PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezası hakkında

framoch
11-11-2019, 15:01
merhabalar
konuyu kısa ve net şekilde anlatıyorum

şirket aracıyla çevirmeye girerek ceza yedim
cezayı ehliyetime yazdılar
şu an bayi devir olacağı için şirket aracın cezasının ödenmesini istiyormuş
bayi sahibinin bana söylediğine göre cezayı ödemem gerekiyormuş ya da alacağım kesilip
cezanın ödenmesi gerekiyormuş
şirkete cezayla ilgili makbuz gitmiş
ama ceza benim şahsıma ait? vergi dairesinde ve e-devlette ceza benim üstümde gözüküyor
sadece plaka şirket aracına ait.
o da plakaya yazılan ceza değil tamamen şahsıma yazılmış bir ceza

şimdi ben ne yol izlemeliyim? bu tarz durumda şirketlik durum nedir?
ister öderim ister ödemem, doğru olan bu değil mi?
yardımlarınızı bekliyorum..

Yigit-Y
11-11-2019, 15:21
Cezayı ödemeniz gerekiyor.

framoch
11-11-2019, 15:36
Cezayı ödemeniz gerekiyor.

Ödemezsem ne olur? sonuçta ceza şahsıma ve ehliyetime yazıldı. Ben ödeme taraftarı değilim.

srdralc
11-11-2019, 15:49
Ödemezsem ne olur? sonuçta ceza şahsıma ve ehliyetime yazıldı. Ben ödeme taraftarı değilim.

Sizin ehliyetinize yazılabilir ama aracın üstünde BORÇ olarak gözükür.
Siz E-Devletten sürücü belgesine yazılan cezalardan bakıyorsunuz, ama şirketinde borç hanesinde gözüküyor o bor.

CloudGrey
11-11-2019, 16:24
acılın, filoda çalışıyorum işim trafik cezaları...

cezayı kesip elinize verdilerse (en önemli nokta bura) araç sahibi olan şirkete ceza gitmez.
(alkollü yakalanma ayrı, alkolden yakalanırsa hem size hem ruhsat sahibine ceza kesilir)

ehliyete yazılan ceza PLAKA üzerinde gözükmez.

ehliyete yazılan ceza şahsi borç , plakaya yazılan ceza arabanın borcudur.

kendi e-devletinize girip ;

Emniyet Genel Müdürlüğü
Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama kısmında görüyorsanız cezayı , ceza sizindir sıkıntı yoktur.

framoch
11-11-2019, 17:52
acılın, filoda çalışıyorum işim trafik cezaları...

cezayı kesip elinize verdilerse (en önemli nokta bura) araç sahibi olan şirkete ceza gitmez.
(alkollü yakalanma ayrı, alkolden yakalanırsa hem size hem ruhsat sahibine ceza kesilir)

ehliyete yazılan ceza PLAKA üzerinde gözükmez.

ehliyete yazılan ceza şahsi borç , plakaya yazılan ceza arabanın borcudur.

kendi e-devletinize girip ;

Emniyet Genel Müdürlüğü
Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama kısmında görüyorsanız cezayı , ceza sizindir sıkıntı yoktur.

Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama kısmında görüyorum cezayı,
cezayı kesip elime verdiler.
size şöyle bir ekran görüntüsü bırakayım ceza ile ilgili

http://i.hizliresim.com/EOdQPg.png

bir üst yorumda araba borçlu gözükür yazmıştı srdralc hocam.. öyle bir şey var mı acaba?

TLH
11-11-2019, 18:02

bir üst yorumda araba borçlu gözükür yazmıştı srdralc hocam.. öyle bir şey var mı acaba?

Ehliyete yazılan ceza araç üstünde gözükmez. Bu arada tekrar hoşgeldin, uzun zamandır gözlerimiz konularını aramıştı...

akucukdogan
11-11-2019, 18:19
merhabalar
konuyu kısa ve net şekilde anlatıyorum

şirket aracıyla çevirmeye girerek ceza yedim
cezayı ehliyetime yazdılar
şu an bayi devir olacağı için şirket aracın cezasının ödenmesini istiyormuş
bayi sahibinin bana söylediğine göre cezayı ödemem gerekiyormuş ya da alacağım kesilip
cezanın ödenmesi gerekiyormuş
şirkete cezayla ilgili makbuz gitmiş
ama ceza benim şahsıma ait? vergi dairesinde ve e-devlette ceza benim üstümde gözüküyor
sadece plaka şirket aracına ait.
o da plakaya yazılan ceza değil tamamen şahsıma yazılmış bir ceza

şimdi ben ne yol izlemeliyim? bu tarz durumda şirketlik durum nedir?
ister öderim ister ödemem, doğru olan bu değil mi?
yardımlarınızı bekliyorum..

Cezayı şöyle düşün... X araba kullanırken senin yediğin ceza. Yani arabanın şirket vs vs olması bişey değiştirmiyor. Ödemeden araba satılamaz.

Cezayı neden yazdılar?

G.U.Z.
11-11-2019, 18:52
Cezayı şöyle düşün... X araba kullanırken senin yediğin ceza. Yani arabanın şirket vs vs olması bişey değiştirmiyor. Ödemeden araba satılamaz.

Cezayı neden yazdılar?

Hız sınırını 50%den fazla aşmak, arkadaşın geçmişini bilenler şaşırmamıştır

yıldırımbyzt
11-11-2019, 19:25
kartal köprüden içmeler köprüye flash vs şirket aracı mı yoksa

CloudGrey
11-11-2019, 19:32
arabanın ruhsatı tüzel kişiliğe ait ise (şirket) araba ve şahış ayrı işlem görür.

senin ehliyetine yazılan ceza kulladığın şirket adına ruhsatı olan arabanın satılmasını alınmasını muayenesini bağlamaz.

AhmetKadir
11-11-2019, 20:01

Sorunun cevabı senin mesajinin icinde aslinda:

redbull35
11-11-2019, 21:17
Radar cezasını şahsınıza nasıl kesecekler. Araçın plakası yazılmak zorunda tabikide

M_PROJECT
11-11-2019, 22:05
Birdenbire oldu hiç bilmediğim şekilde, bundan sonra benden bile yaşça büyük olan arabayı bu kadar hor kullanmayacağım. 2500 geçmek yok. Sakin ve sessiz, basılacak araba vardır ama bu araba bu kadar basılacak bir araba değil, yüksek hızda kaza yaptığım zaman içinden asla çıkamam, sadece bu değil. Gaza getiren bile olsa yolda, basmayacağım. İlerde kendi arabamı alırsam, olsun her şey..

Ek olarak dalgaya yönelik mesajlarınızı dikkate almıyorum, hakaretleriniz ile ancak kendinizi küçük düşürürsünüz.

En son yeminler ediyodun artik basmayacagim diye ?

framoch
11-11-2019, 22:42

Cezayı neden yazdılar?

Araç şahıs şirketinin üzerinde. Şimdi bu ceza şahsıma yazıldı, ehliyetime yani.. Ben bunu ödemeden bu aracın sahibi aracı satamaz mi?

framoch
11-11-2019, 22:43
Sorunun cevabı senin mesajinin icinde aslinda:

Peki ben bunu ödemeden, araç sahibi aracın satışını verebiliyor mu? Bazı mesajlarda verebilir bazılarında verilmez diyorlar. Kafam karıştı.

framoch
11-11-2019, 22:44
En son yeminler ediyodun artik basmayacagim diye ?

Oldu bir hata diyelim :D

Birkan61
12-11-2019, 07:41
Bende eski şirket aracım ile radar cezası yedim, makbuzu elden aldım

Eski kullandığım araç satışa çıkarıldı ve satıldı.. Arabayı arkadaşın eşine aldık hatta :D

Eline makbuzu aldığında araç satışı ile bi alakası kalmıyor mevzunun. Ha plakayı yazınca çıkar gözükür ama satışa engel bir durum değil.

Birkan61
12-11-2019, 07:42
(Edit olmadığı için özür)

Bahsettiğim elden aldığım cezayı halen daha ödemedim. 2017 yılına ait bir ceza

TarikS
12-11-2019, 07:56
ben de 2014'te şirket aracıyla radar yedim, durdurulup ehliyetime yazıldı ceza, takribi 2017'de araba intercity'e geri dönmüş ve satılmıştır. benim ehliyette sorgulayınca çıkıyordu ceza, 2018 sonunda mı ne yapılandırma falan fişman ordan ödedim anca. bana kalsa ödemezdim de işte babam dedi illa öde kalmasın falan.

ruhsat seri numaraya bak bi sonra tüvtürk'ten muayene randevusu almayı dene bakalım orada engel bir durum varmı yok mu yazar :)

CloudGrey
12-11-2019, 07:57
Araç şahıs şirketinin üzerinde. Şimdi bu ceza şahsıma yazıldı, ehliyetime yani.. Ben bunu ödemeden bu aracın sahibi aracı satamaz mi?

birader okuman yokmu sabah sabah cinlendirme beni ;

arabanın ruhsatı tüzel kişiliğe ait ise (şirket) araba ve şahış ayrı işlem görür.

senin ehliyetine yazılan ceza kulladığın şirket adına ruhsatı olan arabanın satılmasını alınmasını muayenesini bağlamaz.