PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara-Çıralı Yol ve Kamp Tavsiyesi

burcinkarabacak
11-09-2018, 09:40
Herkese selamlar,

Yaz bitmeden 2-3 gün son bir tatil yapalım diye çıralıya gitmek istiyoruz. Gitmişken otel&pansiyon değilde çadırda kalalım istedik. Öncelikle,

Ankara'dan çarşamba akşam 9 gibi yola çıkıp ağır ağır dinlene dinlene gitmeyi planlıyorum. Önereceğiniz güzergah ve yol üstü güzel restoranlar var mıdır ?

Bir de çıralı da nerde kamp yapılır. İlk çadır tecrübemiz olacak ne önerirsiniz. Yanımızda olmazsa olmaz diyeceğiniz neler vardır.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla

pirasa
11-09-2018, 11:05
çıralıda belerofon camping var. tuvaleti duşu temiz. mutfağı yok. mangal serbest. uzatma kablosu götürürsen elektrik var. denize yürüme 1dk. zemin toprak. bayramdan önce 4 gün kaldım. fiyat ben gittiğimde 50tl idi 2kişi küçük çadır.

blacx
11-09-2018, 12:53
çıralıda belerofon camping var. tuvaleti duşu temiz. mutfağı yok. mangal serbest. uzatma kablosu götürürsen elektrik var. denize yürüme 1dk. zemin toprak. bayramdan önce 4 gün kaldım. fiyat ben gittiğimde 50tl idi 2kişi küçük çadır.

+1 belerefon konum olarak çok güzel artı olarak wc duş vs sürekli temizleniyor memnun kalırsınız denize yakın, tek dezavantajı çadır alanları toprak..kişi başı 30 tl almışlardı bayramda şuan daha uygundur diye düşünüyorum

Anu
11-09-2018, 12:58
Biz 2 sene önce kadar Engin Pansiyon'da kalmıştık. Çıralı'nın sonuna doğru olan bir yer. Sakin, sessiz, temiz ve gölgelikti. Şu an nasıldır bilmiyorum ama çok memnun kalmıştık.

JANJ@N
12-09-2018, 08:15
Geçen hafta çıralıda bellerofonda kaldık, tuvalet-dus temiz -elektrik-wifi-bulasık yıkama lavabosu var, denize düz ayak, alışveriş-yeme içme caddesine yakın, gitmişken olimpos antik kentini de gezersiniz, tavsiye ederim

brv
12-09-2018, 08:46
Bellerofon'a beğenmeyip çıkan tek grup biziz heralde,
Çok fazla ayak altıydı, pet şişe toplayan çocuklar vardı, sevmedik, ısınamadık çok fazla.

Oradan çıkıp Chimera'da kaldık 3 gece, hazır kurulu yataklı çadırları var 30 TL'ye, biz kendi çadırımızla gittik 25TL verdik kişi başı, denize yürüme mesafesinde, daha sessiz sakin bir yer,

Merkezde yemek fiyatları uygun, Alo Koko 12TL'ye biraz ürkütsede gayet lezzetliydi, Ceylan Restorant'da var merkezde orasıda güzeldi,
Yanartaş'a kesin çıkın, biraz yorucu ama değer, biz sucuk ekmek bile yaptık, hava kararmaya yakın çıkılmalı, kafa/tepe lambası şart,
Olimpos'a sahilden yürüyerek gittik, köy yolu üzerinden daha rahast yürünebilir, biz denize girip çıka ilerledik,

burcinkarabacak
17-09-2018, 13:41
bellerofon u tavsiye eden herkese teşekkür ederiz. çok beğendik temizlik olsun insanlıkları olsun bizi mutlu etti. tekrar gidersem yine aynı yere gideceğim. teşekkürler

saygılarımla