PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vergi Affı - Trafik Cezaları Hkk.

arm
22-05-2018, 17:24
Şirketin trafik cezaları ile alakalı , yeni yürürlüğe girecek olan vergi affından faydalanmak için izleyeceğimiz en uygun yol nedir?

lucky Jackal
22-05-2018, 20:07
Şirketin trafik cezaları ile alakalı , yeni yürürlüğe girecek olan vergi affından faydalanmak için izleyeceğimiz en uygun yol nedir?
Bildğim kadarı ile henüz resmi gazetede yayınlanıp yasalaşmadı. Vergi dairelerinde cezalarla ilgili yapılandırma talep edilebilicek diye bliyorum. Benim de başımda çok ciddi tutarlarda hgs belası var , takipteyim sürekli.

lucky Jackal
22-05-2018, 20:12
şurada yasalaştığından bahsetmiş,ben atlamışım herhalde, başvuru yerleride vergi dairesi ve sgk olarak gösterilmiş. Trafik Cezaları ve hgs ogs cezaları için temmuz ayı sonuna kadar vergi dairesine gitmek lazım
Af 2018 son dakika haberleri Resmi Gazete genel Vergi affı, öğrenci affı, mahkum affı var mı? - Son Dakika Güncel Haberleri | AKŞAM (https://www.aksam.com.tr/guncel/resmi-gazete-genel-af-2018-son-dakika-haberleri-vergi-affi-ogrenci-affi-mahkum-affi-var-mi/haber-736728)

lucky Jackal
22-05-2018, 20:16
şurada yasalaştığından bahsetmiş,ben atlamışım herhalde, başvuru yerleride vergi dairesi ve sgk olarak gösterilmiş. Trafik Cezaları ve hgs ogs cezaları için temmuz ayı sonuna kadar vergi dairesine gitmek lazım
Af 2018 son dakika haberleri Resmi Gazete genel Vergi affı, öğrenci affı, mahkum affı var mı? - Son Dakika Güncel Haberleri | AKŞAM (https://www.aksam.com.tr/guncel/resmi-gazete-genel-af-2018-son-dakika-haberleri-vergi-affi-ogrenci-affi-mahkum-affi-var-mi/haber-736728)

arm
22-05-2018, 21:10
Şöyle bir durumum var, şirketime bağlı renault traffic cinsi araçlardan 2. köprü geçiş ihlali ile 1 sene boyunca geçmiş dönemlere ait cezalar geldi. O tarz arabaların 3. köprüyü kullanması zorunluluğu ile alakalı. Tabii bu cezalar 2017 den hepsi.
Aracımız hergün 2. köprüyü kullanmaya devam etti ve yaklaşık 10 tane ceza yolladılar, halbuki her gün geçti. Neredeyse 200 adet ceza yollamaları gerek. Bu cezaları af'dan yararlanarak, ne gibi bir yol izlemeliyim..

Eray
22-05-2018, 21:31
Benimde avrasyadan unuttuğum bi geçişim var 180 tl olmuş bide araç çekilmesi cezası var af tarihi belli olsa çıkartırdık aradan onları da bende takipteyim

WooX
23-05-2018, 01:01
Takipteyim

hddsheriff
23-05-2018, 01:13
Gibi.gov.tr üzerinden yapabilrsiniz yürürlüğe girince. Tabi şirket parola ve şifrenizle. Bireyler tc no le gel yapabilir.

grkm
23-05-2018, 07:05
Plaka taşıma karışıklığından dolayı doğan HGS OGS cezalarım vardı. Şahsıma ait araçlar adına gib.gov.tr adresinden şu anda başvuru yapabildim. Onaylanınca sanırım bir miktar af ve taksit ile ödeme olabilecek.

31 Mayıs son günmüş.

lucky Jackal
23-05-2018, 08:23
Plaka taşıma karışıklığından dolayı doğan HGS OGS cezalarım vardı. Şahsıma ait araçlar adına gib.gov.tr adresinden şu anda başvuru yapabildim. Onaylanınca sanırım bir miktar af ve taksit ile ödeme olabilecek.

31 Mayıs son günmüş.

tam olarak nereye giriş yapıp nerden başvurdunuz bilgi alabilir miyim acaba? ben bulamadım bir türlü gib de :(

hak_on
23-05-2018, 08:27
Son cıkan 2 yapılandırma gib.gov.tr den yapılmıstı gene aynısı olucaktır.

Eray
23-05-2018, 08:43
VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI.

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Söz konusu Kanun ile,

31.03.2018 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme,
Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı,
Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim,
Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim,
Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi,
Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim,
İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi,
Eczanelerde cezasız faizsiz stok düzeltme,
Matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinden muafiyet,
İnceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma,
Beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan,
Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması,
Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme,
Yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme,
Vadesi 31.12.2013 tarihinden önce olan 100 TL ve altındaki borçların silinmesi,
gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir.

Söz konusu Kanun için tıklayınız (http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/mevzuatek/7143.pdf).

Gelir idaresi başkanlığı sayfasında yukardakiler yazıyor. 18 mayıs'ta resmi gazete yayınlandı deniyor ama başladı mı acaba af denemek lazım bi

lucky Jackal
23-05-2018, 08:51
Buldum yerini ama listelenecek borç bulamıyor, fakat hgs sisteminde borçlar görünüyor. Vergi danışmayı aradım, ptt nin bize henüz aktarmdıysa ordan ödemeniz lazım dediler, hgs çağrı merkezini aradım sizde görünen borcu yeni kanundan yararlanarak ödemek istiyorum ne yapıcaz dedim. Henüz kanun çıkmadı dedi, baya kafam karıştı. kanun çıkınca HGs cezaları sistemde 4 kat olarak güncellenecekmiş ondan sonra ödiyecekmşiz ama kanun çıkmamış öyle diyor hgs

34btr1907
23-05-2018, 09:06
muhasebecım ıle konustum az önce dun vergı daıresındeydım bı bıldırım form vs gelmemiş oralara kımse bırsey bılmıyor henuz dedi son gunde 31 temmuz.

Vtec_2
23-05-2018, 09:22
23.5.2018 tarihli Resmi Gazete (http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/05/20180518.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/05/20180518.htm)

Otto_Skorzeny
23-05-2018, 10:38
Bende arabanın vergilerini ödeyeceğim. Bekliyorum daha yasalaşmamış anladığım kadarıyla takipte kaliyim.

hak_on
24-05-2018, 11:03
gib.gov.tr den basvuru baslamıs ilgili arkadasların dikkatine

hddsheriff
24-05-2018, 13:20
Gibi.gov.tr üzerinden yapabilrsiniz yürürlüğe girince. Tabi şirket parola ve şifrenizle. Bireyler tc no le gel yapabilir.

Şu yazdığım bilgi bile eksileniyor , çok ilginç.

Redfish16V
24-05-2018, 13:45
Yapamayan varsa p.m'den yardımcı olurum.Sistem oldukça basit , 31/03/2018 vade sonrası olan borçlarınız yapılandırmaya girmez.Gib'te listelenmeyen borçlarınızıda kendiniz tablo 2'den ibra ederek yapılandırmaya sokabilirsiniz.Totalde 10dk anca sürer işleminiz.

lucky Jackal
25-05-2018, 10:47
Edevlet ve hgs de cezlar görünüyor vergi dairesinde borç yok, Hgs tarafı sistemde güncelleme yapılcak diyor ama halen bir gelişme göremiyorum. Vergi dairesine yansımadığı için yapılandırmaya da sokamıyorum. Var mı aynı durumda kalan bir arkadaşımız? hatta hgs tarafı ile 2-3 kere konuştum kanun daha çıkmadı diyor, delirttiler beni resmen. Resmi gazetede yayınlanmadığı için sistemde ceza tutarları güncellenmemiş öyle diyorlar. yayınlandı diyorum yok diyor

emir91
25-05-2018, 11:13
Arkadaşlar şuan sitede inceliyorum fakat cezalar ödemek istediğimde gecikme zammı yansıyarak ödenebiliyor başka bir menüden mi işlem yapmam gerekiyor acaba ?

Redfish16V
25-05-2018, 11:24
Arkadaşlar şuan sitede inceliyorum fakat cezalar ödemek istediğimde gecikme zammı yansıyarak ödenebiliyor başka bir menüden mi işlem yapmam gerekiyor acaba ?
siz başvurun,taksit sayınıza oranla tekrar faiz hesaplatılıp 1-2 gün sonra ödeme planını sistemden alacaksınız.

erhanarici18
25-05-2018, 11:55
arkadaşlar benimde vergi cezaları hariç bir sürü trafik cezası çıktı yıllar öncesinden
benim bir kere otoban yada köprüden geçmediğim(%100 eminim) araçta otoban ve köprü cezası var ayrıca ceza tarihi ben aracı sattıktan sonra neden benim adıma ceza gözüküyor

ödediğimden yine emin olduğum radar cezası gözüküyor
yine sattıktan sonra ki tarihlerde gözüken başka araçlarımın hgs otoyol cezaları var
ya zaten herhangi bi ceza olsa araç satışı yapamam
gib gov tr harici hiç bi yerden cezam gözükmüyor

bunlar için ne yapılabilir

3 kuruş vergi borcu var ödeyelim dedik 3 katı trafik cezası gözüküyor

oabayram
25-05-2018, 12:21
Edevlet ve hgs de cezlar görünüyor vergi dairesinde borç yok, Hgs tarafı sistemde güncelleme yapılcak diyor ama halen bir gelişme göremiyorum. Vergi dairesine yansımadığı için yapılandırmaya da sokamıyorum. Var mı aynı durumda kalan bir arkadaşımız? hatta hgs tarafı ile 2-3 kere konuştum kanun daha çıkmadı diyor, delirttiler beni resmen. Resmi gazetede yayınlanmadığı için sistemde ceza tutarları güncellenmemiş öyle diyorlar. yayınlandı diyorum yok diyor

Hgsyle çözüm çok zor gerçekten bir adet ihlalli geçişim var ödemek istiyorum ve resmen ödeyemiyorum, ilk aradığımda dediler ki cezan var şu hesaba öde, ikinci aradığımda cezanız var ancak cezanın kesildiği gün ve saatte bakiyeniz var gözüküyor biz halledeceğiz dediler şimdi tekrar bakıyorum ceza hala gözüküyor, ödemek istediğimde ise size bir hesap numarası veriyorlar o hesaba ödemek için pttye gidin diyorlar yok altına şunu yazın bunu yazın diyorlar. Bu kadar saçma bir sistem olamaz. ayrıca benimde gib.gov.tr de cezalarımın hiç biri gözükmüyor. Nasıl yapmamız gerekiyor bilen biri aydınlatırsa çok iyi olur.

emir91
25-05-2018, 13:54
arkadaşlar benimde vergi cezaları hariç bir sürü trafik cezası çıktı yıllar öncesinden
benim bir kere otoban yada köprüden geçmediğim(%100 eminim) araçta otoban ve köprü cezası var ayrıca ceza tarihi ben aracı sattıktan sonra neden benim adıma ceza gözüküyor

ödediğimden yine emin olduğum radar cezası gözüküyor
yine sattıktan sonra ki tarihlerde gözüken başka araçlarımın hgs otoyol cezaları var
ya zaten herhangi bi ceza olsa araç satışı yapamam
gib gov tr harici hiç bi yerden cezam gözükmüyor

bunlar için ne yapılabilir

3 kuruş vergi borcu var ödeyelim dedik 3 katı trafik cezası gözüküyor

Aynen 2015 yılından sattığım araçlardan vs. bir sürü ceza gözüküyor vergi ödemek için girdim 1.400 tl ödeme çıktı bakalım yapılandır dedim kaça düşecek..

atakanakdeniz
25-05-2018, 14:42
Peki bu indirimleri sadece peşin olarak mı ödersek kullanabiliriyoruz. Sistemden başvuruyu yaparkende peşin dememiz mi gerekiyor indirim için.

34btr1907
25-05-2018, 19:28
Yapamayan varsa p.m'den yardımcı olurum.Sistem oldukça basit , 31/03/2018 vade sonrası olan borçlarınız yapılandırmaya girmez.Gib'te listelenmeyen borçlarınızıda kendiniz tablo 2'den ibra ederek yapılandırmaya sokabilirsiniz.Totalde 10dk anca sürer işleminiz.

tablo 1 de vadesi geçmiş borclarmı görünüyor sadece bılgın varmı ?

Frid
25-05-2018, 22:02
vaktinde ödeyenlere % lik iade söz konusu mu acaba

Eray
25-05-2018, 22:31
Peşin ödemeye de razı olduk trafik cezası ile ihalli geçise af gelse bi :)

Redfish16V
26-05-2018, 00:35
tablo 1 de vadesi geçmiş borclarmı görünüyor sadece bılgın varmı ?
Tablo 1'de 31/03/2018 tarihine kadar vadesi geçmiş borçlar gözükür,yapılandırmaya tabi olan borçlarda tablo 1'de yer alan tutardır. Yine diğer arkadaşlara ek bilgi ; peşin ödemeyi seçerseniz faizin %90'ı silinir,%10luk faiz oranı v.dairesi tarafından tekrar yapılandırılıp anaparaya eklenir. Mantıklı 2 seçenek ; Peşin ödemek veya Orta taksit (6 ay gibi) bir ödeme planı oluşturmak.Taksit sayısı arttıkça yapılandırma yapmanızın bir manası kalmıyor.Yanlış olmasın 6 ay taksitden sonra faiz oranı daha fazla artıyor..

zübeyir
26-05-2018, 01:13
Tablo 1'de 31/03/2018 tarihine kadar vadesi geçmiş borçlar gözükür,yapılandırmaya tabi olan borçlarda tablo 1'de yer alan tutardır. Yine diğer arkadaşlara ek bilgi ; peşin ödemeyi seçerseniz faizin %90'ı silinir,%10luk faiz oranı v.dairesi tarafından tekrar yapılandırılıp anaparaya eklenir. Mantıklı 2 seçenek ; Peşin ödemek veya Orta taksit (6 ay gibi) bir ödeme planı oluşturmak.Taksit sayısı arttıkça yapılandırma yapmanızın bir manası kalmıyor.Yanlış olmasın 6 ay taksitden sonra faiz oranı daha fazla artıyor..

taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..

http://i68.tinypic.com/2vhuird.png

bilalMW
26-05-2018, 07:27
arkadaşlar merhaba;
vergi dairesi sitesine girdiğimde bir şubat dönemine ait trafik cezam var. Doğru şubatta trafik cezam vardı ama ben bunu ödedim hatta erken ödeme yaptım.

Şuan ki trafik cezası da aynı döneme ait ama tutarlar farklı yalnız iki cezanın da seri no sıra no aynı. Elimde ödediğime dair dekontum da var. Ne yapabilirim ? Tekrar 200 küsür ödemek istemiyorum.

zübeyir
26-05-2018, 13:20
arkadaşlar merhaba;
vergi dairesi sitesine girdiğimde bir şubat dönemine ait trafik cezam var. Doğru şubatta trafik cezam vardı ama ben bunu ödedim hatta erken ödeme yaptım.

Şuan ki trafik cezası da aynı döneme ait ama tutarlar farklı yalnız iki cezanın da seri no sıra no aynı. Elimde ödediğime dair dekontum da var. Ne yapabilirim ? Tekrar 200 küsür ödemek istemiyorum.

hocam benim bildiğim yanlışlıkla yada yenıden çıkıyosa bir borç o işi en kolay halledebileceğin tek yer var oda ümraniye motorlu taşıtlar vergi dairesi. ben 1 ay dolaştım yanlış yazılan 1250 tl borcu
.gezmediğim yer kalmadı tek çözüm orda oldu.çıktım müdürlerine anlattım derdimi.baktı başkasının borcunu sana kitlemişler sistemden dedi. sildi gitti.

Redfish16V
26-05-2018, 14:08
[QUOTE=zübeyir;8476337]taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..
tabiki faiz oluyor.Ama gecikme zammı kadar olmuyor.Önceki faizi vergi dairesi bir siliyor,sonra kendi daha düşük bir çarpan ile faiz hesaplayım bu tutarı yapılandırırsın diyor.siz 6 taksit yapmışssınız güzel,şimdi bekleyeceksiniz vergi dairesi size bir ödeme planı çıkaracak.sistem yoğun olduğu için 1 hafta içinde başvurduğunuz kısımda ödeme planı pdf formatında çıkacaktır.sık sık kontrol edersiniz.

zübeyir
27-05-2018, 02:30
[QUOTE=zübeyir;8476337]taksitli olunca faizlimi oluyor..??. birde ben yapılandır dedim internetten 6 taksit yaptım dünden beri aynı görüntü duruyor. nasıl çözülür acaba ???..
tabiki faiz oluyor.Ama gecikme zammı kadar olmuyor.Önceki faizi vergi dairesi bir siliyor,sonra kendi daha düşük bir çarpan ile faiz hesaplayım bu tutarı yapılandırırsın diyor.siz 6 taksit yapmışssınız güzel,şimdi bekleyeceksiniz vergi dairesi size bir ödeme planı çıkaracak.sistem yoğun olduğu için 1 hafta içinde başvurduğunuz kısımda ödeme planı pdf formatında çıkacaktır.sık sık kontrol edersiniz.

tmm teşekkürlerr

Otto_Skorzeny
05-06-2018, 23:13
Vergi dairesine gittik, nakit ödemek istediğimizi söyledik. Hemen ödeyebiliyor muyuz? Yoksa bekleyecek miyiz?

hddsheriff
06-06-2018, 00:21
Vergi dairesine gittik, nakit ödemek istediğimizi söyledik. Hemen ödeyebiliyor muyuz? Yoksa bekleyecek miyiz?

Vadesi 31 temmuz olur borçların o zaman ödersiniz. Bu arada internet vergi dairesinden taksitlendirip atıyorum 3. Taksit zamanında hepsini kapatayım diyebilirsiniz. Defaten ve taksitle ödeme seçeneği son taksite kadar geçerli. Defaten ödediğinizde yine faiz indirimi oluyor.

Otto_Skorzeny
06-06-2018, 00:26
Vadesi 31 temmuz olur borçların o zaman ödersiniz. Bu arada internet vergi dairesinden taksitlendirip atıyorum 3. Taksit zamanında hepsini kapatayım diyebilirsiniz. Defaten ve taksitle ödeme seçeneği son taksite kadar geçerli. Defaten ödediğinizde yine faiz indirimi oluyor.
Şimdi ben tam anlayamadım abi. Vergi borcu olduğu için muayene yaptıramıyorum arabaya. 31 temmuzdan önce muayene yaptıramayacak mıyım tek seferde nakit ödemek istesem bile?

Otto_Skorzeny
06-06-2018, 00:27
Yani 31 temmuzdan erken muayene yaptırmak istiyorsam faizli mi ödemek zorundayım?

hddsheriff
06-06-2018, 00:29
Şimdi ben tam anlayamadım abi. Vergi borcu olduğu için muayene yaptıramıyorum arabaya. 31 temmuzdan önce muayene yaptıramayacak mıyım tek seferde nakit ödemek istesem bile?

Ödeyebilirsin istersen ama bayram üstü param cebimde kalsın dersen taksit yaptır muayeneye git 31 temmuzda da tekseferde öde. Faizden dolayı bir kaybın olmayacak.

Tek sıkıntı taksit seçip peşin ödeyince araba satarken vd sine gidip borcu sistemden sildirmen gerekiyor.

Otto_Skorzeny
06-06-2018, 00:35
Ödeyebilirsin istersen ama bayram üstü param cebimde kalsın dersen taksit yaptır muayeneye git 31 temmuzda da tekseferde öde. Faizden dolayı bir kaybın olmayacak.

Tek sıkıntı taksit seçip peşin ödeyince araba satarken vd sine gidip borcu sistemden sildirmen gerekiyor.

Anladım abi şimdi. Gece gece basmamıştı kafam çok sağol :D.