PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir ilaç arıyorum. Lütfen bulmama yardım edin.

mayday
08-04-2018, 20:23
Arkadaşlar doğuştan 1 gözü görmeyen 68 yaşındaki babamızın diğer gözünde sarı nokta denilen illet bir hastalık çıktı. Bilmeyenler için bu sarı nokta hastalığı körlüğe sebebiyet veren bir hastalık.

Bu hastalığa karşı en etkili ilaç Visudyne isminde bir ilaçmış. Ankara da ilacı zor bela buluyoruz ama doktorumuzun söylediği bu ilacın bir de uygulama kiti varmış. Bu kiti bir türlü bulamıyoruz.

İlacın üreticisi Novartis açıkca başınızın çaresine bakın diyor. Depolarda eczanelerde vs ellerinde kalmış olan varsa ancak o şekilde temin edebilirmişiz.

Almanya, Fransa ve Dubai de ilacı bulduk fakat satmıyorlar. Ancak kendi hastanelerinin uygulamasına izin veriyorlar. Hastalıkla ilgili olarak doktorumuz babamın uçağa binmesine izin vermediği için babamızı yurt dışına da götüremiyoruz.

Son çare olarak sorunumuzu buraya yazdım. Herşeyi bulan/bulduran techturkey ailesinden yardım bekliyorum.

Durango
08-04-2018, 20:41
15inde Dubai de olucam, safa yatıp şansımı denerim

Berkan
08-04-2018, 20:56
Yarın ileticem eczanesi olan arkadasima.

Coco06
08-04-2018, 21:49
Hangi hastanede tedavi görüyorsunuz?

Yarın ilacı bir sordurayım.

turbo&quattro
08-04-2018, 22:04
Amerikada varsa bir sekilde ulastirabilirim TR ye .

mayday
08-04-2018, 22:44
@ Coco06

Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesinde tedavi görüyoruz.
turbo&quattro

Uygulanacak tedavinin adı Photo Dynamic Threatment (PDT). Bu şekilde sorma şansınız olursa çok makbule geçer.

gemsazr9
08-04-2018, 22:48
Çantaci bulacaksın çapa civarı eczaneler bilir kaçak bulunmayan ilaçları bulurlar

KÖROĞLU
08-04-2018, 22:59
Ecza depolarına ilaç sevkiyatı yapan arkadaşım var, sabah soracak. Eğer varsa depolara muhakkak çıkar, öğlene kadar haber gelir.
Geçmiş olsun.

FreeCaptiv3
08-04-2018, 23:25
Çok büyük geçmiş olsun, umarım tez zamanda bulunur ve netice alırsınız..

mayday
08-04-2018, 23:48
İyi niyet dilekleri için çok teşekkür ederim. İlgilenen arkadaşların da iyi haberlerini bekliyorum.

MertSerhanÖ.
08-04-2018, 23:54
Çok büyük geçmiş olsun.Allah yardımcınız olsun.
Techturkey bu işide çözücektir.Siz içinizi ferah tutun.

upupup

SekoLive
09-04-2018, 07:41
geçmiş olsun

visudyne öncesi enjeksiyon denendimi?

mayday
09-04-2018, 09:35
@ Sekolive

3 defa göz içi enjeksiyon yapıldı. Doktorumuz enjeksiyonun tedavi edici değil, hastalığın ilerlemesini yavaşlatıcı bir tedavi olduğunu söylüyor.

SekoLive
09-04-2018, 09:43
@ Sekolive

3 defa göz içi enjeksiyon yapıldı. Doktorumuz enjeksiyonun tedavi edici değil, hastalığın ilerlemesini yavaşlatıcı bir tedavi olduğunu söylüyor.

visudyne doktora göre kesin çözümmüymüş?

mayday
09-04-2018, 10:23
visudyne doktora göre kesin çözümmüymüş?

Kesin çözüm diye net bir hüküm vermiyor. Sanıyorum konu hakkında bilgi sahibisiniz. Size konuyu biraz daha detaylı anlatayım. Doktora ilk gittiğimizde gerekli bir kaç ölçümden vs sonra İndosyenin yeşili denen bir madde ile soğuk lazer denen yöntem ile göze müdahale ettiler. Ondan sonra 2 defa daha göz içi enjeksiyon yapıldı. Güncel olarak babamızın durumunda Visudyne uygulanması gerektiğini söylüyor.

KÖROĞLU
09-04-2018, 10:36
Kit ten 1 tane stokta görünüyor sakaryada ecza deposunda, ama garanti olması için stok kontrolü yaptırıyor arkadaşım.

yazacağım tekrar net bilgi gelsin.

mayday
09-04-2018, 11:23
tolga_kaan

teşekkür ederim

Rew
09-04-2018, 11:30
Allah şifasını versin inşallah tez zamanda bulursunuz.

Coco06
09-04-2018, 13:03
Hocam özelden numaranı yazar mısın? Depoda var malzeme fazlasıyla.

KÖROĞLU
09-04-2018, 13:18
tolga_kaan

teşekkür ederim

Sakaryada yok maalesef. Farkı bir ilden haber bekliyorum yeniden, yazacağım bilgi geldiğinde.

dkaya87
09-04-2018, 13:31
Hocam özelden numaranı yazar mısın? Depoda var malzeme fazlasıyla.

süper haber!!!

Ormanci
09-04-2018, 13:57
Bu ilaç işi ne manyakça iş ben anlamıyorum. Burada olay eczanelerin mi halt etmesi yoksa ilaç firmalarının mıdır, bilenler aydınlatsın lütfen, ona göre sövecem :D

Geçende de bizim ufaklığa antibiyotik alıcam, bi kullandığımızın tadını sevmiyor diye doktordan farklı ilaç istedik, bunları yazayım ama bulamayabilirsiniz dedi. Dördüncü eczanede bulabildim. Bir de genelde hiçbir halt ile anlaşması olmayanlarda bulunuyor, diğerlerinde bulunmuyor ne hikmetse. İlla cepten ödeyip alıyorum.

Bir de girip soruyorum, yok dedikten sonra "onu bulamazsınız, çok satılıyor" gibi saçma salak laflar ediyorlar, dalacam birine. Ulan çok satıyorsa daha çok sipariş edersin, daha çok gelir. Olan eczanede nasıl oluyor? Demek ki adam 10 değil 100 tane istiyor.

Tabi bu benim düz mantık yaptığım tespit, o yüzden dedim, kimsenin de günahını almayayım ama... Yani ilaç firması üretimi durdurmadıysa bulmak nasıl mümkün olmaz? Böyle saçma iş mi olur? Bir ara diyorlardı, eczaneye devlet parasını geç ödüyor, şöyle yapıyor böyle yapıyor, adamlar da o ilaçları almak satmak istemiyorlar diyordu. Aynı mallık devam ediyor herhalde.

Ormanci
09-04-2018, 13:58
Bu arada bulmanız sevindirici, geçmiş olsun...

mayday
09-04-2018, 15:38
Herkese ilgi ve iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. Şimdilik Coco06'dan haber bekliyorum.

Tunacan
09-04-2018, 15:47
Hadi hayırlısı. Geçmiş olsun...

DOHC
09-04-2018, 16:17
Bu ilaç işi ne manyakça iş ben anlamıyorum. Burada olay eczanelerin mi halt etmesi yoksa ilaç firmalarının mıdır, bilenler aydınlatsın lütfen, ona göre sövecem :D

Geçende de bizim ufaklığa antibiyotik alıcam, bi kullandığımızın tadını sevmiyor diye doktordan farklı ilaç istedik, bunları yazayım ama bulamayabilirsiniz dedi. Dördüncü eczanede bulabildim. Bir de genelde hiçbir halt ile anlaşması olmayanlarda bulunuyor, diğerlerinde bulunmuyor ne hikmetse. İlla cepten ödeyip alıyorum.

Bir de girip soruyorum, yok dedikten sonra "onu bulamazsınız, çok satılıyor" gibi saçma salak laflar ediyorlar, dalacam birine. Ulan çok satıyorsa daha çok sipariş edersin, daha çok gelir. Olan eczanede nasıl oluyor? Demek ki adam 10 değil 100 tane istiyor.

Tabi bu benim düz mantık yaptığım tespit, o yüzden dedim, kimsenin de günahını almayayım ama... Yani ilaç firması üretimi durdurmadıysa bulmak nasıl mümkün olmaz? Böyle saçma iş mi olur? Bir ara diyorlardı, eczaneye devlet parasını geç ödüyor, şöyle yapıyor böyle yapıyor, adamlar da o ilaçları almak satmak istemiyorlar diyordu. Aynı mallık devam ediyor herhalde.

Devlet.
Ben ameliyat oldum. 2 aşamalı bir iğne var. İlkini oldum. Birkaç ay sonra ikincisini olmam lazım. Gel gör ki piyasada ilaç yok.
Üretici firmasına ulaştım, dediler ki "Devlet kurundan dolayı zarar ediyoruz, üretmiyoruz". Dedim "Paramla alacağım" dediler "Yok malesef". Rakip firma bilgilerini verdiler. Aldığım cevap yine aynı oldu.
Neticede paramla ilacı alamadım memleketimde maaşının %15'ini SSK'ya veren, özel sağlık sigortası olan biri olarak.

Coco06
09-04-2018, 16:54
Allahtan bir mani olmazsa yarın 11 gibi ilaç teslim edilecek. Hadi bununla geçmiş olsun diyelim :)

G.U.Z.
09-04-2018, 16:56

Devlet 5 AB ülkesinin ilaç fiyat ortalamasını alıyor, %70le çarpıyor,geçen yılki kurdan fiyat belirliyor, ilaç firmasının da işine gelmiyor o fiyattan satmak

kıvancr
09-04-2018, 17:19
Sizin adınıza,ılacı buldugunuza kendı adıma sevınmıs kadar sevındım.
Allah babanıza şifa versın. Gecmıs olsun.

mayday
09-04-2018, 18:42
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Coco06'nın sayesinde ilacı bulduk. Allahtan mani olmazsa yarın teslim alacağım.

KÖROĞLU
10-04-2018, 16:34
Hocam antep hedef alliance deposunda 1 adet var ama kitin miadı dolmuş. (11/2017)

Nev'ini bilmemekle beraber kullanılabilir onayı alabiliyorsanız iletişim bilgisi paylaşabilirim. (Dr'a danışmak gerek)

Acil şifalar tekrardan.

mayday
10-04-2018, 18:11
Hocam antep hedef alliance deposunda 1 adet var ama kitin miadı dolmuş. (11/2017)

Nev'ini bilmemekle beraber kullanılabilir onayı alabiliyorsanız iletişim bilgisi paylaşabilirim. (Dr'a danışmak gerek)

Acil şifalar tekrardan.

Kitin içeriklerinden en önemlisi özel bir tür filtre. Dolayısıyla onunda kullanma tarihi olacağını sanmıyorum. Eğer bahsettiğiniz kit çöe vs gidecekse ben almak isterim.

mayday
10-04-2018, 18:13
Arkadaşlar maalesef sıkıntımız çözülmüş değil. Coco06'nın yönlendirdiği yer sadece ilacı temin etmiş. Bizim için önemli olan ve aradığımız ürün ilacın uygulama kiti.

Arayışımız devam ediyor.

turbo&quattro
10-04-2018, 19:12
Arkadaşlar maalesef sıkıntımız çözülmüş değil. Coco06'nın yönlendirdiği yer sadece ilacı temin etmiş. Bizim için önemli olan ve aradığımız ürün ilacın uygulama kiti.

Arayışımız devam ediyor.

Biraz bakindim ama farkli farkli seyler gordum. Bu ilacin/kitin resmi, linki vs varmi?

dasemert
10-04-2018, 19:27
Aradıgınız uygulama kiti bundan mı acaba?
Link: http://slideplayer.com/5680511/18/images/7/Visudyne+Therapy%3A+Evidence-Based+Treatment+of+CNV.jpg

Özel göz klinikleri,hastaneleri gibi yerlere sorulsa bir sonuç alınabilir belki.

dasemert
10-04-2018, 19:32
Link: http://slideplayer.com/5680511/18/images/7/Visudyne+Therapy%3A+Evidence-Based+Treatment+of+CNV.jpg

Özel göz klinikleri,hastaneleri gibi yerlere sorulsa bir sonuç alınabilir belki.

mayday
10-04-2018, 22:19
Biraz bakindim ama farkli farkli seyler gordum. Bu ilacin/kitin resmi, linki vs varmi?

Kiti bende hiç görmedim ama Novartis firmasının bize söylediği kit içeriğiyle paylaşmış olduğunuz resimdeki ürünler uyuşuyor.

mayday
10-04-2018, 22:21
visudyne - Google-Suche (https://www.google.com.tr/search?q=visudyne&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjk-LT_w7DaAhWBVSwKHSz7DrIQ_AUICygC&biw=1366&bih=589#imgrc=m29KjyZ1vqdIMM:)

Bu da ilacın resmi ve açıklaması.

gemsazr9
10-04-2018, 23:23
Capanin cevresinde cantacilara ulasmaniz lazim . O civardaki eczanelere sorun

mayday
11-04-2018, 10:16
Capanin cevresinde cantacilara ulasmaniz lazim . O civardaki eczanelere sorun

Bahsettiğiniz eczanelere de ulaştım. Onlarında ellerinde yok maalesef.