PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık alanda duracak otomobil için Branda önerisi

SpeedlinE™
22-09-2019, 14:15
Herkese Selamlar

Aracın üstünü bir nebze güneşten korusun diye branda düşündüm. Yağmurdan korumak zor gibi maalesef.
Bir sürü branda var internet üzerinde ama hangisi iyidir hangisi bir nebze iş görür,bu işin püf noktası nedir bilemedim. Daha önce açılmış konular vardı ama ***** yıllar geçtikçe belki değişen bir kavram vardır diye yine açmak istedim. Umarım problem olmaz.

Herkese iyi günler dilerim.

gemsazr9
22-09-2019, 14:21
Pufi marka eskiden en iyisi o idi . Tüm hipermarket lerde vardı . Artık yok göremiyorum

turboman
22-09-2019, 19:33
Dışı gri naylon içide miflonlu brandalar var ben ondan kullandım baya iyi ama güneşta 1 sene sonra çürüyor bide kediler trmalıyor o zamanda deliniyor. Başka çare yoktu halende kullanıyorum

tiMachine
22-09-2019, 19:44
Geçen günlerde bir Doğan Kabak videosunda görmüştüm e92 m3 videosunda bir brandadan bahsediyordu ona da bakabilirsiniz hocam

SpeedlinE™
23-09-2019, 06:20
gemsazr9 abi cevabiniza çok teşekkür ederim,internetten araştırayım yine belki çıkar.

turboman abi öncelikle cevabiniza çok ama çok teşekkür ederim. Yağmurlu zamanlarda kullandınız mı onları? Birde bahsettiğiniz brandalar sanırım N11 vs vs sitelerde çıkan dışı gri naylon olanlar. En kalitelisine bakayim internetten benim araç için olan.normalde yağmurlu havada üstünde bırakmam ama hep arabanın yanında olamayacağım için araba yatacak bir süre abi ve o arada diyelim yağmur yağdı branda zarar versin istemem hem boyasına hem vs olarak( hani olmaz ya ben sormak istedim)

tiMachine çok teşekkür ederim hakikaten baktım ama hem arabanın tamamı dahil değil( yani tamamı olmasa da olur ama üstü gibi biraz) birde 500 lira :D

CloudGrey
23-09-2019, 08:02
açılın konunun profu burda :)

daha önce başka konuda yazmışmtım direk kopyalıyorum ;

3 branda eskittim.
kırmızı-sarı penye olanlar tüm hava koşulları için değil.
fiyatlarıda tüm hava koşullarına göre olanlar ile aynı para..

Türkiyede satılan bütün branda burda üretiliyor ve bütün markalar Türk malı.

Tecrübelerime göre aralarında sıyrılan bir marka var oda NIKEN
bir kere her araca uygun branda var.
megane cc'ye bile vardı :)

birleşme yerleri dikiş değil kaynak.
asla su almıyor.
yağmur çamur karda test edildi.

güneş koruması gayet iyi.
yazın yıkıyorum üstünü örtüyorum kullanacağım zaman açtığımda hala tertemiz duruyor ;)

iç yüzü miflon dedikleri bir materyalden.

ama her branda terleme yapıyor.
haftada bir açıp havalandırmak şart.

bütün kış böyle kaldı sokakta ;

https://i.hizliresim.com/9Y9QyQ.jpg (https://hizliresim.com/9Y9QyQ)

SpeedlinE™
23-09-2019, 12:24
açılın konunun profu burda :)

daha önce başka konuda yazmışmtım direk kopyalıyorum ;

çok teşekkür ederim abi,ne kadar mutlu ettiniz anlatamam bu nokta atışı cevabınız ile. inşallah alayımda dursun takayım

seref1
23-09-2019, 12:32
çok teşekkür ederim abi,ne kadar mutlu ettiniz anlatamam bu nokta atışı cevabınız ile. inşallah alayımda dursun takayım

kedilere dikkat.bulunduğun yerde çok kedi varsa birgünde parçalarlar.bu brandadan koyup üzerinede ucuz olanlardan koy tavsiyem.

CloudGrey
23-09-2019, 12:48
kedilere dikkat.bulunduğun yerde çok kedi varsa birgünde parçalarlar.bu brandadan koyup üzerinede ucuz olanlardan koy tavsiyem.

Evet kediler çok tartaklıyor brandayı.

onun çözümü güzel rahat oturulacak kısımlarına limon sür brandanın kediler limondan çok rahatsız olur ;)

yada eğitebilirsin , ben mahallede 3-4 kediye tırmalamadan yatmayı öğrettim :)
öyleki, brandasız bile tanıyıp üstünde yatıyorlar

misal fotodakinin adı jimmy floyd hasselbaink :D

http://flashresim.com/upload/MTVkODhhMjk0ZWMyYTk.jpg

XoR
23-09-2019, 13:10

onun çözümü güzel rahat oturulacak kısımlarına limon sür brandanın kediler limondan çok rahatsız olur ;)

http://flashresim.com/upload/MTVkODhhMjk0ZWMyYTk.jpg

:D

https://cdn.sporx.com/img/59/2019/hassel.jpg

Konumuza dönecek olursak Unkapanı perdeciler çarşısında brandacılar ile görüşüp materyali kendin seçip custom diktirebilirsin :)

CloudGrey
23-09-2019, 13:15
:D

Konumuza dönecek olursak Unkapanı perdeciler çarşısında brandacılar ile görüşüp materyali kendin seçip custom diktirebilirsin :)

abi hiç gerek yok niken branda tek fiyat 199 tl ;)

XoR
23-09-2019, 13:19
abi hiç gerek yok niken branda tek fiyat 199 tl ;)

ismi dışında bir problem yok :D baktım şimdi baya çeşit varmış enonbirde

CloudGrey
23-09-2019, 13:30
ismi dışında bir problem yok :D baktım şimdi baya çeşit varmış enonbirde

sen adını beğenmedim de yeterki :D

niken'in bi tık üstü " guard oto branda " malzeme özellik vs aynı ;)
adı daha karizmatik , ambalajı janjanlı , üstünden yalandan hava delikleri var hatta ufak çaplı bir impo scoop'a benziyor.

fiyatta ona göre %25 pahalı ;)

XoR
23-09-2019, 13:34
sen adını beğenmedim de yeterki :D

niken'in bi tık üstü " guard oto branda " malzeme özellik vs aynı ;)
adı daha karizmatik , ambalajı janjanlı , üstünden yalandan hava delikleri var hatta ufak çaplı bir impo scoop'a benziyor.

fiyatta ona göre %25 pahalı ;)

The can me but the see can me var :D

XoR
23-09-2019, 13:37
Bence en temizi yer müsaitse bunu uygulamak şahane sistem.

Sökme takma derdi sıfır, araba kirliydi temizdi sorunu yok

Yeni Nesil Garaj Tipi Arac Brandası! - Dailymotion Video (https://www.dailymotion.com/video/x27z1bv)

seref1
23-09-2019, 13:44

Bende naftalin koyuyodum.sanki bi zaman sonra bağışıklık oldu ondanda rahatsız olmadılar:)

tiMachine
23-09-2019, 14:29
Abi daha önceden branda kullandın mı bilmiyorum ama dikkat etmen gereken 2-3 husus var.
Bunlardan biri branda hava almadığı için terleme yapıyor, haftada bir hava aldırman lazım.
Araba kirli iken üstüne branda atma, çiziyor boyayı.
Kediler için de ben branda üstüne branda atıyorum :D en dandik olanından yoksa kediler çiziyor.

SpeedlinE™
23-09-2019, 14:36
Abi daha önceden branda kullandın mı bilmiyorum ama dikkat etmen gereken 2-3 husus var.
Bunlardan biri branda hava almadığı için terleme yapıyor, haftada bir hava aldırman lazım.
Araba kirli iken üstüne branda atma, çiziyor boyayı.
Kediler için de ben branda üstüne branda atıyorum :D en dandik olanından yoksa kediler çiziyor.

boyayı çiziyor dedin içime kurt düşürdün tşkler :D:D çok çiziyor mu ya

tiMachine
23-09-2019, 14:50
boyayı çiziyor dedin içime kurt düşürdün tşkler :D:D çok çiziyor mu ya

Ufak ufak abi

Burak-Akın
23-09-2019, 20:42
konunun açılması güzel olmuş, bende düşünüp duruyordum nereden ne alayım diye. doğan kabak videosundaki branda hoşuma gitti ama alıp götürmeleri çok kolay duruyor o beni biraz rahatsız etti.

CloudGrey
24-09-2019, 08:28
konunun açılması güzel olmuş, bende düşünüp duruyordum nereden ne alayım diye. doğan kabak videosundaki branda hoşuma gitti ama alıp götürmeleri çok kolay duruyor o beni biraz rahatsız etti.

ben 4 teker hizasından deldim.
janta plastik kelepçe ile tutturuyorum.

fazla rüzgarda uçabilirde...

Burak-Akın
24-09-2019, 12:15
ben 4 teker hizasından deldim.
janta plastik kelepçe ile tutturuyorum.

fazla rüzgarda uçabilirde...

memnun musun peki ? doludan da koruyor demişlerdi.

CloudGrey
24-09-2019, 12:53
memnun musun peki ? doludan da koruyor demişlerdi.

doludan koruyacağını pek zannetmiyorum.
sonuçta onun için biraz etli bir branda lazım mantıken.

ama genel olarak memnunum.

aldığım 3 tanesini 3 ayda çöpe attım.
bu niken marka olanı 1 yıldır kullanıyorum.

S-works
24-09-2019, 13:49
Merhaba. Branda kullanımına karşıyım. Ancak ihtiyacınızsa kullanmak kaçınılmazsa kendimce bir kaç not iletmek isterim

Brandayı araba yıkandıktan hemen sonra örtün. Aksi taktirde araç yüzeyiniz çizilecektir. Kirlilik durumuna göre polisaj ile gidecek çizikler olabileceği gibi ,kurtarılamayacak çiziklerde oluşabilir.

Aracın üzerini örttükten sonra minimum haftada 1 kere (münküse haftada 2 3 )brandayı açıp havalanmasını sağlayın. /Vernik yüzeyine yapışabilir

Kedi ile ilgili naftalin kokusunu sevmediklerini duydum. Park halinde teker üzerine naftalin bırakabilirsiniz

Sonbahar -kış dönemi daha sıkıntılı. Yağmurlar başladığında kullanmayın. Sebebini açıklayamam ancak branda ıslak olduğunda bir şekilde boyanın- verniğin altına su girmiş gibi bir görüntü oluşuyor. Bazen güneş altında durunca kendiliğinden yok oluyor, bazı araçlarda ise düzelmiyor. (3 farklı araçta gözlemledim. % kac ihtimal bilmiyorum.)

Soğuk havalarda (don ihtimali olan havalar) branda buz tutup vernik-boya yüzeyine yapışabilir.
Oluşan buz kurtarması mümkün olmayan çiziklere sebebiyet verebilir.

Ben branda kullansam ne yapardım.

Kesinlikle arabayı yıkadıktan sonra

Brandanın altına yumuşak dokulu en az 0.5 cm et kalınlığı olan bez sererdim.Üzerine brandayı örterdim.
Brandanın kendi sabitleme ipleri/halatları/lastikleri ile yetinmez ,brandayı modifiye edip ,daha çok sabitleme noktası oluştururdum.

Ne kadar az hareket ederse o kadar iyi .

Ben yazarken yoruldum. Sizde uygulamaktan korkup sanırım branda örtmezsiniz :)

CloudGrey
24-09-2019, 14:10
Ben yazarken yoruldum. Sizde uygulamaktan korkup sanırım branda örtmezsiniz :)

bu kadar pimkirikliyseniz zaten yapmayın :D
benim araba sokakta yatıyor, kirli yüzeyin üstüne örtülen brandanın kılcal çizikler oluşturması pekte umrumda değil.
zaten brandayi her kaldırdığımda bir yerinde bir göçük çıkıyor.
çünkü araba sokakta ve vuruyorlar.
arabada 10 tane göçük var 1ni ben yapmadım, ya motorlu vurdu ya bisikletli çocuk üstüne düştü...
üst kattaki komşumuz öldü KADININ TABUT KAPAĞI benim arabaya düştü beaa :D

o yüzden çizik benim için hiçbisey.
ben sağanak yağarda araba cabrio olduğu için fitillerden su alır diye örtüyorum zaten.
arabam düz standar bi araba olsaydı hiç örtmezdim...

S-works
24-09-2019, 14:49
bu kadar pimkirikliyseniz zaten yapmayın :D
benim araba sokakta yatıyor, kirli yüzeyin üstüne örtülen brandanın kılcal çizikler oluşturması pekte umrumda değil.
zaten brandayi her kaldırdığımda bir yerinde bir göçük çıkıyor.
çünkü araba sokakta ve vuruyorlar.
arabada 10 tane göçük var 1ni ben yapmadım, ya motorlu vurdu ya bisikletli çocuk üstüne düştü...
üst kattaki komşumuz öldü KADININ TABUT KAPAĞI benim arabaya düştü beaa :D

o yüzden çizik benim için hiçbisey.
ben sağanak yağarda araba cabrio olduğu için fitillerden su alır diye örtüyorum zaten.
arabam düz standar bi araba olsaydı hiç örtmezdim...

Ben uğraşmam branda ile.

Kapalı otopark var yetiyor :) Velevki olmasın gün içine arabayı çok kullanılırım. Bu sebepten benlik bir olay değil.

coolvtec
24-09-2019, 18:21
Ben kendim diktirdim. Kalın baya branda gümüş rengi, içinde ise yine kalın kumaş var. Su geçirmiyor. Memnunum.

https://eksiup.com/p/oj171743x3gw

gemsazr9
24-09-2019, 19:16
Branda süper bir şey herkese tavsiye ederim . Araba her zaman tertemiz sizi bekliyor .

coolvtec
24-09-2019, 21:48
Kapamadan önce temiz olması gerekiyor aracın. Ben şöyle yapıyorum. Kirli ise yıkatıyorum. Yok hafif tozlanmış ise pamuklu bezi ıslatıp iyice sıkıyor, çırpıyor ve güneşe seriyorum. Bir süre sonra hafif nemli hale geliyor ve su izi bırakmıyor. Onunla bi güzel alıyorum tozunu.

darkred
13-12-2019, 08:03
2017 Model Camaro için branda arıyorum. Niken bulamadım genelde Guard markasında mevcut.

Daha önce branda alan arkadaşlardan mağaza önerisi olan varsa alabilirmiyim.

n11 de şu isimli mağaza vs şeklinde referansta olur.

CloudGrey
13-12-2019, 08:26
2017 Model Camaro için branda arıyorum. Niken bulamadım genelde Guard markasında mevcut.

Daha önce branda alan arkadaşlardan mağaza önerisi olan varsa alabilirmiyim.

n11 de şu isimli mağaza vs şeklinde referansta olur.

nikenle guard ikame maldır ikisinden birini tercih edebilirsin ;)
sanıyorum ikisininde üreticisi aynı bak bu satıcada acıklamada siparişiniz niken yada guard olarak gelecektir yazıyor.

Chevrolet Camaro Oto Branda Arac Ortusu - n11.com (https://urun.n11.com/branda/chevrolet-camaro-oto-branda-arac-ortusu-P67132137)

genede soru kısmında kesinlikle sor 2017 camaroya göre olurmu ?
baktın ık mık ediyorlar camaro içinde bulamıyorsun

o ölçüde basic bir arabanınkide olabilir.
misal ben ilk uyduruk bi branda alırken megane cc' göre bulamadım audi A3 sedan brandası almıştım ölçüleri uyuyor diye ;)

darkred
13-12-2019, 08:38
Guard marka olandan sipariş verdim. Cabrio için olanı buldum. Coupe içinde uygunmuş. Mağaza sorun olmaz dediği için siparişi geçtim.

Konu çok faydalı oldu teşekkür ederim CloudGrey

immortalboss
13-12-2019, 08:40
Ben de konuya dahil oldum. 131 aracımın boyasına kendimce boya koruma yaptım. Sonrasında ise temizken üzerine hep askeri kamuflaj branda örttüm. Bayağı kalın ve sağlamdı. Suyu biraz geçiriyordu. Ama filtre görevi görerek geçirdiği için suyu tutunca mis gibi oluyordu.

E46
06-11-2023, 20:17
Beyler baska konu acmak istemedim. Evin bahcesinde ustu kapalı sag soli acik bi garajim var yagmur gunes kesinlikle gormez genis bi alan evin bahcesi toprak oldugundan ruzgarla cok toz oluyor. Arada bir kullandigim 2. Aracim sadece tozdan korumak icin branda cekmek mantikli olur mu ? Ruzgazlar sallanip boyayi zimparalar mi veya 1 ay hic acmadigimda nemden boya zarar goruru mu ?