PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce Eğitim Kanalım

FreeCaptiv3
19-12-2020, 22:34
Merhaba Tech ailesi. Uzun zamandır aklımda olan bir projeyi hayata geçirmeye karar verdim. ***** pandemi dolayısı ile okullarımızda yüz yüze eğitim veremiyoruz. Ben de bir İngilizce eğitim kanalı açmak istedim ve açtım. Sizlerin de desteklerini bekliyorum.

Saygılarımla.

Mustafa Onur Dikel - YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCYS1gxIoy6KyLzyDhc48GZg)

PiscocuK
19-12-2020, 22:39
Abone oldum. Musait oldukca videolari izlerim. Evde kaldik zaten birazda faydali seyler yapalim sayende. Tesekkurler

FreeCaptiv3
19-12-2020, 22:39
Abone oldum. Musait oldukca videolari izlerim. Evde kaldik zaten birazda faydali seyler yapalim sayende. Tesekkurler

Çok teşekkkür ederim :)

Grimlord
19-12-2020, 23:41
Başarılar hocam :D

FreeCaptiv3
20-12-2020, 00:06
Başarılar hocam :D

Çok teşekkürler :) Umarım faydalı olabilirim :)

Drive Fast
20-12-2020, 00:16
şuanda tam ihtiyacım olan şey hemen abone oluyorum ve seri layklıyorum :D

Rockford
20-12-2020, 07:41
Basarilar hocam kayit oldum.

Bi yandan ingilizce bi yandan almanca. Coronada ilim irfan yuvasina döndü ev ��

FreeCaptiv3
20-12-2020, 12:39
şuanda tam ihtiyacım olan şey hemen abone oluyorum ve seri layklıyorum :D

Basarilar hocam kayit oldum.

Bi yandan ingilizce bi yandan almanca. Coronada ilim irfan yuvasina döndü ev ��

Çok teşekkür ederim, hazır karantina var iken güzel değerlendirmek lazım. :)

FreeCaptiv3
22-12-2020, 19:54
Deyimler dil yetkinliği için oldukça önemlidir. Vidoyu dikkatli izlemenizi tavsiye ederim :)

GIDA İLE İLGİLİ 8 İNGİLİZCE DEYİM | İNGİLİZCE DEYİMLER #1 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=brJU3LqebZI&t=2s)

ckrc
23-12-2020, 01:06
Bu vesile ile, 6 sene önce İngilizce'de hello bile diyemeyen birisi olarak şu an yurtdışında yaşıyorum(iş ile geldim), anadilim İngilizce ve Türkçe diyebilirim ve hayatımın %95'i ingilizce geçiyor. Günlük görüştüğüm arkadaşlarım hep yabancı ve B2B satış yapıyorum. (yazili, sözlü)

Yurtdışında iş bulmak, yaşamak için Ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara nacizane tavsiyelerimi vermek isterim.

Ben hiç bir ekstra kurs almadım, koleje gitmedim, Özyeğin Üni mezunuyum ve sadece üniversitenin hazırlığını geçtim. Bol bol Netflix izledim, insanlarla konuştum(hata yapa yapa) ve yazıştım. Kendiliğinden gelişti.

1- Öncelikle, 5 cümlede anlatabileceğiniz derdinizi 1 cümleye sığdırabiliyorsanız ingilizceniz iyidir. Yani uzun, anlamsız ve kompleks cümleler kurmaktan kaçının. Sadelik zerafettir.

2- Grammer konusunda aşırı takık birisi olamadım ve üniversite yabancı bir ekiple sürekli takıldım, speakingimi geliştirmek için. Kesinlikle söylüyorum, konuşmadan bu dil gelişmiyor, unutuluyor.

3-Iş hayatına başladığımda görece iyi bir ingilizcem vardı ama hayatımın %10 ingilizce, %90'ı türkçe idi. Ekip arkadaşlarımın tamamının yabancı olması ve yabancı kız arkadaşım olduğu için bu oranı arttırdım ve ingilizce konusunda ana-dil seviyesine 6 ayda geldim. (Extra bir eforum olmadı, sadece konuşarak ve yazışarak)

Yani burada ingilizce konuşmak, öğrenmek isteyener var ise, bir yerden başlayın ve grammeri bile tamamlamadan konuşun, yazışısın insanlarla, altyazılı Netflix izleyin. Benim tek avantajım yabancılardan oluşan bir çevremin olmasıydı.

Kurslara para vermeyin, yabancı arkadaş edinin, youtube'dan ilginize göre ingilizce video izleyin, netflix izleyin.

Grammeriniz kendisini düzeltecek, siz konuştukça, öğrendikçe. Çünkü yazarken kulağınıza hoş gelmeyecek o cümle ve doğru grammeri bulacaksınız.

ckrc
23-12-2020, 01:07
Bu vesile ile, 6 sene önce İngilizce'de hello bile diyemeyen birisi olarak şu an yurtdışında yaşıyorum(iş ile geldim), anadilim İngilizce ve Türkçe diyebilirim ve hayatımın %95'i ingilizce geçiyor. Günlük görüştüğüm arkadaşlarım hep yabancı ve B2B satış yapıyorum. (yazili, sözlü)

Yurtdışında iş bulmak, yaşamak için Ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara nacizane tavsiyelerimi vermek isterim.

Ben hiç bir ekstra kurs almadım, koleje gitmedim, Özyeğin Üni mezunuyum ve sadece üniversitenin hazırlığını geçtim. Bol bol Netflix izledim, insanlarla konuştum(hata yapa yapa) ve yazıştım. Kendiliğinden gelişti.

1- Öncelikle, 5 cümlede anlatabileceğiniz derdinizi 1 cümleye sığdırabiliyorsanız ingilizceniz iyidir. Yani uzun, anlamsız ve kompleks cümleler kurmaktan kaçının. Sadelik zerafettir.

2- Grammer konusunda aşırı takık birisi olamadım ve üniversite yabancı bir ekiple sürekli takıldım, speakingimi geliştirmek için. Kesinlikle söylüyorum, konuşmadan bu dil gelişmiyor, unutuluyor.

3-Iş hayatına başladığımda görece iyi bir ingilizcem vardı ama hayatımın %10 ingilizce, %90'ı türkçe idi. Ekip arkadaşlarımın tamamının yabancı olması ve yabancı kız arkadaşım olduğu için bu oranı arttırdım ve ingilizce konusunda ana-dil seviyesine 6 ayda geldim. (Extra bir eforum olmadı, sadece konuşarak ve yazışarak)

Yani burada ingilizce konuşmak, öğrenmek isteyener var ise, bir yerden başlayın ve grammeri bile tamamlamadan konuşun, yazışısın insanlarla, altyazılı Netflix izleyin. Benim tek avantajım yabancılardan oluşan bir çevremin olmasıydı.

Kurslara para vermeyin, yabancı arkadaş edinin, youtube'dan ilginize göre ingilizce video izleyin, netflix izleyin.

Grammeriniz kendisini düzeltecek, siz konuştukça, öğrendikçe. Çünkü yazarken kulağınıza hoş gelmeyecek o cümle ve doğru grammeri bulacaksınız.

TolgaEsentepe
23-12-2020, 11:03
Abone oldum. Kolay gelsin

VETTE
23-12-2020, 11:33
Bende abone oldum.
İlk fırsatta izlemeye başlayacağım.

mturan
23-12-2020, 11:36
Abone oldum, hayırlı olsun kanalınız.

muratburunce
23-12-2020, 11:38
abone oldum faydalı bilgilerin peşinden gideriz herzaman :) başarılar diliyorum

mcitir
23-12-2020, 11:43

Güzel öneriler fakat ***** herkesin yabancı arkadaş ortamı olmayabiliyor. Bende bundan dolayı Cambly'e kayıt oldum. 3 ay oldu iyi gidiyor şimdilik. indirim dönemleri oluyor, ozaman üye olmak daha mantıklı.

KÖROĞLU
23-12-2020, 12:43
Abone oldum, gramerden başladım izlemeye. Başarılar.

FreeCaptiv3
23-12-2020, 14:55
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Çok sağolun :) Güzel videolar geliyor. Ben de grammar değil de daha çok konuşma kalıpları ve doğru-akıcı telafuz öğretimi yapmayı düşünüyorum. Grammar dediler dediler, ömrümüzü yediler. Umarım bir şeyleri değiştirebilir, faydalı olabilirim.

Tekrar çok teşekkürler :)

2jz
23-12-2020, 18:32
FreeCaptiv3

Eğitim kanalı olduğu için ihtiyacım olmasada destek veriyorum.

Bilgi paylaşıldıkça güzel. Vakit bulabilsem matematik ve temel fizik için ücretsiz bir kaynak oluşturmak istiyorum.

ckrc
23-12-2020, 18:37
Güzel öneriler fakat ***** herkesin yabancı arkadaş ortamı olmayabiliyor. Bende bundan dolayı Cambly'e kayıt oldum. 3 ay oldu iyi gidiyor şimdilik. indirim dönemleri oluyor, ozaman üye olmak daha mantıklı.

Kesinlikle, kurslardan kastım, türkçe bilen birisinin anlattığı ingilizce kurslarından bahsediyorum.

Gerçekten hiç gereği yok öyle derslerin. Cambly, Netflix, Online Streaming vs vs. aşırı faydalı.

FreeCaptiv3
23-12-2020, 22:26
FreeCaptiv3

Eğitim kanalı olduğu için ihtiyacım olmasada destek veriyorum.

Bilgi paylaşıldıkça güzel. Vakit bulabilsem matematik ve temel fizik için ücretsiz bir kaynak oluşturmak istiyorum.

Çok teşekkür ederim :) Kısa zamanda kaynağın haberini bekliyorum :)

Batu-R
23-12-2020, 23:15
Abone oldum dostum, teşekkürler kolay gelsin şimdiden :)

mcitir
24-12-2020, 12:12
Merhaba Tech ailesi. Uzun zamandır aklımda olan bir projeyi hayata geçirmeye karar verdim. ***** pandemi dolayısı ile okullarımızda yüz yüze eğitim veremiyoruz. Ben de bir İngilizce eğitim kanalı açmak istedim ve açtım. Sizlerin de desteklerini bekliyorum.

Saygılarımla.

Mustafa Onur Dikel - YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCYS1gxIoy6KyLzyDhc48GZg)

Bende abone oldum başarılar Business idiom video gayet iyiydi bilmedikleri gördüm.

FreeCaptiv3
03-01-2021, 17:46
Abone oldum dostum, teşekkürler kolay gelsin şimdiden :)

Çok teşekkür ederim :)

Bende abone oldum başarılar Business idiom video gayet iyiydi bilmedikleri gördüm.

Bu çok güzel, hep beraber öğrenerek ilerliyoruz :)

Bu arada yeni videom yayında :) Bu sefer içinde "book" kelimesi geçen deyimleri derleyerek bir video hazırladım. Yorumlarınızı bekliyorum :)

İngilizce Deyimler | KİTAPLARLA İLGİLİ 12 İNGİLİZCE DEYİM - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=H7Rbt0vPrX4&t=1s)

makif84
04-01-2021, 14:17
Abone oldum.Başarılar....

FreeCaptiv3
10-01-2021, 15:43
Abone oldum.Başarılar....

Çok teşekkür ederim değerli desteğiniz için, yeni video yayında, sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen bu seriyi takip etmeli :)

Sıfırdan İngilizce | NEDİR BU GRAMER? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=kK-YqFmkmkE&t)