PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka değişikliği hakkında

zx6r
02-04-2018, 21:51
Arkadaşlar kısmetse yarın yeni bir araç alacağım,
2018 itibariyle yeni yasa gereği aynı ile kayıtlı araçların plaka değişikliği olmuyor diye duydum
Benim alacağım araç 34 plaka,bende ist ikamet ediyorum plaka değişliği yapıp beykozdan ilçe emniyetten herzaman yaptığım şekilde özel plakamı takacağım,2 gündür benim plaka işlerimi halleden polis arkadaşa ulaşamadım vakit bulup gidemedimde
-Bi kaç muameleciye sordum ikametgahı başka bir ile taşırız ordan plaka basar sonra beykoza taşır yeni plakanı alırsın diyorlar saçma geldi bana koparma peşindeler sanki :D
-Arkadaşlarımda noter yapıyor diyo önce emniyetten plakanı ayır noterde plaka değiikliği iste ayırttığın plakayı verirler diyorlar
Yıllardır özel plaka alıyorum ilk defa tereddüte düştüm
Bu işin aslı astarı nedir tam net bileniniz varmı

ikuybu
02-04-2018, 21:59
Plaka artık noter sisteminde veriliyor.
Sıradan ne gelirse veriyorlar.
Plaka değişikliği olacaksa şoförler odasından gidip plakayı bastırıyorsunuz.
Eğer özel bir plaka almak istiyorsanız önce trafiğe gidiyorsunuz istediğiniz plakayı söyleyip bağış yapıyorsunuz o makbuzla plakanızı noterden istiyorsunuz.
Aynı ilde plaka değişikliğine izin vermiyorlar ama ilçe farklı olunca durum değişebilir ondan emin değilim.

SekoLive
02-04-2018, 22:14
Yasal süreçte il icinde plaka degisimi yok

Sistem açıkları varmi bir kactane var
Bu konuda iyi bir trafikçim var ihtyac olursa telefonunu atabilirim
Yakin zamanda 34den34e yaptilar

mert_can 41
02-04-2018, 22:41
Ben geçen ay aldım aracı almadan önce istediğim plakayı tc kimlik noma ayırttım arabaya göre bağış istiyorlar arabanın f10 olduğunu görünce 100 tl oldu o yalnız araç üstüne kayıt etmeyin noterde bazen sıkıntı oluyor tc nize kaydettirin. Notere gidip kayıtlı plakam var diyince zaten direk yeni plakanızı veriyorlar öbür türlü seriden veriliyor. Sistemin olumsuz yönü şu aracın eski plakasını noter alıyor artık o gün içinde uzun yola çıkıcaksanız o şehirde bastırmanız gerekiyor. Eğer işlemler yetişmezse yanıyorsunuz resmen.

chatlaxs
02-04-2018, 23:43
Ben geçen ay aldım aracı almadan önce istediğim plakayı tc kimlik noma ayırttım arabaya göre bağış istiyorlar arabanın f10 olduğunu görünce 100 tl oldu o yalnız araç üstüne kayıt etmeyin noterde bazen sıkıntı oluyor tc nize kaydettirin. Notere gidip kayıtlı plakam var diyince zaten direk yeni plakanızı veriyorlar öbür türlü seriden veriliyor. Sistemin olumsuz yönü şu aracın eski plakasını noter alıyor artık o gün içinde uzun yola çıkıcaksanız o şehirde bastırmanız gerekiyor. Eğer işlemler yetişmezse yanıyorsunuz resmen.

Notere mi bağış yapılıyor :beuj:

mert_can 41
03-04-2018, 09:12
Notere mi bağış yapılıyor :beuj:

Yok yok plaka tescil işlemlerinin yürütüldüğü yere gidip ayırmanız gerekiyor ayırttıktan sonra polis bimlemle derneğine bağış istiyorlar memurlar. Gidip bağışınızı yapıyorsunuz memurlar araca göre belirliyor onu zaten bağışı yaptıktan sonra geri gelip dekont ile plakanızı ayırtıyorsunuz. Notere gitmeden önce yapmanız gerekiyor mutlaka noter bakmıyor o işlere direk plaka değişikliği dendimi seriden plaka veriyor.

jokey
03-04-2018, 10:19
Bu bağılşar aşağı yukarı ne kadar oluyor arkadaşlar? İzmirliyim, 35 YSF istiyorum, bana aşağı yukarı kaça patlar acaba :D

CenKeR
03-04-2018, 10:52
Bu bağılşar aşağı yukarı ne kadar oluyor arkadaşlar? İzmirliyim, 35 YSF istiyorum, bana aşağı yukarı kaça patlar acaba :D

temizinde 5-6 bin isterler :D 34UE 3992 Plakaya 3.5 istediler bir şekilde hallettim

jokey
03-04-2018, 11:55
temizinde 5-6 bin isterler :D 34UE 3992 Plakaya 3.5 istediler bir şekilde hallettim

5-6 nedir ya :) arabayı yenilerim daha iyi :D :D

207_TR
03-04-2018, 21:06
Farklı ile satışta plaka değişebiliyor. Balıkesir de bu şekilde.

İstanbul un özel bir uygulaması var mı bilmiyorum.

kunteper
04-04-2018, 01:41
oha tc kimlik ile plaka eslestirme sistemi mi yapmislar, bagis yaptigin plaka tc ne baglaniyor

zx6r
05-04-2018, 14:17
beyler halletim aldım plakamı
yeni sistem biraz uzun ve yorucu önce il dışından birine satış yapacaksın (yada aracı almadan önce ikametini il dışına taşıcaksın) daha sonra satış yaptığın kişi yeni plakasını bastırıp noterden geri sana devir edecek devir ederken plakayı aldığın emniyeti arayıp plakanı tc ne bağlatıyorsun alış ekranında direk plakan çıkıyor ruhsatını alıp yoluna bakıyorsun :D
son 2yıldır özel plaka alıyorum bidaha almayla uğraşırmışım bilmiyorum

olcay_bora
05-05-2020, 21:10
bugun arac aldık plakayı değiştirmedim. ama şimdi plaka değiştirme kararı aldık. arastırdım. ya ıkamet degısıklıgı yada satısta degısıyor diye bılgı var heryerde. ben şimdi 35te ikamet ediyorum arac 52 plaka. bu 35 olsun ıstıyorum dıye notere gıtsem degısıklık olmaz mı? ılla baskasına satıs verıp tekrar gerı satıs alarak mı bunu degıstırebiliyorum. başka yolu yok mu bunun

CloudGrey
05-05-2020, 21:21
noterde satış yaptığınız sırada plaka değişmesin dediyseniz o gemi kaçtı.
şimdi bi akrabaya satıp geri alıp almanız lazım

AliGizda
06-05-2020, 07:29
Plakalarım çalındı diye başvuru yapıp plaka değişikliği yapılıyor diye biliyorum.

ckrc
06-05-2020, 13:41
Bugün araç aldım, 34-34 plaka değişikliği yapılamıyor. Uğraşmak da istemediğimden ben plaka almaya çalışmadım bile.

AliGizda
06-05-2020, 14:04
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/239539-dacia_duster_4x4.html

Bu konuda arkadaş 34 iken plakası yeni plaka takmış. Arkadaşla bir iletişime geçip nasıl yapıldığına dair bir bilgi alınabilir.

Oznsrl
06-05-2020, 15:21
Plakalarım çalındı diye başvuru yapıp plaka değişikliği yapılıyor diye biliyorum.

o zamanda ayırılmış plaka vermiyor hemşo sıradan veriyor

benim ikametim memlekette bu şekilde 2 satış yaptım tanıdıklarıma önce bana sattılar yeni plaka 53 çıktı sonra ben geri sattım geri alırken ayırdıkları plakayı aldılar

AliGizda
06-05-2020, 17:19
o zamanda ayırılmış plaka vermiyor hemşo sıradan veriyor

benim ikametim memlekette bu şekilde 2 satış yaptım tanıdıklarıma önce bana sattılar yeni plaka 53 çıktı sonra ben geri sattım geri alırken ayırdıkları plakayı aldılar

Bende 53 yapayım diyordum bunu öğrendiğim iyi oldu :) Suriyeli gibi dolanmıyalım ortalıkta.

Bende ikameti alıcam Rize' ye en azından sigorta az çıkar :)

Oznsrl
06-05-2020, 19:57
Bende 53 yapayım diyordum bunu öğrendiğim iyi oldu :) Suriyeli gibi dolanmıyalım ortalıkta.

Bende ikameti alıcam Rize' ye en azından sigorta az çıkar :)

hemşo ikamet rize plaka 53 se az çıkıyor ikamet rize plaka 34 se yine çok çıkıyor aklında olsun bizzat denedik gördük ama plakalar rezil 53 aba falan veriyor :D

Can1993
16-06-2020, 23:35
Konu hortlatayım :D

Sıfırdan plaka alıcaz. 34 ZGR xx plaka yapıcaz. normal randoma yakın bi plaka maliyet düşük olur diye düşünüyorum. Çatalca veriyormuş yardım edebilecek olan varmı acaba :D