PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beko - Arçelik Rezilliği

CloudGrey
17-04-2019, 14:43
Merhabalar

Evdeki termofison çatladı, 6 yıllıktı , zaten ömürü o kadar dedim yenisi almaya tekrar bekoya gittim.
Evimde topraklama hattı olmadığı halde (-ki bunu belirttim) beko bana "topraklı hat olmadan çalışmayan" termosifon sattı.
Saterken dedilerki garanti dışı kalır , önemli değil yeter ki çalıssın dedim. ( ama toprak hat olmadan ASLA çalışmayacağını kimse söylemedi)

Ürün geldi Satan bayi evde topraklı hat yok değip ürünü evime bırakıp kaçtı.
Servis evde topraklı hat yok sana servis veremem dedi telefonu yüzüme kapattı.
Ya kardeşim gelin parasıyla bağlayın garanti istemiyorum dedim gene kimse gelmedi.
Sonra zor bela bir eleman geldi abi bu alet toprak hatsız çalışmaz bunu sana niye sattılar dedi.
Yarım sonra sonra gelicem dedi ne geldi ne aradı.
Bu arada 1362462462 kişi ile telefonda görüştüm tamamı yarım saat sonra geri dönüceğini söyledi ama asla kimse dönmedi...

Zor bela telefonla ulaşıp ; kardeşim evimde hat yok dedim ben, madem bu alet hatsız çalışmıyor bana bunu niye sattınız dediğimde , git mahkemeye ver dedi.
Bugün tüketici mahkemesine verdim.Malı geri almalarını ve 1400 liramın iadesini talep ettim.(faturanın 6. gününde)

2 haftadır evde sıcak suyumuz yok.
Dün demirdökümden bir termosifon daha aldım gelip bugün taktılar.
1 günlük termosifon işi bana beko sayesinde totalde 10 güne , 2 sinir krizlerine + 2500TL parama mal oldu.

Siz siz olun beko ve arçeliği 2 kere hatta 12 kere düşünün.

Şirkettende uzak durun derim ;
GULMAR GIDA OTOM.DAY. TUK.MALL.SAN.TIC.LTD.STI..

Kalın sağlıcakla..

ido
17-04-2019, 14:48
beko bayisinin yaptıgı hata sattıgı urunu gerı almak zorunda 444 0 888 sıkayet bulun sorunun cozulcektır

ACTPK
17-04-2019, 15:01
Aynen öyle iade alıyorlar. Ben bu şekilde bir ocak iade ettim.

free-hifi
17-04-2019, 15:07
beko arçelik evime sokmam !!!

ES353
17-04-2019, 15:37
Valla bende evime sokmam beko ve arçeliği. Şuan oturduğum site 3lü ankastre ve bulaşık makinesını bekoyla anlaşmış, taşındığımızda içinde vardı. İyiki evlenirken almamışım diyorum.

kiraccemal
17-04-2019, 15:49
mümkün mertebe uzak durmaya çalıştığım markalardır.

DOHC
17-04-2019, 16:01
30 yıldır mutfağa soktuğum tek markadır.
Beyaz eşya şans işi.
Ama servis gerekince de hiç üzülmedim bugüne kadar.

CloudGrey
17-04-2019, 16:06
Aslında konu beko - arçelikten ziyade bayinin varoşluğu...

pekala işim çözülebilirdi.
kadın bana kalkmış diyorki ben 22 yıldır beşiktaşta esnafım.

abla ;

benim , halam 72 yıldır
babam 65 yıldır
bende 32 yıldır bu semtteyim.

bana öyle esnafım böyle esnafım ayağı yapma işte..

individual
17-04-2019, 16:13
valla bende beko arçelik'den yana yüzüm hep güldü.servis'de çok yardımcı oldu.yanlız hepsiburada'dan zamanında bulaşık makinası aldım onlar yalan yok 20 gün süründürdüler beni.olmayan ürünü sattılar kavga dövüş teslim ettiler ama marka'dan yana ben bir sıkıntı yaşamadım.

üst post'da arkadaşın dediği gibi şans işi biraz bu beyaz eşya.

(bayinin ürünü geri alması lazım sorun markada değilde onu satan bayide sorun bence)

sasuta
17-04-2019, 16:14
Üründen hariç soruyorum. Toprak hattı çektiremiyor musunuz? Önemli bir mevzu çünkü.

KÖROĞLU
17-04-2019, 16:16
münferit olayları tüm markaya maletmek biraz tuhaf olmuş.

Yaşana sıkıntı gerçekten üzücü, bayinin yediği halt yüzünden komple markayı gömmek haksızlık olmuş.

sorsak çoğu kişi ben vestel almam der, buzdolabından çıkan yangından ötürü (dolap 10 senelik)

kızın mutfağını komple sıfırdan yapıp üstüne hediye buzdolabı gönderdiler.

Siz bu bayiyi sağlam bir maille şikayet edin, bayiliği alsınlar elinden böyle bir şeyi bile bile yapıyorsa.

O mahkemeye git diyene de o termosifon,,.... neyse.

DOHC
17-04-2019, 16:18
Üründen hariç soruyorum. Toprak hattı çektiremiyor musunuz? Önemli bir mevzu çünkü.

Kolay değil ve pahalı.
Muhtemelen eski bina ise sıfırlama yapıp geçmişlerdir.

YAS
17-04-2019, 16:18
(bayinin ürünü geri alması lazım sorun markada değilde onu satan bayide sorun bence)

Katılıyorum.Marka içerikli bir sorun olsaydı direkt fabrikasından çok güzel bir yerden yardımcı olurdum. :)

Arada bayii olunca işin rengi değişiyor biraz.Geçmiş olsun.

sasuta
17-04-2019, 16:22
Kolay değil ve pahalı.
Muhtemelen eski bina ise sıfırlama yapıp geçmişlerdir.

Üniversitede okurken oturduğumuz ev de eskiydi. Biz de elektrkili şofben kullanıyorduk ve banyoda horon tepmeyelim diye sadece şofbene özel hat çekmiştim. 2.5luk kablo alıp şofbenin toprak hattına bağlayıp 2.katın camından aşağı bahçeye gömmüştüm. :)

CloudGrey
17-04-2019, 16:39
münferit olayları tüm markaya maletmek biraz tuhaf olmuş.

Yaşana sıkıntı gerçekten üzücü, bayinin yediği halt yüzünden komple markayı gömmek haksızlık olmuş.

sorsak çoğu kişi ben vestel almam der, buzdolabından çıkan yangından ötürü (dolap 10 senelik)

kızın mutfağını komple sıfırdan yapıp üstüne hediye buzdolabı gönderdiler.

Siz bu bayiyi sağlam bir maille şikayet edin, bayiliği alsınlar elinden böyle bir şeyi bile bile yapıyorsa.

O mahkemeye git diyene de o termosifon,,.... neyse.

markaya şöyle malederim bu olayı ;

bu tiplerin bayi olmaması lazım imaj zedeliyor.
şimdi sırf bu tipler yüzünden ben birdaha arçelik beko bayi önünden geçmem...

seni temsil edeni iyi seçmen lazım ;)

beşiktaşta o iş pek kolay değil.
toprak yok çünkü.

bu arada bayinin yolladığı elektrikçi ben kaldırımdan bile toprak alırım dedi bi artis edasıyla,200 lirada işçilik yazarım dedi.
-gel al 300 vericem dedim.

sonra ölçtü biçti abi betondan alıncak olan yetersizmiş beko kabul etmiyor dedi oda kaçtı gitti.

onursumer
17-04-2019, 16:56
bayinin iş guzarlığı , herturlu iade almak zorundaydılar , ne yapın ne edin bayi ile uğraşın heryere şikayet edin

evime arçelik dışında beyaz eşya çok nadir alırım

rahmitanir
17-04-2019, 17:08
Ürünün toprak hatsız çalışmaması konusu hiç akla yatkın değil. Faz & nötürü bağlarsın, direkt çalışır.

Ama toprak hattı olmadan, şebeke suyunu ısıtan bir elektrikli ısıtıcıyı kullanmak gerçekten çok çok tehlikeli. Allah korusun, en küçük kaçakta can alır.

Ayrıca, bildiğim kadarı ile aldığınız beyaz eşya veya benzeri ürünü sadece beğenmedim deyip, 2 hafta içerisinde koşulsuz şartsız iade hakkınız da kanunen var.

İlçenizdeki tüketici hakem heyetine baş vurun, paranızı çatır çatır alırsınız.

Bir de bu konuyu muhakkak şikayetvar.com'a da yazın. Beyaz eşyacılar o siteden gelen yorumları çok öenmsiyor, her bir şikayet ile tek tek ilgilenen ekipleri bile mevcut.

Kekuti*
17-04-2019, 17:14
Konu dışı olarak söyliim; çamaşır makinası hariç Arçelik yok bizde.

Servisi genelde iyi oluyor diyordular ama en son yenilerken Yerli üretim değilmiş, ithal ürünmüş gibi fiyatlar çektiler..
Servisi de aslında kötü değildi ama bizimkiler çerez tabi sizin istek dışında :D :D
Simfer'e geçtik biz mutfak tarafında, gayet iyi hem de yerli..

Ama diğerlerinde ne kullanılır bilemiyorum :)

Yigit-Y
17-04-2019, 17:31
Samsung bu ülkeye girdiğinden beri

Ne bosch be Arçelik

Samsung candır gerisi heyecandır.

phantom
17-04-2019, 17:54
Merhabalar
Evdeki termofison çatladı, 6 yıllıktı , zaten ömürü o kadar dedim yenisi almaya tekrar bekoya gittim.
Evimde topraklama hattı olmadığı halde (-ki bunu belirttim) beko bana "topraklı hat olmadan çalışmayan" termosifon sattı.
Saterken dedilerki garanti dışı kalır , önemli değil yeter ki çalıssın dedim. ( ama toprak hat olmadan ASLA çalışmayacağını kimse söylemedi)

yillarca termosifon denilen ilkelligi yasamis, bahsettigin tipte ameleliklere de maruz kalmis birisi olarak yaziyorum;

evde toprak hatti olmamasi kabul edilecek bisey degil. bu durum 1960'da da boyle idi, simdi de boyle. olmamasi bizim cehaletimiz. bu durumu daireye (sadece size ait) toprak hatti cektirerek cozebilirsin. butun besiktas'taki en saglikli toprak hatti seninki olur :) .

toprak hatti termosifon gibi cok akim ceken elektrikli cihazlarin bir kisa devre/kacak durumunda akimi toprak hatti denilen kablodan topraga iletmesini saglar. eger toprak hattin yoksa olum tehlikesi mevcut demektir. ayrica elektronik cihazlarda kullanilan parazit filtrelerinin istenmeyen frekanslari desarj etmeleri icin de kullaniliyor.

cok elektrik ceken butun beyaz esyanin toprak hattini sart kosmasi, servisin ben kurmam demesi gayet normal. bayinin yapistir gitsin seklinde satmasi olumcul hatadir. sen de bilmeden calissin yeter demissin, Allah korusun 3. sayfa haberleri maalesef boyle oluyor.

toprak hatti icin bakir cubuk kullaniliyor, topraga 1-2m girmesi lazim. kabloyu apartmanin dis duvarindan indirip yerde betonu deldikten sonra cubugu saplayabilirler. akabinde olcum yaptirip notr-toprak voltaj farkinin kabul edilebilir miktarda dusuk oldugunu kontrol ettirmen lazim.

biz termosifon ilkelligini dogalgaz sofbenine gecerek cozduk. (nazar degmesin) cok rahatladik, 3 yildir kullaniyoruz. dogalgaz elektrikten cok daha ucuz, termosifonun bekleme, suyu karistirip isittigini sogutma ve cok yer kaplama gibi dertlerinden kurtulduk. siddetle tavsiye ederim.

termosifon omru 6 yil bilgisi de yanlis, son termosifonu (siemens) 15-20 yil arasi, ondan oncekini (baymak) en az 15 yil kullandik. termosifon cok cok basit bir alet, bu kadar hizli bozuluyorsa kalitesizliginden kaynaklidir.

ghibli06
17-04-2019, 17:58
geçmiş olsun, artık yerli dediğimiz çoğu ürünün parçaları Çin'de yapılıyor, Arçelikte durum nedir bilmiyorum ama topraksız da olsa mantıken çalışması lazım, belki toprak hattını görmezse devre kesici koymuşlardır, olay tamamen bayii sorunu, Arçelik değil gibi...

phantom
17-04-2019, 17:58
bu arada bayinin yolladığı elektrikçi ben kaldırımdan bile toprak alırım dedi bi artis edasıyla,200 lirada işçilik yazarım dedi.
-gel al 300 vericem dedim.

sonra ölçtü biçti abi betondan alıncak olan yetersizmiş beko kabul etmiyor dedi oda kaçtı gitti.

adi ustunde "toprak" hatti. betondan alinmaz. topragin elektriksel ozelliklerini esas alan bir uygulama
oyle olsaydi kimse kazmaz, insaat demiri misali betona delik deler enlemesine duvara cubuk takardi
sana tavsiyem elektrikci cubugu kendine soksun
bakalim o sekilde ne kadar alabilecek
basarili olursa 500 bile verilir

Ranthor
17-04-2019, 18:10
Biz de senelerdir herşeyi beko arcelik aliyoruz. Servisinden cok memnunuz.

Bayinin yaptigi yanlış ama sizin dediginiz, garanti dışı olsa da takin daha da yanlış.
Can tasiyorsunuz, ailenizin bir ferdi elektriğe kapilsa allah korusun,
Bu arada termosifon çalışır topraksiz, siz baglarsaniz... servisin baglamamasi dogru karar

Birakin toprak hattini, kaçak akim rolesi bile takiyorum ben bir sürü para harcayip.

phantom
17-04-2019, 18:24
Beyaz eşya şans işi.

topraksiz kullanimdan dolayi elektronik devreli beyaz esyanin bozulma olasiligi mevcut
elektrik hattindan gelen parazit sinyaller devre uzerinde olumsuz etkiler yapar
ne kadar ve ne zaman yukledigi belli olmaz, olculemez
bizim farkedebilecegimiz bisey degildir, bi ses cikmaz, alet normal calisir
parazit sinyalin gelip gelmedigini de goremezsiniz
sonuc olarak bir gun alet acilmaz/calismaz, ne zaman bozulacagi da belli degildir.

usta/servis yorumu sudur: beyni yanmis

kart degistiriyoruz=guzel bir geciriyoruz
beyin degisecek=saglam saplayacaz
omru bitmis=sana yenisini satalim, ben de yolumu bulayim

evde toprak hatti var mi?
saglikli calisiyor mu?
prizde toprak baglantisi var mi?
servislerin cogunlugunun umrunda bile olmaz

beyaz esya sans isi de amacina uygun bir aciklamadir; yukaridaki sebepten kaynaklanan sorunlari aninda sifirlayip yeni satis yapmak icin kullanilacak yontemlerden birisidir.

Yigit-Y
17-04-2019, 18:39
Isıtıcı özellikli ve yüksek W çeken her alet topraklı bir hat üstünde kaçak akım rölesi ayrıca kalın bakır kablolar filan olması gerek zatende

Burası Türkiye birşey olmaz hep :D

Yalnız arçelik gerçekten eski arçelik değil.

TV de LG sorunsuz Sansung Sorunlu

Diğer beyaz eşyalar Samsung maşallahları var.

Arçelik eskiden adam gömecek cinsten mal üretirdi.

Çin bozdu bunlarıda.

Bu konu için yazmıyorum ben.

Arkadaşın ki arkadaşın hatası .

Riskli iş yapıyor.

phantom
17-04-2019, 18:55
Isıtıcı özellikli ve yüksek W çeken her alet topraklı bir hat üstünde kaçak akım rölesi ayrıca kalın bakır kablolar filan olması gerek zatende

kacak akim rolesi=GFCI
cihaz uzerinde degil ayri bir panel uzerinde oluyor
alet sapitip toprak hattina akim kacirirsa aletin elektrigini kesmek icin kullaniliyor
o yuzden alete giden hatta (yani harici) olmasi lazim
duzgun bir altyapida bildigim kadariyla ev icindeki HER HAT ICIN sigorta kutusunda ayri ayri AFCI+GFCI takilmasi gerekiyor
genelde TR'de GFCI kullanan yok, sadece AFCI var
ne gerek var, cok para vs. gibi yuksek teknoloji yaklasimlarindan kaynakli

Yigit-Y
17-04-2019, 19:11
kacak akim rolesi=GFCI
cihaz uzerinde degil ayri bir panel uzerinde oluyor
alet sapitip toprak hattina akim kacirirsa aletin elektrigini kesmek icin kullaniliyor
o yuzden alete giden hatta (yani harici) olmasi lazim
duzgun bir altyapida bildigim kadariyla ev icindeki HER HAT ICIN sigorta kutusunda ayri ayri AFCI+GFCI takilmasi gerekiyor
genelde TR'de GFCI kullanan yok, sadece AFCI var
ne gerek var, cok para vs. gibi yuksek teknoloji yaklasimlarindan kaynakli

normalde öyle olmalı klimalarda yani yüksek akım çeken tüm cihazlar ayrı hattan gelmeli hadi gelmedi kalın kablo olmalı ona göre sigorta takılmalı

ama bu ülkede maalesef öyle bir durum söz konusu olmuyor özellikle eski binalarda

kaçak akım rölesi bir evde kesinlikle olması gereken bir hadise özelikle çocuk bebek olan evlerde ama ama işte :D

yeni daireler şanslı o konuda yapan firma şerefsiz değilse güzel işler çıkıyor.

binanın toprak hattı olmaması bu arkadaşı mağdur kılmış.

ama işin hakkı binaya toprak hattı çekmesi .

tüm dairelerinin sıfırdan kablo çekmesi gerekmekte

bizim millette şu var evi tadilata 30k-50k harcar

elektrik için ise anahtar prizler sigorta değişsin der yeter

kablolar kaç yıldır kullanılıyor belkide 30 yıldır kalınlık düşmüş erimiş gitmiş.

abi bir evin en önemli konusu tesisatıdır her konuda su doğalgaz gider elektrik bunlar şakaya gelecek konular değil

ama bizim millette " Birşey olmazlar" kafası hakim.

ben arada tadilat işleri yaparım kesinlikle elektrik sıfırdan çekilir kablo kurtarmıyorsa sigorta panosu sıfırdan buatlara tek tek baktırırım.

sonra yangın çıktı kül oldu :D

DOHC
17-04-2019, 19:20
Üniversitede okurken oturduğumuz ev de eskiydi. Biz de elektrkili şofben kullanıyorduk ve banyoda horon tepmeyelim diye sadece şofbene özel hat çekmiştim. 2.5luk kablo alıp şofbenin toprak hattına bağlayıp 2.katın camından aşağı bahçeye gömmüştüm. :)

İyi kötü bir bakır çubuk/levha alıp bunu yaptıysan, tek cihaz için iş görmüştür. Ben tüm binayı düşünerek zor-pahalı dedim.
Bir de istanbulda toprak bulmak bile sıkıntı çoğu apartman çevresinde :)

DOHC
17-04-2019, 19:22
Ürünün toprak hatsız çalışmaması konusu hiç akla yatkın değil. Faz & nötürü bağlarsın, direkt çalışır.

Ama toprak hattı olmadan, şebeke suyunu ısıtan bir elektrikli ısıtıcıyı kullanmak gerçekten çok çok tehlikeli. Allah korusun, en küçük kaçakta can alır.

Sıkıntı bu zaten. Nötr hattında bir kopukluk olursa, nötr hattı senin vücudun oluyor gerek su gerekse cihazın dış yüzeyine dokununca. Sonra mortingenşıtrayze durumları.

phantom
17-04-2019, 19:23
abi bir evin en önemli konusu tesisatıdır her konuda su doğalgaz gider elektrik bunlar şakaya gelecek konular değil
ama bizim millette " Birşey olmazlar" kafası hakim.

maalesef durum bu
sadece usta/servis kismi degil, bizler yani kullanici/musteri tarafi da ayni kafada
altyapinin buyuk kismi ortak
bu nedenle her daireye ayri toprak, ayri uydu anten sistemi, ayri vs. yapmak verimsiz, pahali ve estetik olarak cirkindir.

diger apartman sakinlerine durumu anlatip boyle boyle yapalim dedigim zaman gelen cevaplar;
bi de ona para mi verecez
ne gerek var (geregini anlayip para vermek istemiyor)
simdiye kadar calisti bisey olmaz

o yuzden uzun suredir kimseye laf anlatmiyorum
kendime yapip geciyorum
hele ki kaza ihtimali, Allah korusun, hic sakaya gelmez, hicbir seyle kiyaslanmaz...

DOHC
17-04-2019, 19:34
topraksiz kullanimdan dolayi elektronik devreli beyaz esyanin bozulma olasiligi mevcut
elektrik hattindan gelen parazit sinyaller devre uzerinde olumsuz etkiler yapar
ne kadar ve ne zaman yukledigi belli olmaz, olculemez
bizim farkedebilecegimiz bisey degildir, bi ses cikmaz, alet normal calisir
parazit sinyalin gelip gelmedigini de goremezsiniz
sonuc olarak bir gun alet acilmaz/calismaz, ne zaman bozulacagi da belli degildir.

usta/servis yorumu sudur: beyni yanmis

kart degistiriyoruz=guzel bir geciriyoruz
beyin degisecek=saglam saplayacaz
omru bitmis=sana yenisini satalim, ben de yolumu bulayim

evde toprak hatti var mi?
saglikli calisiyor mu?
prizde toprak baglantisi var mi?
servislerin cogunlugunun umrunda bile olmaz

beyaz esya sans isi de amacina uygun bir aciklamadir; yukaridaki sebepten kaynaklanan sorunlari aninda sifirlayip yeni satis yapmak icin kullanilacak yontemlerden birisidir.

Doğru beyaz eşya şans işidir.
Distorsiyon da denen parazitleri kullanıcının görmesi, tespiti imkansızdır.
Markalar elektronik içeren cihaz üretirken bunları teste sokar. Düşük voltaj ve yüksek voltaj devreleri kartta ayrı yerdedir, kablolarının birbirine yakın gitmesini istemezler EMC vb nedenlerden ötürü, CPU denilen chipin yakınından yüksek voltaj kablosu devresi istemezler vb.
Bu işleri iyi yapan firmalar-dizaynlar var, testi geçecek kadar kadar yapanlar var.
Distorsiyonlara karşı filtering capacitor koyan var, koymayan var. Yani çok hassas olan kartlar var, hassas olmayan kartlar var.
Sen bunları bilemezsin.
Bu açıdan şans işidir.
Eve anlık yüksek voltaj gelir örneğin, sadece buzdolabı kartı-kompresörü cortlar. Fırın, TV etkilenmez mesela.
Bu açıdan şans işidir.
Ama cihaz için sen gerekli, sağlıklı koşulları sağlamakla mükellefsin.
Ben 30 yıldır Arçelik firmasında üzülmedim. Ekmek makinası, kahve makinası, mikser falan Çin'den outsource ürettir-sat. Ama onlar bile artık iyi. Çinli adam ona kaç para verirsen o kalitede mal yapıyor sana.

phantom
17-04-2019, 20:56
elektronik cihazlar paraziti DEVRELERE GIRMEDEN toprak hattina desarj ederek kendini korumak icin, kendi guc kaynaginin girisine filtre devresi koyuyor
TV/bilgisayar/camasir makinesi/bulasik makinesi gibi cihazlardan bahsediyorum
maalesef hepsinde yok ancak cogunlugunda mevcut
filtrenin toprak hattina baglanmasi SART. toprak yoksa parazit aynen iceriye
buraya kadar olan kisminin sansla bir alakasi yok

anlik yuksek voltaj gelir, birisi evde kisa devre yaptirir, bozacak bir akim baska bir cihaza gider bozar, bu tip seyler sans/kaza...

220T
17-04-2019, 22:12
Servis prosedürü doğru,bayi tutumu yanlış.Mesela kombi için sigorta istiyorlar,ne zaman hallederseniz gelip kurulum adı altındaki prosedürü işletiyorlar.Sigortayı halletmezsen kurulum yapmayız, diyen adamlar topraksız yere o cihazı bağlamaz.Şikayetvar'a yazın mutlaka.Geçmiş olsun.

CloudGrey
18-04-2019, 10:20
tüketici mahkemesi savunma istemiş karşı taraftan bakalım.

sonuç alehime yada lehime sonuçlar ise nasıl bir prosudür işliyor bilen varsa aydınlatabilirmi ?

ayrıca bu topraklama olayı demirdöküm baymak gibi firmalar şart koşmuyor ve servisleride gelip bir güzel hizmet veriyor.
beko'da bu katılık nedir ? sanıyorum başlarına bir iş geldi,birilerine milyonlarca lira tazminat falan ödediler...

therev
18-04-2019, 10:32
Bizde Arçelik kullanıyoduk herşeyde. Samsung hem daha dayanıklı ve büyük bir marka hemde beyaz eşyada arçelikten daha ucuz olduğu için samsunga geçtik bir çok şeyde ve inanılmaz memnunuz. Çamaşır makinası 7 yıldır taş gibi tık yok buzdolabıda yazlıkta çok doldurulduğu için 3 gününde camı kırılmıştı bodrumda merkezden gündoğana gelip üçretsiz değişim yapıp gittiler sırf yaktığı benzin 50 liradır.

Redfish16V
18-04-2019, 10:55
gülmar gıdayı kime sorsanız zaten anlatırdı..yine çamaşır suyu vb farklı kulvarda da bir çok şekilde çakallık yapmışlardır :) şaşırmadım o yüzden..geçmiş olsun

muzurasd
18-04-2019, 10:57
servis konusunda aşırı iyiler ben çok memnun kaldım fırın almıştım

SekoLive
18-04-2019, 11:05
geçmiş olsun .

Arçelik yada Beko klima kullanan varmı ? memnunmusunuz? f/p olarak denemek istiyorum arcelik yada beko.

DOHC
18-04-2019, 11:08
geçmiş olsun .

Arçelik yada Beko klima kullanan varmı ? memnunmusunuz? f/p olarak denemek istiyorum arcelik yada beko.

Benim eski evde vardı 2 tane.
Şimdi kardeşim kullanmaya devam ediyor.
8-9 yıldır tık demedi.

ido
18-04-2019, 11:08

sonuç alehime yada lehime sonuçlar ise nasıl bir prosudür işliyor bilen varsa aydınlatabilirmi ?

ayrıca bu topraklama olayı demirdöküm baymak gibi firmalar şart koşmuyor ve servisleride gelip bir güzel hizmet veriyor.
beko'da bu katılık nedir ? sanıyorum başlarına bir iş geldi,birilerine milyonlarca lira tazminat falan ödediler...

bayii olarak cevaplayım % 99 tüketici kazanır x marka mobilya bayisiyim müşteriye koltuk satarken karteladan rengi begeniyor sözleşme yazıyoruz koltugu yapılıp geliyor evine götürüyoruz ben bunu begenmedim diyor istedi renk kumas sözlesmede kod yazıyor her seyi ile ben haklıyım banane degiştirin diyor kumas parasını verin degiştirelim diyoruz tüketeci mahkemesine şikayet etti bilir kişi gitti baktı sözlesmeden yazan renk o bu her sey dogru musterı koltugun ayagını cıkarmıs yerınde ayak olmadıgı ıcın degısımı sart kosuyor bilir kişi ve bilir kişi masrafı yazılıyor bize ekstra onları oducez bir üst mahkemeye götürdük orda kazandık davayı 6 ay ugrasma sonucu genelde tüketiceden yana cıkıyor sonuçlar

servis kesinlikle ekstra iş yapmaları yasak prosedur neyse o allah korusun bi cana veya mal'a zarar gelmemesı ıcın kuralların dısına cıkılması kesinlikle yasaktır
beko arcelik bi sorununuzmu var 444 0 888 hattını arayın emin olun sorununuz neyse çözülcektir beko dünyada cok ciddi şekilde büyüyen bir marka kendi markamız bir bayi yüzünden marka kötülemek ne kadar dogru

CloudGrey
18-04-2019, 11:11
bayii olarak cevaplayım % 99 tüketici kazanır x marka mobilya bayisiyim müşteriye koltuk satarken karteladan rengi begeniyor sözleşme yazıyoruz koltugu yapılıp geliyor evine götürüyoruz ben bunu begenmedim diyor istedi renk kumas sözlesmede kod yazıyor her seyi ile ben haklıyım banane degiştirin diyor kumas parasını verin degiştirelim diyoruz tüketeci mahkemesine şikayet etti bilir kişi gitti baktı sözlesmeden yazan renk o bu her sey dogru musterı koltugun ayagını cıkarmıs yerınde ayak olmadıgı ıcın degısımı sart kosuyor bilir kişi ve bilir kişi masrafı yazılıyor bize ekstra onları oducez bir üst mahkemeye götürdük orda kazandık davayı 6 ay ugrasma sonucu genelde tüketiceden yana cıkıyor sonuçlar

servis kesinlikle ekstra iş yapmaları yasak prosedur neyse o allah korusun bi cana veya mal'a zarar gelmemesı ıcın kuralların dısına cıkılması kesinlikle yasaktır
beko arcelik bi sorununuzmu var 444 0 888 hattını arayın emin olun sorununuz neyse çözülcektir beko dünyada cok ciddi şekilde büyüyen bir marka kendi markamız bir bayi yüzünden marka kötülemek ne kadar dogru

bilgilendirme için teşekkürler.
444 lü aradım onlarda laga luga aaa uu yapıyolar, gerizekalı sanıyorlar insanları...
neyse ya teyzem avukat, bu ara işleri yok, biraz uğraşşın :)

Yigit-Y
18-04-2019, 13:06
geçmiş olsun .

Baymak dan aşırı memnunum

Servis garantisi iyi

Taşındım mesela gelip söküp yeni yere taktılar makul ucretle

Baymak degerlendir derim

coolvtec
19-04-2019, 08:04
8 yıl önce titanyum termosifon aldık eve. 3 yıllık garanti süresi dolduktan 1 ay sonra delindi. Bodrum ıslandı herşey vb. Servis geldi götürdü, kireçten delinmiş dedi. Biz de ise tuzla çalışan ana girişe takılı ve tüm evin suyunun kirecini neredeyse sıfıra indiren yumuşatma sistemi var. İtiraz ettim. iyi niyet garantisinden yenisi ile değişim talep ettim. makineyi fabrikaya götürdüler. sonra dediler ki yarı fiyatına satalım. ulen 3 yıl sonra delinecek şeye ben niye para vereyim ben bir daha. alın tuşusunu kurun dedim.

gittim demirdöküm aldım 7 yıl garantili, 6 yıl oldu neredeyse saat gibi maşallah. :)

mirafiori
19-04-2019, 08:27
Her yerde servisi olan beyaz eşya markasından uzak dururum her zaman, dandik ki bu kadar servisi var; mantığım her zaman tutmuştur, Arçelik ve Beko bunun başında gelir...

EnesAksu
19-04-2019, 10:15
ailede 28 sene önce bi beko buzdolabı aldık kullandık. ondan sonra bütün seti beko aldık kullandık 11 sene. 9 sene önce gene hepsini bekoyla değiştirdik hala sağlam köydeki evde kullanıyoruz. şuan eve gene beko seti aldık. Elektronik eşya şans işi
Koç çalışanı olmasam gerçi bende kendi evime arçelik almazdım sanırım :)

onursumer
19-04-2019, 11:47
geçmiş olsun .

abartısız 20 senedir iş ve evdeki klimalar beko en son a sınıfı yeni bi modelle yeniledik , bu zamana kadar klima ile ilgili hergangi bir sorun yaşamadık

CloudGrey
19-04-2019, 11:49
vallahi süreç bana hızlı işliyor ;

https://i.hizliresim.com/nQZ2DN.jpg (https://hizliresim.com/nQZ2DN)

Kadyr
19-04-2019, 13:10
vallahi süreç bana hızlı işliyor ;

https://i.hizliresim.com/nQZ2DN.jpg (https://hizliresim.com/nQZ2DN)

2 ay civarı sürüyor.

CloudGrey
19-04-2019, 13:51
peki ben parasını iade istedim , benim lehime sonuçlandı diyelim.
Onlarda ürünü isteyeceklermi ?

balkonda yer kaplıyor , atıcam ona göre

GokhanRS
19-04-2019, 14:36
Konuda benim takıldığım kısım şu, 30mA aşan düşük kaçaklarda bile bir çocuk ölebilir. Topraksız ev, başı boş bomba gibidir, hiç patlamaya da bilir her an patlaya da bilir.

Bence paraya kıyıp bir şekilde toprak hattını yaptırın. Arçelik bekoyu iade edecekseniz yine edin ama toprak hattı cidden önemli. Evdeki hiç bir aletiniz verimli çalışmaz, ülkemizin muhteşem elektrik sistemindeki ani gidiş geliş dalgalanmalar size daha çok masraf açabilir. Masrafı geçtim can alabilir.

onursumer
19-04-2019, 14:43
peki ben parasını iade istedim , benim lehime sonuçlandı diyelim.
Onlarda ürünü isteyeceklermi ?

balkonda yer kaplıyor , atıcam ona göre

urunun iadesini alıcakları için ürünu teslim alıp para iadesi yapıcaklar

CloudGrey
19-04-2019, 14:54
urunun iadesini alıcakları için ürünu teslim alıp para iadesi yapıcaklar

şimdide kutu diye ağlarlar ...
kutuyu atmıştım

DOHC
19-04-2019, 15:27
Her yerde servisi olan beyaz eşya markasından uzak dururum her zaman, dandik ki bu kadar servisi var; mantığım her zaman tutmuştur, Arçelik ve Beko bunun başında gelir...

Biraz talihsiz bir yorum olmuş sanki. Servis sayıları ilgili bölgedeki ürün satışı-montajı-ilk çalıştırma sayılarına göre belirlenir.
Gaggenau'da alırsın ama sadece evine gelmek için yol parası charge eder sana uzak olunca.

Sana göre Tesla en iyi araba o zaman, memleketimde sadece 1 servisi var veya açılacak galiba :).

livaneli
19-04-2019, 16:54
Baymak dan aşırı memnunum

Servis garantisi iyi

Taşındım mesela gelip söküp yeni yere taktılar makul ucretle

Baymak degerlendir derim

7 yıl önce Baymak lcd ekranlı termosifon aldık.İlk haftasında hata verdi, servis geldi yaptı gitti, ikinci hafta aynısı oldu, servis yine geldi yaptı gitti.
Olay üç dört kez tekrarlandı.Burası küçük yer,birbirimizi biliriz, Servisi arıyorum, yarım saat içinde gelip hallediyorlar. Servis son gelişinde "Bunu ekransızla değiştirtelim rahat et." dediyse de kabul etmedim."İade edelim,yenisi gelsin." dedim.Tüm işlemlerle servis ilgilendi, eskiyi söküp bir hafta içinde yenisini taktılar.Başka sorun yaşamadım.

Yigit-Y
19-04-2019, 17:06
7 yıl önce Baymak lcd ekranlı termosifon aldık.İlk haftasında hata verdi, servis geldi yaptı gitti, ikinci hafta aynısı oldu, servis yine geldi yaptı gitti.
Olay üç dört kez tekrarlandı.Burası küçük yer,birbirimizi biliriz, Servisi arıyorum, yarım saat içinde gelip hallediyorlar. Servis son gelişinde "Bunu ekransızla değiştirtelim rahat et." dediyse de kabul etmedim."İade edelim,yenisi gelsin." dedim.Tüm işlemlerle servis ilgilendi, eskiyi söküp bir hafta içinde yenisini taktılar.Başka sorun yaşamadım.

Çözmeden birakmamiyorlar

Benimde servis klima sok tak yapiyor ana klima taşımıyor.

Sagolsunlar tasidilar bende onlara yemek ismarladim

Miss gibi montaj yaptilar

Baymak sonra aradi memnun kaldiniz mi diye

Servis çözümü başarılı firma

Termosifon kullanmadim ama klima başarılı

Kışın iyi isitti yazin iyi soguttu hala devam :)

Gatanti muhammetide güzel

AşkınS.
19-04-2019, 17:39

Tüketici mahkemesi dava şartı yokluğundan reddetmez umarım. Arabulucuya başvurmuş muydunuz?

ES353
19-04-2019, 17:51
geçmiş olsun .

Bizim evde(ürünler sıfırdı) 3lü ankastrede elektrikli ocak var. Bir kere cam ı eridi, beyni bozuktu. Cam ın ve beynin değişmesi 1 ay ı buldu. Cam değişti, bu seferde camın üstü leke yapıyor. Kendi temizleme kremlerini aldık kullanıyoruz yine leke var. He bu arada lekeler, yemek taşmasından, su taşmasından değil bildiğin sıcaklıktan dolayı yapıyor ve servis 4 5 defa geldi hepsindede tencere tavalarınızı değiştirin diyor ki tencere ve tavalarda birşey zarar verecek birşey yok
Ayrıca site bekoyla anlaşmış 3lü ankastre ve bulaşık makinası bekonun. Şu ana kadar 10 tane komşuyla konuşmuşumdur hepsi elektrikli ocaktan şikayetçi
Bu beyaz eşya şans işi gerçekten ve ben bekonun servisinden hiç memnun değilim.

stan
19-04-2019, 18:16
geçmiş olsun .

Dükkanda eski tip evde yeni tip arçelik klima var gayet güzel çalışıyor.

yesil
19-04-2019, 19:38

Lehinize sonuçlanırsa götürüp firmaya iade edersiniz parasını alırsınız. Avukatlık ücretini talep edebilirsiniz karşı taraftan. Eğer karşı taraf kazanırsa onlar sizden avukatlık ücreti talep edebilirler. 2013 senesinde 2 yıl süren dava sonucunda renault'ya 44 bin liralık araç iade edip 15 bin civarında avukatlık ücreti aldım.

CloudGrey
20-04-2019, 12:30
Tüketici mahkemesi dava şartı yokluğundan reddetmez umarım. Arabulucuya başvurmuş muydunuz?

hayır.
bir dakika olayı netleyelim.

zaten belli bir meblağnın altında BEŞİKTAŞ İLÇE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ bakıyor denildi ve başvuruyu oraya yönlendirdiler...

ortada henüz mahkeme falan yok kusura bakmayın ağız alışkanlığı öyle yazmışım..

CloudGrey
23-08-2020, 10:52
güncel durum anlatayım ;

1.5 yıldır alet bodrumda bekliyor.

bugün servisi aradım gelin dedim şunu tamir edin , bende satayım.
neyse parası vereyim.

servis geldi bunu ben alıp götürüp tamir edemem dedi.
yerinde takılı olması gerekiyor dedi , kardeşim dedim cıldırtmayın adamı AL YAP GETİR al paranı bu kadar basit.

yok biz bunu takılı olmadan tamir edemeyiz cart curt.
bindirdim arabalarına hadi dedim gidin o zaman.

birde 55 lira servis parası istediler :) dedim vermiyorum gidin beni mahkemeye verin.

gene aradım bekoyu binbir şikayet vs...

Kısaca BEKO-ARÇELİK' İN önünden geçtiğim güne lanet olsun.