PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal pos hakkinda.

KÖROĞLU
26-06-2018, 10:11
Sanal pos kullanan var mı ?

+ sı - si nedir?

Aylık 50-100 Bin civarı bir hacim kart hacmi var.

Müşteriler de de farklı farklı kartlar var haliyle. Şuan tek pos kullanıyoruz (vakıf) Her bankadan pos alıp uğraşmak istemiyorum.

Hızlı satışımız yok. Yani tek sipariş alıyoruz atıyorum 20K / 10K gibi. Müşteriyi bekletme şansım da var mağazada.

Mevcut sistemde zaten satıcılara mail order ile müşterinin kartını geçiyorum.

Artık işlemleri kendi hesabımdan yapayım istiyorum.

Bu sistemi kullanan varsa iki kelam etsin çok makbule geçer.

B16
26-06-2018, 10:50
Odeal – Odeme Kuruluşu (https://ode.al/)

bu iş görebilir belki. ben arada da olsa kullanıyorum.

KÖROĞLU
26-06-2018, 13:15
Odeal – Odeme Kuruluşu (https://ode.al/)

bu iş görebilir belki. ben arada da olsa kullanıyorum.

Komisyon vs durumu ne alemde ?

B16
26-06-2018, 13:28
Komisyon vs durumu ne alemde ?

yarın detaylıca yazarım ama bunu bir iki tane güzel avantajı var
1) cep telefonuna uygulama indirerek kredi kartını qr kod gibi okutuyosun fiziki pos'a ihtiyaç kalkıyor
2) mail order sistemi mantığı ile çalışıyor ama müşteriye banka şifre gönderiyor o şifre girildikten sonra onaylanıyor.
3) taksit imkanı var 12 takside kadar parayı tek seferde sizin hesabınıza yatırıyor.

yanlış hatırlamıyorsam %3 civarı tek çekim işlem ücreti vardı. 12 taksit %9,75 civarıydı.

arada oranlar değişiyor bazı banka kartlarına 6 taksit sadece yapılabiliyor vs. para'nın hesaba gelmesi için paranın çekildiği gün ile alakalı pazartesi çekilen çarşamba günü geliyor çarşamba çekilenler sonra hafta vs.

arayarak en net bilgiyi alabilirsin abi ama aylık sabit ücret yok. işlemsizlik gibi vs.

KÖROĞLU
26-06-2018, 14:16
yarın detaylıca yazarım ama bunu bir iki tane güzel avantajı var
1) cep telefonuna uygulama indirerek kredi kartını qr kod gibi okutuyosun fiziki pos'a ihtiyaç kalkıyor
2) mail order sistemi mantığı ile çalışıyor ama müşteriye banka şifre gönderiyor o şifre girildikten sonra onaylanıyor.
3) taksit imkanı var 12 takside kadar parayı tek seferde sizin hesabınıza yatırıyor.

yanlış hatırlamıyorsam %3 civarı tek çekim işlem ücreti vardı. 12 taksit %9,75 civarıydı.

arada oranlar değişiyor bazı banka kartlarına 6 taksit sadece yapılabiliyor vs. para'nın hesaba gelmesi için paranın çekildiği gün ile alakalı pazartesi çekilen çarşamba günü geliyor çarşamba çekilenler sonra hafta vs.

arayarak en net bilgiyi alabilirsin abi ama aylık sabit ücret yok. işlemsizlik gibi vs.

Güzel bilgiler, sürekli başka banka pos'u alıp ayrı hesap takibi yerine bunu alıp tek hesaptan devam etmek en güzeli.

Onu da enpara açarız sonra güzel güzel devam eft ücreti vs yok.

2jz
26-06-2018, 20:15
iyziLink ile Her Yerden Online Odeme Alın - iyzico.com (https://www.iyzico.com/iyzilink)

Ben iyzico ile çalışıyorum. Hem sanal pos kullanıyorum, hem iyzilink ürününü kullanıyorum. İstediğin para cinsi ile ödeme alabiliyorsun. İyzilinki uzaktan satış veya stant satışı için kullanabilirsin. tüm kredi kartlarına taksit seçeneği mevcut.

Kullanması basit telefon uygulaması falan var. Ödeme komisyon oranı benim %2.5+25 kuruş. Normalde %2.65+50 kuruş sanırım.

En teknolojiye uzak müşteri bile kolayca ödeme yapabiliyor.