PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avukat

hsynylmz
06-06-2018, 11:30
Merhaba Arkadaşlar,

3 yıldır bir şirkette çalışıyorum, kadrolu olarak bölümü komple taşeron yapmak istiyorlar ve haksız yere işten çıkarılacağız. Kıdem+İhbar + 7 maaş ödeme yapacaklarmış. Anlaşmalı olarak iş akdini sonlandırmak istiyorlar. Anlaşmalı olarak yaptığım için işsizlik alamayacağım diye tahmin ediyorum. Hangisini yapmalıyım çok kararsız kalmış durumdayım. Daha önce bu şekilde başından geçen veya avukat olan varsa bilgi verebilir mi ?

Dava açsam sonuçları ne olur. İşe iade davalarında en çok 8 maaş alıyorsun diye biliyorum.

onursumer
06-06-2018, 11:34
Merhaba Arkadaşlar,

3 yıldır bir şirkette çalışıyorum, kadrolu olarak bölümü komple taşeron yapmak istiyorlar ve haksız yere işten çıkarılacağız. Kıdem+İhbar + 7 maaş ödeme yapacaklarmış. Anlaşmalı olarak iş akdini sonlandırmak istiyorlar. Anlaşmalı olarak yaptığım için işsizlik alamayacağım diye tahmin ediyorum. Hangisini yapmalıyım çok kararsız kalmış durumdayım. Daha önce bu şekilde başından geçen veya avukat olan varsa bilgi verebilir mi ?

Dava açsam sonuçları ne olur. İşe iade davalarında en çok 8 maaş alıyorsun diye biliyorum.

kidem ihbar ve 7 maaş verip istifa etmiş gibi gostericeklerdir

sadece kıdem ve ihbarı isteyip çıkış vermelerini sağlarsan + işsizlik alıp dava açarsın dediğin gibide 8 maaş falan alırsın aşağı yukarı aynı hesaba gelir

TaGo
06-06-2018, 11:34
Birkere sundukları şartlar çok çok iyi. Adam kıdem+ihbar+7 maaş extra ödeyeceğini beyan etmiş. Çoğu zaman en iyi ihtimalle kıdem alırsın. İhbar bile sürüncemeli bir hal ve dava konusu olur. Bence baya iyi niyetliler

arda35
06-06-2018, 11:44
Sunulan şartlar bence de gayet makul. Benzer bir işi asla bulamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

hsynylmz
06-06-2018, 11:51
Evet sunulan şartlar gayet uygun benim içinde sadece hangi yolu izlememek gerektiğini kestiremedim. Türkiye' de yaşamayacağım zaten bu işten çıktından sonra çifte vatandaşlığım mevcut. Sadece iş aramayacağım için işsizlik ödeneği almak istiyorum açıkcası.

individual
06-06-2018, 11:56
sunulan şartlar iyi ne kadar maaş alıyorsun.

işşizlik maaşı ne kadar alıcaksın arada çokmu fark var ?

tahminimce 7 maaşın işşizlik maaşından fazladır devlet çok vermiyor.

bide işşizlik aldın 1 ay sonra işe başladın kesilecek.

DOHC
06-06-2018, 12:23
Kıdem 3 yıl
İhbar 6 hafta
İlave 7 maaş.

İyi bir paket. Pazarlık edilirse ilave maaş daha yüksek olabilir.
Her ne olursa olsun, ne imzalarsan imzala dava açabiliyorsun zaten 5 yıl içinde.

SULTANOGLU
06-06-2018, 12:37
Selamlar, bence sunulan şartlar gayet güzel. Bu vermiş oldukları şartlara ek olarak sizin bir başka işe yerleştirilmeniz için bir danışmanlık firması olanağıda sağlıyorlarmı? Zamanında bizim şirketten ayrılan kişiler için yukarıda sunmuş olunan pakete ek olarak insan kaynakları firmalarından 6 aylık bir destek olanağıda sunmuşlardı.

Herşeyin hayırlısı umarım herşey sizin için daha iyi olur.

SULTANOGLU
06-06-2018, 12:38
Ayrıca şunu eklemeyi unuttum. Olurda dava açarsanız ne yazıkki süreç çok uzayıp keyif kaçıran bir duruma geliyor. tanıdıklarım dolayısıyla biliyorum.

hsynylmz
06-06-2018, 12:53
brüt maaş 5.000 Tl

işsizlik maaşı aylık 1,611.28 10 ay olarak alıcam olursan.

Türkiye' de işe başlamayacağım ancak.

İhbar sürem 18 hafta sözleşmede.

CND
06-06-2018, 12:53
Kıdem 3 yıl
İhbar 6 hafta
İlave 7 maaş.

İyi bir paket. Pazarlık edilirse ilave maaş daha yüksek olabilir.
Her ne olursa olsun, ne imzalarsan imzala dava açabiliyorsun zaten 5 yıl içinde.

Böyle paket sunacak durumda bir işverenin ilgili anlaşmayı arabuluculuk sistemi ile yapmayacağını düşünmek oldukça iyimser olmuş. Bu uzlaşma yolu ile kabul edilen tüm çözümlerin dava yolu kapalı oluyor.

hsynylmz
06-06-2018, 12:54
Böyle paket sunacak durumda bir işverenin ilgili anlaşmayı arabuluculuk sistemi ile yapmayacağını düşünmek oldukça iyimser olmuş. Bu uzlaşma yolu ile kabul edilen tüm çözümlerin dava yolu kapalı oluyor.

Evet imzaladığım anda tüm dava yollarım kapanacaktır.

free-hifi
06-06-2018, 13:09
en az 3 sene dava sürer . avukatın senden daha çok temiz para kazanır...

SinanAdalı
06-06-2018, 13:39
brüt maaş 5.000 Tl

işsizlik maaşı aylık 1,611.28 10 ay olarak alıcam olursan.

Türkiye' de işe başlamayacağım ancak.

İhbar sürem 18 hafta sözleşmede.

Senin maaşına göre işsizlik maaşı sana hiç kalır bide uğraşırsın. Teklif gayet güzel, toplu para alacaksın. Zaten burada çalışmayacakmışsın.. Kabul edilebilir bence

hfk
06-06-2018, 14:33
dava açsan ne talep edeceksin ? gayet makul bir anlaşma ben olsam hemen kabul ederim.

dkaya87
06-06-2018, 15:18
güzel bir paket veriyorlar, kabul edip çıkmanız daha faydalı olacaktır.

KÖROĞLU
06-06-2018, 15:20
Ekstra verilen 7 maaş brütünden dolayı çok ciddi katkı yapar sana.

avukat yolunu tercih edersen firmanın (burada bir iyi niyet var) iyi niyetini biraz harcamış olursun.

Bu sefer onlar farklı yönlere başvurabilir.

Benzer durum yaşadım 1 şirketten diğerine geçirdiler sadece kıdem'i aldık geçtik maalesef.

Ayrıca sözleşmendeki ihbar sürene göre işlem yaparlarsa (ki sözleşme bağlayıcıdır) oradan da katkısı olur.

Hiç düşünmeden bu teklifi kabul et derim. Pazarlık gücün varsa eğer 7 yi 10-12 ye çıkarmaya çalış.

Volkann
06-06-2018, 15:57
güzel teklif , biraz pazarlık ile 7 yi 10 yaparsan tadından yenmez.

hddsheriff
06-06-2018, 16:44
Dava açsan avukat senden % isteyecek yıllarca bekleyip aynı parayı alacaksın. 7 maaş konusunda pazarlık yap ne kopartırsan kardır.

sedat s
06-06-2018, 17:58
davan seneler surecek kazansan bıle mutlaka yargıtaya temyıze gonderecekler bence verdıklerı sartlar cok ıyı adamlar fıkrını degıstırmeden at ımzayı kosarak uzaklas