PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YK Plus hakkında

nyz_61
14-08-2020, 08:31
Arkadaşlar günaydın geçen kargomu sorgulamak için yurtiçi kargonun sayfasına girince bir kendi işini kurmak isteyenlere fırsat diye bir pencere geldi tıklayınca yk plus diye bir oluşum başlatmış yurt içi kargo isteseniz kendi arabanızla dağıtıma çıkın diyor yada iş yeriniz varsa teslim noktası olun yada kiralanacak bir yerin varsa 7/24 depo gibi buna başvur diye 3 seçenek sunuyor.. Geliri içinde 3 asgari ücret kazanç sağlıyabilirsiniz diyor... Bu konun hakkında bilgisi olan yada bu işi araştırmış herhangi birine başvuran bir arkadaş varmıdır aramızda...

2jz
14-08-2020, 10:43
Trendyol ve hepsijet daha paket başı daha yüksek ücret veriyor. Normal kargo şirketlerinde dağıtan değil bulan kazanır. Bu sistemler dağıtım sorunlarını ortadan kardırmak için olan çözümler.

Siyah
14-08-2020, 10:57
bende şimdi bir araştırdım teslimat noktası denilen düşünülebilir ama bulundugum bölgede aylık kaç atar acaba onu çok merak ettim keşke 3 asgari ücret yerine ortalama bir rakam verebilseler. aslında en mantıklısı 7/24 gibi duruyor ufak tefek yatırımlarla hiç başında durmana bile gerek yok anladığım kadarıyla. velhasıl bilgisi olan var ise çok iyi olur...

nyz_61
14-08-2020, 12:31
Trendyol ve hepsijet daha paket başı daha yüksek ücret veriyor. Normal kargo şirketlerinde dağıtan değil bulan kazanır. Bu sistemler dağıtım sorunlarını ortadan kardırmak için olan çözümler.

Bende öyle düşündüm şu yoğun dönemi atlatıp herşey normale dönünce ya derselerki hadi kardeşim bizim işimiz bitti kapatıyoruz yk plusı kaldın sap gibi ortada ondan sonra...

KÖROĞLU
14-08-2020, 12:53
HB'nın işini bir süre kardeşim yaptı sakarya da. Düzgün personel bulmak zor, araç girmeyen lokasyonlar için teslimat işi sıkıntı.

Kendim kovalarım dersen illa bir şeyler çıkar ama bölgeyi iyi seçmek lazım, adres bulmak ilk zamanlar zor oluyor.

Bizimki baktı iş bana göre değil devretti başkasına. 2 ay da 3 el değiştirdi iş. Paket başı da 1.xx tl falan alıyordu sanırım.

Merkezi bir yerde dükkanın varsa teslimat noktası olursan o iş güzel. Dükkan büyüklüğüne göre tasnif edersin gelen kargoları oturursun sahibi gelir alır en temizi bu.

Yapabiliyorsan bunu yap, ama merkezi yerdeki kiralar ile bu sistem ne kadar devam ettirilir onu bilemem.

Pandemi vs derken e-ticaret işlerindeki sevk adetleri müthiş arttı, bir çok firma alternatif geliştirmeye çalışıyor bu da onlardan biri.

Asıl sorun kargo da değil kargonun insan kaynakları yapılanmasında. Kargo işi yapanların eğitim seviyesi iyi değil, dükkan varken mal almaya giderdim kargoya dönen muhabbetler malların sağa sola atılması vs çok sinir bozucu.

Oznc35
14-08-2020, 13:14
bende kardeşim için trendyol'a başlatıyorum inşallah (temmuz başı evrakları teslim ettim hala haber bekliyoruz)
tdyol max 6 yaşında panelvan istiyor,
paket başı rakam tatmin eder eğer günlük 70 paketin altına düşmezse,
mevcutta işi yapan arkadaşlarım var bayram dönemi adetlerin azaldığını söylüyolar ama aylık ortalama 3 kişilik ailesinin rahatça geçinebildiğini söylüyor, başlangıç için panelvan araç k1* belgesi src derken biraz para gidiyor ama arkadaşımın dediği gibi olursa herşey tüm giderleri çıktıktan sonra birşeyler kazandıracak gibi duruyor şuan

hondaa
15-08-2020, 00:23
bende kardeşim için trendyol'a başlatıyorum inşallah (temmuz başı evrakları teslim ettim hala haber bekliyoruz)
mevcutta işi yapan arkadaşlarım var bayram dönemi adetlerin azaldığını söylüyolar ama aylık ortalama 3 kişilik ailesinin rahatça geçinebildiğini söylüyor, başlangıç için panelvan araç k1* belgesi src derken biraz para gidiyor ama arkadaşımın dediği gibi olursa herşey tüm giderleri çıktıktan sonra birşeyler kazandıracak gibi duruyor şuan

k1 belgesı ne kadara cıkıyor

raptor
15-08-2020, 10:25
Takip.......

Killah
15-08-2020, 14:30

Benim iki tanidigim bu isi yapiyor. Birisi panelvan, digeri motor ile. Yanilmiyorsam gunluk 70 paketin altinda dahi dagitsan, sana aylik 7.800₺+kdv garanti ediyor. Her 7 gunde bir fatura kesiyorsun.

70 paketin ustune ciktiginda ise paket basina 4 küsur TL ile gelirin daha da artıyor. Panelvan ile is yapan arkadasimin geliri yaklasik aylik 15k civari, lakin sabah 6 aksam 10 gibi bir yogunlukta da calistigi oluyor cogu zaman.

nyz_61
15-08-2020, 17:09
Bu sabah 6 aksam 10 muhabbeti her gun icinmi gecerli yoksa cok yogun oluncami.

Lee-on!
16-08-2020, 14:29
Arkadaşım hbjet icin basvurmustu. Birkac gun deneme yaptı. Max 10 yaşında arac istiyordu onlar. Arac sende sigortan sende aracın bakımları masraflari yakiti sende yeme icmen sende sana da paket basi belli bir ucret veriyorlar şimdi rayici unuttum. Ama kaba bir hesap yapmıştık herseyi ciktiktan sonra 4k kalmıyordu bile. Yaptığın masrafı karşılar bir is gibi durmuyor bana göre. her turlu firma kazanıyor size de ucundan koklatiyor gibi bir durum. Ilk elden yapan varsa net rakam verirler.

hondaa
17-08-2020, 00:30
benzın gıderlerı muhasebe kendının sıgortası aylık ne kadar kalıyor acaba

Oznc35
17-08-2020, 09:48
k1 belgesı ne kadara cıkıyor

Benim iki tanidigim bu isi yapiyor. Birisi panelvan, digeri motor ile. Yanilmiyorsam gunluk 70 paketin altinda dahi dagitsan, sana aylik 7.800₺+kdv garanti ediyor. Her 7 gunde bir fatura kesiyorsun.

70 paketin ustune ciktiginda ise paket basina 4 küsur TL ile gelirin daha da artıyor. Panelvan ile is yapan arkadasimin geliri yaklasik aylik 15k civari, lakin sabah 6 aksam 10 gibi bir yogunlukta da calistigi oluyor cogu zaman.

benzın gıderlerı muhasebe kendının sıgortası aylık ne kadar kalıyor acaba

trendyol için konuşuyorum ikamet ettiğiniz adrese yakın bir bölge veriyolar aksi bi durum olmadığı sürece bugün kardeşim başladı,
1.3 multijet nemo aldık 260 TL'ye doluyor deposu ayda 2 depo harcar harcamaz 500 TL yakıt gideri
muhasebe 150 TL'den fazla almaz basit usul açılış yapıyorsunuz
araç sigortası kardeşimin yaş 24 olduğu için bizde biraz fazla yaklaşık 1400 TL
yaşı 29'dan küçük olduğu için 1 yıl boyunca bağkur'unu devlet ödeyecek
yine yaşı 29 olana kadar yıllık belli bir miktar vergi muafiyeti var

aylık belli miktar garantisi yok en azından izmir'de öyle anlaşma yapılmadı ya da bilmiyorum 40 pakete kadar daha yüksek bir rakam 40 üstüne bir tık altı paket başı ücret veriyor, daha bugün başladığı için net ayrıntı bilmiyorum günler geçtikçe daha gerçekçi veriler paylaşabilirim sormak istedikleriniz olursa

hondaa
17-08-2020, 11:17
trendyol için konuşuyorum ikamet ettiğiniz adrese yakın bir bölge veriyolar aksi bi durum olmadığı sürece bugün kardeşim başladı,
1.3 multijet nemo aldık 260 TL'ye doluyor deposu ayda 2 depo harcar harcamaz 500 TL yakıt gideri

aylık belli miktar garantisi yok en azından izmir'de öyle anlaşma yapılmadı ya da bilmiyorum 40 pakete kadar daha yüksek bir rakam 40 üstüne bir tık altı paket başı ücret veriyor, daha bugün başladığı için net ayrıntı bilmiyorum günler geçtikçe daha gerçekçi veriler paylaşabilirim sormak istedikleriniz olursa

sagolasın bakalım bızde dusunuyopruz da hıc degılse kafan rahat olur alırsın paketı dagıtırsın tek basına ılla zorlukları vardır ama genede kımseyle ugrasmazsın dıye dusunuyoruz.

nyz_61
10-09-2020, 21:58

Nasil gidiyor calisma kardesim beklentilerinizi karsiladimi...

nyz_61
10-09-2020, 21:59
Yk plusa veya aras kargoyu yapanlar varmi acaba

Oznc35
11-09-2020, 08:14
Nasil gidiyor calisma kardesim beklentilerinizi karsiladimi...

şuan için karşılıyor gibi görünüyor hakediş faturaları haftalık kesliyor 3. faturayı kestik, fatura vadeleri 30 gün yani daha bir ödeme almadık ama kesilen fatura tutarları tatmin edici seviyede şuan

nyz_61
11-09-2020, 08:57
şuan için karşılıyor gibi görünüyor hakediş faturaları haftalık kesliyor 3. faturayı kestik, fatura vadeleri 30 gün yani daha bir ödeme almadık ama kesilen fatura tutarları tatmin edici seviyede şuan

Peki bu trendyol un taşıma sistemi nerden başvurabiliyoruz ve şuan için nerelere bu işi veriyor mesela trabzon için başvurabiliyormuyuz...

makif84
11-09-2020, 09:14
Peki bu trendyol un taşıma sistemi nerden başvurabiliyoruz ve şuan için nerelere bu işi veriyor mesela trabzon için başvurabiliyormuyuz...

Trendyol Express (https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol)
En doğru bilgiyi kendileri verir bence

Oznc35
11-09-2020, 09:20

Trendyol Express (https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol) detayları burda yazıyor ama biz burdan başvurmadım kardeşimin arkadaşı yapıyordu bu işi direkt bölge depo sorumlusuyla iletişime geçip araç alıp gerekli belgeleri elden teslim ettik trabzon için trendyol'un kargo hizmeti var mı bir bilgim yok

CloudGrey
11-09-2020, 12:09
T.expresste motorla nasıl oluyor acaba ? elimin altında motor var pederde smmm , naylondan bi mukellefiyet açıp motorla dağıtım yapılabiliyormu ? bilen varmıdır

Oznc35
11-09-2020, 13:09
T.expresste motorla nasıl oluyor acaba ? elimin altında motor var pederde smmm , naylondan bi mukellefiyet açıp motorla dağıtım yapılabiliyormu ? bilen varmıdır

motorla pek mümkün değil gibi günlük 60 ila 80 arası minimum paket oluyor, ama istanbul için hızlı gönderi gibi bi seçeneği vs. varsa belki olabilir ama onda da rakamsal kurtarmaz gibi

nyz_61
11-09-2020, 15:38
Trendyol Express (https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol) detayları burda yazıyor ama biz burdan başvurmadım kardeşimin arkadaşı yapıyordu bu işi direkt bölge depo sorumlusuyla iletişime geçip araç alıp gerekli belgeleri elden teslim ettik trabzon için trendyol'un kargo hizmeti var mı bir bilgim yok

Bu basvurudan arac harici ne gibi masraflariniz oldu ve suan teslim ettiginiz kac pakete kac lira fatura kesiyorsunuz acaba ozelden detay verebilirmisiniz...

nyz_61
09-11-2021, 09:15
Arkadaşlar daha önce bu konuyu ben açmıştım yeniden hortlattim kusura bakmayın. Trendyol express, hepsijet ve yi plusta çalışan varmı aramızda acaba.