PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul 28-29 Ekim Ücretsiz Chiptuning Eğitimi

Mr.Tasbas
11-10-2019, 14:03
İyi günler ahali ,
uzun süredir diğer yazılım konusunda da bu olaya merakımı ve sektöre ilgimden bahsetmiştim.Hatta adını vermekten çekindiğim ( reklam olmaması için yani kuralları tam oturtamadığımdan ) bir Chiptuning firmasından eğitim de almak için girişimlerde bulundum bununla beraber webde gezerken 28-29 Ekim tarihlerinde bir italyan firmasının istanbul dist. şubesinde ücretsiz chiptuning eğitimi olduğunu gördüm Ankara'dan kolları sıvayıp başvuruyu yaptım.Katkısı olur olmaz tartışılır fakat merak eden ya da ilgi duyan diğer insanlarada faydam dokunması için konuyu buraya açmaya uygun buldum.Eğer reklam olmayacağı uygun görülürse linki bırakırım yoksa pm yoluyla ulaştırırım.Belirtmek isterim ki firmayla hiç bir bağlantım vs yoktur.

Ouz
11-10-2019, 14:37
Ben bir pm alabilirim mümkünse. Teşekkürler. :)

chevelle
11-10-2019, 14:54
Ben de pm alabilir miyim?

ontheair
11-10-2019, 15:03
Pm alabilirsem süper olacak.

Day Walker
11-10-2019, 15:15
Özgün bu konuyu beğendi :D

Arabasını bozan maslak sanayiye çekiciyle gider artık :)

Mr.Tasbas
11-10-2019, 15:19
Özgün bu konuyu beğendi :D

Arabasını bozan maslak sanayiye çekiciyle gider artık :)

Özgün abi artık bu güzelliğim karşısında bir oralet ısmarlar bana maslakda :)

individual
11-10-2019, 15:25
italyan firma diyince aklıma bir firma geliyor.sitelerinde belli tarihlerde eğitim verdikleri yazıyordu ama yurt dışıydı.

1-2 sene önce firma ile bende iletişime geçtim türkiye için eğitim varmı demiştim o zaman yok türkiye istanbul sorumlusu ile iletişime geçin demişlerdi.

sanırım firma türkiye için'de eğitim vermeyi düşünmüşler.

(yurtdışından bir ekipmi gelip eğitim vericek yoksa türkiyedeki temsilcisimi ?)

Mr.Tasbas
11-10-2019, 15:29
italyan firma diyince aklıma bir firma geliyor.sitelerinde belli tarihlerde eğitim verdikleri yazıyordu ama yurt dışıydı.

1-2 sene önce firma ile bende iletişime geçtim türkiye için eğitim varmı demiştim o zaman yok türkiye istanbul sorumlusu ile iletişime geçin demişlerdi.

sanırım firma türkiye için'de eğitim vermeyi düşünmüşler.

(yurtdışından bir ekipmi gelip eğitim vericek yoksa türkiyedeki temsilcisimi ?)

ekip konusunda bir fikrim yok olaya açlığımdan dolayı direkt atladım sonra da buraya duyurdum. Pm olarak size firmayı gönderiyorum.

volume81
11-10-2019, 15:36
büyük ihtimal cihazlarını tanıtıp öve öve bitiremeyecekler :)

vay biz şöyleyiz vay biz böyleyiz :D teknik olarak bişey katacağını düşünmüyorum.

Mr.Tasbas
11-10-2019, 15:39
büyük ihtimal cihazlarını tanıtıp öve öve bitiremeyecekler :)

vay biz şöyleyiz vay biz böyleyiz :D teknik olarak bişey katacağını düşünmüyorum.

o zaman yolları açık olsun der uğurlarız :)
biz de o arada istanbulda görmediğimiz dostları görüp 2 duble rakı içer döneriz Angara'ya :)

ama inşallah beginner seviyesin de de olsa bir kaç bilgi edinebiliriz en kötü sektöre giriş kısmı açısından bilgi sahibi oluruz.

Özgün abiden hala oralet daveti almadım yalnız :)

srkns
11-10-2019, 15:48
Firma ile iş ortaklığımız mevcut, merdiven altı bir yazılım şirketi değil. müşteri profili çoğunlukla ağır ticari araçlardan oluşsa da binek, deniz taşıtları tüm araç gruplarını kapsıyor. Yazılım harici araçlara özgü modül üretimleri de var ayrıca. Ay başında da ücretsiz diagnostik eğitimi verilmişti aynı firma tarafından.

Reklam gibi oldu biraz ama, anlatmak istediğim küçümsenecek bir firma değiller.

atakan95
11-10-2019, 16:27
özelden ben de link alabilir miyim?

bilalMW
11-10-2019, 16:29
özelden link alabilir miyim?

Carmageddon
11-10-2019, 17:17
Dostum bende link alabilir miyim? Sıfır bilgisi olan biri de gelebilir sanırım.

BRKBRDL
11-10-2019, 17:28
Reklam olacağını zannetmem ilgili olanların faydalanacağı bir konu sonuçta

Ucretsiz Chip Tuning Eğitimi Katılım Formu - Metadiag (https://www.metadiag.com.tr/chip-tuning-egitimi-dimsport/)

Firmayla hiçbir bağım yoktur.

kunteper
11-10-2019, 17:54
Yildiz teknopark destekliler galiba, acikcasi teknopark destekli bir firmanin urun gelistirip, birseyler yapmalarina cok sevindim.

Day Walker
11-10-2019, 21:03
Folsvagınların gizli özelliklerini açmayı öğreteceklermiş :D

tiMachine
11-10-2019, 21:31
Firma ile iş ortaklığımız mevcut, merdiven altı bir yazılım şirketi değil. müşteri profili çoğunlukla ağır ticari araçlardan oluşsa da binek, deniz taşıtları tüm araç gruplarını kapsıyor. Yazılım harici araçlara özgü modül üretimleri de var ayrıca. Ay başında da ücretsiz diagnostik eğitimi verilmişti aynı firma tarafından.

Reklam gibi oldu biraz ama, anlatmak istediğim küçümsenecek bir firma değiller.

Abi pm atar mısın

Ahmetim103
13-10-2019, 10:15
Tam tarih nedir acaba linkte tarihi bulamadım

Mr.Tasbas
14-10-2019, 08:40
Dostum bende link alabilir miyim? Sıfır bilgisi olan biri de gelebilir sanırım.

Abi pm atar mısın

Tam tarih nedir acaba linkte tarihi bulamadım

https://www.metadiag.com.tr/chip-tuning-egitimi-dimsport/

Link burada arkadaşlar.

DorukBasa
14-10-2019, 23:47
özelden link alabilir miyim?

AlwaysFast
21-10-2019, 14:23
Bu eğitime kayıt yaptırdım. Geri dönüş sağladılar ve firma bilgisi sordular. Ben de sektöre yabancı olduğumu ama ileride profesyonel olarak bu işi yapmayı düşünebileceğimi söyledim. Sorun şu, yazılım konusunda kör cahilim:) Mekanik konusunda iyiyim ama eğitime kadar okuyabileceğim temel seviyede yazılım bilgisi için tavsiyeniz var mı?

Shirb13
24-10-2019, 15:54
konuyu açan arkadaştan allah razı olsun, bende bu tarz bir şey arıyordum, kaydımı yaptırdım başvurum onaylanır da davet edilirsem, tekirdağ çerkezköy civar ilçelerden gelecek arkadaşlar varsa birlikte gidebiliriz.

Ouz
24-10-2019, 22:53
Ben bugün teyit için aradım, daha önce chiptuning eğitimi almış mıydınız dediler, hayır dedim. O zaman sizi 29 ekim gününe yazıyoruz sabah 9 akşam 6 arası olur dedi.

DorukBasa
25-10-2019, 13:53
Arkadaşlar anadolu yakası, Ataşehirden gidecek var mı acaba? Otobüsle çook gözümde büyüyor ama son çare otobüsle gideceğim artık.

stlegal
25-10-2019, 17:07
chip tuning eğitimidediği bizim programı nasıl kullanırsınız olur.Tutupta winols öğretmezler.

MeRtCaN
25-10-2019, 18:08
dimsport yapıyor egıtımı
benımde tahmınımce wınols ogretmezler

dımsport uzerınden obd ye takıp arac nsıl okunur nasıl yazılır egıtımı verecekler sanırım :)

srkns
26-10-2019, 07:36
dimsport yapıyor egıtımı
benımde tahmınımce wınols ogretmezler

dımsport uzerınden obd ye takıp arac nsıl okunur nasıl yazılır egıtımı verecekler sanırım :)

Kess eşdeğeri New genius adlı cihaz kullanılıyor, program olarak da race evo :)

MeRtCaN
26-10-2019, 08:14
Kess eşdeğeri New genius adlı cihaz kullanılıyor, program olarak da race evo :)

Yanı arac uzerınden okuyup yazmanın adı chıp tunıng egıtımımı olmamalı :)

srkns
26-10-2019, 08:38

ktag yerine de new trasdata kullanılıyor :) o da var
bu kadar marka reklam yüzünden ban yerim artık :D

atituti
26-10-2019, 10:58
oooo yeni sektör loading :D 10 yıl öncede lojistiğe yönelmişti herkes şimdide çiptunikçi mi oluyoruz :D

srkns
26-10-2019, 12:54
oooo yeni sektör loading :D 10 yıl öncede lojistiğe yönelmişti herkes şimdide çiptunikçi mi oluyoruz :D

bu hızla aksesuar cam filmi yapan dükkan gibi her köşebaşında çıkacak :)
"yazılım işine adım atmak" diye bir konu var 2-3 yıl önceki eski mesajlara bakıyorum özgünden tüyo almak için kırk takla atanlar şimdi piyasada king olmuş bol dumanlı 1.7dti yazıp instagramda krallığını ilan etmiş :D

bilalMW
27-10-2019, 13:41
bu hızla aksesuar cam filmi yapan dükkan gibi her köşebaşında çıkacak :)
"yazılım işine adım atmak" diye bir konu var 2-3 yıl önceki eski mesajlara bakıyorum özgünden tüyo almak için kırk takla atanlar şimdi piyasada king olmuş bol dumanlı 1.7dti yazıp instagramda krallığını ilan etmiş :D

bence şuan o zamanlardayız. Çiğköfte tuning instagramda herkes bu işi piri.

stlegal
01-11-2019, 14:33
zamanında laptopla hesap makinasını ayırt edemeyen adamlar abi yardımcı ol diyenler zamanında bu işi yaptıklarını zannediyolar ülkede bu işi yapan bir kaç adam var ben ilk yapanlardanım etrafta bu kadar ****** karı olmasaydı daha uzun seneler yapardım ama benim miğdem araba piyasasındaki ****** karıları kaldırmıyor.Kendinizi kandırmayın winols baştan sona hakim olamayan bir adam anca copy paste yapar.

levent
01-11-2019, 14:59

ben winols ile mutluyum abi :)

ktag yerine de new trasdata kullanılıyor :) o da var
bu kadar marka reklam yüzünden ban yerim artık :D

işin özeti kendi cihazları ve ürünlerinin eğitimini veriyolar diyebiliriz öyleyse :)

-ER-
01-11-2019, 16:46
ben winols ile mutluyum abi :)

işin özeti kendi cihazları ve ürünlerinin eğitimini veriyolar diyebiliriz öyleyse :)

Yine bana yaramadı desene EPROM falan ah ah

levent
08-11-2019, 02:44
Yine bana yaramadı desene EPROM falan ah ah

Eeprom okumak için bis3yler cozucem senin için sırf bi de eski v6tb alfa sahibi bikac arkadaş için:)

uluckaban
08-11-2019, 07:28
Eğitime kimse gitmedi? Nasıl geçti bi özet bilgi alalım :)

srkns
08-11-2019, 08:25
ilk gün (28) sabah saatlerinde oradaydım, firma sahibi ile konuşurken yoğun talep yüzünden 3 gün yapacaklarını söylemişti.
Dimsport dan iki yetkili yabancı mühendis gelmişti, ingilizce olarak yapıldı sunum, sürekli translate yapan bir Türk yetkili daha vardı
Firma kuruluşu, hizmet verdiği sektörler ve ürün tanıtımı oldu öğlene kadar, öğleden sonraki uygulamalı kısımda kalamadım maalesef iş yoğunluğundan çıkmak zorunda kaldım.
Tüm sandalyeler doluydu ilk gün, kayıt yaptırıp gelmeyen illa ki olmuştur