PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil A.V.O.D Yorumu

Emre911
06-06-2018, 21:22
AVOD'un bedellisine SPK'dan onay haberi - BorsaGundem.com (https://www.google.com.tr/amp/m.borsagundem.com/amp/haber/avodun-bedellisine-spkdan-onay/1001155)

Abilerim bu nedir ne demektir? 65.000 civarında lotum var bu kağıtta ne yapmalıyım çok fazla bilgimin olmadığı bi işe kalkıştım işi bilenlerden acil yorum bekliyorum tutuştum.

Çok teşekkürler

youssef
07-06-2018, 09:44
AVOD'un bedellisine SPK'dan onay haberi - BorsaGundem.com (https://www.google.com.tr/amp/m.borsagundem.com/amp/haber/avodun-bedellisine-spkdan-onay/1001155)

Abilerim bu nedir ne demektir? 65.000 civarında lotum var bu kağıtta ne yapmalıyım çok fazla bilgimin olmadığı bi işe kalkıştım işi bilenlerden acil yorum bekliyorum tutuştum.

Çok teşekkürler

Bedelli sermaya arttırımı yapılıyor. Kap bildirimi bu şekilde ===> KAP (https://www.kap.org.tr/Bildirim/687493)

Yani ben tutuşacak bir ayrıntı göremedim açıkcası.

Yogi
07-06-2018, 10:26
2016 yılının haberi olduğunun farkında mısınız?

pirasa
07-06-2018, 10:33
maliyetin kaç ?

pirasa
07-06-2018, 10:38
birde 65000 adet hisse 65000 lira yapıyor. çok fazla bilgin olmadan böyle bir işe nasıl kalkıştın. kendimde borsada fazla bilgim olmadan yatırım yapıyorum yaklaşık 10000lira civarında tutarda fakat bu tutar 1000liraya düşse maddi olarak yıkılmış olmuyorum. senin nasıl 65000 i yatırdığını merak ettim doğrusu.

GokhanRS
07-06-2018, 11:25

Çok teşekkürler

dostum bu sermaye arttırımı yapılalı 2 sene olmuş. yani 45 milyona çoktan çıkılmış, şimdide tekrar arttırıyor ve 90.milyona çıkarıyorlar.

sen 45e çıkma haberinden sonraki rakamlara bak. 2016dan 2018e kadar bu firmanın hisseleri artış mı göstermiş düşüş mü? belki sermaye arttırımından sonra hedeflerine ulaştılarsa artmıştır ve tekrar yeni mantıklı projeleri hedefleri vardır belki.

yani risk hep var ama paylaştığın haberden sonra adamlara bu yıl yine arttırıma gittiler. o aradaki süreci bir incele derim.

Emre911
07-06-2018, 12:10
Evet haber 2016 nın dikkat etmeden yollamışım fakat değişen bişey yok bu yıl da aynısını yapıyorlar zaten link verebilmek için arayınca ilk çıkanı yazdım. Tanıdık kazanıyordu yol göster girelim yatmasın para dileğiyle girmiş bulunduk. Şuan bana önayak olan insanla kanlı bıçaklıyız arayıp da nabalım diyemiyorum.

Maaliyet 77.000 dolayları.

Benim sizden ricam bekleyelim mi satıp çıkalım mı zararımızla.

GokhanRS
07-06-2018, 12:13
Evet haber 2016 nın dikkat etmeden yollamışım fakat değişen bişey yok bu yıl da aynısını yapıyorlar zaten link verebilmek için arayınca ilk çıkanı yazdım. Tanıdık kazanıyordu yol göster girelim yatmasın para dileğiyle girmiş bulunduk. Şuan bana önayak olan insanla kanlı bıçaklıyız arayıp da nabalım diyemiyorum.

Maaliyet 77.000 dolayları.

Benim sizden ricam bekleyelim mi satıp çıkalım mı zararımızla.

konu para oldu mu kimse sana yatırım tavsiyesi veremez. o yüzden hiç bir fikrim yok benim açıkçası.

baretta
07-06-2018, 12:22
KAP bildirimine baktım, yeni bir şirket almışlarve onun parasını da yatırımcılardan istiyorlar sermaye arttırımı yaparak.

Arttırdığı oranda hisse almanı isteyecek yani. Lot başına bir değer biçerler sende o oranda hisse almak istersin. Almazsan lot sayın o oranda düşer ama hisse değeri yükseleceği için değişen bir şey de pek olmaz normal şartlarda...
Ama bu durum vur kaç yapanlar için hele ki avod gibi sıg bir tahtada hisse değerini düşürerek katılacaklara fırsat olur.

Daha detaylı bilgiyi yani işin piçliğini aracı kurumunda danışmanından öğrenirsen daha dogru karar verirsin, internette çok dalma bu konuda...

Copy/paste bilgi...

Bedelli Sermaye Artırımı

Bedelli sermaye artırımı, şirketin dış kaynaklar karşılığında (bedel) hisse senedi dağıtarak sermayeyi artırması işlemidir. Bedelli sermaye artırımında şirketin kasasına ek para girer; bedelsiz sermaye artırımındaysa girmez. Bedelli sermaye artırımlarında, şirketin mevcut ortaklarının payları oranında yeni ihraç edilecek hisselerden alma hakları bulunmaktadır; buna “rüçhan hakkı” denir. Mevcut ortaklar isterlerse rüçhan haklarını kullanarak yeni hisselerden satın alabilirler. Sermaye artırımına katılmak istemeyen ortaklar rüçhan haklarını borsada satabilirler. Sermaye artırımına katılmayan ortakların şirket sermayesindeki payları doğal olarak azalacaktır. Bedelli sermaye artırımlarına dair bazı önemli noktalar şu şekildedir:

1. Şirketin mevcut ortaklarına, payları oranında ve nakit karşılığında yeni hisse alma opsiyonu tanınır (rüçhan hakkı).
2. Şirketin ödenmiş sermayesi ve özsermayesi artar.
3. İşlem sonucunda şirketin hem hisse senedi fiyatı hem de piyasa değeri değişir.
4. Bedelli sermaye artırımı, mevcut ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak, sadece yeni yatırımcılara yönelik de yapılabilir. Halka arz bu şekilde yapılan bedelli sermaye artırımıdır.

Örnek: X şirketinin 100 milyon TL (nominal) ödenmiş sermayesi, 250 milyon TL özsermayesi, 500 milyon TL de piyasa değeri olsun. Buradan X hissesinin fiyatı 500/100 = 5 TL çıkıyor. X şirketinin hisse başı 3.00 TL fiyattan 50% oranında bedelli sermaye artırımı yapacağını varsayalım. Bu durumda şirketin ödenmiş sermayesi 100 milyondan 150 milyona, özsermayesi ise 250 milyondan 250 + (3 x 50) = 400 milyona çıkacaktır. Elinde 10 lot X hissesi olan ve sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcı, 15 TL karşılığında 5 lot yeni hisse alacaktır ve toplam 15 lot hisseye sahip olacaktır. Bu işlem hisse fiyatını (5.00 x 100 + 3.00 x 50)/150 = 4.33 TL, piyasa değerini de 4.33 x 150 = 650 milyon yapar.

Emre911
09-06-2018, 00:31
Herkese çok teşekkürler benim burdan çıkardığım beklemek, rüçhan değer açıklandıktan sonra içerdekiyle alıp yine beklemek