PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaziantep Gezisi

marikan
19-04-2018, 23:06
4 yıldan fazladır Diyarbakır’dayım. Evlilik iş güç derken çevreyi gezme şansım pek olmadı. (Diyarbakır’ı iyi gezdim şimdi Allah var)
Ne Mardin ne Antep ne de Urfa’yı etraflıca gezme şansım olmadı. Urfa’da Balıklı göle gittim sadece.
Şimdi 23 Nisan tatilinde 22-23 Nisan tarihlerinde Antep tarafına gitmeyi planlanladık.
Kızım hayvanat bahçesini çok merak ediyor. Ankara’daki kapanınca hayalimiz suya düşmüştü ama Antep’teki oldukça büyükmüş sanırım.
Bir gece Antep’te kalmayı planladım ve İbis otelden yer ayırdım.
Pazar günü Antep’te hayvanat bahçesini gezip kalan vakitte nerelere gidilebilir? Nerede ne yenir?
Dönüşte Halfeti’ye uğramayı düşünüyorum. Halfeti’den sonra 23’ü akşam Diyarbakır’a döneceğim.

Öneri ve fikirlere açığım.

burakk.
19-04-2018, 23:26
İyi geceler hocam. Antep' i bilmediğim için yorum yapamayacağım. Lakin Halfeti kesinlikle uğramanız gereken bir yer bence. Eniştem orada yaşıyor. Reklam olarak algılanmayacaksa Beyaz Saray Yalı Marine'yi işletiyor kendisi müşterileriyle çok alakalıdır lakin İstanbul'dan Burak Karadağ diye adımı verirseniz ekstra ilgi alaka göstereceklerdir. Ayrıyeten oraya bağlı olarak tekne turları da var muhakkak binip eski halfetiyi görmelisiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyorum :)

marikan
20-04-2018, 00:40
Teşekkür ederim Burak kardeşim. İnşallah uğrayacağım.

RIDVAN
20-04-2018, 11:01
Yardımcı olmaya çalışırımda konuyu göremiyorum.

phoenixs
20-04-2018, 11:52
Bende konuyu göremiyorum fakat lazım olursa

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/225336-gaziantep_de_nerede_ne_yenir_.html

Tunacan
20-04-2018, 12:43
İmam Çağdaş'ta yemiştim. Pek bir şey anlamamıştım..

Ssamet
20-04-2018, 12:50
Tatlıyı Koçaktan seviyorum ben. Yemeği de Küşlemeci Mehmet Usta da yedim. Giderseniz eğer öneririm :)

marikan
20-04-2018, 17:12
Konuya ne olmuş anlamadım :)

Tekrar edeyim;

4 yıldan fazladır Diyarbakır’dayım. Evlilik iş güç derken çevreyi gezme şansım pek olmadı. (Diyarbakır’ı iyi gezdim şimdi Allah var)
Ne Mardin ne Antep ne de Urfa’yı etraflıca gezme şansım olmadı. Urfa’da Balıklı göle gittim sadece.
Şimdi 23 Nisan tatilinde 22-23 Nisan tarihlerinde Antep tarafına gitmeyi planlanladık.
Kızım hayvanat bahçesini çok merak ediyor. Ankara’daki kapanınca hayalimiz suya düşmüştü ama Antep’teki oldukça büyükmüş sanırım.
Pazar günü Antep’te hayvanat bahçesini gezip kalan vakitte nerelere gidilebilir? Nerede ne yenir?
Dönüşte Halfeti’ye uğramayı düşünüyorum. Halfeti’den sonra 23’ü akşam Diyarbakır’a döneceğim.
Öneri ve fikirlere açığım.”

-Ata-
20-04-2018, 18:16
hayvanat bahçesine ek olarak zeugma müzesi gezilebilir
başlıca yemek yerleri;
imam çağdaş (havuç dilimi süper yemek konusunda sadece ali naziği iyi bence)
çelebioğulları( çok fıstıklı baklava sevenlere göre)
küşlemeci halil usta(net en iyisi)
metanet (katmeri bence zekeriyadan daha iyi)
zekeriya usta(artık çok tercih edilmiyor bence)
urfa tike ciğer(özel ciğeri çok güzel)
cumba künefe( çok başarılılar)

RIDVAN
20-04-2018, 18:42
Konuya ne olmuş anlamadım :)

Tekrar edeyim;

Öneri ve fikirlere açığım.”

Diğer konuya bakın son mesaja yazdım detaylı .