PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnstagramda türeyen shopier mağazalar hakkında...

nyz_61
12-09-2021, 08:58
S.a. arkadaşlar.. bir-kac gündür sürekli instagramda önüme speaker ayakkabılar satan sayfalar çıkıyor. Adamlar normalde mağazada 1000 liraya satılan nike airleri 400 500 e orjinal olduğunu iddaa ederek satıyorlar bayada alan var gibi. Sayfaya ve resimlere bakınca hepside orjinal gibi adidas süper starlar falan baya gerçekçi görünüyor. Bu tarz sayfalardan alışveriş yapan varmı acaba adamların deldiği gibi yurtdışından ithal gerçek ayakkabilarmidir. Hatta biriyle konuştum adam biz bunları vietnamdan direk ithal ediyoruz o yüzden mağazadan daha ucuz falan gibi şeyler söyledi farklı barkodlar çekip attı ve sorgulayınca orjinal diyor. Birde gerçekçi kendi çekim videolar attı. Bu tarz alışveriş yapan varmı bu sayfalardan forumdan merak ettim açıkçası.

Sezgin
12-09-2021, 10:13
Yurtdışından İthal olma ihtimali yok. çünkü lisans royalty anlaşmaları gereği markalı bir ürünün X1 kişi tarafından ithal edilmesi mümkün değildir. Bu direk kaçakçılığa girer. yani geriye sadece ürünlerin imitasyon olma ihtimali kalıyor.

yıldırımbyzt
12-09-2021, 11:06
Sektör çok gelişti barkod bile sahte çok kaliteli imitasyon yapıyorlar artık. Hatta sadece Instagramda değil bu şekilde mağaza olarak satan kişide çok kutu çakma poşet çakma ayakkabı çakma tek gerçek olan para oluyor genelde

fthdrn
12-09-2021, 12:08
A+++ replika ürünler.

Siyah
12-09-2021, 12:29
3-4 sene önce Instagram'dan airmax alıyordum birebir aynısı geliyordu. Mağazalarda da sahte ürün satılıyor pek güvenmemek lazım, artık orijinalinden ayırt edilemiyor, bu sektör çok gelişti. Yaşadığım yerdeki sarıyıldızdan ayakkabı almamamı söylemişti bir arkadaş, tanıdığına orijinal diye replika ayakkabı satmışlar.

AşkınS.
12-09-2021, 12:50
Replika.44 numara Airmax sipariş edip içinden 36 numara çakma mavi converse falan çıkan tanıdıklarım var :) geri dönüş tabi ki yok :))

Grimlord
12-09-2021, 14:27
Artık trendyol, hepsiburada, n11 ve başka siteler bile replika ayakkabı gönderebilirken ( ! ) instagramdan almak çok büyük kumar olur.

Arkadaşım benetton diye 3 ayrı renk tişört aldı, 3 aynı renk mikrofiber toz bezi geldi. :D

ercan26esk
12-09-2021, 19:24
demek oluyor orjinale dünya para vermektense 2-3 çeşit replika almak değiştire değiştire giymek daha mantıklı

Seven7
12-09-2021, 19:36
Maalesef hepsi çakma. Sadece ayakkabıların orijinal fiyatları çok yükseldiği için replikalara da daha özen gösterip yüksek fiyattan satmaya başladılar.

Ayakkabı demek sadece görsel demek değildir, tüm vücudu taşıyan ve etkileyebilen bir ürüne sırf pahalı görüntüsü için replika ayakkabı almak bana mantıklı gelmiyor. (Üstelik 400-500 liralar vererek.)

34btr1907
12-09-2021, 22:19
Çoğu dhgate.com dan geliyor toptan olarak

Alpii
12-09-2021, 23:29
demek oluyor orjinale dünya para vermektense 2-3 çeşit replika almak değiştire değiştire giymek daha mantıklı

O kafayala bir Airforce aldım butiklerden. Dış görünüşü okey birebir iç kalitesi berbat. Cadde boyunca yarım saat yürüdüm ayakkabı alev alıyordu. Bidaha da giymedim. Düşünen varsa almaya değmez

onurc
13-09-2021, 09:00
aklınızdan bile geçirmeyin
ayak sağlığı çok ama çok önemlidir.orijinalden şaşmayın

muratburunce
13-09-2021, 09:23
araba lastik mantığı düşünün replika bridgestone yada michelin lastik alıp arabaya takmak gibi görüntü aynı ama sağlamlık ve dayanıklılık şansa kadere ne çıkarsa

CüneytIşıkkent
13-09-2021, 09:29
Bu konuda ayak sağlığının vücut için önemini düşünecek olursak orijinalden şaşmamak gerekli diye düşünüyorum. Düşük fiyatlı marka bile olsa orijinal orijinaldir.

CloudGrey
13-09-2021, 09:53
instagramda gördüğünüz şeylerin %99u yalan :)
çünkü orası bir ticarethane ve ticaret yalansız olmaz.

markaların kendi sitelerine bakın, çok denk geldim öyle yarı fiyatına vs...

Ranthor
13-09-2021, 14:41
Kesinlikle çakma, sahte (yakışıklı isimleri: birebir, replika, imitasyon) ayakkabıları önermiyorum.
Bir gün topuğunuzdan siğil/nasır ameliyatı olursanız anlarsınız.

Fiyatına göre canavar, Jump/slazenger/lescon/kinetix almak çok daha iyi

nyz_61
13-09-2021, 20:52
Herkeze verdiği cevaplar için teşekkür ederim... Peki orjinal ayakkabıları uyguna alıcamiz önereceğiniz sağlam bir site varmı...

enesy
13-09-2021, 21:25
https://pbs.twimg.com/media/E2IyeepWEAEQqa2?format=jpg&name=medium

orhansah
14-09-2021, 06:26
Yurtdışından İthal olma ihtimali yok. çünkü lisans royalty anlaşmaları gereği markalı bir ürünün X1 kişi tarafından ithal edilmesi mümkün değildir. Bu direk kaçakçılığa girer. yani geriye sadece ürünlerin imitasyon olma ihtimali kalıyor.

Ürün orjinal ise marka farketmeksizin ithalat işlemi yapabilir herkes. sahte ürün ithal etmeye kalkarsanız edemezsiniz sadece.

Sezgin
14-09-2021, 07:14
Ürün orjinal ise marka farketmeksizin ithalat işlemi yapabilir herkes. sahte ürün ithal etmeye kalkarsanız edemezsiniz sadece.

Zaten sahtedir o yuzden dedim. yuzlerce butik var sanmıyorum orjınal getirsinler. Yerli üretim bile olabilir

orhansah
14-09-2021, 08:17
Zaten sahtedir o yuzden dedim. yuzlerce butik var sanmıyorum orjınal getirsinler. Yerli üretim bile olabilir

"çünkü lisans royalty anlaşmaları gereği markalı bir ürünün X1 kişi tarafından ithal edilmesi mümkün değildir" cümlen için dedim.

markalı bir ürünün Xxxxx kişi tarafından ithali mümkündür çünkü :))

131mirafiori
14-09-2021, 08:21
Skechers ve camper gibi efsanevi rahat ayakkabı üreticilerinin indirimlerini takip edin. Başka sitelerden değil ama direk kendi internet sitelerinden...

onurc
14-09-2021, 08:22
Skechers ve camper gibi efsanevi rahat ayakkabı üreticilerinin indirimlerini takip edin. Başka sitelerden değil ama direk kendi internet sitelerinden...

skechers görünce nalet arap turistler,camper görüncede direk 50+yaş üstü geliyor gözümün önüne :D :D

131mirafiori
14-09-2021, 08:29
skechers görünce nalet arap turistler,camper görüncede direk 50+yaş üstü geliyor gözümün önüne :D :D

Bro napalım yazın kışlık, kışın yazlık alıyoruz artık :) Artık iki markada da kocaman marka sembolleri olmayan ayakkabılar var o yüzden pek tutulmayıp indirime giriyor galiba :D

Sezgin
14-09-2021, 08:32
"çünkü lisans royalty anlaşmaları gereği markalı bir ürünün X1 kişi tarafından ithal edilmesi mümkün değildir" cümlen için dedim.

markalı bir ürünün Xxxxx kişi tarafından ithali mümkündür çünkü :))

Doğru, bakınca ben de aynı anlamı çıkarırım :)

dirk
14-09-2021, 14:58
ayaklarım 46 - 47 numara nispeten ucuza ayakkabı buluyorum ama model yok :)) bu arada bu adamlar cok güzel tshirtler tasarlamışlar ben alışveriş yapıorum 2 3 tanesinden memnum. eğer bi ürünün sahtesi varsa böyle sitelerdeki kesin sahtedir :D heryer sahte underarmour dolmuş. :(

halili
15-09-2021, 07:24

Skechers ın Youtubeda bir ara videosuna baktım.Yerli üretim ıvır zıvır ucuz olması gerekirken niye sizin ayakkabılarınız çok pahalı diye sormuşlar. Fake hesap kesin Altında yoruma hala gülüyorum aklıma geldikçe cevap
UCUZ SATINCA DANDİK BU ÜRÜN DİYE KİMSE ALMIYOR YAZMIŞTI :)

halili
15-09-2021, 07:25

Skechers ın Youtubeda bir ara videosuna baktım.Yerli üretim ıvır zıvır ucuz olması gerekirken niye sizin ayakkabılarınız çok pahalı diye sormuşlar. Fake hesap kesin Altında yoruma hala gülüyorum aklıma..

UCUZ SATINCA DANDİK BU ÜRÜN DİYE KİMSE ALMIYOR YAZMIŞTI :)

kado
15-09-2021, 16:11
Aldığım Lumberjack marka ayakkabılardan ben acayip memnunum. Tercih edilebilir