PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S2k Hakkında bir soru ya da merak ?

MustafaCam
20-12-2020, 13:25
Arkadaşlar merhaba. Aklıma bir soru takıldı deneyimleyen veya bilgisi olan var ise cevaplarsa sevinirim. Biraz merak ettim diyelim :)

***** polisler göz açtırmıyor egsoz filan. S2k’nın oem egsoz çapınıda bilmiyorum açıkçası. Bir s2k düşünün. Specleri feh/oem emm polish, oem kelebek polish , kapak emme ve egsoz tarafları polishli hadi birde beyin olsun diyelim.
Soru 1)Bu specte bir araca aftermarket olan headerstan sonra komple oem egsoz sistemini taksak sırf polisler ile sıkıntı yaşamamak için aracı çok sıkar mı ? Sıkar ise ne kadar sıkar yani kullanmak sıkıntı olur mu ?
Soru 2) oem headers ile komple oem egsozu taksak ilk soruma göre ne değişir yani aradaki farklar neler olur ?

Ben feh kpro lu ep3 ümde ceza yedikten sonra bir son sustrucu taktım araca, tabiki oem değil başka bir marka komple düz boru vardı aracı çok sıktı ama aklımda hep soru işareti kalmıştır komple oem egsoz sistemini taksak bu kadar sıkar mıydı diye. Şimdi de bu düşüncelerim s2k için oluştu bir sorayım dedim.

Teşekkürler şimdiden herkese.

207_TR
20-12-2020, 18:10
Bu araç konusunda tecrübeli olmadan yazıyorum.

2 seçenekte aracı sıkar ve bence gereksiz ısınmalara sebebiyet verir.

Aracın fazla nefes vermek isteyecek, ama veremeyecek..

Sıka sıka gezmemek lazım :)

MustafaCam
20-12-2020, 19:50
Bu araç konusunda tecrübeli olmadan yazıyorum.

2 seçenekte aracı sıkar ve bence gereksiz ısınmalara sebebiyet verir.

Aracın fazla nefes vermek isteyecek, ama veremeyecek..

Sıka sıka gezmemek lazım :)

Aynı görüşteyim kendimde ep3 te tecrübe ettim ancak ceza durumları can sıkıyor. Belki bir kaç bir şey öğreniriz diye yazdım :) teşekkürler cevap için

CloudGrey
03-01-2021, 16:19
Aynı görüşteyim kendimde ep3 te tecrübe ettim ancak ceza durumları can sıkıyor. Belki bir kaç bir şey öğreniriz diye yazdım :) teşekkürler cevap için

f20 çok uçlarda bir motor.
atmosferik olarak çok ince dokunmuş , kurcalamakla pekte birşey elde edilmiyor.
ona yaptığınız herşey sadece sizi tatmin eder yoksa motorun bi işine yaramaz :)

mugen s2000de kullanılan mugen filtre mugen headers sonrası mugen komple egsoz sistemi 60lık borulu ve orta susturuculu. (oem'de 60lık)

çok denedik / headers söktük, beyin taktık , 60lık söktük 70lik taktık... o bu şu bir sürü bişeyler...
maximim birbirlerinin önüne yarım boy atlayabildiler....

CaptainMini
03-01-2021, 23:57
f20 çok uçlarda bir motor.
atmosferik olarak çok ince dokunmuş , kurcalamakla pekte birşey elde edilmiyor.
ona yaptığınız herşey sadece sizi tatmin eder yoksa motorun bi işine yaramaz :)

mugen s2000de kullanılan mugen filtre mugen headers sonrası mugen komple egsoz sistemi 60lık borulu ve orta susturuculu. (oem'de 60lık)

çok denedik / headers söktük, beyin taktık , 60lık söktük 70lik taktık... o bu şu bir sürü bişeyler...
maximim birbirlerinin önüne yarım boy atlayabildiler....
Belki birde top speed farketmiştir.

sagi
04-01-2021, 08:13
Bir ara arkadaşımın teki oem kazan içine varex yaptırmıştı, feh olacaksa araç böyle bir yöntem deneyin sizde en azından görünmez bulunmazda varex :)

CloudGrey
04-01-2021, 12:38
Bir ara arkadaşımın teki oem kazan içine varex yaptırmıştı, feh olacaksa araç böyle bir yöntem deneyin sizde en azından görünmez bulunmazda varex :)

abi artık görünmesi bulunması dert değil , polisin elinde direk kumanda var.
zaten çalıştıkları 5 frekans var onunda hepsinin kumandası var poliste.

ben avrasya tünel girişinde gördüm bu uygulamayı. polis bütün kumandaları deniyordu millet üstünde

Diyadin
04-01-2021, 13:09
En güzeli kumandayı iptal edip cam açma kapama düğmesi ile kontrol etmek :)

16EC813
05-01-2021, 09:35
boşişler :D :D

sagi
05-01-2021, 21:53

ben avrasya tünel girişinde gördüm bu uygulamayı. polis bütün kumandaları deniyordu millet üstünde

valla benim son ep3te sisleri açmadan mekanizma aktif olmuyordu kumanda işe yaramıyordu :) sislerden yada başka bir yerden hat alınabilir :)

Renaultolog
06-01-2021, 09:40
valla benim son ep3te sisleri açmadan mekanizma aktif olmuyordu kumanda işe yaramıyordu :) sislerden yada başka bir yerden hat alınabilir :)
Çok mantıklı :D

Mutlu Değerli
08-01-2021, 22:35

Mantıklı düşünülmüş hakikaten ha :D

sword
09-01-2021, 13:02
Onlarda biliyor artık ne kadar elektronik aksam varsa açıp kapattırırlar :) kat iptali ve cold air intake yap yeterli filtre sesi daha güzel zaten egsozla 3-5 hp alıyo almıyor.. bide 3bini geçmesin boşta beyinden tamamdır..

EmirhanKaragz
12-01-2021, 18:53

Aman hergün ordan geciyorum JCW ile hic denk gelmedim daha öğrendiğim iyi oldu öperler sonra :))