PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lisanslı pcye format atmak hakkında

Seneca
03-11-2021, 22:06
Selamlar,

normalde microsoftun sitesinden orijinal deneme sürümü indirip o şekilde format atıyordum fakat işyerimden yeni bir pc verildi ve lisanslı windows var fakat format atıp temiz bir kurulum yapmak istiyorum. format attıktan sonra lisansı otomatik tanır mı yoksa kasadaki lisans kodunu girmem yeterli mi? kodu tanır mı geçersiz mi der tam emin olamadım. yoksa klasik yollardan devam edeceğim.

Schumi
03-11-2021, 22:16
Üstündeki sürüm neyse onu kurarsanız otomatik aktivasyon alır internete bağlanır bağlanmaz. Home ise Home. Yada Home Single Language ise gene aynı Home Single Language kurulması gerekiyor.
Kurarken key bile girmenize gerek yok doğru sürümü seçin yeterli.

Seneca
04-11-2021, 18:29
Üstündeki sürüm neyse onu kurarsanız otomatik aktivasyon alır internete bağlanır bağlanmaz. Home ise Home. Yada Home Single Language ise gene aynı Home Single Language kurulması gerekiyor.
Kurarken key bile girmenize gerek yok doğru sürümü seçin yeterli.

Teşekkür ederim hocam aynen dediğiniz gibi ilgili sürümü kurunca otomatik aktifleşmiş oldu.

_opeth
05-11-2021, 18:19
8 vardı benim eski pcde 10 yükledim lisans girmedim ve çalıştı. Ha istersen bir şekilde komut satırında lisanslı hale getirebilirsin istersen

Schumi
05-11-2021, 23:09
8 vardı benim eski pcde 10 yükledim lisans girmedim ve çalıştı. Ha istersen bir şekilde komut satırında lisanslı hale getirebilirsin istersen

Windows 7 ve Windows 8 lisans varsa elinizde yada PC'niz fabrikasyon Windows 7 yada Windows 8 lisansı ile geldiyse gene aynı şekilde aynısını (Home > Home yada Pro > Pro) şeklinde Windows 10 yükleyip eski Windows keyinizi girerseniz aktivasyon yapar. Daha sonraki formatlarda tekrar key girmeden tekrar aktivasyonu otomatik yapar.