PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Cezası

MatraX_07
07-05-2018, 15:01
Öncelikle merhaba.Bu konuda daha önce bir sorun yaşamadığım için sizden fikir bekliyorum.

Antalya-İstanbul arası çalışan bir Oto Kurtarıcım vardı.Soför
30 Ocak 2018De Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçmiş daha sonra borç ödenmemiş..Bana gelen Avukat aracılığı ile köprü ücretinin ödenmediği yönünde bir kağıt geldi.Araştırmalar sonucunda KÖPRÜ ÜCRETİ ÖDENMEMİŞ
122 tl olan ödeme geçikme ile 1344tl olmuş

Vergi dairesinde borc cıkmıyor YSS internet sitesinde ise borç görünüyor..Bu durumda yapılması gereken nedir? Daha önce böyle sorun yaşlayan oldu mu?

fussy
07-05-2018, 15:45
köprülerine başlıyım onların. Hgs yi her zaman kontrol ederim yola çıkarken yoksa netten atarım para içine. 2016 sonları falandır çekmeköye gitmiştim gişe çalışmaları varken. bir yıl sonra gireyim siteden bakayım dedim 100 tl olmuş 2 tl lik geçiş. Yavşaklara mail attım benden sabıkalı sicil kaydı istemedikleri kaldı. Ruhsat kimlik sigorta fotokopisi, o tarihlerdeki hgs bakiyesi tonla şey. Ptt nin sitesinden yükleme yaptığım için bişeye erişemedim. Küfürler ederek ödedim. Umarım sen ödemezsin.

KÖROĞLU
07-05-2018, 15:53
Sırf şu yüzden HGS yi bankadan alıp otomatik ödeme talimatı verdim. Unuttum unutmadım derdi yok.

En ilginç kısım ise HGS camda iken gişelerde okumuyor fakat bakiyeyi düşüyor.

O tarihte araçtaki üründe bakiye olduğunu ispat edebiliyorsanız işin rengi değişir.

Bir sistem nasıl işlemez al işte böyle :S

MatraX_07
07-05-2018, 17:26
köprülerine başlıyım onların. Hgs yi her zaman kontrol ederim yola çıkarken yoksa netten atarım para içine. 2016 sonları falandır çekmeköye gitmiştim gişe çalışmaları varken. bir yıl sonra gireyim siteden bakayım dedim 100 tl olmuş 2 tl lik geçiş. Yavşaklara mail attım benden sabıkalı sicil kaydı istemedikleri kaldı. Ruhsat kimlik sigorta fotokopisi, o tarihlerdeki hgs bakiyesi tonla şey. Ptt nin sitesinden yükleme yaptığım için bişeye erişemedim. Küfürler ederek ödedim. Umarım sen ödemezsin.
kardeşim işin tuhafı15 gün sonra ben arabayı satıyorum ne noterde cıkıyor ne de emniyette..Eğer benım devlete borcum olsa nefes aldırmazlar..Avukatlık bürosuna vermişler oradakı yetkılı de çarsamba gunune kadar ödeme yapmalısınız dıyor

Sırf şu yüzden HGS yi bankadan alıp otomatik ödeme talimatı verdim. Unuttum unutmadım derdi yok.

En ilginç kısım ise HGS camda iken gişelerde okumuyor fakat bakiyeyi düşüyor.

O tarihte araçtaki üründe bakiye olduğunu ispat edebiliyorsanız işin rengi değişir.

Bir sistem nasıl işlemez al işte böyle :S

valla ne hevesim kaldı ne keyfim her sey olabılıyor ülkede

Eworen
07-05-2018, 19:21
Aynisi yanimda calisan birine oldu adam 3.kopruye gir desen giremez yerini bile bilmiyor hayatimda vallahi gitmedim diyor
Toplamda faiziyle 1700 kusurat TL ceza gelmis
Benden rica etti aradik mail attik itiraz ettik hic bi sonuc alamadik ilk once yalandan belgeler istiyorlar arastiracagiz diye sonrasinda bir daha cevap bile vermiyorlar defalarca denedik sonuc "0"..

hddsheriff
07-05-2018, 19:26
Bir arkadaşımın başına geldi , paşa paşa ödedi.

Schumi
07-05-2018, 20:25
Şimdi kontrol ettim. Benimde 80 küsür borcum var. Normal cezaların bir katlanma limiti var. Bunda yok sanırım. Saçma sapan birşey. Yol yaptılar, köprü yaptılar dimi. $#>£@><!'^+

01ayk01
07-05-2018, 22:59
ÖGS sistemi canavar gibi calisiyordu. Ne *** yemeye degisti bu sistem anlamadim gitti. 2011de aldigim ögs cihazi 1 kez bile okumama yapmadi. Hgs her gecisimde ya girisi okumuyor ya cikisi. Sonra isin gucun yok takip et sistemden.

EserBodrum
07-05-2018, 23:56
Bu konuyu görünce bakayım dedim. Hesabımda bakiye var 8.75 lik geçiş ücretini almamış 96.25 TL ceza görünüyor kafayı yicem

hddsheriff
08-05-2018, 00:14
Öncelikle merhaba.Bu konuda daha önce bir sorun yaşamadığım için sizden fikir bekliyorum.

Antalya-İstanbul arası çalışan bir Oto Kurtarıcım vardı.Soför
30 Ocak 2018De Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçmiş daha sonra borç ödenmemiş..Bana gelen Avukat aracılığı ile köprü ücretinin ödenmediği yönünde bir kağıt geldi.Araştırmalar sonucunda KÖPRÜ ÜCRETİ ÖDENMEMİŞ
122 tl olan ödeme geçikme ile 1344tl olmuş

Vergi dairesinde borc cıkmıyor YSS internet sitesinde ise borç görünüyor..Bu durumda yapılması gereken nedir? Daha önce böyle sorun yaşlayan oldu mu?

Ogs-hgs de yeterli miktarda para yoksa nakit yada k.k. istiyor gişede çalışanlar , ödeme yapılamıyorsa plakaya makbuz kesip geçitiyorlar. Yani sizin şöförde suç var makbuzu zamanında size verse rakam büyümeyecek.

hddsheriff
08-05-2018, 00:15
Ayrıca avukatlık olanlar hariç af kapsamına girer temmmuzda ödersiniz ufak bir faizle

Korollacı
08-05-2018, 06:40
arkadaslar ogs var benim aracda bi keresinde mesaj geldi yeterli bakiyeniz yoktur diye hemen pesine gun icersinde yukleme yapmazsaniz ogsniz iptal olucaktir diye. halbuki k.k tanimli ziraat bankasina gittim bankadaki memur artik ziraat bankasinin diger banka k.k ile odeme almadigi sadece ziraat bankasi karti olmasi gerekiyor dedi. bakiyem 10 tl vardi giseden manuel olarak :) 100 tl daha yukledim.
simdi ceza falan yazilmismidir nerden nasil kontrol ediyoruz ***** secim donemine girdik milleti yolunacak ikaz saniyorlar her yerden geciriyorlar bosuna faiz ceza odemeyeyim.

KÖROĞLU
08-05-2018, 07:05
Alın size ispatlı delilli saçmalık.

27 nisan da adapazarından girip kandıra dan çıkmışım. Bunu okumuş, ama aynı gün arada 1 saat yok, batı izmitten girip çamlıcadan çıkmışım bunu görmemiş.

Bakiye yok diyemez otomatik talimatta, en altta da zaten bakiye yüklendiği tarih görünüyor. Yapacağınız sisteme sevgilerimi iletiyorum.

https://resmim.net/f/AbOqbl.jpg

https://resmim.net/f/0XJKKM.jpg

baretta
08-05-2018, 07:40
Noterde ya da TüvTürk sitesinde randevu almak için sorgulama yapın, satışa ya da muayene engel olacak şekilde borç görünmüyorsa bence ödemeyin. İtiraz dilekçesi de verin.

korki
08-05-2018, 08:04
İstanbul ankara arası 350tl ödedim bende aynı durumdan dolayı ödüyorsunuz bir şekilde :) Ama sıkıntılı durum şu ki ; YSS köprüsünden hgs de yeterli bakiye olmamasından dolayı zaten gişeden geçirmiyorlar,nakit ödeme yapıyorsunuz hatta gişe görevlisi ile bu durumdan dolayı münakaşa etmiştik. Hususi araç olarak O günden beri bir daha geçmedim o köprüden bir daha geçmem de , isterse 2.köprü yıkılsın, dolanır 1.köprüden geçerim. Astaldinin yaptığı o yola yanlışlıkla girip gişeye gelmeden ters şerit yapıp dönmüşlüğümde vardır.

GokhanRS
08-05-2018, 10:41
Dert etmeyin, Binali baba onları da öder.

Şaka bir yana geçmiş olsun.

MatraX_07
10-05-2018, 11:27
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Avukat aracılığı ile kağıt gelince bende iş büyümeden maalesef devletin adalet sistemine güvenemdiğim için PAŞA PAŞA ödedim
En çok zoruma giden 122tl cezaya 1344 ödemek koydu

Frid
10-05-2018, 12:38
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Avukat aracılığı ile kağıt gelince bende iş büyümeden maalesef devletin adalet sistemine güvenemdiğim için PAŞA PAŞA ödedim
En çok zoruma giden 122tl cezaya 1344 ödemek koydu

tamam ödedin madem şimdi itiraz edemiyor musun?

3 yıla yakındır şirket aracı kullanıyorum ogs tanımlı, hiç bir bölgede sorun yaşamadım. 3. köprü bağlantı yolu hariç. giderken okudu dönerken okumadı. bilinçli yapıldığı söylemleri mevcut internete paranın nakit akışı için.

mrtngn
21-04-2020, 19:21
Konuya bi güncel çekiyorum.

Ahali 15 gün önce aracımla giresuna gittim geldim bazı yerlerde hgs okumadı vs döndüğümde garanti olsun diye hgs ekranından borç sorguladım herhangi bir borç çıkmadı,borç tutarı sıfır olarak gözüktü.

15-20 gün sonra can sıkıntısına tekrar aynı sayfadan borç sorguladım 2019 ayına ait 60 tl lik yss köprü geçişi 310 tl olmuş. İlk sorguladığımda cıkmayan eski borç daha sonra nasıl çıkıyor.

Ayrıca yine bundan 1 ay önce arkadaşımın arabasının borçları ödeyelim dedik. Köprü otoyol vs ne kadar borç varsa hepsini sıfırladık. Hepsini ödediğimizden adımız gibi eminiz. Bugün bi sorguladık 2018-2019a ait 150 tl borç daha çıktı ve hepsine deli gibi faiz binmiş. Bunun önüne nasıl geçicez. Temiz kağıdı gibi bişey almak mümkün mü ne yapılabilir bu duruma?