PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Edirne yazlık hakkında yardım (eksper bölge konum bilgi)

brs852
15-06-2020, 13:42
İstanbula yakın hafta sonları kaçabileceğimiz bahçesi olan ayağımızın çimlere basabileceğim bir yerler ararken uzunköprü çöpköyde meşeli evler diye bir yere denk geldim. 500m2 arsa içerisinde ahşap ev 45m2 1+1 yada sonradan tadilat ile 75m2 2+1 olarak kullanabilirmişiz. 1+1 satış bedeli 180 bin biraz daha pazarlık olur dedik ama kafamda bazı sorular var buraya konut kredisi çıkar mı çekebilir miyiz hazır faizlerde düşmüşken değerlendirelim dedik ama daha önce kredi kullanılmadı bilmiyorum dedi mal sahibi. Çöpköy nasıl bir yerdir bu konudada bilgisi olan varsa almak isterim.

MEŞELİ EVLER SİTESİNDE 450M2 ARSA İÇERİSİNDE SATILIK AHŞAP EV
İlan No: 497810881
https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-meseli-evler-sitesinde-450m2-arsa-icerisinde-satilik-ahsap-ev-497810881/detay

rebelh
15-06-2020, 13:46
bu bir hobi bahçesi esasen hocam
bunlara su elektrik bağlıyorlar üstüne 1+1 dikiyorlar satıyorlar
bu tarz bir niyetin varsa evi dikmeye müsait ama üstüne evi olmayanlardan al daha uyguna gelir evide kendi kafana göre dikersin ama o taraflarda lokasyon olarak işler nasıldır bilemem

rebelh
15-06-2020, 13:48
ek yapayım;
ankarada bu büyüklükte bi alanı 65-80 bin tl arasına alabilirsiniz
içerisine ev için atacağınız beton 4 bin lira tutar yasal olmadığı için belediye de gelir 5bin lira ceza yazar 1 kereye mahsus ama yıkamazlar yani yıkmazlar büyük mevzular olur
üstüne dikeceğiniz ev de sizin keyfinize kalmış olarak 35 bin ile 100 bin arası değişir

brs852
15-06-2020, 13:49
bu bir hobi bahçesi esasen hocam
bunlara su elektrik bağlıyorlar üstüne 1+1 dikiyorlar satıyorlar
bu tarz bir niyetin varsa evi dikmeye müsait ama üstüne evi olmayanlardan al daha uyguna gelir evide kendi kafana göre dikersin ama o taraflarda lokasyon olarak işler nasıldır bilemem

2+1 çevirip bahçesine havuz yapıp yazlık gibi kullanma niyetindeyim diğer türlü daha uyguna geliyor ama konut kredis kullanamıyorum buna kullanamazsam bundanda vazgeçeceğim

34btr1907
15-06-2020, 14:01
https://www.youtube.com/watch?v=AW_qwFJ5DgY&t=30s

bu arkadas araziyi 144 de ,evi 120 ye ,ve havuzu 40 bıne maal ettıgını anlatıyor.

EOZDAG
15-06-2020, 14:04
bu arkadas araziyi 144 de ,evi 120 ye ,ve havuzu 40 bıne maal ettıgını anlatıyor.

144 liraya 8.5 dönüm yer almış ama yolu molu çok düzgün gibi durmuyor. Muhtemelen dağ başı kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde ve de anladığım kadarıyla nitelik itibariyle tarla vs. gibi imarsız bir yer.

rebelh
15-06-2020, 14:07
2+1 çevirip bahçesine havuz yapıp yazlık gibi kullanma niyetindeyim diğer türlü daha uyguna geliyor ama konut kredis kullanamıyorum buna kullanamazsam bundanda vazgeçeceğim

kredi kullanamazsın hocam tapu olayıda farklı olur bunların arsa payı şeklinde olması lazım sanırım

34btr1907
15-06-2020, 14:12
144 liraya 8.5 dönüm yer almış ama yolu molu çok düzgün gibi durmuyor. Muhtemelen dağ başı kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde ve de anladığım kadarıyla nitelik itibariyle tarla vs. gibi imarsız bir yer.

muğlada yeri,bankadan almıs arazıyı ımar olarak tek kata ıznı var dıyor dıye hatırlıyorum,anlatıyor masrafları işlemleri ,kendisı yapmak ısteyenler ilgisi olanlar izlesin bişeyler yakalar buyuk ıhtımal

EOZDAG
15-06-2020, 14:18
muğlada yeri,bankadan almıs arazıyı ımar olarak tek kata ıznı var dıyor dıye hatırlıyorum,anlatıyor masrafları işlemleri ,kendisı yapmak ısteyenler ilgisi olanlar izlesin bişeyler yakalar buyuk ıhtımal

Evet biraz izledim kesinlikle çok güzel bilgiler vermiş.

brs852
15-06-2020, 14:21
kredi kullanamazsın hocam tapu olayıda farklı olur bunların arsa payı şeklinde olması lazım sanırım

Sonradan herkese tapu devri yapıldı demişti tapunun resminide attı

brs852
15-06-2020, 14:22
https://www.youtube.com/watch?v=AW_qwFJ5DgY&t=30s

Bu abi efsane ya istanbula yakın böyle bir yer yapsam yeter valla

rebelh
15-06-2020, 14:24
Sonradan herkese tapu devri yapıldı demişti tapunun resminide attı

tapu vardır ztn ama konut tapusu değildir diye düşünüyorum
konut tapusuysa kredi kullanılabilir

yiiter
15-06-2020, 14:27
Trakya da yola cepheli 50 bin tl ye kadar güzel arsalar çıkabiliyor. Aldığınız arsa tarla veya bağ tapu olması içinde ekip biçme faaliyeti olduğunu ispatladığınızda arsanın %5 ine kadar bağ evi yapabiliyorsunuz diye hatırlıyorum. Yanlışım varsa lütfen düzeltin

MetalliHead
15-06-2020, 14:39
Bu abi efsane ya istanbula yakın böyle bir yer yapsam yeter valla

Bu abiyle ilgili çok fena söylentiler var. Ekşide son sayfalarda bu söylentileri görebilirsiniz.

brs852
15-06-2020, 14:50
tapu vardır ztn ama konut tapusu değildir diye düşünüyorum
konut tapusuysa kredi kullanılabilir

Kat irtifaklı konut tapusu gönderdiği tapu ama istediği rakamlara yakın değer çıkar kı onu bilmiyorum

brs852
15-06-2020, 14:51
Bu abiyle ilgili çok fena söylentiler var. Ekşide son sayfalarda bu söylentileri görebilirsiniz.

İyi mi kötü mü merak ettim paylaşırsan sevinirim

yigitblr
15-06-2020, 15:05

Bende şimdi ekşiye baktım kendisi için şöyle bir entry girmişler;

"bilmeyenler için özet geçeyim:
bu adam 2007 yılında sahte kimliklerle kredi çekmekten tutuklanmış.

2011'de firar etmiş, sahte ölüm belgesi hazırlayıp polisten kurtulmuş.

2012'de tekrar yakalanmış.

sanırım 2014'te tahliye olmuş ve ilk iş ekşi'deki başlığını sildirmiş.

şimdi hayvan çiftliği kurmuş ve insanlardan hayvanlar için bağış topluyor.

arazi tanıtımı diye bir güzel de milleti yolacak. sürekli reklamını yaptığı çiftliği de epey bir kişiye satar."

brs852
15-06-2020, 15:28

arazi tanıtımı diye bir güzel de milleti yolacak. sürekli reklamını yaptığı çiftliği de epey bir kişiye satar."

Haydaaaa desenize evin olduğu koca köy tehlikede

34btr1907
15-06-2020, 15:37
yorumları bende okdum az once,ancak bır ınsan zorla kımseyı dolandıramaz,aklı fıkrı olan ınsan dolandırılmaz sonucta,ılgılendıren kısımlar ne, ne kadara mal edilmiş benı baglayan konu bu sonucta,bır suru baska vıdeolar var 3 katlı mustakıl ev kalem kalem neye mal oluyor gıbı gıbı,elemanın ne mal oldugu aklı olan adamı baglamaz,tıpkı cıftlık bank olayları gıbı

pirasa
15-06-2020, 15:40
videolarında ara ara arkadaşlar bir program falan yapıyorlar diye bahsediyordu. sanırım kedileri satacak, keçileride iteleyecek millete. zaten bizim millet hastası böyle şeylerin. tatil beldelerindeki köylerde millete kavanozlanmış a101 reçeli sokuyolar. bu da biraz yolsun nedir :D

pirasa
15-06-2020, 16:10
villa,bahçe,baraka yapacak arkadaşa tavsiyem. köyiçi bir yer alıp hobi bahçesine çevirmen. bursada mudanya gibi bir yerde yerleşimden çok az uzakta kalan villayı 3 defa soydular. soydular diyorum ama gerçek anlamda soydular kapısı penceresi herşeyini aldılar. mesela bu tayfunun olduğu yerde bekçi falan koyman lazım yoksa gelir toplar giderler parkelerine kadar.

brs852
15-06-2020, 17:04
villa,bahçe,baraka yapacak arkadaşa tavsiyem. köyiçi bir yer alıp hobi bahçesine çevirmen. bursada mudanya gibi bir yerde yerleşimden çok az uzakta kalan villayı 3 defa soydular. soydular diyorum ama gerçek anlamda soydular kapısı penceresi herşeyini aldılar. mesela bu tayfunun olduğu yerde bekçi falan koyman lazım yoksa gelir toplar giderler parkelerine kadar.

Site gibi yapmışlar bahçıvan ve güvenlik var yaz kış devamlı yaşayanlar var öyle başı boş bir yer değil anlatılanlar böyle gidip görücem bakalım

MetalliHead
20-09-2020, 13:23

Unlu Youtuber Tayfun Demir Menteşe'de yakalandı - Muğla Yenigun Gazetesi (https://www.muglayenigun.com/unlu-youtuber-tayfun-demir-mentesede-yakalandi/)

brs852
23-09-2020, 10:53
Unlu Youtuber Tayfun Demir Menteşe'de yakalandı - Muğla Yenigun Gazetesi (https://www.muglayenigun.com/unlu-youtuber-tayfun-demir-mentesede-yakalandi/)

bu ekşiden korkulur valla dedikleri gibi çıktı olay :D

serkanOC
23-09-2020, 15:41
yaz başından beri Üsküdar dan motosikletle 2 saate kadar günlük gidip gelebileceğim yer bakıyorum.. Gebze-Kargalı, Çatalca, Marmara Ereğlisi vs.. çok güzel yerler var ama İstanbul a ne kadar yakınsa mt2 o kadar küçülüp fiyat artıyor.. Çatalca da 300-400 mt2 toprak 250-400 bin.. sakarya geyve de 3 dönüm full ağaçlı havuzlu ev 400 bin..
3-4 aydır şunu öğrendim gidip bakmadan olmuyor.. Emlakçılarla iletişim ve pazarlık çok zor iyi niyetlisine rastlamadım.. her bi yere bakmaya gittiğimde yol üstünde rastgele bulduğum yerler daha avantajlı oluyor..
%5 olayı yeni iptal edildi diye duydum araştırmadım..
40-50 bine havuz 100 bine ev hayal.. hali hazırda 3. otel inşaatımız devam ediyor inşaat işini bilen bilir..
ilandaki yerin lokasyonu, gidiş-dönüş rotası, havası ve resmi belgelerini bi kenara koyarsak İstanbula yakın, acil durumlarda kaçabileceğimiz sessiz ve huzurlu bir yer için 180-200 bin liralar çok değil bence..
şahsen biraz daha yakın bir yer arayışım hala sürüyor..

serkanOC
23-09-2020, 15:49
yaz başından beri Üsküdar dan motosikletle 2 saate kadar günlük gidip gelebileceğim yer bakıyorum.. Gebze-Kargalı, Çatalca, Marmara Ereğlisi vs.. çok güzel yerler var ama İstanbul a ne kadar yakınsa mt2 o kadar küçülüp fiyat artıyor.. Çatalca da 300-400 mt2 toprak 250-400 bin.. sakarya geyve de 3 dönüm full ağaçlı havuzlu ev 400 bin..
3-4 aydır şunu öğrendim gidip bakmadan olmuyor.. Emlakçılarla iletişim ve pazarlık çok zor iyi niyetlisine rastlamadım.. her bi yere bakmaya gittiğimde yol üstünde rastgele bulduğum yerler daha avantajlı oluyor..
%5 olayı yeni iptal edildi diye duydum araştırmadım..
40-50 bine havuz 100 bine ev hayal.. hali hazırda 3. otel inşaatımız devam ediyor inşaat işini bilen bilir..
ilandaki yerin lokasyonu, gidiş-dönüş rotası, havası ve resmi belgelerini bi kenara koyarsak İstanbula yakın, acil durumlarda kaçabileceğimiz sessiz ve huzurlu bir yer için 180-200 bin liralar çok değil bence..
şahsen biraz daha yakın bir yer arayışım hala sürüyor..

Yaz basindan beri Uskudar dan motosikletle 2 saate kadar gidip gelebilecegim yer bakiyorum.. Istanbul a ne kadar yakinsa mt2 o kadar kuculup fiyat artiyor.. Catalcada 300-400 mt2 toprak Sakarya da 3 donum icinde havuzlu ev fiyatina..
%5 olayi yeni iptal oldu diye duydum arastirmadim..
50 bine havuz, 100 bine ev hayal yok oyle bir dunya.. hali hazirda tarihi yarimada da 3. otelimizi yapiyoruz insaat isini bilen bilir sonu yok derdi cok..
ilandaki yerin lokasyonu, gidis gelis rotasi, havasi ve resmi isleri bi kenara koyarsak fiyati cok cok degil piyasaya gore.. uygun fiyatlisini da daha gormedim zaten..
Sahsen butceyi artirma durumun varsa biraz daha yaklasmani tavsiye ederim ki benim niyetim de o.. yoksa gidip gorulur icine sinerse alirsin..