PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Valizde parça getirmek

lancerevo8
17-04-2021, 22:42
Merhabalar, Yakın zamanda yurtdışından gelecek akrabalarım var. Aracıma ön far stop lambası direksiyon teyp gibi parçalar getirtmek istiyorum. Ancak bir sorum var bunların hepsi 2. el parça olacak ve gümrükte vs sorun yaşar mıyım herhangi ücret ödemem gerekir mi? 3 kişi gelecek parçaları valizlere bölüştüreceğim. Fakat bir kaç kişi parçalara havaalnında el koyarlar falan dedi emin olamadım. Yakın zamanda getirmiş birileri var mı? bir şey daha almanya veya hollanda da çıkma parça bakabileceğim bildiğiniz siteler var mı? teşekkürler şimdiden

EREN34
17-04-2021, 22:56
2. El oto parçası ithalatı yasak. Yakalanırsa direk el koymaları gerekir.

Gerçi valizde getirdiğinize göre zaten beyanda bulunmayacağınız belli.

Ben zamanında kendi aracım için kadran, pompa şamandıra ve bir iki ufak malzeme bavulda eşyalarımın arasında getirmiştim.

said_
17-04-2021, 23:00
havalimanı şöyle çalışır. binerken eğer, patlayıcı yanıcı, illegal birşey yoksa kimse karışmaz.

indiklerinde, bavulları alırlar. çıkış kapısına doğru giderken gümrük polisı kontrol noktası vardır. Neye göre durduruyorlar bilemiyorum.
beni bir kere bile durdurmadı, fakat tam önümden bir amcayı kolundan çekti aldı. rastgele sanırım.

bavulu açtırır, bakar, eğer aynı üründen bir tane varsa bir problem olmaz. Mesela 10 tane Gopro kamera getirirsen, sen bunları şahsi değil satmak için getirmişsin der ve işlem yapar.

söylediğin parçalar küçük şeyler değil. muhtemelen birşey demezler ama yinede problem çıkarabilirler. tek başına sadece far olsa veya direksiyon tamam, ama birden çok araba parçasını görünce sorgulayabilir.

Onurkk06
17-04-2021, 23:07
Gümrükte rastgele seçtiği kişilerin bavulları x raye atarlar 1 2 parçaya bişey demezler ama sen dediğin gibi 6 7 tane büyük parçayı getirirsen sıkıntı yaşayabilirsin

lancerevo8
18-04-2021, 00:52
tamamdır, cevaplar için teşekkürler. Ayrı valizlere koyup az parça getireceğim sorun çıkmaz o vakit.:)

_driver_
18-04-2021, 02:09
tamamdır, cevaplar için teşekkürler. Ayrı valizlere koyup az parça getireceğim sorun çıkmaz o vakit.:)

İstanbulda gümrüğe takılmazlarsa Giresun’da zaten kontrol eden yok :)

Rockford
18-04-2021, 06:06
Direksiyon airbagliyse sıkıntı olur.

Mehmetmert
18-04-2021, 08:59
Tamamen ruh hallerine bağlı, beni hiç kontrol etmemişelerdi ama bir gün hepimiz valizleri beklerken kimse xray'den geçmeden çıkmayacak dediler :) Şans yani

Emre911
18-04-2021, 10:10
Airbag harici hemen her parçayı Türkiye'ye getirebilirsin, ama havaalanından çıkartırken sorun yaşama ihtimalin var. Gümrük durdurmadığı sürece herşeyi geçirebilirsin. Genelde çocuklu aileleri durdurmazlar. Ama kesinlikle airbag uçağa bile alınmaz. Öyle bir hata 1.5 ay uğraştırmıştı.

EOZDAG
18-04-2021, 14:46
Ben geçen yaz getirttim, direksiyonu paketsiz vs. elinde getirdi kuzen. Hava yastığı falan yoktu tabi üstünde

lancerevo8
18-04-2021, 23:48
İstanbulda gümrüğe takılmazlarsa Giresun’da zaten kontrol eden yok :)

:) valla öyle abi kıbrısdan geldiğimde falan soruyor yok diyip geçiyorum.

Airbag harici hemen her parçayı Türkiye'ye getirebilirsin, ama havaalanından çıkartırken sorun yaşama ihtimalin var. Gümrük durdurmadığı sürece herşeyi geçirebilirsin. Genelde çocuklu aileleri durdurmazlar. Ama kesinlikle airbag uçağa bile alınmaz. Öyle bir hata 1.5 ay uğraştırmıştı.

Airbag işini bilmiyordum o zaman direksiyondan vazgeçip elektrikli perde alayım :D

EREN34
19-04-2021, 09:43
:) valla öyle abi kıbrısdan geldiğimde falan soruyor yok diyip geçiyorum.

Airbag işini bilmiyordum o zaman direksiyondan vazgeçip elektrikli perde alayım :D

Airbag
Yangın tüpü
Yakıt sistemleri gibi basınç altında farklı davranacak ekipmanlar yasak.

Sebep: Uçakların kargo kısımları basınçlandırılmıyor. Patlama vs olmaması için.

kelalper
21-04-2021, 12:48
Kendi hayatın için airbag getirmeye kalkma.

utkunoa
21-04-2021, 13:13
komple yasak, gümrüklerde inanılmaz sıkı bu ara. yasal olarak faturası olan sıfır mal getirebilirsin. onun dışında şanslıysan xray e sokmazlar ve geçer

Richter
21-04-2021, 17:47
İntercooler getirdim kamp için olan çadır valiziyle.1 metreden fazla uzunluğu vardı. Sorun yaşamadım şöyle bir göz ucuyla baktı fakat durdurmadı. Biraz şans lazım.