firma oldu....

Güzellikle çözülmesi dileğiyle...

CNR
31-03-2018, 16:32
İki tarafida tanimam etmem, ama turbo kiran arkadas ben turbo kirdim parasini ver demiyor.
5 gun gecti iade istiyorum diyor, tutup 3 ay sonra memnun kalmadim sil yazilimini ver parami demiyor.Websitenizde yazan acik, iade edip etmemek tabii ki sizin insiyatifiniz ama websitenizde boyle bir aciklama varken bence iade edilmesi dogru olani.

yilmazcatalbas
31-03-2018, 17:11
Sadece firma itibarı için sebep sormaksızın olayı daha da uzatmadan ücret iadesini gerçekleştirmek sizin yararınıza olacaktır.

Şahsi fikrimi sorarsanız, kesinlikle haklısınız. Emek verip, uğraşıp, işi hakkıyla yaptıktan sonra aracın yazılım harici oluşan sorunlarından dolayı ücret iadesi yapmak mantıklı değil. Herkes ekmeğinin peşinde sonuçta. (Yazılımı beğenmeyip, istediğim gibi olmadı yada dynoda konuşulan gücü veremedi vs. yazılımsal sorunlardan kaynaklı istenen iadeleri tenzih ederim.)

Bu iş vicdan meselesi, adam dediğiniz gibi yazılımı yaptırır, akşamında deli gibi gazlar, açtığı deneme talebinde belkide senin yazılımın sayesinde milleti doğrar, sonra gelir paramı iade et ben orjinal yazılıma dönmek istiyorum diyebilir. Çünkü bayisi olduğunuz şirket tarafından müşteri memnuniyeti politikasında iade durumu taahhüt edilmiş. Etik değil evet ama yapmanız gereken hukuki olarak, esnaf olarak ücret iadesini gerçekleştirmek.

i-vtec07
31-03-2018, 17:32
Bende müşteri olan arkadaşı haklı buldum. Bakalım iade olucak mı ? Iade ederseniz esnaflığıniz kaliteniz yükselir etmezseniz 600 lira ya bu kaliteyi satmış olursun ki ben çok fazla yazılım işlerine girmeyen birisi olarak bile megachips ile ilgili hoş duyumlar gelmiyo kulağıma bunu değiştirmek sizin elinizde.

ChuckBartowsKi
31-03-2018, 17:35
Ben kendi yaptığım ticarette ( otomotiv sektörü değil. ) çok saçma iade sebepleri gördüm bir çoğu başka bir mal almak içindi esnaflık böyle bir şey müşteri her zaman haklıdır.

Ben bu olayda müşteriyi fazla pimpirikli satıcıyı ise klasik sanayi esnafı olarak gördüm bize düşen bir şey yok yorum yapmamın sebebi o firmanın başka bir şubesi ile olan dostluğum ve o firmanın böyle bir şeyi normal karşılaması veya bu büyük bayinin bu kadar uzatması garip geldi

suk3b3
31-03-2018, 17:58
Yasini bende tanırım daha önce ondan AYH plaka 1.7 corsa da aldım. Yazılım da vardi. Turbo da kırdı ancak gönderdim turboyu yaptirdi geri gönderdi. Yamukluk görmedik iyi esnaftir kendisi.
Yazılım yapılan arac yeni piyasaya çıkmış birsey olsa hata olabilir derdim ama 1.7 ler artık acemi yazilimcilar bile ezberledi. Turbo nun durumunu da göz önüne almak lazım. Geçmiş olsun

ulasoztas1
31-03-2018, 18:41
Tüm mesajları okudum, iki taraf da kendince haklı..
Yasin Damar müşterinin kendisinden çıkıp akabinde gene motor modifiyesi için başka firmaya gitmesinden dolayı karşı tarafı art niyetli bulduğundan iade etmek istemiyor.
Müşteri aracında yaşadığı sorunlar nedeniyle parasını iadesini istiyor.

Bence firma açıklamasındaki 'herhangibir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz' açıklamasını iadenin hangi koşullarda olacağını açık açık yazarak bu tür durumların önüne geçilebilir.

e.mustu
31-03-2018, 18:51
Yorum yapan çoğu kişi firma itibarı için geri ödeme yapılması gerekir falan demiş fakat bu konuda kesinlikle müşterinin hakkı ücret iadesi.
Firmanın websitesinde kocaman şekilde memnun kalmazsanız paranız iade yazıyorsa el mecbur geri ödenmesi gerekir.
Müşteri de isterse o parayı isterse turbosuna kullanır isterse aksarayda hatunlarla ezer bunada karışmak kimsenin haddine değil bence.
Müşterine memnun kalmazsan paran iade diyorsan sonrasında ama bizden kaynaklı değilki diyemezsin.
Yok başkasında turbo büyütecekmiş zaten arabasıda sorunluymuş demek ''memnun kalmazsan paranız iade'' kuralına ters.

Yani burda müşterinin zaten hakkı olan birşeyi ''firma iyiliği açısından ücret iadesi yapalım'' gibi bir yumuşatmaya götürmek başlı başına müşteriye 2. kez haksızlık olur.

alicancalis
31-03-2018, 18:59
Genel olarak yazılanları okudum. Birincisi bu kadar yorgun bi arabadan heran herşey beklenirken yazılım yaptırıp denemeye çıkmak kaşınmaktır. Bu konuda Yasin bey haklı. Sorunsuz binilip gazlanmak isteniyorsa bu sadece yazılımla olmaz. Bunuda herkes bilir. Kaldıki yazılım yaptıran arkadaş deneme yapana kadar hiç sıkmadımı? İnanıyormusunuz. Neymiş deneme yaparken ilk basmada sorun çıkmış vs.

Emrecan-R
31-03-2018, 19:03
Mehmet Gazihanın da dediği gibi
"Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan"

CorsaMer
31-03-2018, 19:03
Genel olarak yazılanları okudum. Birincisi bu kadar yorgun bi arabadan heran herşey beklenirken yazılım yaptırıp denemeye çıkmak kaşınmaktır. Bu konuda Yasin bey haklı. Sorunsuz binilip gazlanmak isteniyorsa bu sadece yazılımla olmaz. Bunuda herkes bilir. Kaldıki yazılım yaptıran arkadaş deneme yapana kadar hiç sıkmadımı? İnanıyormusunuz. Neymiş deneme yaparken ilk basmada sorun çıkmış vs.

Kaşınmak nedir biliyor Musun? 6 yıldır esnafım! Diyip 210 bin kilometredeki araca firma prosedürlerini kabul ederek yazılım yapıp daha sonra bu prosedürleri reddetmektir. Daha önceki yazı da da yazdım evet km yüksek olabilir evet turbo ömrü de gelmiş olabilir BELKİ MOTOR DA KİRABİLİRiM ama bu olaylar yazılımdan sonra oldu ve ben mekanik parçaların ücretini degil bu sorunları yaşadığım icin yazılımın iadesini hakkını istiyorum

zekky
31-03-2018, 19:08
Yazılım kaynaklı bir sorun/arıza olmadığı sürece kosulsuz iade nedir ya?
Varmı öyle bir yazılım firması? Veya yazılımda değil böyle bir ticaret sekli?
Hepinizin konustugu aynı şey sadece yasin büyük turbo muhabbetini anlattığı için işler karıştı kendini tam ifade edemedi.
Egerki araçta yazılımdan kaynaklı arıza/sıkıntı çıkarsa koşulsuz iade edilebilir. Ben sevmedim alın bunu geri babam izin vermedi alın geri oldu arkadaş burda birsürü esnaf var biraz empati yapın.
Yazılımdan kaynaklı bir sorun olupta yasin iade almasa hepimiz yüklenelim arkasında durmuyor diye.
Ama yasin diyorki egerki bana yazılımdan kaynaklı bu arıza oldu, yazılım yüzünden şurası bozuldu desin ben iade alırım ama araçta yazılım kaynaklı hicbir problem yokken ben neden geri alıyorum? Bu işin corsası bmw side yok yazılım kaynaklı aracta bir sıkıntı yok.

dicaser
31-03-2018, 19:10
Tum mesajlari okudum, iki taraf da kendince hakli..
Yasin Damar musterinin kendisinden cikip akabinde gene motor modifiyesi icin baska firmaya gitmesinden dolayi karsi tarafi art niyetli buldugundan iade etmek istemiyor.
Musteri aracinda yasadigi sorunlar nedeniyle parasini iadesini istiyor.

Bence firma aciklamasındaki 'herhangibir memnuniyetsizlik durumunda hizmetimizi iade edebilirsiniz' aciklamasini iadenin hangi kosullarda olacagini acik acik yazarak bu tur durumlarin onune gecilebilir.

iki tarafta nasil kendince haklı olabiliyor ben anlayamadım simdi ?

"http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6#5"

5. baslikta yazan : "megachips chiptuning uygulama sonrasinda size 10 gun test etmeniz icin sure verir. Bu sure icerisinde yazilimin gelistirilmesini yada orjinale cevrilmesini talep edebilirsiniz. Orjinale cevrildiginde odediginiz tutar size geri odenir."

bu cümle : yazilim yaptıran herhangi bir musteri 10 gun icerisinde , herhangi bir sebepten dolayi yazilimini orjinale çevirirse parasini iade alabilir demek.

Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.

Bundan daha otesi yok , daha soylenecek herhangi bir soz yok ; her sey gayet acikca firmanin sitesinde yaziyor.

Evrenoz
31-03-2018, 19:17
Konunun ilk başında satıcıyı haklı buluyordum.

Ta ki; bayiliğini yaptığı markanın resmi olarak "10 gün içinde keyfi iade kabuldür" bildirisini görene kadar.

Bu bildiriden sonra "benim yaptığım işte hata yok, müşteri kötü niyetli, başka yerde turbo yapacak" gibi söylemlerin tamamı laga luga..

Çok net, 10 günde koşulsuz iade yazmışlar. Koşulsuz, keyfe keder. Yani yazılım yaptırıp, akşamına yarışıp, video atıp 3 gün sonra iade de edebilir demek bu. Ya marka bu maddeyi düzeltecek ya da bayi sorumluluğunu yerine getirecek.

Bu bildiriye rağmen satıcı iade yapmıyorsa markanın kurallarına uymuyor, haksız davranış sergiliyor demektir.

ghibli06
31-03-2018, 19:27
müşteri bilinçsiz olsa da müşteridir, kurumsal, bayileri olan bir firma olarak para iadesi olmalı çok uzatmadan...

DOHC
31-03-2018, 20:58

Araba yorgunsa yazılım yapmayacak firma. Bu kadar basit.
Ya da 10 gün kuralını işletip 10 gün içinde iadeye razı olacak.

31-03-2018, 23:01

Bence öyle bir araca yazılım yapmak, hele hele eksiklerini görerek, asıl kaşınmak bu. Veya yararlanmak.

alicancalis
01-04-2018, 00:08
Bence öyle bir araca yazılım yapmak, hele hele eksiklerini görerek, asıl kaşınmak bu. Veya yararlanmak.

Bende zamanında k04 ü kırdım. Birgün olsun yazılımı yapan arkadaşı kabahatli bulmak aklımın ucundan geçmedi. Bunlar zaten ömürlü parçalar. 150 k de kırılacaksa 100 k de kırılır. Bilinçli olan kişide zaten bunu bilir. Ben kaç kişi biliyorum 3 kuruşluk parça yüzünden 20-30 bin TL harcadıkları motor rodajda çöp olan. Bu işlere gireceksen bunlara hazırlıklı olacaksın. Öte yandan yazılımı yapan arkadaş 10 gün içerisinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaparım diye biryerlere yazmışsa, o da onun hatasıdır. Ama okuduğum kadarı ile tanınan ve sevilen bir esnaf. Yaşananlarda ortada. Ben olsam bende iade yapmazdım.

enesbeyter
01-04-2018, 00:09
Bayiliğini yaptığınız firmanın verdiği sözleri bahaneler bularak tutmayacaksanız yarın başka bir müşterinin yazılım kaynaklı sıkıntı yaşamayacağına nasıl emin olabiliriz?
Bir yazılım ücreti için kaç kişi kaybediyorsunuz? hele ki itibarınızı kaybediyormusunuz bi düşünün derim

TarikS
01-04-2018, 00:11
yasindamar

Kendi işimden bu duruma çok benzer bir örnek verebilirim. Biz araç kiralama yaparken "araç sınıfı" garantisi veriyoruz (o da garanti değil, araç yoksa bir üst sınıf araç vaat ederiz) ama marka/model garantisi kesinlikle veremeyiz. Hal böyleyken arkadaşımın referansıyla bir müşteri gelir de illa ben Peugeot 3008 istiyorum, bir de cam tavanlısından olsun der, ben de "hay hay" dersem sizin yüksek km'deki, potansiyel sorunlu Corsa'ya yazılım yapmaya girişmenizle aynı riski almış olurum.

Üzerine, müşterime aylık kiralama yapar ama istediğiniz gün geri getirin, ayın kalan günlerinin ücretini iade ederim derim, sonra o da benden 3008'i alır ama o da ne, cam tavan yok :) Tamam böyle binelim der, ardından 3 gün sonra, ben bunu kullanmak istemiyorum artık der, ben de aylık satış hedefimi tutturdum diye hesap ederken son gün bütçe açığı veririm. Sonra arkadaşımdan öğrenirim ki meğer başka firmadan cam tavanlısını bulmuş gitmiş onu kiralamış. Ama ağzımı açmaya hakkım olmaz çünkü ben "aracı istediğiniz an erken de olsa iade edip, ücret iadesi alırsınız" demişim. Web sitemde, kira kontratımda her yerde de bunu yazmışım.

Bu örnekle kıyaslarsanız sizin yine koşulsuz şartsız iade yapmanız lazım. Yok siz yine de rahatsız olacaksanız ya Mehmet Gazihan'ın bu ücreti karşılaması lazım ya da sizinle çalışmaması lazım.

Ben kendi adıma buna benzer örneklerden dersimi aldım ve bu tip risklere girmeyip "o araçtan elimizde kalmamış" der geçerim, rızkımı garanti müşterilerde ararım, hiç değilse başım ağrımaz.

01-04-2018, 00:47
Bende zamanında k04 ü kırdım. Birgün olsun yazılımı yapan arkadaşı kabahatli bulmak aklımın ucundan geçmedi. Bunlar zaten ömürlü parçalar. 150 k de kırılacaksa 100 k de kırılır. Bilinçli olan kişide zaten bunu bilir. Ben kaç kişi biliyorum 3 kuruşluk parça yüzünden 20-30 bin TL harcadıkları motor rodajda çöp olan. Bu işlere gireceksen bunlara hazırlıklı olacaksın. Öte yandan yazılımı yapan arkadaş 10 gün içerisinde sorgusuz sualsiz para iadesi yaparım diye biryerlere yazmışsa, o da onun hatasıdır. Ama okuduğum kadarı ile tanınan ve sevilen bir esnaf. Yaşananlarda ortada. Ben olsam bende iade yapmazdım.

Ben anlatamadım galiba. Buradaki konu satıcı birkaç post önce diyor ki, aracı zaten kötü durumdaydı, birşeyler yaptık yüzü güldü. Sonra diyor ki araç 230 bin km'de, bitik bir Corsa 1.7. Arkadaş madem bunları gördün,bildin o zaman neden yazılım yaptın? Hadi yaptın, webistene yazdığın maddeden iade yapmak zorundasın. Siz hala diyorsunuz ki ben olsam iade yapmam. Nasıl yapmıyorsunuz? Web sitenizde yazıyor iade yaptığınız. Üstelik bunu siz değil, bayisi olduğunuz marka belirlemişken.

Ben gizli özellik açmaya gittiğimde bile özellik açan kişi bunu yapmayalım sağlıksız olur, sizin araca yazılım yapmayalım şanzımanda sıkıntı çıkar diyebiliyorsa, Yasin bey göz göre göre lades olmuştur kimse kusura bakmasın.

01-04-2018, 00:48
Ayriyetten yazılım yaptıktan sonra aracın kırılması sizce tesadüf mü? Megachips'ten dolayı kırılan duydugum kaçıncı araba bu.

Almanci Tane-R
01-04-2018, 01:13
Esnaflık ölmüş

Talih.b16
01-04-2018, 02:29
Şimdi corsa ya yazılım yapılıyor, hemde yapılmak istenmediği halde aracıyla gidiliyor.

Araç arızalı deniliyor, bi kaç arizasi da yapıyor extra dan.
Aynı gece rolling yapılıyor, yazılımla alakası olmayan arızalar meydana geliyor.
Sonra araç sahibinin başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istediği, yazılımı yapan arkadaş tarafında yazılı olarak öğreniliyor.
Yazılımcıya ulaşamadım diye yazıyor ve konu başlığında maddi hasarlı olarak yazıyor.

Vallaha dünya yanın hiçbir yerinde böyle bir iade alma şekli görmedim, yanlış anlasilmasin da ben utanırım bukadar şeyden sonra iade istemeye.

İki tarafıda tanımam bu arada, hatta Mehmet gazihanın kendisiyle tatsız bi durum yaşadığımız halde bunu yazıyorum. İşimizi gördü parasını aldı, işten memnun esnaflıktan memnuniyetsiz ayrıldığım halde.

jRMix
01-04-2018, 02:35
Şimdi corsa ya yazılım yapılıyor, hemde yapılmak istenmediği halde aracıyla gidiliyor.

Aynı gece rolling yapılıyor, yazılımla alakası olmayan arızalar meydana geliyor.
Sonra araç sahibinin başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istediği, yazılımı yapan arkadaş tarafında yazılı olarak öğreniliyor.
Yazılımcıya ulaşamadım diye yazıyor ve konu başlığında maddi hasarlı olarak yazıyor.

Vallaha dünya yanın hiçbir yerinde böyle bir iade alma şekli görmedim, yanlış anlasilmasin da ben utanırım bukadar şeyden sonra iade istemeye.

İki tarafıda tanımam bu arada, hatta Mehmet gazihanın kendisiyle tatsız bi durum yaşadığımız halde bunu yazıyorum. İşimizi gördü parasını aldı, işten memnun esnaflıktan memnuniyetsiz ayrıldığım halde.

Firmanın sitesinde zaten iade hakkı belirtilmiş. Müşteri bundan sonra istediğini yapar. 10 gün içinde de gider iadesini yapar. O madde detaylandırılırsa daha sağlıklı olabilir ama bu şartlar altında 10 gün içinde keyfime göre iade alabilirim.

Konu uzamış neredeyse herkes iadeden yana ama firma bayisinin inatlaşması var. Sorunun çözümü için direk firma ile iletişime geçilebilir.

01-04-2018, 02:40

Sadece ilk post'u okudunuz herhalde. Çünkü cidden anlam veremiyorum internet sitesinde "dilediğiniz gibi 10 gün test edin, memnun kalmazsanız paranız iade" yazdığı halde dünyanın hiçbir yerinde böyle bir iade şekli görmediğinizi söylüyorsunuz.

Araç arızalı deniyor, birkaç arızası da yapılıyor extradan. Buna rağmen yazılım yapılıyor. Para alınıyor.
Aynı gece * evet aynı gece. 1 yıl sonra değil yani - rolling yapılıyor, ne tesadüfse arızalar meydana geliyor ve buna da nerden biliyorsanız yazılımla alakası olmayan arızalar diyorsunuz.
Araç sahibi başka bir firmaya yeni bir setup yaptırmak istiyor - ve iade istiyor doğru. Çünkü bu iade politikası websitelerinde yazıyor.

Geri kalanı beni enterese etmiyor, ne alıcıyı ne de satıcıyı tanımıyorum, ama böyle bir esnaflık ben hayatımda görmedim. Yazdığım diğer mesajları okursanız belki fikriniz değişir.

MCN21
01-04-2018, 03:07

Bir noktayi kaciriyorsunuz. Kullanicinin yalan soylemesi samimi olmamasi ayri bir konu. Bunu megachips veya subesi olarak gidip dava edebilirsiniz.

Burda mesele belli bir bayi sayisina ulasmis bir firmanin merkez tarafindan taahhut edilen kurallara uymamasi. Evet mersin sube haklidir adam art niyetlidir. Ama kendisini korumak subeye dusmez(en azindan markaya zarar verecek sekilde). Sen bir markayi temsil ediyorsun orda.

Kafana gore ben hakli bulmuyorum, adam yalan soyluyor, iade etmem gibi bir hakkin yok. Yok Gazihanla konustum iade etmeme konusunda anlastik derseniz baska. Diger turlu markanin ismini kullanmak yerine abc chiptuning yazarsiniz iadeyide yapmiyoruz boyle calisiyoruz der gecersiniz. Ben gazihanin yerinde olsam bayiyi uyaririm. Paraninda iade surecini baslatirim.

enes_srb
01-04-2018, 06:16

Sitede iade kisminda herangi bi sart konulmus mu ? aracinda sorun cikan adam aracindaki sorunun degil yazilimin parasini istiyor ayrica

DOHC
01-04-2018, 07:12

İlk mesajları okumadan direkt konuya daldın herhalde.

rodya
01-04-2018, 08:26
Kaşınmak nedir biliyor Musun? 6 yıldır esnafım! Diyip 210 bin kilometredeki araca firma prosedürlerini kabul ederek yazılım yapıp daha sonra bu prosedürleri reddetmektir. Daha önceki yazı da da yazdım evet km yüksek olabilir evet turbo ömrü de gelmiş olabilir BELKİ MOTOR DA KİRABİLİRiM ama bu olaylar yazılımdan sonra oldu ve ben mekanik parçaların ücretini degil bu sorunları yaşadığım icin yazılımın iadesini hakkını istiyorum
Bence sen bişeyi yanlış anladın. Burdaki pek çok kişi ne senin samimiyetine, ne arabanın yazılım yüzünden kırıldığına ne de bu konuda haklı olduğunu düşünüyor. Bu sebeple uzun cümleler kurup isteğinin altını doldurmaya çalışmak yerine 10 günlük koşulsuz iade hakkı diyip başka cümle kurma.
Firma da madem bu hakkı verdi; konuyu ikiletmeden parayı ödemesi lazımdı. Bu saatten sonra ödese bile bu bir itibar kaybıdır. Zira herkes bu siteye üye değil ki toplum baskısı kurabilsin

DOHC
01-04-2018, 08:48
Tüketici kanunu der ki,
"Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir."

"Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir."

dkaya87
01-04-2018, 09:14
markanın koyduğu şartsız şurtsuz kuralı ilgili şube kendine göre yorumlayıp işletmiyorsa, kurumsallıktan bahsetmek çok zor bence.

kural varsa konu net, o marka altında işlem yapan herkes o kuralı işletmek zorundadır. o veya bu sebep, ona gittisi buna gittisi olmaz çünkü kurumsallık bunu gerektirir. insanlar o kurumsallığa o markaya güvenerek size geliyor ve piyasadan daha yüksek paraları ödüyor.

haa yok işletmem derseniz siz de bir mahalle esnafısınız o zaman, markanın bi anlamı yok.

iki tarafı da tanımam ama bir marka ile alışveriş yapıyorsam benim de beklentim bu olurdu.

kalipson
01-04-2018, 09:29
Müşteri haklı. Orada öyle video gördüm, bilmem kime şöyle yapacağından bahsetti kulağıma geldi, vb. vb. vb. vb. satıcıyı ilgilendiren hususlar asla değil.
Reklam yapacam, iyi gözükecem ve böylelikle de bol müşteri kazanacam diye oraya o ibare (cayma hakkı, para iade hakkı, vb.) yazıldıysa olay bitmiştir zaten. Neyi tartışıyoruz?
Hee satıcı yaptığı reklamın (özetle verdiği sözün) arkasında durmuyor. Bi de bunu savunanlar var. Yuh yani. Bunu savunanlar da esnafsa vah onların bulunduğu muhite.

Sadık Özyer
01-04-2018, 09:40
Ayriyetten yazılım yaptıktan sonra aracın kırılması sizce tesadüf mü? Megachips'ten dolayı kırılan duydugum kaçıncı araba bu.
Emre sen hic birseyi okumamassin araba kirilmamis. Kardesim adam ne diyor naz niyazla es dostla arabayi yazdim. Corsayada iade tanimiyorum demis. Koskoca vatandan pc aldim geri vereyim dedim 1 gun sonra almadilar. minik harflerle olan kismida okumak lazim .cok bilmislik yapinca alabak gusu gibi bakip kalirsin.

ghibli06
01-04-2018, 09:42
yazılımdan kaynaklı sorun olduğunu sanmıyorum ama müşteri de 'bende yazılımlı araba kullanacak durum yoktu!' cayma bahanesini kullanmış... yazılımı yapmış çıkan sorunların üstesinden gelememiş, demek ki yazılımlı araç nasıl olur hiç bilgisi yok... geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır...

Oguzhan.Ozturk
01-04-2018, 10:00
Krank sensörü ile yazılımın bir alakası yok.. Sonuçta yazılım yapıp krank sensörünün okumasını değiştiriyor değil bu adamlar ( en azından öyle biliyorum )

Arkadaş haksız maddi hasarlık bir durum yok.. İyi niyet sergileyip güzelce ben bunu istemiyorum diyip başka şeyleri katmasa firma sahibide iadesini yapardı..

Ama firmanın ana bayisi iade durumunu net koymuş koşulsuz şartsız demiş ... burda yapılacak işkem para iadesini yapıp o arkadaşı bu tarz tuning yapan yerlere uyarı edip birdaha dükkana sokmamaktır.

Black_Eagle
01-04-2018, 10:00
Valla bence alıcı net haklı bu konuda. Adama cayma hakkı ver sonra yok video izledim bilmem ne yaptım şunu duydum diyip iadeyi yapma. Bir ornek vereyim. Geçen ay 520 aldım yazılım yaptırmaya karar verdim burada murat abinin yaptırdığını bildiğim için ona sordum nerede yaptırdığını gforce motorsportu söyledi memnun da olduğunu bildiğim için hiç araştırmadan gittim yaptırdım yazilimi çokta memnunum yani bu işler de en önemli şey birilerinin size referans olmasıdır. Bu konudan sonra o referanslarınız azalacaktır. Bu arada şahsi fikrim bu konuda satıcıyı haklı gören arkadaşları bir kenara not alın ilerde alışveriş falan yapmanız gerekirse burdaki düşünceleri güzel referans olur şahsen hiç biriyle alışveriş yapmam.

ghibli06
01-04-2018, 10:08
Valla bence alıcı net haklı bu konuda. Adama cayma hakkı ver sonra yok video izledim bilmem ne yaptım şunu duydum diyip iadeyi yapma. Bir ornek vereyim. Geçen ay 520 aldım yazılım yaptırmaya karar verdim burada murat abinin yaptırdığını bildiğim için ona sordum nerede yaptırdığını gforce motorsportu söyledi memnun da olduğunu bildiğim için hiç araştırmadan gittim yaptırdım yazilimi çokta memnunum yani bu işler de en önemli şey birilerinin size referans olmasıdır. Bu konudan sonra o referanslarınız azalacaktır. Bu arada şahsi fikrim bu konuda satıcıyı haklı gören arkadaşları bir kenara not alın ilerde alışveriş falan yapmanız gerekirse burdaki düşünceleri güzel referans olur şahsen hiç biriyle alışveriş yapmam.

ben de para iadesi yapılması gerektiğini ilk postumda yazdım ama bu müşteri her zaman haklıdır sözü ve de firmanın taahhütü öyle olduğu için... siz yazılım yaptırdıktan sonra bujilerinizde sorun olsa, hortum patlatsa, pompa arızası ya da sensör arızası çıksa yazılımcıyı suçlar mıydınız? yazılım ve mekanik bir bütün sonuçta, müşteri de bunun bilinci içinde gitmeli, müşteri ilk postunda 'yazılım yaptırdım ama aracımda arızalar oluştu, memnun kalmadım yazılımı orjinale döndürmek istiyorum' dese ve de firmayla böyle konuşsa sonuç farklı olurdu, ısrarla bu sorunun yazılım kaynaklı olduğu ve de firmanın bu konuda kusuru olduğunu iddia ederek işe giriyor firma ise adının bilerek kötülendiğini düşünerek verdiği taahhütleri yerine getirmek istemiyor...

ioz
01-04-2018, 10:12
Yasin abi esnaflığıyla da kişiliğiyle de işçiliğiyle de on numara bir insandır. Çoğu kişi oturduğu yerden ahkâm kesiyor “İade en doğal hakkı.” diye. Peki bunu söyleyenlerin kaçı esnaf? Kaçı sattığı ürünü söylediği gibi “koşulsuz” iade alıyor? Güzel iş valla. Yazılım yaptır, 10 gün sonra iade. Yazılım firması geze geze para vermeden gazlanır bu mantıkla. Karşıdaki kişi büyük ihtimal yazılımı yaptırdı, o an için her şey mükemmeldi, gazlıyordu vs. Sonra kendinden daha bilgili (!) birileri “şöyle yaparız, big turbo takarız, uçarız kaçarız” diyerek bunun kanına girdi, bu arkadaş da çat bir telefon Yasin Özdamar’a “Benim paramı iade et.” Güzel iş valla. Benim canımı sıkan nokta asıl şu: Bu sitede Megachips’e giydirmek dünyanın en kolay işi. Kimileri at gözlükleri yüzünden, kimileri birilerine yaranayım diye, kimileri de bakıyor sayısal çoğunluk karşı tarafta “bir de ben giydireyim bari” diye. Bence taşı günahsız olan atsın. Taraf tutup yapılan emeği çöpe atmanız hiç hoş durmuyor.

ulasoztas1
01-04-2018, 10:16
iki tarafta nasil kendince haklı olabiliyor ben anlayamadım simdi ?

"http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6#5"

5. baslikta yazan : "megachips chiptuning uygulama sonrasinda size 10 gun test etmeniz icin sure verir. Bu sure icerisinde yazilimin gelistirilmesini yada orjinale cevrilmesini talep edebilirsiniz. Orjinale cevrildiginde odediginiz tutar size geri odenir."

bu cümle : yazilim yaptıran herhangi bir musteri 10 gun icerisinde , herhangi bir sebepten dolayi yazilimini orjinale çevirirse parasini iade alabilir demek.

Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.

Bundan daha otesi yok , daha soylenecek herhangi bir soz yok ; her sey gayet acikca firmanin sitesinde yaziyor.

Zamanında 3 aracıma da yazılım yaptırdım, hepsiyle de çok uğraştım ustaları da uğraştırdım. Aracını yürütmek isteyen herkes gibi ben de yapılan işleme bağlı olsu ya da olmasın aracımda sorunlar yaşadım ve yenilerinin çıkabileceğini de kabul ettim. Müşteri aracım arıza yaptır bunları nasıl hallederiz diye gelse ben sorunun buralara geleceğine ihtimal vermiyorum. Duyduğum/öğrendiğim şeylerden Yasindamar'ın tepkisini sadece ben mi anlayabiliyorum? Bana yazılım yaptıracaksın ve memnun ayrılacaksın, ertesi gün başka yere turbo büyütmeye gideceğini öğreniyorum sonra da beni arayıp memnun değilim paramı ver diyecek, kusura bakmayın da gel sorunlarını çözelim derim illa para derse de yasindamar benim yaptığım işlemden ve sonucndan bağımsız para iadesi istiyor diye düşünürüm. Böyle olduğunu nerden biliyorum? Bilmiyorum ikisininde yazdıklarını okuduğumda bu kanaate vardım.
'Ben istersem 3 milyon kmdeki herhangi bir araci getirir yazilim yaptirim istersem 10 kmdeki araci , eger yazilim yapilmasina , yazilimi yapacak olan firma okey vermişse 5. ve diğer tum maddeler geçerlidir.' Umarım araba ya da başka sektörlerdeki tüm memnuniyetsizlik işlerini bu kadar kolay çözebilirsiniz..

Maxiboost
01-04-2018, 10:17
Emre sen hic birseyi okumamassin araba kirilmamis. Kardesim adam ne diyor naz niyazla es dostla arabayi yazdim. Corsayada iade tanimiyorum demis. Koskoca vatandan pc aldim geri vereyim dedim 1 gun sonra almadilar. minik harflerle olan kismida okumak lazim .cok bilmislik yapinca alabak gusu gibi bakip kalirsin.

Kimin ne dedigi belli degil. Corsalara yazilimlar problemsiz herkes biliyor deniyor 2. Cumlede dukkanima corsa sokmuyorum. Yok corsalarda iade yapmiyoruz fln ne bicim bir anlayis bu? Yazilim satiyorsun ama iade almam araban corsa. Ulan madem sorunsuz, senelerdir yapiliyor acemiler bile cozmus, koskoca firma yok ben corsada iade yapmam aksam yarisip sabah sildiriyorlar falan. Sanki amerika her gun 1.000 dolarina yarisiyor millet..

MK8800
01-04-2018, 10:18
Ilk mesajımda yazmıştım .

Bu adamın koşulsuz , şartsız tamamen münasip yerinin keyfine dahi olsa o parayı alma hakkı zaten var ( bkz ; Tüketici Hakları )

Bunun yanı sıra firma da internet sitesinde özellikle bunu belirtmiş .

Yani bayilik sözleşmesi falan madem kurumsal diyelim bu adamı sorgulama , sebebini öğrenme gibi bir hakkı yok . Isterse iadeyi alır rakip yazılımcıya rakı/balık yapar sizi ilgilendirmez .

Hukuki olarak da tüketici haklı olduğu için şahıs insiyatifi söz konusu değil bu para öyle ya da böyle iade edilmek zorunda .

Corsa iade edilmiyormuş , araba zaten sorunluymuş , sahibinin ç*kü kalkmıyormuş falan gibi bahaneler önemli değil bayi/firma sözleşme imzalatıp bütün sorumluluk alıcıya ait demediyse boşuna uzatmanın luzümu yok .

CAYMA HAKKI: ( *MaddeTüketici Haklarından alıntıdır )
11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

MetalliHead
01-04-2018, 11:37
Yasin abi esnaflığıyla da kişiliğiyle de işçiliğiyle de on numara bir insandır. Çoğu kişi oturduğu yerden ahkâm kesiyor “İade en doğal hakkı.” diye. Peki bunu söyleyenlerin kaçı esnaf? Kaçı sattığı ürünü söylediği gibi “koşulsuz” iade alıyor? Güzel iş valla. Yazılım yaptır, 10 gün sonra iade. Yazılım firması geze geze para vermeden gazlanır bu mantıkla. Karşıdaki kişi büyük ihtimal yazılımı yaptırdı, o an için her şey mükemmeldi, gazlıyordu vs. Sonra kendinden daha bilgili (!) birileri “şöyle yaparız, big turbo takarız, uçarız kaçarız” diyerek bunun kanına girdi, bu arkadaş da çat bir telefon Yasin Özdamar’a “Benim paramı iade et.” Güzel iş valla. Benim canımı sıkan nokta asıl şu: Bu sitede Megachips’e giydirmek dünyanın en kolay işi. Kimileri at gözlükleri yüzünden, kimileri birilerine yaranayım diye, kimileri de bakıyor sayısal çoğunluk karşı tarafta “bir de ben giydireyim bari” diye. Bence taşı günahsız olan atsın. Taraf tutup yapılan emeği çöpe atmanız hiç hoş durmuyor.

Firma koşulsuz iade demiş mi ? Demiş ,bayi de bu yükümlülüğü yerine getirmek zorunda.

enesbeyter
01-04-2018, 11:39

Koşulsuz iadeyi yorum yazanlar uydurmadı, yasin abinizin bayisi olduğu markanın verdiği sözden bahsediyoruz
Ayrıca megachips'e de giydiren olmadı, megachips in verdiği sözleri bayinin yerine getirmemesini tartışıyoruz
not: esnaf değilim arkadaşları tanımam, müşteri de olamam zaten aracıma yazılım atılmıyo:)

Deepblue
01-04-2018, 11:45
Kötü bir deneyim olmuş bence bu konu megachips marka imajını bile zedeleyebilir sonuçta markanın vermiş olduğu bir taahhüt var ve buna görede müşteri karnım ağrıyor diyip iade hakkını kullanabilirken bir bayinin çıkıp bu denli davranması bence çok yanlış umarım ortası bulunur.

MyDoNoSe
01-04-2018, 11:57
Memnun kalmazsanız iade diye atılmıyor mu bu yazılım? Arkadaş almış denemiş 5 gün gidişini beğenmemiş turbo büyütecek bence gayet güzel bir iade sebebi art niyet aranacak bi şey yok. Yazılım yapan arkadaş delikanlı olmak zorunda değil. Ama bu işlerle uğraşan firma lafının arkasında durup delikanlılık yapmak zorunda iade dediyse iade mersin küçük video geldi şöyle oldu böyle oldu mantıksız sebepler her hangi bir sebeple memnun olmayabilir. Ben az yaksın diye geldim bu çok kaçıyor der memnun olmaması için sebep çok önemli olan firmanın sözünün arkasında durması.

01-04-2018, 12:43

Oturduğu yerden ahkam kesmiyor kimse. Okuma yazmanız var ancak okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım.Tekrar edelim ; sizce anlaşılmayan ve ahkam kesilen bir nokta var mı?

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

https://i.hizliresim.com/3EZVn9.jpg

ve Tüketici Kanunu Madde 11 ;

11.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

01-04-2018, 12:45
Bu arada tesadüfi bir şekilde megachips'in SSS sayfasında artık Sık Sorulan Sorular görünmüyor, hazırlanıyor yazıyor :) Enteresan. Sorun benden kaynaklı mı yoksa herkeste mi bu şekilde bilemiyorum, ancak değiştirmeye yeltendilerse cidden ayıp.

jRMix
01-04-2018, 12:55
Para iadesi yerine onur iadesini seçmişler anlaşılan :)

Hazırlanana yeni 5.madde için : "keyfi iade yoktur(TURBO BÜYÜTECEKLERE İADE YOKTUR) /Bayi kendi kurallarını koyabilir." düşünüyorum.

Berkan
01-04-2018, 13:16
Bu arada tesadüfi bir şekilde megachips'in SSS sayfasında artık Sık Sorulan Sorular görünmüyor, hazırlanıyor yazıyor :) Enteresan. Sorun benden kaynaklı mı yoksa herkeste mi bu şekilde bilemiyorum, ancak değiştirmeye yeltendilerse cidden ayıp.

Ben boyle R yi bir arkadaşta gormustum bide bu olacak heralde :D

MetalliHead
01-04-2018, 13:38
Para iadesi yerine onur iadesini seçmişler anlaşılan :)

Hazırlanana yeni 5.madde için : "keyfi iade yoktur(TURBO BÜYÜTECEKLERE İADE YOKTUR) /Bayi kendi kurallarını koyabilir." düşünüyorum.

Resmen kriz yönetemiyoruz diye bağırıyorlar :D

Dayı
01-04-2018, 13:55
Kısaca Megachips fiması maalesef kendi verdiği garanti ve uygulama şartlarının bile arkasında durmayan, kurumsallaşamamış uzak durulması gerektiğini gösteren bir firma - en azından şu ana kadar-, at gözlüğü ile bakıp körü körüne firmayı savunan 2-3 kişi dışında hemen hemen herkes ödenen ücretin iade edilmesi gerektiğini söylüyor ki bence internet sitelerinde ki açıklamaya dayanarak popoma çöp battı gözüme toz kaçtı o yüzden iade istiyorum bile deme hakkı var müşterinin.

Aslında benim merak ettiğim; yukarı da dediğim gibi ben parayı iade etmezdim diyen veya milleti taraf tutmakla suçlayan 2-3 kişi, adamların resmi sitesinde koşulsuz ucret iade edeceğiz beyanları varken neye dayanarak ben olsam iade etmem diyorlar.

fthdrn
01-04-2018, 13:59
Sözde kurumsal özde bakkal spec firma olduğu kanısına yönlendirdi yapılan son sss güncellemesinden sonra. Şahsi düşüncem tabiii ki

2jz
01-04-2018, 14:11
Sözde kurumsal özde bakkal spec firma olduğu kanısına yönlendirdi yapılan son sss güncellemesinden sonra. Şahsi düşüncem tabiii ki

Yeni hali HAZIRLANIYOR: Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

Eski hali 5. madde 10 günlük deneme süresi : Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6)

:D

ioz
01-04-2018, 14:21
Koşulsuz iadeyi yorum yazanlar uydurmadı, yasin abinizin bayisi olduğu markanın verdiği sözden bahsediyoruz
Ayrıca megachips'e de giydiren olmadı, megachips in verdiği sözleri bayinin yerine getirmemesini tartışıyoruz
not: esnaf değilim arkadaşları tanımam, müşteri de olamam zaten aracıma yazılım atılmıyo:)

Oturduğu yerden ahkam kesmiyor kimse. Okuma yazmanız var ancak okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım.Tekrar edelim ; sizce anlaşılmayan ve ahkam kesilen bir nokta var mı?

Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

https://i.hizliresim.com/3EZVn9.jpg

ve Tüketici Kanunu Madde 11 ;

Yazılımı yaptıran arkadaş bayiye uğramamış bile, hesabına havale istiyor işlem ücretini. Ortada yazılım kaynaklı problem yok. Tamamen ısrar üzerine, araya birilerini sokarak yaptırdığı yazılımı başka projelerine kaynak oluşturmak adına iptal etmek istiyor. Tamamen iyi niyetle konulmuş “cayma hakkı” nın böyle istismar edilmesine benim tepkim. Okuduğumu anlıyorum sıkıntı yapmayın bu arada siz. Benim anlama kabiliyetimi sınamak ne sizin ne başkasının haddine.

fthdrn
01-04-2018, 14:23
Yeni hali HAZIRLANIYOR: Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6)

Eski hali 5. madde 10 günlük deneme süresi : Megachips // Chiptuning Hizmetleri Kurumsal Websayfası - Chiptuning.com.tr - Sıkca Sorulan Sorular - MEGACHIPS (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6)

:D
Bide yaziyorlarmış “ corsalar gelmesin len mq” diye. :D

EREN34
01-04-2018, 14:40
Keyfi iade mi?

Yasin Bey’i tanımam. Ticaretim de olmadı. Fakat temsil ettiği marka ile ilgili 2 satır da yaşadıklarımı ben yazayım.

Ataşehir bayisinde yazılım yaptırdım. Araçta saat yoktu, yazdı. Dedim ki arabadan duman bile çıkmıyor?? Saat bağla bakalım dedi. Saat bağlayıp haftaya gittim. İzmitte yaşadığımdan anca c.tesileri gidebiliyordum. Yazıımın ilk akşamı İzmit’e dönerken denk geldiğim bir b16yı grçemedi araba. Onlara göre araç 170hp 400nm üretmişti. . Duman yok. Arabanın yazılım limitte, senin mekanik sorunun var dendi. İade istedim ve 350 TL zararla!!! İade aldılar.

İade alırken dahi “arabanda mekanik sorun olduğunu göreceksin. Sonra bana hak veredeksin. Araban zaten tutunamıyor. Ondan da güçsüz hissediyorsun” dedi. Hayatımızda ilk defa güçlü arabaya bindiğimizden ses etmedim :)

Başımın gözümün sadakası olsun.

Beni az çok tanıyan bilir. Bu piyasada kimse ile şiddetli tartışmadım/tartışmam. Kimseyle küs olmam, taraf tutmam. Az çok efendiğilim ile anılırım. Dyno çıktısı da umrumda olmaz. Önemli olan arabanın asfaltta nasıl yürüdüğüdür.

Aracın üzerine 1 çivi bile çakmadan Özgün’e gittim. Yazdı. Şu an 1 bar basıyorum. Duman orta halli var. B16dan fark yiyen araba dün gece körfez düzlüğünde 90 kasa 3.20d’e 110-230 arası 3 boy fark attı. Araç yazılımlı değil mi bilmem ama stok 184 hp araba yol vermedi diye sağından geçebildiysem bu bana yeter.

ES353
01-04-2018, 14:44
herkes sakız çiğner ama kimse Melahat gibi patlatamaz

01-04-2018, 15:10
Yazılımı yaptıran arkadaş bayiye uğramamış bile, hesabına havale istiyor işlem ücretini. Ortada yazılım kaynaklı problem yok. Tamamen ısrar üzerine, araya birilerini sokarak yaptırdığı yazılımı başka projelerine kaynak oluşturmak adına iptal etmek istiyor. Tamamen iyi niyetle konulmuş “cayma hakkı” nın böyle istismar edilmesine benim tepkim. Okuduğumu anlıyorum sıkıntı yapmayın bu arada siz. Benim anlama kabiliyetimi sınamak ne sizin ne başkasının haddine.

Cayma hakkı iyi niyetle falan konmuş bir hak değil. Yasal bir hak. İster iyi niyet, ister kötü niyet, ister rakı balık yapmak için, ister arabayı değiştirmek için, istediği gibi kullabilir insanlar. Cayma hakkını nasıl kullandığını, iyi veya kötü niyetli oluğunu burada okuduğunuz bir kaç yorum ile anlayamaz ve bilemezsiniz. Yapılan işten dolayı da araç arıza vermiş olabilir, olmayada bilir. Bu sebeple sitesine gururla yazdığı 5. maddeyi uygulamak ZORUNDADIR karşı taraf. Yazılımı yaptıran arkadaş hiçbirşey demeden, ben bu yazılımı beğenmedim deseydi burada böyle bir konu açılmamış olacaktı.

Bu arada sıkıntı yapacağım bir konu yok merak etmeyin. Objektif yaklaşın konuya, satıcıyı tanıdığınız için onun tarafını tutmayın. Esnaflıktan bahsetmişsiniz ben burada esnaflıktan birşey göremiyorum. Esnaf olan adam kendi markası zarar görmesin diye, müşteri her zaman haklıdır kuralını hatırlar konuyu uzatmaz kapatır gider. - bence.

rain man
01-04-2018, 15:11
Konu ilk açıldığında konuyu açan arkadaşın talebi saçma gelmişti. Ama megachips'in koşulsuz iade zımbırtısını okuyunca sorun her ne kadar yazılımdan değil gibi dursa da sebebi ve devamı ne olursa olsun şartsız iade yapması gerektirdiğini gösterdi.

2 sene önce bu işlere girecekken kimden yazılım yapalım diye konuştuğumda tek istediğim insan gibi hizmet verecek parasının hakkını verecek bi yerde yaptırmaktı. Ki piyasanın da üstünde tutar ödedim ( Hybrit turbo + yazılıma 3000 saydım) . Tabi o zamanlar bu tarz işlerin ortalama bedelini bilmiyordum. Öğrenince biraz bozuldum ama en azından custom olarak yazılan düzgünce denenen ve keyif veren bir işlem sonucunda olumsuz bir geri dönüşte bulunmadım.

Yazılım, egzoz, hibrit işlerini yaptığımda araç 120 bin km'deydi. 90 binde almıştım bir sorunu yoktu. Olmamasına rağmen enjektörleri elden geçirdim mekanik olarak hazır ettim. Ona rağmen yazılım dönüşü 2 hafta kadar sonra yatak sesi duyduk. Vakit geçirmeden aracı çekiciye yükleyip ankaraya gönderdim.Sadece ana yataklar değişti. Sorun yazılımdan deyip parasını istemek yerine aracın bu zamana kadar olan durumunu bilmiyorum sonuçta sıfır almadım. Kim bilir benden öncekiler hangi yağı kaç km kullandı vs bilmediğim için kabahati kısmetimde buldum. Kimseden bir şey talep de etmedim.

Tekrar etmekte fayda var, bence tüketicinin normal şartlar altında yazılımdan kaynaksız bir sorun yüzünden iade isteme hakkı yok ama şartlarda koşulsuz iade varsa firma bunu paşa paşa sağlayacak. Eğer isim hakkını alan şube sağlamıyorsa ana merkez sağlayacak, sorunu şube ile arasında çözecek. Diğer türlü bir başka kara leke olarak üzerlerinde kalmaya devam eder.

rain man
01-04-2018, 15:12
Bu arada, hiç bir sebep belirtmeden hem türkiye'de hem de yurtdışından aldığım ürünlerde sadece istediğim için caydığım, iade aldığım bir çok ürünüm oldu. Bunu sorunsuz gerçekleştiren firmalara müşteri olmaya devam ettim. Aksini uygulayanların kapısını bile çalmadım :)

ahmettatar
01-04-2018, 15:53
Açıkcası müşteri bana da samimiyetsiz geldi. Fakat bu iade edilmesi gerektiğini değiştirmiyor. Eğer merdivenaltı firma olsa bencede bu kendince haklı sebeplerle iade etmeyebilirdi. Fakat kurumsal bir firmanın bayisisin, koşulsuz iade sözün var ama burada keyfinize göre iade alıp soğuk su içemem diyorsan o iş olmaz.

Umarım bir an önce para iade edilir ve tükkanın camına 10 gün koşulsuz iade reklamı asılır.

Müşteriye de tavsiyem bıraksın bu bozuldu falan işlerini. Söyleyeceği tek şey koşulsuz iade hakkımı kullanmak istiyorum. Onun dışında söylediği her şey kendisini haksız duruma düşürüyor.

rahmitanir
01-04-2018, 16:35
Arıza, yazılım alakalı olmadığı gün gibi ortada. Ama müşterinin içine sinmemiş yapılan iş. 5 gün sonra iade istiyor, iade edilmeli, nokta.

Yoksa, 200tl ye yazılım yapan merdiven altı firma ile, kurumsal firma arasında hiç bir fark kalmaz.

Bir de "yazılım kaynaklı arıza olursa karşılarız" söyleminin hiç savunulur bir tarafı yok. Müşteri sana sağlam arabayı getirecek, sen bozacaksın, o durumda da sen masrafı karşılarım diyeceksin. O durumda, müşterinin arabasız kaldığı günlerde kiralamak durumunda kaldığı arabanın masrafına kadar üstüne tazminat babında ödeme yapman bile gerekir.

DOHC
01-04-2018, 20:03
Ilk mesajımda yazmıştım .

Bu adamın koşulsuz , şartsız tamamen münasip yerinin keyfine dahi olsa o parayı alma hakkı zaten var ( bkz ; Tüketici Hakları )

Bunun yanı sıra firma da internet sitesinde özellikle bunu belirtmiş .

Yani bayilik sözleşmesi falan madem kurumsal diyelim bu adamı sorgulama , sebebini öğrenme gibi bir hakkı yok . Isterse iadeyi alır rakip yazılımcıya rakı/balık yapar sizi ilgilendirmez .

Hukuki olarak da tüketici haklı olduğu için şahıs insiyatifi söz konusu değil bu para öyle ya da böyle iade edilmek zorunda .

Corsa iade edilmiyormuş , araba zaten sorunluymuş , sahibinin ç*kü kalkmıyormuş falan gibi bahaneler önemli değil bayi/firma sözleşme imzalatıp bütün sorumluluk alıcıya ait demediyse boşuna uzatmanın luzümu yok .

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/232451-mersin_megachips_rezilligi_ve_maddi_hasar-6.html#post8458892

Ben kaç mesaj önce yazmışım, bir tık bile yok mesajıma amg :) :P

ozoozo
01-04-2018, 20:17
Bu arada, hiç bir sebep belirtmeden hem türkiye'de hem de yurtdışından aldığım ürünlerde sadece istediğim için caydığım, iade aldığım bir çok ürünüm oldu. Bunu sorunsuz gerçekleştiren firmalara müşteri olmaya devam ettim. Aksini uygulayanların kapısını bile çalmadım :)

Veyselim orası yurt dışı :) Beni biliyorsun bir çok parça getirdim sattım ve bir çoğunda öyle problemler oldu ki henüz daha mail atıpta cevap alamadığım %100 satisfaction sunmayan firma yok.

Amerika da iken amazondan blackberry telefon almıştım , telefon geldi beğenmedim. Amazon'a yorum attım ben beğenmedim şurası şöyle vırt zırt diye , çat ertesi gün amazon dan aradılar ; "Neden böyle yorum yaptınız , lütfen değiştirir misiniz vs." bizde türküz hemen ipnelik yapcaz :) Dedim değiştirmiyorum , tek şartla değiştiririm Samsung S3 yollarsanız değiştiririm , o dönem 100$ fazla olmasına rağmen adamlar sırf müşteri memnuniyeti ve marka imajı için bana S3 yollladı ben şok , dedim siz olmuşsunuz.

Herkesin bildiği Supertech markası. Arabanın yanlış vites atması sonucu sibop eğiyor yalnız yanlış hatırlamıyorsam şapka da da üreticiden kaynaklı olmaması gereken bir sorun vardı. Bir umuttur tuttum supertech'e mail attım böyle böyle mağduriyetimiz var , şapkadan kopmaması gerekti vs diye. Adamlar benden sadece fotoğraf istedi ve değil sadece şapka takımı komple yay-şapka-sibop yolladılar. Değerini bilenler bilir.

Şimdi burada ismi geçen kimseyi tanımıyorum fakat sen bir markasın ya , Türkiye de de yazılım , chiptuning diyince iyi kötü ismin biliniyor. ( Kimi memnun , kimi şikayetçi orası önemli değil) 600 lira için bu ismi burada 8-9 sayfa dillendirmeye değer mi ? Sanırım konu git gide uzayacak. Vizyon herkese lazım..

Ayrıca ne olursa olsun , senin yaptığın programdan veya değil , herkesin de söylediği gibi senin koşulsuz , şartsız iade seçeneğin var. Adam denemiş arabasında belki yazılımdan kaynaklı belki değil ama bir kere kıllandı ve istemiyor , zorla mı ? Ha kuralların olmasa , böyle kurumsal vırt zırt takılmasan kimse yorum yapmaz çok çok kardeşim ayıp etmişsin , abicim ayıp olmuş der geçer. Ama sen ben böyle kurumsalım , böyle kurallarım var , şöyle işleriz , böyle işleriz diye takılıpta milletin 600 lirasına gasp edersen burası 800 sayfa yine dolaşır. Hepi topu 600 tl ya , 600 lira için bu kadar markanı dillere düşürmeye değmez. 1 müşteri 100 müşteri getirir aynı şekilde 1 müşteri de 100 müşteri götürür. Şuraya girip kardeşim sanırım yanlış anlaşılma oldu , hakkını helal et, gel al paranı desen herhalde kimse laf etmezdi. Benim tuhafıma kaçıyor 6000 lira olsa bir durup düşünürüm de , bu kadar küçük rakam için markamı zedelemezdim.

İmzam da yer alan marka isim olarak yazmak istemedim reklam olmasın diye , yakın arkadaşımın E92 M3'üne yazılım yaptık gecesine pbox ile süre almaya çıktık gazlıyoruz gazlıyoruz aynı süre bir değişen yok , arkadaşta haliyle kıllandı kanka ben orjinale dönecem diye birazda titiz tamam sen bilirsin dedim , gittik abi böyle böyle istemiyor arkadaş , durum bu. Bahsi geçen rakamın 4-5 katı paraydı haşırt diye 3 gün sonra aldık. Kimse de kardeşim dur napıyorsun nereye gidiyorsun , başka firmaya yazdırırsan vermem , yok senin araban problemli demedi. Ben burada bu yazıyı yazıyorsam , o firmanın bana yaptığı esnaflıktan yazıyorum belki de yarın bir gün birisi bu yazıyı görüp ona gidecek. Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama özet ile değmez böyle işlerle isim lekelemeye , markaya laf getirmeye.

Eminim çevrenizde ki herkes sizi çok seviyordur ve memnundur ama verdiğiniz cevaplar ile ben ve eminim bir çok kişi de firmanız antipati kazanıyor. Hemde hiç birimizin ticareti yok iken. Umarım olay çözülür. Hayırlı işler.

|KaAn|
01-04-2018, 20:53
Yazılım yaptır, akşamına deneme yap geç-geçil farketmez pazartesi dükkana git "yok içime sinmedi paramı verin" de.
Çarşamba-Perşembe bi daha dükkana gir hadi bi daha yapın buda sizden aldığım para, Cuma akşamı roll'e çık geç-geçil pazartesi tekrar dükkana git "yok valla içime sinmedi paramı verin" de..
Başa dön tekrar..
Tekrar..
Yazılımcıların işi zor.

ercan26esk
01-04-2018, 20:54
gayet açıklayıcı bir yorum olmuş +100

CorsaMer
01-04-2018, 21:03
Yazılım yaptır, akşamına deneme yap geç-geçil farketmez pazartesi dükkana git "yok içime sinmedi paramı verin" de.
Çarşamba-Perşembe bi daha dükkana gir hadi bi daha yapın buda sizden aldığım para, Cuma akşamı roll'e çık geç-geçil pazartesi tekrar dükkana git "yok valla içime sinmedi paramı verin" de..
Başa dön tekrar..
Tekrar..
Yazılımcıların işi zor.

gayet açıklayıcı bir yorum olmuş +100

Kesinlikle 8 sayfadır acıklayıcı olan tek yorum bu bari önceki sayfaları ve acıklamalarımı okusaydınız ama sorunu cozmussunuz +1000

|KaAn|
01-04-2018, 21:17
Kesinlikle 8 sayfadır acıklayıcı olan tek yorum bu bari önceki sayfaları ve acıklamalarımı okusaydınız ama sorunu cozmussunuz +1000

"geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır."

Emin ol okudum. Buda bilinçli oldugunu düşündüğüm bir üyenin postundan bir kesit :)
Eskiden dükkanlarda iade ve değişim Kabul edilmez yazardı dükkanlarda. Hık mık diyemezdi kimse.iyice araştırıp, varsa oluru dükkanda deneyip parasını verirdi. Yazılım yapan yerde yanlış okumadıysam size bakın aracınız bu, bunlarda daha once bunlar yaşanmış bu arızalarınız var demiş ancak siz yok ben yaptırcam illaya getirmişsiniz.
Satıcı adı üstünde satan kişi, elindeki ürünü pazarlamasını yapmak durumunda ancak alıcı ne kadar bilinçli olursa, istediğini gerçekten bilirse o kadar aldığı üründen memnun olur.
Ben burda yorum yazan birçok kişi gibi fikrimi söylüyorum,8 sayfada yazan açıklamaları okudum ancak bu başlıkta 18-28leri görür gibime geliyor. Herkesin hakkında hayırlısı derim :)

CorsaMer
01-04-2018, 21:21
"geçen hafta yakın bir arkadaşım ciddi bir projesini yazdırırken buji sebebiyle sıkıntı çıktı, farkına varmasa motor kucaktaydı, suçlu yazılım mıydı yani? elbette değil ama bilinçli olunca sorun da çıksa kimse kimseyi suçlamıyor, mekanik iş bu... matematiğin 10 dur geri kalan derslerden kalırsan sınıfı geçemezsin, yazılımın iyidir ama belki mekaniğin kötüdür, araban yürümez... bu sebeple bilinçsiz kişi yazılım yaptırmasın, firma da istediği kadar hatırlı dostu olsun yazmasın, yoksa daha çok baş ağrır."

Emin ol okudum. Buda bilinçli oldugunu düşündüğüm bir üyenin postundan bir kesit :)
Eskiden dükkanlarda iade ve değişim Kabul edilmez yazardı dükkanlarda. Hık mık diyemezdi kimse.iyice araştırıp, varsa oluru dükkanda deneyip parasını verirdi. Yazılım yapan yerde yanlış okumadıysam size bakın aracınız bu, bunlarda daha once bunlar yaşanmış bu arızalarınız var demiş ancak siz yok ben yaptırcam illaya getirmişsiniz.
Satıcı adı üstünde satan kişi, elindeki ürünü pazarlamasını yapmak durumunda ancak alıcı ne kadar bilinçli olursa, istediğini gerçekten bilirse o kadar aldığı üründen memnun olur.
Ben burda yorum yazan birçok kişi gibi fikrimi söylüyorum,8 sayfada yazan açıklamaları okudum ancak bu başlıkta 18-28leri görür gibime geliyor. Herkesin hakkında hayırlısı derim :)
ben bu araca bindim sürdüm. elbette daha onceki yazdıgım gıbı sorun benım mekanıgımde olabılır ama bu araca yazılım yapılırken kılometresı durumu goz onunde oluyor ona gore yazılım ıstenıyor ben yazılımdan sonra bır sorun yasıyor ısem bırakın mekanık parcaların parası sadece fırmanın prosedurunde olan gerı ıademı ıstıyorum cunku ben bu fırmadan hayır gormedım ve bayı altı yıldır esnafım dıyor altı yıldır esnaf oldugu markanın prosedurlerını yerıne getırsın

bomberr
01-04-2018, 21:26
Başa dön tekrar..
Tekrar..
Yazılımcıların işi zor.

Yazılımcı her seferinde yazılımı yapıyorsa iade edecek tabiki. 1 olur,2 olur sonra zaten arkadaş sen benim iyi niyetimi suistimal ediyorsun deyip yazılım yapmaz. Sen bu maddeyi koyuyorsan, o dükkandan içeri girip her yazılım yaptırıp ücret ödediğinde iadesini de yapacaksın. Yemiyorsa o maddeyi de reklam amaçlı öyle koymayacaksın. Olay bu kadar net aslında. Reklam amaçlı orada burada 10 günde beğenmezseniz memnuniyet garantili iade dersen arkasında duracaksın.
Gerçi kurumsallığı da gördük. Bir müşteri için web sitesini yeniden düzenliyorlar :)

2jz
01-04-2018, 21:28

Siz 8 sayfa boyunca yazılanları okudunuz mu?

Sizin haklılığınızdan değil, adamların 10 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme garantisi yüzünden insanlar iade edilmeli diyor.

Sadece o sebepten dolayı iade isteseniz yeterli zaten. İade edip paranızı almanız hakkınız zaten. Konuştukça insanların antipatisini topluyorsunuz. 8 sayfa boyunca bir çok kişi söylemiş zaten.

CorsaMer
01-04-2018, 21:36
Siz 8 sayfa boyunca yazılanları okudunuz mu?

Sizin haklılığınızdan değil, adamların 10 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme garantisi yüzünden insanlar iade edilmeli diyor.

Sadece o sebepten dolayı iade isteseniz yeterli zaten. İade edip paranızı almanız hakkınız zaten. Konuştukça insanların antipatisini topluyorsunuz. 8 sayfa boyunca bir çok kişi söylemiş zaten.

Ben zaten bu 8 sayfanın belırlı sayfalarında acıklama yaparak benım mekanıgımde problem olabılır motor kırabılırım ama bu olay yazılımdan sonra yazılımdan dolayı ve dolaysız oldu ben sadece ıade hakkımı ıstıyorum dıye belırtıyorum actıgım sıkayetı elbette takıp edıyorum.

2jz
01-04-2018, 21:55
Söylemeden geçemeyeceğim.

Ne zaman ilgili firma ile ilgili konu açılsa konu sayfalarca sürüyor. Kriz yönetimi çok kötü.

Krizin üzerine web sitesindeki Sitenin konudan önceki hali (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6) ve Konudan sonraki hali (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6) kurumsallığa(!) gölge düşürüyor

ghibli06
01-04-2018, 22:08
Ben zaten bu 8 sayfanın belırlı sayfalarında acıklama yaparak benım mekanıgımde problem olabılır motor kırabılırım ama bu olay yazılımdan sonra yazılımdan dolayı ve dolaysız oldu ben sadece ıade hakkımı ıstıyorum dıye belırtıyorum actıgım sıkayetı elbette takıp edıyorum.
Guzel kardesim iade hakkin bak bunu 2-3 kisi haric cogunluk kabul etti ama bunu tuketici hakki ve firmanin deklare ettigi prensipler cercevesinde soyluyoruz yoksa senin bahsettigin sorunlarin yazilimla uzaktan yakindan alakasi yok, ayni sryi yazip yazip durma, bilmiyor olabilirsin ama en azindan ogrenmeye calis yoksa bir sonraki topigin 'buyuk turbo taktik ama araba gitmiyor' olur...

asmisinsan
01-04-2018, 23:41
Bence bu konu acilmwsi bile sacma yazip8m yqptirmadan once insanlar biraz okusa arastirsa boyle seyler olmaz hop attir yazilimi naeil olsa iade var bosver ugrassin enayi sen bence para kolay kanailmıyor yazmissin ama sen onu daha idrak edemessin

Sadık Özyer
02-04-2018, 00:13
Bizim ulkenin insani hep mi uckagitci olur ya.
Hep firsattan istifade ortaligin acik mert korkusuz pesindeyiz.

aposport
02-04-2018, 06:45
Yaklaşık 10 yıldır 10+ dizel aracımı Megachips e yaptırdım.

Gazihan, Serkan, Hakan, Koray hepsi pırlanta insanlar.

Daima hizmetlerinin arkasındalar.

Esnaflıklarına, zor durumlarda desteklerine ve iyi niyetlerine kesinlikle laf söylenmez. Yeri geldi 8-10 kere beyin söküp / açıp yazdılar.

Buradaki konuda kimse kimseyi müşteri de olsa KERİZ yerine koymayacak.

Kanuni hakkım deyip te KERİZ yerine koyyuyorsa da cevabını en güzel şekilde alır.

Kimse kusura bakmasın.

KÖROĞLU
02-04-2018, 07:13

Esnaflıklarına, zor durumlarda desteklerine ve iyi niyetlerine kesinlikle laf söylenmez. Yeri geldi 8-10 kere beyin söküp / açıp yazdılar.

Kanuni hakkım deyip te KERİZ yerine koyyuyorsa da cevabını en güzel şekilde alır.

Kimse kusura bakmasın.

Hocam önceki postları okudun mu ? Adamların esnaflığına konu bir durum yok ki.

Kendilerinin ayan beyan taahhüt edip sitelerinde yazdıkları "koşulsuz iade" durumu konunun özü.

Alıcı beğenmedim iade etmek istiyorum diyor.

Satıcıda da bayisi olduğu markanın internet sitesindeki hizmet şartlarında bunu taahhüt ediyor.

Sonra satıcı sen parayı alıp big turbo yapıcan, aracın arızalı, yazlımda bir şey yok, 1.7 yıllardır yazılıyor vs vs. diyerek iade etmem diyor.

Madem keyfiyet var durumda neden "koşulsuz iade " diye bir taahhütte bulunuyorsunuz.

Müşterinin iade hakkı varsa vardır, ayrıca başka arkadaş ta anlattı yukarıdaki mesajların birinden bilmem ne kadar zarar ile iade edebildim diye.

Ya oraya yazmayacakasın koşulsuz iade diye ya da yazıyorsan arkasında duracaksın.

Şuan konu mersin bayisinden çıktı marka imajını yıpratmaya başladı bence madem tanıyorsunuz bunu arkadaşlarınıza iletin konuya el atsınlar.

Bir örnek vereyim dün x bir firmaya yazlım için c5 grubumuzdan arkadaşlar gitti (1.6 hdi kaç kere yazılmıştır kim bilir) adam beğenmedim dedi iptal etti ne ödeme yaptı ne bir şey.

Olması gereken bu bence.

DOHC
02-04-2018, 07:18

Kimse kusura bakmasın.

Firma 10 gün koşulsuz, şartsız, şurtsuz iade imkanı koyduğuna göre senin tabirinle "KERİZ" onlar oluyor..... Kendini KERİZ yerine koyduranlarda kendileri.
Müşteri hakkını kullanıyor burada.

ontheair
02-04-2018, 07:30
https://i.hizliresim.com/Z9oJZA.png

Forumda böyle birkaç konu daha vardı. Bayilerde aynı şekilde demek.
Madem bu kadar sorunlu bir araçtı, hem de bir de eş dost vardı arada "ben yazmıyorum kardeşim bu arabayı, kırarsın" diyip yollasaydınız. Araya eş dost girmiş de sanki bedava yazılmış. Müşteri tüketici mahkemesine gidemez çünkü büyük ihtimalle fatura yok. Bunun rahatlığı var. Ama maliyeye gider. Buradaki yazışmaları da kanıt gösterir. "İş yaptırdım, parasını nakit ödedim bakın kendi de kabul etti, faturamı vermedi" diye şikayet eder. Ödemediği 600 lira için maliye uygun noktandan damar yolu açar.

Balistique
02-04-2018, 07:38
Bayisinden megachipse yakisir hareketler. Kurumsal sitede musteriye verilen taahutun arkasinda durmamak nitelikli dolandiricililtir. Art niyetli musteriye hizmet vermekzorunda degilsiniz sizde. 3 kurus gorunce gozleriniz buyuyup ardindan yok soyle yok boyle derseniz techte magmaya opucuk atarsiniz. Benim beklentim Mehmet gazihanin olaya el koyup dogru olani yapmasiydi ama kurumsal sitedeki ali cengizden anlasildigi kadariyla yine megachipse yakisani yapiyolar.

rain man
02-04-2018, 07:43
Birisi yazılımcının işi zor yazmış merak ettim. Stopaj Vs dışında vergi veriyor mu bu yazılım dükkanları? Yoksa başka iki üç işi faturalı gösterip yazılımdan gelen gelir beyana bağlı mı oluyor?

İşin detayını bilmiyorum ama çoğu zaman kopyala yapıştırdan ibaret olan bir işe nasıl zor diyebilirsiniz :) zor olan güvenilir olmak ve prestijini devam ettirmek bence.

Megachips'in daha önce de benzer konuları vardı, net hatırlamıyorum ama aklımda nasıl yer ettiyse yaptıkları işlere saygı duysam da diğer firmalardan kurumsallık konusunda iyi olmadıkları ortada.

Ben bu işleri yapacak olsam ve yasal bir şekilde çalışacak olsam iade konusunda çoğunluk olacak belli bi yüzdeyi geri ödemeyi kabul ederdim, işlemleri de yapmadan önce detaylı şekilde hem sözlü hem yazılı şekilde anlatır hastanelerde yaptığımız gibi aydınlatılmış onam formuna benzer bi evrakı okutup imzalardım. Mekanik olarak testten geçmeyen turbosu öten, oradan buradan yağ kaçıran, yazılım olmadan duman atan arabaya da uygulamazdım sanırım :) az kazanırdım fakat başım az ağrırdı herhalde.

Gerçi elektrikli araçlar geliyor, gerçek mapperlar yine bi şekilde yolunu bulur ama 10 yıl sonra klasik motorlar sayesinde var olan sektörlerin çoğu zorunluluktan değişecek. O yüzden herkes götürebildiğini götürme peşinde :)

SekoLive
02-04-2018, 07:53
Hocam önceki postları okudun mu ? Adamların esnaflığına konu bir durum yok ki.

Kendilerinin ayan beyan taahhüt edip sitelerinde yazdıkları "koşulsuz iade" durumu konunun özü.

Alıcı beğenmedim iade etmek istiyorum diyor.

Satıcıda da bayisi olduğu markanın internet sitesindeki hizmet şartlarında bunu taahhüt ediyor.

Sonra satıcı sen parayı alıp big turbo yapıcan, aracın arızalı, yazlımda bir şey yok, 1.7 yıllardır yazılıyor vs vs. diyerek iade etmem diyor.

Madem keyfiyet var durumda neden "koşulsuz iade " diye bir taahhütte bulunuyorsunuz.

Müşterinin iade hakkı varsa vardır, ayrıca başka arkadaş ta anlattı yukarıdaki mesajların birinden bilmem ne kadar zarar ile iade edebildim diye.

Ya oraya yazmayacakasın koşulsuz iade diye ya da yazıyorsan arkasında duracaksın.

Şuan konu mersin bayisinden çıktı marka imajını yıpratmaya başladı bence madem tanıyorsunuz bunu arkadaşlarınıza iletin konuya el atsınlar.

Bir örnek vereyim dün x bir firmaya yazlım için c5 grubumuzdan arkadaşlar gitti (1.6 hdi kaç kere yazılmıştır kim bilir) adam beğenmedim dedi iptal etti ne ödeme yaptı ne bir şey.

Olması gereken bu bence.

internet sayfa yazılımcısının işine son verildi markayı zor duruma düşürecek beyanlar kendisine aittir müşterinin zararını koşulsuz olarak iade etmeli.

dkaya87
02-04-2018, 07:54
ya arkadaşlar ortada yasa var, tüketici hakkı var, firmanın taahhüt ettiği kurallar var.

buna rağmen kalkıp çakallıkla piyasanın içine etmekle kimseyi suçlamamak lazım. adı üzerinde bu HAK. ve herkes sahip olduğu hakları sonuna kadar kullanmakta özgür.

arkadaşımız da bu şekilde kullanmayı seçmiş, haklı.

iki tarafı da tanımam, herhangi birisini tanıyan da objektif olmayı başarabilirse resim çok net aslında.

KÖROĞLU
02-04-2018, 08:05
internet sayfa yazılımcısının işine son verildi markayı zor duruma düşürecek beyanlar kendisine aittir müşterinin zararını koşulsuz olarak iade etmeli.

Bir saniye doğru mu anladım ? Bir firmanın sahibisin ve bir ürün / hizmet sunuyorsun. Bununla ilgili de hizmet / ürün koşullarıyla ilgili senin adına bağlayıcılığı olan metinlerin hazırlanmasını ve sunumunu işi web sayfa tasarımı olan adama mı bırakıyorsun ? Harkulade bir örnek.

:) Çok enteresan bir durum gerçekten. Bu kadar marka ismi olan bir firmanın bu denli umarsız olması beni şaşırtıyor. Yazık imaj zor kazanılır kolay kaybedilir.

600 TL için şuan kaç müşteri kaybettiler belli değil. Ayrıca firma sahibi de konuya üye neden bir cevap yazmıyor ki ?

KÖROĞLU
02-04-2018, 08:07
*konuya üye = foruma üye olacak yanlış yazmışım.

SekoLive
02-04-2018, 08:10
Bir saniye doğru mu anladım ? Bir firmanın sahibisin ve bir ürün / hizmet sunuyorsun. Bununla ilgili de hizmet / ürün koşullarıyla ilgili senin adına bağlayıcılığı olan metinlerin hazırlanmasını ve sunumunu işi web sayfa tasarımı olan adama mı bırakıyorsun ? Harkulade bir örnek.

tolga bey zararı ben mi ödeyeyim bunumu istiyorsunuz eğer bu ise isteğiniz yerine getiremeyeceğim lütfen böyle istekler yapmayınız.

Evrenoz
02-04-2018, 08:22

Kimse kusura bakmasın.

Firma :

10 gün içinde koşulsuz iade

diyorsa, firmanın kendisine verdiği bu hakkı kullanmak isteyen müşteri neden firmayı keriz yerine koymuş olsun? Neden bu hakkı kullanmak istediğinde "cevabını en güzel şekilde" alsın?

Ha bunun adı kerizlik ise; ya firma müşteriye böyle bir hak vermeyecek ya da keriz olmayı kabul edecek.

Önce bu hakkı müşteriye verip sonrasında yan çizmektir yanlış olan.
Lafının arkasında durmamaktır. Sözünün eri olmamaktır..

ontheair
02-04-2018, 08:22
tolga bey zararı ben mi ödeyeyim bunumu istiyorsunuz eğer bu ise isteğiniz yerine getiremeyeceğim lütfen böyle istekler yapmayınız.
Megachips sizinse; evet siz karşılayacaksınız.
Çalışansanız; yetkileriniz dahilinde konuşalım. Bu bayiye yaptırım uygulayabiliyor musunuz?
Sadece gönülden bir destekçiyseniz; firma adına konuşmamalısınız. Bugün web sitesinde yazanı inkâr eden yarın sizin söyledikleriniz için çok rahat bir şekilde "beni bağlamaz" diyebilir.

DOHC
02-04-2018, 08:31

Şaka herhalde bu mesaj.
1 nisan dündü, hatırlatırım :).

KÖROĞLU
02-04-2018, 08:52
Şaka herhalde bu mesaj.
1 nisan dündü, hatırlatırım :).

İroniye bende geç ayıldım :) İlk mesajı ciddi gibi düşünmüştüm ama 2. mesaj tam kararında oldu.

Konu böyle ciddi ciddi gidince o modda okumuşuz meğerse.

Olan olmuş artık, sitede "ne dediler" yazısını görünce istemsiz aklıma şu cümle geldi :)

http://fs1.directupload.net/images/180402/pez3e99z.jpg (http://www.directupload.net)

kalipson
02-04-2018, 09:01
Kanuni hakkı olan adamı, karşı tarafı keriz yerine koyan biri gibi lanse eden adamlar eminim yere 10 kuruşları düşse hışımla yerden alacak tiplerdir. Hep öyle olur çünkü. Başkasına olunca kerizlik, kendisine olunca ver yansın.

powERS
02-04-2018, 09:10
Bu keyfi yaptırdı tabiki iade edecek mevzusuda hiç alakam olmasada benim dikkatimi çekti. Bildiğim bişey var keyif pahalıdır çünkü ihtiyaç olan birşey değildir ve ihtiyaç dışı harcamayı kullanmadan iade edersen eyvallah ama sen keyfi bişey yap onu kullan sonrada bir şekilde iade et bence %100 olmamlı bu durumda..
Kim olursa olsun hangi firma olursa olsun sonuçta emek harcıyor zaman harcıyor ve bunun bedeli olmalı senin canın istemdi diye adam ister 10 dakka ister 1 saat sürsün neden kaybetsin ?

Mesela

ben güzel bir organizasyon ayarladım içinde para var.

gidip bir araba kiralayım geleyim ona yazılım attırayım akşamına herkesi deleyim parayı cukkalayım.
ertesi gün ben bunu sevmedim diyip verdiğim parayıda geri alayım. arabayıda geri vereyim.

şimdi bu hak mı ?

Konuyla alakalı olarak ise

iki taraf içinde lades olmus.

arabanın sahibi aracın sıkıntılarını bıle bıle bu yazılımı yaptıysa ve sonrada zorlayınca patladıysa bu yazılımlamı alakalı ? göreceli ; araç orjinalken çıkamadığı devirlere yada maruz kalmadıgı guce dayanabiliyordu güç gelince patladı, bu araç sahibinin tuttuğu taraf.

yazılımcı da bu hataları gorerek bilerek araca yazılım yaptıysa ve böyle bir tahhüt varsa da bu da onun tuttuğu taraf.

işin detayıda ayyuka çıkan durumlar anlatılan denemeler şunlar bunlar. tabıkı arac sahıbı zaten bunun ıcın yaptırıyor yazılımı ama gerı donus şekli işi bozmuş gibi..

Bence bu işin çözümü iki tarafta %50 ye tamam diyecek.. sonrasındada yoğurdu üfleyerek yiyecekler.

SekoLive
02-04-2018, 09:11
Megachips sizinse; evet siz karşılayacaksınız.
Çalışansanız; yetkileriniz dahilinde konuşalım. Bu bayiye yaptırım uygulayabiliyor musunuz?
Sadece gönülden bir destekçiyseniz; firma adına konuşmamalısınız. Bugün web sitesinde yazanı inkâr eden yarın sizin söyledikleriniz için çok rahat bir şekilde "beni bağlamaz" diyebilir.
hocam güzel detaylı msjınız ıcın teşekkürler aynı düşüncedeyiz bu sebeple sizinle tartışamayız.

mikelazi
02-04-2018, 09:26
Keyfi iade mi?

Yasin Bey’i tanımam. Ticaretim de olmadı. Fakat temsil ettiği marka ile ilgili 2 satır da yaşadıklarımı ben yazayım.

Ataşehir bayisinde yazılım yaptırdım. Araçta saat yoktu, yazdı. Dedim ki arabadan duman bile çıkmıyor?? Saat bağla bakalım dedi. Saat bağlayıp haftaya gittim. İzmitte yaşadığımdan anca c.tesileri gidebiliyordum. Yazıımın ilk akşamı İzmit’e dönerken denk geldiğim bir b16yı grçemedi araba. Onlara göre araç 170hp 400nm üretmişti. . Duman yok. Arabanın yazılım limitte, senin mekanik sorunun var dendi. İade istedim ve 350 TL zararla!!! İade aldılar.

İade alırken dahi “arabanda mekanik sorun olduğunu göreceksin. Sonra bana hak veredeksin. Araban zaten tutunamıyor. Ondan da güçsüz hissediyorsun” dedi. Hayatımızda ilk defa güçlü arabaya bindiğimizden ses etmedim :)

Başımın gözümün sadakası olsun.

Beni az çok tanıyan bilir. Bu piyasada kimse ile şiddetli tartışmadım/tartışmam. Kimseyle küs olmam, taraf tutmam. Az çok efendiğilim ile anılırım. Dyno çıktısı da umrumda olmaz. Önemli olan arabanın asfaltta nasıl yürüdüğüdür.

Aracın üzerine 1 çivi bile çakmadan Özgün’e gittim. Yazdı. Şu an 1 bar basıyorum. Duman orta halli var. B16dan fark yiyen araba dün gece körfez düzlüğünde 90 kasa 3.20d’e 110-230 arası 3 boy fark attı. Araç yazılımlı değil mi bilmem ama stok 184 hp araba yol vermedi diye sağından geçebildiysem bu bana yeter.

waauuww bilmiyordum.

öğrenmiş oldum.

MK8800
02-04-2018, 09:58
Ya 10 tane misafirsiniz ne güzel hepiniz 60 lira koysa adamın mağduriyeti de kalmaz , yapın bi güzrllik xd

KARALOM
02-04-2018, 10:31
yazılımdan cok anlamam hep aklımda ama cesaret edemedim motor ustamda yaptırma gerek yok der hep
dr.ecu'ya görüşmüştüm kilometreniz cok yüksek(168.xx) herhangi bir sıkıntı yaşanabilir turbonuz kırılabilir biz bu riski almayız diyip göndermişlerdi
cok zor degil bunu söylemek

mbulur
02-04-2018, 10:32
Olayların önünden arkasından dolaşmak, aracın sorunlarını yada müşterinin niyetini ve karakterini konuşmak gereksiz ve yersiz.

İnternet sitene açık ve net olarak "10 gün koşulsuz iade hakkı" tabirini koymuşsun. Bunun sonucunda müşteri seninle herhangi bir bilgi paylaşmak yada sana açıklama yapmak zorunda bile değil. Çünkü bu hakkı ve fırsatı MEGACHIPS olarak sen müşteriye vermişsin. Dolayısıyla müşteri iade talep ettiğinde ikiletmeden taahhüdünün arkasında durup anında iade yapman gerekir.

Tunacan
02-04-2018, 10:35
Konunun açıklığa kavuşması çok zor değil.
gidin tüketici mahkeme heyetine. Başvurunuu yapın. Belli olur kim haklı kim haksız. Hak ve hukuk herkes içindir. Faydalanın, birbirinizi yemeyin.

ghibli06
02-04-2018, 10:37
Konunun açıklığa kavuşması çok zor değil.
gidin tüketici mahkeme heyetine. Başvurunuu yapın. Belli olur kim haklı kim haksız. Hak ve hukuk herkes içindir. Faydalanın, birbirinizi yemeyin.

ohoo Tunacım sen bu işleri senin benim gibi faturalı irsaliyeli yapılıyor sanıyorsun :)

M U R A T
02-04-2018, 10:45
ohoo Tunacım sen bu işleri senin benim gibi faturalı irsaliyeli yapılıyor sanıyorsun :)

faturalı yapılmıyorsa mali açıdanda sıkıntı var maliyeye de bilgi verilmeli

ghibli06
02-04-2018, 10:47
faturalı yapılmıyorsa mali açıdanda sıkıntı var maliyeye de bilgi verilmeli

hiç bir ticari kuruluşu zan altında bırakamam hatta edit olsa silerdim yazdığımı, sadece tahminimi söyledim...

DOHC
02-04-2018, 10:51
hiç bir ticari kuruluşu zan altında bırakamam hatta edit olsa silerdim yazdığımı, sadece tahminimi söyledim...

Kredi kartı ile yapılan alıiverişte fatura yine de gerekiyor mu?
Ödeme banka kanalından olduğu için sisteme zaten giriyor diye biliyorum. Fatura şart değil. Ancak ürün garanti süresi takibi için falan belki gerekebilir.
Peşin ödeme varsa fatura alınması gerekli diye biliyorum.
Doğru mu?

free-hifi
02-04-2018, 10:51

Bu açıklama dün akşamdan tanıdık geldi :D

MCN21
02-04-2018, 10:53
Ödeme banka kanalından olduğu için sisteme zaten giriyor diye biliyorum. Fatura şart değil. Ancak ürün garanti süresi takibi için falan belki gerekebilir.
Doğru mu?

Suanda kredi karti ile odeme yeterli degil diye biliyorum. Daha dogrusu yazar kasa pos muhabbeti bu sebepten dolayi cikartildim. Karttan cekince faturayi/fisi otomatik olarak ekliyor banka slibinin yanina :)

free-hifi
02-04-2018, 10:53
Fazla takip edemedim ama Sayın Mehmet Gazihan konuya hiç yazmadı sanırım.

Seyfettin777
02-04-2018, 10:56
Bayi ile yazılımı yaptıran arkadaş arasında ayrı ve kanıtlanabilir bir satış sözleşmesi yoksa,(bir whatsapp konuşması, forum ortamında yapılmış irade beyanları veya yazılı bir sözleşme gibi) Megachips firmasının altında bulunan bu bayi, web sitesindeki kurallara uymak zorunda çünkü siz firma olarak böyle bir politika benimsemişsiniz.

Adam koşulsuz şartsız iade edebilir sizin aranızdaki sözleşme buna dayalı olarak oluşturulmuş.Şurdaki beyanlarınızdan da ücretin verildiği ve karşılığında bir şey satın alındığını, yani bir satış sözleşmesi yapıldığını kestirmek çok zor olmaz faturaya falan takılmayın, sizin lehinize bir şey çıkmaz ordan.Onun için(eğer faturasız satım yapılmışsa) ayrı olarak idari para cezası da keserler size.

Bu adam hukuk yolunda hakkını arasa faizi ile beraber zaten alabilir.İlgili makamlar faturasız bir satım yapılmışsa re’sen hakkınızda idari soruşturma da başlatır ve ordan da ceza alırsınız.Bunun yanında bu kadar insanın gözünde kaybettiğiniz itibar da size kalır.Yazılımı yaptıran arkadaşın hareketi etik olmasa da sizinki hiç değil.Sözleşmeye Corsa ile ilgili özel bir madde mi eklediniz, veya şart mı koydunuz, eğer bunları yaptıysanız kanıtlayabilir misiniz?

Olay bu kadar basit gerisi sizin ticari kimliğinize kalmış şeyler.Bu kadar kurumsalsanız böyle bir durum şirkete koymaz, en azından tek seferlik(zaten adam olmayan bir hakkı da kullanmaya çalışmıyor, bu hakkı ona en başında siz koşulsuz şartsız zaten vermişsiniz) mağduriyeti giderir daha sonra web sitenizde yer alan ilgili hükmü değiştirirsiniz, işte o zaman kimse size bir şey demez.

Umarım daha da tatsız yerlere varmadan konuyu çözersiniz.Veya bir uzlaşma yolu arayabilirsiniz, arkadaş big turbo yapacaksa sizden de fiyat alsın, biraz kolaylık sağlayın gibi gibi...

ghibli06
02-04-2018, 10:57
Doğru mu?

yine bu konudan bağımsız yazıyorum: kredi kartı ile yapılan ödemelerde illa o ödemeyi bir yere iliştirmek zorundasınız ama mesela biri geldi manifold aldı peşin verdi, manifoldun çıkışına bu kredi kartı ödemesini koyabilirsiniz, genelde insanlar KDV ödememek için %18, fatura almıyor...

TLH
02-04-2018, 11:33
yine bu konudan bağımsız yazıyorum: kredi kartı ile yapılan ödemelerde illa o ödemeyi bir yere iliştirmek zorundasınız ama mesela biri geldi manifold aldı peşin verdi, manifoldun çıkışına bu kredi kartı ödemesini koyabilirsiniz, genelde insanlar KDV ödememek için %18, fatura almıyor...

Yine aynı insanlar vergi kaçırırlar ama cumayı kaçırmazlar, saygılar.

Bu arada resmi olarak k.kartı slipi, banka havalesi gibi yapılan ticari işlemlerde fatura zorunluluğu vardır. Eğer böyle bir işlem yapılıp faturalandırılmadıysa maliye çok güzel kitliyor:)

Cgungor
02-04-2018, 12:06
Konuyu baştan sona okudum. Firmanın sitesinde eğer, yazılımsal bir sorun durumunda paranız şu kadar günde iade edilir ibaresi olsa firmayı temsil eden kişi haklı olurdu fakat firma kendi kendini lades etmiş. Koşulsuz şartsız her durumda şu kadar günde geri gelirseniz siler paranızı iade ederiz demiş. Bu durumda karşıdaki haklı da haksız da olsa mecburen iade etmeleri gerekir. Her hatadan ders çıkarılır. Bundan sonra da iade koşullarını web sitelerinde düzenlerler ve ona göre hareket ederler olur biter düşüncesindeyim...

Tunacan
02-04-2018, 12:22

Doğru, milletin enayisi biziz...

bomberr
02-04-2018, 12:43
Fazla takip edemedim ama Sayın Mehmet Gazihan konuya hiç yazmadı sanırım.

Yok yazmadı. Konudan haberi var sanırım ki web sitesinde değişikliğe gidilmiş. Yazılımı yapan arkadaşta girip girip okuyor ama yazmıyor:)
Firmanın Sorun çözme mantığı şu sanırım:''Boşver oku ama cevap yazma zamanla unutulur, web sitesinden de delilleri kaldır'' :)
Bu hareketlerden sonra kendim uğramam zaten bu firmaya ama mümkün olduğunca çevreme de yaymaya çalışacağım..

tayreep_john
02-04-2018, 13:02
müşterinin gireceği x garaj yaptıracağı x işlem sizi ilgilendirmez. aracın bozulcağı x parçalar yazılımcıyı ilgilendirmez. ortada çözülmeyen esnaflık haricinde bir inat var ama daha önce bi elektronik üründe aynı durum başıma gelmişti , eğerki bu durum yargıya taşınsa müşteri %90 haklı çıkar. bence uzatılmadan geri ödeme yapın müşsterinizi memnun yollayın.. insan kaybetmek yerine para kaybedin :)

iki tarafı da tanımam etmem.

imla hatalarım için kusura bakmayın :(

ouzs
02-04-2018, 13:20
Adam ''Biz amme hizmetimi yapıyoruz parayı nasıl kazanıcaz'' yazmış yahu. İade yi vs geçtim. Hayretler içerisinde hala gülüyorum..

DOHC
02-04-2018, 13:40
Artık parayı alırsa CorsaMer birşeyler ısmarlar destekçilerine :)
O para kimseye tek parça yar olmaz :) :P

ErkanCanS
02-04-2018, 14:05
Fatura kesildiyse tüketici heyeti , red yerseniz tüketici mahkemesine ,

Fatura kesilmediyse direk maliyeye :) Hatta işinizi halletseniz bile maliyeye şikayet edin. Bizde sanayi işiyle uğraşıyoruz. Onların tabiriyle KERİZİZ galiba resmi çalışıyoruz.

Bu arada bizim başımıza bunun gibi yüzlerce olay geliyor. Tırlar genelde muayenede bar ayarından kalır , körüklerin değişip bar ayarı yapılması gerekiyor. Adam körükleri değiştirip bar ayarını yaptırıyor. Muayeneye 13.00 da gidiyor , 14:00 da bizim dükkanda.. Ben bu körükleri iade edeceğim :D:D Biz hiç yoksa 500 kere bu işi yaptık. Kerizlik mi bu ? Kimine göre kerizlik , kimine göre esnaflık. Ben sattığım ürüne garanti veriyorum. Yok körüğün garantisi olmaz , ventilin olur. Ben bu ebs-e beyni takarım ama senin araban haşat sorumluluk kabul etmem diye birşey yok. Bu araba benim dükkanıma girmiş mi ? İş yapılmış mı ? Müşteriyi hızlı bir şekilde memnun ederim. Bu işten sorumlu ustam kimse , gerisi onunla benim aramda. Bir sene ( bir muayene dönemi ) gözlem yapıp , diğer sene muayeneye hazırlık için gelen sıkıntılı kişileri eliyorsun zaten.

Çok zorunuza gidiyorsa kurumsal olmak ; çekersin fiyatını sende 300 liraya , reklam amaçlı yalan dolan vaadler vermezsin kimseye olur biter. Hem o zaman kimse buraya konu açmaz sizde böyle işlerle uğraşmamış olursunuz. Kaldı ki biri buraya 600 liralık malı 200 liraya aldım ve dolandırıldım diye konu açtığı zaman , açtığına pişman oluyor zaten :D

Bu arada en az 500 kere yaşadığımız olay dediğimin bize birim başına zararı 300x6=1800 lira parça + 2(50x6)=600 işçilik. Ben söktüğüm malzemeyi bir daha kullanamıyorum , küçük esnafa yok parasına veriyorum genellikle. Sizin attığınız yazılım ikinci ele düşüyor mu bilmiyorum..

raja52
02-04-2018, 14:29
Ben bu konuda iade isteyen arkadaşı destekliyorum. İnsanlar yazılım yaptırırken deneme şansı, bilgi alma, destek alma şansı olduğu için kurumsal firmalara gidiyorlar. Diğer alışverişler de bu böyle. Gidip sokak arasından telefon almak yerine Hepiciğüburada'dan alıyorsun memnun kalmayınca çat diye iade ediyorsun. Kendimde 3 yıldır değişik değişik dti kullanıcısıyım. Sırf bu corsaların ekmeğini zamanında iyi yemiş sonrasında beğenmeyip dükkana sokmam diyen, hiçbir özelliği olmayan harita geçisindeki sarsılma bile düzeltilmemiş kopyala yapıştır yazılım yapan ve buna 400-700 lira aralığında para isteyenler yüzünden kendim yapmaya başladım :) Tanıdıklara da istediği ayarda soft-hard-5200 kesicili vs seçeneğiyle 4 te 1 fiyatına da atıyorum herkes memnun :)

PiscocuK
02-04-2018, 16:02
Mehmetin olaya dahil olup konuyu sonuçlandırması gerek.Yoksa gelecek için daha önceki sorunların arasında buda yerini alacak
misal Erenin 350 TL si
daha önceki sorunlar ve yenisi

konu ile alakalı olarak arkadaş açıkca durumunu anlatmış ve iadesini de istemiş.Sonuçta hiç bir şey söylemeden iki kelime ile paramı iade edermisiniz dese bile yeterli olurmuş/olmalıymış

keşke yancı olsaydım yazımın sonunu iyiki XXXX var ben hep orda yaptırıyorum der reklamınıda yapardım :D

ahmet3425
02-04-2018, 16:47
insanların guvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim demis ya robert abimiz cok guzel soylemis.

burda yıllardır sektorde hizmet veren bir firma M.C bu tarz muhabbetlerle ugrasmaması gerek diye dusunuyorum adam yazılım yaptırmıs 5 gun gecmis memnun kalmamıs orjinal yazılımını ve parasını geri istiyor bundan daha doğal ne olabilir herkes memnun kalacak diye bir kaide mi var ?

kaldı ki marka piarında önemli bir rol oynuyor memnun kalmadıgınız durumda 10 gun icerisinde geri iade edilir maddesi. onu da oraya keyfinizden koymadınız heralde bi guven ortamı olusturulması gerek ki insanlar bu ise sıcak baksın.

3. sayfadan sonrasını okumadım direm mesaja gectim umarım sorun cozulmustur.

MCN21
02-04-2018, 18:14
Birde baska bir musteri yazilim yaptirmis aksamina rol yaptigi icin iade yapilmamis kismi var. Adam arabayi sahilde gezerek mi deneyecek acaba.

ercan26esk
02-04-2018, 18:52
sıfırdan stok arabaya yazılım yaptıracaklar arkadaşlar genel bir kontrol yaptırmadan bu işe kalkışmasın hele ki km leri yüksek araçlarda ne olacağı belli olmuyor en önemlisi bu turbo olayında fazla basınç gördü mü cortlamaya müsait bence önce alt yapıyı gerekli işlemleri yapıp hatasız şekilde en son yazılım işine girmek o zaman işte yazılımda bir şey var araba direk kendi belli eder herhangi bir olumsuz durumda adama çökersin yoksa şöyleydi böyleydi problemliydi falandı filandı derken konu çok başka yerleri gidebiliyor ....

hddsheriff
02-04-2018, 19:35
Az daha zorlarsak yazılımı ben yapmadım kuzenim yaptı diyecekler.

10 gün içinde koşulsuz iade kısmına kadar bayiye hak veriyordum ama müşteri haklıymış.

02-04-2018, 19:54
Söylemeden geçemeyeceğim.

Ne zaman ilgili firma ile ilgili konu açılsa konu sayfalarca sürüyor. Kriz yönetimi çok kötü.

Krizin üzerine web sitesindeki Sitenin konudan önceki hali (https://web.archive.org/web/20170807233116/http://www.megachips.com.tr:80/megachips.asp?id=6) ve Konudan sonraki hali (http://www.megachips.com.tr/megachips.asp?id=6) kurumsallığa(!) gölge düşürüyor

Başka diyecek birşey olduğunu sanmıyorum . Firma kaşla göz arasında politikasını değiştirmeye çalışıyor. Çok ironik.

jRMix
02-04-2018, 20:07
Firma demeyelim lütfen.Kurumsallıktan çok uzak üç beş arkadaş topluluğu.

DOHC
02-04-2018, 20:13
Bunca yazılandan sonra bir Megachips boykotu, forumda soran kişilere "Boşver, uzak dur" şeklinde telkinde bulunmalar, unutturmamalar başlar mı acaba?

EOZDAG
02-04-2018, 20:20
Herkes aynısını yazmış ama bende yazıcam bence yapılması gereken müşteriyi tüm yazılımcılar arasında mimleyip, parayı verip, konunun 3.sayfasında olayı çözmek olurdu. Yancıları çağırmak, siteyi temizletmek falan bence artık vermeyin parayı çünkü itibarınız yerlere indi, bide değerli 600 liranızdan olmayın. Konu nasıl kapanırsa kapansın şahsen ben 600 lira için bu kadar me'leyen adamla iş yapmazdım bir daha.

İbrahim33
02-04-2018, 21:06
600 tl nedir yahu ? koskoca megachips veremiyor mu ? Yasin kardeş beni hatırlarsın belki sana bi jetta yaptırmıştım. 600 tl nedir yahu farzet bi yemek yedin. esnafım diyorsan gereğini yap.

haa diyorsan ki ben veremiyorum , ben vereyim senin yerine , biz 2-3 geceye bir bırakıyoruz masaya o parayı :)

rodya
03-04-2018, 06:16
Bence yapılması gereken paranın ödenmemesi.
Bu sayede iki taraf da kaybeder.

PiscocuK
03-04-2018, 07:08
600 tl nedir yahu ? koskoca megachips veremiyor mu ? Yasin kardeş beni hatırlarsın belki sana bi jetta yaptırmıştım. 600 tl nedir yahu farzet bi yemek yedin. esnafım diyorsan gereğini yap.

haa diyorsan ki ben veremiyorum , ben vereyim senin yerine , biz 2-3 geceye bir bırakıyoruz masaya o parayı :)

Edit varsa sil mesajını istersen yakışmamış

powERS
03-04-2018, 07:59
Şu fiziki mal satıp sonra geri almayla bu işi karıştırmayalım arkadaşlar, Sonuçta fiziki bir ürün eşya satılıp geri alındığında bakarsın ürün sağlamdır satılabilirdir sıfırdır yada çıkma bile olabilir birşekilde değerlendirirsin stoğuna koyarsın maliyetini çıkartırsın..

Ama bu yazılım işi hani keyif işi ya.. ya keyif işininde iadesi bana saçma geliyo sadece bu konuylada alakalı değil..

Yani diğer taraftan şunu diyebilirmisiniz tüm esnaf arakdaşlara soruyorum.

Vergi döneminde muhasebecinize gönderdiniz evrakları adam işledi sonra dedinizki ben memnun değilim iade et benim fişlerimi faturalarımı paramı...

Bakın buradada herhangi fiziki bir ticaret yok ama bu adamın hiçmi emeği yok hiçmi zamanını almamış? ki bu keyfi bile değil.!

Biraz olaya iki yönlü bakalım.. Bu arada ben iki tarafıda tanımam yanlışta anlaşılmasın. ama bi taraf kurumsal yada kurumsal olmaya çalışıyo diye de bu kadar sopalanmaz.

ya da bilmiyorum belkide hiç başıma böyle birşey gelmediği için bana toz pembe geliyo bu olay..

Dayı
03-04-2018, 08:16
hocam kusura bakmayın ama siz firmanın iade şartlarını okudunuz mu? 10 gün içinde koşulsuz geri alım garantisi vermiş. Müşteri haklı veya haksız, bu apayrı bir konu, firmanın verdiği hakla ucret iadesi istemek ne zamandan beri sopalamak olarak adlandırılıyor.
Ayrıca dedikleriniz çok doğru olabilir hiç bir lafım yok lakin resmi olarak yazmışlar koşulsuz ücret iadesi diye. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Şu fiziki mal satıp sonra geri almayla bu işi karıştırmayalım arkadaşlar, Sonuçta fiziki bir ürün eşya satılıp geri alındığında bakarsın ürün sağlamdır satılabilirdir sıfırdır yada çıkma bile olabilir birşekilde değerlendirirsin stoğuna koyarsın maliyetini çıkartırsın..

Ama bu yazılım işi hani keyif işi ya.. ya keyif işininde iadesi bana saçma geliyo sadece bu konuylada alakalı değil..

Vergi döneminde muhasebecinize gönderdiniz evrakları adam işledi sonra dedinizki ben memnun değilim iade et benim fişlerimi faturalarımı paramı...

Bakın buradada herhangi fiziki bir ticaret yok ama bu adamın hiçmi emeği yok hiçmi zamanını almamış? ki bu keyfi bile değil.!

Biraz olaya iki yönlü bakalım.. Bu arada ben iki tarafıda tanımam yanlışta anlaşılmasın. ama bi taraf kurumsal yada kurumsal olmaya çalışıyo diye de bu kadar sopalanmaz.

ya da bilmiyorum belkide hiç başıma böyle birşey gelmediği için bana toz pembe geliyo bu olay..

said_
03-04-2018, 08:20
Edit varsa sil mesajını istersen yakışmamış

orda sanırım bir hicivleme yapılmış. inceden bir mesaj sezdim :)

Sizin dediğiniz doğru, fiziksel mal yok ama emek var ise, derki 10 gün içinde iade yaparım ama %20 kesinti ile. çünkü burda fiziki bir ürün yok ama emek veya çalışma saati var adını ne koyarsanız. 10 gün içinde koşulsuz iade dersen müşteride ister iadesini.

Deepblue
03-04-2018, 08:28
Bunca yazılandan sonra bir Megachips boykotu, forumda soran kişilere "Boşver, uzak dur" şeklinde telkinde bulunmalar, unutturmamalar başlar mı acaba?

Bence kaçınılmaz..

mikelazi
03-04-2018, 08:42
konu bukadar uzamaz.mega gerekeni yapar diyordum :(

powERS
03-04-2018, 08:45
hocam kusura bakmayın ama siz firmanın iade şartlarını okudunuz mu? 10 gün içinde koşulsuz geri alım garantisi vermiş. Müşteri haklı veya haksız, bu apayrı bir konu, firmanın verdiği hakla ucret iadesi istemek ne zamandan beri sopalamak olarak adlandırılıyor.
Ayrıca dedikleriniz çok doğru olabilir hiç bir lafım yok lakin resmi olarak yazmışlar koşulsuz ücret iadesi diye. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ben zaten konuyla alakasız olarak durumun yani hizmet sektörünün iade kısmına ithafta bulundum aslen. Bence bu gibi işlerde 10 gün içinde 5 gün içinde şu süre içinde koşulsuz iade denmesi müşteriye açık bir kapı bırakmak ''müşteriyi tavlama çabası'' burada zaten ödemiyorum deme şansı yok hele x arabaya ödemiyorum demek daha da garip nitekim çifte standart olur..

O zaman şöyle diyecek golf e iade var çünkü iddalıyız sıkıntı çıkmacak kendimize güveniyoruz memnun kalacaksınız 600 tl bedeli var.

Corsaya iade yok sıkıntı cıkabilir güvenmiyoruz kendimize ama sizinde gönlünüz olsun 300 bedeli var.

Madem çifte standart !

Demem o ki sen dükkanında emek harcayacaksın uyarını yapacaksın zaman harcayacaksın ve iyi niyetle yazılımı yapacaksın. sonrada uyarılara rağmen kişi kalkacak yarışacak zorlayacak bu uyarılara rağmen araba bozulunca yazılım bozdu.. adam yazılımın arkasında duruyor, çıkan arızalar yazılımla alakasız arızalarsa, kimse kalkıpta parayı iade vermek istemez sanırım. yanlışmı düşünüyorum.

Ütopik örnek vereyim.

Triger kayışının ömrü 180oookm 10 yıl.

9 yıl 170oookmde yazılım yaptırdın yüksek devir ani ivmelenme motora güç bindirme vs. hareketler hop gitti triger..

İade kime olacak ? yazılımcıyamı ? yoksa ömrünü ve süresini doldurmayan triger üreticisine yada araç fabrikasınamı ?

Yazılımda sıkıntı yok sen güç istedin al sana güç. ee ? araba bozuldu !

O zaman bu kadar modifiye eden adam boşuna silikon hortum du yok saplamaydı, pistondu uğraşıyor..

Sopalamaktan kastım bu :)

Sizin dediğiniz doğru, fiziksel mal yok ama emek var ise, derki 10 gün içinde iade yaparım ama %20 kesinti ile. çünkü burda fiziki bir ürün yok ama emek veya çalışma saati var adını ne koyarsanız. 10 gün içinde koşulsuz iade dersen müşteride ister iadesini.

Aynen mantıken bu olmalı ama olmadığından açıklığıda kullanıyor müşteri haklı olarak, zaten canı yanmış.

Önceki sayfalarda birisi yazmış işin içinde inatlaşma var diye.. aynen durum bu. yoksa 600 tl ile ne bu adamlar batar ne de diğer adam zengin olur. Burada yazılım yapan kişinin olayın detaylarını bilmesinden dolayı bir inatlaşma var..ki haklımı belki konusunda haklı, ama gel görki koşulsuz şartsız iade demişsiniz bi kere adamlar yürüyecek artık yapacak bişey yok.

Yigit-Y
03-04-2018, 08:54
Adam turbonun parasını istemiyor ki yazılımın iade alınmasını istiyor ...

Bu da gayet mantıklı ayrıca makul bir süre aralığında istiyor bunu ...

Yazılımı yaparsın 1 yıl sonra bozuldu da demiyor ...

Kimsenin ekmeğiyle işim yok ama çay kutusundan ( lipton veya çaykur ) ile bişeyler yapan bi firmada ben olsam yazılım yaptırmam, sizde keşke biraz araştırsaydınız ...

Çay kutusu oil tank olayı inceyi gördün yazdın adamım şukunu verdim :)

rebelh
03-04-2018, 09:05
kim haklı kim haksıza girmeye gerek yok konu çok uzamış
ama 600 lira için itibarı bu kadar bozmak ticarete yakışmamış
kaldıki kadınlar kulübünde konuşulmuyor bu konu çoğunluğun ilgi ve bilgi sahibi olduğu bir forumda konuşuluyor

ghibli06
03-04-2018, 09:55
2 gündür firma ve müşteriden yazan olmadığına göre sanırım yakında bu konuyu silelim diyecek bir taraf...

mikelazi
03-04-2018, 10:27
2 gündür firma ve müşteriden yazan olmadığına göre sanırım yakında bu konuyu silelim diyecek bir taraf...

hangi taraf o önemli

Dayı
03-04-2018, 11:08
Bence; yazılım yaptıran adam tabii ki yarışacak, geçecek, geçilecek ve ücretini ödedigi yazılımı beğenip beğenmediğine karar verecek. Yazılımı yaptırdıktan sonra gazlamayacaksa neden yaptırsın.
Bana göre burada olması gereken; madem araba sorunluydu megachips araya adam da koyulsa 600tl almak icin yazılım yapmayacaktı. Ve. Sitesinde koşulsuz iade yerine iade koşullarnı daha detaylı yazacak veya yazılımdan kaynaklı arıza durumlarında iade denecekti. Iadeyi keyfe bırakırsan iş buralara gelir.

Ben zaten konuyla alakasız olarak durumun yani hizmet sektörünün iade kısmına ithafta bulundum aslen.

Demem o ki sen dükkanında emek harcayacaksın uyarını yapacaksın zaman harcayacaksın ve iyi niyetle yazılımı yapacaksın. sonrada uyarılara rağmen kişi kalkacak yarışacak zorlayacak bu uyarılara rağmen araba bozulunca yazılım bozdu.. adam yazılımın arkasında duruyor, çıkan arızalar yazılımla alakasız arızalarsa, kimse kalkıpta parayı iade vermek istemez sanırım. yanlışmı düşünüyorum.

G.U.Z.
03-04-2018, 11:13
Belki bayi aracı satın almaya karar verir, iade etmeme sözünü de tutmuş olur:))

EnesAksu
03-04-2018, 13:29
Megachip yazdım filan demişti konu sahibi haber gelmedimi hala ? merak içinde bekliyorum neolacak :)

merdal
03-04-2018, 14:06
iki tarafı da tanımama etmem. yazışmalardan anladığım kadarıyla vaad edilen memnun kalmazsanız iade kısmı tamamen yalan. senin memnun kalıp kalmaman önemli değil yazılım sorunsuz diye direten bir firma var.

Şimdi arkadaş yazılım yaptırdı, akşam bmw ile gazladı ve aracını gördü. bu saaten sonra ben bu yazılımdan memnun değilim. bunu iade edip big turbo yaptırcam diyemez mi? Bunun cevabını bilelim de ona göre yazılım yaptıralım biz de.

ErkanCanS
03-04-2018, 15:35
Ben yazılım işlerinden falan anlamadığım için kafamda bir iki soru var , tecrübeli kişiler cevaplarsa sevinirim.

1-) Arabaya yazılım yapılınca sonucu görmek için deneme yapılamaz mı ? Bu işin raconu arabayı dynoya çıkarıp tamam ya olmuş bu demek mi ?

2-) Araca yazılım yaptırdığın gece deneme yapılamaz mı ? Belirli bir süre mi var deneme için ? Yazılımı yaptırdın 5 gün bekle arabanın bi içine sinsin , biraz alışsın gibi faktörler mi var ?

3-) A firmasıyla anlaşıp yazılıp yaptırınca , diğer firmalarla görüşemiyor muyuz ?

4-) A firmasından yazılıp yaptırıp , B firmasından turbo büyütemiyor muyuz ?

5-) Yazılım yaptırırken cebinde paran olması şartının yanında yazılım işlerini , en az yazılımcı kadar bilmek mi gerekiyor ?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Ormanci
03-04-2018, 16:19
Ben bu yüzden senelerdir arabaları götürdüğümüz yerle ilişiği kesmek durumunda kaldım.

Yapmaya uğraştığımız yazılım istediğim gibi olmayıp iptal edelim diyince, bi anda o kadar senenin hatrı falan filan gitti, tavırlar başka bir şeye dönüştü, hocam diyorum olayı görüyorsun, alet olmuyor, razı olmayacağım, silelim, iptal edelim... Yok diyor, yahu nasıl edemiyorsun, edersin edemezsin derken bi koşu arabaya inip fişe takıp "AL SİLDİM" dedikten sonra dükkana geri girmesi ile ipler koptu. Çünkü o "AL SİLDİM"de cümle bitmiyor, "...tir git şimdi" edası da oldu. Ben de o sinir ve şokla diğerlerine kolay gelsin bile diyemeden bastım gittim.

Sonra bir başka arkadaşa uğradım.

Yaşananı da hiç söylemedim. Fiyat ne olur, "ya hallederiz"... Abi dedim söyle, hallederiz olmasın :) Yav yok şöledir böledir... İyi peki, attı yazılımı teste çıktı geri geldi, herneyse, aracın yapısından dolayı çok fazla olmadı ama elimden geleni yaptım dedi, bi ara boş zamanda dyno'ya da çıkarırız, veya downpipe falan filan bişeyler yaparsan yine getir, ince ayar çekmeye çalışalım dedi. Tamamdır dedim, parayı vericem, adam almıyor, ya arkadaş al, ne kadar vericez, yok... Sen bişey verme... Yahu neden... Yok... O anda çözemedim, niye böyle yaptı diye. 600-700 TL para alıyorlar, 200-300 bişey al, onu bile almıyor adam.

Sonradan anladım, ya da o olduğunu tahmin ettim. Kaç sene önce yaşanan bir olayda bir yardımlaşma durumu olmuştu. Herhalde ona saydı dedim ve ciddi anlamda duygulandım. Çünkü kendisiyle anca şuraya buraya işimiz düştüğünde görüşebildik. Ama adam unutmamış dedim resmen. Helal dedim ve ne zaman "yazılım" diyen oldu, hepsinde bana hisse vermişçesine kendisini tavsiye ettim.

Kısaca, yaklaşım çok önemli. Aha da örnek :)

fthdrn
03-04-2018, 16:21
Ormanci kim o yazilimci :)

HondatugraL
03-04-2018, 16:24
Abi benim anlamadığım araba bozulmamış olsa ama adamın içine sinmese veya vazgeçse 7 gün içinde tüketici hakkı gereği geri iade edemiyor mu ? Yanı ben x firmasından birşey aldım ama memnun kalmadım geri veremiyor muyum ben mi yanlış biliyorum ? Adam turboyu büyütür arabayı satar ne yaparsa yapar firmayı ilgilendirmemesi lazım bu konunun diye düşünüyorum.

Dayı
03-04-2018, 16:29
Telefondan yazdıydım değişik harflerle işaretlerle çıkmış tekrar yazıyorum

Bence; yazılım yaptıran adam tabii ki yarışacak, geçecek,geçilecek ve ücretini ödediği yazılımı beğenip beğenmediğine karar verecek. Yazılımı yaptırdıktan sonra gazlamayacaksa neden yaptırsın.

Bana göre burada olması gereken; madem araba sorunluydu megachips araya adam da koyulsa 600tl almak için yazılım yapmayacaktı. Ve. Sitesinde koşulsuz iade yerine iade kurallarını daha detaylı yazacak veya yazılımdan kaynaklı arıza durumlarında iade denecekti. İadeyi keyfe bırakırsan, iş buralara gelir.

Madem çifte standart

kunteper
03-04-2018, 16:35
Abi benim anlamadığım araba bozulmamış olsa ama adamın içine sinmese veya vazgeçse 7 gün içinde tüketici hakkı gereği geri iade edemiyor mu ? Yanı ben x firmasından birşey aldım ama memnun kalmadım geri veremiyor muyum ben mi yanlış biliyorum ? Adam turboyu büyütür arabayı satar ne yaparsa yapar firmayı ilgilendirmemesi lazım bu konunun diye düşünüyorum.

Uzaktan satis (internet) var galiba 2 haftalik zorunlu surec. Digerlerinde yasal olarak yok.

Can1993
03-04-2018, 16:46
Şimdi şöle bi durum var
1-Adam yaptırmış olduğu arabayla gazlamaya çıkmışmışta bmw ye geçilmişte zart zurt adam arabayı denemek için yarışcak tabi mersinde ara sokaklarda turlarken deneyecek hali yok.
2-Adam isterse büyük turbo yapar isterse motoru değiştirir sen tüketici kanuna göre ürünü 1 hafta içinde iade almak zorundasın siteye yazmışsın ( siteyi burda syledikleri zaman düzelttirdin buda rezaletin boyutunu gösterir)
3-Bu durum çözülmez 600 tl den dolayı megachips mersin bayisi rezil olur
4- Mehmet Gazihanın yerinde ben olsam mersin bayimi ya kapatırım yada kurucu olarak adamın zararını karşılarım herşey para değildir bazen esnaflık gerekr burda konuyu kaç kişi takip ediyor rezillik diz boyu zararı karşılasa aa adam gibi firmaymış ürünün arkasında sonuna kadar duruyor (sonuna kadar işi abartması zaten zorunluluk aslında) deyip aslında bir sürü müşteri kazanırdım.
5- Mersin bayisi diz boyu hatalı 1xx.000 km de bi araba araç bide corsa komple ofsayt hepsinin durumu ortada yürüyen çamaşır makinası gibi gidiyorlar patlayacagı belli abi arabanın durumu kötü bu araca yapmayalım araç sorun cııkartır deyip yollayabilirlerdi aracı geri ama ooo 600 tl geliyor hadi yapalım patlarsa patlsın mantıgının sonucu budur.

Hadi çıkın işin içinden :D

imprezaWRC
03-04-2018, 16:48
Ormanci, Onur kim o esnaf?

kalipson
03-04-2018, 16:49
Allaha şükür şu yazılım olaylarına girmedim, giresim de yok. Şu muhabbetlere bak. 600 lira için girilen şekillere bak.

JDMazda_GTR
03-04-2018, 16:52
Yorumlara bakıyorum da herkes tüketici hakem heyeti ama bir tane bile tüketici yok.
Satın aldığın mal veya hizmeti tüketiciyi koruma kanunlarına göre iade etmek istiyorsan önce iade edeceğin her ne ise onu satın aldığın yere teslim etmen gerekiyor.
Şimdi Vatan Pc'den bilgisayar aldın ve bunu 5 gün sonra iade edeceksin.Koşulsuz şartsız iade hakkı da var.Buraya kadar sorun yok ama sen Vatan Pc'yi arayıp ben bunu istemiyorum bana paramı verin diyorsun!!!
Yav arkadaş kalk bir git aldığın Pc'yi götür adamlara,bir baksınlar sen naptın kırdın mı,bozdun mu,çizdin mi vsvs.
Ee sen hem aldığın malı geri vermiyorsun hem de para mı geri verin diyorsun.
***** kişi de durum aynen bu.Yazılım iade edecem diyor,arıyor paramı geri verin !!
Sen gittin mi dükkana? Hayır. Ee adam arabandan mevcut kendi yazılımını silip arabanı orjinale çevirecek ki iade yapsın.
Ee sen bunu yapmıyorsun üstüne başka yere gidip mevcut yazılımı sildirip kafana göre yazılım yaptırıyorsun.
Ya senin iade edeceğin yazılım bile aracında yok.Senin İADE HAKKIN YOK demektir bu.Sen işini çözmeden gidip başka yer de yazılım yaptırarak zaten hakkını kaybetmiş durumdasın.
Eğer ben bir şey iade edeceksem iade edeceğim her ne ise ona gözüm gibi bakarım.
Kısacası haklı bile olsan artık sen haksızsın.
Bir de konu başlığı da enteresan.Hem yorumlar da aracında ki mekanik bir takım sorunların parasını istemediğini(bu demek oluyor ki yazılımdan kaynaklı değil diyorsun) hem de başlığa maddi hasar yazıyorsun.Bu da senin ayıbın bence olmamış bir şeyi firmaya maal etmek.Senin sorunun yazılım parası ise başlığa niye sadece onu yazmadın ?
Neyse Allah herkese hayırlı müşteri nasip etsin.

Dayı
03-04-2018, 17:16
Yıllardır yazılım olayının içindeyim. doğru kişilerle hiç bir problem yaşamadım, yaşatmadım.

Allaha şükür şu yazılım olaylarına girmedim, giresim de yok. Şu muhabbetlere bak. 600 lira için girilen şekillere bak.

Dayı
03-04-2018, 17:18
yazılımı sildirttiğini nerede yazmış arkadaş?

Yorumlara bakıyorum da herkes tüketici hakem heyeti ama bir tane bile tüketici yok.
Satın aldığın mal veya hizmeti tüketiciyi koruma kanunlarına göre iade etmek istiyorsan önce iade edeceğin her ne ise onu satın aldığın yere teslim etmen gerekiyor.
Şimdi Vatan Pc'den bilgisayar aldın ve bunu 5 gün sonra iade edeceksin.Koşulsuz şartsız iade hakkı da var.Buraya kadar sorun yok ama sen Vatan Pc'yi arayıp ben bunu istemiyorum bana paramı verin diyorsun!!!
Yav arkadaş kalk bir git aldığın Pc'yi götür adamlara,bir baksınlar sen naptın kırdın mı,bozdun mu,çizdin mi vsvs.
***** kişi de durum aynen bu.Yazılım iade edecem diyor,arıyor paramı geri verin !!
Sen gittin mi dükkana? Hayır. Ee adam arabandan mevcut kendi yazılımını silip arabanı orjinale çevirecek ki iade yapsın.
Ee sen bunu yapmıyorsun üstüne başka yere gidip mevcut yazılımı sildirip kafana göre yazılım yaptırıyorsun.
Ya senin iade edeceğin yazılım bile aracında yok.Senin İADE HAKKIN YOK demektir bu.Sen işini çözmeden gidip başka yer de yazılım yaptırarak zaten hakkını kaybetmiş durumdasın.
Eğer ben bir şey iade edeceksem iade edeceğim her ne ise ona gözüm gibi bakarım.
Bir de konu başlığı da enteresan.Hem yorumlar da aracında ki mekanik bir takım sorunların parasını istemediğini(bu demek oluyor ki yazılımdan kaynaklı değil diyorsun) hem de başlığa maddi hasar yazıyorsun.Bu da senin ayıbın bence olmamış bir şeyi firmaya maal etmek.Senin sorunun yazılım parası ise başlığa niye sadece onu yazmadın ?

ontheair
03-04-2018, 17:22

Peki denemediğim malı neden yüzde 20 kesinti ile geri vereyim? O zaman benim aracımın aynısından orada bulundursun, yazılımı test edeyim. Tamam der sonra iade edersem ki tüketici hakkım gereği iade edebilirim, o zaman kesinti işini konuşalım.

JDMazda_GTR
03-04-2018, 17:37
yazılımı sildirttiğini nerede yazmış arkadaş?

Sorun da bu aslında.Her şeyi yazıyor ama buraya onu yazmıyor.

Dayı
03-04-2018, 17:49
Yazılımı sildirtmiş mi? kesin bilgi mi?

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:00
Yazılımı sildirtmiş mi? kesin bilgi mi?

Evet arabasında ki mekanik arızaları Adana'da yaptırırken yazılımını da sildirip başka bir firmaya yazılım yükletiyor.Üzerinden 15-20 gün geçtikten sonra tutup bu konuyu açıyor.
Herşeyi söyleyen de aracı olup da Mersin'e yazılım için götüren kendi arkadaşı.
Yani bu ***** kişi öyle iyi niyetli iade etmek isteyip de iade edemeyen biri falan değil.Olay da baştan sona art niyet var.

DOHC
03-04-2018, 18:00
CorsaMer

Doğru mu bu bilgi?
Doğru ise ne zaman sildirtmiş, parasını almış mı?
Niye paylaşmıyor burada?

Burada yazılanlardan sonra iade ettiyse parayı Megachips, yine esnaflık olmamış bence.

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:04
CorsaMer

Doğru mu bu bilgi?
Doğru ise ne zaman sildirtmiş, parasını almış mı?
Niye paylaşmıyor burada?

Burada yazılanlardan sonra iade ettiyse parayı Megachips, yine esnaflık olmamış bence.

Para iadesi falan yazılmadı ki hocam. Yazdığım üstte ki yazıyı moderatörler düzeltecekler.Orada yazdım ama okunmuyor.
İade falan yok,olamaz da.Adam iade etmek için Megachips'e gitmeyip üzerine başka firma da yazılım yaptırıyor.

mikelazi
03-04-2018, 18:04
yazılımı sildirip ,iyade yapılmışmı yani

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:08
yazılımı sildirip ,iyade yapılmışmı yani

Hocam niye anlaşılmadı acaba yazdıklarım.Vatandaş'a iade falan yapılmadı ve yapılmayacak da.
Vatandaş sadece Megachips'i arayıp paramı ver diyor ama ne gelen var ne giden.Üzerine başka yer de kafasına göre zaten yazılım yaptırıyor.Sonra da zaten Megachips yazılımı bile artık olmayan aracı için iade talebinde bulunuyor.İade istemek için önce gidecek orjinale döndürecekti yazılımı.Bunu yapmayıp başka yer de yazılım yaptırdığı için zaten iade etme hakkı falan yok.Umarım anlaşıldı artık yazım.

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:11

Bozuk olan yazı umarım bu sefer düzgün çıkar da okunur.Buyrun.

Evrenoz
03-04-2018, 18:13
Yazılımı başka yerde sildirdi ise geçmiş olsun
Hak mak talep edemez.

Ayrıca bu durum gerçekse bunca zaman bir ton detay anlatıp da bunu atlamak(?), forum milletini yanlış yönlendirmek de büyük karaktersizlik olur.

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:17
Yazılımı başka yerde sildirdi ise geçmiş olsun
Hak mak talep edemez.

Ayrıca bu durum gerçekse bunca zaman bir ton detay anlatıp da bunu atlamak(?), forum milletini yanlış yönlendirmek de büyük karaktersizlik olur.

Yazılımı yaptırdığı yere kadar bilgi mevcut ama isime gerek yok.O firma ile ilgili bir durum yok burada sonuç da.Bunu söyleyen bizzat onu Megachips'e götüren arkadaşı.

Evrenoz
03-04-2018, 18:21
Yazılımı yaptırdığı yere kadar bilgi mevcut ama isime gerek yok.O firma ile ilgili bir durum yok burada sonuç da.Bunu söyleyen bizzat onu Megachips'e götüren arkadaşı.

Gelsin yorumunu yapsın konu sahibi..

Lâkin bence bu durum megachipsi aklamıyor. Zira bayinin koşulsuz iade hakkını sallamadığına herkes tanık oldu. Bundan sonra bayiye gidecek olan kişiler "koşulsuz iade hakkının olmadığını" bilerek gidecektir.
Ha şu an müşteride iade edecek mal yok, o ayrı konu.

HondatugraL
03-04-2018, 18:29
Mal yoksa iade de olmaz, işin rengi değişti şimdi. Konu sahibinden açıklama bekleniyor

mikelazi
03-04-2018, 18:29
Hocam niye anlaşılmadı acaba yazdıklarım.Vatandaş'a iade falan yapılmadı ve yapılmayacak da.
Vatandaş sadece Megachips'i arayıp paramı ver diyor ama ne gelen var ne giden.Üzerine başka yer de kafasına göre zaten yazılım yaptırıyor.Sonra da zaten Megachips yazılımı bile artık olmayan aracı için iade talebinde bulunuyor.İade istemek için önce gidecek orjinale döndürecekti yazılımı.Bunu yapmayıp başka yer de yazılım yaptırdığı için zaten iade etme hakkı falan yok.Umarım anlaşıldı artık yazım.

doğru düzgün yazılınca anlaşılıyor.

rebelh
03-04-2018, 18:31
burada olayların zamanı önemli
konuyu açan arkadaş " 5gün sonra aradım yazılımınızı silin paramı iade edin" dedim dedi
karşı tarafta "aracınızda yazılımsal bir sorun yok corsalarda iade olmuyor" dedi

bunu tartışıyoruz ve sanırım bu sürede firma 10 gün içinde iptal hakkını sitesinden sildi

siz gelene kadar ne yazılımı yaptıran sildirdiğinden bahsetti ne de yazılımı yapan taraf böyle bir iddaada bulundu

5. gün firma "corsalarda iade yok araba 230 binde vs." gibi savunma yapmışken parayı iade etmemek için
konuyu açanın 20. gün yazılımı sildirip başkasına yeni yazılım attrıması mevzu değil firmayı da haklı göstermez

5. gün geçen telefon konuşmasının açıklamasını yapmalı firma
10 gün aide hakkı var mı?
corsalarda iade hakkı var mı?
aracın km si yüksek ise yazılım yapılınca iade hakkı var mı?

mevzu 5. günkü konuşulanlar

DOHC
03-04-2018, 18:32
Para iadesi falan yazılmadı ki hocam. Yazdığım üstte ki yazıyı moderatörler düzeltecekler.Orada yazdım ama okunmuyor.
İade falan yok,olamaz da.Adam iade etmek için Megachips'e gitmeyip üzerine başka firma da yazılım yaptırıyor.

Yazılımı silditmiş mi diye sorulmuş.
Sende evet demişsin.
Bunca mesaj içinde yazılım silindi, parası alındı gibi anlaşılıyor haliyle.
Daha açık yazabilirsin.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/232451-mersin_megachips_rezilligi_ve_maddi_hasar-13.html#post8459715

rebelh
03-04-2018, 18:35

firma önce altı çizili yerleri yalanlasın desinki "25 gün sonra yazılımı başkasına sildirip aradı"

bu adam yazılımı 5 gün içinde sildirip sizi arayıp yazılımımı silin mi dedi?
yoksa siz 10 günlük cayma hakkını kullandırmadığınız için sildirdikten sonra mı konuyu açtı
süreleri karıştırmayalım
5. günkü konuşmalarda "corsalarda iade yok senin aracın 230 binde sana parayı iade etmicem" dendiyse konuyu açan arkadaşın anlattıklarında bir sorun yok

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:39
Gelsin yorumunu yapsın konu sahibi..

Lâkin bence bu durum megachipsi aklamıyor. Zira bayinin koşulsuz iade hakkını sallamadığına herkes tanık oldu. Bundan sonra bayiye gidecek olan kişiler "koşulsuz iade hakkının olmadığını" bilerek gidecektir.
Ha şu an müşteride iade edecek mal yok, o ayrı konu.

Evren bey Yasin'i çok iyi tanıyorum.Hiç alakası olmadığı halde bir çok şeyi kendi halleder müşterilerinin.Burada ki iade edilmeme olayı tamamen telefonda ki konuşma üslubu ile alakalı.Davet etmesine rağmen gelmiyor ve böyle esnaflık mı olur vs diye tahrik edici konuşmalar yapıyor ve cevabını da alıyor.
Ben %100 eminim ki eğer üslub ile ilgili sorun olmayıp gidip konuşsaydı abi durum bu bu anlatsaydı Yasin 600 lirasını sayar gönderirdi.
Burada olay biraz kişiselleşmiş durumda.Olayı tamamen Megachips'e maal etmek de yanlış ama tabi ki Yasin de bir temsilci olduğu için ister istemez firma ismi de geçiyor.
Herşeyin hayırlısı olsun

JDMazda_GTR
03-04-2018, 18:43
firma önce altı çizili yerleri yalanlasın desinki "25 gün sonra yazılımı başkasına sildirip aradı"

bu adam yazılımı 5 gün içinde sildirip sizi arayıp yazılımımı silin mi dedi?
yoksa siz 10 günlük cayma hakkını kullandırmadığınız için sildirdikten sonra mı konuyu açtı
süreleri karıştırmayalım
5. günkü konuşmalarda "corsalarda iade yok senin aracın 230 binde sana parayı iade etmicem" dendiyse konuyu açan arkadaşın anlattıklarında bir sorun yok

Atladığınız noktayı söyleyim.İade isteyen arkadaş Yasin'e saygısızca ve tahrik edici konuşuyor.Yasin buna rağmen gel arkadaşım konuşalım diyor telefon da.Konuşma hala çirkince devam edince Yasin de Corsa iadem yok ensaflığıma laf ediyorsun gel göstereyim diyor telefonda.Yasin tahrik karşısında bu cümleyi kuruyor.Olaya tek taraflı bakmayın.