PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Servis Rezaleti HK

bilalMW
29-05-2018, 23:05
Ekşi de dolaşırken gördüm doğruluk payı yüksek geldi paylaştım cidden satış sonrası hizmetler ve müşteri hizmetleri rezaletmiş otomobil işini sadece satmaktan ibaret sanmalara üzücü oysa ki son zamanlarda güzel otomobillerde çıkartmışlardı.

şu an elerim titreyerek sakinleşmeye çalışarak son çare olarak bu konuyu son kez dile getiriyorum. böyle bir hukuksuzluk ve aymazlık, pişkinlik bırakın otomotiv sektöründe 3 çalışanlı konfeksiyon atölyesinde bile görülmemiştir. sorunu çözmeyeceklerini, sorunu çözmeyerek bizi cezalandıracaklarını kendi ağızları ile az önce itiraf ettiler.

sorunu çözmeme nedenleri ise sadece ve sadece konuyu buraya taşımış olmammış. ben konuyu şimdi aktarıyorum sizlere, ve altına mutlaka değerli yorumlarınızı bekliyorum,

eski peugeot 3008 aracımı kardeşime sattım ve araç 9 mart 2018 tarihinde park halinde yandı. kardeşime sattığım araç park halinde yandığı için kendimi aşırı derecede suçlu hissettim ve durumun bir an önce çözülmesi için girişimlere başladım, başlamaz olaydım. araç kapalı çalışmaz iken, kontak kapalı iken elektrik hattından çıkan bir arıza sonucu konsoldaki plastik aksam ve çevresi yandı. polis çağırıp tutanak tutuldu. araç incelenmesi için peugeot servise çekildi. servis inceledi kullanıcıda kusur yok dedi. istanbul'dan ekip geldi baktılar bizden kaynaklı bir şey bulamadılar. bilirkişi beklendi derken uzun bir süreç sonrasında bizden kaynaklı bir hata bulunamadı. bunu bulmak için aracı didik didik eden çok ciddi bir çalışmaları oldu. aracın tüm bakımları serviste yapıldı, yanma nedeni büyük ihtimalle serviste takılan alarmdı. bu alarm da faturalı ve kayıtlı. zira o dönemde aynı düzenekte bir alarm 120 tl'ye takılırken tam olarak 800 tl bir rakam ödemiştim. yangın büyük ihtimalle alarmdan çünkü aracın kontağını kapattıktan sonra devrede kalan tek elektrik sistemi alarm hattı idi. yine araç aküsü 10 dk kullanıldıktan sonra tüm sistemlerin elektriğini otomatik olarak kesmesine rağmen sadece alarm-merkezi kilit hattının elektiriği kesilmiyordu. zaten yangın da alarm ve sigorta kutusunun olduğu bölgeden yayılmıştı. ancak genel merkez bizi borçlu çıkarmak sonradan takılan double(takılırken kesinilikle soket kesme kablo ekleme yok-resmi ürün ve oem tam uyumlu) ve led-far ampülü(bildiğiniz h7 ambülün led olanı) hakkında söylenip durdular. öyle ki her cümlenin başına double'lar sonuna ledfar'lar getirerek yorucu cümleler kurdular. hatta genel merkezde bu işlerin başındaki sakin kişiliği ile tanığım hanım bu iki aksamdan bahsederken programın ortasında heyecanlanan şirin payzın'a dönüşüyor "-ama efendim ledfarlar doubllar takmışsınız bir de hak iddia ediyorsunuz" a dönüştürüyordu.
araç 9 mayıs itibari ile tam 2 aydır serviste. aracı görmeye her gittiğimizde araç biraz daha sökülmüş ve toplanması imkansız hale gelmiş bir durumda bizi bekliyor. servisin olaya yaklaşımı ise "dbayağı dağıttık" şeklinde. yani başladıkları işi bitirip aracımızı veremiyorlar. dahası ne zaman vereceklerini de bilmiyorlar. her gitmemizde 10 gün sonra diyorlar. 10 gün sonra gidince yine 10 gün sonra diyorlar.

bu arada yıllardır 106-206- 3008 ve 3008 suv gibi araçlarının ruhsatlı sahibi oldum. bizzat alıp kullandım. inanın araçların hepsi ödediğim parayı sonuna kadar hak eden araçlardı. adamlar yıllar süren arge çalışmalarından sonra çok daha iyi araçlar üretiyor şu an. ancak yerel yöneticiler ve servis çalışanları üç kuruş uğruna güzelim markanın algısını mahvediyorlar. türkiye'de peugeot'ya olan önyargının en önemli nedeni peugeot türkiye'dir. markayı çok sevmeme rağmen peugeot türkiye o kadar absürd işler yaptı ki garantisi dolsun 3008 suv'u da satıp adam gibi servisi olan herhangi bir japon markası araç alacağım.
çevremde ısrarla tavsiye edip peugeot aldırdığım arkadaşlarıma karşı da bu servis işbilmezliği yüzünden mahcubum.

3008 suv alırken öyle bir dolandırılma hikayem var ki... sadık müşteri indirim hakkım olan 2500 tl yi gasp eden satıcı ile ilgili tüm çırpınmalarıma rağmen genel merkez ikinizin arasında olmuş bir olaya karışamayız dedi. sanki gidip falanca galeriden araç almışım gibi...*kısaca önceki aracım peugeot olduğu için 2.500tl indirim hakkımı gasp eden adam parayı cebine indirip bana hediye ettiğini söylediği boya koruma için fatura kesip sadık müşteri indirimini cebe attı. fuarda en tepedeki kişiye kadar ulaştım. linked bağlantılarından derdimi anlattım. yok - yok - yok. her biri bir çıldırtma filmi olabilecek pek çok olay yaşadım servislerde. bir gittiğim servise bir daha gitmedim. her seferinde başka bir peugeot servisini denedim. periyodik bakımlar için şehir dışından servisler denedim. ben hakkaten peugeot fabrikasında bu araçları üretenlerin emeğine üzülüyorum. onlara saygımdan markayı asla kötülemedim ama bizimkiler gerçekten kötü be sözlük...

resim(aracın 15 mayıstaki hali)-2 ayda bu kadar
Hızlı ve Kolay Resim Paylaşımı - resim yukle - resim paylaş - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/x62axd)

edit1: sevgili sözlük dostları. manevi desteğiniz peugeot'nun desteğinden çok çok önemli özelden yazan arkadaşlara da sonsuz teşekkür. bir kaç noktayı aydınlatmam gerekiyor. serviste bekleyen araç ile ilgili genel merkezin bekletme gerekçesi "yedek parçanın üretimden kalkmış olması imiş" aracın son üretim tarihi 2016. bu şu anlama geliyor. avrupa birliği yasalarına göre 2026'ya kadar aracın tüm yedek parçası bulundurulmak zorunda. hatta 2005 yılında sahip olduğum daihatshu marka aracım 1992 modeldi. adamlar ne parça istesem getiriyordu. bunu nasıl başarıyorsunuz diye sorduğumda bana verdikleri yanıt, aracın son üretim tarihinden itibaren 16 yıl boyunca istenilen her türlü yedek parçayı stokta tutmak zorundayız demişti. markanın insiyatifine bırakılan durumda ise en az 10 yıl parçayı temin etmek zorundalar. peugeot türkiye'nin açıklaması, parça yok, parça üretimden kalktı, başka araçlardan söküp parça temin ediyoruz. yani özrü kabahatinden beter.

edit2: mahkeme ve hakem heyetne gitmem ile ilgili önerilerde bulunan dostlarım var. daha önce üretim hatası bilirkişi tespiti ile sabit touran aracımızın parasını almamız tamı tamına 11 yıl sürdü. 11 yıl, mahkeme dosya git gel... bu yöntem maalesef ülkemizde işlemiyor. hakem heyeti ile ilgili olarak garanti süresi dolan ürünün servis süresi ile ilgili bir sınırlama maalesef yok. araç garanti süresinde olsa 30 gün gibi bir limit vardı.

edit3: 3008 suv alırken 2500tl dolandırılmam ile ilgili neden ayrı başlık açmadığımı sormuş bir dostum. o olayın sonuçları sadece beni etkiledi, ancak serviste yanan araç kardeşime sattığım araç ve 2 aydır çoluk çocuk perişan oldular. genel merkez bu mağduriyet ile ilgili bir yedek araç temin etmedi bize. kasko ise sadece 15 gün boyunca veriyor bir sigorta dönemi için.
bu 3008 suv dolandırılma olayını tüm çözüm yollarını tüketmeden sözlüğe bile taşımadım. 1,5 yıl boyunca peugeot türkiye çözecek bayii bendne gasp ettiiği ücreti ödeyecek diye bekledim.

edit4: bakın aşağıdaki linkte efendi efendi anlatmıştım. türkiye'de yerel marka temsilcilerinin sorun çözme anlayışı sadece arayıp gaz almaktan ibaret. ceplerine dokunmayan çözüm bin yaşasındır. oysa mutsuz ettiğiniz, sonradan gönlünü alamadığınız bir müşteri kaçan bin müşteri demektir. ben şu an gücümü sadece başımdan geçen olayları daha fazla kişiye duyurmaya çalışmak için kullanıyorum. keşke herkes başından geçen iyi ya da kötü tecrübeleri daha çok paylaşsa. bu arada aşağıdaki linkte anlattığım problem ve forumdaki tiplerin yorumları eksisozluk kitle kalitesinin en büyük ispatıdır bence.
<https://forum.donanimhaber.com/…122336742#122336742>

edit5: ilk problemde dünyaya isyan eden ergen tavrı ciddi bir sorunun bile önemsenmemesine neden olur. sozlukte başlık açacaksam elli defa düşünüyorum. peugeot türkiye ile tüm çözüm yollarını tüketmeden buraya yazmak doğru gelmedi. peugeot kayseri tekin otomotiv'de peugeot 106 aracımın stepnesini çaldıklarında yıl 1999'du. (38fa179). insanlarım güvenip güvenmemekte tereddüt ettikleri markalar bu gibi durumlar karşısında çok daha hassas olmaları gerekirken 3 kuruş hesabı ile tamiri imkansız bir duruma sokuyorlar kendilerini. türkiye'de markanın algısı belli iken olumsuz hikayemle kimseyi zora sokmak istemedim.

*burada yazdığım bütün problemler, ve buraya yazmadığım başka başka pek çok problem, sizinsesiniz@peugeot.com adresine de defalarca bildirilmiş müşteri temsilcilerine tekrar tekrar anlatılmıştır.

edit 6:(11 mayıs) bugün beni bu entryler üzerine 2 kere daha aradılar. yedek parçaların yolda olduğunu söylediler, daha önce talep ettiğimiz ikame araç çözümü kabul etmediler, aracınız en kısa sürede onarılacak dediler....yani bolca laf, laf, laf.
sonra tekrar aradılar;
-ekisisozlukte yer alan entrynizi silecek misiniz?
+neredeyse 2 yıl önce yaşanmış ve hala çözülmemiş aktarılan mağduriyetim ile ilgili bir şey yapacak mısınız? yoksa alıcı-satıcı ilişki mi diyeceksiniz? 2500 tl param haksız yere alındı.
- yeni bir şey yapmayacağız.
+mevcut durum değişmedi ki neden sileyim.
-o halde durumu ilgili birimlerimize bu şekilde ileteceğim. (ilgili birim derken hukuk biriminden bahsedildiğini hemen anlıyorsunuz.)
bugünkü diyaloglarımız da son derece soğuk ve yapıcı olmayan, tüketicinin sorununu çözmektense gözünü korkutmaya yönelik diyaloglardı. zamanında çözmedikleri bu 2 sorun için hala ayak direyerek ne kadar problemli bir durum yarattıklarının farkında değiller.
bu sorunun çözülmesi için, 3008 crossover problemi ile ilgili ikame araç verecekler.
baykaraların yapıp da müşteriye vermediği sabit müşteri indirimini bayiiden alıp müşteriye verecekler. çözümü bu kadar kolayken dolambaçlı yollarda devam ediyorlar. * bu arada konuşmalarımız kayıt altında haa.

edit7:(13 mayıs) akşam 16:00 gibi bu işi yönetemeyen sorumlu kardeşimi aramış.
-falanca bey sizin neyiniz oluyor?
+kardeşim
-aracı yaktıktan sonra mı size sattı?
+hayır
-kardeşiniz fazla donanım taktığından araç yandı
**kardeşi kardeşe kırdırtmaya çalışan halkla ilişkiler çözümü. kaldı ki burada ses getiren aracın yanmasından çok aracın 2 aydır serviste durması, ve diğer meselede 2 yıldır el konulan sabit müşteri indirimi ile ilgili işlem yapılmaması. sorunları bu şekilde çözmeye çalışan kurumsal yöneticiler olması çok acı be sözlük.bu olayın sonunda *marka nasıl yönetilemez belgesel metin yazarı olarak diploma alacağım sanırım.

edit8: (24 mayıs):sevgili sözlük an itibariyle aracımız serviste yeni parçalar gelmiş takılıyor. 22 mayısta teslim edilecekti hala bekliyoruz. firma yetkilileri kardeşimi arayıp ekşisozluk'te yazıyı kaldırmazsam dava açacaklarını söylüyorlarmış. ben şiştim siz şişmeyin. müşteri memnuniyeti dışında her yolu deneyen anlayış umarım avrupa standartlarında yapıcı bir anlayışa bırakır yerini. peugeot fransa müşteri memnuniyeti konusunda avrupa'nın 1 numarası ödülünü almış. sayfalarına da gururla koymuşlar.

edit9:(28 mayıs) sevgili sözlük aracım hala serviste. servisten verilen bilgi gelen malzeme uymamış hala parça bekliyormuşuz. fransadan yeniden parça gelecekmiş. 80 gün oldu. bir aracın saatler içinde banttan çıktığı otomotiv endüstrisinde servisten çıkamayan aracı beklediğimiz 80. gün

edit10:(29 mayıs) nihayet servis dışında genel merkezden bir yetkili ile görüştük. şimdiye kadar hiç konuşulmamış gibi bir tavırla 2,5 aydır bu iş ile ilgili bir girişimde bulunulmamışçasına -ağır hasarlı bir aracı servise getirdinizse servisin yapacağı zamanı beklemek zorundasınız- gibi daha pek çok yersiz ve geçersiz gerekçe ile bu işin görünür bir zamanda çözülmeyeceğini ima ettiler. daha önce vaad ettikleri ikame aracı sorduğumuzda *olayı medyada paylaşıp bir de bizden yardım mı bekliyorsunuz* dediler. beklentinin yardım değil işlerini yapmaları, daha önce verdikleri ikame araç sözünü tutmaları olduğunu söyleyince de *onu bizi şikayet etmeden düşünecektiniz* dediler. işin yakın bir zamanda çözülmemesi için ve bu yazı kaldırılmadan çözülmeyeceğini ima ettiler. bütün anlamlı sorularımıza kayıtlara girmemesi için susarak cevap vermeden cevap vermiş oldular. daha önce bir kaç kez arayıp *yazıyı kaldıracak mısınız?* sorularından sonraki sessiz bekleyiş ve *tamam o zaman* gibi söylemlerin ne olduğunu yeni anlıyorum. aracımız parçalanmış bir şekilde serviste ve aracı teslim alamıyoruz. yapmıyorlar da. hukuksuzluğun ve sözünü tutmamanın erdem sayılmadığı bu mecrada konu ile ilgili öneri yardım ve desteklerinizi bekliyoruz.

* arkadaşlar 1 saat içinde gelen mesajlarınız o kadar değerli ve o kadar kıymetli ki, firma yetkilisinin aşağılayıcı ve önemsiz bir varlık gibiymişiz tavrına karşılık enrty altına yazılanlar ve özel mesajlar öyle güzel moral oldu ki, sadece ürün ve markaya karşı değil tüm olumsuzluklara karşı çok daha güçlü hissediyorum şu an. ciddi anlamda ezilenlerin sesi olan eksisozluk iyi ki varsin. sozluk dostlarım iyi ki varsınız.

**dostlar, an itibariyle 400 entryi tek tek okudum. genelde markaların türkiyedeki iplemez davranışı ile ilgili ile ilgili bu gibi durumları görünce *bu yüzden bu ülkede yaşanmaz* derler ya, tam tersi bu yüzden bu ülkede yaşanır. yani bir mazlumun durumu iki saatte ekşisozlukte gündemin ilk maddesi oluyor. bu konuya sahip çıkanların çoğunu aracı bile yok, araç alma umudu 5 yılda gerçeğe dönüşmeyecek insanlar da var, otomobil ile hiç ilgisi olmayan insanlar da var, bu dayanışma her yenilgiden sonra nasıl baş edeceğiz bu mağlubiyetle derken bizi yeniden ayağa kaldıran güç...hep var olun

***olay tek başına bir şey kazanarak kendi sorununu çözüp işin içinden sıyrılmak asla değil. kimseye bu haksızlık yapılmasın. fransada hangi koşullarda hizmet sağlanıyor ve müşteriye nasıl davranılıyorsa burada da öyle olsun. hele ki kendi insanımız bizim ülkemizde bize 3. dünya ülkesi vatandaşı muamelesi yapıyorsa, buna engel olmak bizim elimizde. ben hakkımı almışım ama haksızlık diğer servislerde devam etmiş. inanın hiç bir anlamı yok. böyle bir durum da beni zerre mutlu etmez. bu gibi olaylar sonucu tepkinin boyutu firmanın davranışında kalıcı değişim yaratmıyorsa kıymeti yok.

29 mayıs 2018 peugeot rezaleti - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/29-mayis-2018-peugeot-rezaleti--5669051)

Schumi
30-05-2018, 00:08
Büyük rezillik. Bir otomobili üreten fabrikadan çıktığı hal ne olursa olsun. İsterse çöpten olsun araba, markayı piyasada güvenilir kılan satıldığı ülkedeki marka yönetimi ve servis ağıdır. Ben sadece 1 kere sıfır Peugeot aldım ve servis ile işim oldu. Onda da memnun kalmadım. Sorun yaşamadım ama memnun kalmadım. Maalesef Peugeot servis konusunda iyi değil.

Octane
30-05-2018, 01:42
Dışarıdaki kimseye güvenmeyip yetkili servise güvenmek bana göre bir sorun. Dışarıda hiç iş yapamayacağına emin olan kişiler yetkili servislerde çalışırlar, o yüzden ben sadece garantide olan aracımın yağ değişimlerini yetkilide yaptırırım.
Mesela yetkili serviste ben alarm falan gibi şeyler kesinlikle taktırmam. Kendim takarım daha iyi.
Keza vag grubunda garanti bitmeye yakın 'aracın garantisini uzatacak mısınız' sorusuna hayır cevabı vermenizle birlikte servisin size ücretsiz güncelleme yapması, sonrasında da kısa süre sonra garantinin bitimiyle aracınızın sorun çıkarması,
Yağ yakan toyota 1.4 dizellerdeki sorunun ortadan kaldırılması için toyota'nın Türkiye'deki servislere motor değiştirin demesine rağmen toyota Türkiye'nin motor no değişimi ile uğraşmak istememeleri sebebiyle sadece parça gönderin baba bizi motor falan uğraştırmayın deyip hem mesai yazdırıp hem de işten kaytarması,
Range roverların sürekli bozulması, her bozulduktan sonra yetkilide yapılıp gelip geri bozulması sonucu kullanıcı hatasına dönmeleri,
Türkiye'deki tüm yetkili servislerin garanti sürdürülmesi için bakımları mecburen yetkili servislerde yapılmasını zorunlu koşması ( oysa dışarıdan aldığınız yağ yağ filtresi vs vs faturalarını ibraz ederek garantiden faydalanabilirsiniz),
Özellikle opelin bir ayrı gıcık olması,
Servis çalışanlarının otomobilin o'sundan anlamayıp test sürüşünde gazlayıp gelir gelmez gavur malı gibi turbolu aracı stop etmesi,
Vs vs gibi yaşadığım şeyler yüzünden
Yetkili servislerle muhattap olmaya çalışmamanız, hemen bir fransızca tercüman kullanarak direk peugeot fransaya ulaşmanız, sorununuzu oradan çözmeye çalışmanız en mantıklı hareket olacaktır.
Geçmiş olsun.

CafCaf
30-05-2018, 03:01
Büyük rezillik. Bir otomobili üreten fabrikadan çıktığı hal ne olursa olsun. İsterse çöpten olsun araba, markayı piyasada güvenilir kılan satıldığı ülkedeki marka yönetimi ve servis ağıdır. Ben sadece 1 kere sıfır Peugeot aldım ve servis ile işim oldu. Onda da memnun kalmadım. Sorun yaşamadım ama memnun kalmadım. Maalesef Peugeot servis konusunda iyi değil.

peugeot çalışanlarını önemsemeyen bir şirket genel merkezde aynı şekilde bayiler dahada hat safhada çalışan ustalar ordu için konuşayım asgari ücret maaş yemek sigorta memnuniyet pirimine çalışıyor herkes mutsuz işler düşük doğal olarak gönülsüz oldukları için salla gitsin modundalar.

merdal
30-05-2018, 07:51
ekşiye yazdım buraya da yazayım. bi firmanın tüketicisiyle kavga etmesini anlamıyorum. ulan adam senden araba almış. zaten satamıyosun, satabildiğin 3 4 kişiye de böyle davranırsan *** satarsın bi daha. Sen koskaca Peugeot Türkiyesin adamın sorununu çözmek bu kadar mı maliyetli, bu kadar mı zor? Şimdi daha mı iyi oldu? Google'a Peugeot yazan yıllarca bunları okuyacak.

Low-Rider
30-05-2018, 08:02
Peugeot müşteri ilişkileri ve memnuniyeti cidden vasat. Zamanında çok basit bir iş için inanılmaz yokuş yapmışlardı.

Yaşanan olay acaip can sıkıcı.

220T
30-05-2018, 08:07
Arabayı üreten ekzosferden, tamir etmeye çalışan magmadan.

BARR
30-05-2018, 08:23
#Peugeottürkiye

Bu adamların ellerinde yüzlerce atıl test arabası veya şirket arabası var. Bugün 100.000+TL olan piyasada araba satmak için en önemli şey müşşteri memnuniyeti 90'lı yıllarda değiliz. Ve senin için bir maliyeti olmayacak bir durumu gerçekleştiremiyorsan bence asıl gözden geçirmen gereken;

Genel merkezde aylık sana onlarca bin tl maaş alan yönetim kadronu elden geçirmek olacaktır. Adama vereceğin bir aracın sana maliyeti aylık mebla olarak 0 tl zaten elinde var ama o bir sürü çalışanın belki 100-200.000TL aylık sana maliyeti hiç bir işe yaramıyormuş onu görüyorsun onları değiştir önce.

canimrecepcim
30-05-2018, 08:29
Ben VW servislerinden iğreniyordum ,ama bu da başka bi boyutmuş.

Diğer japonlar nasıl bilmiyorum ama Subaru'nun servisinden muazzam memnunum.

Ormanci
30-05-2018, 08:36
Sırf Peugeot değil ki, ülkede hangi "yetkili" servis bakkal kafasında değil?

Hesapta tanıdık servise balata-volan vs. setinin hatalı olduğunu, değişmesi gerektiğini söylüyoruz, servis müdürü denen zat "balatayı değiştirin" diyor havalı bi şekilde, sanki toprak bağışladı... Tabi volan değişmeyince hata bir süre sonra tekrar nüksediyor. Yine gidiyoruz, bakın yine oldu, volan da değişmesi gerekiyor. Servis elemanı ne dese beğenirsiniz, "zaten geçen sefer de boşa değiştirmiştik, bilmemkim bey olmasa zaten değişmeyecektik, bir daha değiştiremeyiz".

Bi güzel sıçtım sıvadım, herifin gözleri fal taşı gibi açıldı. Sonra o tanıdık denen sünepeye ulaşmaya çalıştım, eğer büyük bi tesadüf değilse lavuk her seferinde kaçtı. Ben de artık daha fazla uğraşmadım, kullandım öyle.

Ülkedeki her servisi aratın, hepsinin Şikayetvar vs. üzerinde veya böyle forumlar, ekşisözlük vs. üzerinde en az bi vukuatı var. Haklı oldukları vakalar vardır ama sayılıdır büyük ihtimalle :)

Yetkiliye gidip sanayideki servislerden kaçanlara sadece gülüyorum. Geçende bi forumda adamın biri başkasına alıntı yapmış dışarıda parça değişimi vs. ile ilgili.. Bir de çok biliyormuş gibi "yetkili servisteki orj. parça dışarı verilmiyor, bana Bosch, Valeo demeyin çok gülerim ahahahaha" demiş ukala ukala. Mal, madem bilmiyorsun ki ana tedarikçi, üretici bunlar, konuşma bari. Ben de giriştim, arabanı bi dolaş, kaputu aç, farlara, anahtarına falan bak, nerelerde AL, Hella, Valeo, Bosch vs. yazıyor, say, sonra gel burada yaz dedim.

BARR
30-05-2018, 08:43
Sırf Peugeot değil ki, ülkede hangi "yetkili" servis bakkal kafasında değil?

Hesapta tanıdık servise balata-volan vs. setinin hatalı olduğunu, değişmesi gerektiğini söylüyoruz, servis müdürü denen zat "balatayı değiştirin" diyor havalı bi şekilde, sanki toprak bağışladı... Tabi volan değişmeyince hata bir süre sonra tekrar nüksediyor. Yine gidiyoruz, bakın yine oldu, volan da değişmesi gerekiyor. Servis elemanı ne dese beğenirsiniz, "zaten geçen sefer de boşa değiştirmiştik, bilmemkim bey olmasa zaten değişmeyecektik, bir daha değiştiremeyiz".

Bi güzel sıçtım sıvadım, herifin gözleri fal taşı gibi açıldı. Sonra o tanıdık denen sünepeye ulaşmaya çalıştım, eğer büyük bi tesadüf değilse lavuk her seferinde kaçtı. Ben de artık daha fazla uğraşmadım, kullandım öyle.

Ülkedeki her servisi aratın, hepsinin Şikayetvar vs. üzerinde veya böyle forumlar, ekşisözlük vs. üzerinde en az bi vukuatı var. Haklı oldukları vakalar vardır ama sayılıdır büyük ihtimalle :)

Yetkiliye gidip sanayideki servislerden kaçanlara sadece gülüyorum. Geçende bi forumda adamın biri başkasına alıntı yapmış dışarıda parça değişimi vs. ile ilgili.. Bir de çok biliyormuş gibi "yetkili servisteki orj. parça dışarı verilmiyor, bana Bosch, Valeo demeyin çok gülerim ahahahaha" demiş ukala ukala. Mal, madem bilmiyorsun ki ana tedarikçi, üretici bunlar, konuşma bari. Ben de giriştim, arabanı bi dolaş, kaputu aç, farlara, anahtarına falan bak, nerelerde AL, Hella, Valeo, Bosch vs. yazıyor, say, sonra gel burada yaz dedim.

Ben İzmir Enriko Alibertide 500X'ın son bakım macerasını anlatsam buraya ağlarsınız :)

Periyodik bakım yani arabadan getirdim yine orada yaptırdığım bir önceki faturayı koydum servis elemanı 404 not found hatası verdi, hadi dedim sen takıl böle ben gidiyorum.

karsiyakaliozi
30-05-2018, 08:44
Peugeot tr den yetkili servisler bile çok şikayetçi gazetelerde her ay 2-3 bayi iptali ilanı görüyorum adamlar her şekilde rahatsızlık veriyor belli satanda alanda şikayetçi.

tolga_55
30-05-2018, 08:47
Samsun içinde söylüyorum. Ne yetkili servisi ne de diğer özel servisler faydasız. Aracınız büyük arıza çıkarsında çökelim derdindeler.

CloudGrey
30-05-2018, 08:49
bu adamlarla hiç uğraşılmaz.

Benim renault'la böyle bir derdim vardı.

Konusuda budur ;
http://www.techturkey.com/forum/body_works/231858-renault_bile_cozemiyor.html

Aldım yanıma fransızca bilen bir arkadaş yaz dedim mail, yazdık cevap geldi 2 gün sonra renault mais bilmemnesi bizi aradı arabayı aldılar 2 güne yaptılar bedevaya şimdi ok gibi :)

b.arica
30-05-2018, 10:12
Bir kere daha peugeot'tan nefret ettim.

merdal
30-05-2018, 10:29
bu arada ekşide konuyu güncellemiş yazan kişi. Dün akşam Peugeot Türkiyeden birisi arayıp ikame araç verip aracı yapacaklarını, ilk bakımı da ücretsiz yapacaklarını söylemiş. İnsan gibi muamele görmenin ne kadar zor olduğunu görmüş olduk.

Ben tüm bunları millet olarak kendi kendimize yaptığımızı düşünüyorum. Bi servis çalışanı veya müdürü elinde olsa bile benzer durumlarda gereken çözümü sağlamaz. Elinde değilse zaten kılını kıpırdatmaz, uğraşmaz senin için.

mehmetRS
30-05-2018, 10:42
Çok üzücü gerçekten, sabır taşı olsa çatlar, peugeotda durum böyle citroende de farklı değil.
Çok basit bir tecrübemi paylaşayim, servise bakıma bırakmıştım, baskı balata felan değişecekti,
arkadan bir lakırtı geldiğini söyledim, onuda giderirmisiniz ne gerekiyorsa okeyim diye.. ( ben arka amortisör takozları değişir diye düşünüyordum zira yaygın bir sorun c4 lerde )
Akşam vakti oldu aracı teslim almaya gittiğimde, baskı balata değişmiş, arkadaki lakırtı giderilmiş ( gerçekten ses gelmiyordu) Araca arkasıyla ilgili ne yaptıklarını sordugumda, stepne takımı hareketli, onu tekrar sabitledik dendi, okey dedim çıktım.
Gerizekalı mehmet, kontrol etsene :)
Eve geldim, ya dedim açayım şu bagajı bakayim nasıl sabitlemişler, olmayan bir parça bir aparat mı var acaba orada? Amacım görüp öğrenip, fotosunu paylaşmaktı, hani eksik parçanız varsa c4'cüler, ses bundan olabilir diye..
Birde ne göreyim :D :D stepne takımını tutan bir kayış var üstte, tamam onu sıkmışlar ve sıkabilsin diye stepnenin altına, stepne havuzunun dibine yani ; şu sıkınca patlayan balonlu naylonlardan bir kaç kat katlayıp koymuşlar, birde eski püskü bir kavuçuk küçük bir parça otomobil paspası koymuşlar :D
Finalde ses kesilmişti fakat yahu sen yetkili servissin arkadaş, allah belanı versin senin :)))
Aradım bir dünya saydırdım ağzıma geleni, bu işlem için naylondan ve kavuçuktan koydukları şeylerin parasını faturaya, bagaj ses sorunun giderilmesi diye nasıl yansıttıklarıyla ilgili biraz repertuarımı zorlayıp rahatladıktan sonra kapattım telefonu..
En son küfrederken nefes almakta zorluk çeken adam düşünsün diyip bir daha aradıklarında da bakmadım. Çünkü o kadar çok küfür ettim ki haklıyken haksız konuma düşecek laflar ettim ama rahatladım.
Zaten avcılarda bir servis di, bir dahada gitmicem oraya, tesadüfen yolum düşmüştü öyle gitmiştim.
Böyle bir anımdı paylaşayım dedim :)

turboman
30-05-2018, 11:05
Pejolarda orjinalden elektrik kesme sistemi vardır yani aracın kendi kendine yanma ihtimali yok
Teyp i bahane etmişler teypte farklı olsa dahi bi sıkıntı olsa sigortası atar hem teybin üstünde hemde sigorta kutusunda sigorta vardır bu varsayımıda eledik
Led farı direk eleyelim çünki kullanılmıyor farzetki kullanırken bile olsa sigortası atar
Geriye birtek alarm kalıyor ama alarımında arasında sigorta olur bi sıkıntı olmaz ama montajında işgüzarlık edip sigortayı iptal edip taktılarsa ondan yapabilir ama bunların hepsi varsayım bence incelemeyi düzgün yapıp neyden yandığını bulabilmeleri gerek yoksa servis itiraz etmeye kıvırmaya devam eder

KÖROĞLU
30-05-2018, 11:17
Herbokolog olan servis çalışanı arkadaşlar ülke genelinde yaşanan herhangi bir sıkıntıyı "kullanıcı hatası" diyerek son tüketiciye itelemeyi çok seviyorlar.

Sonra müşteri memnuniyeti kasıyorsun. Belki adam gerçekten bir halt işledi yanmasına sebep oldu ama öteden beri gelen bu durum güvenilirliklerinin yitmesine sebep oluyor.

serkanokan
30-05-2018, 12:26
Peugeot marka ve yetkili servis memnuniyetsizliğini bu hafta ben de yaşadım. Konu açsam mi diye düşündüm ama açıkçası üşendim de.

2012 model 70bin km'de 1.4 dizel otomatik 208'im var. Sorunum şöyle, yolda seyir halinde giderken aniden "motor arızası acil servise gidin", "şanzıman arızası acil servise gidin", "hill holder arızası acil servise gidin", "start&stop arızası acil servise gidin" uyarılarını art arda sıralayarak araç kendini koruma moduna alıyor ve 30km hızı geçmiyor. Motoru durdurmanızın ardından da tekrar çalışmıyor, ta ki 1 saat bekleyene kadar. 1 saat sonra çalıştığında da sadece motor arızası sinyali çıkıyor. Arabam yetkili serviste bilgisayara bağlandığında "gerilim sabit tutma düzeneği", "enerji akümülatörü veya gerilim regülatörü", "vites kolu sinyal arızası", "beyin uyku fazının gerçekleşmemesi veya tamamlanmaması", "motor beyni ile bağlantı yok" arızalarını verdi. Ertesi gün servisten haber geldi ve herhangi bir parçada sorun bulunamadığını, motor, şanzıman ve bsi beyinlerine güncelleme yapıldığı söylendi.

Arabamı teslim aldığımın ertesi günü sabah saatlerinde otobanda 120km hızla cruise control devrede yola devam ederken aynı arızaları tekrar aynı sırayla verdi ve Ankara çevre yolunun sabah trafiğinde en sol şeritten en sağ şeride geçene kadar gazın sonuna kadar basmama rağmen hızım 30km'ye düştü ve yol vermeyen bir tırın altında kalma gibi ciddi kaza tehlikesi atlattım. Allah korusun benim canıma veya malıma bir şey olsaydı, YETKİLİ SERVİS(!)'in yazan onca hata koduna rağmen sorun tespit edilemedi gibi bir ihmalkarlığı cezasız mı kalacaktı?

Arabam tekrar servise çekildi ve bilgisayara bağlanınca bilgisayar gaz pedalının çalışmaması sorunu diye bir sorun çıkardı. Parça ellerinde yok ve 755 tl ücreti var. Aynı sorunu ben 4.yaşayışım ve yetkili servise bu sebepten dolayı 2. gidişim. Özel peugeot servisleri ve elektronikçiler de sorunu bulamadı. Servis bilgisayarı her yolda kalışımda çözüm üretmeyi sadece bilgisayara bağlayarak bulmaya çalışıyor. Elektrik tesisatını gözle bile kontrol etme gereği duymuyorlar. Sebep olarak bilgisayar bize ne söylerse biz onu yapmakla yükümlüyüz diyorlar.

2012 yılında sıfır km 208 alan, ve daha 12.000km'deyken aynı sorunları yaşayan bir arkadaşım daha var. Onun da sorunları çözülemedi ve çözümü arabasını satarak buldu.

G.U.Z.
30-05-2018, 12:47
**son durum***(30 mayıs) 11:20'de yedek araç teslim edildi. beyaz peugeot 301 dizel manuel. 3000 km.
olabilecek en kotu modelini vermisler böyle bir magduriyette, konu Fransa'ya taşınır korkularindandir o da

ErkanCanS
30-05-2018, 12:50
Doğuş - Esenyurt'ta arabamın yakıt pompasını değiştirdim garantiden. ( 1.5 ay sonraya randevu vermişlerdi. ) Arabayı teslim aldım , Merkezi kilit sistemini bozmuşlar. 2 gün sonra merkezi kilit sistemini tamir ettiler. Bu sefer kornayı bozmuşlar. Kornasız 1 ay dolaşmak zorunda kaldım. İzmir'e sınavlara gittim geldim. Kornayı tamir ettiler , arabayı bana tavanın iç döşemeleri ve sanruf açma tuşunun etrafına yağ bocalanmış , yağlı eldivenler koltuğun üzerinde duruyor halde teslim ettiler. Servis danışmanı beni arıyor araba hazır gelin teslim alın diye. 10 dakika sonra doğuşta oluyorum , mesaim bitti diye basıp gitmiş beyfendi.

arda35
30-05-2018, 13:16
Bu başlık birkaç hafta evvel de açılmıştı, ama ilgi görmedi o günlerde. Son haliyle ''29 mayıs peugeot rezaleti'' iyi desteklendi. İki günde geri basmış distribütör. Muhtemelen devamını da getirecekler. Adamı böyle öperler işte.

Burak SARIKAYA
30-05-2018, 14:50
Gerek çalışanlara verilen ücretlerin yetersizliği gerek çalışma koşullarının ağırlığından dolayı ülke genelinde özellikle otomotiv sektöründe teknik eleman kadrosu ciddi derece sıkıntı çırak yetişmiyor sevgili arkadaşlar! Mağdur olan arkadaşa çok geçmiş olsun Allah sabır versin yaşadığı hisleri iyi anlıyorum bende bu ve buna benzer sıkıntıları yaşadım doğuş 2013 model 30 binde cupramı onaracağız diye çöp etti seneler önce.Hala böyle hadiseler okuduğumda duyduğumda tüylerim ürperiyor.

Sert@ç
30-05-2018, 16:20
Sene 2005 civarlari dayim o zamanlar buyuk olsun sekil olsun bide o donem reklamlarin etkisiyle 407 sw 2.0hdi en full donanimi almisti
Araba 3-4 kere kendi kendine yolda giderken gaza basiyordu inanilmaz tehlikelere yol acti
Kac kere garantiden pedal degisti sayisini unuttum
Onlarca kez far beyinleri sunroof motoru onlara hic girmiyorum bile

Yakin cevremde partner vs sahibi arkadaslarim var hergun bi ampul patliyordu veya bi ozelligi o gunluk yok oluyordu
Suan bile bi tane 2012 partner kendi kendine fren lambalarini yakiyor...

Servis konusuna gelince adamlar sadece yag su ve filtre disinda bir *** bilmiyor
2009 arabanin fren hidroligini israrimiz uzerine degistirirken hidrolik deposunu kirmislar bide onu japonla tamir etmeye calisip yolda fren bosalmasina sebep oldular

Yine bi tanidigimiz 5008 yolda giderken sanziman kendini park konumuna aldigi icin bariyere girdi

Aman psa grubu arabaya dusmemek lazim alincak tek araba 301 veya c elysee heralde onlarda zaten en elektrnik sey bluetooth teyp heralde

serkanokan
30-05-2018, 18:31
Sene 2005 civarlari dayim o zamanlar buyuk olsun sekil olsun bide o donem reklamlarin etkisiyle 407 sw 2.0hdi en full donanimi almisti
Araba 3-4 kere kendi kendine yolda giderken gaza basiyordu inanilmaz tehlikelere yol acti
Kac kere garantiden pedal degisti sayisini unuttum
Onlarca kez far beyinleri sunroof motoru onlara hic girmiyorum bile

Yakin cevremde partner vs sahibi arkadaslarim var hergun bi ampul patliyordu veya bi ozelligi o gunluk yok oluyordu
Suan bile bi tane 2012 partner kendi kendine fren lambalarini yakiyor...

Servis konusuna gelince adamlar sadece yag su ve filtre disinda bir *** bilmiyor
2009 arabanin fren hidroligini israrimiz uzerine degistirirken hidrolik deposunu kirmislar bide onu japonla tamir etmeye calisip yolda fren bosalmasina sebep oldular

Yine bi tanidigimiz 5008 yolda giderken sanziman kendini park konumuna aldigi icin bariyere girdi

Aman psa grubu arabaya dusmemek lazim alincak tek araba 301 veya c elysee heralde onlarda zaten en elektrnik sey bluetooth teyp heralde

301'lerde de kronik sorun sayısı çok fazla. 30binde patlayan ön amortisörler, bali kusan tavan döşemesi, sürekli bozulan 3.vites senkromeçi ilk başta aklıma gelenler.

R.I.P
30-05-2018, 19:10
Ben VW servislerinden iğreniyordum ,ama bu da başka bi boyutmuş.

Diğer japonlar nasıl bilmiyorum ama Subaru'nun servisinden muazzam memnunum.

arkadaşım plakalığı kırıldığı için subaru servisini aradı yanımda, direk adres isteyip kargo ücreti dahi olmadan gönderdiler.
yıllardır opel servislerini kullanıyorum aydın harici hiç bir yerde böyle bir müşteri yaklaşımı görmedim

AşkınS.
Bugün vw gittim,gayet memnun kaldım ereğli yazıcıoğlu'dan. Tek sıkıntı fiyatlar :) porya bilyası ve salıncak fişekleri 1750 lira :)

i-vtec07
Peugeot marka olarak severim 206 olsun yeni, modeller olsun.

301 kullanıyorum şuan tüketim olarak acaip memnunum. Ikinci 301 im ve hiç kronik sorun yaşamadım.

Gel gelelim, bu kadar rezalet bir yetkili servis olamaz, sıfır aldığımız partner tepee nın kornası bozuldu kısa sürede.

Servise götürdüm 100 liralık şey için öyle bir yokuş yaptılar ki anlatamam en son servis danışmanına bağırarak tüm sorunu çözdüm s.ke s.ke garantiden degiştirttim.

bilalMW
30-05-2018, 20:18
balık baştan kokar Peugeot türkiye kötü bir distribütör. Doğuş'a laf ediyorsunuz ama doğuş bile çat diye yedek aracını sağlıyor, ya da bir şekilde iş çözülüyor. Peugeot türkiye rezalette bambaşka bir nokta da.

CemBerk
30-05-2018, 20:25
301'lerde de kronik sorun sayısı çok fazla. 30binde patlayan ön amortisörler, bali kusan tavan döşemesi, sürekli bozulan 3.vites senkromeçi ilk başta aklıma gelenler.

30 binde biten fren diski yapmışlar adamlar bence başarılılar :D

canimrecepcim
31-05-2018, 10:18
arkadaşım plakalığı kırıldığı için subaru servisini aradı yanımda, direk adres isteyip kargo ücreti dahi olmadan gönderdiler.
yıllardır opel servislerini kullanıyorum aydın harici hiç bir yerde böyle bir müşteri yaklaşımı görmedim

Kardeşim sunroof'u açık unuttu ve gece yağmur yağmış.Gerisini tahmin ediyorsun zaten.Temizledikten sonra farkettim ki sağ koltukta kimse oturmasa bile emniyet kemeri ikazı veriyor.Belli ki sensörlerine bişey oldu.Servise durumu anlattım amacım fiyat sormak veya tamir ediliyor mu veya sadece sensör değişir mi diye.Verdikleri cevap koltuk siparişi geçiyoruz geldiğinde arayıp bilgilendircez aracı bırakırsınız dediler.Ben şok oldum zaten ertesi gün aradılar tekrar arabayı bırakırken farkettim ikaz gitmiş demek ki iyice kuruyunca.Dedim abi böyle böyle artık sıkıntı yok yazık olmasın koltuk masraf etmeyelim diye.İlerde yine problem çıkarır belki diye değişti.

Rölantide bi ses geliyordu umursamıyorduk bakıma için aracı bıraktığımızda aradılar rölantide gelen sesle ilgili şikayetiniz var mı diye.Direk turbo selenoidi değiştiler hiç sorgu sual yok.

Akü bitti yol yardımı çağırdım onda bile garantiden değiştiler hiç talebim olmamasına rağmen.

Aha yemin olsun servise gitmeye utanır oldum herşey bedava diye.Ama mantık açısından bakınca doğru olan tam olarak bu oluyor sanırım.

Öte yandan full servis bakımlı golf için 45bin bakımına gittiğimde kırılan havalandırma ızgaraları ile ilgili şikayette bulundum.Sonuçta bunlar bilerek veya kullanıcı hatası ile nasıl kırılabilir diye de güzel güzel anlattım.Lafımı bitirmeye dahi müsade etmedi.Dsg ile durum bildiriyorum lafı bile dinlemiyor.Hayattaki en büyük pişmanlığım golf almak ve vw servisine gitmek oldu.

34btr1907
31-05-2018, 10:25
konunun buraya tasınması çok iyi olmuş,ekşide okudugum kadarı ile şirket mesaj yazan herkese iyi niyet mesajı yalakalıgı yapmaya başlamış,çıkıcaz muz cumhurıyetliğinden hayırlısı ile.

bilalMW
31-05-2018, 21:43
***son durum***

31 mayıs 16:40: kardeşimin manuel araç kullanmakta zorlanacağını düşünerek ankara'dan dizel otomatik 3008 suv temin ederek yarın teslim etmek üzere yola çıkardıklarını bildirdiler. yarın peugeot 301 yerine 3008suv'u ikame araç olarak verecekler.

31 mayıs 12:30: peugeot türkiye daha da üst düzey bir yönetici aradı. 2 gündür bugüne kadar sorumlu kişi ile aramızda geçen tüm iletişim kayıtlarını dinlemekle meşgulmüş. 2016'dan beri süregelen konu ile ilgili de konuya hakim olmak adına yazılı ve sözlü tüm kayıtların üzerinden geçmiş.ilk defa bir sorumlu sözümü kesmeden beni uzun uzun dinledi.

-olayın bu boyuta gelmesine neden olan personelin artık o görevde olmadığını bildirdi.
-3008 suv alımındaki mağduriyet ile ilgili zararımı karşılayacaklarını bildirdi.
-2010 model 3008 crossover'ımız ile ilgili aracın hatasız bir şekilde onarılmadan teslim edilmeyeceğini. aracın teslimine kadar olan süreçte ikame araç kullanabileceğimizi. mevcut ikame araç tam olarak 3008 crossover'a denk olmadığı için farklı bir araç talep edebileceğimizi bildirdi. farklı bir araç talep etmemiz halinde aracın en kısa zamanda istanbul'dan yola çıkarılacağını söyledi.
-an itibariyle şikayet ile ilgili olan mağduriyetler giderildi ve taleplerimiz karşılandı.
keşke en başından süreç bu şekilde işlese ve kimse yıpranmasaydı.

bilalMW
31-05-2018, 21:46
Yusuf yusuf olmanın kurumsal tanımı: Ekşi Sozluk’te tepkiler buyudu Peugeot Turkiye’den acıklama geldi | Marketing Turkiye (https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/eksi-sozlukte-tepkiler-buyudu-peugeot-turkiyeden-aciklama-geldi/)

Schumi
31-05-2018, 22:33
Sosyal medyanın gücünün bütün her sektördeki her firma anlasa da zaten dolar euro karşısında eriyip biten Türk Lirası ile para kazanan insanların dünya para verip aldıkları elektronik olsun, giyim olsun, otomobil olsun malın arkasında dursalar.

Yetkili servislerde ben bu formen olayına uyuz oluyorum. Bilmiş bilmiş haller. Sanki arabayı o tasarladı üretti. Herşeyi ben bilirim müşteri dün ehliyet almış kör cahil. Teknik olarak zaten hiçbirşey bilemez herşeyi ben bilirim havalarında. Adamlara arabanın ilk 15 bin bakımında bir a4 kağıdına çıktı alıp götürdüm. Bir tanede arabanın iç dikiz aynasına bantladım teslim etmeden önce. Bilgisayara girmem lazım dedi hepsini dedi. Yeterli harf giriş yok diye haklı olarak kendince özet geçti. Ama be adam yazdığım kağıda bak dimi. Servis dönüşü yazılı cevapta söylediğim şey ile alakasız şeylere bakılmış.

huseyinturk
01-06-2018, 00:04
2015 yılında sıfır aldığımız nissan micrada aldıktan 3-4 ay sonra arıza lambası yandı ilk gişimizde şanzımanla alakalı bir uyarı olduğunu, silip test ettiklerini bir sorun olmadığını söylediler aracı 2 gün test edip geri verdiler. Tekrarlaması durumunda direk nissandan ünite değişimi talep ediceklerinide söylediler.
2018 yılındayız aynı arızayı yine verdi araç, şehir dışındaydık servisi aradık, araçta anormallik olup olmadığını sordular yok dedik, bir sorun gözlemlerseniz saat kaç olursa olsun nerde olursanız olun hemen bize bildirin size ikame araç gönderip, aracınızı çekiciyle alalım dediler. Sorun olmadı 3-4 gün sonra istanbula geldik servise gittik. Sürecin daha hızlı işlemesi için bizi araçla eve gönderip yol yardımı arattılar, aracı aldılar bizden yerine aynı kmde aynı yaş sadece donanımı farklı micra gönderdiler. İlk defa bir markanın yetkili servisinden aşırı memnun kaldım, çamura yatmak yerine olayın durumunu netleştirip çözüme nasıl en hızlı gideriz diye düşünüyolar.

Aracımız 6 gün serviste kaldı, 3 gün garanti onayı beklediler, 2 gün hafta sonu 1 günde şanzıman komple değişimi. İkame aracı 3 gün verebilceklerini söylemişleridi, bu konuyla ilgili sürekli özür dilediler. Aracı servisten teslim aldıktan sonra farklı birimlerden arayıp şikayetmiz olup olmadığını sordular.

Daha önce sıfır renault clio aldım, trim sesleriyle ilgili her bakımda şikayet bildirdim çözüm bulamadılar, en son ilgili kişi 'abi müzik dinle bu arabalarda var kesemiyoruz' dedi vazgeçtim.

Fiat doblo aldık sıfır, ilk bakımda çok sert diye şikayette bulunduk, çözüm bulamadılar, sonra şans eseri kendim farkettim hava basnçlarının çok yüksek olduğunu. Hayati önem taşıyan bir hata bu. Yaklaşık 20.000 km öyle kullandık bir o aracı. Sonra mahçup olup arka takımlarla ilgili ses yapmaya başlayan parçaları garantiden değiştirip kimseye yapmayız haa size özel mantığında kurumsal cümlelerle lütfettiler sağolsunlar.

Arkadaşımın 20.000kmdeki 4.20d coupesi yolda giderken aks kırdı, 3,5luk eibach yay var işlem yapılmış orjinalliği bozulmuş dediler ama sizi mağdur etmiyecez diyerek kaskodan onarım yaptılar, 12 bin kayıt geldi tramere..

Otobüsün(otokar) yetkili servisinin yaptığı hatalara girmiyorum yazsam roman olur, bijonları gevşek bırakmalar, arka dif kovanı değişen aracın arka tekerlerin bir tarafı 5 cm içe ofsetli diğer tarafı 5 cm dışa ofsetli olması vs gibi..

Yetkili servislerden nefret ediyorum, sırf bu yüzden sıfır araba almam heralde bir daha hayatım boyunca. İşten anlamayan, işi geleni oyalamak olan insanları muhatta olarak koyuyorlar. Derdinizi anlatamıyorsunuz, arabadan biraz anlıyorsanız verdikleri salak salak uydurma cevaplar sinirinizi bozuyor...

Sanayideki ustamın dükkanının gözünü seviyim..

huseyinturk
01-06-2018, 00:06
2015 yılında sıfır aldığımız nissan micrada aldıktan 3-4 ay sonra arıza lambası yandı ilk gişimizde şanzımanla alakalı bir uyarı olduğunu, silip test ettiklerini bir sorun olmadığını söylediler aracı 2 gün test edip geri verdiler. Tekrarlaması durumunda direk nissandan ünite değişimi talep ediceklerinide söylediler.
2018 yılındayız aynı arızayı yine verdi araç, şehir dışındaydık servisi aradık, araçta anormallik olup olmadığını sordular yok dedik, bir sorun gözlemlerseniz saat kaç olursa olsun nerde olursanız olun hemen bize bildirin size ikame araç gönderip, aracınızı çekiciyle alalım dediler. Sorun olmadı 3-4 gün sonra istanbula geldik servise gittik. Sürecin daha hızlı işlemesi için bizi araçla eve gönderip yol yardımı arattılar, aracı aldılar bizden yerine aynı kmde aynı yaş sadece donanımı farklı micra gönderdiler. İlk defa bir markanın yetkili servisinden aşırı memnun kaldım, çamura yatmak yerine olayın durumunu netleştirip çözüme nasıl en hızlı gideriz diye düşünüyolar.

Aracımız 6 gün serviste kaldı, 3 gün garanti onayı beklediler, 2 gün hafta sonu 1 günde şanzıman komple değişimi. İkame aracı 3 gün verebilceklerini söylemişleridi, bu konuyla ilgili sürekli özür dilediler. Aracı servisten teslim aldıktan sonra farklı birimlerden arayıp şikayetmiz olup olmadığını sordular.

Daha önce sıfır renault clio aldım, trim sesleriyle ilgili her bakımda şikayet bildirdim çözüm bulamadılar, en son ilgili kişi 'abi müzik dinle bu arabalarda var kesemiyoruz' dedi vazgeçtim.

Fiat doblo aldık sıfır, ilk bakımda çok sert diye şikayette bulunduk, çözüm bulamadılar, sonra şans eseri kendim farkettim hava basnçlarının çok yüksek olduğunu. Hayati önem taşıyan bir hata bu. Yaklaşık 20.000 km öyle kullandık bir o aracı. Sonra mahçup olup arka takımlarla ilgili ses yapmaya başlayan parçaları garantiden değiştirip kimseye yapmayız haa size özel mantığında kurumsal cümlelerle lütfettiler sağolsunlar.

Arkadaşımın 20.000kmdeki 4.20d coupesi yolda giderken aks kırdı, 3,5luk eibach yay var işlem yapılmış orjinalliği bozulmuş dediler ama sizi mağdur etmiyecez diyerek kaskodan onarım yaptılar, 12 bin kayıt geldi tramere..

Otobüsün(otokar) yetkili servisinin yaptığı hatalara girmiyorum yazsam roman olur, bijonları gevşek bırakmalar, arka dif kovanı değişen aracın arka tekerlerin bir tarafı 5 cm içe ofsetli diğer tarafı 5 cm dışa ofsetli olması vs gibi..

Yetkili servislerden nefret ediyorum, sırf bu yüzden sıfır araba almam heralde bir daha hayatım boyunca. İşten anlamayan, işi geleni oyalamak olan insanları muhatta olarak koyuyorlar. Derdinizi anlatamıyorsunuz, arabadan biraz anlıyorsanız verdikleri salak salak uydurma cevaplar sinirinizi bozuyor...

Sanayideki ustamın dükkanının gözünü seviyim..

ChuckBartowsKi
01-06-2018, 00:11

Subaru ve İnfiniti aynı servise ait,

infiniti model aracım vardı servise götürdüm ilk defa ben hayatımda hiç böyle bir servis anlayışı görmedim her şey o kadar mükemmeldi ki ! Araçtan gelen sesi ustaya dinlettim adam bu gereksiz bir şey değişirseniz sadece biz para kazanırız dedi o derece ilgili bir servisti :) Hiç bir sıkıntı problem yaşamadım herkese tavsiye ederim istinye bayraktarı.