PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Decathlon'dan online alışveriş yapan var mı? (Yapmayın!) (veya tanıdık lazım :D)

Ormanci
09-06-2020, 19:52
Herhalde 1-2 hafta olmuştur. Mayıs son hafta gibi Decathlon'un sitesinden bizim kız için bisiklet ve aksesuarlar sipariş etti halası hediye olsun diye...

Tahmini teslim için 5 Haziran tarihini verdiler. Höh dedik ama hadi o ara havalar da çok iyi değildi, acelemiz de yok, gelsin dedik.
Ayın 3-4'ü gibi "özür dileriz, yetiştiremiyoruz" mesajı geldi.

Ne bir gelişme, ne bir bilgi, iptal de edilemiyor. Kardeşim bugün MH aramış, kapı duvarlar. Mağazaları arıyor, mağazalar da açmıyor falan... 1 Haziran itibariyle açıyoruz falan diyorlardı hesapta.

Nette biraz bakındım, keşke önceden bunları okuyup, gidip bi mağazasından alıp gelseymişim, şikayetvar ve ekşi son dönemde bunların internet satış beceriksizliğini konuşuyor. Yani güya kurumsal bi şirketsin, nasıl bir bakkaldan daha beter bir tablo çizebiliyorsun, hayret edilecek bir olay.

Şikayetvar'da bakıyorum, millet kargo takip no almış, ama takip edemiyorlar, sisteme girilmiyormuş bile. Çünkü Aras kargo bunlara haftada bir veya en fazla 2-3 defa gelip toplu halde alıyormuş kargoları, görevliler gelmeden numaraları sisteme girip bekletiyorlarmış, o yüzden takip no'lar takip edilemiyormuş, daha depodan çıkamıyor ki anasını satayım...

MH'ye kimse ulaşamıyor. Lanet ettirdiler. Gidin mağazasından alışveriş yapın ama internet asla deniliyor hep. Hataya düştük, bekliyoruz öyle kek gibi.

Böyle mallık görmedim... Başka ne yapabilirim onu da bilemedim. Şimdilik sabrediyorum.

sekizsilindir
09-06-2020, 20:01
Kötü tecrübe olmuş, bence biraz da kriz, virüs bahanesine sığınıp bu şekilde davranıyorlar, ama bindikleri dalı kestiklerinin farkındalar mı acaba?

Ormanci
09-06-2020, 20:05
Kötü tecrübe olmuş, bence biraz da kriz, virüs bahanesine sığınıp bu şekilde davranıyorlar, ama bindikleri dalı kestiklerinin farkındalar mı acaba?

Aynen öyle, ya adam işini gücünü bırakıyor benim için kargoya gidiyor h.sonuna kadar ürün elime geçsin diye..
Bursa'dan bilmemnereden 1 günde kargo geliyor.

.......... çocukları 2 haftadır bi tane zkindirik bisiklet yollayacak.

Hadi anlıyoruz yoğunluk bilmemne ayrı, kargoların çalışma şartları ayrı, da 1-2 günlük iş 1 hafta olur, 3 hafta niye olsun, 1 kişi mi çalıştırıyorsunuz anasını satayım.

Mal oğlu mallar...

bkaraca
09-06-2020, 20:21
Ben bir kaç kez alış veriş yaptım. Hepsi de sıkıntısız ulaştı. En son 3 hafta evvel aldım. Harbi tesadüfen yaşıyoruz bu da örneklerden birisi....

gokhankenar
09-06-2020, 20:46
valla kargo şirketleri falan da iyice mantara bağladı. istanbulda aktarma şubede gözüken ürünlerimi dün Bursa da teslim aldım. :D

2jz
09-06-2020, 22:09
Yurtiçi siparişler Aliekspres tadında olmaya başladı. Şansa bir bakıyorsun kapında, yeri geliyor bir ay bekliyorsun :D

Yiğit G.
09-06-2020, 22:52
Yurtiçi siparişler Aliekspres tadında olmaya başladı. Şansa bir bakıyorsun kapında, yeri geliyor bir ay bekliyorsun :D

keşke hepsi aliexpress gibi olsa... Teslim günü geçti ve ürün gelmedi mi çatır çatır anında alıyorsun paranı geri. Bunlarda oda yok uğraş dur.

Ormanci
10-06-2020, 09:27
keşke hepsi aliexpress gibi olsa... Teslim günü geçti ve ürün gelmedi mi çatır çatır anında alıyorsun paranı geri. Bunlarda oda yok uğraş dur.

Aynen bizde bir de böyle bi salaklık var. Şu sistemi bi oturtamadılar tüketici lehine olacak şekilde. İlla uğraşıyoruz.

Dün gece sövdüm bi mail gönderdim, ona bile geç dönebiliyoruz diye uyarı yazmışlar. Ciddi ciddi 1 kişi çalışıyor herhalde.

Sabah bizimkiler mesaj attı yola çıkmış mesaj geldi diye. İnanmayın dedim daha numara almıştır, Aras gelecek de onlardan alacak da... Neyse kontrol ettim bu sabah araca yüklendi diyor, yarına gelir herhalde. Sonunda kargoya verebilmiş sığırlar.

delyyy
10-06-2020, 09:47
Konuyu geç gördüm maalesef.
Dün akşam çocuğa scooter sipariş ettim yakınımdaki mağaza stoklarında yok diye.
20 Hazirana gün verdi. Gelişmeleri bildiririm.

AşkınS.
10-06-2020, 09:47
Kargolar fena patladı. Çiçeksepetinden bi ürün almıştım,tahmini en geç 24 temmuz - 1 haziran diyordu ,bugün 10 haziran hala gelmedi :D bahane gene kargolar. Bugün aradı hediye falan filan dedi,o da gelmez dedim bırakın ürünü gönderin:D

CloudGrey
10-06-2020, 09:55
ulan bende çorap almıştım şimdi sitesine girdim baktım 5 haziranda verdiğim sipariş tahmini gelmesi 17 haziran yazıyor.

gene bir yalıspor vakası.. http://www.techturkey.com/forum/sohbet/239981-yali_spor.html

ortadoğuda doğduğum bu gününde abv

CloudGrey
10-06-2020, 10:06
hea bu arada kartın bankasından yaptığınız alışveriş tutarında "harcama itiraz formu " doldurabiliyorsunuz.
o formda ödemeyi yaptım mal gelmedi diye bir secenek var.

banka araştırıp şirketin anasını belliyor, sizede tutarı iade ediyorlar.
tabi bu iş 2 ay sürüyor.

Ome_RS
10-06-2020, 10:27
N11 den son 1 ayda 10'un üzerinde sipariş verdim hepsi zamanında geldi.
HB den 3 sipariş verdim onlar da zamanında geldi.
Kaft diye firma var onlardan 4-5 parca aldım hatta değişim gönderdim gitti geldi sorun yok.
Yani düzgün calısan firma hiç kargoya *** atmasın. Şirket olarak da kargo ile mal gönderip alıyoruz sorun yasamadık. ancak 1-2 gün gecikme olabiliyor.

Kayınpederin dogum günü nedeni ile Fenerium'dan bişiler aldım yolladım. 20 küsür günde zor gönderdiler. Sikayetvar, mail vs tacizlere ragmen. Zaten feneri sevmezdim bir kere daha sevmedim :D
Kayınpedere de tuttugun takımın spor gazetesi diye serzenişlerimi ilettim :D

makif84
10-06-2020, 15:04
Amazon.com.tr den tablet aldım ertesi gün geldi.Arkadaşların söylediği gibi çoğu firma kendi iş beceriksizliklerini kargoya yönlendiriyorlar sanırım.

emir91
10-06-2020, 15:25
Bende bir süre daha spora gidemeyiz diye dün bench sehpası aldım decathlondan yazlığa yollattım inşallah gelir :D

KocaAyak
10-06-2020, 15:38
Bende Mayıs sonunda ürün siparişi verdim, 3 Haziran'da gelicek dediler, o tarihte gelmişti. Ama tabiiki sipariş sonrasında gecikecektir vs. gibi mailler geldi çoğu kez.

zeuss
10-06-2020, 15:40
Herhalde 1-2 hafta olmuştur. Mayıs son hafta gibi Decathlon'un sitesinden bizim kız için bisiklet ve aksesuarlar sipariş etti halası hediye olsun diye...

Tahmini teslim için 5 Haziran tarihini verdiler. Höh dedik ama hadi o ara havalar da çok iyi değildi, acelemiz de yok, gelsin dedik.
Ayın 3-4'ü gibi "özür dileriz, yetiştiremiyoruz" mesajı geldi.

Ne bir gelişme, ne bir bilgi, iptal de edilemiyor. Kardeşim bugün MH aramış, kapı duvarlar. Mağazaları arıyor, mağazalar da açmıyor falan... 1 Haziran itibariyle açıyoruz falan diyorlardı hesapta.

Nette biraz bakındım, keşke önceden bunları okuyup, gidip bi mağazasından alıp gelseymişim, şikayetvar ve ekşi son dönemde bunların internet satış beceriksizliğini konuşuyor. Yani güya kurumsal bi şirketsin, nasıl bir bakkaldan daha beter bir tablo çizebiliyorsun, hayret edilecek bir olay.

Şikayetvar'da bakıyorum, millet kargo takip no almış, ama takip edemiyorlar, sisteme girilmiyormuş bile. Çünkü Aras kargo bunlara haftada bir veya en fazla 2-3 defa gelip toplu halde alıyormuş kargoları, görevliler gelmeden numaraları sisteme girip bekletiyorlarmış, o yüzden takip no'lar takip edilemiyormuş, daha depodan çıkamıyor ki anasını satayım...

MH'ye kimse ulaşamıyor. Lanet ettirdiler. Gidin mağazasından alışveriş yapın ama internet asla deniliyor hep. Hataya düştük, bekliyoruz öyle kek gibi.

Böyle mallık görmedim... Başka ne yapabilirim onu da bilemedim. Şimdilik sabrediyorum.

Benzer sıkıntıyı bende yaşadım , sadece wp müşteri hattından şikayetimi ilettim ve en son istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz dediler.
Ürünlerin çoğu mağaza stoklarında yok zaten.

fthdrn
10-06-2020, 15:46
Kargocuyla bugün öyle ayak üstü konuşuyorum diyor ki abi tek bi cımbız siparişi için 8 kat merdiven çıkıyoruz yine de zorumuza gitmiyor diyor.

gokhankenar
10-06-2020, 16:02
Kargocuyla bugün öyle ayak üstü konuşuyorum diyor ki abi tek bi cımbız siparişi için 8 kat merdiven çıkıyoruz yine de zorumuza gitmiyor diyor.

Duyda inanma :) Sırt korsesi almıştım kendime getiren kişi 50 li yaşlarda bi abiydi bunun için mi yordun beni buraya kadar diye fırça attı bana :D

ghibli06
10-06-2020, 16:10

ağır bir malzemeyi dünya para vererek şantiyeye yolladım, kırılacak diye de ekstra ücret alındı (değerli bir taştı)... firma büyük ebat numune istemişti, peki ne oldu? parayı alırken VIP hizmet parası, teslimatta 'abi bana ne yaa ben bunu taşıyamam, gelin şubeden alın inmiyor bile bu mal!!!' diye telefonda çemkiren teslimatçı...

jRMix
10-06-2020, 16:28
Bu olayların öncesinde alışveriş yapmıştım aynı gün kargoya verilip 2 gün sonra teslim edilmişti.

Biraz yoğunlukta firmalar hemen ele ayağa dolandı. Kargolar çok yetersizmiş maalesef.

GokhanRS
10-06-2020, 16:50
yk antalya istanbula kargo istedim uçak kargoya gidecek. antalyadan istanbula 1 hafta süre verdiler. istanbul rusya 1 gün :D

bizim kargolar bu online işleri patlayınca covid movid bahanesiyle kısa çalışma da almak için çalışma sürelerini de kısalttılar. ilk fırsatta patladık yani. fırsat verildikçe murdar olmaya çok müsaitiz galiba.

mikelazi
10-06-2020, 17:26
aynı firmadan şubat ve mart ayında ürün almıştım.bir sıkıntı yaşamadım.

evimin sokağında aras kargo var.sabah önü kargo yığını.şahsi arabayla,servis minübüsüyle,elk.scooterla dağıtım yapıyorlar.

fthdrn
10-06-2020, 17:48
Vip vito ile kargo dağıtanlar tanıyorum paket başına 30 kuruş mu ne :D

Ormanci
10-06-2020, 18:12
N11 den son 1 ayda 10'un üzerinde sipariş verdim hepsi zamanında geldi.
HB den 3 sipariş verdim onlar da zamanında geldi.
Kaft diye firma var onlardan 4-5 parca aldım hatta değişim gönderdim gitti geldi sorun yok.
Yani düzgün calısan firma hiç kargoya *** atmasın. Şirket olarak da kargo ile mal gönderip alıyoruz sorun yasamadık. ancak 1-2 gün gecikme olabiliyor.

Kayınpederin dogum günü nedeni ile Fenerium'dan bişiler aldım yolladım. 20 küsür günde zor gönderdiler. Sikayetvar, mail vs tacizlere ragmen. Zaten feneri sevmezdim bir kere daha sevmedim :D
Kayınpedere de tuttugun takımın spor gazetesi diye serzenişlerimi ilettim :D

Amazon.com.tr den tablet aldım ertesi gün geldi.Arkadaşların söylediği gibi çoğu firma kendi iş beceriksizliklerini kargoya yönlendiriyorlar sanırım.

Aynen aynen kesinlikle kendi beceriksizliklerini kargoya atıyorlar. Başka bi açıklaması yok.
Decathlon'un kargo muhabbeti iyice saçma sapan zaten, Aras'ın toplu halde almasını bekliyorlarmış depodan.

Neyse güya araca yüklendi falan diyor, yarın şubeye gelir dağıtıma çıkar, h.sonuna kadar alırız inşallah...
Açıklamanın feyk olması ihtimali korkutuyor sadece.

Ormanci
10-06-2020, 18:14
ağır bir malzemeyi dünya para vererek şantiyeye yolladım, kırılacak diye de ekstra ücret alındı (değerli bir taştı)... firma büyük ebat numune istemişti, peki ne oldu? parayı alırken VIP hizmet parası, teslimatta 'abi bana ne yaa ben bunu taşıyamam, gelin şubeden alın inmiyor bile bu mal!!!' diye telefonda çemkiren teslimatçı...

Al işte... O zaman ne taşıma parası alıyorsun. Enteresan adamlar.

Bizim buradaki Aras ve Yurtiçi de coştu, normal zamanda eve uğramayıp "geldik bulamadık" ayağı çeken iki salak şube salgın sürecinde harikalar yarattı :)
Adamın biri sokağa çıkma yasağı varken getirdi, aaa dedim siz çalışıyo musunuz, helal sağolasın ben ümidi kesmiştim dedim, gülüyo eleman...

Ormanci
12-06-2020, 00:13
Neyse ki bugün kargo geldi.

25 Mayıs sipariş - 12 Haziran teslim. Ne güzel değil mi? :)

Kutu kırık çıkıksa almayın demiştim bizimkilere, kutu sağlam ama kocaman bişey, içinde tangır tungur sallanıyo herşey.
Fena sağlamlıkta olmasa da düzgün paketleme yapmışlar allahtan. Kıllığına video çekerek falan açacaktım kutuyu ama hadi neyse dedim.

Kutuyu açtım, bisiklet yarı demonte halde sayılır, gidon sökülü, gireceği yuvanın kenarı ezik. Hah dedim dakika bir gol bir. Baktım gidon borusu içeriye sorunsuz girdi, iyi bari dedim uğraşmayacağız.

Bunun dışında bisiklet güzel, sepet de sipariş etmiştik, yanına bisiklet üzerindeki desene uyumlu sticker da vermişler, ön tarafa onu yapıştırdım bizimki görmeden :)

Sonunda kavuştuk. Tabi eve akşam getirip kurabildim, 8-9'du dışarı çıktık, uykusu geldi, 3 tekerlekliden sonra ilk defa böyle bisiklete binecekti, pedal çevirmeyi tam keptiremedi, o yüzden çok binemedi içeri tekrar girdik.
İnşallah yüzüne bakmamazlık etmez, beğendim ettim falan dedi ama du bakalım, bu kadar çileye değecek mi :D

2-3 gün önce kendilerine sövdüğüm maile ise hala cevap verecekler.
İnternet mağazası bu kadar bakkal şeklinde çalışamazdı herhalde. Komik bi tecrübe oldu gerçekten.

Oznsrl
12-06-2020, 16:20
Valla firmaları bilmem gönderiyorlar mı ama bugün hem aras hem mng ye gittim adamlar canla başla mücadele ediyorlardı ama heryer kargo sokaklara kadar yığılmış durumdaydı biraz halden anlamak lazım diye düşündüm hatta aras a kargo vermeye gittim gelen kargom da vardı hiç sormadım o karambolde. eve giderken şans arabasını gördüm abi dedim şunu verde ne sen uğraş ne ben aldım geldim :D

sürat kargo dan gelmeyen 2 kargom vardı 324234 deneme sonucu ulaştım maltepe kapatıldı dedi ne zaman açılcağıda belli değilmiş falan filan sürat kargo hep rezildi zaten :D

gokhankenar
12-06-2020, 16:53
Şu an yeni kargo firması açmanın tam zamanı bence.

Ferhat_V
12-06-2020, 17:44
kargo çalışanları da bir garip..bir kaç saat önce terastan sokağa bakıyordum..
elinde 2 kutuyla yürüyerek kargocu geldi..apartman ziline bastı açan yok..kapının sağında kuaför solunda bilgisayarcı var 2 esnafta açık..en soldada gelinlikçi var orası kapalı.

kargocu gitti kapalı olan gelinlikçinin kapıyı zorluyor kargoyu vermek için..yanında 2 dükkanda açıkken :D sonra girip açık olanlardan tekine verip gitti..pratik zeka da yok anlaşılan neresi açıksa gir işte.

enesy
12-06-2020, 21:50
Kargo şubelerinin işgüzarlığı çoğu. Ups şırnaktan maslağa 2. Gün teslim yaptı.

Amazon dan alışveriş yaptım sabahına geldi.

Ups amazon Türkiyeden çekilirse şaşırmam. Varan Ulusoy battı Metro ayakta. Bu mantıkla yakında Sürat Kargo falan sektör lideri olur

akay
13-06-2020, 21:02
Neyse ki bugün kargo geldi.

25 Mayıs sipariş - 12 Haziran teslim. Ne güzel değil mi? :)

Kutu kırık çıkıksa almayın demiştim bizimkilere, kutu sağlam ama kocaman bişey, içinde tangır tungur sallanıyo herşey.
Fena sağlamlıkta olmasa da düzgün paketleme yapmışlar allahtan. Kıllığına video çekerek falan açacaktım kutuyu ama hadi neyse dedim.

Kutuyu açtım, bisiklet yarı demonte halde sayılır, gidon sökülü, gireceği yuvanın kenarı ezik. Hah dedim dakika bir gol bir. Baktım gidon borusu içeriye sorunsuz girdi, iyi bari dedim uğraşmayacağız.

Bunun dışında bisiklet güzel, sepet de sipariş etmiştik, yanına bisiklet üzerindeki desene uyumlu sticker da vermişler, ön tarafa onu yapıştırdım bizimki görmeden :)

Sonunda kavuştuk. Tabi eve akşam getirip kurabildim, 8-9'du dışarı çıktık, uykusu geldi, 3 tekerlekliden sonra ilk defa böyle bisiklete binecekti, pedal çevirmeyi tam keptiremedi, o yüzden çok binemedi içeri tekrar girdik.
İnşallah yüzüne bakmamazlık etmez, beğendim ettim falan dedi ama du bakalım, bu kadar çileye değecek mi :D

2-3 gün önce kendilerine sövdüğüm maile ise hala cevap verecekler.
İnternet mağazası bu kadar bakkal şeklinde çalışamazdı herhalde. Komik bi tecrübe oldu gerçekten.

deja vu. kızıma aldım decathlon internet sitesinden. 11 gün falan sürdü kargonun gelmesi. gidonu sıkan geniş somun yamuk çıktı. gidon borusu tabii ki geçmedi içinden. zaten geçse de kurulum için kutu içeriğinde olması gereken alyan türü anahtarlar yok. ya koyulmadı ya da düştü. kızım heyecanlandığı için mahallede bisikletçide başka bir somunla kurdurdum. daha sonra oturduğum sitede decathlon çalışanıyla tanıştım. abi getir bakarız dedi. tanıdık işi olunca orijinal somunu taktılar. çocuk dedi ki abi zaten netten satılan ürünlerde çok sıkıntı oluyor. yani decathlon mağaza olarak süper, online mağaza dökükmüş bunu da yaşayarak öğrendik.

Ormanci
13-06-2020, 22:47
deja vu. kızıma aldım decathlon internet sitesinden. 11 gün falan sürdü kargonun gelmesi. gidonu sıkan geniş somun yamuk çıktı. gidon borusu tabii ki geçmedi içinden. zaten geçse de kurulum için kutu içeriğinde olması gereken alyan türü anahtarlar yok. ya koyulmadı ya da düştü. kızım heyecanlandığı için mahallede bisikletçide başka bir somunla kurdurdum. daha sonra oturduğum sitede decathlon çalışanıyla tanıştım. abi getir bakarız dedi. tanıdık işi olunca orijinal somunu taktılar. çocuk dedi ki abi zaten netten satılan ürünlerde çok sıkıntı oluyor. yani decathlon mağaza olarak süper, online mağaza dökükmüş bunu da yaşayarak öğrendik.

Bu çilenin üzerine bir de böyle bişey olması gıcık gerçekten, bisikletleri nasıl tutuyorlarsa o somun niye nasıl eziliyor anlamak mümkün değil. Ben şanslıymışım, geçti allahtan uğraşmadım... Anahtarlar da çıktı neyse ki.

Geçenler de arkadaş da bir şeyler sipariş etmiş 2-3 gün içinde geldi diyordu. Ürüne göre de değişiyor herhalde. Ancak sitesinde stokta görünüyor her söylediğimiz. Büyük kargoları mı bekletiyorlar acaba dedim.

Ufaklık şimdi sabahları kaskı takıp terlikleri giyip baba hadi diyor :D Sevdi allahtan da, bu mallıkları unutturuyor serseri :)

Şimdi 1 haftadır Tofaş'tan parça bekliyorum :D