PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınan Range Rover Sport

zaykarter
07-03-2019, 20:46
Selamlar, arkadasimin araci dun gece 6 mart carsamba gunu Atasehirde Hukumdar sofrasi adli mekandan calindi. Range rover sport plaka 34 ge 3333 fume rengi ici taba aracin anahtariyla birlikte calindigi icin kaskodan sıkıntısı var oyuzden aracin bir sekilde bulunmasi lazim. Goren, duyan kisilerin 05302345853 numarali telefona ulasilmasini rica ederim. Bulan arkadasada elbet bi guzellik yapilacaktir. Simdiden tesekkurler.

.::EmrE::.
07-03-2019, 21:11
Geçmiş olsun, Valeden mi çalındı araç ?

zaykarter
07-03-2019, 21:48
Geçmiş olsun, Valeden mi çalındı araç ?

Valenin ihmali ama valedende supheleniliyor.

tiMachine
07-03-2019, 21:52
Geçmiş olsun, evime yakın bir yerde olmuş, denk gelirim diye tutuyorum aklımda ama nafile..

snan1910
07-03-2019, 22:06
Vale fişi varsa sigorta zorlanabilir

_driver_
07-03-2019, 22:55
Aracın yeni/eski kasa ya da belirli bir göze çarpıcak özelliği varsa ya da fotosu yardımcı olma açısından daha iyi olurdu gören duyan kişilerin emin olması için

ChuckBartowsKi
07-03-2019, 23:31
Çok geçmiş olsun bir önceki kasadan mı araç?

Mutu
08-03-2019, 00:00
Bırakın vale firması uğraşsın. Siz neden uğraşıyorsunuz? Bu kadar insa güvenip arabasını bırakıyor, anahtarını teslim ediyor. Sen anahtarla beraber arabanın çalınmasına sebep oluyorsun.

kiraccemal
08-03-2019, 08:58
üzücü bir durum umarım en kısa sürede aracınız bulunur plaka oldukça dikkat çekici gözümüze çarparsa mutlaka bilgilendiririz.

CenKeR
08-03-2019, 09:03
vale şirketinindir tüm suç arabaya sahip çıkamıyorsa açın davayı

johnie
08-03-2019, 09:41
vale şirketinindir tüm suç arabaya sahip çıkamıyorsa açın davayı

eğer fiş, belge almadıysa hiç bir şey ispat edemez..

HaKo
08-03-2019, 10:03
valenin tavrı nedir bu durumda çok merak ettim , fiş vs. aldınız mı arabayı bırakırken, geçmiş olsun bu arada.

CaNeR44
08-03-2019, 10:45
şu kaskoları en ful yapıcaksın anahtar yok diye sıkıntı çıkarmasalar

enes_srb
08-03-2019, 11:17
Nusret bebekte 2 tane yanlış araba getirdiler geçen sene fiş verdikleri halde . Çırağan caddesinde bi otele mustang bıraktık adam içerdeki audi anahtarını almış arabanın kendi anahtarını üstünde bırakmış :D . Bu mekanlarda bunları gördükten sonra anahtarı bırakmamaya özen gösteriyorum neresi olursa olsun. Umarım bi an önce bulursunuz aracı

Ormanci
08-03-2019, 11:27
Hükümdar Sofrası ile görüşmek lazım galiba konuyu... Onlar hiç bişey demiyor mu arkadaşların dediği gibi. Orayla halletmek lazım.

Mutu
08-03-2019, 13:23
eğer fiş, belge almadıysa hiç bir şey ispat edemez..

İlla ki kamera kaydı vardır? İlla fiş parçası mı lazım?

denizhandinc
08-03-2019, 13:32
Hicbir resmiyeti olmayan dandik bir fiş parcasıyla sigortaya ispat sunulabilecegini sanmıyorum. Anahtarı elinle teslim ettigin adamın bir belgesi, resmiyeti yok. Vale oldugunu gösteren tek sey üzerindeki 20 liralık yelek. Bazen diyorum es kaza birinin fişi elime gecse valeye gidip kardes aracı getir desem nerden anlayacak gercekten sahibi miyim degil miyim? Adam yogunlukta senden carpacagı 50 liranın pesinde. Mekan sahibinin insiyatifi önemli

serkanokan
08-03-2019, 13:48
Ankara'da yaşanan bir olayı anlatıyorum.

Garenta oto kiralama şirketi, Ankara'daki arabalarını yıkatmak için bir oto yıkama ile anlaşıyor. Buraya sızan bir hırsız Garent'ya ait bir otomobili çalıyor. Olayın üzerinden 5dk geçmeden oto yıkama şirketi polise ve Garenta'ya haber veriyor.

Garenta olayı öğrendikten sonra 125bin tl araç bedeli, 25 bin tl de o araç kiralanamadığı için zarar bedelini oto yıkama şirketine yansıtıyor.

Konunun buraya kadar olan kısmı sizin olayınızla benzerlik gösteriyor.

Olayın ilerleyen aşamaları ise şöyle.

Çalınan araç, çalındığı gün 1 adet jandarma çevirmesi, 1 adet de polis çevirmesine giriyor. Çalıntı ihbarı olmasına rağmen fark edil(e)miyor.

Daha vahim yanı araba çalındığı gün gümrükten çıkarak Suriye'ye giriyor, sonrası ***** izi kaybediyor. Avukat bir arkadaşım devlete karşı dava açtı, çok büyük bir ihtimalle kazanacak.

Oznsrl
08-03-2019, 14:03
Kaskolarda anahtarın 3.kişiler tarafından ele geçirilmesi gibi bir ifade var bu böyle durumları kapsıyor mu ?

DOHC
08-03-2019, 14:43
Hükümdar Sofrası ile görüşmek lazım galiba konuyu... Onlar hiç bişey demiyor mu arkadaşların dediği gibi. Orayla halletmek lazım.

Restoran birşey demez. Diyeceği "Onlar bizden bağımsız, ayrı bir firma. Onlarla konuşun."
Kuzenin başına benzer olay geldi (arabayı ön tekeri kırık, çekici üzerinde getirdiler), oradan tahmin ediyorum.
Mekanda o zamanların ve bugünlerin çok büyük bir holding grubuna aitti bu arada, boğazda.

Ormanci
08-03-2019, 14:46
İşte bazen nadir de olsa arada "insan" çıkıyor da birileri, uzlaşma yoluna gidip bişeyler yapıyorlar.
Hani olmaz da, bi ihtimal işte dedim :)

zaykarter
08-03-2019, 15:40
https://i.hizliresim.com/lq8VgJ.jpg (https://hizliresim.com/lq8VgJ)

Bu elimizdeki en belirgin fotoğraf. Arkadaşım arabalarla pek ilgilenmediği için fotoğraf çekme isteği duymamış.

Mutu
08-03-2019, 15:43
Kaskolarda anahtarın 3.kişiler tarafından ele geçirilmesi gibi bir ifade var bu böyle durumları kapsıyor mu ?

Var olsa gerek. Ben motoru kaskolamayı düşünüyordum fiyat aldım, rakam çok yüksek demiştim. Ama anahtar üstündeyken bile çalınmayı karşılıyor demişti.

Carmageddon
08-03-2019, 15:56
Büyük geçmiş olsun akıl alır gibi değil.

Kendi araçlarımın kaskosu anahtarla çalınmayı dahi kapsıyor diye biliyorum, sigorta poliçenizi bir daha gözden geçirin derim bu süreçte en azından paranızı kurtarmış olun.

zaykarter
09-03-2019, 19:02
Selamlar, aracimiz bulunmustur. Calanlar araci sahrayicedid tarafinda sokagin ortasinda birakip kacmislar. Aracta ve icindeki ozel esyalarin hicbirine zarar vermemisler. Kacan kisiler hala araniyor. İyi dileklerini ileten herkese cok tesekkurler.

devil_berk22
09-03-2019, 22:50
geçmiş olsun

Faruk'S
10-03-2019, 00:26
Selamlar, aracimiz bulunmustur. Calanlar araci sahrayicedid tarafinda sokagin ortasinda birakip kacmislar. Aracta ve icindeki ozel esyalarin hicbirine zarar vermemisler. Kacan kisiler hala araniyor. İyi dileklerini ileten herkese cok tesekkurler.

gözünüz aydın ya korktu bıraktılar ya da bi turlamak istemişler gibi bir şey sanırım. Nacizane tavsiyem olayın peşini bırakmayın. Bu süreçte size bulundu boşverin gibisinden söylemlerde bulunacak kişi ve kurumlar olacaktır(başıma geldi). Amaç bu tarz hırsızlıkların bu kadar güpegündüz ve kolay yapılabilmesini engellemek bu uğurda da uğraşınız ileride belki yine sizlere veya hiç tanımadığın kişilere zarar gelmesine engel olacaktır kanaatindeyim.

.::EmrE::.
10-03-2019, 02:15
Gerçekten verilmiş sadakanız varmış. Geçmiş olsun.

tiMachine
10-03-2019, 08:41
Geçmiş olsun, vale konusu cidden düşünülmesi gereken bir batak. Çok uzaklaşmadan bırakmışlar arabayı, güzel olan da araca zarar gelmemesi

Dayı
10-03-2019, 08:58
Önce aracın bulunması sebebi ile araç sahibinin gözü aydın.

Çogu poliçede yazan ; anahtarı sen elinle valeye teslim edersen ve herhangi bir fiş, kağıt vsvs almadıysan(ve vale firması kurumsal bir firma değilse) ödemiyor, anahtar üstündeyken bazı durumlar da ödüyor bazı durumlar da ödemiyor, yolda arkadan çarpıp sen durunca birisi arabana atlayıp götürürse ödüyor, bakkala girdin anahtarı ustunde bıraktın ödememeye çabalıyor.. Eve hırsız girdi, anahtarı masanın ustunden veya pantolonun cebinden veya çekmeceden aldı gitti ödüyor. yolda yürürken biri geldi silah çekti, anahtarı aldı ödüyor, silah çekmedi anahtarı verirmisin dedi, verdin gitti ödemiyor. özellikle son yıllar da yapılan sahtekarlıklar yüzünden bir sürü şey değişti.

Var olsa gerek. Ben motoru kaskolamayı düşünüyordum fiyat aldım, rakam çok yüksek demiştim. Ama anahtar üstündeyken bile çalınmayı karşılıyor demişti.

VETTE
10-03-2019, 10:50
Çok geçmiş olsun.

BRKBRDL
10-03-2019, 13:30

Geçmiş olsun. Acaba aracın önemli bir parçasını sökmüş olmasınlar. Yinede serviste gir genel kontrol yapılmasında fayda var

Gkn55
10-03-2019, 13:40
çok geçmiş olsun. belki de parçalatacak adam bulamadıkları için vazgeçmişlerdir. sonuçta yeni ve pahalı bir araba parçaları kolay takip edilebilir diye düşünüyorum.

kiraccemal
11-03-2019, 10:25
çok geçmiş olsun aracınızın bulunması sevindirici fakat bu ihmalleri sebebiyle vale ya da işin sorumlularına bir ders vermeniz gerekli diye düşünüyorum.

golgeoyunu03
11-03-2019, 11:19
bulunması gerçekten büyük şans, geçmiş olsun, valeci arkadaşların karşısına hukuğu koymanızı tavsiye ederim, bırakın uğraşsınlar.

imprezaWRC
11-03-2019, 11:42
Önce aracın bulunması sebebi ile araç sahibinin gözü aydın.

Çogu poliçede yazan ; anahtarı sen elinle valeye teslim edersen ve herhangi bir fiş, kağıt vsvs almadıysan(ve vale firması kurumsal bir firma değilse) ödemiyor, anahtar üstündeyken bazı durumlar da ödüyor bazı durumlar da ödemiyor, yolda arkadan çarpıp sen durunca birisi arabana atlayıp götürürse ödüyor, bakkala girdin anahtarı ustunde bıraktın ödememeye çabalıyor.. Eve hırsız girdi, anahtarı masanın ustunden veya pantolonun cebinden veya çekmeceden aldı gitti ödüyor. yolda yürürken biri geldi silah çekti, anahtarı aldı ödüyor, silah çekmedi anahtarı verirmisin dedi, verdin gitti ödemiyor. özellikle son yıllar da yapılan sahtekarlıklar yüzünden bir sürü şey değişti.

Bunlara ilave olarak; aracın bulunması durumu söz konusu olabileceğinden hemen ödeme yapılmıyor. 1 ay bekleme süresi var.

bosporuss06
11-03-2019, 11:46
geçmiş olsun,gözünüz aydın....

Ormanci
11-03-2019, 12:01
Bunlara ilave olarak; aracın bulunması durumu söz konusu olabileceğinden hemen ödeme yapılmıyor. 1 ay bekleme süresi var.

"Ne hikmetse" eğer araç bu süreçte "bulunamazsa" sigorta size parayı ödüyor, sonrasında bi anda bulunuyor, sigorta aracı alıyor, muhtemelen kendi ödediğinden daha fazla veya en kötü ihtimal aynı rakama satıyor.

Sigorta şirketleri "sahtekarlık"lardan ağlıyor da, kendi yaptıklarına saysınlar...

Bu arada vale şirketi veya tiplemeler ve Hünkar Sofrası'na bi mahkeme, dava falan iyi giderdi de, uğraşmak ister misiniz bilemedim. Akıllarını başına getirmek lazım bi böylelerinin.

Bi arkadaşım zamanında böyle uğraşmıştı malın biriyle. Davayı kaybetsem bile, veya bişey elde edemeyecek olsam bile 2 sene huzuru kaçsın pezevengin demişti. O hesap.

imprezaWRC
11-03-2019, 12:35
"Ne hikmetse" eğer araç bu süreçte "bulunamazsa" sigorta size parayı ödüyor, sonrasında bi anda bulunuyor, sigorta aracı alıyor, muhtemelen kendi ödediğinden daha fazla veya en kötü ihtimal aynı rakama satıyor.

Sigorta şirketleri "sahtekarlık"lardan ağlıyor da, kendi yaptıklarına saysınlar...

Bu arada vale şirketi veya tiplemeler ve Hünkar Sofrası'na bi mahkeme, dava falan iyi giderdi de, uğraşmak ister misiniz bilemedim. Akıllarını başına getirmek lazım bi böylelerinin.

Bi arkadaşım zamanında böyle uğraşmıştı malın biriyle. Davayı kaybetsem bile, veya bişey elde edemeyecek olsam bile 2 sene huzuru kaçsın pezevengin demişti. O hesap.

Pederin başına gelen şöyleydi;
Bizimkiler evdeyken hırsızlar sabaha karşı eve girip otomobilin anahtarını alıp çıkmışlar. Eve tipli tipsiz envayi çeşit sivil polis gelmişti. Bazıları için polis demeye bin şahit isterdi. Saçı-sakalı birbirine girmiş... ne kadar sivil polis varsa eve doluşmuştu. Ne kadar cam çerçeve kapı varsa hepsine parmak izi almak için berbat siyah bir toz sürmüşlerdi. Yakındaki kamerları ve hatta mobeseyi hatırlattığımızda onlardan birşey çıkmaz demişlerdi ki kameraları incelemek için bir girişimde de bulunduklarını sanmıyorum. Nitekim, 2 hafta sonra otomobili jandarma bulmuştu. Belki Jandarma rutin kontrol yapmasaydı otomobil bulunamayacaktı ama sağolsunlar boş bir arazide çamura saplanmış şekilde bulmuşlardı. Adamlar yakalanacaklar korkusu ile otomobili bırakıp gitmişler ama sonra gelip alırız düşüncesiyle de kapıları kilitleyip gitmişler.
Neyse efenim, araç bulununca hatırladığım kadarıyla sigorta aman lütfen bırakın ben alacağım size de şu kadar para demedi. Biz paşa paşa aracı yetkili servise teslim ettik, iç dış bir güzel temizlendi, kilitler ve 1-2 birşey daha değişti öyle teslim aldık. Sigorta da masrafları ödedi. Hatta öncesinde, anahtarı ve ruhsatı ile çalındı diye araç bulunmazsa ödeme yapmayız bile demişlerdi. Anahtarı evden almışlar dememize rağmen direnmişlerdi ama bizde şikayet ederiz, böyle ederiz dediğimizde geri adım atmışlardı.
Otomobili 2 hafta sonra galerinin birine tüm olanı biteni anlatarak takasa vermiştik. Yani öyle kolayına ödeme yapmıyorlar ki önlerine de en çok hırsızlık vakaları geldiği için onlarda nereden ödeme yapmayız diye sorguluyorlar.

Ormanci
11-03-2019, 12:47
İşte Jandarma bulmuş, yanlış yapmışlar :D Polis olsa bulamayacaktı :) Ama o "bulunma" süresi geçince bulunuyor ne hikmetse diyorum :D

Arkadaşların 407 çalınmıştı öyle. Annesi yedek anahtarı ne olur ne olmaz diye kimseden habersiz alıp çantaya atmış, çantayı arabada bırakmış. Çanta için arabaya giren şerefsizler piyangoyu bulunca arabayı da almış götürmüştü.

Sigortacıları tanıdık manıdık ayağına hallettiler, arabanın parasını ödediler neyse ki. Ama araba "bulunamadı" diyordu. "Süre sonunda bulunacak bak" dedim. Süre bitti, 2-3 gün geçtikten sonra polis bi otoparkta buldu. Başka örnekler de var böyle, sigorta şirketleri arabayı "buldurtuyor" genelde :D

Dayı
12-03-2019, 09:32
Genel olarak yazıyorum, istisnalar kaideyi bozmaz.
sigorta kendi ödediğinden fazlaya kolay kolay satamaz.
mesela geçen seneye kadar alkollü bile olsanız, alkol kazaya sebep olmadıysa kaskodan alabiliyordunuz. Şu anda poliçelere bu durum da bile alamayacağınızı yazmaya başladılar.

Bir taraf her halikarda almak için, öbür taraf ödememek için elinden geleni yapar maalesef.

benim çalınan motorum 3 sene geçti hala bulunamadı, parçalanmış yedek parça olmuştur bir yerlerde

Dayı
12-03-2019, 09:43
Yanlış biliyor olabilirim; eskiden jandarma ile polisin çalışma sistemi farklıydı. polis daha tecrübeli, jandarma daha acemi idi. polisin elindeki bilgi belge arşiv, suçlu listesi jandarmada yoktu. O yüzden çalınan arabalar jandarma bölgelerine bırakılırdı.

Ormancı ya da yanıtı buradan vereyim,
süre bittikten sonra otopark da bulunma sebebi de şu olabilir; otoparklar da belli bir süre duran aracı emniyete bildirmek zorundalar. eskiden 15-20 gündü, şu anda çok kısalttılar süreyi. ama sigorta bilerek buldurmuyor kısmına pek katılmıyorum.

Pederin başına gelen şöyleydi;
Bizimkiler evdeyken hırsızlar sabaha karşı eve girip otomobilin anahtarını alıp çıkmışlar. Eve tipli tipsiz envayi çeşit sivil polis gelmişti. Bazıları için polis demeye bin şahit isterdi. Saçı-sakalı birbirine girmiş... ne kadar sivil polis varsa eve doluşmuştu. Ne kadar cam çerçeve kapı varsa hepsine parmak izi almak için berbat siyah bir toz sürmüşlerdi. Yakındaki kamerları ve hatta mobeseyi hatırlattığımızda onlardan birşey çıkmaz demişlerdi ki kameraları incelemek için bir girişimde de bulunduklarını sanmıyorum. Nitekim, 2 hafta sonra otomobili jandarma bulmuştu. Belki Jandarma rutin kontrol yapmasaydı otomobil bulunamayacaktı ama sağolsunlar boş bir arazide çamura saplanmış şekilde bulmuşlardı. Adamlar yakalanacaklar korkusu ile otomobili bırakıp gitmişler ama sonra gelip alırız düşüncesiyle de kapıları kilitleyip gitmişler.
Neyse efenim, araç bulununca hatırladığım kadarıyla sigorta aman lütfen bırakın ben alacağım size de şu kadar para demedi. Biz paşa paşa aracı yetkili servise teslim ettik, iç dış bir güzel temizlendi, kilitler ve 1-2 birşey daha değişti öyle teslim aldık. Sigorta da masrafları ödedi. Hatta öncesinde, anahtarı ve ruhsatı ile çalındı diye araç bulunmazsa ödeme yapmayız bile demişlerdi. Anahtarı evden almışlar dememize rağmen direnmişlerdi ama bizde şikayet ederiz, böyle ederiz dediğimizde geri adım atmışlardı.
Otomobili 2 hafta sonra galerinin birine tüm olanı biteni anlatarak takasa vermiştik. Yani öyle kolayına ödeme yapmıyorlar ki önlerine de en çok hırsızlık vakaları geldiği için onlarda nereden ödeme yapmayız diye sorguluyorlar.

HellRot06
12-03-2019, 10:16
Arka sokağa çekip yürüyerek gitmeyi tercih ederim. Vale pişmanlıktır...

Geçmiş olsun bu arada sağlam bir şekilde bulmanıza sevindim.

Ormanci
12-03-2019, 10:45
Yanlış biliyor olabilirim; eskiden jandarma ile polisin çalışma sistemi farklıydı. polis daha tecrübeli, jandarma daha acemi idi. polisin elindeki bilgi belge arşiv, suçlu listesi jandarmada yoktu. O yüzden çalınan arabalar jandarma bölgelerine bırakılırdı.

Ormancı ya da yanıtı buradan vereyim,
süre bittikten sonra otopark da bulunma sebebi de şu olabilir; otoparklar da belli bir süre duran aracı emniyete bildirmek zorundalar. eskiden 15-20 gündü, şu anda çok kısalttılar süreyi. ama sigorta bilerek buldurmuyor kısmına pek katılmıyorum.

Sigorta bilerek buldurmuyor değil. Aksine, sigorta parayı ödedikten sonra niyeyse o bulunamayan araba bi anda bulunuyor diyorum.

Evinize hırsız girmesinden hemen sonra PRONET'çilerin kapınıza gelmesi gibi...