PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar Dedektörü

Yogi
10-07-2020, 17:49
Arkadaşlar merhaba,

Bir yakınım avrupa turuna çıkacak. Yol için radar dedektörü sordu benim bir bilgim yok. Sizinde tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Arkadaşlarınızdan duyduğunuz kadarı ile :)

Ürünü Amerikadan getirteceğiz o yüzden Tr'de olmayan bir ürünü tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler

Ome_RS
10-07-2020, 19:15
Ben bu işin vakkosu olarak cobra yi biliyorum. Araştırabilirsiniz. ABD malıdır.

BarışSever
10-07-2020, 19:33
Yeri gelmişken sorayım,bende de amerikadan gelme eski bir cihaz var,kullanım klavuzu vs kaybolmuş,daha önce hiç kullanmadım.
Nasıl kullanılacağını da çözemedim(kullanmanın yasak olduğunu biliyorum),markası radioshack,bilgisi olan var mıdır?
f0c7d809-7d1e-49b9-be77-921ba3790b45 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/uHYvYu)

2jz
10-07-2020, 19:43
Cobra, Escord bakılabilir.

ghibli06
10-07-2020, 19:47
TR de hapis cezası var aman diyeyim beyleri emniyetin elindeki radarlar bu cihazların hepsini tanıyor artık...

turboman
10-07-2020, 20:02
Arkadaşım aracında kullanıyordu tespit edildi mahkemeyle 2 sene uğraştı sonrada para cezası ödedi.bence sıkıntılı bi yöntem...

BarışSever
10-07-2020, 20:16
Hapis cezası olduğunu bilmiyordum,tavan arasına kaldırayım o zaman ben:D,teşekkürler...

Omak
10-07-2020, 20:35
Arkadaşım aracında kullanıyordu tespit edildi mahkemeyle 2 sene uğraştı sonrada para cezası ödedi.bence sıkıntılı bi yöntem...

kesin cobra dır o :) önceden birşeyler duymuştum hatta bazı radar dedektörleri radara yakalanmamak için polis aracından gelen sinyalleri bozuyor diye sanırım bu mevzudan 2011 yada 2013 yılıydı radar araçlarını değiştirdiler yakalamalar başlamıştı.

Radar uyarısı yapan cihaz radara yakalandı - GUNCEL Haberleri (https://www.haber7.com/guncel/haber/354255-radar-uyarisi-yapan-cihaz-radara-yakalandi)

yıldırımbyzt
10-07-2020, 22:32
Radarbot diye bir uygulama vardı bir kere Karsa bir kere İzmire birde Kocaeline giderken kullandım mobil radar tespiti falan başarılıydı hatta tedes eds gibi sistemlerin çalışan noktalarında uyarı veriyordu

207_TR
10-07-2020, 22:41
2-3 arkadaşım kullanıyor çokta memnunlar, hatta getirip satıyorlar özel istek olursa.

Bende onların aracında kullandım ben acayip tırsarım bu işten :)

Ama radara girme ihtimalin sıfır

Çevirmeden korkuyorum görürlerse diye ama kolayca torpidoya yada arabadaki özel sırt çantana kolayca koyulabilecek cinsten birşey.

fthdrn
11-07-2020, 04:05
Cihaz seni +180 ile 2 kere radardan kurtarsa parasını amorti ediyor. Susurlukta 1200 tl radar geldi ordan biliyorum :D

ChuckBartowsKi
12-07-2020, 17:28
Saçma sapan yollarda 50km/h sınırı var protokol yoluymuş... 1000 TL cezalar geliyor 70-80km/h hızlara.

imprezaWRC
12-07-2020, 17:57
Yeri gelmişken sorayım, tünellerde 80km/h hız sınırı aşılırsa ceza geliyor mu? Affedersiniz, kendimi artık enayi gibi hissediyorum. Ben 80km/h ile gidiyorum, muhtelif otobüs şirketlerine ait otobüsler, tır şoförleri sanki uçarcasına gidiyorlar. Hatta, altında RS6 var gibi 2.0TDİ kullanan Audi pilotları adeta tünelde sınırları zorluyor.
Hele İzmit tarafındaki tünellerde sanırım bir ben bu sınıra uyuyorum. Geçen haftalardan birinde Adapazarı'na giderken tünelden 80km/h ile gidiyorum diye arkamdaki tır şöförü utanmasa tampona dayanıp ittirecekti. Sellektör üstüne sellektör, temezenk sanki durduk önünde, tabakhaneye mi yetişiyor ya da altındakini kamyon değil de başka birşey mi sanıyor nedir?

Bazı yerlerde de malesef kaç km/h ile gidilmesi gerekiyor levha yok. Bölünmüş yol diye güvenip 110km/h ile gidiyorsun halbuki geçtiğin yer Belediye'ye aitmiş efendim oradan 80km/h ile geçmek gerekiyormuş. Münceccimmiyim birader kim hangi yolu yaptı diye bilmek zorundamıyım, koy oraya bir levha bitsin gitsin. Uymayana ceza gönder.

yıldırımbyzt
12-07-2020, 22:45
Yeri gelmişken sorayım, tünellerde 80km/h hız sınırı aşılırsa ceza geliyor mu? Affedersiniz, kendimi artık enayi gibi hissediyorum. Ben 80km/h ile gidiyorum, muhtelif otobüs şirketlerine ait otobüsler, tır şoförleri sanki uçarcasına gidiyorlar. Hatta, altında RS6 var gibi 2.0TDİ kullanan Audi pilotları adeta tünelde sınırları zorluyor.
Hele İzmit tarafındaki tünellerde sanırım bir ben bu sınıra uyuyorum. Geçen haftalardan birinde Adapazarı'na giderken tünelden 80km/h ile gidiyorum diye arkamdaki tır şöförü utanmasa tampona dayanıp ittirecekti. Sellektör üstüne sellektör, temezenk sanki durduk önünde, tabakhaneye mi yetişiyor ya da altındakini kamyon değil de başka birşey mi sanıyor nedir?

Bazı yerlerde de malesef kaç km/h ile gidilmesi gerekiyor levha yok. Bölünmüş yol diye güvenip 110km/h ile gidiyorsun halbuki geçtiğin yer Belediye'ye aitmiş efendim oradan 80km/h ile geçmek gerekiyormuş. Münceccimmiyim birader kim hangi yolu yaptı diye bilmek zorundamıyım, koy oraya bir levha bitsin gitsin. Uymayana ceza gönder.

Abi 2 senedir neredeyse ayda bir İzmit tarafına gidiyorum çamlıca gişelerden sabit 130 İzmit batı çıkışa kadar daha gelen olmadı. Gerçi belli olmaz bir baktın kestiler 2 sene önceye bir ceza :D

Emre911
12-07-2020, 23:57
Coyote tavsiye ederim. ios için en son TR appstore'unda yoktu. Kimlikten adresinizi avrupa ülkelerinden birine almanız gerek. Cihaz vs gerektirmez arka planda çalışıyor. Ben çok memnundum TR içinde hiç kullanmadım. Yakalanma riski yok. Radardan tutun yol kenarında bekleyen araca kadar söylüyor.

rain man
13-07-2020, 06:58
Coyote tavsiye ederim. ios için en son TR appstore'unda yoktu. Kimlikten adresinizi avrupa ülkelerinden birine almanız gerek. Cihaz vs gerektirmez arka planda çalışıyor. Ben çok memnundum TR içinde hiç kullanmadım. Yakalanma riski yok. Radardan tutun yol kenarında bekleyen araca kadar söylüyor.

Bu uygulamalar neye istinaden söylüyor? Birisi haritada burada uygulama veya radar mı var diye işaretliyor? Anonime açık mı yani?

Yıllardır merak ettiğim ama çekindiğim bir mesele. 3 5 bin para cezası yine neyse de hapis ne abi ahahahah.

enesy
13-07-2020, 07:05

Hakan abi yol açıldığından beri sürekli İst - Bursa - İst gidiyorum. Bütün yol hızlı gidip tünelde kurala uyuyordum. Bir kaç kere hayati durum oldu ( hastalık , vefat vs ) cezası vs önemli değil dedim 200+ hızlarda geçtim ceza gelmedi.

1,5 2 yıl oldu gelen giden yok ama sağı solu belli olmaz para lazımdır geriye dönük bakalım diyrn çıkar.

Köyde bi yaşlı amca “ Devletin çükü yaşlı adam gibidir kalkmaz sanırsın , geç kalkar ama bi kalkarsa önüne geleni si.er atar “ demişti o misal.

oguz
13-07-2020, 07:31
Bu konuyu takip eden bir memur arkadaş tüm Marka modelleri öğrenmiştir.. )) Ki bence bu konu tehlikeli hatırlarsanız; bi miktar adam döven, kalıbıyla delikanlılığın kitabını yazan bir arkadaş başka bir arkadaşı fetöcü diye sırf karalamak için şikayet etmişti.. İllaki benzerleri vardır..
Ortam cidden bozuk.. Saygılarımla.

S1NAN
13-07-2020, 11:08
radar beep diye bi uygulama var play store da ben istanbul erzincan arası giderken sürekli kullanıyorum gezici radarlar harici sabit kameraları 800 m önceden uyarı vererek kaç km hızla gitmen gerektiğini söylüyor. avrupadaki ülkelerdeki radarlarda mevcut hemde program ücretsiz . hiç yoktan iyidir belki işinize yarar.

Emre911
13-07-2020, 11:32
Bu uygulamalar neye istinaden söylüyor? Birisi haritada burada uygulama veya radar mı var diye işaretliyor? Anonime açık mı yani?

Yıllardır merak ettiğim ama çekindiğim bir mesele. 3 5 bin para cezası yine neyse de hapis ne abi ahahahah.

Sabit radarları ezbere gösteriyor. Ama gezici radarları falan tehlikeli bölge olarak gösteriyor. Anonime açık, daha önce radar kurulmuşsa tehlikeli bölge diyor. Eğer onaylayan 3-5 kişi olmuşsa direk sana da soruyor. Etkili ve güzel

fthdrn
13-07-2020, 11:38
Radarbot iyidir de kullanıcıların geri bildirimine göre çalışıyor. Ona güvenip tapagaz gidilmez :D

mikelazi
13-07-2020, 11:51

senelerdir maltepe-sakarya(hendek)arası ayda 1-2 git gel yaparım.tünellerde bir sıkıntı yok.

yalnız seyyar radarlar var.özellikle adapazarı sonrası.

okadar sene basabas gitmişimdir.1 haziranda seyyardan ceza yedim.oda memlekete cenazeye yetişmeye çalışıyordum.yol müsait,trafik yok.

otobanda en yüksek hızın 120km/h ile sınırlı olması banada saçma geliyor.

EREN34
13-07-2020, 12:18
Arkadaşlar merhaba,

Bir yakınım avrupa turuna çıkacak. Yol için radar dedektörü sordu benim bir bilgim yok. Sizinde tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Arkadaşlarınızdan duyduğunuz kadarı ile :)

Ürünü Amerikadan getirteceğiz o yüzden Tr'de olmayan bir ürünü tavsiye edebilirsiniz.

Teşekkürler

Avrupa'da gezici radar yok gibi bir şey. Sabit radarlar için ise SYGIC navigasyon kullanabilir. Apple Store'da var. Android'de de vardır illaki. 1 hafta full fonksiyon trial kullanabilir.

Sonrasında radar kısmı çalışmaz
*Oldukça başarılı navigasyon
*Radar uyarı sistemi
*Yolun hız limitlerini gösterme
*Hız limit aşımında uyarı

en temel özellikleri

kado
14-07-2020, 15:20
Yalova - Bigadiç
Bigadiç - Ayvalık arasında radar durumu nasıldır?

sweatcaptain
18-07-2020, 04:55
Bu konuyu okuyanlara ciddi tavsiyemdir sonuna kadar okursaniz tecrubemi paylasmak isterim...

Meslegimden oturu yurt disinda bulundugum surelerde taxiler dahil nerdeyse tum araclarda goruyordum. Usa dan cobra aldim. Ist ayvalik devamli gidip gelirken kullaniyordum. Otoban yapilmamisti eski yalova uzerinden seyhata ediyordum. Vakit nakittir kafasiyla tabi basa basa gidiyoruz... susurluk tarafinda bir benzinlikte durdum. Aracta yakinlarim vardi calisir vaxiyette indim. Isimi gordum geldim. Birde ne goreyim aracin basinda 3 tane ekip arabasi 7 8 memur bizimkileri indirmisler arabayi ariyolar... yol ustunde radar kurmaya gidiyorlarmis. Radar olan arac her ne marka model olursa olsun radar cihazinin sinyalini gormekte arkadaslar bilginiz olsun. Pasaportumu gosterdim vs yurt disinda yasiyorum vs vs zor yirttik. Kabahatler kanunundan bi ceza yedik tabi. Cihazada el konuldu. Daha sonra rusya dan ayni cihazdan tekrar aldim. Yeni cihaz malesef elektronik radarlar dahil alarm verdigi icin kullanimi cok manasiz. Cunku hiz sinir frekanslari tr ve yurt disinda ayni olmadigi icin mesela 50km limitli bi yolda 30km iken alarm verebiliyor. Buda kullanimi gereksiz bi duruma sokuyor...

Kullananlar varsa aman dikkat ottugu anda cekin fisini 😊

sweatcaptain
18-07-2020, 04:56
Yalova - Bigadiç
Bigadiç - Ayvalık arasında radar durumu nasıldır?

Susurluk sabit
Bandirma cati
Karacabey cikisi
Balikesir girisi
Gokyazi giris
Havran giris
Gomec giris
:)

said_
20-07-2020, 09:46
hiç kimse Valentine V1 i söylememiş şaşırdım.

V1 Radar Detectors | Valentine One | Radar Detectors (https://www.valentine1.com/v1-detectors/)

Alex Roy gibi New York'dan Los Angeles'a gumball rekoru kıran kişiler tarafından da tavsiye ediliyor.

hazır adını anmışken Why Alex Roy Chose a BMW M5 To Break the Cannonball Run Record (Ice-T Narration) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MTJRhQuqc3E&t=82s)

individual
20-07-2020, 09:57
dedektör olarak kanunen yasak ve büyük cezaları olduğunu duymuştum.

bizim yollarda sağ olsun karşı şerit'den gelenler sellektör ile uyarıda bulunuyor (kamyon otobüs otomobil)

fthdrn
20-07-2020, 15:08
Bursanın kendi çevreyolunda radar oluyor geçen yine zor yırttım.

johnie
20-07-2020, 15:33
Hakan abi yol açıldığından beri sürekli İst - Bursa - İst gidiyorum. Bütün yol hızlı gidip tünelde kurala uyuyordum. Bir kaç kere hayati durum oldu ( hastalık , vefat vs ) cezası vs önemli değil dedim 200+ hızlarda geçtim ceza gelmedi.

1,5 2 yıl oldu gelen giden yok ama sağı solu belli olmaz para lazımdır geriye dönük bakalım diyrn çıkar.

Köyde bi yaşlı amca “ Devletin çükü yaşlı adam gibidir kalkmaz sanırsın , geç kalkar ama bi kalkarsa önüne geleni si.er atar “ demişti o misal.

vallahi öyle deme, geçen bir ceza yollamış harika devletimiz 13.08.19 yılından :)
umarım gelmez de..

onur_S
20-07-2020, 17:08
radarroy diye site vardi oradan bakın bütçenize göre alirsiniz, özel iskontolari ve hala varsa radar cihazlarina farkli program atarak menzil arttirimi vs yapiyorlardi..
cihazi alinca sesini biraz kismanizi tavsiye ederim hoparloru patliyor
cobra ucuz cihazdir tavsiye etmem.

RadarBusters' OFFICIAL Radar Detector Reviews! (https://www.radardetector.org/)

Ozan Özer
21-07-2020, 11:24

Duygularıma tercüman olmuşsunuz.Her seferinde ağır yük taşıyan benmişcesine selektör-korna tacizlerine maruz kalıyorum.Kafama takıyor muyum? tabiki hayır.Ben kurallara uyuyorum artık,avcılar-b.düzü arası 1-2yıl geçmesinin ardından çok kişiye ceza kitlediklerinden benzer mantığın her yerde geçerli olabileceğini düşünüyorum..Gelmez diyip her seferinde hız yapıldıkça;sonradan toplu katliam yaşanabilir :)

ghibli06
21-07-2020, 11:29
Duygularıma tercüman olmuşsunuz.Her seferinde ağır yük taşıyan benmişcesine selektör-korna tacizlerine maruz kalıyorum.Kafama takıyor muyum? tabiki hayır.Ben kurallara uyuyorum artık,avcılar-b.düzü arası 1-2yıl geçmesinin ardından çok kişiye ceza kitlediklerinden benzer mantığın her yerde geçerli olabileceğini düşünüyorum..Gelmez diyip her seferinde hız yapıldıkça;sonradan toplu katliam yaşanabilir :)

bizim mahallenin bir bulvarı var, hız sınırı 70km ve de jandarma hemen her gün radar kuruyor... ben özellikle explorer la en sağdan 70 le gitmeyi tercih ediyorum ama o şeritte bile kornalar, selektörler emniyet şeridinden geçip önüne kıranlar... bunu yapanların %90 ı ticariler, geçen gün yüklü bir kamyonet bana emnyet şeridinden makas attı, sonra makaslarına devam etti... işte bu adamlar o kadar ballı ki yakalanmıyorlar bir türlü ve de bu onlara olağanüstü bir özgüven veriyor... ulen gerizekalı, orda sınır 70 olmasa ve de her gün radar kurulmasa sen kime artistlik yapacaksın acaba yüklü ticariyle???

Ozan Özer
21-07-2020, 13:22
bizim mahallenin bir bulvarı var, hız sınırı 70km ve de jandarma hemen her gün radar kuruyor... ben özellikle explorer la en sağdan 70 le gitmeyi tercih ediyorum ama o şeritte bile kornalar, selektörler emniyet şeridinden geçip önüne kıranlar... bunu yapanların %90 ı ticariler, geçen gün yüklü bir kamyonet bana emnyet şeridinden makas attı, sonra makaslarına devam etti... işte bu adamlar o kadar ballı ki yakalanmıyorlar bir türlü ve de bu onlara olağanüstü bir özgüven veriyor... ulen gerizekalı, orda sınır 70 olmasa ve de her gün radar kurulmasa sen kime artistlik yapacaksın acaba yüklü ticariyle???

Benimde anlam veremediğim nokta bu aslına bakarsanız..Biz bu kadar dikkatliyken bir şekilde ceza yeriz ancak bu modeller kesinlikle ceza yemez,yeseler bile af çıkar, bizim ödediğimiz tutarlardan daha azını ödeyip makaslarına devam ederler.
Tem'de 130'a sabitleyip giderim,tamponun dibine girip maks. 140km yapacak aracıyla selektör delisi yaparlar.Ben aptalım,200+yapacak arabayla 130la gidiyorum o yolda?
Geçen yıl Göztepe yan yoldan E5 çıkarkan "sinyal vermeden birden çok şerit değiştirmek" adı altında 1002tl ceza yazmışlar,arkadan geldi..Cezayı ödedim ve fotoğraf vb bir argüman olmadığı için iptalini istedim,iptal edildi neyseki..işten eve dönüş yolum,asla ama asla sinyalsiz çıkmam ana yola ve makas vb hareketlerde de bulunmam.Uğraşmasam etmesem yaslamışlardı cezayı kafalarına göre.

Ozan Özer
21-07-2020, 13:23
Susurluk sabit
Bandirma cati
Karacabey cikisi
Balikesir girisi
Gokyazi giris
Havran giris
Gomec giris
:)

radar cihazı olmuşsunuz siz başlı başına :)

Sti_Ozan
21-07-2020, 16:44
Kısmetse 30 temmuz gecesi Sivasa doğru yola çıkıcaz. Sanıyorum güzergah İstanbul-Ankara-Kırşehir-Kayseri-Sivas olur. Akşam saat 22 gibi çıkıp sabah 9.30-10 gibi orda olmayı planlıyorum. Yol üstünde bildiğiniz radar var mı sabit olarak? Tadımız kaçmasın sonra :)

Octavia RS
21-07-2020, 17:12
Kısmetse 30 temmuz gecesi Sivasa doğru yola çıkıcaz. Sanıyorum güzergah İstanbul-Ankara-Kırşehir-Kayseri-Sivas olur. Akşam saat 22 gibi çıkıp sabah 9.30-10 gibi orda olmayı planlıyorum. Yol üstünde bildiğiniz radar var mı sabit olarak? Tadımız kaçmasın sonra :)

Kayseri üstünden gitmek yolu acayip uzatır niye o rotayı tercih ediyorsun? :) Ben senelerdir gidiyorum Sivasa yılda 1-2 defa, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Akdağmadeni hep gidip geldim. Bu Ağustosta yine gidicem ama uçak mı araba mı kararsız kaldım uçağa binip binip binmeme konusunda ***** olaylardan.

Haftaya bende Assos tarafına gidicem yukarda yazılmış radar yerleri mutlaka dikkat edin onlara ayrıca eski yoldan gidecek varsa Susurluk Festivayı geçtikten sonra Demirkapı diye bir yer var ordan itibaren İvrindiye kadar yolda arabalı sabit radarlar olabiliyor onlarada mutlaka dikkat edin ben geçen ay 2 defa aynı rotayı git gel yaptım dediğim yerlerde mutlaka radara denk geldim her sene aynı yere kuruyorlar ezberledim sayılır artık :D

Octavia RS
21-07-2020, 17:16
Karakter sorunu olmuş edit yapamıyorum

Kayseri üstünden gitmek yolu acayip uzatır niye o rotayı tercih ediyorsun? :) Ben senelerdir gidiyorum Sivasa yılda 1-2 defa, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Akdağmadeni hep gidip geldim. Bu Ağustosta yine gidicem ama uçak mı araba mı kararsız kaldım uçağa binip binmeme konusunda ***** olaylardan.

Haftaya bende Assos tarafına gidicem yukarda yazılmış radar yerleri mutlaka dikkat edin onlara ayrıca eski yoldan gidecek varsa Susurluk Festivayı geçtikten sonra Demirkapı diye bir yer var ordan itibren İvrindiye kadar yolda arabalı sabit radarlar olabiliyor onlara mutlaka dikkan edin ben geçen ay 2 defa aynı rotayı git gel yaptım dediğim yerler arasında mutlaka radara denk geldim her sene aynı yere kuruyorlar ezberledim sayılır artık :D

TünayK
21-07-2020, 21:13
Arkadaşlar konuyu okudum ama verılen yanlıs bilgilere de epeyce sasırdım. ben yaklasık 8 senedir Beltronics RX65 kullanıyorum. yılda ortalama 80.000 km yol yapıyorum. bu alet sayesınde bır defa bıle radar cezası yemedım. ve bu aletın polıs aracları tarafından yakalanma yada fark edılme gıbı bır durumu yok. eskı versiyon Cobra vb aletlerle karıstırılmasın.

RX65 ve R300 modelleri bizim ülkemizdeki radar cıhazlarını tespit edebilen modelleridir.

sweatcaptain
21-07-2020, 22:22
Gide gele alistik artik :)

Sti_Ozan
22-07-2020, 07:48
Karakter sorunu olmuş edit yapamıyorum

Kayseri üstünden gitmek yolu acayip uzatır niye o rotayı tercih ediyorsun? :) Ben senelerdir gidiyorum Sivasa yılda 1-2 defa, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Akdağmadeni hep gidip geldim. Bu Ağustosta yine gidicem ama uçak mı araba mı kararsız kaldım uçağa binip binmeme konusunda ***** olaylardan.

Haftaya bende Assos tarafına gidicem yukarda yazılmış radar yerleri mutlaka dikkat edin onlara ayrıca eski yoldan gidecek varsa Susurluk Festivayı geçtikten sonra Demirkapı diye bir yer var ordan itibren İvrindiye kadar yolda arabalı sabit radarlar olabiliyor onlara mutlaka dikkan edin ben geçen ay 2 defa aynı rotayı git gel yaptım dediğim yerler arasında mutlaka radara denk geldim her sene aynı yere kuruyorlar ezberledim sayılır artık :D

Yolu biraz daha düzgün buluyoruz,birde bizim köy de sivas merkeze 100km olduğu için kayseriden şarkışla tarafına ordan da daha yakın şekilde köye ulaşabiliyoruz :)

Ahmet Bby
18-12-2020, 10:32
Konuyu güncel tutmak istiyorum. Facebookta bununla alakalı soru sorduğum için duyarcılar tarafından linçlendim. Bu cihazdan kullanan var mı? Linki aşağı bırakıyorum. Sipariş etmeyi düşünüyorum lakin gümrükten geri döner mi? Veya hakkımda idari yaptırım ceza gibi bişi uygulanabilir mi? Yakın zamanda alan varsa bunlardan bilgilendirirse sevinirim. Alma sebebime gelince... Malatya hirişine çok güzel tuzak bir radar konulmuş. Hem rampa aşağı hem de virajlı. Uyarı levhaları bile yoktu.
Bu sebepten ötürü amacım hız yapmak değil. Servet avcılarına para kaptırmamak.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32913759125.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.28ca54a 6UmCx5d&browser_id=ea0129cbd76e4c18900810cedac6840d&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=17674ef5cee45a15a9d1c64afa83450ba781b0c3 fb&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FHTB1Yuz1BNuTBuNkHF NRq6A9qpXaR.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

VETTE
18-12-2020, 13:09
benzerini bir arkadaşım almıştı bir süre kullandı sonra sattı.
işe yaradığını söylüyor.
Bu arada bir bilgi de ben paylaşayım.Eğer frekans bozucu özellikli bir cihaz değilse karşı taraf sizi tespit edemiyor.
Cihaz sadece alıcı karşı taraftan gelen sinyali alıyor ve bilgi veriyor.

Ahmet Bby
18-12-2020, 14:53
benzerini bir arkadaşım almıştı bir süre kullandı sonra sattı.
işe yaradığını söylüyor.
Bu arada bir bilgi de ben paylaşayım.Eğer frekans bozucu özellikli bir cihaz değilse karşı taraf sizi tespit edemiyor.
Cihaz sadece alıcı karşı taraftan gelen sinyali alıyor ve bilgi veriyor. Ankara'da 82 Km yazan radarlarda sürekli ötüyor. Youtube da birisi paylaşmış
Teknik detaylarını bilmiyorum ama bu kadar ucuz bir cihaz olduğuna göre ( güncel kur ile hesaplandığında 100 tl ye geliyor ) frekansı bozacağını sanmam. Yinede tecrübeli kişilere sorup danışmak gerek.