PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farları Calınan Leonlar

drago
08-08-2019, 11:02
Bu aralar sosyal medyada baya denk gelmeye başladım.

Ekşide donanımda falan da konu açmışlar

araba farı hırsızlığı - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/araba-fari-hirsizligi--6128556)

İnşallah bizden birinin başına gelmemiştir, gelmez (kimseye gelmesin tabi) ama detayları merak ettim.

Neden leon, yoksa leon olması tesadüf de tüm vag araçların farları böylece kolay sökülebiliyor mu?

individual
08-08-2019, 11:06
led farsız araçlara sonradan far takılmak istenmesi talepden doğuyor.

aracı led farsız servisdeki fiyatı uçuk rakamlar ikinci el çıkma bakıyor alıcı.

ilanlardaki farların çıkma yada çalıntı olduğunu tespit etmek zor.

DOHC
08-08-2019, 12:02
Sadece seat değil, bmw, merso'da revaçta.

delyyy
08-08-2019, 12:05
BMW'lerin ayna camları da çokça çalınır.

Carmageddon
08-08-2019, 12:05
Gecen hafta Etiler’de bir C serisinin farinin calindigina sahit oldum bende. Ozellikle Avrupa yakasinda daha yaygin anladigim kadariyla. Bmwlerin NBT, hayaletlerine alismistik ama bu far olayi yeni galiba. Cok dikkat etmek lazim.

dirk
08-08-2019, 12:35
adam eve girse 5.000 lira nakite cevireceği malzeme çalamaz ama ara sokakta 3 kişi leon farı çalıp 5.000 liraya bir saatte satabilir. NBT M direksiyon kolay çalınabilir yükte tafif pahada ağır basan herşeyi çalıyorlar bunun önüne nasıl geçilecek bilmiyorum. mahalle polisi ve bekçilere cok büyük iş düşüyor. Aracıma alarm sistemi taktırmak ve güvenli parktan başka çaremiz yok gibi.

TolgaUs
08-08-2019, 12:39
Kaput açmadan farı kırmadan nasıl söküyolar acaba. Bu işler bu kadar kolaymı yahu.
Çıldırmamak elde değil yemin ederim. İyi ki arabam yok ^^

YAS
08-08-2019, 12:43
Kaput açmadan farı kırmadan nasıl söküyolar acaba. Bu işler bu kadar kolaymı yahu.
Çıldırmamak elde değil yemin ederim. İyi ki arabam yok ^^

Odak nokta far ve farı tutan ayaklar,gerisini koy ....a kıra kıra,büke büke açıyorlar.Örnek bir video izle olayı anlayacaksındır.

Yazık insanlar gözü gibi bakıyor aracına far tampon bazılarında kaput bile zarar görüyor.İnşallah bir çözüm yolu bulunabilir.

srkns
08-08-2019, 12:58
Bir de gün ışığına en yakın aydinlatma yaydığı için esrar kenevir vb yetistirmede kullaniliyor diye okumustum dogruluk payı nedir bilmiyorum

EfeTopcu
08-08-2019, 13:16
Bir de gün ışığına en yakın aydinlatma yaydığı için esrar kenevir vb yetistirmede kullaniliyor diye okumustum dogruluk payı nedir bilmiyorum

Evet panamera farları bu yuzden çalınıyor

kiraccemal
08-08-2019, 13:22
böyle adilere Allah fırsat vermesin. Millet araçlarını ne güçlüklerle, ne zorluklarla alıp gözünden bile sakınırken sen eline al levye ya da bir demir parçası kanırta kanırta farı sök bazılarının da tamponunu indir. Bu ne adi şerefsizliktir. Yakalansa bile ertesi gün salıverileceğinin bilincinde olan hırsızlar bunlar. Adalet sıfır.

arda35
08-08-2019, 13:37
Hırsızlığın yeterince cezalandırılmadığı, 50 ayrı suçtan sabıkası olanların dışarıda dolaştığı bir ülkede normal hadiseler.

Umarım kimsenin başına gelmez. Farların çalınma ihtimali araba sattırır adama.

Tholl-ga
08-08-2019, 13:39

aynen öyle

XoR
08-08-2019, 13:47
aynen öyle

Bir çiftçinin itirafı.com

MertSerhanÖ.
08-08-2019, 13:59
gram şaşırmıyorum.

Bir ülkede ki hırsızlık,tecavüz vb olaylarının artması,o ülkede ki ekonomik ve sosyal kültürel düşüşle tam olarak doğru orantılı.
Damacanaya tecavüz eden lavukla,far çalan hıyar aynı çaresizlik ve hayvanlıkta.

Ülkede ki bu ekonomik,sosyal kültürel düşüş aynı bu hızla devam ederse,çok değil 20 yıl sonra işgal edilmiş afrika ülkelerinde ki gibi market,benzinlik,mağaza yağmalamarını bizde yaşayıp görebiliriz.

BARR
08-08-2019, 14:13
Bir çiftçinin itirafı.com

Bilinçli tüketici demek daha doğru.

drago
08-08-2019, 14:13
gram şaşırmıyorum.

Bir ülkede ki hırsızlık,tecavüz vb olaylarının artması,o ülkede ki ekonomik ve sosyal kültürel düşüşle tam olarak doğru orantılı.
Damacanaya tecavüz eden lavukla,far çalan hıyar aynı çaresizlik ve hayvanlıkta.

Ülkede ki bu ekonomik,sosyal kültürel düşüş aynı bu hızla devam ederse,çok değil 20 yıl sonra işgal edilmiş afrika ülkelerinde ki gibi market,benzinlik,mağaza yağmalamarını bizde yaşayıp görebiliriz.

Katılıyorum.

Hırsızlık yaşı da çok düştü. İzmirli motorsiklet kullancılarının belalısı bir çocuk paylaşılıyor son günlerde, 10 yaşında ama direksiyonu kilitlerini kırıp kırıp götürüyormuş. Polat mıymış neymiş adı, yaşı da küçük, bir şey yapamıyorlar sanırım.

16EC813
08-08-2019, 14:19
bunları çalanları yakalayıp ötünde o farları yakmalı ampüllerini ötünde patlatmalı yaa deli oluyom biz ne ara böle oldukk ???

osmanaydo
08-08-2019, 14:22
Çalınma ihtimali olan parçalara, lazerle arabanın plakasını kazıyacaksın.
Örneği yabancı bir ülkede vardı.

darkred
08-08-2019, 14:40
Ohaa ilk kez duydum far çalındığını.

Yeni nesil farların yüksek fiyatlarını düşündüğümüz zaman kıymetli parçalar tabi.

Yazık. Arabaya taş değmesin diye gözünden sakın elin şerefsizi darma duman etsin valla çok yazık.

REVOLTA
08-08-2019, 14:45

Güzel fikir hatta fara kıyıp içini açabilirsen içine de yapılabilir.Gerçi bu çakallar onuda zımpara ile yok ederler.

HaKo
08-08-2019, 15:31
resmen arz talep dengesiyle hırsızlık yapıyorlar. Bu çıkma parça işine bir kontrol getirmeleri lazım. Çıkma parça satılacaksa sökülen arabanın şase numarasına kayıtlı olması gerek. sadece fikir tabi. Tamam herkes ucuz mal almak ister ama kusura bakmayın başkasının canı yanacaksa ben gider servisten orjinalini almayı tercih ederim.

Şimdi size soruyorum piyasada BMW NBT ler , Mercedes commandlar , bilmem ne araçların navileri , m aynalar yok efendim şunlar bunlar havada uçuşuyor , söylenende hep ALMANYADAN TEST ARACINDAN SÖKÜLDÜ. Arkadaş kaç tane test aracı varda sökülüp buraya geliyor bir de , tamamen yalan.

CloudGrey
08-08-2019, 15:41
memleket fakirleştikçe birileri bişeyleri çalacak buna yapacak bişey yok.

motorda bu olay "sektör" olmuş artık.
adamlar kilitli motorun yanına geliyor (ön tekerden zincirli diyelim motor) ön tekeri söküp kalanını 4 kişi kaldırıp kamyona yüklüyor.
çalıp 10 dakkaya parçalıyorlar,parçacılara satıyor.
hatta birçok motor çıkmacısı bu hırsızlar ile çalışıyor.

bi tanıdığım kaskosuz çalınan motorunu buldu, 10 bin tl verip motoru hırsızdan geri almıştı :D

VETTE
08-08-2019, 16:06
Zamanında da Opel lerin sürücü Air-Bag lerini çalarlardı.
Tamamen arz talep HaKo kesinlikle doğru

S-works
08-08-2019, 16:10
Şipariş üzerine parça çalındığını biliyorum. Talep oldukça malesef önüne geçilemez.

Araçları garaja koymak lazım ki o bile çözüm değil. Sonuçta gittiğimiz yerlerde sokağa koymak zorunda kalıyoruz. Cezalar da boyle oldukça malesef engellenmiyor.

imate
08-08-2019, 21:32
Mümkünse üzerinde yer alan orjinal farlar çıkarılıp yerine yan sanayi muadil ledsiz far takmak daha akıllıca olanı, en azından bu şekilde 20000 gibi bir zarar başınıza gelmez.

imate
08-08-2019, 21:44
Mümkünse üzerinde yer alan orjinal farlar çıkarılıp yerine yan sanayi muadil ledsiz far takmak daha akıllıca olanı, en azından bu şekilde 20000 gibi bir zarar başınıza gelmez.

SEAR LEON SOL FAR - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 719437392 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-sear-leon-sol-far-719437392/detay) örnek far.

Eray
08-08-2019, 22:20
https://i.hizliresim.com/1pJy0j.jpghttps://i.hizliresim.com/P7lqz5.jpghttps://i.hizliresim.com/9Ym4l5.jpghttps://i.hizliresim.com/Lvba0o.jpghttps://i.hizliresim.com/r0OQvm.jpghttps://i.hizliresim.com/7B6kZY.jpghttps://i.hizliresim.com/qAGYnR.jpghttps://i.hizliresim.com/gPO5R5.jpg

Birkaç aydır muzdaribiz bu konudan. Kağıthane taraflarından geliyor genelde bu haberler. Sabahları arabaya binerken önce bi ön tarafından tur atıp farları kontrol ediyorum. Gece her uyandığımda balkondan arabaya bakıyorum filan. Leon gruplarında son zamanlarda paylaşılan fotoğrafları atayım buraya da.

Eray
08-08-2019, 22:21
Etiler'de hırsızların kendilerini cep telefonuyla görüntüleyen adama ateş etme anı kamerada - İstanbul haberleri (https://www.dha.com.tr/istanbul/etilerde-hirsizlarin-kendilerini-cep-telefonuyla-goruntuleyen-adama-ates-etme-ani-kamerada/haber-1694428)

Bir de böyle bir haber düştü. Beyfendiler kendilerine dur napıyosun diyip kameraya alanlara ateş ediyorlar.

Eray
08-08-2019, 22:22
Etiler'de hırsızların kendilerini cep telefonuyla görüntüleyen adama ateş etme anı kamerada - İstanbul haberleri (https://www.dha.com.tr/istanbul/etilerde-hirsizlarin-kendilerini-cep-telefonuyla-goruntuleyen-adama-ates-etme-ani-kamerada/haber-1694428)

Bir de böyle bir haber düştü. Beyfendiler kendilerine dur napıyosun diyip kameraya alanlara ateş ediyorlar.

2jz
08-08-2019, 23:40
resmen arz talep dengesiyle hırsızlık yapıyorlar. Bu çıkma parça işine bir kontrol getirmeleri lazım. Çıkma parça satılacaksa sökülen arabanın şase numarasına kayıtlı olması gerek. sadece fikir tabi. Tamam herkes ucuz mal almak ister ama kusura bakmayın başkasının canı yanacaksa ben gider servisten orjinalini almayı tercih ederim.

Şimdi size soruyorum piyasada BMW NBT ler , Mercedes commandlar , bilmem ne araçların navileri , m aynalar yok efendim şunlar bunlar havada uçuşuyor , söylenende hep ALMANYADAN TEST ARACINDAN SÖKÜLDÜ. Arkadaş kaç tane test aracı varda sökülüp buraya geliyor bir de , tamamen yalan.

Talep olan ürüne göre hırsızlık yapılıyor.

Fd6 civic'ler makyajlandığında ön arka stop ve sis farları çok popülerdi. Özellikle Ankarada çok fazla oluyordu.

VW grubunun büyük ekranları çok revaçtaydı bir ara.

Bmw'lerin aynalar, direksiyon, nbt, hayalet gösterge her zaman risk grubunda.

Sosyal medyanın çok aşırı kullanıldığı bu dönemde leon'la beraber bu olaylar duyulmaya başlandı.

OnurG
09-08-2019, 00:45
Bu sıralar Leon grubu için aşırı arttı. Bizim burada bir mahalle var Edirne'de sürekli motor çalınıp bu mahallede saklanıyor. Arkadaşımın motoru çalındı 1 saat içinde bulduk aradık çalan kişiyi. Motorun markası, ne renk, nerden çalındı vs diye sorular soruyor polise gittik biz bir şey yapamayız diyorlar. Arkadaşım gidip kendi motorunu parayla geri aldı. 1 saat içinde bulmazsan zaten parçalayıp satıyolar.

uniquel
09-08-2019, 00:50

hollanda osman abi.
farlar, camlar, stoplar, kapilar, jantlar, aynalar vs. distan sokulebilir her parcada sase numarasi yazili sekilde satiliyor bayiden.
tabi onlarin yazma sebebi calinti durumunu onlemek icin mi, bilmiyorum.

Emre-Dylan
09-08-2019, 00:59
Leon bu aralar revaçta bir ara da e36 m3'lere dadanmışlardı koltuk moltuk allah ne verdiyse sipariş usulü çalışıyor pezevenkler

halili
09-08-2019, 07:38
Hep Leon ların çalınması düşündürücü.hiç araç üzerinde incelemedim ama demekki fabrikasyon bir sorun var far montajinde onu kolayca söküyorlar.Farkettiyseniz hep tamponu büküp farı alıyorlar.Tabiİki talep meselesi olması ayrı .
Bu sabah bizim kapıdaki ford transitin sağ yolcu kapısındaki bakaliti çıkarmış.koymuş yere cam boşta.elini sokmuş laptopu almış.Olay yeri bekliyordu sahibi.
Benim dacia lodgy dede bagaj da 70 lerden kalan toros kilidi var.1 sefer tornavida ile açtılar. İptal ettirecem fırsat bulabilirsem. İçerden tuş yapacaktı bir abim.

Yigit-Y
09-08-2019, 07:55
Yanlız çok temiz sokuyor sokenler

cnzdmr
09-08-2019, 10:34
Etilerde ciddi sorun var. Bizim fk2 civic in de plastik parçalarını sökmüşlerdi. Yan marspiyel ve camurluk kısımlarında.

Araştırmıştık biraz otobüslerin akulerini farları vs ne buluyorlarsa çalıyorlardı o dönem. Zan altında bırakmam istemem ama resitpasa veya armutludan gelip yaptıklarını düşünmüştüm.

Yazık valla ulke nereye doğru gidiyor. Adam hırsızlık yaparken yakalanmış, kaçması gerekirken adamın evine ateş açıyor. Bu adamlar sokakta geziyorlar belki denk geliyoruz gunluk yasam içinde.

Yigit-Y
09-08-2019, 10:39
Kapalı otopark mayfalari mi acaba yaptırıyor bunu

Bu kadar bekçi ne *** yapıyor birde

DOHC
09-08-2019, 10:41
Sene 98. 97 model Primera var, kapaklı jantlı. Kapağın biri yolda düşmüş. Servis iyi para istiyor. Kasımpaşa Deniz hastanesinden Taksim'e çıkarken bir ev vardı, dışına paso jant kapağı falan asılmış. Aldım arabayı gittim oraya. Muhabbet şu şekilde:
Ben: Bu jant kapağından lazım.
Adam: Bir bakayım. 2 dk sonra geldi yok dedi.
Ben: İyi baktınız mı?
Adam: Resmini çekeyim, yarın gel al.

Akşam bir arabadan çalıp bana satacaktı yani.
Tşk ettim ve uzaklaştım oradan.

halili
09-08-2019, 10:45
Aynısını Ümraniyede 2000 lerde Haldun alagaş ın yanındaki lise ye giden arkadaşlar kapak söker sanayide satıp sigara alırdık diye anlatıyordu.

pirasa
09-08-2019, 11:40
gelir farkı arttıkça bu olaylar daha çok artacak. asıl korkmanız gereken arabanızın farının çalınması değil. kolunuzdaki saat için canınızdan olmanız.

220T
09-08-2019, 12:58
Bu ürünün bu fiyata olmayacağı,olsa da test aracının olmayacağı aşikâr.Arabam güzel görünsün diye elin hırsızına destek olmanın lüzumu yok,alanın da sorumluluğu var.

320Si
09-08-2019, 13:01
Son zamanlarda birden arttı . M direksiyonu falan anlıyorum millet sonradan takıyorda çoğu leonda zaten led far mevcut . Kazalı araçlar için çalıyorlar desek ne oldu birden leonlar kaza yapnayı mı başladı garip ...
Bu arada bazı fotoğraflar var tampona zarar vermeden çıkartmışlar işçilikler muazzam .

silent furious
09-08-2019, 19:02
Maalesef bizimde farlar çalındı erayın paylaştığı resimlerden biri abimin fr ı

KOSEREN
09-08-2019, 19:11
Sene 98. 97 model Primera var, kapaklı jantlı. Kapağın biri yolda düşmüş. Servis iyi para istiyor. Kasımpaşa Deniz hastanesinden Taksim'e çıkarken bir ev vardı, dışına paso jant kapağı falan asılmış. Aldım arabayı gittim oraya. Muhabbet şu şekilde:

Vizyon sahibiymiş 98 yılında fotoğraf makinasıyla çekecek,filmleri fotoğrafçıya götürecek karanlık oda banyo filan sonra aynısından bulup çalacak.İşini severek yaptığı belli :)

DOHC
09-08-2019, 19:17
Vizyon sahibiymiş 98 yılında fotoğraf makinasıyla çekecek,filmleri fotoğrafçıya götürecek karanlık oda banyo filan sonra aynısından bulup çalacak.İşini severek yaptığı belli :)

Senin yaşın genç, bilemeyebilirsin.
98'de cep telefonu vardı fotograf çeken :) :o :D

KOSEREN
09-08-2019, 19:29
Senin yaşın genç, bilemeyebilirsin.
98'de cep telefonu vardı fotograf çeken :) :o :D

Ya da sen fazla yaşlandın hikayeyi tam anımsamıyo olabilirsin :)

Vtec_2
09-08-2019, 20:51
Kapalı otopark mayfalari mi acaba yaptırıyor bunu

Bu kadar bekçi ne *** yapıyor birde

Bundan 15 sene once Atasehir , mercanlar sitesinde otoparkta park halinde olan mercedes ve bmw lerin airbagleri caliniyordu. Guvenlikler bir turlu yakalayamadiklarini soyleyip duruyordu , daha sonra anlasildiki hirsizlarla isbirligi icindeymisler. Yemeke yedigi kaba sican cok insan var.

Emre-Dylan
09-08-2019, 22:43

Yalnız bu hizmeti fabrika bile veremez yorumunu okuyunca güldüm abi, resmen billur geçiyor şerefsizler :D

canimrecepcim
10-08-2019, 10:36
Son zamanlarda birden arttı . M direksiyonu falan anlıyorum millet sonradan takıyorda çoğu leonda zaten led far mevcut . Kazalı araçlar için çalıyorlar desek ne oldu birden leonlar kaza yapnayı mı başladı garip ...
Bu arada bazı fotoğraflar var tampona zarar vermeden çıkartmışlar işçilikler muazzam .

Dizellerin çoğunda yok, bir de ihaleler ve ikinciyeni.com'dan yüklü miktarda ledsiz leon çıktı piyasaya.

tiMachine
10-08-2019, 10:59
Peki sormak istediğim bir şey var. Kasko bu çalınan farları kapsıyor mu? Kapsıyorsa muadil parça mı takıyor, süreç nasıl işliyor?
Sadece far için 10bin hasar kaydı pek hoş değil ama almasan da olacak iş değil.
Leonlar yüksek risk grubunda görülüp yüksek kasko bedeli çıkabilir mi?

individual
10-08-2019, 11:18
Peki sormak istediğim bir şey var. Kasko bu çalınan farları kapsıyor mu? Kapsıyorsa muadil parça mı takıyor, süreç nasıl işliyor?
Sadece far için 10bin hasar kaydı pek hoş değil ama almasan da olacak iş değil.
Leonlar yüksek risk grubunda görülüp yüksek kasko bedeli çıkabilir mi?

kasko sözleşmeye bakmak lazım ama %90 kapsıyor.servis'den aynısını takılıyor muadili yok zaten olsa bu çalınma olayları olmaz.

hasar olarak'da 10K üstü çıkıyor.

mbulur
12-08-2019, 10:09
Yakın zamanda sigorta şirketleri farlarla ilgili kısıt koyar diye düşünüyorum. E39'ların kararan dış dikiz ayna camları çalınmaya başlayınca kasko şirketleri bir yıl içerisinde sadece bir defa ödenecek şekilde güncelleme yapmıştı.

2jz
12-08-2019, 10:53
gelir farkı arttıkça bu olaylar daha çok artacak. asıl korkmanız gereken arabanızın farının çalınması değil. kolunuzdaki saat için canınızdan olmanız.

Gelir adaletsizliği böyle olayları tetikleyecek. Ülke 2000 öncesi gibi değil. Dinamikler tamamen farklı. O dönem krizin olduğu bir diğer ülke arjantinde yağmalama, hırsızlık tavan yapmıştı. Türkiyede neden hiç biri olmadı deniyordu. Benzer derinlikte bir kriz ortamında çok daha beter bir ortamla karşı karşıya kalacağız gözüküyor.

Mülteci sorunu. Son bir kaç yılda 71 milletten dünya kadrosu kurduk. Bu kadroyla silikon vadisi kuramayacağımız ortada. Gelenlerin çok büyük çoğunluğu düşük profildeki, eğitimsiz, suça meyilli, kanun nizam tanımayan ortadoğu insanı.

Cezaların yetersizliği. Adam otomobilin farını çalmış, kendisini balkondan uyaran adama ateş açıyor. (haberin linki: Etiler'de hırsızların kendilerini cep telefonuyla görüntüleyen adama ateş etme anı kamerada - İstanbul haberleri (https://www.dha.com.tr/istanbul/etilerde-hirsizlarin-kendilerini-cep-telefonuyla-goruntuleyen-adama-ates-etme-ani-kamerada/haber-1694428)) Bu adamı polis yakalasa, savcılık ifadesinin ardından salınacak en kötü hakimin karşına çıktığında salınacak. Adamda bunu gayet iyi biliyor.

Şuan için önümüzdeki en ciddi sorun şu yazdığın. "asıl korkmanız gereken arabanızın farının çalınması değil. kolunuzdaki saat için canınızdan olmanız"

zx6r
13-08-2019, 21:51

Ahahahahaha okurken koltuktan düştüm çok ince helal :)

997TT
14-08-2019, 10:34
98 de foto cekme daha baslamisti yada Ericsson un distan takma kamerası vardi.(yeni çıkıyor da olabilir) ** cektigi fotoyu cozmek mümkün degil di.
Far hirsizligini KESİNLİKLE kasko karsiliyor. Ama primler kesin articak.
Bu işi cozmek cokkkk kolay aslinda,polisin istemesi gerek.

GokhanRS
14-08-2019, 23:05
Maalesef bizimde farlar çalındı erayın paylaştığı resimlerden biri abimin fr ı

Geçmiş olsun. Ne kadar farları fiyatı? Kasko varmıydı.

Mert-
15-08-2019, 07:14
Bende leon'un farları ledlerle değiştirmek istiyordum hatta sahibindendeki ilanlara bakıyordum. bazılarının ayakları kırık falan diye not düşmüşler sanırım bunlar vukuatlı olanlar. başkasının çalınan malını da almak istemiyorum. bu sevdadan vazgeçeceğiz herhalde

cabrioleter
15-08-2019, 08:13
98 de foto cekme daha baslamisti yada Ericsson un distan takma kamerası vardi.(yeni çıkıyor da olabilir) ** cektigi fotoyu cozmek mümkün degil di.
Far hirsizligini KESİNLİKLE kasko karsiliyor. Ama primler kesin articak.
Bu işi cozmek cokkkk kolay aslinda,polisin istemesi gerek.

3310 efsanesi 2000 yılında piyasaya çıkmış 1998 yılında değil kamera renkli ekran telefon yok hatta telefonların antenleri daha içeri girmemiş..
maksimum 2000 yılında piyasada olan telefonlar;
Phone Finder results - GSMArena.com (https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMax=2000)

CenKeR
15-08-2019, 08:38
2 far tampon ızgaralar vs işçilik boya derken 22 bin gibi bir tramer çıkıyor bendede leon var evde rahat yatamıyorum kapalı otopark yok hep soru işareti

997TT
15-08-2019, 09:42
3310 efsanesi 2000 yılında piyasaya çıkmış 1998 yılında değil kamera renkli ekran telefon yok hatta telefonların antenleri daha içeri girmemiş..
maksimum 2000 yılında piyasada olan telefonlar;
Phone Finder results - GSMArena.com (https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMax=2000)

3310 takozdu ,cok saglamdi,pili.cok dayanirdi ama 3310 ciktiginda daha gelismis telefonlar vardi.
Ama yine de 98 de foto yoktu. Ericsson u almistim,cok iyi hatirliyorum. Salak gibi de pahaliydi,kamerasi distan takma idi ama cektigi seyin ne oldugunu anlamak icin dikkatli bakmak gerekiyordu.
Sonra Nokia symbian mi neydi,o isletim sistemli, kayar kapakli,internete girebilen ve dahili kamerasi olan modeli çıkarmıştı. O ciddi iyidi. Zaten Ericsson un o modeli hemen tedavulden kalkti,zaten yegenim teli almamdan 1 ay sonra denize dusurmustu.
Anılarım depresti be...

2jz
15-08-2019, 20:14
İlk kameralı telefonlar

Kyocera VP210 Nisan 1999
Samsung SCH-V200 Haziran 2000
Sharp’ın J-SH04 Kasım 2000
Ericsson T68i Nisan 2002 (Ülkemizde satılan ilk kameralı telefon)

tiMachine
24-08-2019, 23:25
eşinde dostunda çaldırmış olan var mı farları ?

Kasko polis vb durumları nasıl çözüyorlar?

Frid
25-08-2019, 12:24
çok yazık. yakalanan suçlular cezasız kaldıkça daha kötü olacak.

S.Özeren
28-08-2019, 21:15
Iki leon var ikisinide otoparka koydum

Farin Tanesi 10.800 tl serviste ..

driver_can
28-08-2019, 22:39
Haziranın son günlerinde sokağımdaki komşumun paneramasının farını 5 dakika da çaldılar tamponda iz dahi yoktu.Tek farı çalmışlar gece 12.30 da sokakta biri bağırınca diğerini alamamışlar Kağıthane’de.2 motosikletli 4 kişi kask var kafalarında.Pazar gecesi ulus ambarlıdere de tanıdığımın leonunun 2 farınu çalmışlar yine 2 motosikletli 4 kişi akşam 10.30 da sokakta.Geçen cuma benim aracımında etrafını gezmiş incelemişler gece 2.30 da gelip karşı apartmanımda ki komşum kadın görmüş.O günden beri arabayı 700 metre uzağımda belediyenin kapalı otoparkına bırakıyorum.Hergün kullanmıyorum ama eve gelip eşimi eve bırak poşetleri çıkar arabayı götür sonra yürüyerek dön eziyet oluyor resmen baklın kış gelince napıcaz lafta araba var.

GokhanRS
29-08-2019, 08:19
Iki leon var ikisinide otoparka koydum

Farin Tanesi 10.800 tl serviste ..

ev soymaktan çok daha kârlıymış. niye dadandıkları belli. kaçması kolay. zaten hepsi motorla filan geliyorlar anladığım kadarı ile. bir eve girseler bu devirde zaten daha fazla para edecek şeyler kaldıramazlar.

S.Özeren
29-08-2019, 11:29
ev soymaktan çok daha kârlıymış. niye dadandıkları belli. kaçması kolay. zaten hepsi motorla filan geliyorlar anladığım kadarı ile. bir eve girseler bu devirde zaten daha fazla para edecek şeyler kaldıramazlar.

Ciftini cikmaciya bin tl den fazlaya satamiyordur
Millete bu kadar zarar vermelerinin meblağı o kadardir en fazla
Arkadasin tek fari kirildi kazadan sebep 2 3 bin tl arasında bulunuyor
Servisde fiyatlar fahiş

rebelh
29-08-2019, 12:03
alanlar o.ç. önce onları cezalandırmak lazım
hırsız satacak bir yer bulamazsa çalamaz
vaktinde bizim 17-18 bin liralık altını kuyumcuya 2.900e sattılar
hırsızları bulduk hapse tıktık da kuyumcu iti hala kuyumcu bi *** olmadı piçe
bazen dellenip gidip dövesim geliyor da işte o sorumsuzluk yok artık

ENGean
29-08-2019, 18:27
Dün gece beşiktaş ta yine bi leon un farları götürmüşler malesef

imate
29-08-2019, 18:53
Haziranın son günlerinde sokağımdaki komşumun paneramasının farını 5 dakika da çaldılar tamponda iz dahi yoktu.Tek farı çalmışlar gece 12.30 da sokakta biri bağırınca diğerini alamamışlar Kağıthane’de.2 motosikletli 4 kişi kask var kafalarında.Pazar gecesi ulus ambarlıdere de tanıdığımın leonunun 2 farınu çalmışlar yine 2 motosikletli 4 kişi akşam 10.30 da sokakta.Geçen cuma benim aracımında etrafını gezmiş incelemişler gece 2.30 da gelip karşı apartmanımda ki komşum kadın görmüş.O günden beri arabayı 700 metre uzağımda belediyenin kapalı otoparkına bırakıyorum.Hergün kullanmıyorum ama eve gelip eşimi eve bırak poşetleri çıkar arabayı götür sonra yürüyerek dön eziyet oluyor resmen baklın kış gelince napıcaz lafta araba var.

Arkadaşlar bu araçları kullanan kim var ise üzerinde yer alan pahalı farları söktürüp ucuz boş donanım far taktırsın. Yazık günah bu stres çekilmez... Dandik far ile en azından dikkat çekmez kafa rahat olur.

driver_can
29-08-2019, 21:55
Arkadaşlar bu araçları kullanan kim var ise üzerinde yer alan pahalı farları söktürüp ucuz boş donanım far taktırsın. Yazık günah bu stres çekilmez... Dandik far ile en azından dikkat çekmez kafa rahat olur.

Sütü bozuk o.ç yüzüne arabanın bixenon farlarını söküp boş halojen far takmak ne kadar mantıklı olabilir ki?Ayrıca zaten tesisat soketler hepsi değişmesi lazım.Bu sıfır araba alıp kirlenmesin diye kılıfla kullanıp sonraki sahibine saklamaya benzer.Bunun yerine Ülkemizde emniyet çalışanları,boş boş gezen bekçiler bu işin üstüne düşse ana caddede gezene kadar sokakları dolaşsalar bizde mal ve can güvenliğimizin korunduğunu hissederiz.

driver_can
29-08-2019, 22:01
Aylardır haftada 3/4 gün farlar çalınıyor ama ülkede hiçbir tv kanalında haber olmuyor.İlla birilerinin yakınlarının mı başına gelmesi lazım Emniyetin peşine düşüp bu işi çözmesi için.Arabayı fanusa koyacak değiliz misafirliğe de gidiliyor.En sonunda biri sıkacak bu şerefsizlere ki görsem acımam sıkarım sonunu düşünmeden sonra malımızı koruduk diye geleceğimizi söndürürler.

coyote
29-08-2019, 22:14
Milletin malı çook uzun zamandır polisin umrunda değil. Artık şantiyeden hırsızlık olduğu zaman, polisten bir iş çıkmayacağını bildiğimiz için, bir de polisin mazotuyla, avantasıyla uğraşmayalım diye haber bile vermiyoruz. Acı ama durum bu.

imate
30-08-2019, 00:30
Sütü bozuk o.ç yüzüne arabanın bixenon farlarını söküp boş halojen far takmak ne kadar mantıklı olabilir ki?Ayrıca zaten tesisat soketler hepsi değişmesi lazım.Bu sıfır araba alıp kirlenmesin diye kılıfla kullanıp sonraki sahibine saklamaya benzer.Bunun yerine Ülkemizde emniyet çalışanları,boş boş gezen bekçiler bu işin üstüne düşse ana caddede gezene kadar sokakları dolaşsalar bizde mal ve can güvenliğimizin korunduğunu hissederiz.

Sende haklısın. Fakat hergün 700 metre yürümek yatağından hop oturup hop kalmaktansa bence aracı sat başka bir şey al. Türkiyede ne yazıkki kanun işlevsel olarak çok zayıf.

AlwaysFast
02-09-2019, 12:33
A3'ümün sol farı tamirli, kötü gözüküyor. Baya far işi yapan var ama çalıntı mal almak istemiyorum, bildiğiniz namuslu farcı var mı?

MeRtCaN
02-09-2019, 13:08
Leon un var farı çalınacak dıye bınemıyorsun

ne garıp bır ulke olduk vay halımıze

TarikS
02-09-2019, 14:00
A3'ümün sol farı tamirli, kötü gözüküyor. Baya far işi yapan var ama çalıntı mal almak istemiyorum, bildiğiniz namuslu farcı var mı?

0532 387 10 18, İlker

Farı söküp götürüyorsunuz Bostancı'da yeri. W211 Mercedesin farlarını açtırıp cam değiştirip içini temizletmiştim falan

Polo'mun da bir farı kirli, onu da götüreceğim. Fiyatları makul, işçiliği kusursuz

srkns
02-09-2019, 14:33
ibiza'larda da var mı led far çalınma olayı? ibiza bakan arkadaş var da.

araştırırken tesadüf golf passat led stop hırsızlığını duyduk, arka kapıyı açıp koltuğu yatırarak bagajı hiç ellemeden temiz işçilikle alıyorlarmış..

individual
02-09-2019, 14:39
ibiza'larda da var mı led far çalınma olayı? ibiza bakan arkadaş var da.

araştırırken tesadüf golf passat led stop hırsızlığını duyduk, arka kapıyı açıp koltuğu yatırarak bagajı hiç ellemeden temiz işçilikle alıyorlarmış..

ibizalardan denk gelmedim ben forumdan.ibizası olup led far taktırmayı düşünen çok oldu ama yarısı maliyeti fazla buldu vazgeçti yarısıda kendi farını mercekli xenon led yaptırdı.

leon'un ibizaya göre satış rakamları daha fazla leon daha çok talep görüyor.bu hırsızlarda aslında ne çok isteniyorsa ona göre hareket ediyorlar.

sky clio
02-09-2019, 15:10
Dün akşam kara kara düşünürken aklıma geldi. Yazıldı ise affola :)
Araca branda takmak bir nebze olsa caydırıcı olur diye düşünüyorum.
En azından altında hangi araba olduğunu görmediği/kestiremediği için dokunmazlar. Çünkü bu ...... hırsızların tek olayı çabukluk, brandayı kaldırıp bakayım diyeceğine gördüğü araçlara yönelir.