PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hsbc genel müdürlük tanıdığı olan var mıdır? ipotek konusu

srknzfr
16-12-2019, 13:40
selamlar,

ailem evi sattı fakat daha önceden HSBC bank üzerinden yapılmış olan bir ipotek sebebi ile borcu ödenmiş olmasına rağmen satış yapılamıyor. hsbc sistemden ipoteki uzun bir sürecin ardından kaldırabiliyormuş fakat alıcının vazgeçme ihtimali sebebi ile ipotek kaldırma sürecini hızlandırmak istiyoruz. normal şartlarda farklı bankalar oldukça hızlı bir şekilde ipotek kaldırabiliyorlar.

konuyla ilgili yardımcı olabilecek birisi veya genel müdürlükte tanıdığı olan var mıdır?

teşekkürler.

KÖROĞLU
16-12-2019, 14:16
bi fek yazısı gönderecekler tapu dairesine, Ben 2 hafta önce konut kredimi kapattım, yazıyı banka online gönderdi 2. gün rehin kalktı tapudaki.

Zorlayın biraz derim.

kukuleta
16-12-2019, 15:13
Hsbc de süreç farklı nedenlerle uzayabilir. istersen tüm olasılıkları gecikme nedenlerini v.s. sıralayabilirim. Ama sizin talep yapmanız ve herşeyin en hızlı sorunsuz ilerlemesi durumunda 4-5 gün içinde tapuya yazı ulaşmış olur

kukuleta
16-12-2019, 15:15
bi fek yazısı gönderecekler tapu dairesine, Ben 2 hafta önce konut kredimi kapattım, yazıyı banka online gönderdi 2. gün rehin kalktı tapudaki.

Zorlayın biraz derim.

Hsbc online gönderim yapamıyor. Büyükbaşlardan bir tanıdık çıkartılırsa ve evraklar sistemde yüklüyse 2 günde postaya verilebilir.

KÖROĞLU
16-12-2019, 15:26
Hsbc online gönderim yapamıyor. Büyükbaşlardan bir tanıdık çıkartılırsa ve evraklar sistemde yüklüyse 2 günde postaya verilebilir.

Bu çağda hala bunları yapan bir banka olması gerçekten enteresan, arkadaşa yazık olmuş. Bankadan yazıyı alıp elden götüremiyor mu tapuya ?

kukuleta
16-12-2019, 15:39
Bu çağda hala bunları yapan bir banka olması gerçekten enteresan, arkadaşa yazık olmuş. Bankadan yazıyı alıp elden götüremiyor mu tapuya ?

Ülkemizde halen atm den hesabına kartsız para yatırma yapamadığın bankalar var bu neki :)

Tapu müdürlükleri elden yazı kabul etmiyor postaya vermek zorundalar. Şube talep açacak, gm hazırlayacak. şubeye kuryeleyecek. şube postaneye götürecek. tabi bu basit anlatımı, sürecin uzayabilmesi için çok fazla sebep var uzamadan halledilebilmesi büyük bir şans. örneğin müdürün o gün şube dışında olması bile gecikme nedeni ( müşteride olur, hasta olur toplantıda olur ) o onaylamadan talep gm ye iletilemiyor.

KÖROĞLU
16-12-2019, 16:21
Ülkemizde halen atm den hesabına kartsız para yatırma yapamadığın bankalar var bu neki :)

Tapu müdürlükleri elden yazı kabul etmiyor postaya vermek zorundalar. Şube talep açacak, gm hazırlayacak. şubeye kuryeleyecek. şube postaneye götürecek. tabi bu basit anlatımı, sürecin uzayabilmesi için çok fazla sebep var uzamadan halledilebilmesi büyük bir şans. örneğin müdürün o gün şube dışında olması bile gecikme nedeni ( müşteride olur, hasta olur toplantıda olur ) o onaylamadan talep gm ye iletilemiyor.

Üzücü gerçekten,bu adam bu sebepten satamazsa evi mesela yazık değil mi ? Belki çok iyi fiyata sattı kim bilir.

Ama bu işleri zamanında takip etmek de önemli. Tapu işleri öncesi bakılmış olsa belki bir faydası olabilrdi.

srknzfr
17-12-2019, 07:55
bilgi ve tecrübe paylaşan herkese teşekkür ederim :) bir şekilde çözeceğiz inş

Equinox
17-12-2019, 09:29
Aynı durum benim de başımda, alıcı durumundayım ben, her şey hazır kredi tamam ama ipotek varmış bitmiş borçtan dolayı. Dün haberim oldu, bu hafta içinde çözmeyi umuyorum. Banka borç bittiği zaman üstüne düşeni yapıyor ancak çoğu durumda sıkıntı tapu dairesinden kaynaklanıyor. Kolay gelsin şimdiden.

|KaAn|
17-12-2019, 10:37
şikayetvar. com ...
Buraya kayıt açın, daha sonra ilgili kurumun sitesinde talep,değerleme tarzı bildirimde bulunabileceğiniz bir alan mutlaka vardır.

Ekim ayında motosikletimle yapmış olduğum kazada karşı tarafın kaçması nedeniyle anadolu sigorta bende olmayan mahkeme kararı gibi belgeler istedi. anadolu sigortanın bir irtibat numarası yok ve sitesinde not düşemeyeceğiniz sadece belge ekleyebileceğiniz bir yapı var.
3 hafta boyunca belge eksikliği nedeniyle ödeme alamadım, ancak ne zaman şikayetvar. com'a bildirim yapıp bunun ekran görüntüsünü belge olarak gönderdim.. 2 gün içinde ödeme yapıldı.

Burası Türkiye, başkalarından çok şey beklememek lazım. Siz didinceksiniz,siz uğraşacaksınızki olsun.

ozan gülle
17-12-2019, 11:28
Hsbc online çalışmıyor bildiğim kadarıyla ancak söyle oluyor bankadan ricada bulunup bir memurla birlikte götürürseniz tapu müdürlüğü yazıyı alıyor ben geçen gün halk bankasıda online çalışmadığı için rica minnet o şekilde elden banka memuruyla birlikte götürüp kaldırdım