PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi kartı aidat ücreti (akbank)

imate
13-07-2019, 14:25
Kredi kartı kullanan arkadaşlar, bankalar çeşitli kampanyalar adı altında bizlere kredi kartlarını kullanmaya ikna etmektedir. Fakat güncel piyasa koşulları alınan ücretler bir hayli yüksek olmakla birlikte, mağdur olan çok kişi bulunmaktadır. Maaş müşterisi olduğunuz bankaların kartlarını kullanınız, başka bankalara ait kartları kullanarak cebinizdeki paraya bankaları ortak etmeyiniz. Bugun itibariyle wings kartıma yansıtılan yüksek kart ücreti nedeniyle, kartımı iptal etmiş bulunmaktayım.

Güncel Kart kullanım ücretleri

Kart Tipi Asıl Kart Ek Kart
Wings 141.5 TL 70.5 TL
Wings Black 190.5 TL 90 TL
Wings Temassız 141,5 TL 70,5 TL
Wings Black Temassız 190,5 TL 90 TL

Axess Klasik** 134,5 TL 67 TL
Axess Gold** 150 TL 75 TL
Axess Platinum** 169 TL 84,5 TL
Axess Business/Axess KOBİ 175 TL -
Axess Öğrenci *** 31 TL

300E
13-07-2019, 15:42
Sırf bu aidatlar muhabbetine yaklaşık 5-6 sene önce ev halkı olarak tüm kredi kartlarımızı kırdık attık. Ne alacaksak nakit alıyoruz, para yoksa almıyoruz bu kadar basit, böylece daha iyi daha rahat geçinmeye başladık diyebilirim, sadece 1 tane kart var şuan o da maximum aidatsız, anca arabaya bakım yaparken parça almaya kullanıyorum onuda. :)

oselami
13-07-2019, 15:42
bende uzun yıllar axess platinum kullandım. her yıl fahiş fiyatlarla aidat yansıttılar. her seferinde kartımı iptal ettireceğimi söylediğimde hemen iade ettiler. en son 4 ay önce iptal ettireceğimi söylediğimde chip para verdiler kabu etmedim iptal ettim. şu anda enpara kredi kartım var mutluyum :D

Gimifayf
13-07-2019, 15:56
Enparayla kafa rahat. Haziran ayında aidat veren kart kampanyası kapsamında 100 tl ödeme yaptılar. Tavsiye ederim.

DOHC
13-07-2019, 16:26
Sırf bu aidatlar muhabbetine yaklaşık 5-6 sene önce ev halkı olarak tüm kredi kartlarımızı kırdık attık. Ne alacaksak nakit alıyoruz, para yoksa almıyoruz bu kadar basit, böylece daha iyi daha rahat geçinmeye başladık diyebilirim, sadece 1 tane kart var şuan o da maximum aidatsız, anca arabaya bakım yaparken parça almaya kullanıyorum onuda. :)

KK taksit özelliği iyi.
Nakitte böyle imkan yok.
Yıllık aidat bir şekilde geri alınıyor kawga dövüş.

sword
13-07-2019, 16:32
Enpara her ay 3 adet alışverişe faizsiz taksitlendirme yapıyor havale eft ücret yok baska banka atmsınden para çek.. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum 100lirada kart aidatı ödediler bana :)

kunteper
13-07-2019, 17:33
4 yildir axess platinum var, ismi platinum ya insan bakinca bir ozelligi var saniyor :D. 4 yilda 8TL cip para biriktirmis anca. Bir ara kapattiracagim ben de..

onre
13-07-2019, 21:41
Axess Platinum kullanıyorum bende son ekstrede aidat yansıtmışlar. 600 Tl harcamaya karşılık iade edeceklerini söylediler bende aktif kullandığım için kabul ettim.

onursumer
13-07-2019, 22:06
maaş müşterisi olduğum için herhangi bir ucret yansıtmıyor wings kullanıyorum

ama enpara candır :)

Erukay
14-07-2019, 07:13
Yapıkrediyi kapattım, akbank maaş müşterisi olduğum için platinum dan aidat almıyor. İş bankasına Ogs var diye tahammül ediyorum, bi çözüm bulursam onu da kapatıcam.

Onun dışında Enpara candır, spotify & kitap kampanyaları diğer banka atm lerinden işlem yapabilme vs çok iyi. Üstüne bir de aidat veriyorlar utanmadan :D

Mutu
14-07-2019, 08:05
Axess free kullanıyorum. Kart ücreti yok. O arada emri vaki platinium gönderdiler, ondan ücret çaktılar. Bu ay onu kapattıracağım. Ama en güzeli enpara kredi kartı. Vergisi sigortası, araç bakımı sonradan taksitlendirme ve ayda bunu 3 kere vade farksız yapabiliyorsun.

Canım enparacım. :) :D

redbull35
14-07-2019, 09:19
2 kartımada aidat yansıdığında kartı iptal edin diyorum. 2-3 gün içinde ücret iadesi yapıyorlar

nyz_61
14-07-2019, 17:53
Bendede garanti bonus var en son 140 lira aidat yansitmislar aradim iptal edin diye 35 lirasini cip para verebiliyoruz dediler bende o zaman karti iptal edecem dedim ve oylede yapacam. bu en para kredi kartini nasil cikartip basvurabiliyoruz birde taksit olayi nasil heryerde geciyormu acaba...

GokhanRS
14-07-2019, 20:54
Allahtan garanti maaş müşterisiyim :)

Bencede sadece maaşınız aldığınız bankayı tercih edin. Havale eft herşey ücretsiz oluyor. Yada enpara tarzı bankaları kullanın. Miles and smiles Kartı mesela yıllık 600 lira kart aidatı yansıtır ve altı üstü bir uçuş hediye ederdi. Alınmaz yani. Hava atacam diye mallığa gerek yok.

S.Özcan
15-07-2019, 10:57
Akbank'tan uzak durun. PTT bank en güzeli çok memnunum tavsiye ederim. Akbank kam emici

Ahmetfikri
15-07-2019, 11:28
anladığım kadarıyla en parada posta taksit yok tek çekimden sonra ayda 3 alışverişe taksit yapabiliyoruz değil mi

öyleyse 3 karttan tek karta düştüm onuda kapatınca enpara hesabım var zaten bari kkda alayım :)

blumenberg
15-07-2019, 23:13
benden de her sene şubat ayında aidat adı altında kesinti yapıyorlar, genel merkezden istetiyoruz geri yolluyorlar.

mirafiori
16-07-2019, 10:18
Kart aidatını müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebiliyorsunuz. Hatta geçmişe dönük yaptığınız ödemeleri de geri alabiliyorsunuz ben aldım. Yıllardır Axess kullanmaktayım ve hiç aidat ödemedim, bir iki kere ekstede gözümden kaçan olmuş onları da iade aldım.

Wromm
16-07-2019, 10:30
Kart aidatını müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebiliyorsunuz. Hatta geçmişe dönük yaptığınız ödemeleri de geri alabiliyorsunuz ben aldım. Yıllardır Axess kullanmaktayım ve hiç aidat ödemedim, bir iki kere ekstede gözümden kaçan olmuş onları da iade aldım.

10 küsür senedir YKB kullanıcısıyım. Ve ilk aldığımdan bu yana bir şekilde iptal ettirmiştim. Bu sene o kadar tantana sonrasında %25 ini ödedim. Çoğu banka iptal etmiyormuş duyduğuma göre.

Tek kredi kartım olduğu için kartı iptal ettirme blöfü yapamadım sadece :)

e.sezgin
17-07-2019, 10:22
2010dan beri axess kullaniyorum ben de, şimdiye kadar hiç kart ücreti ödemedim. Maaş müşterisi olmayi geçtim, kredi kartı dışında açık hesabim bile yok akbankta. Her yil ücret yansittiklarinda ariyorum, 6ay kart kapatmama sözüne karşılık ücreti iade ediyorlar.

Mutu
17-07-2019, 10:28
2010dan beri axess kullaniyorum ben de, şimdiye kadar hiç kart ücreti ödemedim. Maaş müşterisi olmayi geçtim, kredi kartı dışında açık hesabim bile yok akbankta. Her yil ücret yansittiklarinda ariyorum, 6ay kart kapatmama sözüne karşılık ücreti iade ediyorlar.

Pazarlığa bağlı o biraz. Bana da yarısını iade ettiler. Artık kapatıyorum. 6 aylık süre bitti. :)

dirk
17-07-2019, 11:14
arkadasla konustum ara bankayı kredi kartı ucreti ödemiyorum de dedim. Sonra biri seni arıyor ikna etmeye calışıyor diye . Adamın kartını pat diye kapattlar :D aklıma geldikce gülerim :D

Mutu
17-07-2019, 11:25
arkadasla konustum ara bankayı kredi kartı ucreti ödemiyorum de dedim. Sonra biri seni arıyor ikna etmeye calışıyor diye . Adamın kartını pat diye kapattlar :D aklıma geldikce gülerim :D

hahahah benim arkadaşın da benzer durum olmuştu.

Hesapta parası az varmış, yoldan dönüyorlar. Bu da kapatma talebinde bulunmuş 7 gün içinde demişler. 2. gün bir yerde dönüyor, yemek yiyorlar kartı deniyor yok.
Meğer banka hızlı davranıp 2. günden kullanıma kapatmış. :D

3rk4n
17-07-2019, 11:31
Bende bu seneye kadar iptal ettirmiştim bu sene edemedim edemedikleri kapattırdım. Bu arada dipnot her bankanın en az 1 tane masrafsız kredi kartı olmak zorunda garanti ve finans ın bu şekilde olan masrafsız kartlarını kullanıyorum.

mstfcn28
17-07-2019, 17:47
Akbankın da free kartı var aidatsız.
Her maaş müşterisinden aidat alınmayacak diye birşey yok bu arada anlaşmaya bağlı.

Mutu
17-07-2019, 17:53
Akbankın da free kartı var aidatsız.
Her maaş müşterisinden aidat alınmayacak diye birşey yok bu arada anlaşmaya bağlı.

Şirketin anlaşmasına bağlı aynen.

DOHC
17-07-2019, 17:55
Ufak bir not, gerçi burada yakında emekli olacaklar yoktur muhtemelen :)
Çalışırken kart limitinizi mümkün olduğu kadar yükseltmeye çalışın.
Emekli olunca adam gibi limit vermiyorlar yani başvuruya :)

ruudvan
15-10-2019, 22:05
gs bonus kullanıyorum .garanti bankası 124 tl aidat yansıtmış. gecen senede 100 lira gibi bir rakamdı.
6 ay kapatmama garantisine 35tl bonus verıyorlar.Allah razı olsun.
gecen ay yurtdısı usd alısverısımde kuru 30 kuruş yukarıdan alarak tl ye cevırdıler o anki kura göre 150 tl farkediyordu.
2 kere aradım dönücez diyip dönmüyorlar.kartımın doviz ödemesine açık olması gerekiyormuş o farkı vermemek için. daha önceden döviz ödeyen kart birden tl ye dönmüş.
2 adet otomatik ödemem var.genelde taksit kullanmam.her ayda muntazam ekstreyi öderim.
sırf garanti bankası hesabı yaygın diye hızlı havale yapabileyim diye kullanıyorum.
bir yandanda enpara hesabim var.(sorunsuz muazzam hizmet)

ne yapayım ben şimdi.

kunteper
15-10-2019, 22:44
gs bonus kullanıyorum .garanti bankası 124 tl aidat yansıtmış. gecen senede 100 lira gibi bir rakamdı.
gecen ay yurtdısı usd alısverısımde kuru 30 kuruş yukarıdan alarak tl ye cevırdıler o anki kura göre 150 tl farkediyordu.
2 kere aradım dönücez diyip dönmüyorlar.kartımın doviz ödemesine açık olması gerekiyormuş o farkı vermemek için. daha önceden döviz ödeyen kart birden tl ye dönmüş.
2 adet otomatik ödemem var.genelde taksit kullanmam.her ayda muntazam ekstreyi öderim.
sırf garanti bankası hesabı yaygın diye hızlı havale yapabileyim diye kullanıyorum.

ne yapayım ben şimdi.

cok yurtdisi alisveris yapiyorsaniz, akbank kredi karti tavsiye ederim. Doviz odeme olayi yok, miktari TL cevirirken kur oranlari neredeyse ayni.. Ben cokca kullaniyorum, memnunum. Tabi islem saatinin turkiyedeki mesai saati icinde olmasina dikkat etmek lazim.

Dediginiz gibi garantide EUR/DOLAR/TL odemeleri farkli tutuluyordu diye aklimda. Bir anda donme hikayesi, arada kanunla cikiyor, mesela tum kartlar internete/yurtdisina kapatiliyor kanun karari ile, sonrasinda musteri beyani ile acilmasi gerekebiliyor. Son kanunlari takip etmedim belki boyle birsey olabilir.

Ferhat_V
15-10-2019, 23:51
yorumları okumadım..

aidatsız faizsiz kart istiyosan kuveyt türk kartını kullanmanı tavsiye ederim..

PULAT
16-10-2019, 09:49
Arkadaşlar ben Tüketici Hakem Heyetinde raportörlük yapıyorum. Maalesef bankaların aldığı ücretler yasal. Lakin şöyle bir durum var. 3 Ekim 2014 tarihinde fiilen uygulanmaya başlayan 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre bankalar asıl kartlar ve ek kartlara (ek kart aidatı aslının yarısını geçemez) aidat alabilmelerinin önü açıldı ve hali hazırda belli bir limit getirilmedi. Lakin tüketicilere aidatsız kart hizmeti sunma zorunluluğu da getirildi. Şöyle ki siz bankanıza gidip aidatsız kart istiyorum dediğinizde şayet kart çıkmasında engel bir durum yok ise ya da mevcut kartınızı aidatsız kart ile değiştirmek isterseniz bunu yapmak zorundalar. Ha bu kartlarda taksit olayları vs limitli oluyormuş lakin zaten zorda kalmadıkça karta başvurmayanlar için gayet iyi bir seçenek. Yahutta maaş müşterisi olanlardan genelde aidat almıyorlar ama bu tamamen banka ile akdedilen sözleşmeye bağlı. Maaş müşterisi olurken kart başvurusunu da imzalatıyorlar. Eğer aidat alınmaz ibaresi yok ise kesinlikle kabul etmeyin size zorla kart veremezler. Lakin kanun artık diyor ki ben sizi bir yere kadar kollayabiliyorum ama sizde bir zahmet imzaladığınız şeyden haberdar olun artık.

rebelh
16-10-2019, 09:58
yorumları okumadım..

aidatsız faizsiz kart istiyosan kuveyt türk kartını kullanmanı tavsiye ederim..

alkollü mekanlarda geçmiyor diyorlar?

altugkocer
16-10-2019, 10:02
Garanti Bonus 124 lira itelemiş bana da. İçindeki bonusu kullanıp kapatmayı düşünüyorum ben de. Sanırım Enpara'nın kredi kartına başvuracağım.

Gko
16-10-2019, 10:06
En güzeli benim pederin taktik.

Arayıp bağırıp çağırıyo 3-5 küfür ediyo, her ıyl şu kadar harcama yapıyorum karttan bi de kart aidatı alıyosunuz diye, Hemmmmencicik iptal ediyolar :D Senelerdir değişmedi

Mutu
16-10-2019, 10:15
Çoğu bankanın ücretsiz seçeneği var. Misal garantide flexi, yapı kredide world eco, akbankta free.(bunlarda bazı taksitlendirme ampanyaları için ektstra ücret talep edebiliyor) Onun dışında ben enpara kredi kartını kullanıyorum 2. senem 2 ay daha 10dan fazla 10 tl üzeri harcama yaparsam 2.kez 100 tl iade edecekler :) Her ay 3 tane ücretsiz taksitlendirme hakkı mevcut vs. Bir tanedir enparanın kartı. :)

mmtrıza
16-10-2019, 11:48

ne yapayım ben şimdi.

Bende garanti bonus kullanıyorum her yıl aradığımda yaklaşık 60-70 tl civarı bonus yüklemesi yapıyorlar

Kartı kapatırım diye blöf yaptım kapatıyorlardı vazgeçtim :)

srkns
16-10-2019, 13:34
iş bankası maximum da 88+4 vergi yansıtmış yeni fark ettim, aradım önce bir adam çıktı sonra ilgili kişiye yönlendiriyorum dedi
0900 lü sohbet hattı edasıyla bir bayan bağlandı otomatiğe bağlamış bir şekilde kartın nerede ne kadar avantajları varsa sıralamaya başladı
ısrarla iptalini istedikçe de şu an ekranıma bir kampanya düştü (yersen) bu bedeli puan olarak yansıtabilirim iptal ettirmezseniz dedi
sırf daha fazla onu dinlememek için kabul ettim :)

alper_pug
16-10-2019, 13:40
Sabah konuyu görüp gaza geldim enpara için başvurdum. 1 saat sonra eleman geldi iş yerine açtı hesabı gitti :D

b.arica
16-10-2019, 14:14
Bende az önce konuyu görüp ufak bir araştırma yaptım ve kredi kartımı komple kapattırdım :D

Enes-x
16-10-2019, 14:14
World Karta 2008 den beri 1000 tl aidat ödemişim.Bu ay başıda aidat zamanı 150 tl olmuş iyice abarttılar artık.Arayıp aidatı iptal etmiyorlarsa kapatıp enparadan devam etcem bende.Enparayı daha 1 sene kullandım aidat almayı bırak üstüne para verdi adamlar.

Enes-x
16-10-2019, 14:43
Yapıkrediyi aradım kısa bi münakaşanın ardından , 10 yıllık müşteri olduğum için 6 ay kapatmama koşuluyla %75 indirim uyguladılar 142 tl yerine 36 tl oldu aidat :)

TarikS
16-10-2019, 15:06
Enpara'nın gözünü seveyim ya sürekli alışveriş yapan biri değilim zaten lazım oldu mu da 1.000 TL'lik dilimlere dikkat ederek anlaşması var mı yok mu bakmadan alıp vadesiz 6'ya böldürüyorum, trafik cezaları falan kabus olmaktan çıktı.

Başka kart kullanmayı bıraktım ben

redbull35
16-10-2019, 15:10
Ykb iade yapmamakta ısrarcı olursa kartı kapattırıyorum. 1-2 ay sonra arayıp aidat iadesi yapıp kartı kullanıma açıyorlar. İşbankası da 5-6 dk dil döktükten sonra iptal ediyor. Bugüne kadar hiçbir kartıma aidat ödemedim.

ruudvan
16-10-2019, 17:07
Sabah konuyu görüp gaza geldim enpara için başvurdum. 1 saat sonra eleman geldi iş yerine açtı hesabı gitti :D

enpara normal para hesabıysa bende 2 senedir mevcut cok memnunum.sorunsuz .ama kredi kartı olunca olay değişiyor.

yeni bir kampanya var kartım için.3500tl harcamaya 80 tl bonus şeklinde bu ay için.
sanırım onu tamamlayıp karta devam edicem.
35tl bankanın verdiği + 80 tl guncel kampanyada. 115 tl ediyor

124 cekmıslerdı 115 ını geri kazanmış oluyoruz.
parasında değilimde o kadar günlük kartı kullanıyorum. bankayıda faal kullanıyorum manasız bir miktar gibi geliyor bana.

Ferhat_V
16-10-2019, 18:45
alkollü mekanlarda geçmiyor diyorlar?

marketlerde geçiyor ama bar club gibi yerlerde denemedim geçmiyordur belki..

1-12 taksit seçeneği var mobil şubeden ayarlıyorsun istediğini..belli bir miktarın üstünü sen istesende istemesende 4 e bölüyor..hastanede 100 tl çektirmiştim kendiliğinden bölmüş 5 e aylık 20 20 ödüyorum 5 aydır :D
puan yerine de altın veriyor biriktirip bozdurabiliyorsunuz..gayet kullanışlı bir kart o yüzden tavsiye ederim..

PULAT
16-10-2019, 22:53
3 Ekim 2014 öncesindeki aidatları hakem heyetine başvurarak iade alabilirsiniz. Başvuru tarihi itibari ile 10 yıl geriye dönük ve 3 ekim 2014 öncesi olmak şartıyla. 3 ayı bulur bulmaz iadenizi almanız.

B16
17-10-2019, 08:01
S.Özcan nickli arkadaşın eniştesi Akbank genel müdürlükte onun sayesinde kredi kartı aidatı ödemiyorum. P.M. atarsanız yardımcı olur kendisi

MURAT_HLX
17-10-2019, 10:20
geçen yıl akbank 130 lira kesecekken iptal edip free karta geçiş yaptım,3 sene kullandığım kadarıyla 1 sefer ücret alınıp iade verilmedi,
finansbank arkadaşımın kotası dolsun diye yazdırdık gelir gelmez ücret kesildi geçen sene aldım ve kartım aidatsız kartla değiştirildi,
denizbank yaklaşık 4 senedir kullanıyorum ilk senesinde ve bu sene 8 ay sonra iade aldım alışveriş sözü verip 11.ayda bitiyor o söz,aidatsız kartlarını adresime yolladılar biter bitmez iptal edicem

ayku82
28-01-2021, 12:59
Merhaba,

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama bilgisi olanlar yanıtlarsa çok sevinirim. Eşimin daha önceden kullandığı bir Garanti kredi kartı vardı bezip 2 sene önce kapattırmış. Tahminimizce Garanti 6 7 sene bu kredi kartından senelik aidat tahsil etti ve eşim ekstresine dikkat etmediğinden bunları ödedi.

Sorum şudur kapatılan kredi kartı içinde geriye dönük aidat ücreti tahsil edebilir miyiz? Biraz google da araştırıp okudum, ilk etapta banka genel müdürlüğüne talep dilekçesi yazılıyormuş, talebe olumsuz dönüş olursa ki çoğunlukla olumsuz oluyormuş dönüşler e-devlet üzerinden hakem heyetine müracaat ediliyormuş. Bu işlemleri yakın zamanda yapan biri varsa dikkat etmemiz gereken hususlar varsa bildirirse çok sevinirim, teşekkürler.

orhansah
28-01-2021, 13:30
Merhaba,

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama bilgisi olanlar yanıtlarsa çok sevinirim. Eşimin daha önceden kullandığı bir Garanti kredi kartı vardı bezip 2 sene önce kapattırmış. Tahminimizce Garanti 6 7 sene bu kredi kartından senelik aidat tahsil etti ve eşim ekstresine dikkat etmediğinden bunları ödedi.

Sorum şudur kapatılan kredi kartı içinde geriye dönük aidat ücreti tahsil edebilir miyiz? Biraz google da araştırıp okudum, ilk etapta banka genel müdürlüğüne talep dilekçesi yazılıyormuş, talebe olumsuz dönüş olursa ki çoğunlukla olumsuz oluyormuş dönüşler e-devlet üzerinden hakem heyetine müracaat ediliyormuş. Bu işlemleri yakın zamanda yapan biri varsa dikkat etmemiz gereken hususlar varsa bildirirse çok sevinirim, teşekkürler.

ben 2-3 sene önce tüketici heyetine başvurup bütün aidatları, kredi dosya masraflarını geri almıştım.

bağlı olduğunuz tüketici heyetine gidip boş bir form alın. bankanızdan da ödeme yaptığınız, iade istediğiniz tutarların görüntülerini alın ve başvurun. 1 sene falan sonra iade etmişlerdi bana tüm ücretleri.