PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : clarksturkiye.org DOLANDIRICI

sari53
05-06-2021, 22:51
Herkese merhaba,

Bu siteden biraz önce babam bu markanın ayakkabılarını seviyor ve artık Türkiye'de mağazası yok, bende erkenden sipariş vereyim babalar günü hediyesi olsun diye 3 adet ayakkabı aldım toplam tutar 1740 tl. Ancak hesap bilgilerini girip para çekildikten sonra telefonuma mesaj geldi 1476.46 CNY harcama yapılmıştır diye. Bende mobil bankacılığa girdim 2.056,59 Tl para çelikmiş. Anladım mevzuyu ama iş işten geçti. Siteye girdim iletişim kısmına sadece kendi mailini verip mesaj bırakabiliyorsun. Ne bir numara, ne e-posta adresi, ne de adres var. Google da clarks yazınca en başta çıktı site de çok orjinal duruyor anlayamadım. Bankayı aradım şu an bekleyen provizyon iptal ettireyim diye ancak sadece para onaylanmış provizyon olduktan sonra işlem itirazı yapılabiliyor ve banka yasal süreç başlatıyor. Kartı iptal ettirdim. 3D secure ile olmadı ödeme karttan direk çekildi. Banka yetkilisi 3D secureyle ödeme olmadığı için parayı alırsınız dedi ama benim pek umudum yok. Para Çin'e Shenzen diye bir şehire Shimminbusiness diye bir firmaya transfer olmuş görünüyor. Başıma ilk kez geliyor böyle bir şey çok alıştık artık internetten alışverişe bu da bana çok iyi ders oldu. Sitelerin görüntüsünü çok orjinal yapıyorlar dolayısıyla fark etmek zor oluyor veya benim basiretim bağlandı anlayamadım. Herkes çok dikkat etsin.

sari53
05-06-2021, 23:04
Herkese merhaba,

Bu siteden biraz önce babam bu markanın ayakkabılarını seviyor ve artık Türkiye'de mağazası yok, bende erkenden sipariş vereyim babalar günü hediyesi olsun diye 3 adet ayakkabı aldım toplam tutar 1740 tl. Ancak hesap bilgilerini girip para çekildikten sonra telefonuma mesaj geldi 1476.46 CNY harcama yapılmıştır diye. Bende mobil bankacılığa girdim 2.056,59 Tl para çelikmiş. Anladım mevzuyu ama iş işten geçti. Siteye girdim iletişim kısmına sadece kendi mailini verip mesaj bırakabiliyorsun. Ne bir numara, ne e-posta adresi, ne de adres var. Google da clarks yazınca en başta çıktı site de çok orjinal duruyor anlayamadım. Bankayı aradım şu an bekleyen provizyon iptal ettireyim diye ancak sadece para onaylanmış provizyon olduktan sonra işlem itirazı yapılabiliyor ve banka yasal süreç başlatıyor. Kartı iptal ettirdim. 3D secure ile olmadı ödeme karttan direk çekildi. Banka yetkilisi 3D secureyle ödeme olmadığı için parayı alırsınız dedi ama benim pek umudum yok. Para Çin'e Shenzen diye bir şehire Shimminbusiness diye bir firmaya transfer olmuş görünüyor. Başıma ilk kez geliyor böyle bir şey çok alıştık artık internetten alışverişe bu da bana çok iyi ders oldu. Sitelerin görüntüsünü çok orjinal yapıyorlar dolayısıyla fark etmek zor oluyor veya benim basiretim bağlandı anlayamadım. Herkes çok dikkat etsin.

Türkçesi;
Herkese merhaba,

PiscocuK
05-06-2021, 23:04
Urunler yurtdisindan geliyorsa yada odeme yurtdisina yapiliyorsa bu tarz fiyat farklari cikabiliyor. Dolandirici yazmadan once keske bir geridonus bekleseydin

sari53
05-06-2021, 23:05
Urunler yurtdisindan geliyorsa yada odeme yurtdisina yapiliyorsa bu tarz fiyat farklari cikabiliyor. Dolandirici yazmadan once keske bir geridonus bekleseydin

Şikayet var da baktım insanlara alakasız ayakkabılar göndermişler.

PiscocuK
05-06-2021, 23:06
Şikayet var da baktım insanlara alakasız ayakkabılar göndermişler.

Bu yazdiginla ilk post birbiriyle alakasiz konular. Gecmis olsun umarim sorunsuz bir alisveris olur

DOHC
06-06-2021, 08:59
Valla siteye baktım, ben de direkt çakma olduğu izlenimini oluşturdu. Google translate ile biryerlerden çevrilip, kopyalanmış gibi.
Uzantısının da org olması ayrı bir soru işareti. Org uzantısını sadece kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler kullanabiliyor benim bildiğim.
Para konusundaki fark ise yuan'ın TL'ye çevrilirken bankanın uyguladığı kurdan olabilir. Kontrol ettin mi?

sari53
06-06-2021, 12:15
Valla siteye baktım, ben de direkt çakma olduğu izlenimini oluşturdu. Google translate ile biryerlerden çevrilip, kopyalanmış gibi.
Uzantısının da org olması ayrı bir soru işareti. Org uzantısını sadece kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler kullanabiliyor benim bildiğim.
Para konusundaki fark ise yuan'ın TL'ye çevrilirken bankanın uyguladığı kurdan olabilir. Kontrol ettin mi?

Abi çok haklısın da ben hiç fark edemedim ilk anda. Bahsettiğin şeyi de kontrol ettim benim alışveriş için onay verdiğim tl tutarı çeviri kurları ve komisyon dahil hiçbir şekilde ulaşmıyor o fiyata ama bankanın bana attığı mesajda olan CNY tutarını USD yapıp komisyon koyduğunda bu fiyata ulaşıyor.

ghibli06
06-06-2021, 13:56
Allah aşkına bilmediğiniz bir siteden alışveriş yaparken önce iletişim tuşuna basın, adres var mı yok mu görün, sonra adres ve telefonu kontrol edin arayın, sonrasında şikayetvar a girip bakın, bunları yapmadan hiç bir adresi olmayan bir siteden nasıl para yollayıp mal alıyorsunuz?

Omak
06-06-2021, 19:16
firmalar heleki eticaret için .org uzantısını kullanmazlar. iletişim sayfasında yukarıda yazdığı gibi bilgiler yoksa ve teyit edemiyorsanız alışveriş yapmayın. bir parça bulup adamın sitesinden alayım dediğim zaman bile firma ünvanını bulup araştırıyorum gerçekten bu firma varmı diye telefon açıp stok teyidi alıyorum daha sonra alışveriş yapıyorum. (ha birde ödeme aracı olarak ne kullanıyor ona bakmak lazım türkiyedeki bilindik firmaları kullanıyorsa çok sıkıntı olmaz amma heleki yabancı payment gateway var ise katiyen almam)

HaKo
06-06-2021, 19:22
bankayı sıcağı sıcağına aradıysan alırsın o parayı sorun olmaz. geçmiş olsun.

PiscocuK
16-06-2021, 13:22
Merak ettim son durum ne oldu varmı bir gelişme?

Emre Ekrem
26-06-2021, 09:32
Geldi mi siparişiniz?

sari53
28-06-2021, 20:24
Merak ettim son durum ne oldu varmı bir gelişme?

Abi sipariş de cevap da gelmedi. Banka yasal süreç başlattı 80-160 gün arası sonuçlanacak.

sari53
28-06-2021, 20:25
Geldi mi siparişiniz?

Maalesef hayır.

PiscocuK
28-06-2021, 21:19
Abi sipariş de cevap da gelmedi. Banka yasal süreç başlattı 80-160 gün arası sonuçlanacak.

Uzuldum. İnsallah en kisa surede lehine sonuclanir