PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar Cezası İtirazı

207_TR
26-03-2021, 21:16
Arkadaşlar selam

Geçtiğimiz ay 1 radar hız cezası geldi.

İlgili yerde ben hızımı 120 km ve altına düşürdüm. Radar tabelasını önceden gördüğüm için radarın yerini biliyordum.

Cimer den itiraz ettim, ekteki görüntü ile hızımın 127 olduğunu belirttiler.

Bence cevap olarak üstteki karede 2 araç görüntüsü var, ancak alttaki karede benim aracımın fotoğrafı kullanılmış dedim.

Benim aracımın 127 km hızda gittiğini gösterir net bir görüntü rica ederim, aksi takdirde cezamın iptalini rica ederim dedim.

Siz görüntüyü yorumlar mısınız ?

https://i.ibb.co/kQRZJBn/10-ZT-998-2.png (https://ibb.co/GcKm9pw)

DOHC
26-03-2021, 21:24
Sol şeritteki araba sensin galiba fara göre.
Dediğin gibi görüntü net değil ama sınır 120 ise 132'ye kadar hakkın yok mu?

CloudGrey
26-03-2021, 21:57
15 gün indirim süresini geçirmeden öde , itirazını öyle devam ettir.
birşey tutturabileceğini sanmıyorum.
bari sonra faiz falan yeme.
tutturursan , ödediğini geri alırsın.

filo yöneticisi olarak bu olaylarla çok ilgilendim.
Seni yaptığın gibi böyle 3. dünya ülkesinde değilde "norveçte yaşıyormuş" gibi trip takındım.

en son haklı olduğum halde , devlet "GARDAŞ BİZİM GAYITLARIMIZ" esasdır dedi.
çıktı işin içinde , paşa paşa ödedik..

sekizsilindir
27-03-2021, 00:58
51/2-C den kesmişler 1339 tl. e devletten gördüm, erken ödeme 1004 TL.
Fotoğrafları nereden istiyoruz, o gün 7500 dönüyordum, nasıl çıkmışım bakayım :p

aykutsafakyaman
27-03-2021, 09:50
Ebubekir Sıddık bebeğin mevlüt partisine gidecek o para. Boşver öde geç bi yere varamazsın bu ülkede.

imprezaWRC
27-03-2021, 10:02
Geçmiş olsun, fotoğraflardan tek anladığım gece de radar olurmuş ve mis gibi de plakayı çekermiş. Bir ara gece radar mı olur muhabbeti vardı, bal gibi oluyormuş.
Hızını gösteren araç içi kameran var ise o ana ait kayıt ile itiraz edebilirsin.

B-Devi
27-03-2021, 11:56
Sistem çok iyi işlemiyor maalesef. 2 araçtan biri radara girmiş, hangisi olduğu net değil. %90 ihtimalle sol şerittekidir diye size yazmışlar. Benzer bir durumda (gündüz radarı) 2 araçtan hangisi olduğu anlaşılamayınca ikisine birden yazdıkları kayıt da vardı. Muz cumhuriyetlerinde böyle vakalar normaldir, geçmiş olsun.

mehmet6r
27-03-2021, 14:16
İtirazıma cevap tam 6 yıl sonra geldi aklınızda olsun.

imprezaWRC
27-03-2021, 15:54
İtirazıma cevap tam 6 yıl sonra geldi aklınızda olsun.

Oha, yok artık. İyi yine hatırlayıp cevap vermişler, peki sonuç ne oldu, dur tahmin edeyim, olumsuz mu?

Ormanci
27-03-2021, 21:05
Hızını zamanında düşürememiş olabilir misin peki?

Eniştem zamanında öyle bi ceza yemişti, radarı bir mesafeden görüp yavaşlıyor ama sonra çeviriyorlar. Polis de diyor ki "yavaşlamışsınız ama radar şu kadar mesafeden görüyordu, yakaladı yine de" gibi bir şey demiş.

Arkadaşların dediği gibi, araç içi kamera falan filan olsa ve eminseniz öyle kurtarma şansı olurdu sanırım.

Bu arada imprezaWRC evet, gece de oluyormuş ilginç.

mehmet6r
27-03-2021, 21:31
Oha, yok artık. İyi yine hatırlayıp cevap vermişler, peki sonuç ne oldu, dur tahmin edeyim, olumsuz mu?

İptali için emsal kararlar olmasına rağmen olumsuzdu.

207_TR
27-03-2021, 21:50
Sol şeritteki araba sensin galiba fara göre.
Dediğin gibi görüntü net değil ama sınır 120 ise 132'ye kadar hakkın yok mu?

110 + %10 ile 121 falan abi üst sınır gittiğim yolda.

15 gün indirim süresini geçirmeden öde , itirazını öyle devam ettir.
birşey tutturabileceğini sanmıyorum.
bari sonra faiz falan yeme.
tutturursan , ödediğini geri alırsın.

filo yöneticisi olarak bu olaylarla çok ilgilendim.
Seni yaptığın gibi böyle 3. dünya ülkesinde değilde "norveçte yaşıyormuş" gibi trip takındım.

en son haklı olduğum halde , devlet "GARDAŞ BİZİM GAYITLARIMIZ" esasdır dedi.
çıktı işin içinde , paşa paşa ödedik..

Balıkesir de adliyeden itiraz ettiğinde 1-2 km aşımlarda iptal örnekleri çok ama burada muallak bir görüntü var. Biraz üstüne gideceğim.

51/2-C den kesmişler 1339 tl. e devletten gördüm, erken ödeme 1004 TL.
Fotoğrafları nereden istiyoruz, o gün 7500 dönüyordum, nasıl çıkmışım bakayım :p

Cimer e yazdım ben abi :)

Ebubekir Sıddık bebeğin mevlüt partisine gidecek o para. Boşver öde geç bi yere varamazsın bu ülkede.

Beni de davet ederlerse olur :)

Geçmiş olsun, fotoğraflardan tek anladığım gece de radar olurmuş ve mis gibi de plakayı çekermiş. Bir ara gece radar mı olur muhabbeti vardı, bal gibi oluyormuş.
Hızını gösteren araç içi kameran var ise o ana ait kayıt ile itiraz edebilirsin.

Gece radarı çok uzun süredir var abi. Hatta öyle gelişti ki termal tarzda kameralarla yapıyorlar bazı yerlerde. Eski usul radarlar ki benim bu girdiğim eski usül bunlarda polis farları açık tutuyor plaka okumak için. Yeni nesillerde gece görüşlü.

Sistem çok iyi işlemiyor maalesef. 2 araçtan biri radara girmiş, hangisi olduğu net değil. %90 ihtimalle sol şerittekidir diye size yazmışlar. Benzer bir durumda (gündüz radarı) 2 araçtan hangisi olduğu anlaşılamayınca ikisine birden yazdıkları kayıt da vardı. Muz cumhuriyetlerinde böyle vakalar normaldir, geçmiş olsun.

Muallak bir durum var bakalım tutturabilecekmiyiz.

İtirazıma cevap tam 6 yıl sonra geldi aklınızda olsun. Bana 10 günde döndüler abi.

Hızını zamanında düşürememiş olabilir misin peki?

Eniştem zamanında öyle bi ceza yemişti, radarı bir mesafeden görüp yavaşlıyor ama sonra çeviriyorlar. Polis de diyor ki "yavaşlamışsınız ama radar şu kadar mesafeden görüyordu, yakaladı yine de" gibi bir şey demiş.

Arkadaşların dediği gibi, araç içi kamera falan filan olsa ve eminseniz öyle kurtarma şansı olurdu sanırım.

Bu arada imprezaWRC evet, gece de oluyormuş ilginç.

Ben radarı görünce kesmedim hızı, radar tabelesında kestim, aynı yerden 1 hafta öncede geçtim Asos a kampa giderken her gece aynı yerde. Bilmesem hadi geçtik diyeceğim. Bendeki da inat radarı görsem de 120 km de kalıyorum :) hadi 100 le gideyim demiyorum.

İptali için emsal kararlar olmasına rağmen olumsuzdu.

Deneyeceğiz şansımızı belki ben emsal olurum foruma :)

CloudGrey
27-03-2021, 23:19
207_TR üzerine git , ama önce öde.
sonra dava - itiraz derken 3-5 ay sürer , bide haksız çıkarsan 4/1 indirimin gittiği gibi birde üzerine faiz yersin.

CloudGrey
28-03-2021, 14:51
son olarak bir bilgi paylaşayım.

her türlü cezalarda ; cezayı kesen trafik şubeden dilekçe ile foto , varsa videoda isteme hakkınız bulunuyor.
tabi şubenin insiyatifine kalabiliyor , bazen paylaşıyorlar bazende "benim memurum sallama iş yapmaz" diyip sizi savsaklıyabiliyor.

konunuyu takip ederek eğerki haklı olduğunuzu düşünüyorsanız üzerine gidin.
ama ilk önce ne olursa olsun ÖDEYİN. 4/1 indirimi hiçbir zaman kaçırmayın.

itilaf sonucunda haklılığınız ispatlanır ise ödediğiniz cezayı bağlı olduğunuz il/ilçe neyse oranın nakil vasıtlar müdürlüğüne gidip , yıllık mtvnizden mahsup ettirebilirsiniz.
hatta nakit bile talep edebilirsiniz , lakin nakit tahsilat biraz daha uzun bir süreç..

aklınızda bulunsun.

207_TR
21-05-2021, 08:49
Veee mutlu son

https://i.ibb.co/XVbhDy7/5-F4-E1234-5807-490-A-8-BF2-EDE8529-D9-FC5.jpg (https://ibb.co/V3t7xHg)

Gokmen Erbas
21-05-2021, 08:54
plaka benzerliğinden radar cezasi yedim. 1 harfi yanlış okumuşlar. ödedim.

PiscocuK
21-05-2021, 09:08
Veee mutlu son

https://i.ibb.co/XVbhDy7/5-F4-E1234-5807-490-A-8-BF2-EDE8529-D9-FC5.jpg (https://ibb.co/V3t7xHg)

Şaşkın ve mutluyum.
Hayırlı olsun

barakuda26
21-05-2021, 09:24
Hayırlı olsun, sonucun olumlu olması güzel olmuş.

Hak yerini bulunca şaşırıyoruz maalesef, nası bi yer haline geldiyse ülke.

Deniz.
21-05-2021, 09:59
Veee mutlu son

Gerçekten şoktayım ama bir okadarda sevindim.
Resmi kurumlarda mantar gibi türeyen tek tip çomarların çalıştığı ülkemizde bu itaraza böyle bir cevap almak gerçekten büyük başarıdır. Umarım şanzınız yaver gider ve bundan sonrası için daimi olur.
Babamı kaybettikten sonra vergi dairesi, hastane acili (sağlık bakanlığı şikayetleri dahil), bankalar, bağkur kurumları arasında bir oraya bir buraya sonra tekrar oraya pinpon topu gibi efor sarfedip hiçbir şeyin çözülmediğini gördükten sonra umudumu kaybetmiştim ülkemize dair. Fakat seninki gayette büyük başarı olmuş emsal teşkil edecek bir sonuç.

muratburunce
26-05-2021, 10:52
Veee mutlu son

çok sevindim adınıza bu ülkede olur olmadık ne cezalar kesildi haksız yere bunun düzeltilmesi sevindirici

wiesmann
26-05-2021, 11:19
Çok sevindim kurtardığınıza CİMER biraz kurumlara çeki düzen verme konusunda yardımcı oluyor.

Bir arkadaşın kırmızı daewoo aracına beyaz pejo diye radar cezası kesilmişti, plaka tahsisten seçtiğim plakaya yüklü vergi cezası çıkmıştı. Yeğenbey vergi dairesinde şahsen gidip düzelttirdik. Vergi dairesinde işini seven birine denk gelirseniz hızlı çözümde oluyor.

207_TR
27-05-2021, 21:58
plaka benzerliğinden radar cezasi yedim. 1 harfi yanlış okumuşlar. ödedim.

Şaşkın ve mutluyum.
Hayırlı olsun

Hayırlı olsun, sonucun olumlu olması güzel olmuş.

Hak yerini bulunca şaşırıyoruz maalesef, nası bi yer haline geldiyse ülke.

Gerçekten şoktayım ama bir okadarda sevindim.
Resmi kurumlarda mantar gibi türeyen tek tip çomarların çalıştığı ülkemizde bu itaraza böyle bir cevap almak gerçekten büyük başarıdır. Umarım şanzınız yaver gider ve bundan sonrası için daimi olur.
Babamı kaybettikten sonra vergi dairesi, hastane acili (sağlık bakanlığı şikayetleri dahil), bankalar, bağkur kurumları arasında bir oraya bir buraya sonra tekrar oraya pinpon topu gibi efor sarfedip hiçbir şeyin çözülmediğini gördükten sonra umudumu kaybetmiştim ülkemize dair. Fakat seninki gayette büyük başarı olmuş emsal teşkil edecek bir sonuç.

Hepinize çok teşekkür ederim.

Her zaman hakkını aramayı tercih ettim :) edebildiğim yerlerde :)

Ben biraz daha uğraştırırlar diye düşündüm ama hızlı ve kolay oldu :)

cnzdmr
28-05-2021, 09:48
Tebrikler,

Peki cezayı ödemiş miydiniz ? yoksa ödemeden iptal gerçekleşmiş mi oldu kısa sürede ?

utkunoa
28-05-2021, 10:12
buna benzer birşey benim başıma geldi 2 haftadır kapımın önünde duran aracıma çanakkaleden radar cezası geldi. Kendim izmirdeyim. bende aynı şekilde itiraz edeceğim bakalm sonuc gelcekmi :)

207_TR
28-05-2021, 21:22
Tebrikler,

Peki cezayı ödemiş miydiniz ? yoksa ödemeden iptal gerçekleşmiş mi oldu kısa sürede ?

Ödememiştim abi, 15 günlük süre geçmiştir.

buna benzer birşey benim başıma geldi 2 haftadır kapımın önünde duran aracıma çanakkaleden radar cezası geldi. Kendim izmirdeyim. bende aynı şekilde itiraz edeceğim bakalm sonuc gelcekmi :)

Çanakkale de özellikle eds var. Kamera görüntüsünü iste, marka model kıyaslaması-renk kıyaslaması yapılmasını talep et.

kifoz
28-05-2021, 23:20
babamın aracında da bu hafta başımıza geldi. sarıyerde beyaz kia marka araç kırmızı ışık cezası yemiş foto vs çekmişler ama tutanağa plaka 34 yerine 35 girilmiş ceza bize gelmiş. emniyet müdürlüğüne gidip sorduk sulh ceza hakimliğine itiraz edin dediler. cimer den halledilebileceğini öğrenmek iyi oldu şansımızı deneyelim bakalım ne cevap verecekler.

AhmetKadir
29-05-2021, 06:23
Cimere cevap suresi oldugi icin daha hızlı ilerliyor surec. Isini ozenle yapan bir memura denk gelmissiniz. Kayitlari aramis bulmuş izlemis :)
Memleket adina umutlandirdi:)