PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çarpıp kaçma vakası - 34 FL 907

ukku
05-08-2018, 17:23
Beyler selam,

34 FL 907 plakalı araç babamın aracına çarpıp kaçmış.. Polis de başından savmış, adamcağız beni aradı ne yapayım diye.. Araç sahibine nasıl ulaşırız?

- Olay İstanbul / Kartal / Kurfalı’da gerçekleşmiş.
- Olay yerini gören bir marketin kamerası varmış, görüntüyü yarın isteyecek.
- Hasar ne kadar bilmiyorum, anladığım kadarıyla 300-500 TL civarı kaporta hasarı.
- Polise kamera kaydı ile gitmek işe yarar mı?
- Prosedür değişti, trafik mahkemesine gidilecek gibi bir şeyler okudum. Güncel bilgisi olan paylaşabilir mi?

ChtArdARSL
05-08-2018, 17:50
Savciliga gidip suc duyurusunda bulunacaksiniz. Allah yardimciniz olsun..

immortalboss
05-08-2018, 18:11
Beyler selam,

34 FL 907 plakalı araç babamın aracına çarpıp kaçmış.. Polis de başından savmış, adamcağız beni aradı ne yapayım diye.. Araç sahibine nasıl ulaşırız?

- Olay İstanbul / Kartal / Kurfalı’da gerçekleşmiş.
- Olay yerini gören bir marketin kamerası varmış, görüntüyü yarın isteyecek.
- Hasar ne kadar bilmiyorum, anladığım kadarıyla 300-500 TL civarı kaporta hasarı.
- Polise kamera kaydı ile gitmek işe yarar mı?
- Prosedür değişti, trafik mahkemesine gidilecek gibi bir şeyler okudum. Güncel bilgisi olan paylaşabilir mi?

Geçmiş olsun suç duyurusunda bulunmak lazım ancak işlemler çok uzun sürecektir.Eğer takipçi tanıdığınız varsa sigorta bilgilerinden araç sahibinin numarasını alır ulaşır üslubunca anlatırsınız.Eğer uslanmazsa o zaman hukuki süreci başlatırsınız.Bu tarz olaylarda genellikle alkol vs. varsa kaçıyor sürücüler.

Octane
05-08-2018, 19:15
Iki aracta olay yerini terkettigi icin trafik mahkemesine basvuracaksiniz. 6 ay 10 ay surer. Sonra da adam araci kendinin surmedigini arkadasina verdigini ama kime verdigini hatirlamadigini soyler. Savciliga tasinir, avukat tutarsiniz. Avukat 1000tl falan ister sanirim. Olu ya da yarali da olmadigindan ne cikar bilemem.

Kisaca gecmis olsun. Gidin yaptirin aracinizi gecsin gitsin.

207_TR
05-08-2018, 20:25
Şikayetçi olun.
Siz kendi cebinizden fatura karşılığı tamir ettirin. Hatta rica edin faturayı azıcık çok kessinler.

Şikayetçi olmanız şunun için önemli bu tarz yapışak insanlar bu olayların peşine düşüldüğünü bilsin.

cookies
05-08-2018, 21:41
Bu işler bu kadar zor olmamalı değil mi.. Boğuyor bu sistemler beni yok mahkeme bilmem ne koştur baba.. Yok mahkeme yok heyet yok avukat cart curt..
Adam sokağın başından takmaya başlasın 40 aracı haşat etsin sktr olsun a-a kadar gitsin sonra herkes başının çaresine baksın..

Aykut106
05-08-2018, 22:38
carpip kactigina dair kayıt varsa super ve plakadan ulasabilirsen sahibine sikayet edecegini ayrıca carpıp kacmanında 400-500 tl bir cezası vardı diye biliyorum bunları soylersen fikri degisebilir.

uzk
05-08-2018, 23:21
Aynı olay benim başıma gelmişti aracıma vurup kaçtı 1 gün içerisinde plakadan kim olduğu karakol tespit etti ve kendisine ulaştı karakola çağırdılar 1 gün sonrada paramı aldım yani buradaki arkadaşların anlattığı mahkeme hukuk avukat 10 sene önceydi herhalde bu kadar zor değil mideniz bulanmasın cebinizden yaptırıp aman diyip geçmeyin

onursumer
05-08-2018, 23:59
savcılığa suç duyurusunda bulunun fakat şunu belirtiyim eğer goruntulerde birşey çıkmazsa hiçbirşey elde edemezsiniz

turbo&quattro
06-08-2018, 05:58
Kazadir olur herkesin basina gelebilir ama kacmak nedir ya. Durustluk bu kadar zor olmamali.

EnesAksu
06-08-2018, 07:28
Bizim servisciden geçen ay park halindeki araca vurup kaçmış, kadın şikayetci olunca 6000 tl cezayı yollamışlar. Şirket içinde elinde makbuzla dolaşıyordu.

Aktaş61
06-08-2018, 08:05
benimde başıma gelmişti. sıkışık trafikte emniyet şeridinden giden bir servis aracı benim aracıma sürttü. Tutanak vs tutmuyorum dedi çekti gitti. bende polisi aradığımda olay yerinden ayrıldığım için hiç birşey olmayacağını söylemişti. bende olay yerine geri dönüp polisi tekrar aradım o zaman gelip işlem yaptılar ama gelen polislerde hiç istemeye istemeye işlem yaptılar, enteresan.

gcapraz
06-08-2018, 10:03
sigortacinizdan arac sahibi bilgilerine ulasin. Sonra sbm den aracin daha once kazasi varsa oradaki bilgilerden sahibine ulasin ve yeniden tutanak tutun.
! ay once onume atlayan bir arac yuzunden kaza yaptim ve diger taraf kacti. 1 aydir ugrasiyorum. Daha da 1-2 ay var cozum icin. allah kolaylik versin.

individual
06-08-2018, 10:40
Güzel ülkem valla.

Aracına çarpılan şuçlu çıkacak birazdan.

levent
06-08-2018, 10:54
Geçmiş olsun Utkucum,

Karakol malesef ya başından savıyor, ya ara bulmaya çalışıyor araç sahibini çağırıp. Savcılığa bi suç duyurusu, ondan sonra iki tarafı da arıyorlar ztn karakola gelin diye gelinmezse trafik mahkemesinde incelenip ona göre karar veriliyor, muhtemelen masrafınızı alırsınız her koşulda ancak uğraşlı bir süreç. En temizi tanıdık avukat ile bir oturup konuşmak detaylıca onlar iyi biliyor işleyişi çünkü.

kelalper
06-08-2018, 12:28
olm 300-400 e hangi kaportacı iş yapıo lan artık. Parça başı düzgün boyacı 750 fiyat biçio. O yüzden 300-400 diye küçümseme işlemler uzun sürecek diye.

ukku
06-08-2018, 17:19
Bugün babam yolda karşılaşmış ***** şahıdla, şans bu ya kavşakta babamın önüne düşmüş :)
Bir takım bahaneler sürmüş ama inkar da etmemiş.
Sonra bir kaportacıya gitmişler, adam gerekeni yapmış...

Konu kendiliğinden çözülmüş oldu.. Teşekkürler desteklere :)