PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vestel tv'miz helvasını yedik

CloudGrey
24-08-2021, 23:34
çok bile dayandı 2016da almıştım , geçen hafta beyaz ekranda kararmalar farkettim bu gecede tam kanal logosunun altında 1 pixel kalınlığında en sağdan en sola farklı renkte bir çizgi belirdi.
evlenirken fazla bütcem yoktu sadece 4k ve 55 ınc die bunu almıştım.
ama 50hz tv , resmen tırtmıs bunu 1 kere daha anladım...

hiç çizgisi servisi ile ugrasmam direk hepsiburadada 5000tl üstüne 500 tl indirim varken bu gece yapiştırdım bunu ;

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/samsung-55q70t-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000W87B2?magaza=Avrupa)

buda en ucuz 100hz tv bakalım başımıza neler gelicek...

sorun şu bu vestelin servisi bana çok pahalıya patlarmı ? amacım yaptırıp satmak...
ekran cizgisi ve kararması kurtarılılır birşeymi yoksa panelmi değişmesi gerekiyor
panellere vestel 3500den fiyat açıyormuş??
youtubeda cofların flexi kablolalarına bant cekıyorlar , ekran geliyor kendine , bu bi çözüm olurmu ??

https://i.ibb.co/r0DLSMX/20210824-235151.jpg (https://ibb.co/H45MsY9)

CloudGrey
26-08-2021, 09:00
tamirle ilgili bilgisi olan yokmudur ?

PiscocuK
26-08-2021, 09:01
0541 450 52 50 AYTAÇ

Sana her konuda yardımcı olur

BARR
26-08-2021, 09:42
Geçen senenin 60T ve 70T serisi aslında gerçek Qled serisi değil ben de bu sene aldım araştırdım baya 65Q70T alacaktım baktım ki evvelki senenin 60T'sini70T diye yedirmişler bu sene, 60T ise evelki senenin MU8500 performansını bile yakalayamıyor. Gerçek Qled performans için 80T almak gerekiyordu ben de bütçemi arttırıp 65Q80T aldım baya memnunum. Eski 55MU9000 (9000 serisi aslında Qled çıkmadan öncenin qled'i gibi düşün özel kontrastı vs özellikleri ile) olarak 60T ve 70T özellikleri ve görüntüsü ile bayide gidip bakınca tatmin etmemişti. Vestelden sonra fark eder ama tabiki.

Kısacası her sene özelliklerden kırpıyorlar :) Model ismine aldanmadan araştırmakta fayda var diğer alacaklar için not olsun.

denizhandinc
26-08-2021, 09:50
Vesteli kapımdan sokmam. TV de tercihim her zaman Philips. İlk çıkan Plazmalarından var evde 10-12 yıldan fazladır beton gibi çalışıyor.

Rec.O
26-08-2021, 09:50
çok bile dayandı 2016da almıştım , geçen hafta beyaz ekranda kararmalar farkettim bu gecede tam kanal logosunun altında 1 pixel kalınlığında en sağdan en sola farklı renkte bir çizgi belirdi.
evlenirken fazla bütcem yoktu sadece 4k ve 55 ınc die bunu almıştım.
ama 50hz tv , resmen tırtmıs bunu 1 kere daha anladım...

hiç çizgisi servisi ile ugrasmam direk hepsiburadada 5000tl üstüne 500 tl indirim varken bu gece yapiştırdım bunu ;

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/samsung-55q70t-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000W87B2?magaza=Avrupa)

buda en ucuz 100hz tv bakalım başımıza neler gelicek...

sorun şu bu vestelin servisi bana çok pahalıya patlarmı ? amacım yaptırıp satmak...
ekran cizgisi ve kararması kurtarılılır birşeymi yoksa panelmi değişmesi gerekiyor
panellere vestel 3500den fiyat açıyormuş??
youtubeda cofların flexi kablolalarına bant cekıyorlar , ekran geliyor kendine , bu bi çözüm olurmu ??

https://i.ibb.co/r0DLSMX/20210824-235151.jpg (https://ibb.co/H45MsY9)

Panel ile alakalı sorun panel değişimi yapılması gerekiyor. En pahalı malzeme zaten değişmesine değermi tartışılır.

individual
26-08-2021, 09:52
vestel tv pişmanlıktır.özellikleri inc ufak olsun ama samsung lg olsun.ben zamanında uğraştım çevremde kime alma dediysem aldı ve hepsininki 1-2 yıl sonra bozuldu arıza yaptı.

Özelte : Vestel tv almayın :D

CloudGrey
26-08-2021, 09:58
Panel ile alakalı sorun panel değişimi yapılması gerekiyor. En pahalı malzeme zaten değişmesine değermi tartışılır.

panel için istenen ortalama rakam 3500-4000tl arası.

değiştirmeden tamir olmazsa , parça fiyatına koyacağım internete.

ama panel değişmeden tamiri varsa , yaptırır öyle satarım.

CloudGrey
26-08-2021, 10:01
Geçen senenin 60T ve 70T serisi aslında gerçek Qled serisi değil ben de bu sene aldım araştırdım baya 65Q70T alacaktım baktım ki evvelki senenin 60T'sini70T diye yedirmişler bu sene, 60T ise evelki senenin MU8500 performansını bile yakalayamıyor. Gerçek Qled performans için 80T almak gerekiyordu ben de bütçemi arttırıp 65Q80T aldım baya memnunum. Eski 55MU9000 (9000 serisi aslında Qled çıkmadan öncenin qled'i gibi düşün özel kontrastı vs özellikleri ile) olarak 60T ve 70T özellikleri ve görüntüsü ile bayide gidip bakınca tatmin etmemişti. Vestelden sonra fark eder ama tabiki.

Kısacası her sene özelliklerden kırpıyorlar :) Model ismine aldanmadan araştırmakta fayda var diğer alacaklar için not olsun.

çok anlamam qled nonacell vs vs :D

ben ekran refresh rate 100hz üzerinden olan tvlere baktım , bundan kampanya vardı direk aldım.

çokta takılmam serisine performansına :)

Rec.O
26-08-2021, 10:50

Şu an bildiğim kadarıyla öyle bir durum yok, yaptığım iş bilgisayar olduğu için bu gibi durumlar direk paneli değiştiriyoruz. Bence bu şekilde koyun internete letgo vs bi yere satılır duracağınız zannetmiyorum.

CloudGrey
26-08-2021, 10:53
Şu an bildiğim kadarıyla öyle bir durum yok, yaptığım iş bilgisayar olduğu için bu gibi durumlar direk paneli değiştiriyoruz. Bence bu şekilde koyun internete letgo vs bi yere satılır duracağınız zannetmiyorum.

öyle yapıcam gibi gözüküyor , çok teşekkür ederim

CloudGrey
26-08-2021, 15:18
abi yeni tvde 3.5 jack yokmuş :(

5+1 sistemi bağlamam için şundan almammı gerekiyor ?

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/alfais-5057-dijital-to-analog-3-5mm-optik-ses-tos-cevirici-donusturucu-adaptor-p-HBV00000R98DQ?magaza=Evaletim)

individual
26-08-2021, 16:40

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/alfais-5057-dijital-to-analog-3-5mm-optik-ses-tos-cevirici-donusturucu-adaptor-p-HBV00000R98DQ?magaza=Evaletim)

ses sisteminin ayrı bir ses kumandası varmı ?

neden sordun diyeceksin.

digital ses çıkışına bunu bağladığından televizyonun kumandasından ses açıp kısma yapamıyorsun.ses sisteminin kumandasından yaparsın bilgin olsun.

ses sisteminin kumandası varsa sorun yok.

HondatugraL
26-08-2021, 16:56
Eve zamanında ocaklı fırınını ve buzdolabını almıştık fırını iyide ocağı sağır. Döneminin en geniş buzdolabı dedikleri arkadaş mutfakta şuan tren gibi çalışıyor. Geceleri mutfak kapısını kapatıp kendi haline bırakıyoruz. Reklamını da önemsemem kendini de vestelden komple uzak durun.

makif84
26-08-2021, 17:16

bu işinizi bir nebze olsun çözecektir.Kutu içeriğinde adaptör olmayabilir bilginiz olsun.

CloudGrey
26-08-2021, 17:34
bu işinizi bir nebze olsun çözecektir.Kutu içeriğinde adaptör olmayabilir bilginiz olsun.

teşekkürler onu farkettim , usb ucuna bi tel şarj adaptoru takarım artık.

ses sisteminin ayrı bir ses kumandası varmı ?

neden sordun diyeceksin.

digital ses çıkışına bunu bağladığından televizyonun kumandasından ses açıp kısma yapamıyorsun.ses sisteminin kumandasından yaparsın bilgin olsun.

ses sisteminin kumandası varsa sorun yok.

ses sisteminde kumanda yok hayır :(

menuden ses çıkısını optik secsek bile işe yaramıyormu ?

tv kumandasından yada digitürk kumandasından sesi alcaltıp yükseltemiyormuyum ?

individual
26-08-2021, 17:46
teşekkürler onu farkettim , usb ucuna bi tel şarj adaptoru takarım artık.

ses sisteminde kumanda yok hayır :(

menuden ses çıkısını optik secsek bile işe yaramıyormu ?

tv kumandasından yada digitürk kumandasından sesi alcaltıp yükseltemiyormuyum ?

Şöyle söyleyim optik ses çıkışı digital.Digital olarak sesi gönderdiği için bir ses yükseklik seviyesi yok aslında.Örnek 0-100 arasında düşünürsek 10-15 değerinde bir ses yüksekliği veriyor.

TV'nin kumandasından yada digitürk kumandası yada herhangi bir optik ses çıkışı olan cihazın kumandasından ses seviyesi ayarı yapamıyorsun.

Bende eve lg tv aldım.yeni tv'lerin hepsinde artık mini jack kulaklık çıkışı koymuyorlar (ses sistemleri satılsın diye bence).

Eski tv'im samsung onun ses çıkışında mini jack vardı. creative 2+1 ses sistemini bağlamıştım ama yeni tv'de yapamadım.

Mecbur gittim ses sistemi aldım :D

individual
26-08-2021, 17:48
Edit usb kablo olması daha iyi tv'nin arkasında usb çıkışına bağlarsınız tv açılınca elektirik gelecek ve çalışacak ama ürün çok bir işe yaramıyor ses sisteminizin kendi ses açma kısma kumandası yoksa.

R21TURBO 41
26-08-2021, 17:53

Tamiri yok , bende ayni sorundan yetkili servise gondermistim LG televizyonu. Tamir fiyati televizyon fiyati cikinca ne yapicaz dedim. Bize birakin biz yedek parca olarak kullanalim size 750 lira odeyelim dediler olur dedim sonra onu da odemediler bende saldim.

CloudGrey
26-08-2021, 18:04
Edit usb kablo olması daha iyi tv'nin arkasında usb çıkışına bağlarsınız tv açılınca elektirik gelecek ve çalışacak ama ürün çok bir işe yaramıyor ses sisteminizin kendi ses açma kısma kumandası yoksa.

Şöyle söyleyim optik ses çıkışı digital.Digital olarak sesi gönderdiği için bir ses yükseklik seviyesi yok aslında.Örnek 0-100 arasında düşünürsek 10-15 değerinde bir ses yüksekliği veriyor.

TV'nin kumandasından yada digitürk kumandası yada herhangi bir optik ses çıkışı olan cihazın kumandasından ses seviyesi ayarı yapamıyorsun.

Bende eve lg tv aldım.yeni tv'lerin hepsinde artık mini jack kulaklık çıkışı koymuyorlar (ses sistemleri satılsın diye bence).

Eski tv'im samsung onun ses çıkışında mini jack vardı. creative 2+1 ses sistemini bağlamıştım ama yeni tv'de yapamadım.

Mecbur gittim ses sistemi aldım :D

anladım demek istediği , o zaman bu ara aparat benimde bi işime yaramayacak çünkü bende aynı senin gibi kullanıyordum.

haklısın kesinlikle soundbarları satmak için tasarlanmış bu alavere bi olay...

ee kaldımı elimizde şimdi 7+2 custom Logitech ses sistemi :D

phantom
26-08-2021, 18:44
dijital cikisin soyle bir gerekliligi var: surround ses icin lazim. ama soundbar itelemenin onunu aciyor tabii...

- vestel'i aynen gonder, hic ugrasma derim. kalite ortada,
- logitech'i sat,
- al bi 2. el HT receiver, eski ama Yamaha/Sony/Denon/Onkyo,
- al bi 2. el Bose Acoustimass set.

omurluk kullan. bar, optik, moptik ugrasma.
Netflix bile surround gonderiyor. sene olmus 2021.

CloudGrey
26-08-2021, 23:12
dijital cikisin soyle bir gerekliligi var: surround ses icin lazim. ama soundbar itelemenin onunu aciyor tabii...

- vestel'i aynen gonder, hic ugrasma derim. kalite ortada,
- logitech'i sat,
- al bi 2. el HT receiver, eski ama Yamaha/Sony/Denon/Onkyo,
- al bi 2. el Bose Acoustimass set.

omurluk kullan. bar, optik, moptik ugrasma.
Netflix bile surround gonderiyor. sene olmus 2021.

şöyle yaptım :)
.
ben tvnin smart kısmını hiçbir zaman kullanmıyorum.
tv altında unite içine kurduğum bir pc'im var.

pcyi açıp ordan nette takılıyorduk (blu tv netflix vs)
eskiden 3.5 jacka takılan sistem hem pcde hemde digiturkte çalışabiliyordu.
.
logitech sistemi pc ses çıkısına bağladım,o sadece pc acıkken çalışacak.
tv içinde şunu aldım. hb 1000tl üstüne 100tl indirim vardı.

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/samsung-hw-t450-tk-t450-soundbar-p-HBV00000V0VFE?magaza=Hepsiburada)

phantom
27-08-2021, 01:31
kismet/nasip :)