PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : '18 Polo 1.0 TSI

Mutu
11-10-2019, 14:33
Bir gece ansızın gti'yi satınca maddi olarak rahatlasam da yeni araç arayışına da istemeyerek başlamış oldu. Gti dan sonra aklımda aslında 208 gti vardı, fakat kredi vs. çekmek istemiyordum. O sebeple bütçem veya altında birşey bakıyordum. Bu süreçte yine polodan devam ediyim derken 1.2tsi bir sürü poloya baktım. Hepsi bir sebepten içime sinmedi, kimisinde parada anlaşamadık vs. Dışarı çıkmak üzere olurken gözüme aşağıdaki araba takıldı, maddi olarak da manevi olarak da aklıma yattığı için aynı gün expertiz, ipotek kaldırma ve satış işlemlerini gerçekleştirdik.

İlk görmeye gittiğimizde rengiyle içiyle içime ciddi sinmişti araç. Bu Dışı.

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIKmSb.jpg

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIKzMQ.jpg

Expertizde satıcının dediği dışında birşey çıkmadığı için satın alma sürecine geçtik.

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIKtuY.jpg

Aracın arkasının salınımı fazla geliyordu. Bir öğlen h&r'nin 35mm lik yayının parça kodunu öğrendim. STP abi sağolsun havalenin ertesi günü yaylarımızı bize ulaştırdı :)

Yay öncesi görünümümüz.

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIKfky.jpg

Yaylar elimize geçtiği gün akşamında hemen taktırdık.(tezcanlı olmak bunu gerektirir)

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIqIQQ.jpg

Yay uygulaması sonrasındaki elimdeki pek az ışıksız bir de ışıklı ortamda olmak üzere çektiğim fotolardan kayda değer olan ikisi de bunlar

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIqKD8.jpg

https://i.imgyukle.com/2019/10/11/EIq4bb.jpg

Aklımdaki yakın vakitte yapacaüım uygulamalar, ön arka cama şeffaf ama uv özellikli film, sağ sola orta yine uv filtreli ama en açık renkte film, 16" highline jantı (opsiyon olanı ya da direkt std üstünde gelen de olabilir) Sağ arka çamurlukta fotoların birinde görünen göçüğü gidereceğim bir de. :)

Şimdiden iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum.

Akizilkaya
11-10-2019, 14:40
Mutucum hayırlı olsun ��

akko
11-10-2019, 14:41
Kardeşim, performans belki GTI'dan sonra tatmin etmez ama, mantıklı bir araç aldın.
Hayırlı olsun tekrardan. yaylar tam kıvamında bence. Jantlarda büyüdükten sonra daha tatlı olacaktır.

SekoLive
11-10-2019, 14:44
lucescu polomuz hayırlı olsun kardesm :) allah kaz bela vermesin.

YAS
11-10-2019, 14:44
Maşallah,hayırlı olsun :D

KaraniC
11-10-2019, 14:49
hayırlı olsun güzel araç. şu sıralar benim de hoşuma gidiyor. donanım olarak nasıl? tatmin ediyor mu?

TarikS
11-10-2019, 14:56
Hayırlı uğurlu olsuuun, dizel gibi yakarak benzinli konforu yaşayacaksın :) Allah kaza bela vermesin

taytay
11-10-2019, 15:01
Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız. :)

berkaym
11-10-2019, 15:03
Hayırlı olsun diyelim burdanda tam gti yapmalık araba :D

Mutu
11-10-2019, 15:07
Mutucum hayırlı olsun ��

Teşekkür ederiz. Hızlı ticaretin kaynağı Abdulllah bey :D

Kardeşim, performans belki GTI'dan sonra tatmin etmez ama, mantıklı bir araç aldın.
Hayırlı olsun tekrardan. yaylar tam kıvamında bence. Jantlarda büyüdükten sonra daha tatlı olacaktır.

Jantı sleeper modda arıyorum acelem yok. ***** sezon da kışa dönmek üzere. Bu sezonu kışlık 15 takıp geçirip, sonra dönebilirim 16lara belli olmaz.

lucescu polomuz hayırlı olsun kardesm :) allah kaz bela vermesin.

Sağolasın seko'cum. :D Allah hepimizi kazalardan belalrdan korusun.

Maşallah,hayırlı olsun :D

Sağol kardeşim.

hayırlı olsun güzel araç. şu sıralar benim de hoşuma gidiyor. donanım olarak nasıl? tatmin ediyor mu?

Fonksiyonel direksiyon, bluetoothe usb bağlantılı teyp, ön-arka park sensörü otomatik far vs. Yeterince donanımı mevcut.

Hayırlı uğurlu olsuuun, dizel gibi yakarak benzinli konforu yaşayacaksın :) Allah kaza bela vermesin

Sessizliği çok güzel zaten aracın. Yakıt olarak henüz gözlemleyecek vaktim olmadı ama sakin kullanınca şehiriçi 6lı rakamlarda seyredecek gibi duruyor.

Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız. :)

Sağolasın abi. :)

Hayırlı olsun diyelim burdanda tam gti yapmalık araba :D

O işe taylandlı abiler el atarsa anca girişebiliriz sanırım. ;)

Eray
11-10-2019, 15:07
Maşallah. GTI'dan referansla zamanla bunun da güzel olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun tekrar :)

Slmcnsl
11-10-2019, 15:10
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın , 1.0 tsi beni aşiri şaşırttı gidişi sesi ile.
konforu ne kadar etkilediğini de zamanla tecrübe edip yazarsanız sevinirim=)
tekrardan hayırlı olsunn:ninca:

BARR
11-10-2019, 15:13
Renk çok güzel, yay yakışmış. Kazasız belasız 1.0TSI çok güzel motor, keşke otomatik olsaymış bir de.

SkY
11-10-2019, 15:28
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

drago
11-10-2019, 15:30
Maşallah, düşürülünce daha iyi olmuş da 16 kurtarmaz gibi :)

215/40/17 altı bakmayın bence

H&R ile konfor nasıl, ben fabiada eibach 30 kullanıyorum

asmisinsan
11-10-2019, 16:25
mutu maşallah hayırlı ugurlu olsun

free-hifi
11-10-2019, 16:49
Kardeşim gözüme bişey oldu anca düzeldi üstüne ehliyete de gözlük lens ibaresi konuldu şimdi yazabildim.

Hayırlı olsun en sevdiğim renk :D

www.resimag.com/p1/9c137f30fac.jpeg

brnkskn
11-10-2019, 20:38
Murat Abi tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Yay çok güzel oldu, jantı da hallettin mi çok güzel duracağına eminim. :D

Ozan Özer
11-10-2019, 21:01
Kazasız belasız sürüşler.Hayırlısı olsun.

SinanAdalı
12-10-2019, 05:23
Muratçım hayırlı olsun.. biyerinde bişey olursa bende çok çeşitli bantlar var hallederiz :)

Kahn23
12-10-2019, 07:22
Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullan.

Kazasın, belasız.

slowmotion
12-10-2019, 07:38
maşallah dostum, güle güle kullan :) Kazasız belasız inş

Enes-x
12-10-2019, 07:54
Hayırlı olsun güzel günlerde kullan Murat.

Rengi çok güzel jantları çirkin yaza doğru bi operasyon yaparsın :)

Mutu
12-10-2019, 11:56
Maşallah. GTI'dan referansla zamanla bunun da güzel olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun tekrar :)

Biraz photoshop desteğine de ihtiyacımız var. :D

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın , 1.0 tsi beni aşiri şaşırttı gidişi sesi ile.
konforu ne kadar etkilediğini de zamanla tecrübe edip yazarsanız sevinirim=)
tekrardan hayırlı olsunn:ninca:

Teşekkür ederim. Çekmeköydeymişsiniz, müsait bir zamanda binerek de test edebiliriz. :icon_tup:

Renk çok güzel, yay yakışmış. Kazasız belasız 1.0TSI çok güzel motor, keşke otomatik olsaymış bir de.

Ben manuel istiyordum. Sebebi gündelik kullanmıyorum, işime git gel için servisim var kapımdan alıp kapıma bırakan. Bu sebepten 100k altı tüm araçlar bayan ilk başlayan arabası dopingiyle komik rakamlara satılıyor. O farkı ödemek istemiyorum. 3 pedal iyidir seçenek bollaşıyor. :)

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

Teşekkür ederim.

Maşallah, düşürülünce daha iyi olmuş da 16 kurtarmaz gibi :)

215/40/17 altı bakmayın bence

H&R ile konfor nasıl, ben fabiada eibach 30 kullanıyorum

Konfor olarak neredeyse fark etmedi. Ben orjinal ekipman dışında birşey takmayı düşünmüyorum, aslında evde polo gti jantı var eski aracımdan kalan, ama konfor önceliğim olduğundan da onu takmak yerine, 16 oem takıp bir miktar daha yanaklı lastik sahibi olmak istiyorum.

mutu maşallah hayırlı ugurlu olsun

Abi sağolasın. ASlında aklımda ankaradaki mk5 gti de vardı. Fakat tekrardan otomobil için - ye düşmek istemediğimden o yönde adım atmadım. :)

Kardeşim gözüme bişey oldu anca düzeldi üstüne ehliyete de gözlük lens ibaresi konuldu şimdi yazabildim.

Hayırlı olsun en sevdiğim renk :D

www.resimag.com/p1/9c137f30fac.jpeg

Aha pişti olmuşuz. ;)

Murat Abi tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Yay çok güzel oldu, jantı da hallettin mi çok güzel duracağına eminim. :D

Takipte olduğum jantlar var. Uygun şartların oluşmasını bekliyorum. :D

Kazasız belasız sürüşler.Hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim.

Muratçım hayırlı olsun.. biyerinde bişey olursa bende çok çeşitli bantlar var hallederiz :)

hahaha inop etiketi lazım çok yoğun uçuyorum log book'a kendimi yazcam. :D :D :D

Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullan.

Kazasın, belasız.

Sağolasın Kaan abi.

maşallah dostum, güle güle kullan :) Kazasız belasız inş

Amin cemili cümlemize kazasız belasız.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullan Murat.

Rengi çok güzel jantları çirkin yaza doğru bi operasyon yaparsın :)

Teşekkür ederim. Aslında opsiyon jantı var hiç kullanılmamış. Ama o da biraz pahalı üstüne lastik binince aşağıdaki moda bağlıyorum.

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KBKloEVeC2k)

:D :D :D

PiscocuK
12-10-2019, 12:36
Kardesim hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler OZ layalim mi :)

-Murat Özcan-
13-10-2019, 11:22
Hayırlısı olsun inşallah.

Rengi çok hoşuma gitti güzel uygulamalar yapılabilir bu araca ama en önemlisi jant çok acil gerekli :D

Ferhat_V
13-10-2019, 18:43
hayırlı olsun iyi günlerde keyifle kullan..

GökhanÖzkan
14-10-2019, 09:18
Hemşerim hayırlı olsun:)
kazasız belasız kullan

Erdem K.
14-10-2019, 09:39
Murat tekrar hayırlı olsun, renk muhteşem
kazasız cezasız...

Melih-Ö
14-10-2019, 10:24
Maşallah kazasız belasız Mutu :)

MTK
14-10-2019, 10:50
Hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız .

Mutu
15-10-2019, 14:30
Kardesim hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler OZ layalim mi :)

Sağolasun abicim. Kendime sözüm var bundan sonra keyfi harcamalarımı peşin yapacağım diye. (arabaya yapılan harcama da öyle) O sebepten zor oz alabilmem :)

Hayırlısı olsun inşallah.

Rengi çok hoşuma gitti güzel uygulamalar yapılabilir bu araca ama en önemlisi jant çok acil gerekli :D

O şuan ilk önceliğim. :) 2 seçenek var değerlendiriyorum şuan.

hayırlı olsun iyi günlerde keyifle kullan..

Teşekkür ederim.

Hemşerim hayırlı olsun:)
kazasız belasız kullan

Sağolasın adamım 1.0tsi dediniz dediniz kaderimi saptırdınız resmen. :eek: :D

Murat tekrar hayırlı olsun, renk muhteşem
kazasız cezasız...

Sağolasın abi. Hepimize kkazasız belasız ve cezasız sürüşler. Bu aralar cezasız kalmak zor ama neyse :D

Maşallah kazasız belasız Mutu :)

Teşekkürler. :icon_tup:

Hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız .

Sağolasın. Hepimize kazasız belasız sürüşler.

Mutu
21-10-2019, 22:37
Jant günceli gelsin.

Jant olarak kararımı aslında aklımdaki en öncelikli seçenek olan 16" highline jantları yönünde kullandım. En son gtidaki 40 yanaktan sonra, ***** yolların 40 yanağa müsait olmaması ve az daha konfor arayışından ötürü şimdilik bu kombinasyonla yolumuza devam edeceğiz. :icon_tup:

Yaşasın tam bağımsız yanaklı lastikler. ;) :rolleyes:

https://i.hizliresim.com/oday7o.jpg (https://hizliresim.com/oday7o)

akko
22-10-2019, 09:06
Çooook güzel oldu bu hali kanka :)
yaylar 16'ları takınca tam kıvamında oldu gerçekten

driver_can
22-10-2019, 09:55
Önceki jantlara göre bunlar bi hayli iyi durmuş.Bide highline olanlarda opsiyon 17 inç var 5 kollu kollar çiftli gelen onlarda çok yakışırdı yaylarla.Ama konfordan ödün verilirdi tabi.

Mutu
22-10-2019, 10:12
Çooook güzel oldu bu hali kanka :)
yaylar 16'ları takınca tam kıvamında oldu gerçekten

:icon_tup: Replika highline olduk. :D

Önceki jantlara göre bunlar bi hayli iyi durmuş.Bide highline olanlarda opsiyon 17 inç var 5 kollu kollar çiftli gelen onlarda çok yakışırdı yaylarla.Ama konfordan ödün verilirdi tabi.

Sanırım bahsettiğiniz pamplona.
Güzel ama 2.elde pek(neredeyse hiç) bulunmuyor. Replika jantlar sağolsun bol bol 16 boşa çıkan jant var. :)

driver_can
22-10-2019, 10:26
Güzel ama 2.elde pek(neredeyse hiç) bulunmuyor. Replika jantlar sağolsun bol bol 16 boşa çıkan jant var. :)[/QUOTE]

Evet bahsettiğim jantlar onlar.Doğrudur pek yok.

Slmcnsl
22-10-2019, 10:35
Güzel ama 2.elde pek(neredeyse hiç) bulunmuyor. Replika jantlar sağolsun bol bol 16 boşa çıkan jant var. :)

Evet bahsettiğim jantlar onlar.Doğrudur pek yok.[/QUOTE]

pamplona r line da olan jantlar mı acaba?

Slmcnsl
22-10-2019, 10:36
Jant günceli gelsin.

Jant olarak kararımı aslında aklımdaki en öncelikli seçenek olan 16" highline jantları yönünde kullandım. En son gtidaki 40 yanaktan sonra, ***** yolların 40 yanağa müsait olmaması ve az daha konfor arayışından ötürü şimdilik bu kombinasyonla yolumuza devam edeceğiz. :icon_tup:

en doğru kararı vermişsin bence aşiri şık olmuş.
arabaya bir gömlek şıklaşmış diyebilirim.
iyi günlerde kullanman dileği ile dostum=)

Mutu
22-10-2019, 10:53
Evet bahsettiğim jantlar onlar.Doğrudur pek yok.

Aynen çünkü en dolu fabrika çıkışta bile 16 var. Opsiyon verip taktıranlar oldu, opsiyon için bir sürü para verdiğin 17 jantı da çıkartmayı düşünmüyorlar sanırım. :)

pamplona r line da olan jantlar mı acaba?

en doğru kararı vermişsin bence aşiri şık olmuş.
arabaya bir gömlek şıklaşmış diyebilirim.
iyi günlerde kullanman dileği ile dostum=)

2 mesaja birden cevap veriyim.

Teşekkür ederim. Benim de ilk görüdğümden beri içime çok sindi.

-Pamplona opsiyon jantı. Highline, comfortline rline hepsinde opsiyon diye biliyorum.

drago
22-10-2019, 20:21
Masallah cok yakismis,

Azcik konforun tadina bakin bir de 17 ile goruruz umarim:)

B sinifi cok enteresan ebat konusunda; satiliklarda bile 15 16 kullanan 17 ariyor ilanlarda, 17 kullanan 15 16 ariyor :)

Mutu
23-10-2019, 00:43
Masallah cok yakismis,

Azcik konforun tadina bakin bir de 17 ile goruruz umarim:)

B sinifi cok enteresan ebat konusunda; satiliklarda bile 15 16 kullanan 17 ariyor ilanlarda, 17 kullanan 15 16 ariyor :)

Ebat küçültmenin tek mantıklı açıklaması aklıma lastik masrafı geliyor, kışlık yazlık olayı. ***** kışlık yazlık 17 lastik seti alsan 2 senede 1 perişan olursun. 15 çok daha iyi o konuda, 16 da nispeten iyi. :)

TarikS
23-10-2019, 09:04
Jant günceli gelsin.

Gayet tatlı olmuş abi devam :) Güle güle kullan

Mutu
23-10-2019, 10:04
Gayet tatlı olmuş abi devam :) Güle güle kullan

Teşekkür ettim. :icon_tup:

Mutu
28-10-2019, 21:37
Merak eden vardır diye yakıt değerini de paylaşayım. Araca alışma süreci dahil aldığımdan sonra 450 km yapmışım.

440 km mesafede,
20km hız ortalamasıyla
7.5 lt ortalama yakalamışız.

onn_dear
29-10-2019, 12:55
Merak eden vardır diye yakıt değerini de paylaşayım. Araca alışma süreci dahil aldığımdan sonra 450 km yapmışım.

440 km mesafede,
20km hız ortalamasıyla

Araca maşallah renk güzel. Küçük hacimli motorların en sevmediğim yönü yakıt tüketiminin hacmine göre fazla olması. Mesela ortalama tüketim aşağı yukari 1.4 tsi da da böyle olurdu. O zaman ne anlamı kaldı 3 silindir 999cc motorun.

Mutu
29-10-2019, 16:31
Araca maşallah renk güzel. Küçük hacimli motorların en sevmediğim yönü yakıt tüketiminin hacmine göre fazla olması. Mesela ortalama tüketim aşağı yukari 1.4 tsi da da böyle olurdu. O zaman ne anlamı kaldı 3 silindir 999cc motorun.

20 km hız ortalamasıyla 1.4 tsilar 7.5 lt mi yakacak? :) Az yakıyor denilen coğu 1.6 dizel otolar bile bu hız ortalamasında daha çok yakıyor yahu. :)

Benim önceki arabam 1.4 tsi idi. 25 km hız ortalamalı bile 8.5 altına düşmüyordu. Eğer 20kmh ortalamasıyla 7.5 altı yakan 1.4 tsi varsa(ne çevremde ne de değer paylaşan insanlarda böyle bir değer görmedim, maliye bakanı olarak alalım onu ülkenin başına) valla healal olsun insanlar boşuna dizel kullanıyor, sıfır alırken 20bin tl fazla veriyor demek ki.

Slmcnsl
29-10-2019, 20:44
1.0 tsi ile alakalı bende aşaği yukarı 2000 km yaptım.
İstanbul içi çekmeköy- kartal arasi işe gidiş işten dönüş trafikli düZlüklü hafif salçalı ortalamam 6.1
Istanbul- ankara arası git gel 110-120 km hiz klima açik ortalamam 4.5 litre.
1.0 tsi manuel aracım. Daha dikkat ederek kullansam istanbul içi olmasına rağmen asla 6 litre üzerine çıkarmam.
Dizelden geçmeme rapmen bana ekonomik geldi.
1.4 tsi sanmıyorum ki bu rakamlara insin. Eğer öyleyse bence de 1.0 a gerek yok.

MOVISTAR
29-10-2019, 20:45
Emeğinize sağlık yaylar tam ayarında olmuş ayrıca rengini de çok beğendim kazasız belasız binin :)

Mutu
29-10-2019, 21:11
1.0 tsi ile alakalı bende aşaği yukarı 2000 km yaptım.
İstanbul içi çekmeköy- kartal arasi işe gidiş işten dönüş trafikli düZlüklü hafif salçalı ortalamam 6.1
Istanbul- ankara arası git gel 110-120 km hiz klima açik ortalamam 4.5 litre.
1.0 tsi manuel aracım. Daha dikkat ederek kullansam istanbul içi olmasına rağmen asla 6 litre üzerine çıkarmam.
Dizelden geçmeme rapmen bana ekonomik geldi.
1.4 tsi sanmıyorum ki bu rakamlara insin. Eğer öyleyse bence de 1.0 a gerek yok.

Daha bugün e5 üzerinden ümraniye uğur mumcu, sonra temden bebek, uğur mumcudan e5ten yine ümraniye. 45km hız ortalamalı 4.7 lt değer yakaladım.

Aynı değeri 1.4 tsi ile yakalamak için 73 75 km hız ortalamalı komple tem lazım idi benim eski 1.4 tsi ımda. Diğerleri okunmuş bizimki hovardaymış demek ki =)

Emeğinize sağlık yaylar tam ayarında olmuş ayrıca rengini de çok beğendim kazasız belasız binin :)

Çok teşekkür ederim.

Mutu
21-12-2019, 11:54
-HR Yay
-16 highline jantları
-cam filmi
-5d paspas

dışında aslında birşey yapasım gelmiyordu havalardan ötürü. Aynı renk Gti difüzörlü ve egzoz kafalığı görünür halde polo görünce arkadan. Benim de böyle olmalı diye düşünüp bütçe yarattım bunun için.

Benim çok içime sindi. Foto kalitesi kötü, telefonum düşük ışıkta kötü foto çekiyor malesef. :D

https://i.imgyukle.com/2019/12/21/R6YPcS.jpg

MTK
21-12-2019, 13:09
Semtin arabası makına guzel kazasız belasız .

akko
23-12-2019, 11:20
Güzel oldu kardeşim, güle güle kullan :)
spoiler şart :)

Mutu
24-12-2019, 19:58
Semtin arabası makına guzel kazasız belasız .

Sağolasın abi. :)

Güzel oldu kardeşim, güle güle kullan :)
spoiler şart :)

Hacı dur zor günlerdeyiz masraf çıkarma ya. :D

Mutu
19-07-2020, 21:28
Uzun zamandır araçla alakalı güncelleme paylaşmamışım. En uzun bindiğim aracım bir önceki polo gti'ydi.

Akü ile ilgili start stop devreye girmiyordu yer yer, ölçüldü, garantisi bitmesine rağmen. İyi niyetten akü ücreti alınmadan değiştirildi.

Hiç ummadığım şekilde gtidan sonra, bununla yolumuza devam ediyoruz. 10 ayı geçti birlikteliğimiz. Sanırım seneyi devirdiğim ilk arabam olacak. Bir ara ciddi şekilde satmayı düşünüp, mx5 almaya karar vermiştim. Hatta o ara yayları söküp oem yüksekliği de getirdim aracı ama elim gitmedi satmaya. O arada mx5ler de nirvanaya ulaştı zaten. :)

Kendisiyle mutlu mesut yolumuza devam ediyoruz.

Uzun süreli ortalamasını belki merak eden olur diye bilgilendirme yapayım.

2690 km, 37km hız ortalamasıyla 5.6lt yakıt ortalamsı mevcut. Benzinli olmasına rağmen makul yakıt, sorunsuzluk olunca ister istemez satmayı da düşünmüyor insan.

https://i.resimyukle.xyz/TAd33W.jpeg (https://resimyukle.xyz/i/TAd33W)

akko
20-07-2020, 21:16
GTI gitti, şimdi yakıt kasarsın :D :D
bırak bu işleri mutuuuuuuuu bey, gel yine bişiler alalım sana

Mutu
21-07-2020, 09:38
GTI gitti, şimdi yakıt kasarsın :D :D
bırak bu işleri mutuuuuuuuu bey, gel yine bişiler alalım sana

Dur ortalık karışık kafa karıştırma. :D

tequila818
21-07-2020, 10:54

440 km mesafede,
20km hız ortalamasıyla

Dizellerin çok pahalı olmasından dolayı 1.0 TSI seçeneğini düşünmüştüm ancak dizele göre yine de ortalama 2 lt lik bir fark söz konusu.

Mutu
21-07-2020, 11:04
Dizellerin çok pahalı olmasından dolayı 1.0 TSI seçeneğini düşünmüştüm ancak dizele göre yine de ortalama 2 lt lik bir fark söz konusu.

20 km hız ortalaması o ve aracı daha yeni almıştım henüz(alışmamıştım). Takdir edersinizki bir de 20 km ortalama çok düşük bir ortalama, benzer ortalama hızda dizeller bundan 2lt düşük yakabileceğini hiç düşünmüyorum. Bu arada o ortalamadan sonra bir daha 7 üstü değerleri hiç görmedim.

En son uzun süreli yakıt ortalamamı yukarıda paylaştım. #55 . mesaj.

tequila818
21-07-2020, 13:18
20 km hız ortalaması o ve aracı daha yeni almıştım henüz(alışmamıştım). Takdir edersinizki bir de 20 km ortalama çok düşük bir ortalama, benzer ortalama hızda dizeller bundan 2lt düşük yakabileceğini hiç düşünmüyorum. Bu arada o ortalamadan sonra bir daha 7 üstü değerleri hiç görmedim.

En son uzun süreli yakıt ortalamamı yukarıda paylaştım. #55 . mesaj.

şimdi gördüm 5.6 makul bir değer. MTV sinin de düşük olduğundan yola çıkarak yılda yapılan km ye bağlı olmakla beraber 1.0 TSI değerlendirilebilir o halde. İlanlardan gördüğüm kadarıyla 1.6 tdi DSG Comfortline ile 1.0 TSI DSG Highline yakın fiyatlarda.

Mutu
21-07-2020, 16:20
şimdi gördüm 5.6 makul bir değer. MTV sinin de düşük olduğundan yola çıkarak yılda yapılan km ye bağlı olmakla beraber 1.0 TSI değerlendirilebilir o halde. İlanlardan gördüğüm kadarıyla 1.6 tdi DSG Comfortline ile 1.0 TSI DSG Highline yakın fiyatlarda.

Donanımı iyi araştırın. Benimki 2018 2 havayastığı var, 2017lerde 6 tane var. :)

O ara ham aracın üzerinden yapılan vergilendirmedeki bir değişiklikten daha az donanımlı, daha az maliyetli araçlar getirmişler.

2019 ya da 2020lerde durum nasıldır bilmiyorum

akko
21-07-2020, 21:32
Donanımı iyi araştırın. Benimki 2018 2 havayastığı var, 2017lerde 6 tane var. :)

O ara ham aracın üzerinden yapılan vergilendirmedeki bir değişiklikten daha az donanımlı, daha az maliyetli araçlar getirmişler.

2019 ya da 2020lerde durum nasıldır bilmiyorum

+++
arkalar kampana
seviyorum seni

Mutu
22-07-2020, 00:32
+++
arkalar kampana
seviyorum seni

haha ya işe başlamadın mı sen hala? :D

akko
22-07-2020, 10:20
haha ya işe başlamadın mı sen hala? :D

hahahaha arada bir gidiyorum bu ay :D

Mutu
22-07-2020, 15:14
hahahaha arada bir gidiyorum bu ay :D

Şöyle bir iş bulmadın bize, havalarda süründürüyorsun. :D

Triumph
01-03-2021, 08:03
Mutu kardeşimizin 1.0 TSİ Polo'ya, fazla arka salınım dolayısıyle taktırdığo KBA 91681 helezon yay

işleminin sonucunu merak ediyorum:

Aracın yol tutuşuna ve konforuna etkileri hakkında bilgi verirse memnun olurum.

Siteye yeni üye oldum, iki yıl önceki yazışma sahiplerine nasıl ulaşılabilr?

Sevgiyle sağlıkla kalın

Mutu
01-03-2021, 10:10
Mutu kardeşimizin 1.0 TSİ Polo'ya, fazla arka salınım dolayısıyle taktırdığo KBA 91681 helezon yay

işleminin sonucunu merak ediyorum:

Aracın yol tutuşuna ve konforuna etkileri hakkında bilgi verirse memnun olurum.

Siteye yeni üye oldum, iki yıl önceki yazışma sahiplerine nasıl ulaşılabilr?

Sevgiyle sağlıkla kalın

Merhabalar.

4 ay kadar süre kullandım. Aracımı satacağım niyetiyle üstünden çıkardım yayları. Almayı düşündüğüm araçların fiyatı nirvana olduğundan alamadım. Yayları da sattmış bulundum geri takamadım.

Konfor olarak yay aldığımı bilen arkadaşlarım bindiklerinde yayları aldın neden taktırmadın diyorlardı. O kadar kayıp yoktu konforda. Viraj kabiliyetini gelecek olursak çok sert kullanan birisi olmadığım için bilmiyorum açıkcası. Ne desek farazi olur. (Yayı takmadan şu hızda kaybettim, yaydan sonra rahat döndüm diyebileceğim durum olmadı) Asıl taktırma nedenim olan yerden çok yüksek olması ve arkanın salınması olayına müthiş çözüm. Kesinlikle tavsiye ederim.