PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VAG grubu güvenlik açığı

DOHC
08-10-2021, 07:06
Dün arkadaşım söyledi, denedik harbi aşağıdaki gibi.
Arkadaşta VW bende Audi var.
Arkadaş anahtarından kapı kilitleme düğmesine bastı ve basılı tuttu.
Bu esnada ben aracımın kapılarını kilitlemeye çalıştım kilitlenmedi. Kilitli kapı da açılmadı.
Ne zaman arkadaş düğmeye basmayı bıraktı, benim anahtar çalışır hale geldi.
Otoparka falan girdiğinizde kapıları kilitleyip mutlaka el ile kontrol edin. Yoksa düğmeye basıp, arkanıza bakmadan giderseniz, etrafta kötü niyetli birileri varsa aracınızı soyar.
En güzeli kapı kilitlendiğinde kornanın bip etme özelliğini aktif etmek gibi duruyor. Bip etmez ise, şüphelenip arabanızdan ayrılmamanız yararınıza olur.

akko
08-10-2021, 07:36
Bilgilendirme için teşekkürler :)
Garip bir olaymış, hiç denemedim bugüne kadar.
Peki, aracınız kilitlenmediği esnada sinyalleri vs. çakıyor mu?
Ya da açık camları vs. kapatıyor mu?

BARR
08-10-2021, 07:41
Bilgilendirme için teşekkürler.

Ormanci
08-10-2021, 08:16
Ben sana watsapp'ta da olur mu yav öyle şey dedim ama sonra aklıma geldi.

Daha önce haberlerde falan da vardı, benzer yol kullanıyorlar herhalde, örneğin adam bankaya girip çıkıyor, yüklü miktarda para çekiyor, adamı takip ediyorlar, bi yerde durduğunda, adam nasıl olsa arabayı kilitledim diye inip gidiyor, bunlar adam tam kilitlediği sırada benzer şekilde bir sinyal karıştırma muhabbetiyle kilitlemesini engelliyorlar. Elemanlar da gidip soyuyor bi güzel.

Moktan bir durum..

DOHC
08-10-2021, 08:17
Bilgilendirme için teşekkürler :)
Garip bir olaymış, hiç denemedim bugüne kadar.
Peki, aracınız kilitlenmediği esnada sinyalleri vs. çakıyor mu?
Ya da açık camları vs. kapatıyor mu?

Hayır, hiçbirşey yapmıyor. Eğer sen arabaya totonu dönüp, yürürken anahtara basıp kapılar kitlendi varsayarsan, dönüşte laptopun, montun, çantan arabada olmayabilir :)

PiscocuK
08-10-2021, 08:27
Aynı anda tv ve decoder kumandasını kullanırsanızda çalışmaz.Genelde bu tarz sorunlar oluyor sözde yeniledikçe önüne geçeceklerdi ama olmamış demek ki :)

Eskiden kumandalı saatler vardı belki bilen hatırlayan olur :)
Eğer uyumlu tv yoksa, tv kumandasını saate çevirip ona uyumlu hale getirirdiniz.Ben araba anahtarını denedim sonra arabanın yanına gittim çok güzel kapıları açıp kapatıyor

Aranel Ciryatan
08-10-2021, 08:42
bu açık sadece vag değil bence tüm araçlarda vardır. Anahtarlar tahminen aynı frekansı kullanıyor sadece şifrelemeleri farklı. 2 anahtar aynı anda sinyal yayınca araçtaki alıcı işlem yapamıyor. Başka markada da denense aynı sonuç alınacaktır bence.

5500
08-10-2021, 08:58
VAG grubuna bağlı (vw,seat,skoda,audi) 3 tuşlu anahtarların tamamında olan, uzun yıllardır şaka amaçlı kullandığım az bilinen hadise. Kapının kitlendiğinden emin olmak lazım, arkaya dönüp gitmek sıkıntı :)

samara
08-10-2021, 12:10
Bilgilendirme için teşekkürler.Bende deniyim bi bu olayı :)

arda35
08-10-2021, 13:29
Bilgi için teşekkürler. Kapıda kırmızı uyarı ışığını görmeden başından ayrılmıyorum ben de.

Sezgin
08-10-2021, 17:17
Bilgi için teşekkürler. Kapıda kırmızı uyarı ışığını görmeden başından ayrılmıyorum ben de.

bende öyle yapayım bundan sonra mecburen. Keyless li araba, kolu çekip kontrol de edemem en mantıklısı kırmızı ışık takibi.

DOHC
08-10-2021, 17:34
bende öyle yapayım bundan sonra mecburen. Keyless li araba, kolu çekip kontrol de edemem en mantıklısı kırmızı ışık takibi.

Arka kapıyı çekerek kontrol edebilirsin.

emrhn28
09-10-2021, 13:06
Bende elle kontrol yada anahtardan kornayı duymak için basıyorum tekrar, iyi ki yapıyormuşum bu işlemi. Teşekkürler bilgilendirme için

phantom
09-10-2021, 14:06
Aynı anda tv ve decoder kumandasını kullanırsanızda çalışmaz.

ufak duzeltme: TV & decoder kumandalari IR. araba anahtari RF.

PiscocuK
09-10-2021, 14:09

Biraz acabilirmiyiz bu durumu. Ne anlatmak istediniz

TLH
09-10-2021, 14:30

RF - Radyo frekansıyla haberleşiyor
IF - Kızılötesi şeklinde Emre abi

PiscocuK
09-10-2021, 16:57
RF - Radyo frekansıyla haberleşiyor
IF - Kızılötesi şeklinde Emre abi

Hmm anladim kardesim tesekkurler. Benim kumandasini saatle kopyaladigim arabanin anahtari da IF di o zaman. Cunku saatin gozune anahtarin gozunu tutarak tanimlamistim

phantom
09-10-2021, 17:09

IR=Infrared
RF=Radio frequency
(IF yok, yanlis yazilmis)

Kadyr
09-10-2021, 18:21
Bu bazen evde iki kumanda var ise aynı anda bastırmıyor kilitliyor onun gibi

207_TR
10-10-2021, 14:16

Yeni çıkan akıllı kumandalar Ir den çalışmıyor ama çoğunluk dediğiniz gibi.

DOHC
10-10-2021, 14:32
Dün show my star mı ne haberlerde vardı. VW golf, aynı anlattığım gibi. Eleman kapıyı kitleyip gittiğini sanıyor ama kilitlenmiyor. Sonuç, hırsız kapıyı açıyor, çantası, montu, laptopu çalıyor.

DOHC
10-10-2021, 20:34
Dün show my star mı ne haberlerde vardı. VW golf, aynı anlattığım gibi. Eleman kapıyı kitleyip gittiğini sanıyor ama kilitlenmiyor. Sonuç, hırsız kapıyı açıyor, çantası, montu, laptopu çalıyor.

Sinyal kesicili hırsızlar aracını soydu! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=zsIFM3J3Awg)

https://www.youtube.com/watch?v=zsIFM3J3Awg

TarikS
11-10-2021, 09:28
Bu konuyu görünce deneyeyim dedim, Mini yokken onun anahtara basılı tutup Mercedes'i açmaya çalıştım, açıldı :D Jammer falan yoksa VAG harici bir sıkıntı olmuyor sanırım

DOHC
11-10-2021, 10:42
Aynı marka arabalarda olabilir belki.
Merso C ile merso C denenebilir.
Muhtemelen frekans grubu aynı ama şifreleme değişik sanki araba anahtarlarında.

MetalliHead
13-10-2021, 00:07
Keyless go olan arabalarda bundan daha büyük bir sıkıntı var.
https://www.youtube.com/watch?v=bR8RrmEizVg Sinyal güçlendirici kullanıp anahtar yakındaymış gibi algılatarak arabayı çalıştırıp gidiyorlar.

ozan gülle
29-10-2021, 14:31
Katlanır ayna var ise aynadan takip edin ben hep öyle emin oluyorum kilitlendiğinden bir kapı tam tutmamış olsa bile aynalar kapanmıyor bende

Gökhan Bilgin
29-10-2021, 14:54
Araç sinyalleride yanmaz kapılar kilitlendiğinde. Bir kapı açıksa yine yanmaz sinyaller bilginiz olsun