PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birileri benim telefon faturamı ödüyor ???

CloudGrey
27-05-2018, 22:01
Herkese merhaba

Son 3 ayda 2 kere başıma gelen olayı anlatıyorum ;

Mart ayının 20sinde telefonuma ben faturayı ödemediğim halde "faturanız ödenmiştir" diye mesaj geldi.
Ve 1 gün sonra tanımadığım birinden bir telefon aldım.

-Abi ben senin faturanı yanlışlıkla ödedim,askerim ne yapalım dedi ?
Sesi naif bir arkadaştı , boşluğuma geldi, ver iban yollim sana 300 lira dedim.
Sonra dedim lan ben ne yapıyorum bu kesin yeni dolandırıcılık yöntemidir.
Geri arayıp , turkcelle durumunu bildir sana geri ödesinler dedim,cocukta bir daha aramadı.
Nerdeyse hazirana geleceğiz hala mart faturam ödenmiş görünüyor cocuk geri ödeme talep etmemiş..

Dün aynı mesaj gene geldi , gene benim faturamı bir ykb kredi kartından ödemiş :)
Bu sefer arayanda yok :D

Turkcell'i arıyorum onlar " biz parayı alalımda nasıl ne şekilde olursa olsun " tavrında..
Hiçbir türlü bi sonuca ulaşamıyorum...
Turkcel geri iadeninde bir zaman aşımı olmadığını söylüyor.
Bakın diyorum bundan 10 yıl sonra adam iade talep etse ne olur?
-iade yapılır deniyor.

Peki turkcell benden 10 yıl sonra şu şu tarihteki sizin adınıza olan yanlış ödemeyi geri iade etti , bize 10 yıl önceki faturadan borcunuz var diyip faiz istermi diye soruyorum.
gene kem küm ediyorlar...

Ne yapıcam bilmiyorum artık

onursumer
27-05-2018, 22:04
çok garip durummuş , savcılığa versen belki anca ozaman kim odediği ortaya çıkar , belki biri benim faturamı oduyor diye şikayetçi olunabilir :)

slowmotion
27-05-2018, 22:10
Parasini havale ettiğiniz zaman turkcelle basvurup yanlis odedim diyip o ucretidr alip kayiplara karisiyor

2jz
27-05-2018, 22:10
Ödeyen iptal edecek. Operatörler yardımcı olmuyor. İptal ettiği tarihte faiziyle beraber borç sana çıkacak. Başka yolu yok maalesef

KemalHDH
27-05-2018, 22:12
Kim ödüyorsa, ilerleyen tarihlerde yanlış ödemişim diye itiraz edemez. Yanlışlık yapmayacaktı o zaman. Birinin hesabına para yatırırken IBAN'ın bir rakamını hatalı girip yanlışlıkla başka birisinin hesabına para yatırdığınızda dahi hesap sahibinin resmi beyanı olmadan o parayı geri alamazsınız. O arkadaşa Turkcell'le yaptığınız telefon görüşmesinin ekran alıntısını ve ses kaydını alın bir kenara koyun derim yine de. Delil teşkil etmesi açısından...

Bu arada nasıl askermiş o, 300 TL faturası miktarından anlamayan, yatırırken ayıkmayan! Bedelli galiba...

Emrecan-R
27-05-2018, 22:24
güzel yöntem :D

SpeedlinE™
27-05-2018, 22:27
değişik bir problem,tez zamanda çözülür inşallah abi

CloudGrey
27-05-2018, 22:30
Ödeyen iptal edecek. Operatörler yardımcı olmuyor. İptal ettiği tarihte faiziyle beraber borç sana çıkacak. Başka yolu yok maalesef

nasıl yani ?
adam benim farazi örneğimde olduğu gibi 10 yıl sonra çıkıp ben yanlış ödedim dese...
turkcell adama parayı geri iade etse...

bana dönüp senın yanlış ödenen faturan varmış ben onu iade ettim, bana 300 fatura + 10 yıllık faiz borclusunmu diyecek ?

der valla burası muz cumhuriyeti...

2jz
27-05-2018, 22:37
nasıl yani ?
adam benim farazi örneğimde olduğu gibi 10 yıl sonra çıkıp ben yanlış ödedim dese...
turkcell adama parayı geri iade etse...

bana dönüp senın yanlış ödenen faturan varmış ben onu iade ettim, bana 300 fatura + 10 yıllık faiz borclusunmu diyecek ?

der valla burası muz cumhuriyeti...

Sistemde hangi kredi kartından ödendiğini söylemiyor, yada biliyorlar bilgi vermiyorlar.

Senin gibi yüksek faturası olan kurbanları seçip faturayı ödüyorlar. Sonra yanlışlık oldu deniyor sen ibana para yolluyorsun. Adam bu benim ödemem değil diyip faturanın ödemesini iptal ediyor. Sana faiziyle nur topu gibi borç çıkıyor.

CloudGrey
27-05-2018, 22:44
Sistemde hangi kredi kartından ödendiğini söylemiyor, yada biliyorlar bilgi vermiyorlar.

Senin gibi yüksek faturası olan kurbanları seçip faturayı ödüyorlar. Sonra yanlışlık oldu deniyor sen ibana para yolluyorsun. Adam bu benim ödemem değil diyip faturanın ödemesini iptal ediyor. Sana faiziyle nur topu gibi borç çıkıyor.

bunun önüne geçmek için sadece telefon numarası ile ödeme yapılmaması lazım , ne bilim hat sahibinin tc side sorulsun,sorgu ekranlarında...
ama yaparlarmı ? yapmazlar ...
hatta bu iş içinde "faiz" varsa bunu organize olarak yapan turkcellin adamları bile olabilir.

komplo teorisinden sonraki her fikirde ayrı bir komplo teorisidir :)

34btr1907
27-05-2018, 22:45
turkcele gıdıp elden makbuz alınamıyormu güncel borcu yoktur dıye ? kafasına göre iade talep edip geri nasıl alınabılıyor seneler sonra saçmalıga bak :D aq yeri ya

2jz
27-05-2018, 22:50
bunun önüne geçmek için sadece telefon numarası ile ödeme yapılmaması lazım , ne bilim hat sahibinin tc side sorulsun,sorgu ekranlarında...
ama yaparlarmı ? yapmazlar ...
hatta bu iş içinde "faiz" varsa bunu organize olarak yapan turkcellin adamları bile olabilir.

komplo teorisinden sonraki her fikirde ayrı bir komplo teorisidir :)

O sistem biraz zor galiba. Adam eşinin çocuğunun ana babasının arkadaşının faturasını ödeyebiliyor. Kredi kartı bir kolaylık, iyi kullanıldığında güzel bir teknoloji. İnsanımız bunu kötüye kullanıyor bir yolunu bulup. Her şeyde olduğu gibi.

SNGR
27-05-2018, 22:57
Abicim dh görmüştüm bir dolandiricik yöntemi seninkde ona benziyor aman dikkat konuyu birakiyorum okuyun bir.
https://mobile.donanimhaber.com/ss-dolandirildik-ilk-kez-duydugum-dolandiricilik-yontemi--132922105

220T
27-05-2018, 23:03
Yeni dümen bu.Kredi kartıyla yapılan fatura ödemesi,yanlış ödeme gerekçesiyle geri alınabiliyormuş.Önce faturayı ödüyorlar,sonra sizden para talep ediyorlar,sizden parayı alınca ilk ödemeyi iptal ettirip sizin parayla kaçıyorlar.

CloudGrey
27-05-2018, 23:24
eee ben bu heriflerden nası kurtulucam :D

2jz
27-05-2018, 23:49

Telefon ettiğinde ''Allah razı olsun kardeşim kesene bereket diyeceksin''

Para alamayacağını anlayınca iptal edecek. Faiziyle çıkan tutarı ödeyeceksin. Maalesef faiz kaçacak :)

individual
28-05-2018, 00:01
Telefon ettiğinde ''Allah razı olsun kardeşim kesene bereket diyeceksin''

Para alamayacağını anlayınca iptal edecek. Faiziyle çıkan tutarı ödeyeceksin. Maalesef faiz kaçacak :)

katılıyorum yada hattı kapatacaksın.

hddsheriff
28-05-2018, 00:01
Kim ödüyorsa, ilerleyen tarihlerde yanlış ödemişim diye itiraz edemez. Yanlışlık yapmayacaktı o zaman. Birinin hesabına para yatırırken IBAN'ın bir rakamını hatalı girip yanlışlıkla başka birisinin hesabına para yatırdığınızda dahi hesap sahibinin resmi beyanı olmadan o parayı geri alamazsınız. O arkadaşa Turkcell'le yaptığınız telefon görüşmesinin ekran alıntısını ve ses kaydını alın bir kenara koyun derim yine de. Delil teşkil etmesi açısından...

Bu arada nasıl askermiş o, 300 TL faturası miktarından anlamayan, yatırırken ayıkmayan! Bedelli galiba...

Yanlışın var , iban ile para gönderirken yazdığın isim soyisim iban sahibiyle aynı değilse para sana geri döner.

KemalHDH
28-05-2018, 00:02
Gel elden vereyim 300'ünü kardeşim diyeceksin. Belki randevu noktasına gelebilir. Sonrasını da siz yazın... :)

KemalHDH
28-05-2018, 00:05
Yanlışın var, iban ile para gönderirken yazdığın isim soyisim iban sahibiyle aynı değilse para sana geri döner.
Haklısın. IBAN'la gönderirken isim ve IBAN'ın tutması gerekiyor. Hesap no ile diyelim o zaman. Hesap no ile gönderirken dikkatsizlik olabiliyor ve yanlış hesaba gidebiliyor. Kısacası her ne olursa olsun yanlışlıkla karşı hesaba para yatırıldığında geri alamıyoruz, hesap sahibinin yazılı onayı gerekiyor yatırdığımız parayı geri alabilmemiz için.

WooX
28-05-2018, 00:49
Aynı olay 3-4 ay önce başıma geldi 280 tl'lik faturamı yanlışlıkla ödediklerini Mardinde asker olduğunu söyledi arkadaş. Daha sonra araştırıp sorduğumda yeni bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu öğrendim

suk3b3
28-05-2018, 01:17
Ben olsam sagol kardeş bi kac ay sonra görüşürüz iade almazsan parani gönderirim derim. O ugrassin mk

MCN21
28-05-2018, 02:30
Neredeyse 1 sene önce başka birisi yaşamıştı. Dolandırıcılık yöntemi. Siz parayı gönderdikten sonra yanlış ödeme yapmışım diyip faturaya yatırılan parayı da geri alıyorlar diye kalmış aklımda.

MiaMi
28-05-2018, 02:49
Net dolandırıcı

Hatta başka bir örnek

https://forum.donanimhaber.com/yeni-dolandiricilik-yontemi-ailenizi-uyarin--132691345

MiaMi
28-05-2018, 02:55
Buda eski konusu

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/202114-avea_fatura_dolandiriciligi.html?highlight=avea+fa tura

Ertuu
28-05-2018, 06:56
daha neler göreceğiz :no:

aqustic
28-05-2018, 07:12
Hocam
Sakınnn ama sakın ödemeyin iban hesabına...
Üstte arkadaş benım açtıgı konuyu paylaşmışşş.Ben olayı yaşadıktan uzun bir süre sonra da benzer olayı yaşayan bir bayan tv de haber kanalına çıkmıştı...
Adam faturayı ödeyip sizden parayı aldıktan sonra ödemeyi iptal ettirebiliyor.

sfa
28-05-2018, 07:47
hattın üzerine tahattüt yoksa bir süreliğine faturasız hatta çevirebilirsin

SekoLive
28-05-2018, 08:04
dolandırıcının gözü yaşlı...

dieselpower
28-05-2018, 08:10
Vodafone da ödemeyi bayiden kendi elden nakit bi şekilde yaparsan 24 saat içerisinde iade alabiliyorsun, Vodafone art niyetli personellerinin bu şekilde pek çok insanında parasını cepleyip arkalarından borçlu bıraktıklarına pek çok şahit oluyorum. Dikkatli olmakta fayda var

CloudGrey
28-05-2018, 08:11
turkcell konuşuyorum yarım saattir.

gene elde var 0.

Neyse şu faiz olayını öğrenmiş olduk.
Faizi olmuyormuş , birde mail atıcam yazılı olarak elimde bir beyan bulunsun.

dieselpower
28-05-2018, 08:17
Yazılı mutlaka beyanda bulunun üstünde tarih VS yazin mail olarak atıp maili kayıt altında tutun

immortalboss
28-05-2018, 08:38
E o zaman bir boşluk var sistemde.Bir sürü boşanma davası,talep edilen ve alınamayan nafakalar var.Eşinin dahi borcunu ödeyen insan geri alırsa parayı bu iş olmaz.Bence belli bir süre sınırı getirilmeli.Sizin yapmanız gereken hiç bir şey yok.Siz kontrol edin ödesin dursun faturayı.Sadece faturaların ödendiği makbuzları alıp alıp saklayın.İlerde bu sayede kendinizi savunma şansınız olur.Hatta bu olayla turkcell'i dava edebilirsiniz.

onursumer
28-05-2018, 08:47
turkcell konuşuyorum yarım saattir.

gene elde var 0.

Neyse şu faiz olayını öğrenmiş olduk.
Faizi olmuyormuş , birde mail atıcam yazılı olarak elimde bir beyan bulunsun.

aynen

bakalım daha nekadar ödeyecekler :D

individual
28-05-2018, 09:11
aynen

bakalım daha nekadar ödeyecekler :D

Adamlar meslek haline getirmistir.

Kesin otomatik odeme falan yapmislardir.

Kurumsal dolandirici :D

CloudGrey
28-05-2018, 09:17
Adamlar meslek haline getirmistir.

Kesin otomatik odeme falan yapmislardir.

Kurumsal dolandirici :D

ahtımdır turkcelli terketmek.
şubat 2019'da taahhüt bitince turkcelli kesinlikle bırakıyorum.

GokhanRS
28-05-2018, 09:23

kardeşim sanıyor musun ki vodafone turk telekom daha iyi? emin ol beterin beteri var mış dersin. turkcell gene bir nebze imiş dersin. yıllarca turkcell ile sorun yaşayıp önce turktelekom şimdide vodafone kullanan biri olarak söylüyorum, meğerse turkcell ile yaşadığım sorunlar insanın eşinin attığı ufak tefek tripler gibiymiş. yani haklısın diyince geçiştirebileceğin tarzdan. :D

free-hifi
28-05-2018, 10:11
Yeni dümen bu.Kredi kartıyla yapılan fatura ödemesi,yanlış ödeme gerekçesiyle geri alınabiliyormuş.Önce faturayı ödüyorlar,sonra sizden para talep ediyorlar,sizden parayı alınca ilk ödemeyi iptal ettirip sizin parayla kaçıyorlar.

Bu fikirleri nasıl buluyor bu arkadaşlar nasıl bir ortamları düzenekleri var merak ediyorum.

Aksel35
28-05-2018, 10:36

Bu kadar küçük meblağlar için uğraşmalarına şaşırdım. Turkcell in içinde o zaman bu dolandırıcı başka mantıklı açıklaması yok.Bu yoldan turkcell e dava açılabilir.

CloudGrey
28-05-2018, 10:57
Bu kadar küçük meblağlar için uğraşmalarına şaşırdım. Turkcell in içinde o zaman bu dolandırıcı başka mantıklı açıklaması yok.Bu yoldan turkcell e dava açılabilir.

valla meblağ pekte küçük değil.
300 liralık faturamu ödemişler.

günde 10 kişiye bunu yapıp 5 ine yuttursalar günde 1500 lira ayda 45.000 yapar.

arda35
28-05-2018, 11:24
Bu iş sistem açığı falan değil, operatörlerin müşteriyi satışa getirmesidir. Benden habersiz nasıl ödeme oluyor yahu. Ben kabul etmiyorum. O şahsa iade yapın, kendim ödeyeceğim dediğinizde çare bulmaları icap eder.

Sehven ödeme yapıldığında nasıl düzeltiyorlarsa bunu da seve seve düzeltmeliler.

aqustic
28-05-2018, 11:28
Bu arada benım olayda benim müşteri temsilcisiyle olan konuşmalarım incelendikten sonra avea paramı iade etmişti..
Ben sanırım bu dolandırıcılık yönteminin ilk magdurlarındandım.
Çünkü müşteri temsilcisi bile böyle birşeyi ilk defa duydugunu itiraf etmişti.

Ve sonraki ay yine faturam ödendi bir başkası tarafından..Bu sefer iade yapmadım.Arayan bir bayandı hatta."Sizin kim oldugunuzu biliyorum birazdan polisler gelip sizi alacak" demiştim ve telefon bir anda kapatmıştı...
Ama daha sonraki ayda yine geri çekmişti o ödedigi faturayı.

individual
28-05-2018, 11:35
Cep telefonuna gelen mobil onay ile ödeme almaları gerekir aslında ama işlerine geliyor.

Bana ödeme bir şekilde gelsin para gelsin'de nerden gelirse gelsin hesabı.

Kredi kartlarıda başında müşterilerine verilirken internet alışverişlerine mail order kapalı vermeleri gerekiyordu.

Müşteri talep ederse şubeden gidip açtırır.

Ama niye kapalı versin.Kartı yabancı biri patlatsın.Ben kart sahibinden parayı alayım.

2-3 ay el koyayım o paralara (işleteyim)

Sonra haklı görürsem geri ödeyim kafasındalar.

Türkiyede her zaman önce ödeyin sonra itiraz edin kafasında.

GokhanRS
28-05-2018, 11:51
telefon faturalarımı ödeyecek dolandırıcı aranıyor. ilgili dolandırıcıların dikkatine :)

bluestain
28-05-2018, 13:56
Ele geçirdikleri kredi kart bilgileriyle ödeme yapıyorlar belli olmasın diye ufak meblali işlemler yapıyorlar sonrada faturayı ödediği adamı arayıp para talep ediyorlar aynı bu olayda olduğu gibi eğer gerçek kart sahibi durumu farkederse bankasıyla Iletişime geçip iptal istiyor ama üzerinden 2 3 ay geçtikten sonra banka iptal de yapmıyor.
Eşimin kart bilgilerini çalmışlar eşim de farketmemiş 3 ay sonra anladığında hemen bankayı aradı 3 ay öncekini iptal etmediler

marikan
28-05-2018, 21:50
Bir kaç ay faturanızı hesap kesimi olur olmaz ödeyin. Son ödeme tarihini beklemeyin. Baktılar borç çıkmıyor umudu keserler belki.

207_TR
28-05-2018, 22:31
Geri iade yapmayın dolandırıcı olmasa bile
Karşı tarafın bir şekilde ketö-fedo ile bağlantısı vardır sonra sen onlara para göndermiş olursun. Anlatamazsında durumu...

CloudGrey
29-05-2018, 12:33
evet büyük gün bugünmüş :)

Faturamı ödeyen vatandaş bugün aradı, meğerse ilk faturamı ödeyen oymuş ve mardinde askermiş ...

Benden para çıkmaz kardeşim git işini turkcelle hallet dedikten sonra tehditler küfürler havada uçuştu..
birde aynıları mesaj olarak alındı (süper , artık kanıtım delilim var)

Şimdi bu vatandaşı savcılığı şikayet edip konu hakkında hiç bir önlem almayan benin tehdit ve hakaret mesajlarına maruz bırakan Turkcellide dava etmeyi düşünüyorum.

İlgilenicek avukata tazminatın 4/1 ini veririm :)

Kartal3urak
03-06-2018, 03:26
Herkese merhaba

Son 3 ayda 2 kere başıma gelen olayı anlatıyorum ;

Mart ayının 20sinde telefonuma ben faturayı ödemediğim halde "faturanız ödenmiştir" diye mesaj geldi.
Ve 1 gün sonra tanımadığım birinden bir telefon aldım.

-Abi ben senin faturanı yanlışlıkla ödedim,askerim ne yapalım dedi ?
Sesi naif bir arkadaştı , boşluğuma geldi, ver iban yollim sana 300 lira dedim.
Sonra dedim lan ben ne yapıyorum bu kesin yeni dolandırıcılık yöntemidir.
Geri arayıp , turkcelle durumunu bildir sana geri ödesinler dedim,cocukta bir daha aramadı.
Nerdeyse hazirana geleceğiz hala mart faturam ödenmiş görünüyor cocuk geri ödeme talep etmemiş..

Dün aynı mesaj gene geldi , gene benim faturamı bir ykb kredi kartından ödemiş :)
Bu sefer arayanda yok :D

Turkcell'i arıyorum onlar " biz parayı alalımda nasıl ne şekilde olursa olsun " tavrında..
Hiçbir türlü bi sonuca ulaşamıyorum...
Turkcel geri iadeninde bir zaman aşımı olmadığını söylüyor.
Bakın diyorum bundan 10 yıl sonra adam iade talep etse ne olur?
-iade yapılır deniyor.

Peki turkcell benden 10 yıl sonra şu şu tarihteki sizin adınıza olan yanlış ödemeyi geri iade etti , bize 10 yıl önceki faturadan borcunuz var diyip faiz istermi diye soruyorum.
gene kem küm ediyorlar...

Ne yapıcam bilmiyorum artık

Mayıs Ayı Faturamı Yatırdılar Aynı Şekilde Abi Askeriz Diye 2 Kişi.. Türkcell'i Arıyorum Yatmış Diyo.. Birbirlerinden Nöbetleşe Kulalndıkları Telefondan Haberleri yok sürekli nöbet değişiminde farklı biri arıyo aynı numaradan abi ne yaptın diye.. en son hesaplarına yatırdım parayı.. amk sen askersin 300 liralık faturayı öderken napıodun dedim kıyamadım

Kartal3urak
03-06-2018, 16:30
Şimdi Türkcell ile Görüştüm.. Kredi Kartı ile ödeme yaptığı için iptal edebilir dediler.. bunun sorumluluğunun türkcell de olduğunu yatan faturanın iptal edilmesinin aptalca olduğunu bişey söylediğimde bişey yapamayacaklarını söylediler..

CloudGrey
03-06-2018, 19:31
Ben o yuzden odemiyorum adamlara..
Beni baglamaz gitsin turkcellden alsin,numaramida degistirdim zaten..

individual
10-06-2018, 11:36
YouTube (https://youtu.be/xwQj30CkCHU)

Vtec_2
10-06-2018, 11:50
Akıl almaz yontem! 'Yanlışlıkla faturanızı odemişim' - Son Dakika Haberler (http://m.hurriyet.com.tr/gundem/akil-almaz-yontem-yanlislikla-faturanizi-odemisim-40863371)

CloudGrey
10-06-2018, 19:40
aa ben güncellemeyi unuttum konuyu , numaramı falan değiştirince bana ulaşamayan dolandırıcılar turkcellden ödedikleri fatura bedellerini talep etmiş :) turkcellde geri ödeme yapmış.
cuma günü sözde "yanlış ödenen tutarları" yatırdım.

Hondafatih
11-06-2018, 08:32
ben olsam mükererr ödeme daha yapardım eğer mümkünse bırakın sizden çıksın ilerde birşey olursa alacaklı olun operatörden

CloudGrey
21-03-2019, 15:33
ulan ******cocugu beni savclığa şikayet etmiş kredi kartımı kullandı faturasını ödedi diye :D yarın ifadeye gidiyorum

ya İĞRENİYORUM BU MEMLEKETTEN İNSANLARDAN

Carmageddon
21-03-2019, 15:40
ulan ******cocugu beni savclığa şikayet etmiş kredi kartımı kullandı faturasını ödedi diye :D yarın ifadeye gidiyorum

Geçmiş olsun bu nasıl bir şanssızlıktır, trajikomik bir şey gelmiş başınıza. :)

AşkınS.
21-03-2019, 15:42

Konuyu da ifadenizde belirtin en azından,belki bi yararı olur

CloudGrey
21-03-2019, 15:47
Konuyu da ifadenizde belirtin en azından,belki bi yararı olur

arayan polis memura üstün körü biraz anlatım.adam çözdü zaten
benle beraber bi mağdur daha var oda ilknur :D
herifler faturayı ödeyip ödeyip parayı alamayınca kartımı çaldı diye şikayette bulunuyor :D

ORTADOĞUDA DOĞDUĞUM BU GÜNEDE LANET OLSUN

Ormanci
21-03-2019, 16:06
Vay aq ya işe bak, bu dolandırıcılık yöntemi ayyuka çıkmış olmasına rağmen, aradan kaç ay geçmiş, hala operatör de bu ödeme yöntemine izin veriyor yani ha öyle mi?

Çok komik memleketiz valla ya, millet istediği gibi at koşturur, yine düzeltmesi normal vatandaşa kalır.

Şeylere çok gülerim bi de, adam resmi kayıtlarda "ölü" görünür, hiç bi halt ettirmezler ya, oraya başvurur "sen ölüsün" derler, buraya gider "sen ölü görünüyosun" derler. Ama hiç bi kurum düzeltemez-düzeltmez.

E be anasını bilmemne ettiklerimin evlatları, orada bi tane onun bunun çocuğu memurun işi bu, onun hatası, onun mok yemesi, ama yoooooook, normal vatandaş uğraşacak çilesini çekecek.

Allah vermesin diyorum kimseye...

ghibli06
21-03-2019, 16:21

muhtemelen çalıntı karttan yapıldı ödeme, kart sahibi de o dönem çekilen paralarla alakalı suç duyurusunda bulunmuştur...

AşkınS.
21-03-2019, 16:26
Vay aq ya işe bak, bu dolandırıcılık yöntemi ayyuka çıkmış olmasına rağmen, aradan kaç ay geçmiş, hala operatör de bu ödeme yöntemine izin veriyor yani ha öyle mi?

Çok komik memleketiz valla ya, millet istediği gibi at koşturur, yine düzeltmesi normal vatandaşa kalır.

Şeylere çok gülerim bi de, adam resmi kayıtlarda "ölü" görünür, hiç bi halt ettirmezler ya, oraya başvurur "sen ölüsün" derler, buraya gider "sen ölü görünüyosun" derler. Ama hiç bi kurum düzeltemez-düzeltmez.

E be anasını bilmemne ettiklerimin evlatları, orada bi tane onun bunun çocuğu memurun işi bu, onun hatası, onun mok yemesi, ama yoooooook, normal vatandaş uğraşacak çilesini çekecek.

Allah vermesin diyorum kimseye...

Yanlışlık hayatın her alanında var. Kusursuz iş yapan yok. Onun bunun çocuğu demeniz tuhaf.

CloudGrey
21-03-2019, 16:35
muhtemelen çalıntı karttan yapıldı ödeme, kart sahibi de o dönem çekilen paralarla alakalı suç duyurusunda bulunmuştur...

çok büyük ihtimalle abi.
bakalım yarın gidip ifade vericez ne çıkıcak..

DOHC
21-03-2019, 16:37
Demek ki faturası ödenen kişi gidip şikayette bulunmalı "tanımadığım biri faturamı ödemiş" diye. Kimin aklına gelir.
Bu yöntem, ilamsız icra takibi, telefon yerine salatalık gönderme vs vs vs

lider-58
21-03-2019, 16:41
savcılıkta bir şey çıkacağını sanmam sizin açınızdan en büyük problem çaldıkları zamanınız ve muhtemelen şikayetçi ile telefonda muhatap olduğunuz ben askerim diyen aynı kişi değil kart sahibide mağdur olabilir

fakat fatura ödeme sistemlerinde bir açık var o yüzden kurumlardan fatura ödemesi yaparken bazen şu ifadeyi duyarsanız nakit limitimiz bitti ödemeyi kendi kartıyla yapıp sizden nakit almak isteyen kurum personellerine itibar etmeyin ya kendi kartınızla ödeyin veya nakit tahsilat sisteminden ödeme yapın , sizden nakit para alıp kendi veya müşteri kreti kartı kullanan bayi çalışan veya sahipleri daha sonra bu ödemeleri iptal edebiliyor ve ortaya bir mağduriyet çıkıyor

sizi arayan uyanık bu durumu ve açığı biliyor kendi kartı ile veya çalıntı kartla fatura ödemeyi yapıp işlemi iptal ettiğinde nakit çarptığı para komple cebine kalıyor

Mutlu Değerli
21-03-2019, 16:59
Dün veya ondan önceki gün bankadan müşteri temsilcisi aradı.

''Size acil borçlarınız veya ihtiyaçlarınız için 900TL verelim, geri ödemesi 12ay vadeli 970tl olarak, sadece 70tl faiz'' filan filan överek bişeyler anlattı.

Bende dedim ki kredi kartına zaten borcum baya var, kartı kullanmamak için yanımda taşımıyorum, borçlarım anca böyle azalır dedim olayı kapattım.

Ardına başka bi teklif geldi, bütün fatura ödemelerinizi otomatik ödeme talimatıyla yapın her ay 30tl mi ne bonus kazanın filan dedi.

Yok sağolun ben kendim manuel ödeyince daha bir içim rahatlıyor, 30 40tl kazancam diye kafamın rahatlığını bozamam deyip kapattım.

Bazen gereksiz arayıp boş yere meşgul ediyolar, bu talimatlara uysak, ahanda örnekleri görünüyor, borrrrrrossssssbu evlatlarına gün doğuyor.

Bi de askeriz diyolarmış, askerler b'ananızı tiksin

Ormanci
22-03-2019, 08:55
Yanlışlık hayatın her alanında var. Kusursuz iş yapan yok. Onun bunun çocuğu demeniz tuhaf.

Yani adam zaten tek şey olan işini iyi yapmayacak, üstelik hatasını kendisi düzeltmeyecek, vatandaş uğraşacak, ama küfür edince TUHAF oldu öyle mi?
Kusursuz iş elbette yapan yok, herkes hata yapabilir ama basit basit malca hatalar için de bu olmamalı.

Hayırdır, sen de böyle hatalar mı yapıyorsun da zoruna mı gitti eksiyi bastın? Hadi tüm ülkenin sisteminde bi "ölü" görün de, bak bakalım nasıl çözüyorsun.

Forumlarda bazılarını anlamak cidden güç.

AşkınS.
22-03-2019, 09:27
Yani adam zaten tek şey olan işini iyi yapmayacak, üstelik hatasını kendisi düzeltmeyecek, vatandaş uğraşacak, ama küfür edince TUHAF oldu öyle mi?
Kusursuz iş elbette yapan yok, herkes hata yapabilir ama basit basit malca hatalar için de bu olmamalı.

Hayırdır, sen de böyle hatalar mı yapıyorsun da zoruna mı gitti eksiyi bastın? Hadi tüm ülkenin sisteminde bi "ölü" görün de, bak bakalım nasıl çözüyorsun.

Forumlarda bazılarını anlamak cidden güç.

Benim birilerini ölü gibi gösterme yetkim yok,kendi hatasını kendi düzeltememe işini sistemi bilen birine anlatmak lazım,zira anlayacağını düşünmüyorum. - vermem küfür etmene,ben alınmadım,sadece neye , kime sövdüğün belli değil, bu hakkı da sana kimse vermiyor.

Sistemin problemine değil,ettiğin küfürlere eksiyi bastım,bunu da anlamamış olman manidar zaten.

Aynen forumda " ormanci " nickli daha dün kayıt olmuş kişileri anlamak güç.

Siz yokken biz vardık diyim de hoş gözüksün

Ormanci
22-03-2019, 09:37
Hı hı.. eyi günneeeeer....

CloudGrey
22-03-2019, 09:53
bugün gittim ifadeye...

şikayet eden bu tezgahı kuranmı yoksa gerçekten kartı çalınan vatandaşmı belli değil.
ben olayı anlattım turkcelle konu hakkında mail atmıştım 2-3 tane şikayet kayıdım var savcılık yolu ile istebilinir dedim..

2-3 sürermiş bu tatava..
senide şüpheliden tanığa çekerler bişey çıkmaz dendi..

iğreniyorum bu ülkede yaşamaktan

Özgür Güneş
22-03-2019, 12:27
geçmiş olsun, insanımız zekasını yanlış yerde kullanıyor, bilime eğitime harcasalar şu zekayı dünyanın ilk 5 ülkesinden biri olurduk. Turkcell ve diğer operatörlerin bu konu ile ilgili bir düzenleme getirmemesi ayrı bir komiklik, ya parayı iade etme ya da belli bir sınır getir. Böyle iş mi olur!

G.U.Z.
22-03-2019, 12:53

muhahahahahah

Octane
22-03-2019, 17:14
Benim birilerini ölü gibi gösterme yetkim yok,kendi hatasını kendi düzeltememe işini sistemi bilen birine anlatmak lazım,zira anlayacağını düşünmüyorum. - vermem küfür etmene,ben alınmadım,sadece neye , kime sövdüğün belli değil, bu hakkı da sana kimse vermiyor.

Sistemin problemine değil,ettiğin küfürlere eksiyi bastım,bunu da anlamamış olman manidar zaten.

Bence isini savsaklayan ya da yetkisini kotuye kullanan kisilere yeteri kadar sovulmedigi icin ulke bu durumda. Herkes herkesi Allah'a havale ediyor, hic bir sey olmuyor tabi ki. Biz 5cm yaya gecidinin ustunde dursak gelip ceza yazan, ama kendileri kaldirimda motosiklet kullanip bi de cekil lan diyen polisler gibi ornegin.
Herkes isini dogru durust yapsin, kimse kimseye sovmesin dovmesin. Ama nerde...

Ormanci
25-03-2019, 08:10
Bence isini savsaklayan ya da yetkisini kotuye kullanan kisilere yeteri kadar sovulmedigi icin ulke bu durumda. Herkes herkesi Allah'a havale ediyor, hic bir sey olmuyor tabi ki. Biz 5cm yaya gecidinin ustunde dursak gelip ceza yazan, ama kendileri kaldirimda motosiklet kullanip bi de cekil lan diyen polisler gibi ornegin.
Herkes isini dogru durust yapsin, kimse kimseye sovmesin dovmesin. Ama nerde...

Bir de "rahatsız" oluyor işte adamlar.

Bu ülkenin yarısı gereksiz yaşıyor, ülke kaynağımızı falan tüketiyor ha söyleyeyim. 40 milyona insek kişi başı gelir 50.000 Dolar :D

BARR
25-03-2019, 08:36
İşini düzgün yapmayan insanlar yüzünden hem iş hayatımızda hem günlük hayatımızda abuk subuk işlerle uğraşıyoruz, kaliteli hayat süremiyoruz.

Yigit-Y
25-03-2019, 08:54
Bu ülkede yaşamak şans iken

Kaliteli hayat beklemek mucize babba :):)

CloudGrey
23-05-2019, 14:18
Bugün elime bir kağıt geldi manisa asliye ceza mahkemesinden ; kağıdın sonunda CEZALANDIRILMASINA karar verilmesi denilmiş.

3 temmuzda mahkeme var.

amk yerinde faturam sözde yanlışlıkla ödeniyor.
para geri isteniyor yollamıyorum.
telefonla aranıp tehtid edilıyorum.
bunları ekran görüntülü olarak turkcelle mail atıyorum.
(mailleri bulamıyorum turkcellde benle geri paylaşmıyor)
ama suçlu gene ben oluyorum.

CloudGrey
23-05-2019, 15:00
avukat arkadaşlar bir el atabilirmi bu turkcelle birşey yapamazmıyız