PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 7 Plus Garip ekran sorunu

razzmatazz
31-01-2020, 10:00
Cihazın ekranına dokunduğum yerlerde ekranda koyu renk izler çıkıyor bunun sebebini bilen varmı video ekliyorum bu arada cihazın ekran camı çatladığı için değişti lcd panel kesinlikle orijinal

https://www.youtube.com/watch?v=mz-fGfRmcMI&feature=youtu.be

TLH
31-01-2020, 12:54
Ekran koruyucu varsa ondan olabilir

razzmatazz
31-01-2020, 14:46
Ekran koruyucu varsa ondan olabilir

var ama söküp denedim yine aynı

Ormanci
31-01-2020, 14:49
Cam değişti, panel mi orj duruyor? O tip işler oluyor genelde, veya panelin orj. kaldığına emin misiniz?

razzmatazz
31-01-2020, 18:22
Cam değişti, panel mi orj duruyor? O tip işler oluyor genelde, veya panelin orj. kaldığına emin misiniz?

evet abi sadece panel değişti özellikle cihazı kendim açıp kontrol ettim panel orjinal flexlerinin üzerinde apple logoları var

razzmatazz
31-01-2020, 18:23
evet abi sadece panel değişti özellikle cihazı kendim açıp kontrol ettim panel orjinal flexlerinin üzerinde apple logoları var

yanlış olmuş sadece dış cam değişti olucaktı

razzmatazz
31-01-2020, 19:36
Yeni birşey daha farkettim sıcaktan soğuğa çıkınca oluyor çoğunlukla

burakkaradag
01-02-2020, 07:21
Flexlerin 2 tanesi zaten orijinal olacak hocam. Çünkü biri ön kamera ve sensörlere gider, diğeri touch id için. Dolayısıyla onlara bakarak orijinal diyemeyiz. 100₺ ye yan sanayi ekran var. Komple panel değişimi olmuş olabilir yan sanayi ürün bu vb hataları yapar. Kaç tl ye ve nerede yaptınız bu değişimi?

razzmatazz
01-02-2020, 08:51
Flexlerin 2 tanesi zaten orijinal olacak hocam. Çünkü biri ön kamera ve sensörlere gider, diğeri touch id için. Dolayısıyla onlara bakarak orijinal diyemeyiz. 100₺ ye yan sanayi ekran var. Komple panel değişimi olmuş olabilir yan sanayi ürün bu vb hataları yapar. Kaç tl ye ve nerede yaptınız bu değişimi?

200 tl yapıldı. Peki yan sanayi ekranlarda 3d touch sorunsuz bir şekilde çalışıyormu benim ekranda bu iz sorunu dışında bi sorun yok şuanda renklerde normal gibi görünüyor bugün saat 2 de geri vericem cihazı bakıcaklar

burakkaradag
01-02-2020, 21:34
200 tl yapıldı. Peki yan sanayi ekranlarda 3d touch sorunsuz bir şekilde çalışıyormu benim ekranda bu iz sorunu dışında bi sorun yok şuanda renklerde normal gibi görünüyor bugün saat 2 de geri vericem cihazı bakıcaklar

200₺ ye orijinal ekran değişimi yapmaları imkansız hocam. 3D çalışıyor taktığım 100₺ lik ekranda bizzat tecrübe ettim. Senin sadece üst cam değişimi de yapılmış olabilir fakat bu durumda cihaz ısıya ve çeşitli işlemlere maruz bırakıldığı için sağlıklı çalışmama olasılığı çok muhtemel.

golgeoyunu03
01-02-2020, 21:36
sadece dış cam değişince böyle durumlar görülebiliyor

razzmatazz
02-02-2020, 15:51
sadece dış cam değişince böyle durumlar görülebiliyor

200₺ ye orijinal ekran değişimi yapmaları imkansız hocam. 3D çalışıyor taktığım 100₺ lik ekranda bizzat tecrübe ettim. Senin sadece üst cam değişimi de yapılmış olabilir fakat bu durumda cihaz ısıya ve çeşitli işlemlere maruz bırakıldığı için sağlıklı çalışmama olasılığı çok muhtemel.

Evet sadece dış cam değişti panel cihazımın kendi paneli cam değişmeden önce ısrarla orjinaline göre fark olurmu dememe rağmen hiç bir problem olmaz dediler