PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aktif Sub Tamiri

Bad-Fast
30-01-2021, 23:14
Arkadaşlar daha önce yapan vardır aramızda şöyle bir sorunum var ,

elimde Tannoy PS110 Home Theater Powered Active Subwoofer 10" Woofer var baya eski bir model bunun amfisi yandığı için kullanamıyorum , evimde hali hazırda kullandığım harman kardon sisteme dahil etmek istiyorum , sub da sanki daha iyi verim alırım diye tahmin ediyorum , elimdeki sistem 161s bu arada , bunun amfisi yandığı için acaba buna uygun ufak bir amfi piyasa da bulunabilir mi ya da araçlarda kullandığımız mono amfiyle falan çalıştırıp verim alınabilir mi ? , aliexpres de baya mini amfiler var ama 300 tl bandında , bende zamanında aldığım invertör da var , nasıl bir yol izlerim ? bide değer mi :)

phantom
31-01-2021, 00:39
PS110 uyduruk bir model degil. amfinin bozuldugundan kesin emin isen Tannoy ile yazis, belki yedek parca olarak amfi halen mevcuttur.
temin edebilirsen burada ilgili bir serviste degisimi yaptirabilirsin.

veya Tannoy'un TR'de yetkili servisini bulmaya calis, tamir ihtimali olabilir. Tannoy duzgun bir firma, zamaninda TR'de bir suru urunu satildi.

300 liralik aliexpress aletlerini salla gitsin.

Yiğit G.
03-02-2021, 17:11
Amfi komple yanmaz, ya trafosu cortlamıştır, ya entegresi vs vs bunlar tespit edilip, yenisi ile değişip mis gibi olur cihaz. Elektronik cihazların en güzel yanı bütün parçalar piyasada vardır. Trafosu gitti ise aynı güçte farklı bir trafo takılır mesela, kandanstorlere birşey oldu ise aynı değerde başka bir kond. takılır. İyi bir yer istiyorsan çizgi elektroniği öneririm.

Cizgi Teknik Servis - Sharp, Pioneer, Onkyo, Bose, Denon, Roadstar (https://www.cizgiservis.com/)

Hatta bende de Pure Acoustics Sub var, sinema sistemime bağlı idi bir baktım çalışmıyor, götürmem lazım benim de servise bunu çizgi ye yani, ama ağır bir şey üşeniyorum kaldır arabaya koy taşı :) hatta 1-2 cihazım daha var götürmem gereken.

Bad-Fast
03-02-2021, 22:25
yiğit saolasın bi danışırım onlara da , durum aslında şu bu baya eski bir cihaz bunun kendi amfisi cortlayınca ne var ne yok sökmüşler zamanında içine kenwood ufak amfi koyup devam etmişler ki onunda anası ağlamış yani tamirlik mevzu kalmadı içinde :D , bende kaliteli kolon diye kullanim diyorum 10" güzel sublar baya uçuk fiyatlarda :)

meganes
07-02-2021, 21:22
biraz tamir ve elektronik hakkında bilgim var mesaj yazarsanız konuşalım watsaptan çözüm bulmaya çalışırız