PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şasi işlemli araç hakkında (Fotoğraflı)

foreverkings
16-06-2020, 17:24
Arkadaşlar merhaba,

Bİr araç bakıyorum aracın uç şasinde işlem mevcut.
Airbağlar açmış ağır hasarlı miktar yazmıyor
Araç sahibi fotoğrafları attı, işaretlenen noktada kaynak mevcut
Bu araçta ilerki donemlerde ne gibi problemler çıkabilir ? piyasadan 6-7 bin tl aşağısında doğal olarak araba.
https://hizliresim.com/ZL5MJK
https://hizliresim.com/NgHfAr

Şimdiden teşekkürler

foreverkings
16-06-2020, 17:26
Fotoğraflar çıkmamış

Aracın şasi problemi olan bolgesi çizim üstünde

Şaşi2 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/NgHfAr)

Araçta ki şasi fotoğrafı

Şaşi1 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/ARW2ZY)

Chn53
16-06-2020, 17:40
ucunda ise hiçbişey olmaz düzgün yapıldı ise , aracı almadan rot balanscıya götürüp kontrol ettirin kayıklık varmı diye

kasırqa
16-06-2020, 17:45
Şasi ucunda ise çok sıkıntı olmaz da araç nedir? Fiyatı sadece 6 7 bin lira ucuz ise değmez bence

foreverkings
16-06-2020, 17:49
Şasi ucunda ise çok sıkıntı olmaz da araç nedir? Fiyatı sadece 6 7 bin lira ucuz ise değmez bence

hocam araç fiat grade punto 1.4, tam olarak noktayı işaretleyerek belirttim

KÖROĞLU
16-06-2020, 18:00
Kaput altı fotosu bana pek iç açıcı gelmedi. Olmaması gereken cırtlar ve teller var. İyi incelemek lazım.

Şasi üzerinde burulan parçaların üretimini yapıyoruz baya sağlam parçalar burulması için iyi bir darbe alması lazım.

6-7 k için ben almam şahsen boya değişen olsun ama şase de işlem olmasın daha iyi bence.

AlwaysFast
16-06-2020, 18:07
Mevzu şase değil bence. Şaseye kadar hasar aldığında ön bölümden direksiyon kutusuna bir dünya parça hasar görüyor. Bir daha da ayar tutması zor oluyor. Airbag açmış hasar kayıtlı arabam da oldu hiç problemi yoktu. Ama hasar kayıtlı, şase bu resimden daha az işlemli, direksiyon kutusu kaynaklı bir arabam oldu. Sonra sıfır kutu da aldım ne yaptıysam adam edemedim. Direksiyonda hep bir laçkalık kaldı. Piste girdim yol tutuşunda problem yoktu ama rüzgardan aşırı etkileniyordu. Arabadan hiç keyif alamadım.

.::EmrE::.
16-06-2020, 20:14
Uzak durun derim ben. 6-7 bin TL belki sizin için büyük bir mebla ancak değmez diye düşünüyorum. Ne ayar tutar ne balans.

ghibli06
16-06-2020, 20:18
o hasar çoğu ülkede direk pert demek, arabanın en sağlam parçası bile yamulmuşsa çok şiddetli bir darbe olmalı, uğraşamaya değmez...

ckrc
16-06-2020, 20:28
Bende ufak bir kaza yaptım, araç yürüyerek kaportacıya gitti, aynı o tampon demiri & şase ucu bağlantısı çekerek düzeltildi. Airbag açma, direksiyon kutusunda, klima borularında, radyatorde vs hiç bir hasar yoktu.

Rot & balansa sokuldu araç, milim kayma oynama yok.

ckrc
16-06-2020, 20:41
Yarısında gönderilmiş entry, yani her şaşi işlemi, araç motora kadar girdi diye bir durum yok, bazen öyle saçma bir açı ile kaza yapıyorsunuz ki; şase ucu işlem görmesi gerekiyor. O yüzden iyice inceleyip, alabilirsiniz.

Octane
16-06-2020, 21:03
Araba fiat grande punto veya lineaysa gayet normal. Otoparkta tam koseden vurunca on motor bolmesinin paralelkenar oldugunu gordum ben. Sasileri cok zayif. Bir sey olmaz.

pirasa
16-06-2020, 21:10
değer kaybının daha çok olması gerekir. 6-7bin nedir. hasarsız olanı tercih ederdim ben. ağır hasarlı dedin mi bi 10 - 15 bin düşecekki almanın mantığı olsun.

Chn53
16-06-2020, 21:16
Mevzu şase değil bence. Şaseye kadar hasar aldığında ön bölümden direksiyon kutusuna bir dünya parça hasar görüyor. Bir daha da ayar tutması zor oluyor. Airbag açmış hasar kayıtlı arabam da oldu hiç problemi yoktu. Ama hasar kayıtlı, şase bu resimden daha az işlemli, direksiyon kutusu kaynaklı bir arabam oldu. Sonra sıfır kutu da aldım ne yaptıysam adam edemedim. Direksiyonda hep bir laçkalık kaldı. Piste girdim yol tutuşunda problem yoktu ama rüzgardan aşırı etkileniyordu. Arabadan hiç keyif alamadım.

şase ucu ile direksiyon kutusu ne alaka , direksiyon kutusu arkada kalıyor. radyatörler , far vs hasar alır

ahmet3425
16-06-2020, 21:38
10 k fazla ver, airbagleri acmamis, agir hasar kayitsiz bir arac bak, 6/7 k dusuk rakam icin degmez bence.

coolvtec
16-06-2020, 22:16
Bu araçların değişensiz temizi ne kadar, bu araç ne kadar?

SpeedlinE™
16-06-2020, 22:25
bütçenizi bilmiyorum ama biraz ondan bilmeden yorum yapabilirim. araç 1.4 fire motorlu punto ise direk dizel bakın bence. fire motorla deneyimimiz oldu çok alışamadık hala,yüksek hızdan ziyade hızlanma,yokuş vs gibi şeyler çok aman aman mutlu eden seviyede değil beklenti meselesi tabi de. Sonra söylemiş olmayayım diye yazayım sizlere dedim. Tjet veya dizel ise tadından yenmez de hatta tjeti dedemin linea'da denemiştim güzeldi.

+soner
16-06-2020, 22:26
Ben olsam araba uygunsa ve gidişinde problem yoksa alırım. Sonuçta bu arabayla +200 gidecek değilsiniz.

Ome_RS
17-06-2020, 08:06
Benim eski puntoyaSol ön uctan teker tarafından bir araç çarpmış. Sadece far değişik çamurluk ucu yamulduğu için camurluk boyalı idi. fotoğrafı vardı ama bulamadım şimdi.
Sol sase ucu yamulmuş ve düzeltilmiş bende satarken öğrendim. Puntolarda sase çok zayıf sanırım.

EREN34
17-06-2020, 08:27
İster sabit fikirli diyin ister ön yargılı. Kaynak işlemi görmüş aracı ben şahsen almam. Buna arka çamurluğu değişen araç da dahil. Hiç bir kaynak işçiliği fabrikasyon gibi olmuyor. Çok iyi işçilik gösterilen parça değişimi belki ama şasisi ucundan da olsa kaynak gördüyse asla.

imate
17-06-2020, 17:31
Arkadaşların söylediği gibi piyasadan 5 6 binlira düşüğe alacam diye ocağına incir ağacı dikme... Biraz paraya kıy iyi bir şey almaya bakın.. Şimdi sorun olmasa bile ileride muhakkak sorun yaratacaktır..

free-hifi
18-06-2020, 18:03
Tampon traverz olmasaydı daha derin bir kaza olurdu. Honda fbt fc5 tampon demiri olmadığı için direk havuz panel şase bile darbe alıyor. 6 7 mevzusu araç kaçırdım palio sanırım 20 30 liralık araca göre 6 7 ucuz olması bu yüzden. 100 150 liralık araba olsaydı 20 30 daha uygun diyecekti

34btr1907
18-06-2020, 18:18
6 bın tl ıcın gırılmez şasisi işlem gormus araca,satması var,guvenlıgı var bunun bırde,benım mantıgım agır hasar,aırbag acmıs vs olan araçta 10 bın tl basına 4 düşük olmalı fıyat,50 ise pıyasası 30 ederi var,100 ise ederi 60 daha fazlası keriz silkeleme olur.

Gorky
18-06-2020, 20:55
tamponun hemen arkası ya. işlem olması normal ama ağır kayıtlı olması sıkıntı. daha uygun fiyata alınmalı