PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fleetcorp'un 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı

Onamdar
05-03-2019, 10:44
Araç kiralama sektörünün önde gelen isimlerinden Fleetcorp'un iflasının ardından, 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı.
Türkiye'de 26 bin araçlık filosu ile faaliyet gösteren Fleetcorp'un iflasıyla birlikte bünyesindeki araçlar, İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.
Alacaklı bankalara ve finans kurumlarına toplam 1.3 milyar TL borcu olan firmanın iflası ile birlikte İstanbul'daki bir çok otopark bu firmaya ait araçlarla dolma noktasına geldi. Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya fırsat sunuyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan icraburada.com sahibi Caner Çakı; araç alacak olanlar için bunun büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Çakı, Fleetcorp'un iflasını vermesinin ardından söz konusu araçların değerlerinin yarı fiyatına satışa çıktığını belirterek; ''Bir süre önce faaliyetlerine son veren Türkiye'nin en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Fleetcorp resmen iflas etti. Bu dev kiralama şirketinin araçları yarı fiyatına satışa çıkmış durumda. Bu araçlar, alıcılar için bulunmaz bir fırsattır. Bu araçların satışları için ne kadar çok başvuru olursa o kadar iyi olacağını düşünüyorum. İhaleye girecek olan vatandaşlarımız mutlaka bu araçları piyasa değerinin altında alacaktır. Bu arada 26 bin araçlık bir filodan bahsediyoruz ve bu filonun değeri bir servettir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ihaleye katılabilir. Araç almak isteyenler konuyla ilgili bilgileri sitemizi ziyaret ederek alabilirler. 26 bin araçlık filodan herkese uygun bir araç olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Kaynak: KAP

individual
05-03-2019, 11:08
1-2 sene ikinci eldeki araçlara çok dikkat etmek lazım.burdan bunu anlıyoruz.

rebelh
05-03-2019, 11:14
1-2 sene ikinci eldeki araçlara çok dikkat etmek lazım.burdan bunu anlıyoruz.

niye ki ?
10 krktr

individual
05-03-2019, 11:27
niye ki ?
10 krktr

Kiralamadan çıkan araçların hepsi kazasız on numara bir halde olmayacak.Alanlarda bunları ilanlarda görüyoruz geçmişini gizliyor tam ibraz etmiyorlar.

Riskli olucak bence.

SK10
05-03-2019, 11:31
araçları nerden görebiliriz acaba :)

rebelh
05-03-2019, 12:02
Kiralamadan çıkan araçların hepsi kazasız on numara bir halde olmayacak.Alanlarda bunları ilanlarda görüyoruz geçmişini gizliyor tam ibraz etmiyorlar.

Riskli olucak bence.

doğrudur fakat şu an piyasada bir sürü kiralamadan çıkma araç zaten var
kaldıki bu araçlar hacizlik olmasalardı da bir süre sonra piyasaya sürüleceklerdi yıllardır olduğu gibi
yani bu haberdeki tek dikkat çekici konu araçların ister istemez ucuza gideceği konusu
26 bin araca tek seferde talep gelmeyebilir

halili
05-03-2019, 12:16
Dün okuduğum haber. ve buradaki haber.İCRADAN ARIYORUZ SİZE ÖZEL ARAÇ VAR ALIRMISINIZ DİYEREK VURGUN YAPILMIŞ.
Adana SON DAKİKA! Kamu hastaneleri, askeri birlikle ve polis merkezlerini hedef alıyorlardı... - Son Haberler (https://www.haberturk.com/adana-merkezli-7-ilde-buyuk-vurgun-2390863)

individual
05-03-2019, 12:19
doğrudur fakat şu an piyasada bir sürü kiralamadan çıkma araç zaten var
kaldıki bu araçlar hacizlik olmasalardı da bir süre sonra piyasaya sürüleceklerdi yıllardır olduğu gibi
yani bu haberdeki tek dikkat çekici konu araçların ister istemez ucuza gideceği konusu
26 bin araca tek seferde talep gelmeyebilir

Evet doğru belli bir zaman sonra satışı yapılıyor.Büyük kurumsal firmalar zaten aracın geçmişini tam yansıtıyor.

Ama bu ihale olduğu için düşük rakamlarda konuşuluyor ondan talep çok olucak.

Bilmiyorum benim 2 arkadaşımın zamanında başına geldi bu durum.Galeride'den jetta alıcaktı beyaz renk otomatik.Ben dedim ona bu kesin kiralamadan çıkma geçmişini iyi araştır falan diye.

Galeri 2.sahibinden aldık biz tamponlarında lokal boya falan var demişti ama sonra öğrendik'ki öyle değilmiş.Arabada önden kaza yapmış.airbagler falan baya liste çıkmıştı.

Onuda servis'de tanıdık bulduk ondan öğrendik yoksa plakadan falan çıkmamıştı oda bir garip mevzu zaten.

Diğer bir konuda fiyatlar bu durum yansırmı şuan talep bence çok yok rakamlardan dolayı birde bu kadar araba satılınca ne olucak.

Ome_RS
05-03-2019, 12:21
imkani olan 3-5 toplasın. Parasi olan yine guzel para kazanacak.
Zaten piyasadaki 2. el araclarin 4/1 i neredeyse kiralama cikması.

gemsazr9
05-03-2019, 12:27
Devlet yüzde 18 KDV alacak borçlunun mali piyasadan yüzde 18 ucuza gider en iyi ihtimal le bu borçluya yapılan bir haksızlık devlet ne yapiyorda icraya düşen maldan KDV alıyor anlamış değilim

CloudGrey
05-03-2019, 12:49
açılın ben filocuyum :)

-filo aracımız kazaya karıştı diyelim. 8 de 8 sucsuz , hasar karşı tarafından sigortasından yada kaskosundan ödenir tramer çıkar.

-filo aracımız kazaya karıstı , 8 de 8 suçlu yada az suclu farketmez , sigortamız karşı tarafın masrafını karşılıyor varsa değer kaybı vs ödüyor sonra geliyor en cafcaflı kısma kendi arabımıza ;
-pert olmayacak bir kıvamda ise kendi servisimizde arabayı yapıyoruz, tramer çıkmıyor , iyi bir expertiz yapılmassa boyazsız kazasız diye gidiyor.

tavsiyem ; kullanıcı iseniz filodan cıkma diye süphelendiğiniz araçtan koşarak uzaklaşın. ama ticaretiniz yapıyorsanız piyasadan 3-5 daha ucuza alınıp 1-2 lira fazlasına satabilirsiniz.

onursumer
05-03-2019, 13:08
çok uzun suredir ihaleye çıkıyor zaten araçlar baya güzel fiyatlara mercedes c ler satıldı bir sure takip etmiştim

makif84
05-03-2019, 13:08
Cuma günü Ankara da bir icra dairesinde 7 adet 2018 seden a3 dizel otomatik kmleri 20 bin ile 70 bin arasındaydı 94 civarı fiyatlarla ayrı ayrı satıldı.

asscutter
05-03-2019, 13:21
Cuma günü Ankara da bir icra dairesinde 7 adet 2018 seden a3 dizel otomatik kmleri 20 bin ile 70 bin arasındaydı 94 civarı fiyatlarla ayrı ayrı satıldı.

üzerine 18 kdv yüzde 1 tellaliye damga pulu vs de ekliyorsunuz

makif84
05-03-2019, 13:37
emsal özellikte bi ilan
Audi / A3 / A3 Sedan / 1.6 TDI / Design Line / EKCAR'DAN 2018 AUDI A3 SEDAN 1.6 TDI 116 HP DESİGN S TRONIC sahibinden.comda - 639876341 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ekcar-dan-2018-audi-a3-sedan-1.6-tdi-116-hp-design-s-tronic-639876341/detay)

Gökhan Bilgin
05-03-2019, 13:39
Hesap tutsun yeter alırız

EOZDAG
05-03-2019, 13:59
Abiler bu ihaleleri nereden takip ediyorsunuz, bizde baksak :)

Kadyr
05-03-2019, 14:05
Haberde gördüm icraburada sitesi

rebelh
05-03-2019, 15:01
geçen bi ilan vardı 2017 model corollaya 50 küsür lira istiyorlardı ana satfada
favoriye attım ama bulamıyorum şimdi
açıklama da "biz yurt dışı firmasıyız ucuza alıp kullandıktan sonra ucuza satabiliyoruz vs" gibi bir açıklama yapmışlardı
ama aracı görmek için tutarın %5i kadar bi bedel kapora istiyorlardı kapora olmadan aracı göstermiyorlarmış

free-hifi
05-03-2019, 15:11
Haberde gördüm icraburada sitesi

fake olmasın bro _?

sagi
05-03-2019, 16:15
bir ara bu firma galericilerlede bozuşmuştu, banka rehin koymuştu firma galericilere araçları satmıştı alamamışlardı araçları galericiler falan.

Her hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşmamak lazım :D

miNNic
05-03-2019, 16:28
Fleetcorpta halen işler çok karışık. 8 adet araç kiralamıştık firma olarak, 4 symbol 4 octavia araçların iade işlemi 2018 haziranda gerçekleşti, teslim ettiğimize dair evrak da alındı fakat 11.12.2018 tarihinde tekrar mail atıldı araçlar nerede lütfen teslim edin ve kiranızı ödeyin şeklinde. Sözleşme bitmiş borç harç yok böyle bir mail görünce şaşırdık. Daha bulunamayan teslim edilip teslim alınmamış dedikleri bir çok araç var gibi. inşallah saplamazlar millete.

Kadyr
05-03-2019, 16:45
fake olmasın bro _?

Valla mynet haberde gördüm

EOZDAG
05-03-2019, 16:49
Valla mynet haberde gördüm

Ben burada görüp siteye bakmıştım fakat sitede araçların detayı vs. yok ve ihale koşulları içinde premium üyelik vs. istiyorlar. O yüzden e-ihale tarzı bir devlet platformunda görebilsek daha iyiydi sonuçta bunlarda bir icra dairesine bağlı.

EOZDAG
05-03-2019, 16:55
Tasiş'in sitesinde belki görünüyordur diye baktım fakat göremedim.

EOZDAG
05-03-2019, 16:56
Tasiş'in sitesinde belki görünüyordur diye baktım fakat göremedim.

Son edit: http://www.tasis.gov.tr/yeni/neotas/aracs.asp

220T
05-03-2019, 17:37
İcradan ise uyap e-satıştan bakmak gerekir.İcra dairesinin bilgilerini öğrenmelisiniz.(ilçe ve kaçıncı icra dairesinin sattığı)

hddsheriff
05-03-2019, 17:46
Ä°CRA MALLARI E-SATIÅ? PORTALI - TÃ?RKÄ°YE CUMHURÄ°YETÄ° ADALET BAKANLIÄ?I (https://esatis.uyap.gov.tr) adresinden inceleyebilirsiniz. Online teklif verip arabanın size kalacağını düşünmeyin. Otoparkta açık arttırmaya gitriğinizde muhtemlen vaz geçeceksiniz kurtlar sofrası orası

hddsheriff
05-03-2019, 17:48
Ä°CRA MALLARI E-SATIÅ? PORTALI - TÃ?RKÄ°YE CUMHURÄ°YETÄ° ADALET BAKANLIÄ?I (https://esatis.uyap.gov.tr) adresinden inceleyebilirsiniz. Online teklif verip arabanın size kalacağını düşünmeyin. Otoparkta açık arttırmaya gitriğinizde muhtemlen vaz geçeceksiniz kurtlar sofrası orası

gemsazr9
05-03-2019, 20:07
Umarım araçlar değerinde satılır .alacaklılar paralarını tahsil ederler hemde borçlunun borcu ödenmiş olur .

_opeth
05-03-2019, 21:51

nerden anlayacağız ki hangisi fleetcorpun

hddsheriff
05-03-2019, 22:01

Orasını bilemem ister plakalıktan bak ister icra dosyasından.

Genel olarak söyleyebileceğim piyasadan %50 ucuza alırım kafasıyla giden üzülür, sadece icradan araba alıp satan galeriler adamlar vs var size kalmaz yani.

ef186
05-03-2019, 23:36
Fleet Corp iflas sonrası araba satın aldı herhalde.14.586 otomobille batmıştı 26bin nereden çıktı acaba...

ef186
05-03-2019, 23:39
açılın ben filocuyum :)

-filo aracımız kazaya karıştı diyelim. 8 de 8 sucsuz , hasar karşı tarafından sigortasından yada kaskosundan ödenir tramer çıkar.

-filo aracımız kazaya karıstı , 8 de 8 suçlu yada az suclu farketmez , sigortamız karşı tarafın masrafını karşılıyor varsa değer kaybı vs ödüyor sonra geliyor en cafcaflı kısma kendi arabımıza ;
-pert olmayacak bir kıvamda ise kendi servisimizde arabayı yapıyoruz, tramer çıkmıyor , iyi bir expertiz yapılmassa boyazsız kazasız diye gidiyor.

tavsiyem ; kullanıcı iseniz filodan cıkma diye süphelendiğiniz araçtan koşarak uzaklaşın. ama ticaretiniz yapıyorsanız piyasadan 3-5 daha ucuza alınıp 1-2 lira fazlasına satabilirsiniz.

Sonra filo şirketlerine sövüyor millet kurunun yanında yaş da yanıyor...
Her filoyu bir tutmamak lazım.

srknzfr
06-03-2019, 08:11
geçen bi ilan vardı 2017 model corollaya 50 küsür lira istiyorlardı ana satfada
favoriye attım ama bulamıyorum şimdi
açıklama da "biz yurt dışı firmasıyız ucuza alıp kullandıktan sonra ucuza satabiliyoruz vs" gibi bir açıklama yapmışlardı
ama aracı görmek için tutarın %5i kadar bi bedel kapora istiyorlardı kapora olmadan aracı göstermiyorlarmış

:)

sahibinden.com daki aleni dolandırıcılık ilanı - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/sahibinden-com-daki-aleni-dolandiricilik-ilani--5958040?p=1)

alıntıdır;

"yalnızca bu araç değil, tüm ilanlar 2 mart 2019 tarihinde açılmış. yüzde 5 teminat ödenmeden araçlar gösterilmiyormuş. hayır belli ki saftirik halkım hala kanıyor bu şeylere ki devam ediyorlar.

ayrıca her ilanı inceleyen sahibinden.com editörleri bunun aleni dolandırıcılık olduğunu ne zaman anlayacak?

edit: biraz şikayetten sonra editörlerin aklı başına gelmiş, kaldırmışlar ilanı. ilanların görselini alamadım ama numara var (0555 752 70 56) belki bir babayiğit bu dolandırıcıların peşine takılır."

Day Walker
06-03-2019, 08:40
Fleet Corp iflas sonrası araba satın aldı herhalde.14.586 otomobille batmıştı 26bin nereden çıktı acaba...

kıyıda köşede arabaları parçalayıp parçalarını çaldılar belki çoğalmıştır o arada.

Onamdar
06-03-2019, 09:44
Bu ihalelere girip araç alan, alabilen var mı aranızda. Nasıl işliyor süreç. Bıçaklanmadan alabiliyor muyuz?

by.gkn
06-03-2019, 11:56

sa ve rj plakalı araçların çoğu fleetcorptan çıkma zaten büyük kısmında plakalıklarda duruyor.

CloudGrey
06-03-2019, 12:18
Bu ihalelere girip araç alan, alabilen var mı aranızda. Nasıl işliyor süreç. Bıçaklanmadan alabiliyor muyuz?

biraz araba kovalayım diyorsun , yanında 3 tane takım elbiseli adam beliriyor ;

- qardaş sana dosya paranı verek , uza diyorlar.

-peki abi diyip çıkıp geri geliyorsun.

gemsazr9
06-03-2019, 13:22
Son 30 saniyede teminatı yanınıza alıp hızlıca odaya girin belki bu sayede atlatmış olabilirsiniz

Ormanci
06-03-2019, 13:22
biraz araba kovalayım diyorsun , yanında 3 tane takım elbiseli adam beliriyor ;

- qardaş sana dosya paranı verek , uza diyorlar.

-peki abi diyip çıkıp geri geliyorsun.

Bi arkadaşım bi ara ilgileniyordu böyle, şimdi filoların satışlarına döndü bu yüzden.

Başlarda "hiç sıkıntı yok, eskisi gibi değil" diyordu, baya gitti geldi, son arabada aynen böyle olmuş, kapılar falan kapalı, araba kenarda bi yerde duruyor, kapıda bi dümbük, "buyur gardaş" modunda. Arabaya bakmak istiyorum demiş, yok demiş bakamazsın, niye bakacaksın, hangi firmasın cart curt... Midem bulandı bastım geldim demişti.

hddsheriff
06-03-2019, 14:10
Mafya vari tiplere denk gelmedim de at hırsızı kılıklı çok var. Darp tehdit vs olmuyor ama herkes birbirini tanıyor sana bırakmıyorlar arabayı ha bırakırlarsa ya arabada senin görmediğin bir durum vardır yada araba piyasa fiyatına ulaşmıştır.

İcra ihalesinden araba alınır ama 3-5 bin piyasadan düşüğe alırsın arada ki fark sen arabayı trafiğe çıkarırken yapacağın ödemelerle kapanır.

2 yıl önce eskişehirde bir sorento ihalesine girdik kapılat koltuklar vs arabada yoktu. 4 kişi açık arttırmaya girdik , 1 kişi çıktı adam başı 2 bin verelim arabanın parçaları bizde ihale bize kalsın dedi 2 kişi tamam dedik, 1 kişi yok ben arabayı alıcam dedi ( sonradan öğrendik adam anadolu yakasında ciddi hacimli kore japon çıkmacısıymış) neyse ihale başladı ilk başlarda ufak ufak teklif geliyor sonra bir anda 10 bin teklif geldi ben çekildim , bu 2 abi nasıl hırs yaptılarsa 27500 de açık arttırma bitti.

Bu da böyle bir anım dı :D

Arabam çekilmediği sürece yeddi eminlere uğramıyorum.

gemsazr9
06-03-2019, 15:08
alacaklı avukatı ihaleye isterse giriyor . Yasal hakları var onlarda arttırıp alabiliyor . Sonra değerine satıyorlar .

SErhat.
06-03-2019, 15:44
Açılın avukatım. :D

Öncelikle mafyavari tipler heryerde olmasa da var. İhaleye bizzat gitmek istemeyenler de Uyap portal üzerinden teklif verebilir. Verdiğiniz teklifte kalırsa araç zaten sizin oluyor.

Fleetcorp'un araçları tüm Türkiye'de neredeyse bütün icra dairelerinde talimatla satılıyor. Bizim burada da satıldı ve hiçkimse de girmeyin etmeyin demedi satış günü. Araç sağlamdı ve birkaç galerici ile çevre illerden gelen esnaflar teklif verdiler, ihale başladı bitti. Değerine yakın gitti araç.

He, o tipler yok mu? Var. Kendi arabasıdır, başkasının girmesini istemez, usulünce girmeyin der, ki yapılıyor bunlar kimse de girmez. Kimsenin girmemesi için aracını sökenler de var ve hayati önem arz eden parçaları olmayan arabaya da zaten çoğu kişi bakmıyor bile.

Bizim burada mesela şu anda bir tane Octavia var 2018 model anılan borçlu şirkete ait. O da satışa çıkacak. İlgilenen yine baksın Uyap'tan, böyle talimatla satılan icra dairelerinin bulunduğu yerlerdeki ihalelere girebilir.

Ama ucuza alma olayı bitti desem yeridir. Zaten %50'sinden başlıyor ve bazen iş bilmeyenlerin hırsı bazen de ihaleye girenlerin kasıtlı olarak fiyatı artırması ile neredeyse piyasa değerine gidiyor. O durumda da icra prosedürüyle uğraşmak yerine normal bir araç almak daha mantıklı geliyor bana göre sıradan vatandaş için.

hddsheriff
06-03-2019, 15:49
Açılın avukatım. :D

Öncelikle mafyavari tipler heryerde olmasa da var. İhaleye bizzat gitmek istemeyenler de Uyap portal üzerinden teklif verebilir. Verdiğiniz teklifte kalırsa araç zaten sizin oluyor.

Fleetcorp'un araçları tüm Türkiye'de neredeyse bütün icra dairelerinde talimatla satılıyor. Bizim burada da satıldı ve hiçkimse de girmeyin etmeyin demedi satış günü. Araç sağlamdı ve birkaç galerici ile çevre illerden gelen esnaflar teklif verdiler, ihale başladı bitti. Değerine yakın gitti araç.

He, o tipler yok mu? Var. Kendi arabasıdır, başkasının girmesini istemez, usulünce girmeyin der, ki yapılıyor bunlar kimse de girmez. Kimsenin girmemesi için aracını sökenler de var ve hayati önem arz eden parçaları olmayan arabaya da zaten çoğu kişi bakmıyor bile.

Bizim burada mesela şu anda bir tane Octavia var 2018 model anılan borçlu şirkete ait. O da satışa çıkacak. İlgilenen yine baksın Uyap'tan, böyle talimatla satılan icra dairelerinin bulunduğu yerlerdeki ihalelere girebilir.

Ama ucuza alma olayı bitti desem yeridir. Zaten %50'sinden başlıyor ve bazen iş bilmeyenlerin hırsı bazen de ihaleye girenlerin kasıtlı olarak fiyatı artırması ile neredeyse piyasa değerine gidiyor. O durumda da icra prosedürüyle uğraşmak yerine normal bir araç almak daha mantıklı geliyor bana göre sıradan vatandaş için.

Uyaptan yaklaşık 20 kere teklif verdim arabayı görmeden , nispet yapar gibi benim teklifin 1 TL üstüne gitti hep. :D

Faruk'S
06-03-2019, 15:53
Bir akrabamın işletmesinin otoparkında 8-9 tane icradan bağlanmış araba var. Afedersiniz zaman zaman bokuyla püsürüyle uğraştığım oldu. İşe engel oluyorlardı yarım gün uğraşıp çalışmadıkları için çalıştırıp yer değiştirmeden tutun da satışa çıkma süreçlerinde avukatla vs görüşmeler felan. Bayağıdır gözüme kestirdiğim hoşuma giden de bir araç var. Bu ay sonu ihalesi olacak ve ben de katılmak istiyorum. Diğer ihalelere 2-3 kişi gelmişti genellikle. Bu aracı da ben almak istiyorum resmi olarak otoparkçının bir hakkı var mı ya da ben mafya moduna girmeden yasal olarak nasıl bir teknikle alabilirim ? Sistemde açık felan ne bileyim yok mu o tarz şeyler :D Yada araç bu ay sonu ihaleye çıkacağı söylendi ama takibini yapmak istediğimde herhangi bir yerde araca ait ilan göremiyorum? uyap dışında bir yerde yayın olur mu?

srkns
06-03-2019, 16:36
bizim şirket otoparkında yaklaşık 50 tane fleetcorp plakalıklı mercedes yatıyor 3-5 aydır, kimsenin bilgisi de yok ne zaman geldi, kim getirdi..

İbrahim33
06-03-2019, 19:23
hiç heveslenmeyin birşey çıkmaz bence. büyük balık küçük balığı yutar kanunu geçerli olur. ayrıca filo arabasından da korkmayın , bırakın artık bu hurafeleri. filo arabalarını tek şoför kullanır , her hasarı dosyaya işlenir , yetkili servis bakımlı olur. ki geneli de b segmenti hariç düzgün olur.

Ssamet
06-03-2019, 19:41
Bir akrabamın işletmesinin otoparkında 8-9 tane icradan bağlanmış araba var. Afedersiniz zaman zaman bokuyla püsürüyle uğraştığım oldu. İşe engel oluyorlardı yarım gün uğraşıp çalışmadıkları için çalıştırıp yer değiştirmeden tutun da satışa çıkma süreçlerinde avukatla vs görüşmeler felan. Bayağıdır gözüme kestirdiğim hoşuma giden de bir araç var. Bu ay sonu ihalesi olacak ve ben de katılmak istiyorum. Diğer ihalelere 2-3 kişi gelmişti genellikle. Bu aracı da ben almak istiyorum resmi olarak otoparkçının bir hakkı var mı ya da ben mafya moduna girmeden yasal olarak nasıl bir teknikle alabilirim ? Sistemde açık felan ne bileyim yok mu o tarz şeyler :D Yada araç bu ay sonu ihaleye çıkacağı söylendi ama takibini yapmak istediğimde herhangi bir yerde araca ait ilan göremiyorum? uyap dışında bir yerde yayın olur mu?

Otoparkçının resmi hakkı yok ama aracın satışına etkisi oluyor. Örneğin gelenlere ; araç arızalı , eksiği var , sahibi alacak vs vs gibi şeyler söyleyip caydırıyor bazen. Genel olarak da arabayı hep ihaleci , galerici vs alıyor. Otoparkçı da onları tanır.

Siz eğer ihaleye gittiğinizde araç için gelen olursa araca talip olduğunu söylersin. Para almaz eyvallah der. Para isteyebilir. Aracın fiyatına göre 500 , 1000 , 5000 gibi rakamlar döner. Benim tecrübe ettiğim kadarıyla sistem böyle dönüyor. :)

R.I.P
06-03-2019, 20:02
hiç heveslenmeyin birşey çıkmaz bence. büyük balık küçük balığı yutar kanunu geçerli olur. ayrıca filo arabasından da korkmayın , bırakın artık bu hurafeleri. filo arabalarını tek şoför kullanır , her hasarı dosyaya işlenir , yetkili servis bakımlı olur. ki geneli de b segmenti hariç düzgün olur.

Tek sürücüye katılmıyorum. Örneğin bizim şirkette müdür araçları dahil herkes kullanır. Anahtarlar üzerinde bırakılır. Bir de özel olarak ortak kullanım için alınan meganelar var. Hepsi tabiki servis bakımlı ama çoğu insan ilk acemiliğini bunlarda atıyor. Al sat için alınır ama binici için ben almazdım. Insignia bakarken sözde akrabadan alınan ama ALU ve AES plakalı çok insignia gördüm :)

İbrahim33
07-03-2019, 08:07
valla yıllardır filo araçları alırım firmalardan online açık artırma usulü. ama her filo firmasının da arabası temiz olmuyor bu da bir gerçek. aralık ayından beri 7-8 tane filo aracı aldım. kesinlikle düzgün araçlar. ama fletcorp arabaları biraz yorgun olur öyle bi tüyo vereyim sizlere. şimdi de 2 tane 308 aldım bluehdi 120 binde arabalar ama gören kimse 120 bin demez.

Faruk'S
08-03-2019, 14:29
Bizim burada bi corolla var fleetcorp 'un 1.4 dizel 2017 78k km ;
Malın Muhammen Bedeli 98.000,00 TL
Malın Teminat Miktarı 19.600 TL
İhale Başlangıç Bedeli 51.500 TL