PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol isteyince fren yapan tüm.....

Sayfa : [1] 2

BARR
15-10-2019, 08:13
Arkadaşlar hasta ruhlu mu bu insanlar? Sabah sabah güne bu şekilde gerilerek başlamak zorunda mıyız?

Adamın arkasında efendi efendi gidiyorum, yol istiyorum yol vermiyor, önü sağı solu açılıyor sağından geçmiyim yol istiyim diyorum adam(?) frene basıyor ya aklınca korkutacak.

Aynısını gidip ona yaptığımda bembeyaz oluyor gel dediğimde 10 araba arkadam geliyor camı açıp gel dediğimde bu seferde cep telefonu çıkartıp beni çekiyor aklınca...

Bu kadar hem kural tanımaz, hem korkak, hem de arkadan iş çevirici olunmaz.

İzmir-Manisa BEJ rengi Sembol sen yine denk gelirsin bana yiğidim bu sefer ben de sana bir film çekicem.

wolkanku
15-10-2019, 08:25
şarjör dolu reyiz , rahatla biraz :)

aslan
15-10-2019, 08:26
Bu sıkıntıları gidermek için işine yarım saat erken çık git önerim

KGüneyli
15-10-2019, 08:31
Bir dünya var böyle insan, 1 ay önce aynı sıkıntıyı yasatmaya calısmıslar semtten yakın arkadasıma, tapa gaz arkadan girmiş.
Seninde arabanında a... diyerekten. lavuk pamuk prenses gibiydi olayın aksamı :D zaten diyor benim kaput camurluk değişikti o düşünsün hesabı haha :D

Anıl E.
15-10-2019, 08:33
Memlekette güne huzurlu ve mutlu bir şekilde başlamak imkansızdan öte oldu artık,aq apartmandan çıkmadan daha asansörün içinde gerilmeye başlıyorsun. Herkes kaşarlanmış,karaktersiz,rospu çocuğu olmuş .

yönetimden talebim,bu başlık küfüre açılsın bi boşaltak içimizi

BARR
15-10-2019, 08:33
Bu sıkıntıları gidermek için işine yarım saat erken çık git önerim

Sıkıntıyla işin ne alakası var?

Zaten izin alıp 1 saat geç gittim hiçbir acelem vs yok.

Yigit-Y
15-10-2019, 08:40
Burası Türkiye

Neredeyse herkes bu yolları babasının tarlası gibi zannedip aracını öyle kullanıyor

O yüzden isyan etmek gereksiz

İnsanların tımar edilmesi güç

Kabullen derim

rahmitanir
15-10-2019, 08:44
gri sembol çok geniş bi tanım oldu, plaka aklındaysa yaz hacı abi, denk gelirsek tatlı süprizler yapalım arkadaşa.

mert_can 41
15-10-2019, 08:55
Bir bunun bir farklı türü var gitmediği gibi selektör atınca dörtlü yapıp atar yapanları arkadaş madem gitmiyorsun çekil ben gidim yol alamıyorsanda aç yola alim ben yol bunlar yüzünden trafik oluyor. Hiç takılmim desen bu sefer makas atıyor diye şikayet ederler. Bendede bir leon yazılı hafızamda istanbul otobanında sol şeritte 90 la gittiği yetmiyormuş gibi selektör yapıyorum diye fren sıkan otoban ve hava karanlık diye durduramadım ama kazıdım aklıma :)

BARR
15-10-2019, 08:56
gri sembol çok geniş bi tanım oldu, plaka aklındaysa yaz hacı abi, denk gelirsek tatlı süprizler yapalım arkadaşa.

Aklımda aklımda ama yazmıcam buraya.

GokhanRS
15-10-2019, 08:58
antalyada filan bomboş yolda sol şeridi kapatıp tıntın giden amcalara bende uyuz oluyorum ama yapacak bir şey yok. inanın her gün moskova trafiğinde istanbul şoförlerini özlüyorum. kızıyoruz ediyoruz ama yine en seri en pratik insanlar istanbul trafiğinde.

neyse vereceğim sosyal mesaj şu: alttan alın takmayın kafaya. 10 dk geç kalın başınıza bela almayın. kimin ne çıkacağını bilemezsiniz.

rahmitanir
15-10-2019, 09:03
Aklımda aklımda ama yazmıcam buraya.

O zaman benden sana bi yasemin çayı gelsin brocan

https://www.youtube.com/watch?v=o5Ati6FWqfo
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=o5Ati6FWqfo)

PiscocuK
15-10-2019, 09:20
Sonu yok..Trafik olsun normal hayat olsun istedikten sonra linç edilecek insan çok.
Mümkün oldukça beladan uzak durmak gerek 1-2 seferinde ceza verilebilir ama elbet birgün sert kayaya rastlanır.
Ben genelde trafikde bana yanlış yapan insana gülerek elimi kaldırıp ana avrat küfür ediyorum. Deneyin işe yarıyor
Hem benim sesimi duymuyor hem ben rahatlıyorum hemde adam mutlu ayrılıyor :)

Ormanci
15-10-2019, 09:33
En gıcık olduğum durumlardan biri. Cidden böyle eski Amerikan falan olacak çaaaaaaat diye gireceksin. Veya böyle yükseltilmiş koca tekerlekli şu Raptor'lardan falan olacak, çıkacaksın arkadan bagaja... Otobüs falan sıkıştırırım ben onlarla diyorum hep :D

Bi de bunların uzun yolda kıçınıza yapışan versiyonu var. Siz sağ taraf 50 ile giderken 90-100'le gidersiniz, veya önünüzdeki trafik de zaten gitmiyordur, e birader dur, anladık, geçecez sağa...

Bayramda Ordu'ya giderken böyle oldu, kıçıma 42 plaka bi Cayenne geldi, aynada sakalları, sivilceleri falan görüyorum adamın.

Tık diye koydum çektim freni. TIR kadar mesafe bıraktı ondan sonra :) E be şerefsiz, niye taciz ediyosun o zaman. Ben yol verebileceğim zaman zaten vereceğim.

kifoz
15-10-2019, 09:36
Malesef trafikte böyle denyolara çok rastlıyoruz. meslek gereği trafik kavgalarına bağlı ölen en az 4-5 otopsi yapmışımdır. en iyisi camları kapalı tutup arabadan inmemek bir an önce oradan uzaklaşmak.

997TT
15-10-2019, 09:37
Bu tıp ınsan cok. Benım iş yerım korfez de. Mecbur otobandan gıdıyorum yanı “sehırlerarası yol” ama sankı mahallede araba kullanır gıbı.
Hıc bakmadan sola cıkanlar,sol serıtı 90 ıle mesgul edenler,yol ıstersın gormeyenler,kro gıbı arka sisi açanlar gıbı yuzlercesı var.
Ben yol ıstemıyorum son 7-8 yıldır.
Cunku ortam ıyıce yozlastı. Cahıllık ulkeyı ele gecırdı.
10 yıl once daha sorunsuz gıdıp gelıyordum,5 senedır sorunlar ıyıce arttı ve ıcınden cıkılmaz hal aldı.
Tum dunya ılerı gıdıp,cahıllıgı yendıkce,sanırım sureklı gerı gıden bır kac ulkeden bırıyız...

painkller
15-10-2019, 09:41
Hata yol istemek, günümüzde herkes usta şöför olduğu için sellektör yapıp yol istemeyi bıraktım. Arabaların hepsi kaskolu en kötü arkadan gireriz önemi yok. Bakarım yol boş ve yol vermeye yelteniyorsa beklerim, vermiyorsa gerekirse 3. Şeridi yaparım. Kimse kendini tatmin edicek diye önümde beni engelleyecek, riske sokacak davranış yapamaz.

enesakkurt
15-10-2019, 09:48
boşuna sinirlenmeyin çünkü ülke bu adamlardan geçilmiyor. 1-2 tane olsa sinirlenilmekte haklı fakat her yola çıktığımızda böyle insanlarla denk geliyorsak sinirlenmek insanın kendisini yıpratan bir eylemden daha fazlası olamaz. Ana sorun iki tarafın birbirinin ne yapmak istediğini anlayamaması sanırım.

Bir de sizinle alakalı söylemiyorum ama aklıma gelmişken söyleme gereği duydum. Hız limitinin tam üstünde giden bir şoför size yol vermek zorunda değildir bunu unutmayın. İlla hız limitini aşmak istiyorsanız sollamak zorundasınızdır.

Ormanci
15-10-2019, 09:51
Bu tıp ınsan cok. Benım iş yerım korfez de. Mecbur otobandan gıdıyorum yanı “sehırlerarası yol” ama sankı mahallede araba kullanır gıbı.
Hıc bakmadan sola cıkanlar,sol serıtı 90 ıle mesgul edenler,yol ıstersın gormeyenler,kro gıbı arka sisi açanlar gıbı yuzlercesı var.
Ben yol ıstemıyorum son 7-8 yıldır.
Cunku ortam ıyıce yozlastı. Cahıllık ulkeyı ele gecırdı.
10 yıl once daha sorunsuz gıdıp gelıyordum,5 senedır sorunlar ıyıce arttı ve ıcınden cıkılmaz hal aldı.
Tum dunya ılerı gıdıp,cahıllıgı yendıkce,sanırım sureklı gerı gıden bır kac ulkeden bırıyız...

Geçende arkadaşlarla aynı şeyi konuşuyorduk. İyiye gitmek yerine daha betere, daha çok öküzleşmeye gidiyoruz. Okumuş, okumamış vs de fark etmiyor.

Arkadaşların evinin önünde ufak bi park yeri var, yandaki kafeye falan geliyorlar genelde diyor, çıkacağız, 10dk bekliyoruz, korna çalıyoruz, kafeye haber veriyoruz, beyimiz 10dk sonra geliyor ve ne bir özür ne bişey, binip gidiyor diyor.

Geçende bu arkadaşın hanımı eczaneye gidecek, sokağa geliyor, bakıyor ki park yeri yok, bi girişe koyuyor, flaşörleri de yakıyor falan, inip tam eczanenin kapısından girecek, dat düt birisi korna çalıyor, kızcağız geri geliyor. Yani adam toplamda 30sn beklememiştir diyor. Böyle 60'larında, takım elbiseli, şık bi amca, bizimki de kibarlık olsun diye diyor ki, özür dilerim eczaneye gidecektim hemen alıyorum diyor.

Adam tarak kürek bi tepki veriyor, işte özürle bilmemne olsaydı zarttı da zurttu da... Aman tamam diyor bizimki, muhatap olmamak için binip basıp gidiyor.

Dedik ki erkek olsa yapamaz zaten, götlüğünden bayan gördüğü için yapıyor. Eşi de diyor ki şöyle deseydin; "Ya pardon ben insan zannettim, bekle orada ben ilaçları alıp gelicem, polis mi çağırıyosun, ne halt ediyosan et" derdim diyor... Ya dedim bu sefer de iner arabaya zarar verir, gebert ondan sonra :)

Cahilden ziyade, güya "okumuş" onun bunun çocuğu çok... Bunlar daha tehlikeli bence.

Ormanci
15-10-2019, 09:54
boşuna sinirlenmeyin çünkü ülke bu adamlardan geçilmiyor. 1-2 tane olsa sinirlenilmekte haklı fakat her yola çıktığımızda böyle insanlarla denk geliyorsak sinirlenmek insanın kendisini yıpratan bir eylemden daha fazlası olamaz. Ana sorun iki tarafın birbirinin ne yapmak istediğini anlayamaması sanırım.

Bir de sizinle alakalı söylemiyorum ama aklıma gelmişken söyleme gereği duydum. Hız limitinin tam üstünde giden bir şoför size yol vermek zorunda değildir bunu unutmayın. İlla hız limitini aşmak istiyorsanız sollamak zorundasınızdır.

Yoo, sol şerit zaten sollama şerididir. Sollama yapıldıktan sonra boşaltılır.

Arkadaşım bir ara Avrasya'da gıcık oluyordu, adama selektör yapıyorum, hız limitini gösteriyor bana diyor aynadan...
Ya arkadaş benim acelem var, ben doğuruyorum, ben ameliyata yetişiyorum, benim frenim tutmuyor, ben ceza yemeyi çok seviyorum, sanane sen çekil, trafik polisi misin ki diyor bana hız limitini gösteriyorsun :)

SekoLive
15-10-2019, 09:58
uzun yollarda yol vermeyenlerle birlikte bide yol istemesini bilmeyen hayvanlar var. acemi insana kaza yaptırırlar.

Terörist gibi selektörle tarayarak gelen dingiller, onlarda yol vermeyenler kadar can sıkıcı.

önünde giden araç diğer arabaların üstünden geçme şansı yok, orta şerit dolu ne istiyorsun? hiç trafik bilinci, empati v.s. yok.

sen 200+ ile geliyorsun diye herkes aynı anda kaybolmasını mı bekliyorsun.

volkan_gs
15-10-2019, 10:02

Arkadaşım bir ara Avrasya'da gıcık oluyordu, adama selektör yapıyorum, hız limitini gösteriyor bana diyor aynadan...
Ya arkadaş benim acelem var, ben doğuruyorum, ben ameliyata yetişiyorum, benim frenim tutmuyor, ben ceza yemeyi çok seviyorum, sanane sen çekil, trafik polisi misin ki diyor bana hız limitini gösteriyorsun :)

Bunlarin bir degisik versiyonu da gepgenis iki tarafinda yavaslamadan gecebilecegi yolda ters yondesin diye uzerine suren el kol yapan tayfa, ulan trafik polisimisin manyak yuru git biz yeri geliyor tersten gelen adama yol veriyoruz maksat yolumuza isimize bakalim adamin isi gucu yok salca olmaya yer ariyor durup laf yetistiriyor sanki isvicre amk herseye uyduk bi bunlar kaldi ya

Kimsede trafik kulturu yok soforlik adabi yok herkes araba kullaniyor memlekette

rahmitanir
15-10-2019, 10:03
Uzun lafın kısası, bu işin özü saygı, insana saygı. Toplum olarak bu konuda acayip geriyiz.

Saygısızlık yapıp insanların trafikte hakkını yemek, kul hakkı yemektir, bu da en büyük günahlardan biridir. Ama sorduklarında elhamdülillah...

Minimum 20 yıl falan bu açıdan insanımızdan ümidim yok. Gereksiz umut beslemek yerine, kendimi habitata adapte ediyorum. Aynısını tavsiye ederim.

darkred
15-10-2019, 10:06
Günümüzde birçok insan düşünmeden araba kullanıyor. Bunun asıl nedeni bence bu.

Adam yanyoldan çevreyoluna veya otobana bağlanıyor. Katılım için hızlanma şeridi yapmış karayolları.

Vatandaş 30'la 40'la giderken hoop kendini yola atıyor arkadan gelen frenlemek veya şerit değiştirmek zorunda kalıyor. Yahu önün boş süratlen öyle katıl yola kimseyi riske atma.

Yada 100-110 akan trafikte orta şeritten 60'la gidiyor. Orta şeritte daha hızlı gidenler sağa sola geçmek zorunda kalıyor. Sağdan gitmeyi veya akan trafiğin hızına çıkmayı akıl edemiyor.

30 metre ilerde park alanı var adam bakkaldan sigara alacak 4'lüyü yakıyor marketin önünde duruyor. 4'lü yanınca iş tamam zaten durmaya hakkı var sanıyor. 30 metre yürüyemiyor.

Otobanlarda yollarda nasıl azami hız sınırı var aşınca ceza yiyoruz, kesinlikle asgari hız sınırıda olmalı. Altında kalan cezayı yemeli.

Ormanci
15-10-2019, 10:14
Bunlarin bir degisik versiyonu da gepgenis iki tarafinda yavaslamadan gecebilecegi yolda ters yondesin diye uzerine suren el kol yapan tayfa, ulan trafik polisimisin manyak yuru git biz yeri geliyor tersten gelen adama yol veriyoruz maksat yolumuza isimize bakalim adamin isi gucu yok salca olmaya yer ariyor durup laf yetistiriyor sanki isvicre amk herseye uyduk bi bunlar kaldi ya

Kimsede trafik kulturu yok soforlik adabi yok herkes araba kullaniyor memlekette

Bunun pek savunulacak bi yeri yok ki yalnız, yanlış oldu :D

Hadi yan yana geçecek yerde yine bi nebze de, adam tersten gelip benim yol vermemi bekliyor. Vermiyorum. Servis minibüsleri falan debeleniyor sağa sola gireceğim diye.

Eworen
15-10-2019, 10:16
Pazar günleri ve Bayram zamanı bunların sayısı X10 oluyor genelde ciddi tecrübe eksikliği ve yazılı olan veya olmayan kurallara hiç bir şekilde dikkat etmemekle alakalı.
İstanbul da bitmez bunlar mümkün olduğunca dalaşmamak ya sabır demek en ideali..

Ormanci
15-10-2019, 10:17
Yani şu zihniyet burada da olduktan sonra, ümit falan yok :) Her şey düzgün değil nasıl olsa, tersten de gelelim, yolun ortasında da bırakalım, her şeyi yapalım ya...

Geçende biri yolu ortalamış duruyor, birini mi ne indiriyor ama hafiften sağdaki boşluğa yanaşmış. Arkadaki araba zaaart diye kornaya bastı. Öndeki bu duran adam indi ne voooaaaaaaaaaaaaaaaaaaar diye bağırıyo...

Diğer adam da indi sayıyo bişeyler, ben de tam yanından geçiyorum, ne demek ne var ne bağırıyosunuz, şuraya girsenize işte boş burası zaten yanaşmışsınız, adam geçemiyor sizi beklemek zorunda mı dedim. Şaşırdı, kesti sesini.

Öküzleşmek marifet.

TarikS
15-10-2019, 10:20
Minimum 20 yıl falan bu açıdan insanımızdan ümidim yok. Gereksiz umut beslemek yerine, kendimi habitata adapte ediyorum. Aynısını tavsiye ederim.

Bunun çözümü bu, herkes düzgünken en düzgünü de olurum; etrafımdakiler kasapsa en ala taksi şoförü de olurum, kısasa kısas :D

Bir de şu anki aracımı 16 plaka aldım değiştirmedim, onun da ekmeğini yiyorum yer yer, insanlarla muhataplığı azaltıyor, tavsiye ederim. İstanbul trafiği tam bir survivor, ezmezsen eziliyorsun çoğu zaman, böyle gelmiş böyle gider.

Ama yayaya her daim yol veririm tavizsiz :D

volkan_gs
15-10-2019, 10:26
Bunun pek savunulacak bi yeri yok ki yalnız, yanlış oldu :D

Hadi yan yana geçecek yerde yine bi nebze de, adam tersten gelip benim yol vermemi bekliyor. Vermiyorum. Servis minibüsleri falan debeleniyor sağa sola gireceğim diye.

Yani şu zihniyet burada da olduktan sonra, ümit falan yok :) Her şey düzgün değil nasıl olsa, tersten de gelelim, yolun ortasında da bırakalım, her şeyi yapalım ya...

Benim söylediğimin verdiğiniz örnekle bir alakası yok, yol müsaitse kural esnetilebilir, millete salça olmaya gerek yok diyorum.

Zihniyet falan gerek yok, uğraştırmayalım birbirimizi şimdi kendimizi anlatmaya, alttaki mesajda yazdığınız gibi acelesi olanı yada ceza yemeyi seveni anlayışla karşılayan zihniyet benim yazdığımı da karşılamalı ki kendiyle çelişmesin diye düşünüyorum :)

Ormanci
15-10-2019, 10:31
Benim söylediğimin verdiğiniz örnekle bir alakası yok, yol müsaitse kural esnetilebilir, millete salça olmaya gerek yok diyorum.

Zihniyet falan gerek yok, uğraştırmayalım birbirimizi şimdi kendimizi anlatmaya, alttaki mesajda yazdığınız gibi acelesi olanı yada ceza yemeyi seveni anlayışla karşılayan zihniyet benim yazdığımı da karşılamalı ki kendiyle çelişmesin diye düşünüyorum :)

Kural esnetilebilir diye bişey yok, kırmızıda da geç o zaman hacı :)

İkinci örnek de hiç anlaşılamamış, alıntı yapmışsın ama... Orada dikkat çekmeye çalışılan şey, sol şeridi işgal edip gidemeyeceğin. Hız sınırı nasıl olsa 90 diye solda bomboş yolda 90'la gidemezsin.

BARR
15-10-2019, 10:32
Sonra forumdan başka arkadaşlar Manisaya giderken neden soldan en sağa atıyorsun diye sölüyor drago valla katil olur insan geçmezse sol şeritte gazete okuyanlar mı 7 derece eğimde 80 ile kamyon sollayanlar mı her tip var. Efendi gideyim geçmiyim diyorsun yol istiyorsun 5 dk arkasında gidiyorsun yol açılıyor yol istiyorsun tekrar frene basıyor... Yok böle bir şey.

immortalboss
15-10-2019, 10:39
Bu tür olayları kafaya takmayın arkadaşlar. Bunlardan bir sürü var. En sol şerit keşke her daim boş olsa, sollama yapılıp tekrar bir sağ şeride geçilse... Ama bu tür davranışlar için trafik bilgisi denen bir ders vardı. O dersi insanlara fitil olarak vermek lazım. Benim çözümüm de şöyle. Yaz okulu için 131'le İzmir-Soma yaptım. 2 şerit yol sağdan gidiyorum. Sol boş, 131 zaten 90-100 yapıyor. Adam gelmiş selektör yapıyor. Kırmızı ışıkta durduk yanyana. Açtım camı. Biraz küfürlü konuştum. Kardeşim burası sağ şerit vs. anlatıyorum. ''Ben ordan gidecem gardaş'' diyor. Ne diyeyim bu adama...:o

volkan_gs
15-10-2019, 10:39
Kural esnetilebilir diye bişey yok, kırmızıda da geç o zaman hacı :)

İkinci örnek de hiç anlaşılamamış, alıntı yapmışsın ama... Orada dikkat çekmeye çalışılan şey, sol şeridi işgal edip gidemeyeceğin. Hız sınırı nasıl olsa 90 diye solda bomboş yolda 90'la gidemezsin.

Tekrar alıntı yapayım nasıl anlaşılması gerektiğine bakalım öyleyse, sol şeriti kapatamassın demişsin hemfikiriz, acelem var/ ceza yemeyi seviyorum trafik polisi misin diyor?

Yani acele varsa yada ceza yemek gibi bir hobisi varsa kuralı esnetip / ihlal edip hız sınırı aşılabilir?

aRSLaN
15-10-2019, 10:47
İzmir'de sıradan bir olay. 5 sene yaşadım otobanda olsun, şehir dışında olsun önce frene basıp sonra sağ şeride geçmek adet sanırım. Sağ şeride geçince de gaza basarlar. D, E segmenti ya da SUV olunca işler değişiyor.

onn_dear
15-10-2019, 10:47
Daha geçen hafta bir çalışanımızın 33 yaşındaki kardeşini trafikte yol verme kavgası yüzünden kurşunlayıp öldürdüler. Herkes sakin olsun bence. Soldan mi gidiyor küçült bas geç sağından veya gideceğin yere 10 dk geç git. Yani hap atıp çıkan, ruh hastası çok adam var ortalıkta dikkatli olmak lazım.

Gkn55
15-10-2019, 10:49
Samsun'da yolun ortasında durup malzeme indiren ya da bir tanıdık görüp durup muhabbet eden birine korna çalıp yolu aç derseniz indirip dövüyorlar :D

coolvtec
15-10-2019, 10:53
Ben de eskiden uyuz olurdum şimdi sağdan geçip gidiyorum. Çok rahat oluyor valla. Kendimi üzmeye değmez 3 kuruşluk insan için. Arka sisleri yakanlara da uyuz olurdum. Arkadan uzunları yakardım vb. Onları da ya geçip gidiyorum ya da geri kalıyorum. Laf anlayacak adam olsalar zaten bu şekilde davranmazlar. Bir de bir büyüğümün çok güzel bir tavsiyede bulundu genel olarak. O çok etkili oldu bende çünkü eskiden çok yapıyordum.
Tavsiye şu; Kimseye haddini bildirmeye çalışma !

akko
15-10-2019, 10:58
Benim de en ayar olduğum konulardan biri..
Eşim yeni havalimanında çalıştığı için hafta sonları ben götürüyorum. Dönüşte acelem olmadığı için sakince ve hız limitinin 90km/h olduğu yerde en sağdan 80 ile gidiyorum adam arkama gelip sellektör, korna.. sanki 30 ile gidiyormuşum gibi.
Herşeyin başında insanlarımız saygı denen kavramı bilmemelerinden kaynaklanmaktadır..

darkred
15-10-2019, 11:03
Abi bu had bildirmek değil bence. Hani bir toplum baskısı oluşmalı ki trafik bilinci oluşsun.

Bu adamlar hızlanayım, yavaş gideyim, sinyal vereyim derdine düşsün.

Hata yaptığında insanların tepki vereceğini bilsin ki tekrarlamasın.

Kimse tepki göstermeyince kendilerini haklı görüyorlar. Aynı hatayı daha sık yapıyorlar.

Quantum
15-10-2019, 11:05
Ben de frene basanlardandım. Araç solluyorum sol şeritte, arkadan 150yle gelip selektör atıyor. Frene basmıyordum ben.. Asılıyordum.. Arkada sekiz çiziyordu sonra allaaan apaçisi.. Halbuki 3 saniye sabretse geçeceğim zaten sağa.. Neyse..
Artık yapmıyorum, yapmayacağım da öyle bişey..
Relax artık.. Kuşlar ağaçlar çiçekler böcekler ne güzel hayat lay lay lay modundayım. :)

Sol şeritte 50yle gidenlerden de yol isteyip gururlarını kırmayın. Egoları inciniyor yazık.. Sağından geçip sol şeride geçin ileride, devam edin.

mikelazi
15-10-2019, 11:12
140-150 gidiyorum uzaktan sellektör çeke çeke geliyor.yol veriyorum geçsin hemde önümü açar diyorum. 180-190 gibi bakıyorum önü boş, ben selektör çekiyorum yol vermiyor.

onu geçmek için sağına girmek lazım,makas atmak lazım.o zamanda trafik canavarı oluyorsun.

en sola geçip 120le gidenler ayrı bir galaksideler zaten

Ormanci
15-10-2019, 11:19
Tekrar alıntı yapayım nasıl anlaşılması gerektiğine bakalım öyleyse, sol şeriti kapatamassın demişsin hemfikiriz, acelem var/ ceza yemeyi seviyorum trafik polisi misin diyor?

Yani acele varsa yada ceza yemek gibi bir hobisi varsa kuralı esnetip / ihlal edip hız sınırı aşılabilir?

Haklısın :) Yalnız orada arkadaşın söylediğini savunmuyorum. Adam geçip gitsin ne halt ederse etsin, benim dediğim sol şeridi işgal edemeyeceğimiz.

Bunun haricinde, orada yol verme şansı var bir de.

Tek şerit yolda ters yönden gelen adam halen benim yol vermem gerektiğini düşünüyor.

Veya dediğin gibi 2 aracın yan yana rahat geçebileceği yerde adam bulaşacak yer arıyor diyorsun. O adamla bir önceki kavşakta burun buruna geliyoruz. Ben her seferinde "tersten gelen biri var mı" diye bakmak zorunda mıyım :) Bunların savunulacak, mazur görülecek bi yanı yok ki.

Daha kötüsü var, mesela bi sokak kazılmış, veya kamyon girmeye çalışıyor, hemen bütün millet ilk paralele saldırıyor. Ters yönmüş değilmiş kimsenin şeyinde değil. Herkes bi anda doluşuyor, normal yönden de doluşuyorlar. Karşıdan gelen adama kızıyorsun "abi yol kapalı napalım" diyor. E be arkadaş ters yola girmeyeceksin ki? Yolun kapalı olması buraya girmeni gerektirmiyor? Basıp başka yere gideceksin.

Böyle yaptığımız sürece bu trafik düzelmez ki.

onur_si
15-10-2019, 11:21
ben izmire gittiğimde bu sorunları çok yaşıyorum. istisnaları ayırıyorum ama izmirin yüzde 80 i araba kullanmayı bilmiyor, izmirde benim gibi sakin biri bile çileden çıkıyor nefret ediyorum. istanbulun bütün kuralsızlığına rağmen gözünü seveyim diyorum hiç olmassa mantıklı kuralsızlık yapıyorlar :)

Ormanci
15-10-2019, 11:25
Abi bu had bildirmek değil bence. Hani bir toplum baskısı oluşmalı ki trafik bilinci oluşsun.

Bu adamlar hızlanayım, yavaş gideyim, sinyal vereyim derdine düşsün.

Hata yaptığında insanların tepki vereceğini bilsin ki tekrarlamasın.

Kimse tepki göstermeyince kendilerini haklı görüyorlar. Aynı hatayı daha sık yapıyorlar.

Ben de bu fikirdeyim ama olamıyor işte herkesle muhatap olamıyorsun, psikopat çok.

Ve bu tiplere genelde tepki gösterince siniyorlar, eğer çok oç'nun biri değilse. İşte onu nasıl bileceğiz :D
Deli deliyi görünce çomağını saklar hesabı. Ya saklamazsa :D

Baran'ın örnekteki gibi, adam freni koyunca 10 araba geriden geliyor. E şerefsiz, o zaman yapma o hareketi işte? İt gibi biliyor ne *** yediğini...

ulasoztas1
15-10-2019, 11:32
Bütün forumun damarına dokunan bir konu olmuş :Bravoo:

Sol şeritte ban zorla yol verirken hız limiti var diye bağıran dayı biliyorum. Sanane dayıcım, sana ne! makas mı atayım o zaman oh ne güzel maksa yedim diye rahatliyacak mısın :)

yilmazcatalbas
15-10-2019, 11:37
Çok değişik bir güruh yetişiyor trafikte;
-Yol istediğinde frene basanlar,
-Mis gibi havada insanı kör edercesine yanan arka sis lambasını açanlar,
-Sinyal kolunu öylesine bir çubuk zannedenler vs, vs...

Başa bela almamak mümkün değil bunlarla, bir de genelde ukala ve umursamaz oluyorlar ki gel de sinirlerine hakim ol.

MK8800
15-10-2019, 12:00
Ben uzun zamandır artık bu kontrolsüz sol şerit işgali yapanları sallamıyorum

Çakar,uzun,sis ne varsa açıyorum söndürmüyorum kör olsun aq

rebeloghy
15-10-2019, 12:02
ben izmire gittiğimde bu sorunları çok yaşıyorum. istisnaları ayırıyorum ama izmirin yüzde 80 i araba kullanmayı bilmiyor, izmirde benim gibi sakin biri bile çileden çıkıyor nefret ediyorum. istanbulun bütün kuralsızlığına rağmen gözünü seveyim diyorum hiç olmassa mantıklı kuralsızlık yapıyorlar :)

Abi İzmir de gerçekten köyden dağdan oradan buradan gelen öküzün sığırın her türlü çeşidi mevcut. Güzelim şehir her geçen yıl daha garip bir hal alıyor göç geldikçe. Babası İzmirli sorsan şehrin 3 te 1 i , dedesi İzmir li dersen 10 da 1 i.

İzmir'de araba kullanmayı, trafik kültürünü hiç bilmeyen çok büyük bir kitle var. Var da, İstanbul'lular bunu nasıl söylüyor çok ilginç geliyor. Ne zaman yola çıksam yada İzmir'de 34 plaka denk gelse %90 ı arabayı kullanmayı bilmiyor. Düz yolda bas bas bas, 10 derece viraj görünce eli ayağına dolanır. İstanbul'da hiç mi viraja girmiyor insanlar anlamıyorum..

halili
15-10-2019, 12:06
Bu konuda Face de 2 tane video var.Adama yazdım dedim niye fren yapıyorsun. Yol benim diyor.sağa niye geçmiyorsun peki dedim.Güvenli mesafeyi bekliyorum dedi.18 mt tır sürüyor beyefendi.Grup olduğu için görüntülenemeyebilir.

1. video Adamı resmen şıkıştırmış resmen diyoruz.

Facebook (https://www.facebook.com/serkanayyildiz55/videos/10162281101065252/)

2. video da arka kamera dan izleyin 50.sn yede yaptığı kavşaklığa bakın.İyi bir araç olmasa bariyere girmesi an meselesi.

Facebook (https://www.facebook.com/serkanayyildiz55/videos/10162281100885252/)

adilhcl
15-10-2019, 12:07
Hele o arka sis leri yakanlar yokmu sol şeritte birde totosu yüksek bi araç olursa değmeyin ettiğm küfürlere....

mikelazi
15-10-2019, 12:13
her zaman yol veririm.senelerdir motor bindiğim içinde gözüm hep aynadadır.selektör çektirmem bile arkamdakine.istisnalar hariç.
acil işi olur,hastası olur,yetişmesi gereken bir yeri vardır derim yol veririm.

ama önüne sollamaya çıkan otobüs -kamyon-ağır vasıta çıkar mecbur yavaşlarsın.o sırada götüne girer bir lavuk önündeki ağır vasıtayı görsede,çat çat çat sellektör çeker.işte o dellendiğim andır.

aynen buna benzer bir mevzuda yapan megane dci li genç bir kardeşime izmitten-ist.a kadar(70-75km) c1 le öttürdüm.
sonunda camını açıp abi sen naptın yaa diyor :)))))))

onurc
15-10-2019, 12:18
Yolda ona ders verelim demek,görürsek bizde birşeyler yapalım gibi cümleler , evet bayağı ilerlediğimizi gösteriyor. bu mu çözüm sizce ? tek tek alıntılamayayım yazanlar görecektir zaten.

hepinizin akranı eşi dostu işgal ediyor olabilir sol şeridi, dalgınlık ya da kasıtlı farketmez. bende bi xenonlu olup 394859345 metre öteden elini selektör koluna bağlayıp gelenlere tutuluyorum , ne yapabilirim ki , hiçbişey.

ben öndeki otomobile nazaran hızlıysam şerit farketmeksızın selektör atıp korna çalıp , yol istemeyle vakit kaybedeceğime hızımı kaybetmeden şerit değiştiririm. geçer giderim , durup gaz fren gaz fren yakıtta harcamam,kavga gürültüde çıkmaz.Hangi biriyle uğraşacaksınız ki.
Ben en son birisine böyle takıldığımda, kemerburgaz otobanında sivil polislere yakalandım. sonucu tahmininizden de kötü oluyor. Hırs yapmaya gerek yok yani, çek sağa in aşşağıya oluveriyosunuz bir anda (:

srkns
15-10-2019, 12:29
her gün kenedy caddesini kullanıyorum (yenikapı-yeşilköy arası) istisnasız her gün de denk geliyorum sol şeridi kapatmış 60-70 sabit giden birine..
bayan sürücü ise taciz vs algısı olmasın diye selektör yapmadan, takip mesafemi biraz daha kısaltıp sadece farımı açıp hafifte sola bariyere doğru yanaşırım aynasında bir yansıma olsun çekilsin diye, hala fark etmediyse çok hafif bir korna.. baktım ki aynanın varlığını unutmuş o zaman mecbur sağından geçip gidiyorum, hatta artık kimseden yol da istemiyorum geçip gidiyorum neresi müsaitse artık..

ama şu 46/2c maddesinden cezalara hala dur diyemedim.. boş yolda sinyal verip dönen adamım yine de geliyor fotoğrafsız cezalar albüm gibi oldu..

Ormanci
15-10-2019, 12:33
her gün kenedy caddesini kullanıyorum (yenikapı-yeşilköy arası) istisnasız her gün de denk geliyorum sol şeridi kapatmış 60-70 sabit giden birine..
bayan sürücü ise taciz vs algısı olmasın diye selektör yapmadan, takip mesafemi biraz daha kısaltıp sadece farımı açıp hafifte sola bariyere doğru yanaşırım aynasında bir yansıma olsun çekilsin diye, hala fark etmediyse çok hafif bir korna.. baktım ki aynanın varlığını unutmuş o zaman mecbur sağından geçip gidiyorum, hatta artık kimseden yol da istemiyorum geçip gidiyorum neresi müsaitse artık..

ama şu 46/2c maddesinden cezalara hala dur diyemedim.. boş yolda sinyal verip dönen adamım yine de geliyor fotoğrafsız cezalar albüm gibi oldu..

İşte onu yapınca armutun biri de kesiyor demek :)

Ben de 40'ı bekliyorum, 2 arkadaş bekliyoruz hatta.

Emekli albay modeli, yağdıracaz :D

srkns
15-10-2019, 12:36
fahri amcaların sayılarında bir artış mı oldu nedir :)
hadi eskiden whatsapp ihbar hattı vardı çekip atıyorduk filan o da kalktı,
biz de mi i... yoksa çözemedim :)

aslan
15-10-2019, 12:42
Sıkıntıyla işin ne alakası var?

Zaten izin alıp 1 saat geç gittim hiçbir acelem vs yok.

Ben işine giderken yaşadın sandım bu sıkıntıyı o yüzden o şekilde belirttim.

HaKo
15-10-2019, 12:42

öyle bir şey yok , sol şeritte limitte gidiyorsun diye yolu sabote edemezsin her türlü yol vermek zorundasın.

srkns
15-10-2019, 12:47
öyle bir şey yok , sol şeritte limitte gidiyorsun diye yolu sabote edemezsin her türlü yol vermek zorundasın.

aynen öyle
müdavimi olduğum cezanın d bendi şöyle ki;

46/2-d
Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek,

ghibli06
15-10-2019, 12:52
trafikte delikanlılığa hiç gerek yok bence... zamanında bir ticari sol şeritte yol vermedi diye tartıştım adamlar kalabalıkmış 2 tane yumruk yedim, neyin ne olacağı belli olmuyor anlık sinirle... benim arkamda da şantiye minibüsüm vardı , 3e1 beni dövmenin mutluluğunu yaşayanlar da 13e3 kalınca hayatlarının sopasını yemişlerdi ama ne gerek var, herkes delirmiş durumda memlekette zaten, bulaşmamak en iyisi...

onurc
15-10-2019, 12:52
ama bazılarıda var selektöre gerek kalmadan yol veriyor, arabadan inip teşekkür edesim geliyor , hahah :D
düt düttt:allaalla::allaalla:

Ormanci
15-10-2019, 12:56
Ya insan olanla karşılaşınca hem şaşırıp hem mutlu oluyoruz valla.

Karşıdaki bi bakıyosun anlayışlı çıkıyo, bi el yapıyosun pardon diye, ne demek diyor, veya o pardon diyor, bakıyosun adam gerçekten bilmeden yapmış. Yol veriyorsun, o sana yol veriyor, karşıdan gelen adam yol dar, dalmıyor, seni bekliyor, teşekkür ediyorsun, rica ediyor falan...

Nadir de olsa oluyor, ümidi kesmeyin :D

pirasa
15-10-2019, 12:56
nereden buluyorsunuz öyle sağa geçecek yol verilecek yolları ? yada basacak gidecek yolları ? ben bursada ne zaman yola çıksam önüm arkam sağım solum sobe :D şehir dışına doğru yolda araba kalmıyor zaten ister sağdan git ister soldan. bayram trafiğinde dediğiniz gibi oluyor bazı zamanlar fakat onda da acele etmiyorum boş bulunca basıyorum. çünkü benim 70 yaşında babam şehir dışına sadece bayramda çıkıyor markete giderken 10 kusurlu hareketin 10 unu yapan adamdan ileri sürüş teknikleri beklemediğim için trafikteki hiç kimseden beklemiyorum.

ghibli06
15-10-2019, 12:58
nereden buluyorsunuz öyle sağa geçecek yol verilecek yolları ? yada basacak gidecek yolları ? ben bursada ne zaman yola çıksam önüm arkam sağım solum sobe :D şehir dışına doğru yolda araba kalmıyor zaten ister sağdan git ister soldan. bayram trafiğinde dediğiniz gibi oluyor bazı zamanlar fakat onda da acele etmiyorum boş bulunca basıyorum. çünkü benim 70 yaşında babam şehir dışına sadece bayramda çıkıyor markete giderken 10 kusurlu hareketin 10 unu yapan adamdan ileri sürüş teknikleri beklemediğim için trafikteki hiç kimseden beklemiyorum.

ben trafikte hep sağdan giderim kimseye bulaşmayayım diye, hanım bile muhalefet eder... acelem yoksa trafikte sakin sakin giderim bana bile bulaşan çok olur, o nedenle sakinliği koruyalım... zamanında trafikte tartışıp ismi lazım değil bir yıkamacıda öldürülen çocuğu unutmayalım, biri mezara biri hapse girince her şey düzelmiyor...

Carmageddon
15-10-2019, 13:06
Camlar kapalı vaziyette küfür ederek hem rahatlayabilir hem de olası bir savaşın önüne geçebilirsiniz. :)

Şaka bir yana o kadar çok denk geliyorsunuz ki böyle tiplere, hangi biriyle uğraşacaksınız. Zaten her yer EDS 80'i geçemiyoruz.

fthdrn
15-10-2019, 13:10
Küfür edin geçin bunun için kendinizi mi paralıyorsunuz. Yol vermedi diye konu açmışsınız bir de :)
Tr trafiğinde gün içinde aynı durumu yaşamayan insan yoktur. He diyip geçicen yoksa “düştüm mapus damlarına” tiktoku çekersin.

onurc
15-10-2019, 13:11
Küfür edin geçin bunun için kendinizi mi paralıyorsunuz. Yol vermedi diye konu açmışsınız bir de :)
Tr trafiğinde gün içinde aynı durumu yaşamayan insan yoktur. He diyip geçicen yoksa “düştüm mapus damlarına” tiktoku çekersin.

en güzelini sen yapıyorsun story takip
ben beceremıyorum o işi kanka,denedim olmuyor

Ormanci
15-10-2019, 13:12
Babamın alıntı yaptığı bi cümle var;

"Haklı olmaktansa mutlu olmayı tercih et" diye... Ama haklıyken de insan kabullenemiyor işte.

Bi yeri döneceksin sıra bekliyorsun, adam sağdan gelip dışarıdan önüne geçiyor. Şimdi gel de kaputa yatırıp düdükleme...

mikelazi
15-10-2019, 13:16
ama bazılarıda var selektöre gerek kalmadan yol veriyor, arabadan inip teşekkür edesim geliyor , hahah :D

yanlarından geçerken korna (dıt-dıt) basar teşekkür ederim.

ardicli2000
15-10-2019, 13:26
Bir hayalim var. Eski paslanmış, önü ful demirle kaplı kamyon alıp trafiğe çıkacağım. Sinyal mi vermedi, frene basan namerttir. Freni mi kökledi gaza basmayan namerttir. Önüme mi atladı yoldan dışarı atmassam.... Hele aradan geçen motorlara hareket halinde kapı açacam....

Onlar düşünsün... Belki akıllanırlar.

ardicli2000
15-10-2019, 13:28

Hocam ben de Bursalıyım. Bursa'nın yollarını da şöförlerini de trafiğini de ..............

drago
15-10-2019, 13:36
Sonra forumdan başka arkadaşlar Manisaya giderken neden soldan en sağa atıyorsun diye sölüyor drago valla katil olur insan geçmezse sol şeritte gazete okuyanlar mı 7 derece eğimde 80 ile kamyon sollayanlar mı her tip var. Efendi gideyim geçmiyim diyorsun yol istiyorsun 5 dk arkasında gidiyorsun yol açılıyor yol istiyorsun tekrar frene basıyor... Yok böle bir şey.

Ahaha :) Yok ya, ben geyiğine dedim onu.

10 sene once, bir arkadaşım eskiden sol şeritten ısrarla saga geçmezdi, sövüyorlar bize, yapma derdim, bana ne hız limitinde gidiyorum derdi :)

Sonra sol şeridi işgal etmenin de cezası olduğunu okutunca ikna olmuştu.

Senin gittiğin yol 90sa, 90la solu kapatıp çekimeye adam da muhtemelen böyle düşünüyor; aynaya neden bakayım ki diyor :)

fthdrn
15-10-2019, 13:39
en güzelini sen yapıyorsun story takip
ben beceremıyorum o işi kanka,denedim olmuyor
Hangi biriyle uğraşıcaksın ki ciddiye alıp başımıza iş açmaktansa tamponuna kadar girip story çekiyorum en azından keyif alıyorum :)

Bir hayalim var. Eski paslanmış, önü ful demirle kaplı kamyon alıp trafiğe çıkacağım. Sinyal mi vermedi, frene basan namerttir. Freni mi kökledi gaza basmayan namerttir. Önüme mi atladı yoldan dışarı atmassam.... Hele aradan geçen motorlara hareket halinde kapı açacam....

Onlar düşünsün... Belki akıllanırlar.

Bırak hayal olarak kalsın bence.
Lan dedin diye millet birbirine mermi atıyor trafikte kimin ne çıkacağı belli değil beyler genel konuşuyorum başınıza gelmediği için anlamıyor olabilirsiniz bir anlık sinirle 20 yıl ile yargılanırsınız ya da karacaahmetten check in yaparsınız.
Gerek yok he diyin sensin diyin verin yolu geçsin gitsin. Hele bir de el mahkum denetimliniz varsa herkese eyvallah çekiyorsunuz :)

BARR
15-10-2019, 14:00
Yol vermedi diye konu açmışsınız bir de :)

Durum yol vermemesi değil zaten gün içinde %70 yol vermiyor. Olay yol isteyince frene basan ..... kişiler hakkında.

fthdrn
15-10-2019, 14:15
Durum yol vermemesi değil zaten gün içinde %70 yol vermiyor. Olay yol isteyince frene basan ..... kişiler hakkında.

Tamam bende dedim ki Türkiye bir ortadoğu ülkesi insanların birbirine saygısını kaybedeli 20 sene olmuş. Biraz parayı bulan ihaleden yolunu bulan peygamber kesilir olmuş. Yapacağın en sağlıklı şey küfür etmek. Henüz bedava :)
Ataşehir kavacık arası ümraniye mevkiinde ilerliyorum arkamdan kaptırmış geliyor bir tane nargile paket f30. Yol yoğun akıcı 80-90. Sellektör kıyamet yapıyor ama önüm dolu. Arka tamponumda seyrederken fren lambalarını yaktım korktu araya mesafe koydu. Ben gaza yüklenince hırslandı tapagaz geliyordu tam dibime geldiğinde panik fren yapmış gibi 4 lü flaşör ile frene bastım. Aklını kaybetti araya 3 araba mesafe koyarak takip etti.

Enes-x
15-10-2019, 14:26
Birde sıkışık trafikte şeridini namusu bellemiş önüne araba almamak için çocuğunu kescek tayfa var :) Bir kere verse o yolu görcek sonunda ölüm olmadığını ama adam hayat prensibi yaratmış kendine :)

Ben daha çok motorsiklet kullanıyorum ***** en sağ boşluktan gidiyoruz sıkışık trafikte , bazı otomobil sürücüleri yol verip bana boşluk yaratcam diye bi ton manevra yapıyor ileri geri alıyor mücadele veriyor adam resmen, bazısıda var kendi gidemiyor ama aynadan gözünün içine bakıyor nasıl kıstırdım senide şimdi sende orta hapissin oh olsun diye :) Malesef insanımızın geneli trafikte birbirinin düşmanı adeta savaş veriyor fesatlık için.Bence bu davranışların asıl sebebi eğitimsizlik ve ahlaksızlık.

ErkanCanS
15-10-2019, 14:48
Birde Eds delikanlıları var. 8 dakikalık yolda 10 tane 80-EDS var. Kerizi 10 araç arkadan görüyorsun tapa gaz selektör kolunu kırarcasına geliyor , EDS ye 50 metre kala 80 e in.Eds yi geçinceyine tapa gaz. 30 saniye sonra bi Eds daha. Bunları görünce aklıma hep Ali G. geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=K5UBRXOHTuM

BARR
15-10-2019, 14:54
Tamam bende dedim ki Türkiye bir ortadoğu ülkesi insanların birbirine saygısını kaybedeli 20 sene olmuş. Biraz parayı bulan ihaleden yolunu bulan peygamber kesilir olmuş. Yapacağın en sağlıklı şey küfür etmek. Henüz bedava :)
Ataşehir kavacık arası ümraniye mevkiinde ilerliyorum arkamdan kaptırmış geliyor bir tane nargile paket f30. Yol yoğun akıcı 80-90. Sellektör kıyamet yapıyor ama önüm dolu. Arka tamponumda seyrederken fren lambalarını yaktım korktu araya mesafe koydu. Ben gaza yüklenince hırslandı tapagaz geliyordu tam dibime geldiğinde panik fren yapmış gibi 4 lü flaşör ile frene bastım. Aklını kaybetti araya 3 araba mesafe koyarak takip etti.

Haklısın aynı şekilde düşünüyorum ancak,
Problem de bu muhtemelen o adama sorsan kendi yaptığını senin anlattığın gibi savunacak taciz etti beni vs vs diyecektir %100. Adamın arkasında 5km gittim selektörsüz sağı dolu diye ki geçeceği yerler vardı hadi dedim sıkıştırmayım....

osmanaydo
15-10-2019, 15:08

O benim işte. :)

Yol isteyince bir miktar gaza basanlardan kimse bahsetmemiş.
Tekrar yol istiyorum yine bir miktar gaza basıyor ama çekilmiyor.

Ben selektörsüz arka tampona yapışanlardanım. Birine patlamam yakın gibi.

onurc
15-10-2019, 15:14
şeyde çok güzel oluyor
selektör atıp yol istiyor,sen sağa geçip yol veriyorsun,aynı zamanda tapagaz :D
yetişemiyor.bak bu daha zevkli :D

BARR
15-10-2019, 15:15
şeyde çok güzel oluyor

Arabasına göre muamele spec :)

rebeloghy
15-10-2019, 15:22
Zaten mantık oturmuyor, bir araç senin arkandan gelip seni yakaladıysa senden hızlı demek ki. O saatten sonra gaza basmanın anlamı var mı ? Adam senden hızlı gelmiş, ver yolu gitsin.
Yok ama Türk geni, yol verirken de illaki bir gaza basılıp hani istesem vermezdim ben de gidebiliyorum denemesi yapılıyor :D

malkoc
15-10-2019, 15:32
Bunların bir de farklı bi versiyonu var. Adam boş yolda sol şeritte gidiyor selektör atıyosun çekilmiyor en son zor bela çekiliyor bu sefer de sağ şeride geçince köklüyor gazı nasıl bi ruh hastalığı anlamak mümkün değil.

BARR
15-10-2019, 15:38
şeyde çok güzel oluyor

Bunların bir de farklı bi versiyonu var. Adam boş yolda sol şeritte gidiyor selektör atıyosun çekilmiyor en son zor bela çekiliyor bu sefer de sağ şeride geçince köklüyor gazı nasıl bi ruh hastalığı anlamak mümkün değil.

Sizi başbaşa bırakıyorum :hehe:

onurc
15-10-2019, 15:39
Zaten mantık oturmuyor, bir araç senin arkandan gelip seni yakaladıysa senden hızlı demek ki. O saatten sonra gaza basmanın anlamı var mı ? Adam senden hızlı gelmiş, ver yolu gitsin.
Yok ama Türk geni, yol verirken de illaki bir gaza basılıp hani istesem vermezdim ben de gidebiliyorum denemesi yapılıyor :D

Yok yahu ben onu demek istemedim :D benim dediğim tamamen can sıkıntısı. sol şerit işgal etmiyorum yani hiç bi zaman :D

mesala geçen denemeye kalktım standart bir e serisi sandım e63 amg mi ne cıktı, aklımı aldı. olsun yine de keyifliydi :D

onurc
15-10-2019, 15:43
Sizi başbaşa bırakıyorum :hehe:

yok , bu alıntıladığın tarif bana uymuyor.ben yol veriyorum , da o bixenonlular çok fena aga, 20 kere çakıyor uzunları herif,
dur kör ediyosun nası yol verecez , müsade etmiyor ki :D

BARR
15-10-2019, 15:44
yok , bu alıntıladığın tarif bana uymuyor.ben yol veriyorum , da o bixenonlular çok fena aga, 20 kere çakıyor uzunları herif,
dur kör ediyosun nası yol verecez , müsade etmiyor ki :D

Benim uzunda bi-xenon + sislerle çok güzel br selektörüm var, görmeyenler için süper oluyor :)

KÖROĞLU
15-10-2019, 15:48
uzun yollarda yol vermeyenlerle birlikte bide yol istemesini bilmeyen hayvanlar var. acemi insana kaza yaptırırlar.

Terörist gibi selektörle tarayarak gelen dingiller, onlarda yol vermeyenler kadar can sıkıcı.

önünde giden araç diğer arabaların üstünden geçme şansı yok, orta şerit dolu ne istiyorsun? hiç trafik bilinci, empati v.s. yok.

sen 200+ ile geliyorsun diye herkes aynı anda kaybolmasını mı bekliyorsun.

bunu yazacaktım gerek kalmadı, yazamadığım kelimeleri söverek post'umu tamamlamak istiyorum.

Hayvan gibi gelip 512 defa selektör yapanların, milleti sıkıştıranların ta...

sevgiler...

Ormanci
15-10-2019, 15:49
Ben böyle otoban, çift şerit vs yollarda gereksiz sıkıştıranlara uyuz olup yapıyorum. Mesela kamyon otobüs vs bişey geçiyorum, yani o anda 100'le giderken sağa bi anda 50'yle geçme şansım yok. Adam çatçatçatçatçatçatçatçatçat diye seriye bağlamış geliyor. Ne yapayım aga ne yapayım, kamyonun altına mı gireyim? En uyuz olduğum yol isteme şekli. Ya da önüm de dolu, pata küte gidiyo adam full taciz.

Önce ilk fırsatta yol veriyorum, araç marka modeline göre geçebilecek sıkıştırabileceğim bişeyse başlıyorum arkasından basmaya.

O 100'le selektör atan adam 120'ye çıkıyor, 150'ye çıkıyor, ben hala arkasında çatçatçatçatçatçat :D Gözler aynada paso öndekinin... Çekiliyor sonunda ne yapıyosun diye bana bakıyor, güzel oluyo di mi diyorum elimle :)

Ormanci
15-10-2019, 15:50
bunu yazacaktım gerek kalmadı, yazamadığım kelimeleri söverek post'umu tamamlamak istiyorum.

Hayvan gibi gelip 512 defa selektör yapanların, milleti sıkıştıranların ta...

sevgiler...

Aynen aynen ben de onu yazıyordum..

darkred
15-10-2019, 15:53
Ben uzun yoldayken sürekli aynaya bakarım. Önümde akan trafiği zaten görüyorum anlık olarak.

Arkada ne olup bitiyor onu gözlemlersen zaten akıcı araç kullanırsın. Yol verirsin, milletin önüne atlamadan sola çıkarsın.

Biri gazlamış geliyorsa önünden çekilebilirsin. Selektör atırttmam kendime, yani arkadan gelen adama o fırsatı vermeden yoldan çekilirim. Olması gereken bu bana göre.

Ama Tır, otobüs vs sollarken üstelik adabında gazlamışken arkadan selektör yapan premium kullanıcılarını selektör manyağı yaparım üstüne yol vermezse sağdan geçerim net :)

220T
15-10-2019, 16:32
Sol şeritte erk mücadelesi sürerken sağ şeritte mis gibi ilerliyorum. :)

individual
15-10-2019, 16:39
bu olay gunde 2-3 kez basima geliyordu.yildim artik dedimki sanirim ben cekiyorum kendime bendemi sorun diyordum.demek bende degilmis bu sorundan dertli olan cokmus.

cozumu yok.son zamanda hatta trafikdeyiz araclar gidiyor ondeki arac gitmiyor elinde telefonda %80 honkong borsasina bakiyorlar hisseleri var ondan gozunu telefondan alamiyorlar sellektor yapiyorsun korna caliyorsun gitmiyor el yapiyor ne var ya gibi.

livaneli
15-10-2019, 16:45
Çok dolmuş millet, belli ki yoğun trafikte uzun zaman geçiriyorlar ve zaten gergin bir iş hayatları var.
Önerim, küçük yerde yaşamanız.Trafik derdi yok, gerginlik yok.Kırk yılda bir, biri sol şeridi işgal edip yol vermese de çok umrunuzda olmuyor.Biri hata yapsa da görmezden gelebiliyorsunuz.

SekoLive
15-10-2019, 16:54
Çok dolmuş millet, belli ki yoğun trafikte uzun zaman geçiriyorlar ve zaten gergin bir iş hayatları var.
Önerim, küçük yerde yaşamanız.Trafik derdi yok, gerginlik yok.Kırk yılda bir, biri sol şeridi işgal edip yol vermese de çok umrunuzda olmuyor.Biri hata yapsa da görmezden gelebiliyorsunuz.

abi küçük yerlere yazın geliyoruz, oranında kendi çeteleri var yaşlı amcalar, speedy scooterlı veletler...yerel plakalı eski r12'ler falan.

ben genellikle sakın araba kullanırım kendimi ve aracımı kollarım kolay kolay hiç bir kural hatasına takılmam fakat bu tapa gaz gelip zamansız/imkansız yol isteyenler yüzünden insanlar panik yapıp bırbırının üstüne sürüyorlar. yoksa kızacağım edeceğim hiç bişey yok yolda bana vurmadıkça kazaya sebebiyet vermedikçe herkes geçsin gitsin.

_opeth
15-10-2019, 16:58
yol verme kavgası yüzünden adam vurulan bir ülkedeyiz ondan dolayı çok da şaapmamak lazım

utkunoa
15-10-2019, 17:02
Valla benzeri şu şekilde oldu motorcu bir arkadaşımız ben virajı 120 ile dönerken birden önüme kırdı, dedimki görmedi heralde. Neyse hızı da 80 falan bende yavaşladım bekliyorum sağa çeklsin diye. birde tribe girmiş çakma racing motoru ile aynaları içe katlamş falan kesinlikle arkasını görmüyor bakmıyorda :D. biraz bekledim selektör attım ne kadar selektör atmayı sevmesemde çünkü otobandayız ve sol şeritten 80 ile gidiyor. kornaya basmaya başladım gene çekilmedi sağından geçerken de haliyle bir türk olarak elimle ne yapmaya calıstıgını sordum. İleride otobandan cıktık ışıklardan durduk, hayırdır diyor. dedim kardeş otoabanda en sol şeritten 80 ile gidiyorsun sence normali, Verdiği cevap ile tartışmaya giremeeceğimi öğrendim. Bomboş yol istediğim şeritten giderim sağımdan geç ne laga luga yapıyorsun dedi :D :D :D :D :D. Buda böyle bir anıydı uzatmadan yoluma devam ettim. Malesef muhattap olduğumuz cahil cuheyla tipler cok.

individual
15-10-2019, 17:05
Valla benzeri şu şekilde oldu motorcu bir arkadaşımız ben virajı 120 ile dönerken birden önüme kırdı, dedimki görmedi heralde. Neyse hızı da 80 falan bende yavaşladım bekliyorum sağa çeklsin diye. birde tribe girmiş çakma racing motoru ile aynaları içe katlamş falan kesinlikle arkasını görmüyor bakmıyorda :D. biraz bekledim selektör attım ne kadar selektör atmayı sevmesemde çünkü otobandayız ve sol şeritten 80 ile gidiyor. kornaya basmaya başladım gene çekilmedi sağından geçerken de haliyle bir türk olarak elimle ne yapmaya calıstıgını sordum. İleride otobandan cıktık ışıklardan durduk, hayırdır diyor. dedim kardeş otoabanda en sol şeritten 80 ile gidiyorsun sence normali, Verdiği cevap ile tartışmaya giremeeceğimi öğrendim. Bomboş yol istediğim şeritten giderim sağımdan geç ne laga luga yapıyorsun dedi :D :D :D :D :D. Buda böyle bir anıydı uzatmadan yoluma devam ettim. Malesef muhattap olduğumuz cahil cuheyla tipler cok.

Bomboş yol istediğim şeritten giderim

İşte zihniyet bu.Hız sınırı 120 bende en sol şerit'den 120 ile giderim kimse karışmaz kafasında herkes.

Bide yol vermeyip sağından geçmeye çalışınca gaza gelip yolda rolling yapmaya çalışanlar var onları'da unutmayalım :)

sanctuary35
15-10-2019, 17:36

hşşş sen sakin ol bak bunlar fluence ile aynı gruptan aman diim.

insanı sinir eden çok ama trafikte her hakkedenin ağzına sıçmaya kalksan *** dayanmaz.

delyyy
15-10-2019, 17:57
Pazar akşamı Bursa'dan İstanbul'a dönüyorum. Orhangazi'ye gelmeden önceki inişi bitirdim, her zamanki yerinde yine jandarma çevirmesi var.
Sağ şeritte bir TIR'ın arkasından dur kalk gidiyoruz. Sol şerit daralınca bizim şeride atlayan araçlardan sol önümdekine yol verdim ama tam yanımda olan araç sağ şeride geçmek için sert bir hamle yaptı. Hafif sağa kaçıp devam ettim, herhangi bir müdahalem olmadı. Şol şerit açılana kadar arkamdan sıfır boşlukla takip etti. Herhangi bir müdahalem olmadı, özellikle yavaşlamadım veya hızlanmadım. Allah'ından bulsun modundayım. Sol şerit açıldı fakat arkadaş halen sıfır geliyor, farlarını aynada göremiyorum.
Hızlanıyorum hızlanıyor falan. Gözüm karardı çaktım sonuna kadar frene indim. O da indi, dediği laf "Niye yürümüyosun. Ana yolda durulur mu?"
Dedim seni öldürürüm, arabamda çocuk var. O arada abim de indi beni çekiştiriyor.
Daha inerken pişman oldum çünkü bu adamlar bitmiyor. Bunu dövmeye başlasam elimden alacak kimse yok. Başımı yok yere belaya sokacağım.
Ne uğruna, hiç.
O yüzden olabildiğince sakin olalım. İnsan bi yere kadar dayanıyor ama sonuna kadar dayanmak gerek.

enesy
15-10-2019, 19:38
Bursa - İst otobanını 15 günde bir gidiş - dönüş kullanıyorum.

Tüm ceza ve riskleri göze alarak sürekli yüksek hız ile seyahat ediyorum.

O kadar dana var ki artık ben de herkese dana muamelesi yapıyorum , önce bi selektör yapıp bırakıyorum 500 M geriden , baktım sağa sinyal veriyor ya da geçmeye çalışıyor bekliyorum taciz etmeden. Ama baktım tık yok mili saniye aralıklarla lak lak lak lak lak lak lak lak selektör yapıp tamponuna girip sağa atana kadar bariyerle arasına giriyorum.

O dana solda gidecek diye ben makas atamam 1002 TL 46/2g makas cezası yiyince daha çok sinirleniyor insan.

emir91
15-10-2019, 20:55
Araba kullanmaktan artık nefret ediyorum çocukluktan buyana en büyük sevgim hayatımdaki en büyük stres sebebine dönüştü. ne trafiği biter, ne kazası, ne cezası, ne park derdi biter yurtdışında ki insanların 3 kuruşa aldığı arabalara ve benzine ödediğimiz fahiş fiyatları söylemiyorum bile.. Allah hepimize sabır versin

AşkınS.
15-10-2019, 21:36
Sakinlik iyidir,genelde uzun yolda sakin kullanırım sol şeridi pek kullanmam.
Şehiriçinde daha sert kullanıyorum sebebi psikolojik baskı. Yol veriyosun,arkasındaki de önüne kırıyor. Yaya geçidinde yayaya yol veriyosun çapraz yürüyor. Doğal olarak sinirleniyorsun,acısı da arabadan çıkıyor. Sırf bu yüzden biraz daha basıcam alacağım aracı,gidemiyim de sinir yapmayım diye :D
Abicim sakin olun,bırakın gitsin-dursun-beklesin. 5 dakika farkeder en fazla..

Vtec_2
15-10-2019, 21:47
Uzun yola cikicaksam , gece cikiyorum. Saat 2.5 - 3 gibi. Yolda kimse olmuyor. Rahat rahat gidecegim yere variyorum. Istanbul icinde 7 den 77 ye sanki herkes sabah yürek yemis gibi atarli. Kimseye bulasmamak , yav he he demek en iyisi. Ha simdi burda **** yiyen hiz sinirlarini gecsin yada kurallara uygun olmayan sekilde arac kullansin. Foto yada video cek polise yolla , siringa ile Kan alirlar valla. :D

onurc
15-10-2019, 22:56
valla ne iç döktük be :D
herkes böyle bir konu bekliyormuş meğerse :D
konunun özü bence sakin kalmak lazım
kimin ne çıkacağı belli olmaz
beni çeviren polisler xmax e biniyordu mesala , sivildiler :D :D

CVK
15-10-2019, 23:02
Zamanında konu açmıştım bu konuda ben de :D

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/225321-tekirdag_trafigi_ilginc_olaylar.html?highlight=

halili
16-10-2019, 07:21
Uzun yolda bolu tünel izmit tüneller arası genelde orta şeritte cruise ile sakin bir trafikse 110 eğer yoğun trafik ve hızlı akarsa daha kolay hareket için 120 cruise la geliyorum.Sol seride nerdeyse hiç çıkmadığım halde orta şeridde dahi basa basa selektör atarak gelen hayvanlar var.Geç soldan yok yolda birine bulaşacak ya.Birde orta da gidiyorum.Kimse ler yok sola geçme gibi bir lüksüm de yok.Golf kola asıla asıla geliyor ama 120 ile ben gidiyorsam oda 125 yok hızı. çaka çaka nasıl geliyor.500 600 mt geldi tam yaklaşınca sola sinyali bir verdim.Eli ayağına dolaştı.Yanıma daha da yaklaşmadı.

sportwagon
16-10-2019, 07:53
Toplum olarak çağın çok gerisinde yol aldığımızı göstergesi aslında trafikte yaşananlar... Bir kesim insan olmanın,toplum olmanın gerekliliğini yerine getirmeye çalışıp yazılı veya yazısız kurallara uyup hayatına yaşamaya devam etmeye çalışırken, başka bir orman kaçkını,medeniyetten, hayattan,insanlık ve ahlaktan nasibini almayan kesim kendi kurallarını kendi koyup, yasaları ve nizamları kendince belirleyip,pervasızca yaşamayı tercih edebiliyor...... bi Xenon farlar cahil, sonradan görme,ahlaksız kullanıcıların eline geçti mertlik bozuldu... şirket aracı (Clio) ile elimden geldikçe gece uzun yolculuğa çıkmıyorum sol,sağ,orta farketmiyor nerede olsam bi sıfatsız 500m geriden selektörü oyuncak niyetine kullanıp benim sürüşümü etkileme hakkını kendinde bulabiliyor. Cehalet Türk toplumunda sözlük anlamını yitirdi, çevreme bakıyorum okuyup mevki,makam sahibi olan kişilerde aynı görgüsüzlükle yol almaya devam.ediyor.

ouzs
16-10-2019, 07:57
Şimdi herkes bi anısını yazmış nerdeyse. Bende bi gün gidiyodum da önüme atladı da felan. Bu yazıyı bile niye yazdığımı bilmiyorum aslında, yani gereksiz geliyor. Burada bu yazıyı okuyan 150 kişi bu sorunlara çözüm olmayacak veya araç sahibine ulaşılsa bile heee ''sen miydin abi yaw'' dan öteye gidilemeyecek. Amaaa.. Herşeyin bir adabı olduğunu savunan birisi olarak yolda gitmeyi bilmeyenleri olduğu gibi arabanın işlevlerinide gereksiz kullanan insanlar o yolda gitmeyi bilmeyenlerden belki daha çoktur.
Ne o işlevler. Mesela o sellektör kolu götüne giriyor gibi yol istemek için 100 kere üst üste çekip bırakmak. Mesela arka sisleri beni sikin der gibi yakarak gezmek. Ön farlarda sadece parklar yanıyo(onlarda turuncu ampül takılı) sadece ön sislerle gezmek. Hızlı gidildiği gibi standardın çok altında almış yanına keko bi kız yolda 30 km ile aheste aheste babasının yolu gibi artis artis gitmek. Bu gibi durumlar bitmez. Çünkü her birisi çok havalı ve inanılmaz güzel hareketler.! Biter mi yaa. Bitmez baba bitmez.. Camı açsan bişey söylemek için sana der ki, ''Hayır mı kardeeeeş''.. Dövsen bela s.ksen zina amk çocuklarını..

ardicli2000
16-10-2019, 08:18
Şimdi herkes bi anısını yazmış nerdeyse. Bende bi gün gidiyodum da önüme atladı da felan. Bu yazıyı bile niye yazdığımı bilmiyorum aslında, yani gereksiz geliyor. Burada bu yazıyı okuyan 150 kişi bu sorunlara çözüm olmayacak veya araç sahibine ulaşılsa bile heee ''sen miydin abi yaw'' dan öteye gidilemeyecek. Amaaa.. Herşeyin bir adabı olduğunu savunan birisi olarak yolda gitmeyi bilmeyenleri olduğu gibi arabanın işlevlerinide gereksiz kullanan insanlar o yolda gitmeyi bilmeyenlerden belki daha çoktur.
Ne o işlevler. Mesela o sellektör kolu götüne giriyor gibi yol istemek için 100 kere üst üste çekip bırakmak. Mesela arka sisleri beni sikin der gibi yakarak gezmek. Ön farlarda sadece parklar yanıyo(onlarda turuncu ampül takılı) sadece ön sislerle gezmek. Hızlı gidildiği gibi standardın çok altında almış yanına keko bi kız yolda 30 km ile aheste aheste babasının yolu gibi artis artis gitmek. Bu gibi durumlar bitmez. Çünkü her birisi çok havalı ve inanılmaz güzel hareketler.! Biter mi yaa. Bitmez baba bitmez.. Camı açsan bişey söylemek için sana der ki, ''Hayır mı kardeeeeş''.. Dövsen bela s.ksen zina amk çocuklarını..

Almanya Otobanında malumunuz hız sınırı yok. Sol şeritte gidiyorum. Genelde 130-160 arası kullanırdım. Arkadan Porsche lar AMG ler gelirken yavaştan yoldan kaçar arkadan onları zevkle izlerdim.

Yine bir gün gidiyorum. 130 ya da 140 ım. Arkama 7 kasa yanaştı. Almanya'da öyle küçük motorlu araçta çok olmaz üst seviyede. Bassa ezer geçer yani biliyorum. İzledim adamı. Münasip takip mesafesinde benimle beraber geldi. Gözüm sürekli dikizde. Az sıkıştırsa yol vereceğim. Tam 5dk boyunca böyle gittik. Ya dayanamadı ya da benim kaçmamı beklemiş olacak ki bu 5 dk sonunda bir hareket yaptı. "SOL SİNYAL VERDİ". Ne korna ne selektör. "ADAMSIN ABİ" dedim yoldan çekildim ve saygı duydum.....

dirk
16-10-2019, 09:17
yayayken araçlara araçken yayalara kızıyorum. :D Tamamen aceleyle alakalı gideceğin yere öndeki lavuk yol versede vermesede 10 dakika oynamıyor. ama o 10 dakikada yaşadıkların belki 1 gününü alıyor

etc
16-10-2019, 09:44
Almanya Otobanında malumunuz hız sınırı yok. Sol şeritte gidiyorum. Genelde 130-160 arası kullanırdım. Arkadan Porsche lar AMG ler gelirken yavaştan yoldan kaçar arkadan onları zevkle izlerdim.

Yine bir gün gidiyorum. 130 ya da 140 ım. Arkama 7 kasa yanaştı. Almanya'da öyle küçük motorlu araçta çok olmaz üst seviyede. Bassa ezer geçer yani biliyorum. İzledim adamı. Münasip takip mesafesinde benimle beraber geldi. Gözüm sürekli dikizde. Az sıkıştırsa yol vereceğim. Tam 5dk boyunca böyle gittik. Ya dayanamadı ya da benim kaçmamı beklemiş olacak ki bu 5 dk sonunda bir hareket yaptı. "SOL SİNYAL VERDİ". Ne korna ne selektör. "ADAMSIN ABİ" dedim yoldan çekildim ve saygı duydum.....

İşim gereği sık seyahat ediyorum ve gittiğim ülkelerde araç kiralıyorum. Çok uzaklaşmadan Avrupa'dan örnekle trafiği ve insanının atarlılığı bize en çok benzeyen ülkeler balkan ülkeleri, özellikle Yunanistan ve İtalya'nın köy/kasaba mecraları diyebilirim. Meraktan sizin gibi de denemeler yaptığım oluyor. Buralarda dahi araç sürerken en ufak bir tacize uğradığımı hatırlamam. Sadece kendi kendine aracın içinde söylendikleri oluyor ama size fiziksel ve/veya aracın herhangi bir ekipmanını kullanarak taciz söz konusu dahi olamaz. Almanya ve kuzey Avrupa ülkeleri bu işin aşmış kısmı, bırakın eli kolu kornayı, sellektörün varlığından haberleri yok o insanların. Çünkü yol istemek için böyle bir şeyin kullanılması öğretilmemiş ki onlara. Döndükten sonra burada aracımı sürerken kendi içimde inanılmaz sorgulamalar yaşıyorum, en son dünya bir toz bulutuydu derken eve varmış buluyorum kendimi. Adamı filozof yapar buranın trafiği...

Artık dış dünya ile irtibatımı tamamen kesiyorum. Tekerlekli sandalye/engelli araçları, ambulans/itfaiye/polis gibi acil durum araçları ve yayalar dışında trafikte benim dışımdaki her şey benim için yok hükmünde. Camlarınıza film çektirin, dış dünyadan izole olun. Müziğimi açar yola odaklanırım, sol şeritle pek işim olmaz, millet isterse birbirini yesin...

Tunacan
16-10-2019, 09:49
Yol verdiğimizde sollarken üstüne üstüne gelen davarlara da selam olsun.

Ormanci
16-10-2019, 10:12
İşim gereği sık seyahat ediyorum ve gittiğim ülkelerde araç kiralıyorum. Çok uzaklaşmadan Avrupa'dan örnekle trafiği ve insanının atarlılığı bize en çok benzeyen ülkeler balkan ülkeleri, özellikle Yunanistan ve İtalya'nın köy/kasaba mecraları diyebilirim. Meraktan sizin gibi de denemeler yaptığım oluyor. Buralarda dahi araç sürerken en ufak bir tacize uğradığımı hatırlamam. Sadece kendi kendine aracın içinde söylendikleri oluyor ama size fiziksel ve/veya aracın herhangi bir ekipmanını kullanarak taciz söz konusu dahi olamaz. Almanya ve kuzey Avrupa ülkeleri bu işin aşmış kısmı, bırakın eli kolu kornayı, sellektörün varlığından haberleri yok o insanların. Çünkü yol istemek için böyle bir şeyin kullanılması öğretilmemiş ki onlara. Döndükten sonra burada aracımı sürerken kendi içimde inanılmaz sorgulamalar yaşıyorum, en son dünya bir toz bulutuydu derken eve varmış buluyorum kendimi. Adamı filozof yapar buranın trafiği...

Artık dış dünya ile irtibatımı tamamen kesiyorum. Tekerlekli sandalye/engelli araçları, ambulans/itfaiye/polis gibi acil durum araçları ve yayalar dışında trafikte benim dışımdaki her şey benim için yok hükmünde. Camlarınıza film çektirin, dış dünyadan izole olun. Müziğimi açar yola odaklanırım, sol şeritle pek işim olmaz, millet isterse birbirini yesin...

Aynen öyle, Yunanistan'da da çok araba kullanmışımdır, adamlar bize çok benzemesine rağmen o polisin çok az olduğu adalarda bile trafik kurallarına nasıl bi uyuyorlar bilseniz...

Adamlar bizim medeni halimiz resmen.

Bir seferinde de Prag'ta da bir şehirlerarası yolda yol tek şerit oldu, Micra kiralamıştık, çok basmak istemedim, arkama bir araç geldi sollamak istiyor ama bi türlü fırsat bulamıyor, ama hiç taciz yok. Ben de emniyet şeridine yanaştım iyice, adam geçerken binbir teşekkür etti.

mikelazi
16-10-2019, 10:37
birde otobanda önü bomboş olsada fren yapanlar türedi.

orta şeritte 100-120 giderken sebepsiz yere fren yapıyorlar.

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.

CloudGrey
16-10-2019, 12:05
vatandaş daha " en sol şerit sollama şerididir , burda sürekli gidilmez " durumunu dahi bilmiyor.

ehliyet verilirken iq testi yapsalar bu ülkedeki ehliyetli sayısı net %60 düşer.

ama bu yeni ehliyet işi iyi oldu 10 yılda bir yenilenmesi.
çünkü 10 yılda bir sağlık raporu istenecek , kafadan sakatsan alamayacaksın.

benim manitada renk körlüğü varmış ahanda vermediler sağlık raporunu.
dediler çüzümünü bul öyle gel.
31 aralık 2020'e kadar bi çözüm bulamassa gitti ehliyet...

drago
16-10-2019, 12:38
valla ne iç döktük be :D
herkes böyle bir konu bekliyormuş meğerse :D
konunun özü bence sakin kalmak lazım
kimin ne çıkacağı belli olmaz
beni çeviren polisler xmax e biniyordu mesala , sivildiler :D :D

Anafikir bu, ben öyle temiz sopa yedim 1 araba dolusu adamdan

Tek güzel yanı, duş alıp yatıyorsun o et kırığı haliyle o gece güzel uyunuyor :D

etc
16-10-2019, 13:04

tabi bazısı hız koridorunu görünce konturolsüz bir şekilde birden asılıyor frene,ooooo ooo farkında değil iş işten çoktan geçti.

Bir yandan her hafta Denizli / İzmir arası gidip geliyorum, millet kendini parçalıyor uçacağım diye. Sana bana, otobüse, kamyona, tarladaki traktöre, havadaki yangın söndürme helikopterine selektör yapıyor.

Yol üzerinde Aydın'a kadar bol bol trafik lambası var, kasaba/köy geçişleri v.s. En kötü ihtimalle 3. trafik lambasına herifi yakalayıp yanındaki boş şeritten tıngır mıngır geçiyorum. Sabit tutturursan zaten yeşilleri de yakalıyorsun bir şekilde. Ne gereksiz yaktıkları yakıtın farkındalar, ne altlarındaki araca ve kendilerine yaşattıkları stresin farkındalar..

Yahu gözümle görüyorum 1 km önümde lamba kırmızı oluyor, gaz kesiyorum frensiz yavaşlayayım da ben varasıya yeşil olur basar devam ederim diye. Adam geçiyor yanımdan 110'la lambanın önünde kazık fren duruyor. Az sonra yeşil oluyor ve yanından 40 km hızla geçip hızlanmaya devam ediyorum. Kalkıp tapagaz beni tekrar geçiyor, 2 lamba sonra yine aynı senaryoyu yaşıyoruz.

Eee bre insan evladı! Rafine araç kullanımı diye bir şey duymadın mı sen? Bunların insanlara zorla öğretilmesi lazım. Çok ama çok boşa enerji harcıyoruz, çevre de boşa kirleniyor, araçlar da boşa yıpranıyor, yakıtlar da boşa harcanıyor... Hayatlar da...

individual
16-10-2019, 14:07

Ben rampa çıkarken sol şerit'de fren yapanları gördüm.

Adam rampa çıkıyor sonra fren yapıyor sonra tekrar basıyor.

Sonrada der benim arabanın fren balatası niye çabuk bitti X firma b.k.t.n yapmış.yada bu arabada çok yakıyor.

Yahu sen 1100KG kütleyi hareketlendirmişsin niye sebepsiz yere yavaşlatıp gaza basıp yakıt yaktırıyorsun :)

mikelazi
16-10-2019, 15:00

Sonrada der benim arabanın fren balatası niye çabuk bitti X firma b.k.t.n yapmış.yada bu arabada çok yakıyor.

Yahu sen 1100KG kütleyi hareketlendirmişsin niye sebepsiz yere yavaşlatıp gaza basıp yakıt yaktırıyorsun :)

aynen yakıt-balata neden çabuk bitiyor.bu araba öğğğ kaka almayın sakın

mikelazi
16-10-2019, 15:08
Bir yandan her hafta Denizli / İzmir arası gidip geliyorum, millet kendini parçalıyor uçacağım diye. Sana bana, otobüse, kamyona, tarladaki traktöre, havadaki yangın söndürme helikopterine selektör yapıyor.

Yol üzerinde Aydın'a kadar bol bol trafik lambası var, kasaba/köy geçişleri v.s. En kötü ihtimalle 3. trafik lambasına herifi yakalayıp yanındaki boş şeritten tıngır mıngır geçiyorum. Sabit tutturursan zaten yeşilleri de yakalıyorsun bir şekilde. Ne gereksiz yaktıkları yakıtın farkındalar, ne altlarındaki araca ve kendilerine yaşattıkları stresin farkındalar..

Yahu gözümle görüyorum 1 km önümde lamba kırmızı oluyor, gaz kesiyorum frensiz yavaşlayayım da ben varasıya yeşil olur basar devam ederim diye. Adam geçiyor yanımdan 110'la lambanın önünde kazık fren duruyor. Az sonra yeşil oluyor ve yanından 40 km hızla geçip hızlanmaya devam ediyorum. Kalkıp tapagaz beni tekrar geçiyor, 2 lamba sonra yine aynı senaryoyu yaşıyoruz.

Eee bre insan evladı! Rafine araç kullanımı diye bir şey duymadın mı sen? Bunların insanlara zorla öğretilmesi lazım. Çok ama çok boşa enerji harcıyoruz, çevre de boşa kirleniyor, araçlar da boşa yıpranıyor, yakıtlar da boşa harcanıyor... Hayatlar da...

arabayı hor kullananlar zaten böyle dengesizler.
ne gaz basmayı bilirler,ne frene basmayı

Mehmetmert
16-10-2019, 15:31
vatandaş daha " en sol şerit sollama şerididir , burda sürekli gidilmez " durumunu dahi bilmiyor.

ehliyet verilirken iq testi yapsalar bu ülkedeki ehliyetli sayısı net %60 düşer.

ama bu yeni ehliyet işi iyi oldu 10 yılda bir yenilenmesi.
çünkü 10 yılda bir sağlık raporu istenecek , kafadan sakatsan alamayacaksın.

benim manitada renk körlüğü varmış ahanda vermediler sağlık raporunu.
dediler çüzümünü bul öyle gel.
31 aralık 2020'e kadar bi çözüm bulamassa gitti ehliyet...

Renk korlugu olan ehliyet alabilir

CloudGrey
16-10-2019, 15:40
Renk korlugu olan ehliyet alabilir

veriyolar ama gidip kapsamlı test yaptıracak , uzmam tabib rapor yazacak.
raporuna uygun değilde yazabilir , renk körlüğünün bir bir çeşidi var.

yolda kırmızı ile yeşil ışığı ayırt edemeyen insana ehliyet veren kurumunda taa damının kiremetini...

Mehmetmert
16-10-2019, 15:50
veriyolar ama gidip kapsamlı test yaptıracak , uzmam tabib rapor yazacak.
raporuna uygun değilde yazabilir , renk körlüğünün bir bir çeşidi var.

yolda kırmızı ile yeşil ışığı ayırt edemeyen insana ehliyet veren kurumunda taa damının kiremetini...

Kirmizi yesille alakasi yok, isterse hepsi ayni renk olsun.Ustteki yaniyorsa durursun, ortadaki yaniyorsa hazir, altta ki yaniyorsa yesil.Cogu insan renk koru oldugunu bilmeden yasar ve olur.Yesil isigi yesil , kirmiziyi kirmizi gorur.1000 farkli tenk varda bu 6000ine hassas oluyor bla bla

Birgun arkadasim renk korluguyle dalga gecip, google renk korlugu testi yazip iste bunu goremiyor dediklerinde kendininde aslinda renk koru olup orada yazan yaziyi okuyamadiginda cok gulmustum :D

rebelh
16-10-2019, 15:54
Kirmizi yesille alakasi yok, isterse hepsi ayni renk olsun.Ustteki yaniyorsa durursun, ortadaki yaniyorsa hazir, altta ki yaniyorsa yesil.Cogu insan renk koru oldugunu bilmeden yasar ve olur.Yesil isigi yesil , kirmiziyi kirmizi gorur.1000 farkli tenk varda bu 6000ine hassas oluyor bla bla

Birgun arkadasim renk korluguyle dalga gecip, google renk korlugu testi yazip iste bunu goremiyor dediklerinde kendininde aslinda renk koru olup orada yazan yaziyi okuyamadiginda cok gulmustum :D

hemen baktım
renk körü değilmişim :D
Renk Korluğu Testi | İstanbul Goz Hastanesi (http://www.igh.com.tr/tr/renk_korlugu_testi)

fthdrn
16-10-2019, 15:57
Trafik lambaları dünyanın her yerinde standarttır. Bu yüzden renk körü biri ehliyet alabilir. (Renk körü değilim :) )

CloudGrey
16-10-2019, 15:59

valla dediklerin tabiki geçerli ama
manitamın önüne çıkmayın ne ışığın yerini bilir nede rengini plaka veriyorum ; istanbul BU 1026

BRKBRDL
16-10-2019, 16:27
En gıcık olduğum durumlardan biri. Cidden böyle eski Amerikan falan olacak çaaaaaaat diye gireceksin. Veya böyle yükseltilmiş koca tekerlekli şu Raptor'lardan falan olacak, çıkacaksın arkadan bagaja... Otobüs falan sıkıştırırım ben onlarla diyorum hep :D

Bi de bunların uzun yolda kıçınıza yapışan versiyonu var. Siz sağ taraf 50 ile giderken 90-100'le gidersiniz, veya önünüzdeki trafik de zaten gitmiyordur, e birader dur, anladık, geçecez sağa...

Bayramda Ordu'ya giderken böyle oldu, kıçıma 42 plaka bi Cayenne geldi, aynada sakalları, sivilceleri falan görüyorum adamın.

Tık diye koydum çektim freni. TIR kadar mesafe bıraktı ondan sonra :) E be şerefsiz, niye taciz ediyosun o zaman. Ben yol verebileceğim zaman zaten vereceğim.

Benzerini daha dün yaşadım. 80 le gidiyorum limiti 60 olan üniversite yolu. Ders çıkışı kalabalık bende daha hızlı gitmek isterim ama yol müsait değil önümdeki arabayla bile 1.5 arabalık mesafe var. Chrli bi kız geldi bu arkamdan aynadan güneş gözlüğünün markasını görecek kadar yakın ve hiç mesafe bırakmaya niyeti yok dedim ben sana bi happy light show yapayım. Frenden sonra aynadan takip ettim yavaşladı sonra sağa geçip bir balcalının arkasından usul usul geldi. Takip mesafesi çok önemli.

BRKBRDL
16-10-2019, 16:42
Birde şöyle bir şey var ne kadar etkili bilmem (inşallah bunun yüzünden dayak yemem :D )

https://i.hizliresim.com/jqREGL.jpg (https://hizliresim.com/jqREGL)

ardicli2000
16-10-2019, 16:42

Abi bunun bir de Sudan versiyonu var.

Hayatımda daha agresif araç kullanmamışımdır. Adamı katil ederler. Net. Tren misal, bilerek çarpıyor yoldaki araçlara:D
İki tane dede 30-40 arası YAN YANA net hemde tamı tamına yan yana giderek iki şeridi ve dolayısıyla trafiği kitliyor. Önlerinde 1 km bir tane araç yok :D
Daha neler neler anlatmakla bitmez. Çok sıkıntı çok :D

Berkan
16-10-2019, 17:10

Çünkü bu kamiller ayagini gazdan cekince arabanin yavasladigini dusunmeyigi icin yeni gelinin sarilgidi gibi frene dokunmadan edemiyorlar :D

Mutlu Değerli
16-10-2019, 17:32
Geçen gün 180 190 gidiyorum önüme sinyalsiz dikkatsiz şekilde A6 atladı. Frene basarken korna sellektör ne varsa basıp yakıyorum, adam biraz geç uyandı yoksa arkadan girecektim. Tam A6'yla bariyerlerin arasından geçtim. Maalesef ülkemiz davar sürücü konusunda 1 numara

fthdrn
16-10-2019, 17:37
Çünkü bu kamiller ayagini gazdan cekince arabanin yavasladigini dusunmeyigi icin yeni gelinin sarilgidi gibi frene dokunmadan edemiyorlar :D
Araştırmalar sonucu elde edilen bilgiye göre bu kullanıcıların geneli hafta içi işe toplu taşıma ya da servis kullanarak gidip, hafta sonları ya da bayram tatillerinde araçlarını çıkartıp yola çıkan sürücülerdir.

emrhn28
16-10-2019, 18:04

Sefaköy ve beylikdüzü yokuşunda çok yaşıyorum bu olayları, arabam 1.2 75 bg hızımı alıp tırmanırken önü boş arkadaş frene asılıyor, be arkadaşım senin araba turbo torkun var çıkıyorsun yokuşu ya ben napayım? Veriyorum arabayı 3. Vitese :)

_opeth
16-10-2019, 20:43

genelde bu arada fren basanları geçerken gördüğümde telefonla konuşuyorlar.

kifoz
17-10-2019, 08:21
trafikte en fitil olduğum sürüclerden biriside altında s class 7 serisi a6 vs lüks segment araba olmasına rağmen telefon kulağında dingil dingil araba sürenler. abi arabanda bluetooth denen aygıt var kullansana onu.

MatraX_07
17-10-2019, 08:24
Evlenmeden,Çocuk olmadan önce Trafikte çok gergindim.geriliyordum.Sol şeridi Babasının yolu gibi kullananlara.Aniden yola atılanlara çok ayar oluyordum.
Ama; Hem ortamın çok aşırı bozulmasından hem de Kaybedecek çok seyım olmasından dolayı daha önemlısı BABA olduğumdan dolayı Şuan RELAX'ım..Kİm kimi geçerse ne yaparsa yapsın...

ardicli2000
17-10-2019, 08:25
trafikte en fitil olduğum sürüclerden biriside altında s class 7 serisi a6 vs lüks segment araba olmasına rağmen telefon kulağında dingil dingil araba sürenler. abi arabanda bluetooth denen aygıt var kullansana onu.

Ahahah aynısını geçen bende farkettim ve aynı şeyi söyledim kendi kendime.

Herifte tonla para var nimet var faydalanmasını bilmiyor. Onu geçtik altındaki arabayı sürmeyi bilmeyen dolu.
Ne yalan dünyasın be...

enesakkurt
17-10-2019, 08:33

bu yolu sabote etmek değil, kurallara uymaktır. Sürücü eğer üst limit hızda (bir diğer deyişle gabari) gidiyorsa siz kendinizi de yırtsanız siz yol vermek zorunluluğu yok, tercihen verir (ki genelde öyle ya da böyle veriyorlar) çünkü 3 şeritli bir yolda orta ve sağ şerit için geçerli değil bu hız limiti, sol şeriti de kapsıyor.

B16
17-10-2019, 08:51
yol verme kavgası yüzünden adam vurulan bir ülkedeyiz ondan dolayı çok da şaapmamak lazım

Yol vermedi diye bacağından bıçaklanan forum üyesi bile var. S.Özcan nickli arkadaşın başına gelmişti.

SULTANOGLU
17-10-2019, 08:51
Beyler hiç bir şekilde sol şeridi işgal etme hakkımız yok. orası sollama şeridi ve sollamak kullanılır sonra sağa geçilir ayrıca oradada hız limitini aşamazsın sollamak için. Geçen sene sağ olsun güzide Almanya bizi tekrar ehliyet sınavına soktuda 17 yıl sonra tekrar pratik ve teorik bilgilerimizi buranın standardında yenilemiş olduk.

rebelh
17-10-2019, 08:56
Evlenmeden,Çocuk olmadan önce Trafikte çok gergindim.geriliyordum.Sol şeridi Babasının yolu gibi kullananlara.Aniden yola atılanlara çok ayar oluyordum.
Ama; Hem ortamın çok aşırı bozulmasından hem de Kaybedecek çok seyım olmasından dolayı daha önemlısı BABA olduğumdan dolayı Şuan RELAX'ım..Kİm kimi geçerse ne yaparsa yapsın...

herkese yol veriyorum yoksa bi anlık aptallık hem benim hem ailemin hayatını karartabilir
sürekli kafamda "tartışmaya gerek yok boşver" cümlesi dönüyor
yoksa bazılarının ağzını burnunu dağıtasım geliyor

immortalboss
17-10-2019, 08:57

Eniştemde son model telefon + 2016 crv var. Kullandığı en büyük teknoloji park sensörü. Onu da yıkamacı kapatmış. Sövüyordu aq sensörü bozuldu diye. Düğmesini gösterdik. :D

yıldırımbyzt
17-10-2019, 09:15
Sefaköy ve beylikdüzü yokuşunda çok yaşıyorum bu olayları, arabam 1.2 75 bg hızımı alıp tırmanırken önü boş arkadaş frene asılıyor, be arkadaşım senin araba turbo torkun var çıkıyorsun yokuşu ya ben napayım? Veriyorum arabayı 3. Vitese :)

Çoğu bilerek yapıyor abi seni yavaşlatıyor sonra gaza basıyor ben öyle yapan biri olunca bir şekilde önüne geçince bende fren yapıyorum biraz ara açılıyor tekrar yaklaşıyor tekrar fren sonra şerit değiştirmiş oluyor zaten :D

denizhandinc
17-10-2019, 09:17

o tipler o arabalara sırf önündeki logosu icin biniyor

HaKo
17-10-2019, 09:29
bu yolu sabote etmek değil, kurallara uymaktır. Sürücü eğer üst limit hızda (bir diğer deyişle gabari) gidiyorsa siz kendinizi de yırtsanız siz yol vermek zorunluluğu yok, tercihen verir (ki genelde öyle ya da böyle veriyorlar) çünkü 3 şeritli bir yolda orta ve sağ şerit için geçerli değil bu hız limiti, sol şeriti de kapsıyor.

bence sen biraz daha araştır o konuyu o iş öyle değil. Yasanın terciheni olmaz kural nettir, sen sol şeritte sabit hızla gidemezsin bu kural dünyanın her yerinde aynı sadece Türklere has değil.

Ormanci
17-10-2019, 09:36
Arkadaş hadi kuralı bilmiyor, şu tabelayı da hiç görmemiş herhalde...

Otoyollarda bir de böyle ortadan gidenler vardır, sağa geçmezler, sol şeride çıkıp arkadan hızlı gelen biri olduğunda kendinizi atamaz uyuz olursunuz, sinir oluyorum onlara da.

Otobüsler kesinlikle sağa geçmez mesela. Bomboş yolda bile...

Onlar da büyük ihtimal aynı kafayla bırakmıyor şeridi, "burada da gidebilir gösteriyor, istediğim yerde giderim".

Zamanında "hızlandıkça sol şeride geçilir" gibi aptalca, kimin neresinden uydurduğu belli olmayan bi inanış vardı, o kafadalar galiba halen.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bf/SeritLevha.png?1571297612766

Ormanci
17-10-2019, 09:37
Ha bir de böyle bu tabelaya rağmen en sola çıkan kamyon, otobüs gibi ağır vasıtalara da tepki gösterince onlar da "ne var anunagoym" moduna geçiyolar. Şu tabelayı bi taraflarına sokasım geliyor.

BARR
17-10-2019, 09:39
Ben de bunu koymaya geliyordum.

HaKo
17-10-2019, 10:22
bilmemekte bir problem veya ayıp yokta Türk milletinin her şeyi en iyi ben bilirim ben doğrusunu bilirim diyip hiç bir şeyi ''sorgulamaması'' hastalığı gerçekten başa bela, 15 kişi yazmış benden başka öyle değil diye adam hala kıçını yırtsan geçemezsin diyor. Hadi bize inanmadın merak edip açıp doğrusuna bakmakta yok.

rebeloghy
17-10-2019, 12:27
En çok hoşuma giden de bir olay vardı kamera kaydı olan,

Kendi mahallemizde ters yöne de mi giremicez lan biz diye isyan eden bi keko vardı :D Adamın üstüne araba sürüp mahalle benim moduna giren..

rebelh
17-10-2019, 12:33
öğrendi mi acaba yoksa forumda heybeye vakit mi harcıyoruz merak ettim şimdi

Black_Eagle
17-10-2019, 12:41

Belki araçtaki diğer kişilerin konuşmaları duymasını istemiyorlardır. Telefonum her araca bindiğimde otomatik bağlanır ama araba doluysa genelde kulaklıktan yoksa direk telefondan konuşurum. Eşim ve kaynanamla yaptığım bir yolculuk esnasında yakın arkadaştan gelen aramayı arabadan cevaplamak gibi bir gaflette bulundum adam direk konuşmaya aq sabahtan beri arıyoruz niye açmıyosun karıya mı gittin diye başlayınca arabada uzun bir sessizlik oldu :D

Ormanci
17-10-2019, 12:53
Belki araçtaki diğer kişilerin konuşmaları duymasını istemiyorlardır. Telefonum her araca bindiğimde otomatik bağlanır ama araba doluysa genelde kulaklıktan yoksa direk telefondan konuşurum. Eşim ve kaynanamla yaptığım bir yolculuk esnasında yakın arkadaştan gelen aramayı arabadan cevaplamak gibi bir gaflette bulundum adam direk konuşmaya aq sabahtan beri arıyoruz niye açmıyosun karıya mı gittin diye başlayınca arabada uzun bir sessizlik oldu :D

Ahahah benim de üniversitedeyken babamı arayıp benzer şekilde salak saçma bi üslup ve konuşmayla olaya girme bombam vardır.

Sonra babamın sessizliği, müsait değilim şimdi demesi ve benim başımdan aşağı kaynar sular dökülmesi... Yanında birileri varmış :)

Akşam geldiğinde iyi fırça yemiştim :D

enesakkurt
17-10-2019, 13:27
bence sen biraz daha araştır o konuyu o iş öyle değil. Yasanın terciheni olmaz kural nettir, sen sol şeritte sabit hızla gidemezsin bu kural dünyanın her yerinde aynı sadece Türklere has değil.

zaten bende aynı şeyi söyledim kural nettir dedim. Tercihen yapıyorsa size müsade verir dedim. konuyla alakalı geçmişte bir video izledim dünyanın her yerinde öyle olmadığını gösteren bir video bulursam paylaşacağım.

enesakkurt
17-10-2019, 13:30
bilmemekte bir problem veya ayıp yokta Türk milletinin her şeyi en iyi ben bilirim ben doğrusunu bilirim diyip hiç bir şeyi ''sorgulamaması'' hastalığı gerçekten başa bela, 15 kişi yazmış benden başka öyle değil diye adam hala kıçını yırtsan geçemezsin diyor. Hadi bize inanmadın merak edip açıp doğrusuna bakmakta yok.

çok şükür öyle bir tribim yok. az önce de söylediğim gibi zamanında izlediğim bir videoya dayanarak öyle konuştum.

enesakkurt
17-10-2019, 14:32
8:50den sonra buyrun açın izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=o5PgZ_i0tqQ

Türk milletinin derdi her şeyi en iyi bilirimmiş tribidir de sol şerit hız tanımayan badboylara özelmiş de tüm dünyada böyleymiş de arkadaş hala araştırmıyormuş da zart zurt. İşinize gelmeyebilir ama durum bu. Hız limitleri sadece sağ ve orta şerit için değildir bunu tekrar ediyorum, sol şerit için de geçerlidir ve sürücü eğer ki limitte gidiyorsa sana yol verme zorunluluğu yok çünkü adam kurallara uyuyor. İlla ki uymak istemiyorsan farklı şeritten geçer gidersin. Bunu kendim de uyguluyorum, 2 selektör atarım yol vermezse geçer giderim orta şeritten bu kadar basit. 15 kişi bunu iddia ediyor diye doğrusu bu olmuyor, o zaman tartışmanın anlamı yok girelim foruma herkes fikrini beyan etsin oylamaya sunalım oylamayı kazananın fikirleri geçerli olsun? Hatta toplanalım tüm tech üyeleri olarak, egzoza ceza yok diyelim soran olursa da 1000 kişi olarak böyle düşünüyoruz doğrusu bu itiraz edemezsiniz 1001 kişi gelin o zaman sizin fikir geçerli olur deriz. Attığınız tabela örneğinin konuyla alakası bile yok zaten, o tabelaya %100 uyacak olursak o zaman karayolu 3 şerit değil 2 şerit + 1 kaçış şeridi olur...
Artık sol şerit diye bir şey yok, sadece kural tanımayan badboyların hız yapabildiği bir şerit var!!! Sen çok yaşa badboy şeridi :icon_rule

Bu anlamsız tartışmayı daha fazla uzatma niyetinde de değilim açıkçası herkes bildiğini yapmaya devam etsin kurala uyan uyar uymayan uymaz herkesin kendi bileceği iş. Oldu ki birgün yüzyüze gelirsek bu konuyu seve seve tartışabiliriz hiç mühim değil ama buradan uzatacak değilim. Herkese güvenli sürüşler.

rebelh
17-10-2019, 14:41
8:50den sonra buyrun açın izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=o5PgZ_i0tqQ

Türk milletinin derdi her şeyi en iyi bilirimmiş tribidir de sol şerit hız tanımayan badboylara özelmiş de tüm dünyada böyleymiş de arkadaş hala araştırmıyormuş da zart zurt. İşinize gelmeyebilir ama durum bu. Hız limitleri sadece sağ ve orta şerit için değildir bunu tekrar ediyorum, sol şerit için de geçerlidir ve sürücü eğer ki limitte gidiyorsa sana yol verme zorunluluğu yok çünkü adam kurallara uyuyor. İlla ki uymak istemiyorsan farklı şeritten geçer gidersin. Bunu kendim de uyguluyorum, 2 selektör atarım yol vermezse geçer giderim orta şeritten bu kadar basit. 15 kişi bunu iddia ediyor diye doğrusu bu olmuyor, o zaman tartışmanın anlamı yok girelim foruma herkes fikrini beyan etsin oylamaya sunalım oylamayı kazananın fikirleri geçerli olsun? Hatta toplanalım tüm tech üyeleri olarak, egzoza ceza yok diyelim soran olursa da 1000 kişi olarak böyle düşünüyoruz doğrusu bu itiraz edemezsiniz 1001 kişi gelin o zaman sizin fikir geçerli olur deriz. Attığınız tabela örneğinin konuyla alakası bile yok zaten, o tabelaya %100 uyacak olursak o zaman karayolu 3 şerit değil 2 şerit + 1 kaçış şeridi olur...
Artık sol şerit diye bir şey yok, sadece kural tanımayan badboyların hız yapabildiği bir şerit var!!! Sen çok yaşa badboy şeridi :icon_rule

Bu anlamsız tartışmayı daha fazla uzatma niyetinde de değilim açıkçası herkes bildiğini yapmaya devam etsin kurala uyan uyar uymayan uymaz herkesin kendi bileceği iş. Oldu ki birgün yüzyüze gelirsek bu konuyu seve seve tartışabiliriz hiç mühim değil ama buradan uzatacak değilim. Herkese güvenli sürüşler.

kaç yaşındasın?

Ormanci
17-10-2019, 14:42
enesakkurt

Hocam iyi de biz ABD'de miyiz? Kendini haklı çıkarma çabası seni yakacak :D

Biz Avrupa sistemi ve buna göre kurallara tabiyiz. Karayolları Trafik Kanunumuz da çok büyük ihtimalle buna uygun şekilde hazırlanmıştır. Çünkü AB müktesebatları gereği birçok düzenleme de zaten buna göre yapılıyor.

Haliyle gelip ABD'den bi video koyup "aha alın" demek, haklı çıkarmıyor maalesef :)

Kural belli, tabela belli. Cezası da belli. Sol şeridi işgal etmek...
Bitti...

Daha da tartışmaya gerek yok sanıyorum :)

rebelh
17-10-2019, 14:45
enesakkurt

Hocam iyi de biz ABD'de miyiz? Kendini haklı çıkarma çabası seni yakacak :D

Biz Avrupa sistemi ve buna göre kurallara tabiyiz. Karayolları Trafik Kanunumuz da çok büyük ihtimalle buna uygun şekilde hazırlanmıştır. Çünkü AB müktesebatları gereği birçok düzenleme de zaten buna göre yapılıyor.

Haliyle gelip ABD'den bi video koyup "aha alın" demek, haklı çıkarmıyor maalesef :)

Kural belli, tabela belli. Cezası da belli. Sol şeridi işgal etmek...
Bitti...

Daha da tartışmaya gerek yok sanıyorum :)

abd de kural bu demiyor adam
kimse size selektör atıp yol istemez diyor
sağından geçersiniz diyor :)

ben arkadan 200le gelicem adam tın tın sol şeritten 120 ile gezecek
önce önüne geçerim sonra o lavuğu durdurup indiririm
sen kimsinde benim hayatıma kast ediyorsun dingil diye beyzbol sopasıyla dalarım

Ormanci
17-10-2019, 14:50
abd de kural bu demiyor adam
kimse size selektör atıp yol istemez diyor
sağından geçersiniz diyor :)

ben arkadan 200le gelicem adam tın tın sol şeritten 120 ile gezecek
önce önüne geçerim sonra o lavuğu durdurup indiririm
sen kimsinde benim hayatıma kast ediyorsun dingil diye beyzbol sopasıyla dalarım

Evet kural değil de, bizdeki gibi uğraşmak istemiyor kimse demek mallarla :)

rebelh
17-10-2019, 14:51
yazıp yazıp siliyorum walla nereye düştük lan

rebelh
17-10-2019, 14:53
Evet kural değil de, bizdeki gibi uğraşmak istemiyor kimse demek mallarla :)

paşama bak ya bana yol vermeyecekmiş de ben kurallara uyacakmışım

forumun haline gel ya neleri anlatmaya çalışıyoruz

Ormanci
17-10-2019, 14:54
Uyacaksın dabi, hayırdır :D

BARR
17-10-2019, 15:02

Yükseltilmiş 4x4 şart bu durumlar için önde çelik bar ile.

rebelh
17-10-2019, 15:07
Yükseltilmiş 4x4 şart bu durumlar için önde çelik bar ile.

sonra eşi dostu twit atar "xx.xx.xxx tarihinde xx.xx sularında afyon sivrihisar arasında aracımıza arkadan çarparak bizi refuje iten aracı araıyoruz. marka plaka görmedik o sırada takla atıyorduk"
allah korusunda 200le giderken 120ye düşmek de öyle kolay olmuyor
hele birde adamın sağı boşsa insan içinden "akıl sağlığı yerinde bir insan neden boş yolda solda gitsin ki illa ki çekilir o kadar da mal değildir" diye düşünüyor ve tapa gaz devam ediyorsun

SekoLive
17-10-2019, 15:08

boşver,

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene

Ormanci
17-10-2019, 15:08
sonra eşi dostu twit atar "xx.xx.xxx tarihinde xx.xx sularında afyon sivrihisar arasında aracımıza arkadan çarparak bizi refuje iten aracı araıyoruz. marka plaka görmedik o sırada takla atıyorduk"
allah korusunda 200le giderken 120ye düşmek de öyle kolay olmuyor
hele birde adamın sağı boşsa insan içinden "akıl sağlığı yerinde bir insan neden boş yolda solda gitsin ki illa ki çekilir o kadar da mal değildir" diye düşünüyor ve tapa gaz devam ediyorsun

İşte öyle hiç birine güvenmemek gerekiyor :)

Bi arkadaş öyle kamyonun altına giriyormuş, aaaaaaaabi nabıyon diye inmiş aşağı, herif Sarı Mercedes'teki gibi elinde sigara, bakmış bakmış, arabaya bakmış, "araban da beg ufahmış, görmedih gardaş gusura bahma" demiş :D

Başka bi "abimiz" de "nasıl olsa görür, aynadan it gibi görür, eşek değildir" diye dalmış, altına girmiş, adam gerçekten görmemiş :)

HaKo
17-10-2019, 15:11
adama kural var diyoruz nizam var diyoruz atmış buraya zevzek bi youtuberden duyduklarını paylamış şaka mısın arkadaşım :)

Sen youtube den izleye dur, ben amerikada da 1000k üzeri yol yaptım , avrupada en az 10000k kilometrem var, belki de fazladır ki bunlara dayanarak konuşmuyorum aç oku diyorum kuralı , adam tabela paylaşıyor kuralı yazıyor. Videoyuda izlemedim hakikaten ne diyor amca orda öyle mi diyor muş :)

Avrupa da en fazla laf yersinde TR de bence öyle inatlaşma milletle yol bel yol benim yol vermem vs. diye, zaten millet kafayı kırmış başına iş gelir sana abi tavsiyesi güzel kardeşim. Ve tekrar diyorum aç araştır oku bu kadar zor değil. Sana burada doğrusunu göstermeye çalışıyoruz, kimse laf yarışı yapmıyor. He canın anlamak istemiyorsa yapacak bir şey yok burada bizi yorma bari.

BARR
17-10-2019, 15:13
Şu 4x4 lerin tavanlarındaki boydan boya ledleri tavana koyup selektöre bağlamak istiyorum sol şerit fedailerine tarama.

Ormanci
17-10-2019, 15:18
Bir ara tatilden İstanbul'a gelirken İzmit taraflarında bi 320i milleti sıkıştıra sıkıştıra, saçma sapan selektörler tacizlerle gidiyordu. Fark eden zar zor kaçıyor ediyor falan, ama cidden saçma salak gidiyordu.

Sonra bi anda kırmızı bişey belirdi, o arkadaşa çatır çutur selektörleri patlattı, noluyo dedim, 335i imiş :D Önce vatandaş çekilmek istemedi, zorla attırdı diğeri sağa :) Onun gittiğinden bi o kadar daha uzadı. Böylelerine de arada bu lazım oluyor :)

Ormanci
17-10-2019, 15:20
Şu 4x4 lerin tavanlarındaki boydan boya ledleri tavana koyup selektöre bağlamak istiyorum sol şerit fedailerine tarama.

500x'e alayım diyorum öyle bişey :P :D

rebelh
17-10-2019, 15:23
uzun yolda sürat yapacağım zaman önüme yeni kasa farları iyi olan merso audi yada bmw lerden birini kılavuz yaparım
araya bi takip mesafesi koyup adam kaçla gidiyorsa o hızla yapışırım arkasına
ne radara bakarım ne yola gözüm adamın arka fren lambalarında olur sürekli
sanki en temizi bu gibi geliyor bana

SekoLive
17-10-2019, 15:26
uzun yolda sürat yapacağım zaman önüme yeni kasa farları iyi olan merso audi yada bmw lerden birini kılavuz yaparım

kaskon varsa limitlerinide o sırada hızlıca okumalısın.

iyi arabanın frenide masrafıda iyi oluyor

kado
17-10-2019, 15:28

Off Road Lights - Zombie Lighting | Zombie Lighting (https://zombielighting.com/shop?olsPage=products%2F30-curve-crowbar-series-led-light-bar-with-5w-led)

:D

rebelh
17-10-2019, 15:28
kaskon varsa limitlerinide o sırada hızlıca okumalısın.

iyi arabanın frenide masrafıda iyi oluyor

daha fazla mesafe bırakıyorum diyelim sanırım en az 100 metre bırakıyorumdur o frene bastığı anda bende basıyorum mesafeyi sabit tutmak için

atituti
17-10-2019, 15:32
orta şeritte normal hızla giderken arkama yapışıp selektör yapanlara frene basıyormuş gibi bende yapıyorum özellikle viaport civarlarında oluyor bu tipler , zevkli oluyor çaresizce sağa sola kırmalarını izlemek. amk davarları

BARR
17-10-2019, 16:04
500x'e alayım diyorum öyle bişey :P :D

Valla alınır :hehe:

S.Özcan
17-10-2019, 16:27
Yol vermedi diye bacağından bıçaklanan forum üyesi bile var. S.Özcan nickli arkadaşın başına gelmişti.

ben değildim, ortaamı bıçakladılar. Allah kimseye göstermesin, zor bir durum

Thracian
17-10-2019, 22:49
Çıktığım yolun hız limitinde hatta %10 üzeri hakkını kullanarak giderim. o yüzdende pek yol isteyençıkmaz
Eğer biri yol isterse yolda veririm.

Ama 'şöförlüğüne' çok güvenip tabiri cazipse götüme kadar girerse cidden sert fren yapıyorum. Her şeyden önce güvenli sürüş mesafesininden kaynaklı tüm mesuliyet ona ait. zaten ilk panik ve adrenalinle beraber bir sersemlik geliyor arkadakine. Sonra usulce yol isteyip, yolunu alıp gidiyor.

livaneli
18-10-2019, 00:31

Kendi farların ya da gece görüşün bencileyin kötü galiba. :)

BARR
18-10-2019, 07:24
Çıktığım yolun hız limitinde hatta %10 üzeri hakkını kullanarak giderim. o yüzdende pek yol isteyençıkmaz

Ama 'şöförlüğüne' çok güvenip tabiri cazipse götüme kadar girerse cidden sert fren yapıyorum. Her şeyden önce güvenli sürüş mesafesininden kaynaklı tüm mesuliyet ona ait. zaten ilk panik ve adrenalinle beraber bir sersemlik geliyor arkadakine. Sonra usulce yol isteyip, yolunu alıp gidiyor.

Tamam peki sen bunu yaptın adam da mesafe koydu, sonra geçti bir şekilde önüne sen de normal gidiyorsun, kazık frene asıldı sen napıcaksın? Yani bu frene basma saçmalığını neyin hakkı onu anlamıyorum adam dibine giriyorsa en fazla rahatsız olursun? Sen ona kasten ters bir hareket yapıyorsun sonra onun sana yapacağı şeyleri meşru kılıyorsun?

rebelh
18-10-2019, 08:24
Kendi farların ya da gece görüşün bencileyin kötü galiba. :)

çok kötü değil de 20 yaşında benim araba
o yıllardan bu yıllara teknoloji çok gelişti yeni araçların farları haliyle daha iyi

irfanakbas
18-10-2019, 08:36

Genelde bayan sürücüler bu şekilde kullanıyor . Neden bu şekilde yaptıklarına tam olarak anlam veremesemde sanırım bir anda hızlı gittiklerini düşünüp refleks olarak frene dokunuyorlar. Ardına tekrardan hizlaniyorlar çünkü.

volkan_gs
18-10-2019, 08:38
Bence ana problem çok kompleksli olmamız.

Kanun bir hak veriyor, veya kanun nezdinde haklı çıkacağını biliyor diye trafik adabına aykırı hareket edilmiyor olması gerekiyor.

Daha önce verdiğim örnekteki gibi, iki tarafın da sorunsuz geçeceği tek yön bir yolda, bilerek diğerinin üzerine kırmak kompleksten başka bir şey değildir.

Kurallara aykırı olmadığını iddia etmiyorum, ama kanun da haklısın diye göz göre göre neden iki tarafın vaktini harcıyorsun, bu kadar mı boşsun yahu?

Trafik adabı dediğim şey de sonradan kazanılacak bir şey değil maalesef, küçüklükten öğrenilir, kusura bakmasın kimse bilmem kaç yaşından sonra araba görüp de ben söförüm diye gezenlerle trafik kültürü olan insanlar arasındaki farkı bu adap belirliyor.

Park yerinde çizginin içinde kalınca her şeyin hallolduğunu sananlar da aynı mantıkla hareket ediyor mesela, duvar tarafında 1m var adam çizgiye sıfır çekmiş ne varki diyor, e yanaş kardeşim duvara işte kapımız rahat açılsın, çizgiye ikimizde sıfırlarsak nasıl girip çıkalım değil mi? Bunu da mı kitaba yazmak lazım?

Bu sert fren yapma olayı da aynı mantıkla değerlendirilebilir bence, arkadan vurdu diye sen kanunen 'büyük ihtimalle' haklı çıkacaksın tamam da 100+ hızlarda çarpışınca ne olacak sanıyorsunuz Allah aşkına kenara çekip geçmiş olsun mu denecek?

İki taraftan da yaralananlar ölenler, kazaya karışacak başka araçlar vs.

Trafikte çoğu kişi tank kullandığını sanıyor, çarpınca hiçbir şey olmaz veya istediğimi yaparım nasıl olsa camı açılmaz, kapısı açılmaz vs yapmayın ya çok tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz, kaybedecek bir şeyleriniz varsa bu kadar agresif olmayın kendiniz ve sevdikleriniz için.

Ps: Silecek kaldıran kanun bekçisi ruhu emekli tayfa eksileyin lütfen :)

rebeloghy
18-10-2019, 08:49
Allah aşkına ters yöne girmeyi inatla savunmanın, trafik kültürü değil herhangi bir kültür düzeyi ile uzaktan yakından alakası olamaz.

Trafik kültürü, düzene - kurala saygı vs adını ne isterseniz koyabilirsiniz; ortada bir kural var. Sen ters yöne giriyorsan karşıdan gelenin kural bilmeyişi, kuralın düzenin önemini kavramayışına kalmış bir durumdur olayın nasıl sonuçlanacağı.

Kuralın az esnetilmesi çok estenilmesi tartışılır hale geldiyse vay halimize.

Yanlış anlamayın samimi bir merakla soruyorum eğitim düzeyi, memleket nedir ? Ters yönden gelme kardeşim diyen vakit çalmış oluyor ya size göre, merak ettim gerçekten.

Trafik adabı sizin düşündüğünüzden bambaşka bir şey. Ters yöne girmemektir trafik adabı. Girdiysen karşıdan gelenden özür dilemektir mesela. En ufak bir ters hareketi varsa tek kelime etmeden geri gidip yolundan çekilmektir. Yani iki tarafın da vaktinden çalmak diyorsunuz da asıl olay bir tarafın kural ihlali yapıp karşıdan gelene saygısızlığı - düzene saygısızlığı - medeniyet öğretilmemiş olmasıdır. Karşıdan gelenin ne suçu olabilir ?

Bu mantıkla işin kısaysa cadde üstünde 2. sıraya dörtlü yakıp araba park edebilirsin, ne var ki 2 dakikaya geliyorum değil mi ? Uzaklara gidip park yeri arayanlar enayi çünkü.

Aynı şekilde şimdi dersiniz hiç mi ters yön bir yola girmen gerekmedi ? Gerektiyse de dönüp dolaştım, kendi vaktimi kaybettim kimseninkini kaybettirmedim.

volkan_gs
18-10-2019, 09:12
Allah aşkına ters yöne girmeyi inatla savunmanın, trafik kültürü değil herhangi bir kültür düzeyi ile uzaktan yakından alakası olamaz.

Trafik kültürü, düzene - kurala saygı vs adını ne isterseniz koyabilirsiniz; ortada bir kural var. Sen ters yöne giriyorsan karşıdan gelenin kural bilmeyişi, kuralın düzenin önemini kavramayışına kalmış bir durumdur olayın nasıl sonuçlanacağı.

Kuralın az esnetilmesi çok estenilmesi tartışılır hale geldiyse vay halimize.

Yanlış anlamayın samimi bir merakla soruyorum eğitim düzeyi, memleket nedir ? Ters yönden gelme kardeşim diyen vakit çalmış oluyor ya size göre, merak ettim gerçekten.

Trafik adabı sizin düşündüğünüzden bambaşka bir şey. Ters yöne girmemektir trafik adabı. Girdiysen karşıdan gelenden özür dilemektir mesela. En ufak bir ters hareketi varsa tek kelime etmeden geri gidip yolundan çekilmektir. Yani iki tarafın da vaktinden çalmak diyorsunuz da asıl olay bir tarafın kural ihlali yapıp karşıdan gelene saygısızlığı - düzene saygısızlığı - medeniyet öğretilmemiş olmasıdır. Karşıdan gelenin ne suçu olabilir ?

Bu mantıkla işin kısaysa cadde üstünde 2. sıraya dörtlü yakıp araba park edebilirsin, ne var ki 2 dakikaya geliyorum değil mi ? Uzaklara gidip park yeri arayanlar enayi çünkü.

Aynı şekilde şimdi dersiniz hiç mi ters yön bir yola girmen gerekmedi ? Gerektiyse de dönüp dolaştım, kendi vaktimi kaybettim kimseninkini kaybettirmedim.

Neden bu kadar hırs yapıp eksiler falan verdiğini anlamamakla birlikte, kültür düzeyini mesajla anlama becerin olduğuna göre fersah fersah öndesindir eminim benden :) beni merak edip değerli vaktini harcama lütfen.

Ormanci
18-10-2019, 09:32
Bence ana problem çok kompleksli olmamız.

Kanun bir hak veriyor, veya kanun nezdinde haklı çıkacağını biliyor diye trafik adabına aykırı hareket edilmiyor olması gerekiyor.

Daha önce verdiğim örnekteki gibi, iki tarafın da sorunsuz geçeceği tek yön bir yolda, bilerek diğerinin üzerine kırmak kompleksten başka bir şey değildir.

Kurallara aykırı olmadığını iddia etmiyorum, ama kanun da haklısın diye göz göre göre neden iki tarafın vaktini harcıyorsun, bu kadar mı boşsun yahu?

Trafik adabı dediğim şey de sonradan kazanılacak bir şey değil maalesef, küçüklükten öğrenilir, kusura bakmasın kimse bilmem kaç yaşından sonra araba görüp de ben söförüm diye gezenlerle trafik kültürü olan insanlar arasındaki farkı bu adap belirliyor.

Park yerinde çizginin içinde kalınca her şeyin hallolduğunu sananlar da aynı mantıkla hareket ediyor mesela, duvar tarafında 1m var adam çizgiye sıfır çekmiş ne varki diyor, e yanaş kardeşim duvara işte kapımız rahat açılsın, çizgiye ikimizde sıfırlarsak nasıl girip çıkalım değil mi? Bunu da mı kitaba yazmak lazım?

Bu sert fren yapma olayı da aynı mantıkla değerlendirilebilir bence, arkadan vurdu diye sen kanunen 'büyük ihtimalle' haklı çıkacaksın tamam da 100+ hızlarda çarpışınca ne olacak sanıyorsunuz Allah aşkına kenara çekip geçmiş olsun mu denecek?

İki taraftan da yaralananlar ölenler, kazaya karışacak başka araçlar vs.

Trafikte çoğu kişi tank kullandığını sanıyor, çarpınca hiçbir şey olmaz veya istediğimi yaparım nasıl olsa camı açılmaz, kapısı açılmaz vs yapmayın ya çok tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz, kaybedecek bir şeyleriniz varsa bu kadar agresif olmayın kendiniz ve sevdikleriniz için.

Ps: Silecek kaldıran kanun bekçisi ruhu emekli tayfa eksileyin lütfen :)

Hocam trafik adabı diyorsun da, ters yön olayınca çelişiyorsun. Diğer örnekler çok güzel oysa...

Şimdi özellikle bu ters yön olayına kıl biri olduğumdan onun üzerine özellikle gidiyorum. Bu eziklik değil, kompleks değil. Yanlış düşünüyorsun bence, senin fikrin ayrı konu..

Ben ters yöne girmeyeyim diye kulağımı tersten gösterip gidiyorsam, o da gidecek. Biz malız, onlar zeki, 100m fazla dolanmak yerine tersten kaçıp gelecek. O zaman yine başa dönüyoruz, sokaklara tabela vs koymasınlar, herkes kafasına göre takılsın.

Bi sokağa dönüyorum, geliş yönüne bakıyorum haklı olarak, adam tersten gelmiş bana korna çalıyor. Buraya da baksana diye kızıyor bi de, kusura bakma ya diyorum gerçekten tersten gelen sığır olacağını düşünemedim, benim eşekliğim. Kavgaya kalkıyor. Özür dile bas git ne konuşuyosun... Şimdi ben bu adama dalmaz mıyım :) Bu mudur trafik adabı? Ben bu adama ses etmeyeceğim... Peki...

volkan_gs
18-10-2019, 09:36
Hocam trafik adabı diyorsun da, ters yön olayınca çelişiyorsun. Diğer örnekler çok güzel oysa...

Şimdi özellikle bu ters yön olayına kıl biri olduğumdan onun üzerine özellikle gidiyorum. Bu eziklik değil, kompleks değil. Yanlış düşünüyorsun bence, senin fikrin ayrı konu..

Ben ters yöne girmeyeyim diye kulağımı tersten gösterip gidiyorsam, o da gidecek. Biz malız, onlar zeki, 100m fazla dolanmak yerine tersten kaçıp gelecek. O zaman yine başa dönüyoruz, sokaklara tabela vs koymasınlar, herkes kafasına göre takılsın.

Bi sokağa dönüyorum, geliş yönüne bakıyorum haklı olarak, adam tersten gelmiş bana korna çalıyor. Buraya da baksana diye kızıyor bi de, kusura bakma ya diyorum gerçekten tersten gelen sığır olacağını düşünemedim, benim eşekliğim. Kavgaya kalkıyor. Özür dile bas git ne konuşuyosun... Şimdi ben bu adama dalmaz mıyım :) Bu mudur trafik adabı? Ben bu adama ses etmeyeceğim... Peki...

Verdiğin örnekle alakası yok ki benim dediğimin, onu yapan hayvandır zaten, ben diyorum ki, iki taraf da geçebiliyorsa sorunsuz beklemeden yavaşlamadan ne gerek var uğraşmaya?
Yoksa tersten gelene yol ver, ters yönde araç kullanmak normaldir falan dediğim yok benim.
O zaman 150 ile gideninde üstüne kırıp kaza yaptırmak lazım, kurallara uymuyorsa bana bir zorluk çıkarmamasına rağmen üstüne sürerim???

Ormanci
18-10-2019, 09:45
Ya yok anladım ben demek istediğini de, bu da meşru göstermiyor ki durumu demek istiyorum. Yani biri az zararlı, biri zararsız, biri çok zararlı. Buna göre tepki gösterip göstermeyelim... O olmaz ki demek istiyorum. Ha evet ben de uğraşmıyorum basıp geçiyorum ayrı konu ama, olmamalı işte :)

mikelazi
18-10-2019, 09:45
Genelde bayan sürücüler bu şekilde kullanıyor . Neden bu şekilde yaptıklarına tam olarak anlam veremesemde sanırım bir anda hızlı gittiklerini düşünüp refleks olarak frene dokunuyorlar. Ardına tekrardan hizlaniyorlar çünkü.

bay-bayan farketmiyor hepsi yapıyor.

mantıklı bir açıklama bende bulamadım :)))))

rebeloghy
18-10-2019, 09:51
Neden bu kadar hırs yapıp eksiler falan verdiğini anlamamakla birlikte, kültür düzeyini mesajla anlama becerin olduğuna göre fersah fersah öndesindir eminim benden :) beni merak edip değerli vaktini harcama lütfen.

Yazdığım bir mesajı eksileyip trafik adabı ile ilgili ters yöne girerim seni rahatsız ediyorsa sen sorunlusundur dediğin için eksiledim. Bunun neresi hırs yapmaktır anlamamakla beraber ilgilenmiyorum, aynı konuda belirtilmiş bir görüşe cevap yazdım hepsi bu.

Kurala düzene saygılı insanlarla karşılaşmak dileğiyle kal sağlıcakla :)

tayreep_john
18-10-2019, 11:05
yine söylüyorum... ön tamponu roll cage li bi dodge ram olucak bakalım önümde frene basabilcekmi acaba :D

fthdrn
18-10-2019, 11:15
Forum dead race e bağladı iyice

TolgaUs
18-10-2019, 11:34
Tek şeritli yolda b-k varmış gibi tampon yapan sürücülerinde hepsinin ..............

HaKo
18-10-2019, 11:51
bos yolda frene basanlar ve şeridi ortalayıp 50 ile gidenler benim gördüğüm genelde gep ellerinde telefon ya mesaj okuyorlar ya konuşuyorlar. Yasak olmasına zaten yasakta madem beyin kapasiten 2 şeyi aynı anda yapmayı bilmiyor yapma kardeşim.

Drive Fast
18-10-2019, 12:17
Geçen sene ikinci köprü yolunda saat gece 4 falan hızlı gidiyorum hiç bir araba yok solda bir tane sembol selektör attım yok iki kere seri attım çıkar gibi oldu bende baya yaklaştım sonra lavuk sola kırdı sol şeridin yarısını kapattı öyle gidiyor orta şeridin yarısı sol şeridin yarısı şeklinde bende soktum kafamı geçtim en son baktığımda en sağ seri bir geçiş yapmıştı :D

burak1533
18-10-2019, 13:05
antalyada filan bomboş yolda sol şeridi kapatıp tıntın giden amcalara bende uyuz oluyorum ama yapacak bir şey yok. inanın her gün moskova trafiğinde istanbul şoförlerini özlüyorum. kızıyoruz ediyoruz ama yine en seri en pratik insanlar istanbul trafiğinde.

neyse vereceğim sosyal mesaj şu: alttan alın takmayın kafaya. 10 dk geç kalın başınıza bela almayın. kimin ne çıkacağını bilemezsiniz.

antalyanın hız limitlerinden sonraki en büyük problemi bu amcalar, bide sağındaki araçla aynı hızda giderse uğraş bakalım geçmek için

Thracian
19-10-2019, 00:24
Tamam peki sen bunu yaptın adam da mesafe koydu, sonra geçti bir şekilde önüne sen de normal gidiyorsun, kazık frene asıldı sen napıcaksın? Yani bu frene basma saçmalığını neyin hakkı onu anlamıyorum adam dibine giriyorsa en fazla rahatsız olursun? Sen ona kasten ters bir hareket yapıyorsun sonra onun sana yapacağı şeyleri meşru kılıyorsun?

Çarparım, bunu da mı dert edeyim.

Kaskom var, kamera kaydım var. önüme atlarsa yada önüme kırarsa yine suçlu.

Ben normal gidiyorsam zaten gerekli mesafeyi koruyorum yada 'riskli' karakterleri kolluyorum.

Hadi hiç biri olmadı. Gider yaptırırım arabamı.

Zaten bütün mesele 'normal gitmeme' kısmında yoksa takip mesafesinde yol isteyene zaten yol veririm.

Ama kalkıpta 'ben istediğimi yaparım ' diyene pek yol vermem. Gerekirse yolu ve araçları kollar önüme de almam. çok isterse emniyete girer beni geçer.

Octane
19-10-2019, 02:33
Bugün durduk yere hayvanlık yapıp üstüne özür dileyeceğine küfredip ben araçtan inince kaçmaya başlayan, armada'dan gordion'a kadar selektör korna kovaladığım ama durmayan siyah audi a6 ile ille bir yerde denk geleceğim. Plakası hafızamda. O gün de bir öküzlük yapar zaten, onla bir bugünkü carisini de kapatırım.

MK8800
19-10-2019, 13:09
Millet ne cigaralar içiyor ya

rain man
19-10-2019, 15:16
Ben cruise controlu kullanamıyorum mesela. Bu kaçla gideceğini kestiremeyen canı isteyince aniden yavaşlayan tayfa yüzünden. O salağı da geçeyim bu özürlüden de kurtulayım derken yine sabit gidemeyip yolu stresle bitirmiş oluyorum.

Sonra yakıt tüketimini soranlara dizel araçla nasıl 7 8 lt yaktığımı anlatmaya çalışıyorum.

fthdrn
19-10-2019, 15:20
Ben cruise controlu kullanamıyorum mesela. Bu kaçla gideceğini kestiremeyen canı isteyince aniden yavaşlayan tayfa yüzünden. O salağı da geçeyim bu özürlüden de kurtulayım derken yine sabit gidemeyip yolu stresle bitirmiş oluyorum.

Sonra yakıt tüketimini soranlara dizel araçla nasıl 7 8 lt yaktığımı anlatmaya çalışıyorum.

Ne kadar reynmen bir erkek

kunteper
19-10-2019, 17:17

Ben cruise controlu atiyorum trafik 100 ile aliyorsa, 95e alip kullaniyorum. Yoksa dediginiz problem oluyor, bi sure sonra yanyana, tampon tampona geliyorsunuz bosuna stres, o yuzden dusuk km de tutmakta buldum cozumu

Grimlord
19-10-2019, 18:29

Ben hep 50 kmlik cruise kullanıyorum, ondan sıkıntı yok

ciroz31
19-10-2019, 22:02
istanbulda şöför var mı ?adam en son kasa mondeo sürüyor düz yolda 170 180 viraja gelince hoop 90 a düşüyor çogu kişi düz yol şöförü

Gkn55
19-10-2019, 22:30
adam viraj yapıp arkayı kaçırsa, kontra verip toparlasa sonra 5 bin lira cezası var. ondan yavaşlıyodur. yoksa istanbulda herkes 170-180 gidiyo.

McKrop
19-10-2019, 23:13
Ben biliyorum nedenini, bu insan türleri diyorki; hız sınırı 90km/h ve ben yolun sol şeridinden gitmek istiyorum. Hatta bunla yetinmeyip kendisi en fazla 90la gittiği gibi herkesin de 90la gitmesi gerektiğini düşünüyor. Kendi hızından daha fazla gidenleri de aklı sıra yavaşlatıp düzene sokmaya çalışıyor. Yani diyor ki ben hız sınırı süratinde istediğim şeritten giderim, sende git.

Bu türdeki insanla dakikalarca konuştum. Anlamaya, algılamaya çalıştım. Çözemedim.
Kendi mantıklarına yatmayan tek cümle şu oluyor: ya ben hız sınırına uymamayı ve ya radar cezası almayı göze almış kadar acil bir durumum, acelem varsa?

Yurt dışında yolun sağ şeridi ne kadar boşsa o kadar sağdan gidiliyor

300E
20-10-2019, 03:00
Maşallah yine herkes polat alemdar olmuş

BAT9
20-10-2019, 09:50
Maşallah yine herkes polat alemdar olmuş

Polat'ta trafike kuralsız gidenlerden :D

https://www.youtube.com/watch?v=gWXZPzeUl0c

Bizim trafiğin sorunu herkesin kendi kuralı var asla trafik kuralı yok. Empati yok, saygı yok, yok babam yoook...
Çoğu kişi trafikte şansa araba kullanıyor çoğu dikkatli ve iyi sürücü diğerlerinin hatasını telafi ediyor.

Geçen arkadaşımla bir arabaya denk geldik adam sağ ayna kapalı gidiyor. Tam 5 dakika boyunca arkasından gittik ne zaman farkedecek diye ışıklarda durunca karı kız kesmek için sağa bakınca farketti.:)

Octane
20-10-2019, 10:54
adam viraj yapıp arkayı kaçırsa, kontra verip toparlasa sonra 5 bin lira cezası var. ondan yavaşlıyodur. yoksa istanbulda herkes 170-180 gidiyo.

Valla ben hiç görmedim. İstanbulda millette şu var: Ben zaten çok hızlı gidiyorum, kimse beni geçemez, o yüzden aynama bakmayayım. Aklınca sağlı sollu gidiyor 150 160 170le. Sen arkada biçare oluyorsun çünkü bakmıyor, geçeceksin hop önüne atlıyor. Ben 220 230 gidiyorum s*tr git işte çekil de geçek.

Vtec_2
20-10-2019, 11:36
Istanbul icin en ideali 300 ~ 350 hp araliginda arac sahibi olmak. 90 hp araci olanda soldan gidiyorum kesme benim hizimi mantigiyla gidiyor 200 hp side. Etliye sutluye karismadan yanindan uzayip gideceksin :D

Onurkk06
20-10-2019, 12:15
Istanbul icin en ideali 300 ~ 350 hp araliginda arac sahibi olmak. 90 hp araci olanda soldan gidiyorum kesme benim hizimi mantigiyla gidiyor 200 hp side. Etliye sutluye karismadan yanindan uzayip gideceksin :D

Walla İstanbul için en mantıklı araç şu an en az yakan araç 350 Hp araç alıp tüm gün dur kalk yapmak hiç mantıklı değil :)

EOZDAG
20-10-2019, 20:37

Frene asılırken direksiyonu sıkı tutun, sonra arkadan gelen aracın duramamasının sonucu öndeki aracın bariyerlere girmesi oluyor. Bariyere giren siz olduktan sonra haklının haksızın falan çokta bir önemi kalmıyor, iki tarafında tadı kaçıyor.

spree1903
20-10-2019, 21:35
artık araç sayısı fazlalaştı.deneyimsiz sürücüler daha fazla,onun için usta şoför sinirlerine hakim olan kişidir,10 sene önce bu konuya farklı şeyler yazardım ama şimdi bir kız çocuğa sahibim kontağı çalıştırırken bütün ön yargılarımdan uzak duruyorum,iyi akşamlar

gökberk
20-10-2019, 22:27
Bu fren yapanların araçlarında sanırım cage var. Başka bir açıklaması olamaz.

BARR
21-10-2019, 07:01
Çarparım, bunu da mı dert edeyim.

Kaskom var, kamera kaydım var. önüme atlarsa yada önüme kırarsa yine suçlu.

Ben normal gidiyorsam zaten gerekli mesafeyi koruyorum yada 'riskli' karakterleri kolluyorum.

Hadi hiç biri olmadı. Gider yaptırırım arabamı.

Zaten bütün mesele 'normal gitmeme' kısmında yoksa takip mesafesinde yol isteyene zaten yol veririm.

Ama kalkıpta 'ben istediğimi yaparım ' diyene pek yol vermem. Gerekirse yolu ve araçları kollar önüme de almam. çok isterse emniyete girer beni geçer.

İnşallah benim mantığımda ters birine denk gelmezsiniz yolda, kamera filan kurtarmaz sizi o zaman :)

Erdem K.
21-10-2019, 08:35
İnşallah benim mantığımda ters birine denk gelmezsiniz yolda, kamera filan kurtarmaz sizi o zaman :)

heytttt be haşin irkek :D

ben senin dişine göreyim, al 2 ye bekle geliyorum selektör atarak ...

BARR
21-10-2019, 08:39
Evladım, okuduğunu mu anlamıyorsun sabah sabah. Ben atar gider yapmıyorum, benim mantığımla düşünen ters biri dedim. Ben ters adamım demedim.

rebelh
21-10-2019, 08:48
çok enteresan bir şekilde dün başıma geldi
2 tane dayı beyaz bi golfün içinde selektör atınca fren yaptılar önleri ve sağları boş
hiç frenlemeden sağlarından geçtim önlerine girdim 80le gidiolardı 60a kadar düşürdüm hızlarını susup sağa geçtiler sonra
bekledim belki salça olurlar diye ama dayılar bizim forumdaki arkadaşlar kadar erkek değillermiş

normalde belki kıllık yapmazdım da arabada tektim bebe falan yoktu bide forumda konusu olunca sıcağı sıcağına yazılanlardan etkilendim demekki :)

Erdem K.
21-10-2019, 08:48
Evladım, okuduğunu mu anlamıyorsun sabah sabah. Ben atar gider yapmıyorum, benim mantığımla düşünen ters biri dedim. Ben ters adamım demedim.

senin mantığına şamandıra atarım şekerim
korkma al 2ye gel, acımıcak
selektör manyağı yapıcam seni hghghghg :)

BARR
21-10-2019, 09:01
Yapmazsan adam değilsin, beyaz torbacı rocconla.

BARR
21-10-2019, 09:33
çok enteresan bir şekilde dün başıma geldi
2 tane dayı beyaz bi golfün içinde selektör atınca fren yaptılar önleri ve sağları boş
hiç frenlemeden sağlarından geçtim önlerine girdim 80le gidiolardı 60a kadar düşürdüm hızlarını susup sağa geçtiler sonra
bekledim belki salça olurlar diye ama dayılar bizim forumdaki arkadaşlar kadar erkek değillermiş

normalde belki kıllık yapmazdım da arabada tektim bebe falan yoktu bide forumda konusu olunca sıcağı sıcağına yazılanlardan etkilendim demekki :)

Mantığı yok bu işin ya tamamen psikolojik problem.

rebelh
21-10-2019, 09:35
Mantığı yok bu işin ya tamamen psikolojik problem.

hani şeridinden giderken sağdan emniyetten zorla burnunu sokmaya çalışan dolmuşçuya falan yol vermezsin bunu anlarım ama sen ztn işgal edemeyeceğin bir şeritte arkadan gelenlere kıllık olarak yol vermiyorsun
ve bunu haklı görüyorsun çok acayip bir psikoloji

mikelazi
21-10-2019, 10:05

ahhaa aynı ben

yakıt tüketimi hariç.

_opeth
21-10-2019, 10:56
bu sabah yaşadım, açıbademden çıktım e5'e orta şeritte araba var 80 ile gidilmesi gereken yerde 100le gidiyorum en sol şeritteyim araba solluyorum arkamdan ekmek parasıcı minibüs geldi selektör attı.

Şimdi ben mi haklııyım o mu?

Ufuk
21-10-2019, 11:41

İstanbul için en ideal taşıt ektedir.
https://www.mi.com/global/mi-electric-scooter-pro

Vergi yok, eds yok radar yok sigara içtin diye ceza yok, park yeri yok, benzin yok, bakım yok. Third wave kahvecilerde dışarda prizlerde otur bedavaya şarj et kahveni içerken, millet sabahtan akşama laptop takıyor zaten. Baktın işine gelmedi katla bin otobüse metroya metrobüse.

rebelh
21-10-2019, 11:45
bu sabah yaşadım, açıbademden çıktım e5'e orta şeritte araba var 80 ile gidilmesi gereken yerde 100le gidiyorum en sol şeritteyim araba solluyorum arkamdan ekmek parasıcı minibüs geldi selektör attı.

Şimdi ben mi haklııyım o mu?

Selektör atınca kıllığına frene bastınız mı?
arabayı geçince yol verip geçtikten sonra kıllık yaptı mı?

anlattığınız mevzuda haklı/haksızlık bir durum yok adam yol istemiş

fthdrn
21-10-2019, 12:33
İstanbul Bakırkoy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi (https://bakirkoyruhsinireah.saglik.gov.tr)

Vtec_2
21-10-2019, 12:49

Vergi yok, eds yok radar yok sigara içtin diye ceza yok, park yeri yok, benzin yok, bakım yok. Third wave kahvecilerde dışarda prizlerde otur bedavaya şarj et kahveni içerken, millet sabahtan akşama laptop takıyor zaten. Baktın işine gelmedi katla bin otobüse metroya metrobüse.

Anadolu Avrupa yakasi arasi gunde 200 km yol yapanlar icin en ideali :D

TLH
21-10-2019, 12:55
Polat'ta trafike kuralsız gidenlerden :D

https://www.youtube.com/watch?v=gWXZPzeUl0c

Bizim trafiğin sorunu herkesin kendi kuralı var asla trafik kuralı yok. Empati yok, saygı yok, yok babam yoook...
Çoğu kişi trafikte şansa araba kullanıyor çoğu dikkatli ve iyi sürücü diğerlerinin hatasını telafi ediyor.

Geçen arkadaşımla bir arabaya denk geldik adam sağ ayna kapalı gidiyor. Tam 5 dakika boyunca arkasından gittik ne zaman farkedecek diye ışıklarda durunca karı kız kesmek için sağa bakınca farketti.:)

Zuhahaha önü boşken sağ şeritteki arabanın sağından geçmesi ayrı bi olay :D

_opeth
21-10-2019, 16:32
Selektör atınca kıllığına frene bastınız mı?
arabayı geçince yol verip geçtikten sonra kıllık yaptı mı?

anlattığınız mevzuda haklı/haksızlık bir durum yok adam yol istemiş

yoo hiç bir şey yapmadım ilerde sağımdan geçti. yapmam gereken bişey mi vardı bilmiyorum. sonuçta ben illegal bir hızda gidiyorum o benden daha illegal bir hızda beni geçmek için selektör attı.

rain man
21-10-2019, 18:43
ahhaa aynı ben

yakıt tüketimi hariç.

Senin tüketim daha iyidir tabi :D

Ben arkama birisi takılınca rahatsız olup yol veriyorum azıcık yaklaşınca. Ya acelesi varsa ya sorunluysa ya acemiyse ya freni ya lastiği ya da dikkati yoksa diyerek çıkıyorum ilk fırsatta kenara. Tam tersini yapmak eziklikten başka bişey değil.

Aktaş61
22-10-2019, 08:15
en kötüsüde kararsız olanlar. adama 200 metreden sellektör atıyorum sağı boş geçmeye tenezzül etmiyor, sağında geçiyim gidiyim diyorum adam sağa kaymaya başlıyor kamyonun altına sokacaktı beni nerdeyse acı bi frenle yavaşlayamasaydım. sonra bi bakıyorum dayı elinde telefon keyfi yerinde takılıyor.

birde şu tiplere uyuz oluyorum, sinyal verince yol önceliğini kendisinin olduğunu düşünenler. adam sinyal veriyor arkadan arabamı geliyor ne geliyor bakmaksızın atıyor sola kendini, sonra tepki gösterince sinyal verdim görmüyomusun diye konuşuyor bide. biraz mantık be kardeşim biraz o kafanın içindeki beyin denilen organı kullan.

Anıl E.
22-10-2019, 08:17
Bu konunun bu kadar uzayacağını baran'da tahmin etmiyordu bence :D

rebelh
22-10-2019, 08:23
yoo hiç bir şey yapmadım ilerde sağımdan geçti. yapmam gereken bişey mi vardı bilmiyorum. sonuçta ben illegal bir hızda gidiyorum o benden daha illegal bir hızda beni geçmek için selektör attı.

e tamam hocam müsait olduğunuzda yol verin gitsin
illegal daha illegal diye bir şey yok :)
hızlı gelene yol verin sonra siz yine yolunuza devam edin

Erdem K.
22-10-2019, 08:50

Baran Bey neyi tahmin ediyordu ki bunu da etsin
anca selektör atar mazotlu düldülü ile

delikanlı adam alır 2ye bekler selektörü yiyince gaza oturur ama Baran Bey'de nerde o yürek ...

BARR
22-10-2019, 08:51

İçimizdeki frene basan İrlandalıları görmüş oluyoruz dur hele.

blumenberg
22-10-2019, 09:38
ben yol vermeyenin yanından silme geçiyorum genelde anlasın diye, sonra arkadan sellektörler kornalar, hemen sağ şeride geçmeye çalışmalar, baştan yapsana şunu işte, yol vermeyi başka birşey vermeye benzetiyorlar galiba, medeniyet saygı sıfır gerçekten

corvette'le isem de hem silme hem de tam geçerken patlatıyorum, camlar açıksa vay haline

GokhanK.
22-10-2019, 10:47

bununla 45 km gitsen indiğinde tan sagturk gibi olursun herhalde :)

Shirb13
22-10-2019, 11:20
Bu mevzuyu ben alamanya da hız sınırı olmayan yolda 335 d denerken ilk defa yaşadım. Sol şeritte adam rahat 200 le gidiyordu bende 240 250 geliyordum 1 sellektör 2 sellektör derken adam frene asıldı, tabi bende.

bu kötü anıma rağmen, önüm dolu olduğu halde gelip arkamdan ISRARLA sellektör yaptıklarında bende frene basıyorum. E be kardeşim zaten gidecek yol yok.

sahnnn
24-10-2019, 09:42
bundan birkaç ay önce normal şeridimden gidiyorum trafik de akmıyo önüm dolu sola da dönüş var. Bi clio geldi sola döner gibi yapıp çat önüme kırdı bende refleksle fren korna yaptım adam sağıma geçti ki adamın yanında 4-5 yaşlarında bi kız çocuğu bide eşi var küfür kıyamet gitti. İleride de soldan geri dönüş var ben kırmızı ışıkta durdum adam geri dönüş yoluna girip arabamın önünde durdu aşşağı indi elinde devasa bi satır benim arabaya doğru koşuyor.Yanımda sivil bi arkadaş vardı indi bizim arabadan çekti silahı yat yere dedi,az önce erkeklenen adam oldu bi an da hanımkız.

rebelh
24-10-2019, 09:46
bundan birkaç ay önce normal şeridimden gidiyorum trafik de akmıyo önüm dolu sola da dönüş var. Bi clio geldi sola döner gibi yapıp çat önüme kırdı bende refleksle fren korna yaptım adam sağıma geçti ki adamın yanında 4-5 yaşlarında bi kız çocuğu bide eşi var küfür kıyamet gitti. İleride de soldan geri dönüş var ben kırmızı ışıkta durdum adam geri dönüş yoluna girip arabamın önünde durdu aşşağı indi elinde devasa bi satır benim arabaya doğru koşuyor.Yanımda sivil bi arkadaş vardı indi bizim arabadan çekti silahı yat yere dedi,az önce erkeklenen adam oldu bi an da hanımkız.

millet gerizekalı
doğal seleksiyon görevini tam olarak yerine getiremmeiş gibi duruyor
ilk çağlarda yaşasaydık da aslanlara kaplanlara yem olsalardı keşke

BARR
24-10-2019, 09:49

Şimdi buna ne yapmak lazım...

sahnnn
24-10-2019, 10:11

Mesele buna ne yapmak lazımdan ziyade, o anda yanımda biri olmasa ve satırı vursa sonucu ne olurdu aslında.

DOHC
24-10-2019, 10:14

Silahı çektiysen bacağından falan vuracaksın.

MK8800
24-10-2019, 10:23

Koruma şubeden arkadaşlar passattan iniyor ve dünya 1 dakikalığına güzelleşiyor

rain man
24-10-2019, 14:16
İstanbul Bakırkoy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi (https://bakirkoyruhsinireah.saglik.gov.tr)

Kardeş infazımız yanmasın diye mi bu önerin ?

fthdrn
24-10-2019, 14:48
Kardeş infazımız yanmasın diye mi bu önerin ?

Sen eskiye dönersen millet deliye döner

Onurkk06
24-10-2019, 15:08

Keşke polisi de çağırsaydınız o satırı münasip yerine sokturtabilirdiniz

Ormanci
24-10-2019, 15:41
Bostancı Lunapark'ın önünde bi ışıklar var ve sağa dönüş için sarı ışık yanıp sönüyor. Bunu yapalı birkaç ay oldu, faydası da oldu, en azından sağa dönüp gitmek isteyen çoğunluk için birikme olmuyor.

Tabi sağ şeridi boşaltmak için solda bekleyenleri enayi yerine koyup, veya iyi niyetli düşünürsek, bu durumu fark etmeyenler sağ şeride hemen atlıyor ve orayı da dolduruyorlar genelde.

Arkadan korna gelince anlayıp sola yanaşıp yol vermeye çalışıyorlar.

Yürüyerek oradan geçiyorum, adamın biri durmuş sağ şeritte, arkadaki adam da "dıt, dıtdıt" diye kibarca "az ileri git de sağa döneyim" diyor. Direksiyondaki mal, adamın ne yapacağını anlamış olmasına rağmen elleri kolları açtı, ee naaaapaayım bekleeeee modunda söyleniyor.

Tam yanındaydım ben de, eğildim, yol ver işte adama, ışık yanıyo bu tarafa görmüyo musun, az şöle sola al işte amg diye bağırdım. Baktım tırıs tırıs alıyor.

Dana çok... Ne yapacaksınız... İlla böyle dürtmek gerekiyor ama. Bulaşmasak da bi yere kadar. Yayayken bile fitil ediyor adamlar yahu. Dışarıdan bile mallıkları görünüyor adamların.

Bir da asıl salaklar var, nadir de olsa oluyor, adam ışığa bakıyor, sağa dönüş için sarı yanıp sönüyor, onu anlamıyor, sağa sinyal vermiş bekliyor. Korna çalıyorsun, ne var diyor aynadan. Ebeninki var birader... Gel de indirip kaputa yatırma :D