PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone Tuş Sorunu ve Servisin Cevabı !!

KARALOM
04-04-2018, 12:14
2 sene önce 6s aldım garantisinin bitmesine 2 ay kala yan taraftaki sessize alma tuşu bozuldu cihaz sürekli sessizde kalıyor.
Garantisi daha dolmadan pupaya gönderdim telefon 5 gün sora geldi ''müşteri hizmetlerini arayın'' denilerek cihaz geri verildi
Müşteri hizmetlerini aradım bana verilen cevap 'cihazınız yetkisi olmayan personel tarafından acılmış oyuzden tamir hakkınız yok' dendi
Fakat ben telefonumu daha önce hiç bir sekilde yetkisiz birimlere vermedim sorunu cözemiyorlar ordan oraya baglandık mailler atıldı cevaplar geldi
Sonuç;0(sıfır) apple telefonu yapmıyor cihaz daha önce tamir gördü diye hiç birsey yapılmıyor hakem heyetine başvuru yapın diyor müşteri hizmetleri yapacagımız birsey yok deniliyor
Biraz araştırma yaptıktan sonra yan tuşların bozulma durumunda apple cihaz degişimi yapmıyor tuş tamiride yapmıyor cünki belirli bir süre sonra tuş yeniden bozuluyormuş.
Daha komik tarafı bana stok fiyatından 6s satmayı teklif ettiler sanki benim aklım ermiyor telefon almaya bir tuş yapmak zor gelen şirket telefon alın demesi cok güldürdü
Ne yapabilirim daha önce yaşayan varmı böyle bir sıkıntı :confused:

Leonardo
04-04-2018, 12:31
Apple kapitalizm in ta kendisi ne toptan ci memnun ne perakende satan nede musteri ama herkes kullaniyor :))

TLH
04-04-2018, 12:46
Zorlu Center Apple ile görüştünüz mü ?
0212 708 3700

arda35
04-04-2018, 12:57
Premium Reseller namzetli satış-servis firmalarına gidip de memnun ayrılan görmedim. Apple harici servislerden Kvk'ya gittim daha evvel. Gayet iyiydi hizmet. Hem apple müşterilerine öncelik tanıyorlar hem de servis hususunda daha yetkinler.

KARALOM
04-04-2018, 13:04
Zorlu Center Apple ile görüştünüz mü ?
0212 708 3700

Yok istanbulda ikamet etmiyorum,eskişehirdeki pupaya verdim apple genel merkezine gitmiş Istanbuldaki ve ordaki temsilcilerle görüştüm

jRMix
04-04-2018, 13:10
6S Plus cihazımın garantisinin bitmesine 1 gün kala Pupa servise verdim. Sorunum aslında çok basitti 30 liralık parçayla hallolurdu ama ben servis yapsın diye Nevşehirden kalktım Kayseriye gidip servise verdim. Cihaz yan konumda titreşim olunca titreşim motoru farklı ses çıkarıyordu diye söyledik verdik. (Cumartesi 2'de servis kapanacak ben 1'de verdim ve pazartesiye garantim bitiyor.) haftaiçi bi mesaj geldi Cihazınız garanti kapsamında değişim yapılmıştır diye. Yeni cihaz geldi bana. Aynı şekilde arkadaşımda yere düşürdü kamera titreme yapıyordu onunkini de değişim yaptılar.

Gerçekten müşteri memnuniyeti dedikleri bu olsa gerek.

Ancak sizin durumunuzda gerçekten anlamadım. Cihaz hiç açılmadı ise servis neden öyle desin ki sonuçta onları bağlayan bir durum yok. Ama sizde başka servise vermedim diyorsunuz bu durumda Apple ile görüşüp çözüme kavuşturmaktan başka çare kalmıyor.

TLH
04-04-2018, 13:11
Yok istanbulda ikamet etmiyorum,eskişehirdeki pupaya verdim apple genel merkezine gitmiş Istanbuldaki ve ordaki temsilcilerle görüştüm

Bi görüşün derim, hatta diretin biraz.
Pupaya verdiğinize dair bir belgeniz var ise onunla beraber gönderin cihazı

KARALOM
04-04-2018, 13:18
6S Plus cihazımın garantisinin bitmesine 1 gün kala Pupa servise verdim. Sorunum aslında çok basitti 30 liralık parçayla hallolurdu ama ben servis yapsın diye Nevşehirden kalktım Kayseriye gidip servise verdim. Cihaz yan konumda titreşim olunca titreşim motoru farklı ses çıkarıyordu diye söyledik verdik. (Cumartesi 2'de servis kapanacak ben 1'de verdim ve pazartesiye garantim bitiyor.) haftaiçi bi mesaj geldi Cihazınız garanti kapsamında değişim yapılmıştır diye. Yeni cihaz geldi bana. Aynı şekilde arkadaşımda yere düşürdü kamera titreme yapıyordu onunkini de değişim yaptılar.

Gerçekten müşteri memnuniyeti dedikleri bu olsa gerek.

Ancak sizin durumunuzda gerçekten anlamadım. Cihaz hiç açılmadı ise servis neden öyle desin ki sonuçta onları bağlayan bir durum yok. Ama sizde başka servise vermedim diyorsunuz bu durumda Apple ile görüşüp çözüme kavuşturmaktan başka çare kalmıyor.

görüşmedim teknik destek sefi kalmadı dısarda telefonum 'hiç acılmadı' diyorum onlarda 'dogrudur ama yapabilecegimiz birsey yok' diyor tuşu iptal edin diyorum sonucta acılmadı telefon hiç bir sekilde
temsilcide sadece ana kart ve ekran dışında degişim yapmadıklarını söyledi

yusufcan_k
04-04-2018, 14:10
benim wifi antenini kıran yetkili servis var sonrada sıvı temasını bahane edip servise almayan bi firma ankarada gezmediğim servisi kalmadı.. verin güvendiğiniz özele olsun bitsin.. bana 1699tl verin cihazı verin yeni iphone 6 64 gb verelim dediler bide domalıyım mı dedim kadına salak salak baktı suratıma sonra çıktım gittim

Ormanci
04-04-2018, 14:25
Ben de süper işleyen KVK'ya mı ne vermiştim, bana bahane bulmuşlar 1mm bile olmayan "çerçeve kayması" bahanesi ile. Yere düşürmüşsünüz, çerçeve kaymış, haliyle böyle böyle diye açıklama yapıyorlar. Dedim ki, ekran ayrılıyor, çerçeveyle konunun alakası yok ve bu kronik bir sorun. Yok yapamayız...

İyi dedim, Apple'a götürdüm, yenisi ile değiştirdiler.

İthalatçılarla boşa uğraşmayın...

Ancak "daha önceden işlem görmüş" demek garip olmuş, bir işlem yapılmadığından eminsiniz değil mi?

Bir arkadaşım KVK'ya mı Genpa'ya mı birine veriyor iPhone 6 Plus'ı, bunda bişey yok, yapamayız gibi bir cevapla geri veriyorlar. Kız da sinirleniyor, Apple'a götürüyor, Apple'da "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış, ön cam orj. değil" diyorlar. Onarmayı reddediyorlar. Garanti de gidiyor. Kendisi avukattı, sonradan ne yaptı bilemiyorum, çözmüşlerdi galiba Apple mağazası sayesinde...

KARALOM
04-04-2018, 14:36
Ben de süper işleyen KVK'ya mı ne vermiştim, bana bahane bulmuşlar 1mm bile olmayan "çerçeve kayması" bahanesi ile. Yere düşürmüşsünüz, çerçeve kaymış, haliyle böyle böyle diye açıklama yapıyorlar. Dedim ki, ekran ayrılıyor, çerçeveyle konunun alakası yok ve bu kronik bir sorun. Yok yapamayız...

İyi dedim, Apple'a götürdüm, yenisi ile değiştirdiler.

İthalatçılarla boşa uğraşmayın...

Ancak "daha önceden işlem görmüş" demek garip olmuş, bir işlem yapılmadığından eminsiniz değil mi?

Bir arkadaşım KVK'ya mı Genpa'ya mı birine veriyor iPhone 6 Plus'ı, bunda bişey yok, yapamayız gibi bir cevapla geri veriyorlar. Kız da sinirleniyor, Apple'a götürüyor, Apple'da "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış, ön cam orj. değil" diyorlar. Onarmayı reddediyorlar. Garanti de gidiyor. Kendisi avukattı, sonradan ne yaptı bilemiyorum, çözmüşlerdi galiba Apple mağazası sayesinde...

Cihazı turkcelleden almıştım ekran flimi dısında telefoncu görmedi cihaz banada aynı raporu gönderdiler "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış'' ee diyorum ne yapılmış bişey yazmamışlar soruyuyorum içinde toz bile bulsalar dahi "cihaza yetkili servis haricinde müdahale yapılmış'' etiketini basıp gönderiyorlar dedi müşteri temsilcisi

hakem heyetin hakkında bilgisi olan varmı nasıl yapılıyor o işler :soru:

atakan67
04-04-2018, 14:59
Bende iphone 6 kullanıyordum sol üst köşede ekranla kasa arasında açıklık vardı kutudan öyle çıkmıştı.(o sıralar bazı serilerde böyle problem varmış)Cihazı daha kullanamadan garantiye göndermek istemedim öyle kullandım 1 sene.Sonra telefoncu aracığıyla garantiye yolladım 10 gün sonra telefon geldi,servis kağıdığında hiçbir sorun bulunamamıştır yazıyordu,tekrardan aynı yere yolladık bu sefer ekran bataryayı geri değiştirip yolladılar.İlk seferde hiçbir sorun bulunamamıştır diyip ikinci seferde bu parçaları değiştirmeleri bana garip gelmişti.Başka bir yaşadığım olayda arkadaşım ikinci el iphone 6 alıyor garantisi var telefonun her yeri çizik vuruk içinde kamerasıda çatlaktı telefon beni bırakın diyordu.Garantiye yolladı 3 gün sonra cihazı yenisiyle değiştirdiler.Sanırım servisler keyfi olarak davranıyor.

free-hifi
04-04-2018, 18:14
Aynı serefsizligi bana maltepede ki sözde kurumsal firma yaptı telefonun garanti bitmesine 3 ay kala götürdüğüm için aynı yalanı attı değil tamir cihaz yere bile dusmemisti

onursumer
04-04-2018, 18:31
apple store ve ofis iletişim dışında apple urun servise vermiyorum

pupanın 2800tl masraf çıkardığı arkadaşımın macbook airine ofis iletişim ucretsiz yaptı

sizin probleminizin kaynağı ürünü buraktığnız yer bence mudahale orda yapmışlardır

tuketici hakem heyetine verin iadesini talep edin

2jz
04-04-2018, 21:12
görüşmedim teknik destek sefi kalmadı dısarda telefonum 'hiç acılmadı' diyorum onlarda 'dogrudur ama yapabilecegimiz birsey yok' diyor tuşu iptal edin diyorum sonucta acılmadı telefon hiç bir sekilde
temsilcide sadece ana kart ve ekran dışında degişim yapmadıklarını söyledi

Aradığınız parça çok ucuz. Garantisi bitmiş kendin değiştirebilirsin. 30 dakikanı alır. Servis yolunu gözlemezsin.

Geçici bir çözüm assistivetouch'u açıp ses açma kapatmayı seçeneklere ekleyip ekrandan sessize alıp sesi açabilirsin.

Özelde değiştireyim dersen ikieylül caddesi ticaret sarayı giriş katta ats teknik var. Yoğun değillerse 1 saate teslim ederler. Fiyatları uygun piyasaya göre, temiz çalışıyorlar.

2jz
04-04-2018, 21:18
http://i67.tinypic.com/efo5e1.jpg

AssistiveTouch'a ses açma kapatmayı ve ses kısıp, açmayı eklersen yandaki tuşlara gerek olmadan açıp kapatabilirsin. Benimde arıza var 2 yıldır değiştirmeye üşendiğim için böyle kullanıyorum.

220T
04-04-2018, 21:48
2jz nin önerisi en kolay çözümünüz. 2 yıldır bu şekilde kullanıyorum.

makif84
05-04-2018, 09:15
Iphone 5 im varken garantinin süresinin son günü cihazı Kentpark AVM deki Iphone servisine vermiştim. 1 hafta sonra cihazımı yenisiyle değiştirmişlerdi.Cihazınızı direk ıphone göndermenizi tavsiye ederim.

KARALOM
06-04-2018, 09:16
http://i67.tinypic.com/efo5e1.jpg

AssistiveTouch'a ses açma kapatmayı ve ses kısıp, açmayı eklersen yandaki tuşlara gerek olmadan açıp kapatabilirsin. Benimde arıza var 2 yıldır değiştirmeye üşendiğim için böyle kullanıyorum.

teşekkürler adres için haftasonu ugrayayım,AssistiveTouch bende burdan hallettim işimi komik olan şey yürürken ve müzik calarken içindeki boşluk sessize alyıor yada acıyor sarsıntısan kendini modunu sürekli degiştiriyor cebimde sürekli bık bık bir titreşim oluyor :)

egemenerenk
06-04-2018, 23:28
benim iphone 5c kullanırken ekran hareket ediyordu mediamarkt'tan garantiye yolladım ve tam 30 iş günü içinde cihaza hiç bir işlem yapılmadan kullanıcı hatası olarak kaynaklı dendi, 20 iş günü yasal süre olmasına rağmen sıfır cihaz teslim etmediler.

şuan iphone 7 kullanıyorum ve 3. ayda home tuşu bozuldu pupadan garantiye yolladım garanti kapsamında değişti,
garip olan ise ablamın ses kısma tuşu içeriye hafifçe girik duruyor diye ESC firmasından garantiye yolladı ve Sıfır cihaz yolladılar.

bu iş bence tamamen firmanın keyfine göre.

KARALOM
07-04-2018, 07:16
benim iphone 5c kullanırken ekran hareket ediyordu mediamarkt'tan garantiye yolladım ve tam 30 iş günü içinde cihaza hiç bir işlem yapılmadan kullanıcı hatası olarak kaynaklı dendi, 20 iş günü yasal süre olmasına rağmen sıfır cihaz teslim etmediler.

şuan iphone 7 kullanıyorum ve 3. ayda home tuşu bozuldu pupadan garantiye yolladım garanti kapsamında değişti,
garip olan ise ablamın ses kısma tuşu içeriye hafifçe girik duruyor diye ESC firmasından garantiye yolladı ve Sıfır cihaz yolladılar.

bu iş bence tamamen firmanın keyfine göre.

hepsi aynı yere gönderiyor diye biliyorum bence ordaki teknisyenin keyfine göre

kunteper
07-04-2018, 07:38
Kuzenim 6si batarya degisikligi icin apple storea goturmus Hollandada, ekraninin da ufak bi kismi catlakmis aslinda. Batarya degistirmisler, ekrani da degistirmisler orjinalle sormadan. 160euro ekran, 29 batarya. Sadece bataryayi istemisler..

HondatugraL
07-04-2018, 08:37
2 ay önce abimin Imac bozulduydu görüntü gelmiyordu ekrana servisine götürünce yenisi alın demişler abimde meraktan hazır bozuk diye paramparça sökmüş bana verdi parça parça satayım diye bende can sıkıntısı toplayam da öyle satam dedim youtube videolarına bakarak topladım bastım düğmesine akşama kadar kullandım pc yi abime verdim geri 3 aydır problem yok çalışıyor.

Sırf hiçbir özelliği olmayan markası için tonlarca para verdiğiniz telefonun bozulunca yaptırılmaması ve yapmamak için firmanın bahane üretmesi ne ilginç

İbrahim33
08-04-2018, 20:28
Benim cihazda 6s. 3 ay kaldı garantisinin bitmesine. Apple servisine gittim. Cihaza test yaptılar.

Şebeke problemi yaşıyorum , karşı tarafa şebeke sesi gitmiyormuş (dıt dıt sesi , direk açıyormuşum telefonu) kameram iyi değil , diğer 6s cihazlarla kıyasladığımda flu ve net çekim yapmıyor. Bataryam çok zayıfladı. 506 kere boşalmış bataryam.

Ses ve şebeke problemi yüzünden ekran değişimi yapılacağını söylediler. Ben ise direk yenisi ile değişim istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Grimlord
08-04-2018, 20:36
Benim cihazda 6s. 3 ay kaldı garantisinin bitmesine. Apple servisine gittim. Cihaza test yaptılar.

Şebeke problemi yaşıyorum , karşı tarafa şebeke sesi gitmiyormuş (dıt dıt sesi , direk açıyormuşum telefonu) kameram iyi değil , diğer 6s cihazlarla kıyasladığımda flu ve net çekim yapmıyor. Bataryam çok zayıfladı. 506 kere boşalmış bataryam.

Ses ve şebeke problemi yüzünden ekran değişimi yapılacağını söylediler. Ben ise direk yenisi ile değişim istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Benim 4s varken sadece batarya problemi vardı, arkadaşın tavsiyesine uyup çok ısınıyor, wifisi de sorunlu çekmiyor dedim şikayet formuna. 1 hafta sonra sıfırını verdiler :D