PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 km Araç satış danışmanları

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8

dj ugurcan
27-12-2021, 13:35
Öncelikle merhabalar;
Forumda araştırma yaptım ama göremedim. Araç sirkülasyonu çok olan arkadaşlarımız aramızda mevcut. Forumumuzda çalışan 0 km araç satış danışmanlarının forum üyelerine belki bir yararı dokunabilir.
Şimdiden herkese iyi forumlar;

Uğurcan Buğan
Şahsuvaroğlu Grup
Ymy Tuzla Şubesi
Ssangyong - DFSK

bilalMW
27-12-2021, 14:26
güzel konu olmuş bayiilerde çalışanlar kendini tanıtır ise güzel yardımlaşma konusu olur.

bu araa ssyangyong battımı ne oldu global olarak iflas haberleri vardı?

dj ugurcan
27-12-2021, 15:05
güzel konu olmuş bayiilerde çalışanlar kendini tanıtır ise güzel yardımlaşma konusu olur.

bu araa ssyangyong battımı ne oldu global olarak iflas haberleri vardı?

Batmadı da bir ortaklık anlaşması söz konusu oldu bu konuda haberler batıyor diye lanse etti yapılan açıklamalar tamamen ortaklık üzerine olduğuydu

220T
27-12-2021, 15:47
Fiyat listeleri çok yüksek ama satılan fiyatların listeyle alakası yok.Konuya dahil olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa iyi olur,biz de hazırlığımızı ona göre yaparız.

dj ugurcan
27-12-2021, 15:59
ben en azından ssangyong marka için şöyle söyleyebilirim şu anda en çok tutulan korando limited modeli 805 bin tl leri gördükten sonra 590 bin tl ye kadar indi. daha ineceğini düşünmüyorum. hatta rakamlar düştünten sonra daha gemide olup gümrüklemesi yapılmayan araçların %80 i satıldı bile. hemen hemen bütün bayiler de fiyatlarını güncelledi. Başka danışman arkadaşımız varsa bilgilendirme yapacaklardır diye düşünüyorum

Gökhan Bilgin
27-12-2021, 16:16
Life paket polo için güzel fiyat verebilecek vw çalışanı varsa mesaj atabilir mi ?

207_TR
27-12-2021, 22:16
Tuğbay IŞIKLAR
Balıkesir Vw Yağcı Otomotiv
(Bünyemizde Seat ve Skoda var. Ayrıca Yağcı Otomotiv Balıkesir olarak sahibinden de 2.el araçlarımızı da görebilirsiniz.)

Daha önce uzun süre Mercedes Benz ve kısa süre Audi geçmişimde var. Bu markalardan da destek olmaya çalışırım.

207_TR
27-12-2021, 22:17
Life paket polo için güzel fiyat verebilecek vw çalışanı varsa mesaj atabilir mi ?

Metalik Resif Mavi Life ve Gümüş renk Style paket verebilirim. Fiyatın güzel olup olmadığını özelden konuşuruz :)

207_TR
27-12-2021, 22:32
Fiyat listeleri çok yüksek ama satılan fiyatların listeyle alakası yok.Konuya dahil olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa iyi olur,biz de hazırlığımızı ona göre yaparız.

Geçtiğimiz 3-4 aylık dönemde hatta son 2 ay peak yaptı diyebiliriz, artan döviz sonrası araç fiyatları olduğundan daha yüksek bir hızla yükseldi. Ve yükselmeye devam edeceği çok rahat görünüyordu.

Zaten pandemi başladıktan bir süre sonra baş gösteren üretim sıkıntıları araçları yok durumuna düşürdü.

Bu üretim sıkıntıları ilk başlarda covid kapanmalarından dolayı üretim durması yada üretim azaltma vb sıkıntılardı.

Sonrası yine benzer konulardan ortaya çıkan tedarik sıkıntılarıydı. En büyük tedarik sıkıntısı Chip krizi davası...

Zaten buraya kadar olan kısmı herkes az çok biliyor. Chip krizine inanmayan kesimi pas geçiyorum.

Önümüzdeki süreçte tedarik sıkıntısı daha da büyüyecek gibi. Magnezyum sıkıntısı, saç maliyetlerinin artması, çözülmeye başlayan chip tedariklerindeki fiyat artışı vs vs.

Bayiden X para alan fırsat takipçisi aracı x+y paraya satar oldu. Ve bunun için tek sarfettiği çaba sıraya girimek ve X parayı bağlamak.

Arabayı satan bayi x+y deki Y kadar para kazanmıyor normal satışta.

Bayi arabayı satıştan çekip kendine fatura etse ve ilanlardan satsa Distribütör 1-2 sefer dışında göz yummaz ceza keser bir şekilde.

Bayilerin bazıları farklı farklı yollara gitti, Takas şartı getirerek hem 2.el hacmini büyüttü hemde nihai alıcıya ulaştı. Burada takas fiyatlandırmasını konu dışı bırakıyorum.

Bazı bayiler demeyeyim neredeyse her markadaki bayiler Car care yaparak sattı araçları. Kimisi bu car care işlemlerine normal rayiç bedeki istedi. Kimisi ise fazla bedellerden yaptı bu işi.

Bazı markalar zorunlu body kit, jant, ekran vs sattı.

Bu işin temeli Fırsat kovalayan alıcının bayiden daha çok para kazandığı dönemlerden kaynaklanıyor. Zaten fırsat kovalayan alıcı böyle para kazanıyorsa bende satarken kazancımı artırayım düşüncesine girdi haklı olarak yada haksız olarak.

Bayiler normalde ayda 100 araç satabilirken 30 lu adetlere düştü çünkü üretim azaldı.

Distibütör lerde bayi karlarını artırmadığı için herkes kazancını yükseltme yoluna gitti.

Tahminimce önümüzdeki 1-2 aylık süreçte şu döviz düştü çıktı spekülasyonları bitince araçların hala üretim sıkıntısında olduğunu farkeden alıcılar araç bulmakta zorlanacak. Şuan sanki tek derr araç fiyatlarının dövize bağlı yüksek olması gibi gözüküyor ama aslında bu sadece alım gücü seviyelerinin düşmesinin bir etkeni.

Araçlar minimum 6-7 ay daha kısıtlı üretim ve donanımlarla gelecek.

pirasa
28-12-2021, 09:10
Öncelikle merhabalar;
Forumda araştırma yaptım ama göremedim. Araç sirkülasyonu çok olan arkadaşlarımız aramızda mevcut. Forumumuzda çalışan 0 km araç satış danışmanlarının forum üyelerine belki bir yararı dokunabilir.

Uğurcan Buğan
Şahsuvaroğlu Grup
Ymy Tuzla Şubesi
Ssangyong - DFSK

2 dir sizin şubeden korando sports otomatik alma şansını kaçırdım biri siyahtı 70binde diğeri kırmızı 120binde. sahibindende takip ediyorum 2014 üzeri otomatik korando sports gelirse iletişime geçerim sizinle. iyi çalışmalar

PaSHa-brk
28-12-2021, 09:18
''0'' Satış olmasa olur mu? :confused: :)

dj ugurcan
28-12-2021, 09:47
2 dir sizin şubeden korando sports otomatik alma şansını kaçırdım biri siyahtı 70binde diğeri kırmızı 120binde. sahibindende takip ediyorum 2014 üzeri otomatik korando sports gelirse iletişime geçerim sizinle. iyi çalışmalar

ikinci el olarak dışarıdan alımlarımız olmuyor anca takasta gelmesi gerekiyor. özelden iletişim bilgilerinizi alabilirsem arayanlar listesine alayım sizi. 2. el güncel liste sabah 8 de mailime düşüyor korando sports geldiği anda bilgilendirmesini yapabilirim

AFy
28-12-2021, 10:18
Ben de Suvmarket'teyim. 2.el harici Suzuki,MG,Vespa,Kymco,Aprilla gibi markaların da distirbitörüyüz hem motosiklet hem otomobil için yardımcı olmaya destek olmaya çalışırız ihtiyaç durumunda.

CloudGrey
28-12-2021, 11:10
bende filo kiralamada yardımcı olabilirim ..

driver_can
28-12-2021, 11:11
Geçtiğimiz 3-4 aylık dönemde hatta son 2 ay peak yaptı diyebiliriz, artan döviz sonrası araç fiyatları olduğundan daha yüksek bir hızla yükseldi. Ve yükselmeye devam edeceği çok rahat görünüyordu.

Zaten pandemi başladıktan bir süre sonra baş gösteren üretim sıkıntıları araçları yok durumuna düşürdü.

Bu üretim sıkıntıları ilk başlarda covid kapanmalarından dolayı üretim durması yada üretim azaltma vb sıkıntılardı.

Sonrası yine benzer konulardan ortaya çıkan tedarik sıkıntılarıydı. En büyük tedarik sıkıntısı Chip krizi davası...

Zaten buraya kadar olan kısmı herkes az çok biliyor. Chip krizine inanmayan kesimi pas geçiyorum.

Önümüzdeki süreçte tedarik sıkıntısı daha da büyüyecek gibi. Magnezyum sıkıntısı, saç maliyetlerinin artması, çözülmeye başlayan chip tedariklerindeki fiyat artışı vs vs.

Bayiden X para alan fırsat takipçisi aracı x+y paraya satar oldu. Ve bunun için tek sarfettiği çaba sıraya girimek ve X parayı bağlamak.

Bayi arabayı satıştan çekip kendine fatura etse ve ilanlardan satsa Distribütör 1-2 sefer dışında göz yummaz ceza keser bir şekilde.

Bayilerin bazıları farklı farklı yollara gitti, Takas şartı getirerek hem 2.el hacmini büyüttü hemde nihai alıcıya ulaştı. Burada takas fiyatlandırmasını konu dışı bırakıyorum.

Bazı bayiler demeyeyim neredeyse her markadaki bayiler Car care yaparak sattı araçları. Kimisi bu car care işlemlerine normal rayiç bedeki istedi. Kimisi ise fazla bedellerden yaptı bu işi.

Bu işin temeli Fırsat kovalayan alıcının bayiden daha çok para kazandığı dönemlerden kaynaklanıyor. Zaten fırsat kovalayan alıcı böyle para kazanıyorsa bende satarken kazancımı artırayım düşüncesine girdi haklı olarak yada haksız olarak.

Bayiler normalde ayda 100 araç satabilirken 30 lu adetlere düştü çünkü üretim azaldı.

Distibütör lerde bayi karlarını artırmadığı için herkes kazancını yükseltme yoluna gitti.

Tahminimce önümüzdeki 1-2 aylık süreçte şu döviz düştü çıktı spekülasyonları bitince araçların hala üretim sıkıntısında olduğunu farkeden alıcılar araç bulmakta zorlanacak. Şuan sanki tek derr araç fiyatlarının dövize bağlı yüksek olması gibi gözüküyor ama aslında bu sadece alım gücü seviyelerinin düşmesinin bir etkeni.

Selamlar,

Arkadaşım ısrarla chip krizi bitti uzayda ve özönde golfler var bahçede diyordu.Aradım uzay otoyu listesi 572 bin olan 1.0 rline araca 720 bin lira fiyat veriyor.Listeden farklı dediğimde de evet listeden farklı fiyata satıyoruz diyor telefondaki hanımefendi :)

ErenErdem
28-12-2021, 12:06
Merhaba, özelden yazmaya çalıştım ancak mesaj kutusu dolu, Pololar hakkında bilgi alabilirsem sevinirim

ErenErdem
28-12-2021, 12:16

Merhaba, özelden yazmaya çalıştım ancak mesaj kutusu dolu, Pololar hakkında bilgi alabilirsem sevinirim

kalipson
28-12-2021, 14:46
Cam tavanlı ve özellikle manuel Polo varsa fiyat alabilir miyim ben de ?

2jz
28-12-2021, 18:25

Konu dışı gibi olacak ama yapacak bir şey yok. Bold'ladığım yer için örnek göstereyim. Örnekler çoğaltılabilir. Neredeyse tüm yetkili bayilerin 2. el departmanlarında sıfır km diyebileceğimiz plakalandırılıp satılan araçlar var. "Abi bana 2 tane Megane geldi sendeki Civiclerle takas yapalım" telefonu yeter şunun için. Bir tane rastgele bayiden örnek vereyim. Bir otomobil firmasının servis ve satıcısı.

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-gursoy-oto-dan-2021-0-km-firsat-araci-978616297/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-gursoy-oto-dan-0-km-peugeot-2008-961963232/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-dacia-gursoy-oto-dan-2021-0-km-firsat-araci-975679978/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-gursoy-oto-dan-2021-honda-city-1.5-i-vtec-executive-otomatik-0-975668842/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-peugeot-gursoy-oto-dan-2021-model-rifter-active-pro-0-km-984986207/detay)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-gursoy-oto-dan-2021-model-1.4-egea-hb-street-0km-970037188/detay

Bir tane bayinin sahibinden hesabındaki ilanlarında paylaştığı sıfır km araçlar :)

OYDER Başkanı TV'de "herkes otomobil satıcısı oldu" diyerek mevcut durumu değerlendiriyor ama sıfır araç bulunmayan yetkili satıcılarda fahiş fiyatlı, plakalanmış 0 km 2. el aracın ne işi var diyemiyor.

Birde satış için takas şartı arayan bayiler var. Geçenlerde mercedes konusu açılmıştı hatta oradada ilan paylaşmıştım. Bayi ilanda "-ARAÇLARIMIZIN SATIŞINDA TAKAS İŞLEMİ ŞARTI VARDIR-" yazmış.

Belki ilk aracını alacak gelen müşteri.

Yada adamın 90 model tek kapı samara'sı var. Bayi o aracı sahibinin piyasada satabileceği fiyattan sayacak mı?

Saçma sapan işler...

Türkiyedeki otomobil sektörüne ateş püskürdüm biraz. Yazılacak çok şey var ama boşverdim artık. Bir hobimiz vardı içine ettiler.

.

207_TR
28-12-2021, 19:09
Konu dışı gibi olacak ama yapacak bir şey yok. Bold'ladığım yer için örnek göstereyim. Örnekler çoğaltılabilir. Neredeyse tüm yetkili bayilerin 2. el departmanlarında sıfır km diyebileceğimiz plakalandırılıp satılan araçlar var. "Abi bana 2 tane Megane geldi sendeki Civiclerle takas yapalım" telefonu yeter şunun için. Bir tane rastgele bayiden örnek vereyim. Bir otomobil firmasının servis ve satıcısı.

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-gursoy-oto-dan-2021-0-km-firsat-araci-978616297/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-gursoy-oto-dan-0-km-peugeot-2008-961963232/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-dacia-gursoy-oto-dan-2021-0-km-firsat-araci-975679978/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-gursoy-oto-dan-2021-honda-city-1.5-i-vtec-executive-otomatik-0-975668842/detay)

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-peugeot-gursoy-oto-dan-2021-model-rifter-active-pro-0-km-984986207/detay)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-gursoy-oto-dan-2021-model-1.4-egea-hb-street-0km-970037188/detay

Bir tane bayinin sahibinden hesabındaki ilanlarında paylaştığı sıfır km araçlar :)

OYDER Başkanı TV'de "herkes otomobil satıcısı oldu" diyerek mevcut durumu değerlendiriyor ama sıfır araç bulunmayan yetkili satıcılarda fahiş fiyatlı, plakalanmış 0 km 2. el aracın ne işi var diyemiyor.

Birde satış için takas şartı arayan bayiler var. Geçenlerde mercedes konusu açılmıştı hatta oradada ilan paylaşmıştım. Bayi ilanda "-ARAÇLARIMIZIN SATIŞINDA TAKAS İŞLEMİ ŞARTI VARDIR-" yazmış.

Belki ilk aracını alacak gelen müşteri.

Yada adamın 90 model tek kapı samara'sı var. Bayi o aracı sahibinin piyasada satabileceği fiyattan sayacak mı?

Saçma sapan işler...

Türkiyedeki otomobil sektörüne ateş püskürdüm biraz. Yazılacak çok şey var ama boşverdim artık. Bir hobimiz vardı içine ettiler.

.

Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil tabi. Alan da Satan da ...

Bayi olarak 2.el bölümü ayrı bir ticarethanedir. Bende farklı dönemlerde ( arabaların yok sattığı dönemde değil ) 0km araç alıp sattık.

Ama mesela farklı şehirlerdeki araç bayilerden 0km fırsat aracı alıp koymadık, şehrimizdeki diğer araç bayilerine ayıp olur etik olmaz diyerek almadık.

Ama bu ticarettir. Herkesin yaptığı birşeyi sen ister yap ister yapma birileri yolunu buluyor. Sistemi değiştiremiyorsan mecbur ayak uyduracaksın.

Araç ticaretindeki mantık bence şudur aynı kuyumcu mantığı. Sattığının yerine sattığın fiyata yenisini yada emsalini koyamıyorsan o ticarete girmeyeceksin.

207_TR
28-12-2021, 19:12
Yorumlarıma karşı olumsuz düşünenlerde olacaktır.

Ama Serdar Kuzuloğlu'nun FERRARİ videosu geliyor aklıma.

Bu iş böyle.

Bu arada 2.el ticaretinde ipin ucunu kaçıranlar büyük zarar etti. Şu olumsuz son 15 güne giren 2.el ticareti yapanlar stoktan zarar ettiler.

cnzdmr
28-12-2021, 20:22
Yorumlarıma karşı olumsuz düşünenlerde olacaktır.

Ama Serdar Kuzuloğlu'nun FERRARİ videosu geliyor aklıma.

Bu iş böyle.

Bu arada 2.el ticaretinde ipin ucunu kaçıranlar büyük zarar etti. Şu olumsuz son 15 güne giren 2.el ticareti yapanlar stoktan zarar ettiler.

2. el demek nedir ? 2. el yani kullanılmış araç demek değil mi ?
2. el adı altında sıfır km araç satıyorsa bir bayi kusura bakmayın bunun adı etik ticaret değil bence.

Herşeyi normalleştirmemek lazım. Bayi bunu yaparsa Galeriler alasını yapar. Ticaretin de dürüst olanı makbul olmalı.

Sözüm sana değil yanlış anlama sektörün içindesin biliyorum ancak o yaptı bende yaparım mantığıyla bu günlere geldik zaten.

Distributor bu tarz hareketler yapan bayilere ceza vermeli. Bayi nin de Galeriden bi farklı olsun bi zahmet.

207_TR
28-12-2021, 20:32
2. el demek nedir ? 2. el yani kullanılmış araç demek değil mi ?
2. el adı altında sıfır km araç satıyorsa bir bayi kusura bakmayın bunun adı etik ticaret değil bence.

Herşeyi normalleştirmemek lazım. Bayi bunu yaparsa Galeriler alasını yapar. Ticaretin de dürüst olanı makbul olmalı.

Sözüm sana değil yanlış anlama sektörün içindesin biliyorum ancak o yaptı bende yaparım mantığıyla bu günlere geldik zaten.

Distributor bu tarz hareketler yapan bayilere ceza vermeli. Bayi nin de Galeriden bi farklı olsun bi zahmet.

Abi çok haklısın, Zaten doğru yönetilemeyen demeyeyim ama distribütör kaynaklı bir çok sorun.

Eski markam Mercedes'te 0km bir Mercedes'i kendine fatura kesip asla ilana vs koyamazdın. Mercedes Benz bildiğin galerilerdeki satılan özellikle kupon araçları tespit edip nereden satıldığını belirleyip yaptırım uyguluyordu.

Vw de de el altından para alıp, bazı kesimlere peşkeş çeken danışmanları elediler.

Ama minareyi çalan kılıfı hazırlar lafı çok doğru.

Seneca
28-12-2021, 22:21
abi var mı elinizde şöyle aşağı yukarı 100 bine temiz bir şeyler 207_TR

sanctuary35
28-12-2021, 22:32
allah ilk araba alana ve arabasını piyasa çıldırmadan önce satana sabır versin.

sadece arabada değil bizim insanımız her üründe fırsatçı sonuna kadar. bayilerin yaptığı doğru değil ama bayi x kar ederken, bayiden alınan arabayı al-satcı ya da galericinin 3x kazanmasını hazmetmek kolay olmaz. sonucunda serbest ticaret eğer kafana uymuyorsa almazsın araba

canatakann
29-12-2021, 09:39
Selamlar,
Peugeot için yardımcı olabilir,bünyemizde bulunan opel ve citroen içinde destek sağlayabilirim ihtiyaç halinde.

arda35
29-12-2021, 09:58
Tuğbay IŞIKLAR
Balıkesir Vw Yağcı Otomotiv
(Bünyemizde Seat ve Skoda var. Ayrıca Yağcı Otomotiv Balıkesir olarak sahibinden de 2.el araçlarımızı da görebilirsiniz.)

Daha önce uzun süre Mercedes Benz ve kısa süre Audi geçmişimde var. Bu markalardan da destek olmaya çalışırım.

Merhaba. Kısa şasi transporter camlı van için stok var mı, liste fiyatı mı geçerli? 2.elde 500 civarı yazmışlar hep.

207_TR
29-12-2021, 18:22
Merhaba. Kısa şasi transporter camlı van için stok var mı, liste fiyatı mı geçerli? 2.elde 500 civarı yazmışlar hep.

abi araç var galiba hemen döneceğim sana.

207_TR
29-12-2021, 18:23
abi var mı elinizde şöyle aşağı yukarı 100 bine temiz bir şeyler 207_TR

abi selam, şuan en uygun araç bu var.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yetkili-bayiden-2006-vw-polo-1.4-trendline-manuel-155.000-km-984634454/detay

207_TR
29-12-2021, 18:25

Camlıvan kısa şase otomatik vites gri renk var. 516.000 TL ( Fiyat liste fiyatı )

207_TR
29-12-2021, 18:43
Bu arada araç tedarik sıkıntısı 2022 de daha sancılı olacak.

Örnek vermek gerekirse 1 Ocak - 28 Aralık arası 53.000 Vw satıldı.
2022 de 40.000 adet tedarik edilmeye çalışılacak. %30 a yakın tedarik sıkıntısı olacak.

derviscapaci
29-12-2021, 22:44
Bu arada araç tedarik sıkıntısı 2022 de daha sancılı olacak.

Örnek vermek gerekirse 1 Ocak - 28 Aralık arası 53.000 Vw satıldı.
2022 de 40.000 adet tedarik edilmeye çalışılacak. %30 a yakın tedarik sıkıntısı olacak.

Yani bu chip problemi çözüldü, çözülecek, 2022 de problem kalmayacak fikirleri çürüyor bu durumda doğru mu :(

207_TR
29-12-2021, 23:19
Yani bu chip problemi çözüldü, çözülecek, 2022 de problem kalmayacak fikirleri çürüyor bu durumda doğru mu :(

Kesinlikle, chip tedariği tek faktör değil tabi ama yan tedarik sıkıntıları da var.

SCfr
30-12-2021, 04:15
Kesinlikle, chip tedariği tek faktör değil tabi ama yan tedarik sıkıntıları da var.

Selam , tiguan var mı ? R line öncelik ama life pakette bakılabilir :)

0k4N
30-12-2021, 12:58
Merhaba, Fiat bayiinde çalışan vardı acaba. Liste fiyatı Egea Sedan 1.4 Fire urbanplus varmı çevresinde olan. Teşekkürler

ckrc
30-12-2021, 18:45
Bana Ocak ayinda anahtar teslim sekilde bi golf - polo manuel fiyati verebilecek var mi?

Paket, renk, hasar onemli degil. Tirdayken dusup, komple boyanmis bile olabilir. (Fiyati ona gore ise). Takasa arac da verebilirim.

207_TR
30-12-2021, 19:57
Selam , tiguan var mı ? R line öncelik ama life pakette bakılabilir :)

Allspace R line var abi.

PaSHa-brk
31-12-2021, 08:04
Merhabalar,

2.El araç konusunda ben de yardımcı olabilirim, LeasePlan - CarNext.com' da görevliyim.

anamur
31-12-2021, 10:24
abi golf 1.0 etsi life limon sarısı + cam tavan 566tl fiyat verdiler. sizde de aynı mı

207_TR
31-12-2021, 12:43
Bende yok ama 536.000 TL olması lazım listesi.
Hangi bayi

Bu arada herkese genel bir bilgi

Biz dahil bir çok marka yıla model yılı değişikliği zammı ile başlayacağız gibi.

Alacağınız araba varsa bugün alın. YTD :)

Mutu
31-12-2021, 15:08
Bende yok ama 536.000 TL olması lazım listesi.
Hangi bayi

Bu arada herkese genel bir bilgi

Biz dahil bir çok marka yıla model yılı değişikliği zammı ile başlayacağız gibi.

Alacağınız araba varsa bugün alın. YTD :)

Bunun farkında olanlar sanırım 370ten ne kadar polo varsa kapattı. 380lerdekiler duruyor :)

207_TR
01-01-2022, 19:15
Bunun farkında olanlar sanırım 370ten ne kadar polo varsa kapattı. 380lerdekiler duruyor :)

360-370 den çok arkadaşıma söyledim alın diye.

dj ugurcan
07-01-2022, 10:10
Ssangyong araçlarımız geldi SUV düşünenler için bir uğramalarını tavsiye ederim :)

Caner B.
07-01-2022, 10:13
Bende Kosifler Bostancı Mini satış danışmanıyım. Mini arayan olursa yardımcı olurum :)

yıldırımbyzt
07-01-2022, 17:20
Ssangyong araçlarımız geldi SUV düşünenler için bir uğramalarını tavsiye ederim :)

Ssangyonglarda ÖTV indirim matrahı altın olan model var mı

dj ugurcan
08-01-2022, 09:26
Ssangyonglarda ÖTV indirim matrahı altın olan model var mı

maalesef bu yıl üst limit 450.500 tl olarak belirlendi. C SUV lerin hiçbiri girmiyor diye biliyorum

Sh4rk
10-01-2022, 10:29
RENAULT bayisinde çalışan varmı -0 megane fıyat verebılırmı edc birde teslımat ne zaman olur tahmını

207_TR
26-01-2022, 08:34
Arayan olursa diye paylaşıyorum

2021 Transporter Cityvan Uzun Şasi Manuel 2.0 Tdi 150 HP
Gümüş renk.
505.000 TL tek araç varmış.

Bilginize.

BARR
26-01-2022, 08:37
Yeni kasa T-Roc geliş tarihi veya bilgilendirmesi alan satış danışmanı var mıdır aramızda?

R.I.P
26-01-2022, 09:37
ben de Seat Tarraco var mıdır veya geliş tarihi belli mi diye sorayım

207_TR
26-01-2022, 10:09
ben de Seat Tarraco var mıdır veya geliş tarihi belli mi diye sorayım

0km olarak yok.

15.500 km de patronumun aracı satılık.
Fr paket gri renk
Çevre görüş kamerası
Elektrikli çeki Demir’i
Beatsaudio ses sistemi
Kış paketi ( arka ısıtma )
Acc- uzun far asist- kör nokta - çapraz trafik uyarısı - çarpışma önleyici - 230 v soket vs

İlan no 992447862

207_TR
26-01-2022, 10:11
Yeni kasa T-Roc geliş tarihi veya bilgilendirmesi alan satış danışmanı var mıdır aramızda?

Nisan da gelmiş olur abi. Erkene de çekilebilir.

berkaym
26-01-2022, 11:17
Nisan da gelmiş olur abi. Erkene de çekilebilir.

tiguan elegance varmı şuan kaça geliyo yada bilgi var mı

PiscocuK
26-01-2022, 12:26
Ford ticaride tanıdık varmı arkadaşlar

207_TR
27-01-2022, 19:22
tiguan elegance varmı şuan kaça geliyo yada bilgi var mı

Maalesef 0 km bulunması imkansız bayide.

evliya
28-01-2022, 00:39
Bmw ile ilgili bilgilendirebilecek olan var mı? 3,4,5 kasalar ne zaman kaça gelicek?

LightSide
28-01-2022, 01:11
Passat sedan ile ilgili Dogus oto tarafindan yapilmis aciklama varmidir ? 2022 model olarak ulkemize gelecekmi yoksa uretim bittimi ?

Doğu
28-01-2022, 08:22
Ford ticaride tanıdık varmı arkadaşlar

Ankarada arkadaşım var otokoçta, işinize yararsa atayım numarasını

PiscocuK
28-01-2022, 08:51
Ankarada arkadaşım var otokoçta, işinize yararsa atayım numarasını

Az önce bitirdim işi.Aksilik olmazsa pzt alacağım.Teşekkürler

dj ugurcan
29-01-2022, 08:06
Passat sedan ile ilgili Dogus oto tarafindan yapilmis aciklama varmidir ? 2022 model olarak ulkemize gelecekmi yoksa uretim bittimi ?

ben 2022 de tiguan gelmeyecek diye biliyorum ama

207_TR
02-02-2022, 08:22
Vw-Seat-Skoda-Vw Ticari
Zamlarımız hayırlı olsun.

furkane
02-02-2022, 09:18
Vw-Seat-Skoda-Vw Ticari
Zamlarımız hayırlı olsun.

Nekadar zamladılar yüzdelik?

evliya
02-02-2022, 15:57
Zamdan önce güncel kur kaç alıyorlardı? Şuanki zamda alınan kur kaç, bilgilendirebilir misiniz?

207_TR
02-02-2022, 23:13
Kur dengesini tam göremiyoruz , bilmiyoruz.

Ama eski fiyat listesi ortalama 14 civarındayken açıklanmıştı. Dün zam oldu . 15.50 civarındaydı.

Vw binek %7-8 arası zam aldı.

BARR
03-02-2022, 07:14
Yahu zam yapıyor da firmalar her bayi araba yok diyor. E araba yoksa ne satıyorlar? Kime satılıyor ya da?

207_TR
03-02-2022, 09:58
Araç az var, ama az var diye üretim maliyetleri ve kur dengesini her zaman korumak gerekli.

207_TR
03-02-2022, 10:00
Yanlış ifade ettim, az var diye üretim maliyeti ve kur dengesini göz ardı edemezsin.

Sattığının yerine sattığın paradan koyamıyorsan ipin ucu kaçmıştır.

Araç az var, ama az var diye üretim maliyetleri ve kur dengesini her zaman korumak gerekli.

ahmettatar
10-02-2022, 11:28
Skoda maltepe'de çalışıyorum. Bu enteresan dönemde elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Yolu düşen olursa da çaya kahveye beklerim.

dj ugurcan
10-02-2022, 17:02
Seres 3 Elektrikli araçlarımız 16 Şubatta plazalarımızda.

dirk
11-02-2022, 07:24
Skoda maltepe'de çalışıyorum. Bu enteresan dönemde elimden geldiğince destek olmaya çalışırım. Yolu düşen olursa da çaya kahveye beklerim.

acemoğlu skodadan selamlar Bende yardımcı olabilirim. Konu skodaysa forum dışına cıkmayın =)

tequila818
11-02-2022, 07:55
acemoğlu skodadan selamlar Bende yardımcı olabilirim. Konu skodaysa forum dışına cıkmayın =)

Fiyat listesinde Fabia göremedim. Artık satılmıyor mu?

makif84
11-02-2022, 08:04

yanlış bilmiyorsam Kasa değişimi oldu.yeni kasa ülkemize gelmedi,o yüzden listede yok galiba

AFy
11-02-2022, 11:02
MG ZS EV stok mevcut.

tuner faruk
11-02-2022, 11:15
İstanbul Mercedes Benz için yardımcı olurum.

Mutu
11-02-2022, 12:06

Yeni fabia ne zaman gelecek acaba?

drago
11-02-2022, 21:16

Golf 8 bagajlı yeni fabia :) geleceği içindir de kim bilir ne zaman gelir ne kadara gelir

yıldırımbyzt
13-02-2022, 12:59
Elinde 2021 manuel 1.0 golf olan bayi var mıdır acaba

mehmet6r
13-02-2022, 15:10
Elinde 2021 manuel 1.0 golf olan bayi var mıdır acaba

Doğuştaki satış danışmanı 1 ay önce 4 aydır gelmediğini ve büyük ihtimal gelmeyeceğini söyledi.

dirk
14-02-2022, 07:31

Net olmayan bilgiyle nisan içinde bekliyoruz.

BARR
14-02-2022, 08:25
Cupra Formentor stokları ve fiyatları ile ilgili DM'den bilgi alma şansımız olur mu :)

Sahibinden de 535 den alanlar 900 yazdığı için sıfır bakıyoruz.

207_TR
14-02-2022, 11:27
Cupra Formentor stokları ve fiyatları ile ilgili DM'den bilgi alma şansımız olur mu :)

Numaranı özelden at abi, sen aratayım. Her bayide yok satış yetkisi.

Slmcnsl
14-02-2022, 12:42

bende yeni fabianin tarihini öğrenmek isterim aççiklandı ise

individual
14-02-2022, 12:48

ellerinde kaldımı bilmiyorum ama 2 hafta tekstilkent avek seat gittim belli zaman aralıkları ile showroom'da 2 tane formentor 2-3 tane 1.0 ibiza bir adet'de leon fr dsg vardı.

nineleven
14-02-2022, 16:49
Manuel Golf 8'i seve seve stokçudan alıcaz galiba :(((

Zaten o arabanın sırf manuel diye -100.000tl olması bir garip şu an.

O araba çok önemliydi ya benim için. 7'lere 350 verilmez demek için tek dayanağım :((

Mutu
14-02-2022, 17:05
bende yeni fabianin tarihini öğrenmek isterim aççiklandı ise

Nisana bekleniyormuş. Ama net dğeilmiş.

Mutu
14-02-2022, 17:06

O araba çok önemliydi ya benim için. 7'lere 350 verilmez demek için tek dayanağım :((

Çok uzun zamandır gelmediğini ve gelmesi planlanmadığını ilk gemi belirli stokla geldiğini söylemişlerdi.

yıldırımbyzt
14-02-2022, 20:40
Golften umudu kestik elinde bismillah paket egea 1.4 olan var mı acaba bayiler 3 aydan önce sıra yok vs diyor

CelalMrz
14-02-2022, 20:54
Golften umudu kestik elinde bismillah paket egea 1.4 olan var mı acaba bayiler 3 aydan önce sıra yok vs diyor

2020 28bin kmde var elimde

Tunacan
15-02-2022, 12:11
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-cupra-formentor-gelen-alir-spor-koltuk-pluselek-bagaj-plusbeats-ses-sistemi-plus-993421155/detay

Bunun fiyatı çok iyi. Bir bakın bence.
Şu anda 857.000-Tl fiyat veriyorlar. Beats yok hiçbirinde. Ortadaki ekranda küçük geliyormuş sanırım. Bayinin sattıkları 10".

Ben de var formentor. Hatta satış kaporasını aldım. Soracağınız birşey varsa yazabilirsiniz.

DOHC
15-02-2022, 14:40

Hepi topu 150 hp, 2 çeker, yerden azıcık yüksek bir seat'a bu kadar para vermek........... Bilemiyorum.....

BARR
15-02-2022, 15:08
Hepi topu 150 hp, 2 çeker, yerden azıcık yüksek bir seat'a bu kadar para vermek........... Bilemiyorum.....

4 Çeker 200hp üzeri ve premium herhangi bir araç şuan 1.5+ olduğunu düşünürsek ben f/p olarak en tercih edilesi araç gözüyle bakıyorum, oldukça da beğeniyorum. Kaldıki Q3 ile aynı motor-şanzıman-şase-büyüklük. Donanım olarak+sı da oldukça fazla.

Q3 625 iken almadım Sportback olanını hafızalı koltuk bile yok arabada navigasyon yok vs vs...

207_TR
15-02-2022, 21:39
T-Cross - Taigo - Makyajlı T-roc

Mart başında sahnelerde.

individual
16-02-2022, 07:08
istanbul avek tekstilken

2 arona

2 ibiza 80hp

1 leon fr 130hp

2 formentor var kirmizi ve nardo ( kirmizi satildi yazisi var ustunde)

Mutu
16-02-2022, 17:31

Mart başında sahnelerde.

Taigonun iç bölümü poloya benziyor, ama yurtdışı fiyatlarını görünce c suv fiyatlarında sanırım. Fiyatlar belli mi acaba taigo için?

207_TR
16-02-2022, 18:42
Taigonun iç bölümü poloya benziyor, ama yurtdışı fiyatlarını görünce c suv fiyatlarında sanırım. Fiyatlar belli mi acaba taigo için?

mart ilk günlerde bayilerde olacak, araçlar bayilere dağılınca fiyatlar açıklanacak.

LightSide
17-02-2022, 07:49
mart ilk günlerde bayilerde olacak, araçlar bayilere dağılınca fiyatlar açıklanacak.

2022 Passat sedan gelicekmi acaba bilgi varmidir ?

207_TR
17-02-2022, 08:01
2022 Passat sedan gelicekmi acaba bilgi varmidir ?

Evet abi ilk araçlar yola çıktı.

gardispec
17-02-2022, 10:29

Mart başında sahnelerde.

Bu aracın ötv muafiyetli engelli aracı olarak alma ihtimalimiz oluşur mu acaba? Fiyatını merak ettim ama limite girerecek gibi durmuyor

207_TR
17-02-2022, 10:44
Bu aracın ötv muafiyetli engelli aracı olarak alma ihtimalimiz oluşur mu acaba? Fiyatını merak ettim ama limite girerecek gibi durmuyor

%99.9 limit dışı

ancak sınırlı sayıda Tcross manuel gelecek gibi. Bir ihtimal manuel olur.

tequila818
17-02-2022, 12:06
Konu çok faydalı oldu. Satış danışmanı değilim ancak bir arkadaşım için Audi A3 sorduk. Araç var, yalnız 750 bin TL ve üzeri araçlar için taşıt kredisi maksimum vadesi 12 ay ile sınırlandırılmış ve faizler inanılmaz yüksek. Bu şartlar altında pek araç satılmaz gibi duruyor.

TarikS
17-02-2022, 13:45

Mart başında sahnelerde.

netcarshow.com 'dan baktım da T-Cross 2019'da çıkmış galiba bize mi anca geliyor?

bir de bunların üçü birbirinin aynı gibi geldi ilk bakışta :hehe:

207_TR
17-02-2022, 14:31
netcarshow.com 'dan baktım da T-Cross 2019'da çıkmış galiba bize mi anca geliyor?

bir de bunların üçü birbirinin aynı gibi geldi ilk bakışta :hehe:

Farklı pazarlarda satılan araçlar.

Taigo mesela Brezilya da Nivus olarak satışta.

dj ugurcan
17-02-2022, 15:55
Seres 3 %100 elektrikli araçlar için test aracı 19-20 Şubatta Tuzla showroomunda olacak arkadaşlar bilginize.

Erdem K.
18-02-2022, 15:44

yakın arkadaşım sıfırını aldı, güzel değişik bir yeşil tonu var, alma dedim ama araç gelince çok beğendim
performans beklentin yoksa, araç oldukça donanımlı ancak dışarıdan bir SUV yüksekliği bulunmuyor ...

Ozgu_Akcan
18-02-2022, 17:06

Mart başında sahnelerde.

amarok geliyor mu 2022 de ?

gardispec
05-03-2022, 15:29
Ötv muafiyetli araç için fiyat verebilecek olan satış danışmanı arkadaşlar özel mesaj ile iletişim kurabilir mi

Strich Acht
05-03-2022, 20:36
Merhabalar,

Ötv muafiyetli olarak
vw polo dsg life
hyundai i20 style at fiyat verebilecek arkadaslar var mı acaba?

207_TR
06-03-2022, 18:54
amarok geliyor mu 2022 de ?

Bu yıl yok abi.

Ötv muafiyetli araç için fiyat verebilecek olan satış danışmanı arkadaşlar özel mesaj ile iletişim kurabilir mi

MArt içinde belki olabilir. Polo life manuel aracım var sadece.

Merhabalar,

Ötv muafiyetli olarak
vw polo dsg life
hyundai i20 style at fiyat verebilecek arkadaslar var mı acaba?

Dsg yok ama manuel var.

SCfr
13-03-2022, 18:39
Golf 1.0 R line var mıdır ?

207_TR
14-03-2022, 20:15
Golf 1.0 R line var mıdır ?

Uzunca bir süredir yok maalesef.

nineleven
29-03-2022, 18:44

Stokçudan 25.000 km'de hatasız - boyasız 2020 1.2 T Astra Manuel Edition alarak çıktım işin içinden.

Golf 8'lerden çok daha dolu. Fiyat olarak ta 2016 K'lardan uyguna bile almış oldum.

1.2 çekmez diyen dayılar sağolsun 😁

2019 model 1.6 Ecotec atmosferik , 12lt yakan 1500 kg Manuel Astra J'ler var. Onlar nasıl benim arabadan pahalı anlamak güç..

drago
30-03-2022, 10:22
Stokçudan 25.000 km'de hatasız - boyasız 2020 1.2 T Astra Manuel Edition alarak çıktım işin içinden.

Golf 8'lerden çok daha dolu. Fiyat olarak ta 2016 K'lardan uyguna bile almış oldum.

1.2 çekmez diyen dayılar sağolsun ��

2019 model 1.6 Ecotec atmosferik , 12lt yakan 1500 kg Manuel Astra J'ler var. Onlar nasıl benim arabadan pahalı anlamak güç..

Çünkü tüp takılıyor :)

Supap yakmasına takılmıyor kimse :)

Seneler önce 1.6 ecoboost full donanım focusumu satmaya çalışırken 1.6 düz motor trend x lerin aynı para olması da bundandı

nineleven
30-03-2022, 14:09
Çünkü tüp takılıyor :)

Supap yakmasına takılmıyor kimse :)

Seneler önce 1.6 ecoboost full donanım focusumu satmaya çalışırken 1.6 düz motor trend x lerin aynı para olması da bundandı

Atmosferik kafasını seviyorum aslında. Bildiğin düz araba işte �� Piston kırmaz , yağ yakmaz. 300.000km sıkıntısız. Sonra rektefiye bi 200.000 daha.

Ama o son Astra J'lere istenen paralar 350-400'ler. Abi git 2010 model bi J kasa al bin :D Gerçi Astra'da yıllardır var bu. Classic der bi 10 sene daha satar eski kasayı.

Bir de J ağır yani benzinde 12lt , tüpte 15lt'ye vurur �� Tamam LPG 10tl deyince , 7lt benzin yakmış gibi oluyor da..

Ee benim 1.2 T zaten 7lt'nin altında takılıyor.

G_TT_I
10-04-2022, 11:20
Renaultta kimse var mi?
Cuma anlastik ctesi kusura bakmayin 20.000tl fark oldu ��

207_TR
10-04-2022, 11:27
Renaultta kimse var mi?
Cuma anlastik ctesi kusura bakmayin 20.000tl fark oldu ��

Tanıdık var, hangi araç ?

G_TT_I
10-04-2022, 13:30
Tanıdık var, hangi araç ?

Clio joy otm, sirkete alinacak 2022 sifir

AşkınS.
10-04-2022, 22:53
Bu yıl yok abi.

MArt içinde belki olabilir. Polo life manuel aracım var sadece.

Dsg yok ama manuel var.

Selamlar. Caddy var mıdır elinizde ? Style cam tavan olursa güzel olur

Ya da kampanyada herhangi bir araç ?

onurgoyunc
11-04-2022, 04:56
Nissan juke için yardımcı olabilecek var mı?

Rockford
11-04-2022, 06:05
Grupta hyundai de calisan satis danismani varsa i20n icin bi konusalim. Yakalim kendimizi :)

AşkınS.
11-04-2022, 06:54
Nissan juke için yardımcı olabilecek var mı?

Bahçelievler de bulunan Nissan bayiide dün 1 adet vardı.

220T
11-04-2022, 12:54
Grupta hyundai de calisan satis danismani varsa i20n icin bi konusalim. Yakalim kendimizi :)

Bununla ilgili bilgi var mıdır?Kesin satılacak mı?

individual
11-04-2022, 13:00
facebook dreamcarturkey gurubunda i20n fotoları vardı.bir bayide hatta satılmış 600.000TL diye yorumlar vardı.

hyundai sitesinde fiyat bilgisi yok yakında yazıyordu.

207_TR
11-04-2022, 22:44
Clio joy otm, sirkete alinacak 2022 sifir

Ellerinde kalmamış ama İstanbuk bayilerinde bulur dedi

tek araç için filo indirimi girdirsin dedi. 335.000 TL dedi

G_TT_I
12-04-2022, 11:32

Tum Turkiyede 2 adet arac var bu sekilde ama malesef o rakamlara yaklasmiyor,
Gelecek aracta bosta hic yok, ekrandab bende baktim, olabilecek bitane var ama rakam belirsiz motor no cikmamis,
Bende turuncu aksesuarli ust paket kaporasi biraktim ����

dkaya87
12-04-2022, 11:46
suzuki bayisinde kontağımız var mı? jimny için görüşmek istiyorum

207_TR
12-04-2022, 13:57
Tum Turkiyede 2 adet arac var bu sekilde ama malesef o rakamlara yaklasmiyor,
Gelecek aracta bosta hic yok, ekrandab bende baktim, olabilecek bitane var ama rakam belirsiz motor no cikmamis,
Bende turuncu aksesuarli ust paket kaporasi biraktim ����

Balıkesir Akkaş ı ara abi. Özlem hanım ı iste. Tuğbay dan aldım isminizi de

Sti_Ozan
12-04-2022, 16:24
Şirkete araç almayı düşünüyoruz hepsi otomatik olmak şartıyla;

Honda Civic (lpgli olmayan modeli) Elegance olabilir,
Peugeot 208 olabilir,
Opel Corsa olabilir,
Fiat Egea 1.6 mjet olabilir,
Skoda Fabia olabilir,

Aynı zamanda filo kiralama yapan varsa aramızda bunlarla alakalı uzun dönem kiralama fiyatlarını da alabilirim. Senelik ortalama 30k km civarı yol yapacak araç.

cagalazade
13-04-2022, 08:53
izmir de olan arkadaş var mı? firma önemli değil, artık sıfıra geçelim diyoruz, mantık evliliği yapacağız gibi gözüküyor...

onurgoyunc
22-04-2022, 05:11
i20n için yardımcı olabilecek var mı? Arabayı satışa çıkardı Hyundai ama araç yok ortada :confused:

AşkınS.
22-04-2022, 07:27
i20n için yardımcı olabilecek var mı? Arabayı satışa çıkardı Hyundai ama araç yok ortada :confused:

Neredeyse tüm bayileri aradım, araç yok :) toplamda 12 adet satılmış. Ne zaman geleceği konusunda da net bilgi yok, önümüzdeki ay diyorlar bazı bayiler. İsim yazdırdık çoğuna, bakalım gelecek mi :)

207_TR
22-04-2022, 07:54
i20 N için bir bayiye kapora vermeye çalışıyorum, Bir yakınım için alacağım, o almaktan vazgeçerse yazarım buradana

Dragger
22-04-2022, 10:14
Neredeyse tüm bayileri aradım, araç yok :) toplamda 12 adet satılmış. Ne zaman geleceği konusunda da net bilgi yok, önümüzdeki ay diyorlar bazı bayiler. İsim yazdırdık çoğuna, bakalım gelecek mi :)

Toplamda 35 araç vardı test arabasıyla beraber. Hepsi satıldı.

Mayısta gelecek aynen, dün birkaç tanıdık aldı ilk partiden.

kalipson
22-04-2022, 10:19

Abi fiyatından mı yoksa araba mı çok iyi de ondan hücum ettiler bu kadar? Ya da belki de hücum değil de sayısı az diye (35 çok büyük bi sayı değil bence) hemen bitti ve bana öyle geldi, bilemedim...

Bi iki videosunu izledim.. zevkli olduğu da aşikar gibi açıkçası

Dragger
22-04-2022, 10:26
Fiyatı da güzel, araba da güzel. Tanıtımı da iyi yaptılar pistte youtuberlarla, 8 aydır bekliyor insanlar...

Son senelerde bu tarz arabalar pek üretilmediği için, üretilse de ülkemize gelmediği için i20n'e talep çok oldu. Yaris GR hacimden gol yedi, vergi sistemi düzgün olsa o da peynir ekmek gibi satardı.

makif84
22-04-2022, 10:31
Bende neredeyse tüm bayileri aradım N20 için ama hepsi satılmış

AşkınS.
22-04-2022, 12:20
i20 N için bir bayiye kapora vermeye çalışıyorum, Bir yakınım için alacağım, o almaktan vazgeçerse yazarım buradana

Yazarsanız sevinirim :)

Test araçlarını almak istemezdim şahsen :)

individual
22-04-2022, 12:26
i20 N için sarı sitede görürüz ilanlarını.700 800 yazarlar herhalde.

G_TT_I
22-04-2022, 14:14

Kendisiyle baya detayli gorustuk,

Orda araba zaten yokmus, olsada orda indirim giremiyorlarmis,

Elinde uygun meganeler varmis 500bin civari onlarda bitmis,

Istanbulda 2 tane eski faturali arac vardi onlarada bayii 360 ve ustu fiyat istiyor,
Suan pendik reno da arac var hatta 1 ay once gelmis ama herseyi denedi genede o fiyata indiremiyor.
Mayista gelecek arabalarda zaten indirim soz konusu degil ama bosta araba yok.

Anca kredisi cikmaz vs olursa durumu var onda bile en az 3 rzerve var :)

Kendisini kaydettim temmuzdan sonra gelecek arabalar icin o gunku kosullarda yardimci olacak

onurgoyunc
23-04-2022, 05:11
Bana da bayilere 25 adet araç geldiğini ve satıldığı söylendi. Genel merkezle konuştum, stokları göremiyorlar. Bayiye adınızı bırakın arasınlar yaklaşımındalar.

Beni rahatsız eden nokta bayiler instagramda araç varmış gibi takılıyor ama sorunca araç yok. Ne zaman gelir belli değil, kapora vereyim olmaz. E ben son kullanıcı olarak bu araca nasıl ulaşacağım?

Ortada olmayan bir ürünün çok iyi reklamını yaptı Hyundai, kendini konuşturttu.

hothatch
23-04-2022, 10:10
i20N süreci şeffaf yönetilmedi bence. Biz 3-4 ay öncesinde bayilerle görüştüğümüzde hiç bir şey belli değil diyorlardı. Gün geçti, lansman tarihi belli oldu önceden gittik dedik biz almak istiyoruz, her şey lansman günü belli olacak o yüzden bilgi veremeyiz, işlem de yapamayız, lansman günü gelin konuşalım dediler. Lansman günü oldu gittik, biz 7-8 ay öncesinden sattık, bir sonraki araç ne zaman gelecek belli değil, kapora alıp sıraya da sokamıyoruz çünkü tedarik sorunları var dediler. Bütün Türkiye'deki bayileri aradık hepsinde aynı hikaye, araçları tanıdığa önden sattılar yine. Tedarik sıkıntısı vs diye de zırvalayıp bir sonraki araçları 650 den getirirler artık.

Kahn23
23-04-2022, 11:02
i20N +700k'dan rahat ilana düşer.

Arkadaşım Hyundai bayide. Gçen haftaya kadar ne fiyat bilgileri ne de ne zaman geleceği hakkında bilgileri vardı. Araç bi anda bayiye geldi

Muharrem C.80
23-04-2022, 18:49
Hyundai bu kafayla ikinci bir genesis coupe hezimeti daha yaratır.

AşkınS.
23-04-2022, 19:40
i20N +700k'dan rahat ilana düşer.

Arkadaşım Hyundai bayide. Gçen haftaya kadar ne fiyat bilgileri ne de ne zaman geleceği hakkında bilgileri vardı. Araç bi anda bayiye geldi

Bayi aracı çekmeden aracın gelmesi imkansız gibi.
Sınırlı sayıda bayiye gelmiş, bugün biri daha teslim alıyordu aracını.
Satış temsilcisi ilk sırada olduğumu söyledi ama bakalım. Önümüzdeki ay göreceğiz

dirk
23-04-2022, 20:26
Yakın bir arkadaşım bayi çalışanı onlara bile gelmeden genel merkezden isimli olarak geldi bize sadece satışları evrak işlerini bayi yaptı dedi. Personel olsan alamayacağın bir araç şuan için bide bu yıl 100 tane gelecek diyerek galericilerin ekmeğine yağ sürüldü. Bende ilk sıradayım bakalım. Zor işler. güzel araba yapmışlar fiyatta şuanki şartlarda uygun hayırlısı.

Tunacan
23-04-2022, 22:15
Yakın bir arkadaşım bayi çalışanı onlara bile gelmeden genel merkezden isimli olarak geldi bize sadece satışları evrak işlerini bayi yaptı dedi. Personel olsan alamayacağın bir araç şuan için bide bu yıl 100 tane gelecek diyerek galericilerin ekmeğine yağ sürüldü. Bende ilk sıradayım bakalım. Zor işler. güzel araba yapmışlar fiyatta şuanki şartlarda uygun hayırlısı.

Elinde fabia var mı hacı abi?

misery1903
26-04-2022, 18:55
Yamaha motosiklet bayisinde tanıdığı olan var mıdır?
MT-25'ten MT-07'ye tüm motorlarda ya hiç sıraya yazmıyorlar ya aylarca sıra var diyorlar nasıl bir iş anlamadım. Yamaha'yı aradım, nisandan sonra gelecek motorlar dediler de bilmiyoruz ne zaman gelecek tabi.
Sahibindende de liste fiyatı 102 olan motora 115-120 yazmışlar sağolsunlar.
Serbest piyasa...

207_TR
27-04-2022, 18:19
Yamaha motosiklet bayisinde tanıdığı olan var mıdır?
MT-25'ten MT-07'ye tüm motorlarda ya hiç sıraya yazmıyorlar ya aylarca sıra var diyorlar nasıl bir iş anlamadım. Yamaha'yı aradım, nisandan sonra gelecek motorlar dediler de bilmiyoruz ne zaman gelecek tabi.
Sahibindende de liste fiyatı 102 olan motora 115-120 yazmışlar sağolsunlar.
Serbest piyasa...

Var abi. Hangi motor lazım.

R.I.P
28-04-2022, 07:52
sıraya yazılan arkadaşlara beni yanlış anlamayacaklarını umarak bir sorum olacak,

neden sıraya giriyorsunuz?

alternatifi olmayan bir mal mı, başka marka/model/yaşta bir araba da mı yok, kullandınız deneyimlediniz ve resmen aşık oldunuz gözünüz bundan başkasını göremiyor mu?

müşteri olarak ödemesi yapılan veya ödemesine razı olunan bir malın üretim/nakliye süreçleri dışında beklemek oldum olası bana çok uzak geldiği için soruyorum bunu.

bu arabaya ilk binenlerden olayım piyasada konuşulayım veya alıp 2 gün binip üstüne koyup satayım diyecek olana saygı duyarım bunlar da bakış açısıdır.

Mutu
28-04-2022, 11:05
sıraya yazılan arkadaşlara beni yanlış anlamayacaklarını umarak bir sorum olacak,

alternatifi olmayan bir mal mı, başka marka/model/yaşta bir araba da mı yok, kullandınız deneyimlediniz ve resmen aşık oldunuz gözünüz bundan başkasını göremiyor mu?

müşteri olarak ödemesi yapılan veya ödemesine razı olunan bir malın üretim/nakliye süreçleri dışında beklemek oldum olası bana çok uzak geldiği için soruyorum bunu.

bu arabaya ilk binenlerden olayım piyasada konuşulayım veya alıp 2 gün binip üstüne koyup satayım diyecek olana saygı duyarım bunlar da bakış açısıdır.

Sıraya yazılmadığım için sadece bu kısma yazayım, sıfır ya da sıfıra yakın olarak evet. Kalanına yazılan varsa yazabilir.

kalipson
28-04-2022, 11:47

Benim ilk aklıma gelen (Hyundai'nin hothatch olarak ve TR piyasasına en iyi hitap edecek tarzdakiİLK aracı), i20N'in rağbet göre(bile)ceği gerçeği ve bu sebeple de ekmek yenebilecek olması gerçeği.

Kullanım zevki, vb. benim nazarımda kesinlikle sonra gelen hususlardır. Tahminim bu yönde..

Bilindik VW grubu bu tarz araçların üzerine ilave yeni bi icat ya da kayda değer bi katkı olsaydı bendeki algı farklı olurdu mesela. Sallıyorum, mesela bi Polo GTI'a 8R'daki gibi benzer bi arkadan çekiş opsiyonunun eklenmesi falan filan gibi..

lowLevel
28-04-2022, 23:26
Benim merak ettigim bir konu var, bu ulkede yillardir hothatchler az satar ve genelde 1-2 sene bayilerde yatar. i20N B sinifi oldugu icin b sinifi hothatchler uzerinden gidelim, en son gelen B sinifi hothatch Fiesta ST idi ve 2 senede max 4 tane satabildi, hatta bayide 1 yil yatan, satilmayi bekleyen bile vardi. 208 GTI 5 senede max 50-60 tane satmistir. Bayilerde 1 yil satilmayi bekleyen araclar vardi. Clio RS 2 tane satildi. Eski kasa Fiesta ST belki 5-6 tane satmistir. 2 sene bayide yatan bile vardi diye hatirliyorum. Eger ki i20N yil sonuna kadar 100 adet satabilirse , Hyundai ayakta alkislamak lazim. Buyuk basari. Sanirim Hyundai cok iyi reklam yapti ondan kaynaklaniyor.

Alpii
28-04-2022, 23:33
MotorsportTurkey grubunda alıp, gazlama videoları atılmaya başlanmış bile. Bir kullanıcı bir abimiz 2 tane aldı vs yazmış hatta yoruma. İlginç olaylar var yine herhalde millet bir tane bulamazken

misery1903
29-04-2022, 09:43
Var abi. Hangi motor lazım.

Abi geç gördüm kusura bakma. MT-25 lazımdı da fiyatların saçma artışı ve motosiklet bulamama korkusuna yenilip galeriden aldım.

207_TR
29-04-2022, 11:54
Abi geç gördüm kusura bakma. MT-25 lazımdı da fiyatların saçma artışı ve motosiklet bulamama korkusuna yenilip galeriden aldım.

Hayırlı olsun abi, Düzce/Antalya Dadaş Motor - Yamaha bayisi. Sahibi tanıdık. Güçlü iyi bir firma.

misery1903
29-04-2022, 22:12
Teşekkürler,

Ankara ve batısındaki resmi bayilerin hepsini aradım, sıra yazanlar genelde en az 4 ay dedi, yazmayanlar da şansına, gelince tutturursan dediler.
Ama aklımda bulunsun teşekkürler :)

sweatcaptain
07-05-2022, 11:34
Öncelikle merhabalar;

Uğurcan Buğan
Şahsuvaroğlu Grup
Ymy Tuzla Şubesi
Ssangyong - DFSK

Bravo Ugurcan forum ıcın en faydalı topıclerden olmus :) ısınde basarılar dılerım kardesım 🖐

twin
07-05-2022, 13:17
BMW de çalışan var mıdır aramızda ?

yıldırımbyzt
07-05-2022, 19:47
Fiatta çalışan var mı acaba

207_TR
07-05-2022, 22:32
BMW de çalışan var mıdır aramızda ?

2-3 bayide arkadaşım var.

twin
08-05-2022, 10:01
2-3 bayide arkadaşım var.

mesaj gönderdim

tequila818
10-05-2022, 10:10
Ortalama 500 bin TL bütçe ile elinde hazır sıfır araba olan bir bayi var mı acaba İzmir bölgesi öncelikli? Toyota, VW grubu, Opel fark etmez...

G_TT_I
10-05-2022, 17:55
Ortalama 500 bin TL bütçe ile elinde hazır sıfır araba olan bir bayi var mı acaba İzmir bölgesi öncelikli? Toyota, VW grubu, Opel fark etmez...

Toyota hic sanmiyorum,
Dogus otoda gecen hafta farkli renklerde polo vardi 580/90bin dediler sanirim,
Skodada fabia vardi hazirda gene 590 dediler galiba, pek dinlemedim :)

207_TR
10-05-2022, 18:59
Toyota Corolla Dream Otomatik - 500.000 TL
toyota Altan - Balıkesir, araç kaldımı bilmiyorum

bilalMW
11-05-2022, 09:46
500 bin TL'ye araç yok böyle vaziyete s*kam aybalam..

DKB34
11-05-2022, 18:59
0 kilometre dizel otomatik rifter, berlingo, combo yada proace city arıyorum. Bu markaların birinde çalışan varmı?

r3dkit
12-05-2022, 09:47
%25 zam muhabbeti doğru mu sizce?

dirk
12-05-2022, 14:16

Her ay zaten %2 %2.5 geliyor doğru değilsede doğru olmaması için sebep yok

darkred
12-05-2022, 14:27

Bayram öncesi Eskişehir'de sıfır Polo Life vardı satılmadıysa 600 Bin TL fiyatı vardı. Cam tavan, hayalet ekran vs dolu bir araçtı.

Bu paraya B sınıfı araç alınabiliyor artık ancak Fabia, Ibiza bulabilirsiniz bu paralara.

Alpii
12-05-2022, 20:28
Her ay zaten %2 %2.5 geliyor doğru değilsede doğru olmaması için sebep yok

Fordta tanıdık çalışıyor daha mart ortasında dedi, dolar sabit kalsa bile 1-2 ay içinde toplam %25 zam yapılacak diye. Zaten 3-4 haftaya bütğn her yerden duyuldu

yiiter
13-05-2022, 12:02
500 bine otomatik c sınıf araba kalmamış egea yi saymazsak tabi ki resmen yine B sınıf arabaya devam :(

tequila818
13-05-2022, 12:57
Toyota Corolla Dream Otomatik - 500.000 TL
toyota Altan - Balıkesir, araç kaldımı bilmiyorum

505 e aldık İzmir'de araç varmış.

AlwaysFast
13-05-2022, 15:30

Dünyada hammadde fiyatlarında absürt artışlar yaşandı son 1 senedir. En basitinden çelik euro bazında x2 yaptı. Ama otomobil fiyatlarına bu tam yansımadı, euro kuru aynı kalsa bile zam gelebilir.

süleymann
13-05-2022, 16:11
Renault da tanıdıgı olan varmı?

fussy
14-05-2022, 15:10
Vw de olup polo dsg si olan var mıdır :D

207_TR
15-05-2022, 10:46
Vw de olup polo dsg si olan var mıdır :D

İmkansız aşk bu kanka, vazgeç deli olursun :)

fussy
15-05-2022, 21:51
İmkansız aşk bu kanka, vazgeç deli olursun :)

Ahahahaha o derece mi ya :D müdüre bakıyorduk zaten bizde polo alacak para yok :D

207_TR
15-05-2022, 22:43
Ahahahaha o derece mi ya :D müdüre bakıyorduk zaten bizde polo alacak para yok :D

Bireysel olarak ortalama günde 100 kişiye polo yok, gerçekten hiç yok diyorum :)

Bu ay baya az geldi.

nineleven
15-05-2022, 23:47
Galericiler bakmazlar ona bence şu an. Otomatiğe rağbet var yeğenim :D

nineleven
15-05-2022, 23:49

Galericiler bakmazlar ona bence şu an. Otomatiğe rağbet var yeğenim :D

onurgoyunc
16-05-2022, 05:10

Güzel bir ön görü, tam arasına konumlanmış :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-hatasiz-boyasiz-i20n-1025943282/detay

ahmetbaha-drs
16-05-2022, 12:21
Sıfır km Audi A3 Sportback 1.5 alımı icin yardımcı olabilecek bir akradasımız var mı acaba? Dogus Oto'yla konustugumuzda aracların park sensoru v.s olmadan gelecegini soyledir bir de..:D

Carmageddon
16-05-2022, 13:14
Arkadaşlar sıfır 3.20i arayışımız mevcut. Var mıdır aramızda yardımcı olabilecek biri?

bilalMW
16-05-2022, 14:04
Sıfır km Audi A3 Sportback 1.5 alımı icin yardımcı olabilecek bir akradasımız var mı acaba? Dogus Oto'yla konustugumuzda aracların park sensoru v.s olmadan gelecegini soyledir bir de..:D

vergiden düşmek için donanımları seyretiyorlar tek o değildir çıkarılan donanım.

darkred
16-05-2022, 14:16
Skoda Türkiye bugün fabia'nın tüm versiyonlarına 10.000TL zam yaptı.

Octavia, süperb onları bilmiyorum muhtemelen onlara da zam gelmiştir.

Kur kaynaklı yakında tüm firmalar liste fiyatlarını gözden geçirir gibi geliyor.

ahmetbaha-drs
16-05-2022, 14:30
vergiden düşmek için donanımları seyretiyorlar tek o değildir çıkarılan donanım.

Kablosuz sarjda da sorun olusuyormus dediklerine gore onu da cıkarıyorlar donanımdan. :)

said_
17-05-2022, 21:23
Hyundai da araba varmi. sordugumuz bayiler araba yok ve ne zaman gelir bilmiyoruz diyorlar. 1.4 I20 veya Bayon bakiyoruz.
veya calisan varmidir?

Kahn23
17-05-2022, 22:42
Hyundai da araba varmi. sordugumuz bayiler araba yok ve ne zaman gelir bilmiyoruz diyorlar. 1.4 I20 veya Bayon bakiyoruz.
veya calisan varmidir?

Tanıdık var, yarın sorayım

Carmageddon
18-05-2022, 11:18
Borusanla konuştum, eylüle kadar araba yok. Haftaya siparişleri almaya başlayacağız dedi sadece. Fiyat elbette belli değil.

CND
18-05-2022, 11:36
Arkadaşlar sıfır 3.20i arayışımız mevcut. Var mıdır aramızda yardımcı olabilecek biri?

Geçen hafta bir adet m pack g20 vardı. Sadece takaslı veriyorlardı ancak satılmıştır şimdiye.

50. yıl zaten yok. Muhtemelen alınacak siparişlere karşılık gelecek g20 ler lci olacak. Ticarete değil de binmeye alacaksanız lci durumunu da göz önüne alın derim.

Carmageddon
18-05-2022, 12:34
Geçen hafta bir adet m pack g20 vardı. Sadece takaslı veriyorlardı ancak satılmıştır şimdiye.

50. yıl zaten yok. Muhtemelen alınacak siparişlere karşılık gelecek g20 ler lci olacak. Ticarete değil de binmeye alacaksanız lci durumunu da göz önüne alın derim.

Evet birde bu takaslı satma olayı çıkmış, anlayamıyorum gerçekten. Açıkcası ticari maksatla almayı düşünüyordum. İkinci elde şöyle bir saçmalık var sport ile m fiyatları neredeyse aynı olmuş. 1.2m bandında temiz arabalar iki paket içinde. Eylül ayına kadar dolar 18-20 olursa makyajlı seri 1.5m civarına gelir diye düşünüyorum. Biz de bakarız artık :)

tequila818
18-05-2022, 12:46
Evet birde bu takaslı satma olayı çıkmış, anlayamıyorum gerçekten. Açıkcası ticari maksatla almayı düşünüyordum. İkinci elde şöyle bir saçmalık var sport ile m fiyatları neredeyse aynı olmuş. 1.2m bandında temiz arabalar iki paket içinde. Eylül ayına kadar dolar 18-20 olursa makyajlı seri 1.5m civarına gelir diye düşünüyorum. Biz de bakarız artık :)

şu an sarı sitede 2022 m paket ilanlar 1.5-1.9 milyon arası. harman kardon ve m koltuklu olanlara 1.9 milyon yazmışlar. Borusan'dan bulunursa almak mantıklı.

Carmageddon
18-05-2022, 12:57
şu an sarı sitede 2022 m paket ilanlar 1.5-1.9 milyon arası. harman kardon ve m koltuklu olanlara 1.9 milyon yazmışlar. Borusan'dan bulunursa almak mantıklı.

Abi Borusan'ı arıyorum bana Türkiye'de bütün bayilerin stok durumunu söylemiyor. Tek tek arayıp soracakmışım bayileri. Tanıdık olmadan çok zor geldi bana.

TarikS
18-05-2022, 13:24
Herkes hücüm etmiş modda araba arıyor zaten adam niye bir tarafına taksın ki

Ben telefonu bile açmam isteyen gelsin alsın zaten kapıdan adam da eksik olmuyordur

Alıp satma işine 1 sene yasak gelecek, ticari vasıflı adama sıfır araba satılmayacak

Belki öyle çözülür biraz da, gerçekten ihtiyacı olan biniciye nasip olur

darkred
18-05-2022, 14:08
Valla ticari vasıflı adamlara sıfır araç satılmazsa bayilerde araba bulunur.

Esnaf uyandı artık enflasyonda para ve sermaye erimesin diye sıfır arabaları alıp 20-30 lira farkla ilana giriyorlar.

Geçen bir galerinin sarı site sayfasına girdim adamda 2. el araba yok. Hepsi sıfır km.

Ama şunu da söyleyeyim alan kazanır. Bugün aldığınızı yarın daha çok para ödeyerek alırsınız.

Carmageddon
18-05-2022, 18:20
Yanlış anlaşılma olmasın ticari maksatla demişken, elimdeki TL'yi değerlendirmek maksatlı almak istiyorum. Yoksa arabaya ben bineceğim yine. :)

CND
19-05-2022, 07:19

Aslında marka açısından son derece mantıklı. Eldeki stok az olunca elindeki aracı satarken bir de ikinci el havuzuna yine kendi müşteri kitlesine önerebileceği araçlar eklemiş oluyor. 50 sıfır araç 50 de ikinci el yapıp hacmini arttırıyor. En önemlisi de araba ihtiyacı olana yok demek yerine en azından kısa bir süre daha ikinci el havuzundan araç önerebiliyor.

Mevcut liste ile standart m paket 1,35m , 50. yıl donanımlı olanı ise 1,55m civarlarında bitti. Yeni araçlar güncel fiyatlamalar ile gelecektir. Hatta lci olacağı için g20 nin fiyatı yeni c kasanın listesine göre fiyatlanacaktır.

Ülkemizde fiyatlara yansır mı bilinmez ancak metallerde ciddi geri çekilme var. Zam için ellerindeki tek bahane kur kalmış oluyor :)

Bu da bonus olsun :D

2023 BMW 3 Series LCI M340i in BMW Individual Frozen Pure Grey II by AutoTopNL - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uMReBIpQRWM)

Carmageddon
20-05-2022, 10:11
Aslında marka açısından son derece mantıklı. Eldeki stok az olunca elindeki aracı satarken bir de ikinci el havuzuna yine kendi müşteri kitlesine önerebileceği araçlar eklemiş oluyor. 50 sıfır araç 50 de ikinci el yapıp hacmini arttırıyor. En önemlisi de araba ihtiyacı olana yok demek yerine en azından kısa bir süre daha ikinci el havuzundan araç önerebiliyor.

Mevcut liste ile standart m paket 1,35m , 50. yıl donanımlı olanı ise 1,55m civarlarında bitti. Yeni araçlar güncel fiyatlamalar ile gelecektir. Hatta lci olacağı için g20 nin fiyatı yeni c kasanın listesine göre fiyatlanacaktır.

Ülkemizde fiyatlara yansır mı bilinmez ancak metallerde ciddi geri çekilme var. Zam için ellerindeki tek bahane kur kalmış oluyor :)

2023 BMW 3 Series LCI M340i in BMW Individual Frozen Pure Grey II by AutoTopNL - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uMReBIpQRWM)

Yeni C'ye göre gelirse geçmiş olsun 3 serisi de hayal oldu demektir. Gerçi C 4matic olarak geldi o yüzden pahalı sanırım.

kalipson
20-05-2022, 10:16

LCI M340i`nin renk harikaymış gerçekten

BARR
24-05-2022, 16:45
Rezalet ya, bayide araba yok gidiyorum bomboş. Sahibindene bakıyorsun galeride ve al-satçı vatandaşlarda sıfır km gırla. Farka bakıyorsun, 100-150.000tl en kötü arabada. Arabalara bakıyorum satılmıyor.

Araç almak istiyorum alamıyorum böle saçma bişey var mı ya...

Black_Eagle
24-05-2022, 20:58
Mercedes satış danışmanları var mı aramızda. Gelecek araç var mı hiç E 350 cabrio falan

207_TR
24-05-2022, 21:29
Mercedes satış danışmanları var mı aramızda. Gelecek araç var mı hiç E 350 cabrio falan

Bulunabileceğini sanmıyorum ama Yılmazlar da favorim olan araçlar var.

Donanımı çok beğendim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-benz-certified-yilmazlar-2020-e300-cabrio-edition1-amg-995001139/detay/

Black_Eagle
24-05-2022, 22:09
Bulunabileceğini sanmıyorum ama Yılmazlar da favorim olan araçlar var.

Donanımı çok beğendim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-benz-certified-yilmazlar-2020-e300-cabrio-edition1-amg-995001139/detay/
İşte 2. El saçma oluyor mercedes sitesindeki fiyatlara göre. Bu araba e300 ve 2020 model adamlar 3500 yazmış. Mercedes sitesinde E350 2022 model 2900 yazıyor. 600k donanım eklesek daha iyisine daha yenisine sahip olunuyor. Bilginiz var mı peki cls 400 falan da olur gelecek araç var mı.

207_TR
26-05-2022, 22:08
Vw Polo 1.0 Tsi Life Dsg 529.000 TL açıklandı, zam açıklandı...

CenkB
27-05-2022, 07:42

Sanırım geçen ay 450.500 bandındaydı. Ötv muafiyetine giren en mantıklı araçtı.
Bu da geçti. Hayırlısı olsun.

speed_emre
27-05-2022, 09:34
fiat egea 1.5 longue paket hybrıt ıcın fıyat veren varmı?

CND
28-05-2022, 16:08

Sektörü bir taşıt satın almaktan farklı olarak bir değer saklama aracı yarışına çeviren işte tam da bu sarmal. Durulduğu gün yaşanacaklara yüksek kar ederken hazırlanıyorlardır umarım :)

Örneğin borsada işlem gördüğü için Doğuş un yayınladığı veriler var elimizde. Ama kısa yoldan özetlemek gerekirse 2021 yılında skoda hariç önceki yıla kıyasla 5291 araç daha az satmışlar ancak buna rağmen 1 milyar TL kar ederken 2,3 milyar TL kar etmeyi başaracak bir yol bulmuşlar :)

2019 Net Kar Marjı %0,8
2020 Net Kar Marjı %5,5
2021 Net Kar Marjı %9,6

207_TR
28-05-2022, 19:27
Sektörü bir taşıt satın almaktan farklı olarak bir değer saklama aracı yarışına çeviren işte tam da bu sarmal. Durulduğu gün yaşanacaklara yüksek kar ederken hazırlanıyorlardır umarım :)

Örneğin borsada işlem gördüğü için Doğuş un yayınladığı veriler var elimizde. Ama kısa yoldan özetlemek gerekirse 2021 yılında skoda hariç önceki yıla kıyasla 5291 araç daha az satmışlar ancak buna rağmen 1 milyar TL kar ederken 2,3 milyar TL kar etmeyi başaracak bir yol bulmuşlar :)

2019 Net Kar Marjı %0,8
2020 Net Kar Marjı %5,5
2021 Net Kar Marjı %9,6

Distibütor'ü asla savunmuyorum, ancak şöyle bir durum var.

Önceki yıllarda bayiler %1-2 kar etme hedefindeyken Doğuş maliyetine, hatta zam geldi ve elinde zamdan önce gelmiş araç varsa zamsız fiyattan satıyordu.

Ancak şuan bence olması gerektiği gibi ortalama kar marjını koruyup mümkün mertebe eski fiyattan araç vermiyorlar. Buda kar oluşumuna sebep oldu.

Birde şu var tabi. Misal kur 10 seviyesindeyken yurtdışından araç getirdin, aracı satacağın dönem kur 12 oldu, ve satışları 12 ye göre fiyatladın ve sattın.

Şimdi alıştan kar ettin, ancak bir sonraki sevkiyatta getireceğin arabayı 13 kurdan aldın.

Şimdi 10 dan getirip 12 den sattığın maldan kar ettin, ama yenisi 13 ten geldi :)

Böyle hesabı kıtabı dıştan kolay gibi olan ama finasını yönetmenin zor olduğu bir durum.

tabiki de tüm araç firmaları kar durumunu yükseltmiştir onun aksini iddia etmiyorum.
Ama işletme maliyetleri eskiden 1000x araçla döneren şimdi 500x araçla dönüyor.

207_TR
28-05-2022, 19:30

2019 Net Kar Marjı %0,8
2020 Net Kar Marjı %5,5
2021 Net Kar Marjı %9,6

Son dönemde gördüğüm bir olay şu

Bu tarz sürekli fiyatı yükselen ve talebi yüksek olan araçlar Bireysel ve ticari al-satçılar arasında geziyor.

1.alıcı alıyor başkasına satıyor o alan kişise al-satçı, oda başka bir al-satçıya satıyor.

Araba nihai kullanıcıya ulaşana kadar 2-3 ticari elde geziyor. İlk alığındğın 500.000 TL olan bir araba son kullanıcıya ulaşana kadar bayi fiyatı 600.000 TL oluyor ayrıca tedarik sıkıntısı olduğu için 650.000 TL ye piyasada alıcı buluyor.

Aradaki kişiler kar ettiğini düşünüyor ama aslında hayali bir kar var. Yerine emsal bir rakama benzerini koyamıyor vs vs

207_TR
31-05-2022, 14:18
Doğruluğu nedir bilmiyorum ?

https://i.ibb.co/6gqwz2D/Whats-App-Image-2022-05-31-at-14-46-39.jpg (https://ibb.co/2gphxwc)
resim paylaş (https://tr.imgbb.com/)

n.gezen
01-06-2022, 07:39
Doğruluğu nedir bilmiyorum ?

https://i.ibb.co/6gqwz2D/Whats-App-Image-2022-05-31-at-14-46-39.jpg (https://ibb.co/2gphxwc)
resim paylaş (https://tr.imgbb.com/)

31 Mayıs 2022 SALI (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/05/20220531-7.htm) doğrudur

BARR
01-06-2022, 07:43
Bu BTRANS ne amaçla yapıldı ne hedefleniyor? Piyasada ne farklılık yaratacak?

CND
01-06-2022, 08:18
Daha detaylı bilgi edinip fikir yürütmek için resmi gazeteyi okumak lazım. Diğer bilgiler kısmı neleri kapsıyor acaba ?

Ancak bu ekran görüntüsünden yola çıkarak;

*Kayıtsız al-sat yapanların takibini kolaylaştırmak. Özellikle konsinye araç - ev vb. aracılıklarda elde edilen ve tahsilatı nakit yapılan kazanımlar için.
*İlandaki fiyat ile ticaretin gerçekleştiği fiyat arasındaki farkın hayatın olağan akışına uygun olup olmaması durumuna göre mükellefin/vatandaşın inceleme ekranına düşmesi.
*Fiyat hareketlerinin takibi ve olası faiz kampanyalarından yararlanma şartı olarak x süre fiyatı değişmemiş mülkün/aracın satın alınması şartı aranması
*Online platformlarda faturasız iş yapan kaçak güreşen esnafın kucağa alınması

İlk aklıma gelen olasılıklar. Yine tekrar etmekte fayda var resmi gazeteden detay okumadan yukarıdaki görsel üzerinden kişisel bir tahmin bunlar.

207_TR
01-06-2022, 08:23
Takibini nasıl yapacaklar merak ettim, ama ölüye diriye göz diktiler bu ara.

Ama kayıt dışının takip edilmesi gerekli kesinlikşe.

drago
01-06-2022, 08:51
Her şey o kadar hızlı değişiyor ki anlamaya vakit bulamıyorum

Daha 2. eldeki kdv olayını bile çözemedim; araç bedeli üzerinden mi kardan mı kdv veriyor satan kurum?

dkaya87
01-06-2022, 09:01
Bu BTRANS ne amaçla yapıldı ne hedefleniyor? Piyasada ne farklılık yaratacak?

memurdan satılık kisvesi altında galericilik yapanları yakalamaya çalışıyorlar gibi anladım. eş dost üstüne araba alıp sürekli al sat yapan vergi kaçıranların peşindeler sanki.

dkaya87
01-06-2022, 09:01

Daha 2. eldeki kdv olayını bile çözemedim; araç bedeli üzerinden mi kardan mı kdv veriyor satan kurum?

alım satım arasındaki fark üzerinden vergi veriyor bildiğim kadarıyla

CND
01-06-2022, 09:42

Gelir vergisi mi ? Yoksa kdv mi ?

Kdv ise konsinye araç için kesilecek hizmet bedeli matrahı üzerinden kdv tahakkuk eder. İlgili ay içindeki alım-satımlar mahsuplaşır finalde ne çıkıyor ise o ödenir.
Ticari malın olan araç satılıyor ise ticari ve binek olmasına göre farklı oranlar geçerli olmak üzere araç bedeli + kdv veya satış fiyatına dahil olacak şekilde yine ilgili oranlara göre kdv tahakkuk ettiriliyor.

Bunlar olması gerekenler... Sektörde kaç oyuncu buna uygun iş yapıyordur onu bilemem :D

Mutu
02-06-2022, 10:16
685'e çekildi i20N'in listesi.

Hyrenayt
03-06-2022, 09:22
Fiat’ta yardımcı olucak arkadaş var mı ? 5 tane egea arıyoruz hiç bir yerde bulamadık aramadığımız bayi kalmadı. :D

onurgoyunc
03-06-2022, 11:09
685'e çekildi i20N'in listesi.

yine araç yok, 2 bayi ile konuştum. stoklarına düşmemiş, vazgeçtim artık aramaktan :(

Mutu
05-06-2022, 11:22
yine araç yok, 2 bayi ile konuştum. stoklarına düşmemiş, vazgeçtim artık aramaktan :(

Ben de düşünüyorum, ama ben olmazsa olmaz değil, istemem yan cebime koy şekli bakınıyorum. Mevcut aracım da duruyor zaten. Var derlerse 10 altına satar peşinat + kredi yaparım. Yaz geldi mx5ler hiç ulaşılmaz hale geldi, 2021 sıfır spotların parasını istiyorlar neredeyse 2017lere millet kafayı yemiş. :)

Silence45
05-06-2022, 21:01
sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/hyundai-i20-1.6-t-gdi-n?viewType=List)

no comment :)

2jz
05-06-2022, 22:45
https://youtube.com/shorts/m9Jswu7RmGk?feature=share

16EC813
06-06-2022, 07:50
sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/hyundai-i20-1.6-t-gdi-n?viewType=List)

tööbee bismillah :D

Sti_Ozan
06-06-2022, 08:57
Audide, Vw de tanıdığı olan bayide sıfır araç bilen varsa pm alırım valla hayra geçer :D imkansızın peşindeyiz ama sormakta yarar var :)

Alpii
06-06-2022, 09:28

Ilk önce roll grubunda 3-5 gün arabanın videosunu paylaştılar bir sürü. Sonra otoparktır diğer yt hesapları videoları da çekildi. Şimdi de hepsi aynı gün ilan girmiş :) muazzam olay

berkaym
06-06-2022, 10:15
Ilk önce roll grubunda 3-5 gün arabanın videosunu paylaştılar bir sürü. Sonra otoparktır diğer yt hesapları videoları da çekildi. Şimdi de hepsi aynı gün ilan girmiş :) muazzam olay

nitelikli ticaret :D

ruudvan
10-06-2022, 01:09
elinde +-400 bin civarı otomatik aracı olan var mı

207_TR
10-06-2022, 07:40
elinde +-400 bin civarı otomatik aracı olan var mı

Ticari reklam sayılmasın, sorulduğu için paylaşıyorum. İlan no:1020342972

Tunacan
10-06-2022, 08:06
0km polo ya da golf bulabilir miyiz?

blumenberg
13-06-2022, 00:46
Audi a7 nin bayiye gelişi 2800, satışı 4500. Güzel kar.

Mutu
13-06-2022, 01:13
Mazda temsilcisi var mı aramızda beyler?

mervan
13-06-2022, 10:23
Peugeot 2008 için yardımcı olabilecek kimse var mıdır acaba?

Black_Eagle
14-06-2022, 19:07
Audi a7 nin bayiye gelişi 2800, satışı 4500. Güzel kar.

Bmw de daha hafif ama, Audi ve Mercedeste sağlam geçirme var. Neredeyse sıfırın 2 katı fiyat çekiyorlar

ruudvan
14-06-2022, 19:35
volvoya gıttım bugun altunizadeye.
s60 sordum. sene sonuna kadar araç yok. geçen sene kasımdan beri listede bekleyenler var dedi.
bu nedir ya.
2 bayide b sınıfı 2021 model araç buldum. kiralık için alıp plakalamışlar. yersek tabi.
ay sonu genelde araç gelicek deniyor ama tabi gelir gelmez güncel kur fiyatlarıyla.
araba piyasası hepten girdaba dönmüş durumda . eli yüzü düzgün sıfır araç 1milyon. şaka gibi.

Gökhan Bilgin
14-06-2022, 21:42
Var mı polo life dsg bulabilecek bize

Ahmet Bby
14-06-2022, 23:31
Egea için yardımcı olacak var mı? Bugün Kayseri inciroğluna gittim adamlar ilgilenmemek için masada telefonla oynuyorlar. Müşteriyi takan yok ki.

207_TR
15-06-2022, 08:14
Arkadaşlar selam, maalesef 0km'de şuan için destek olmak zor.

tequila818
15-06-2022, 10:26
Bmw de daha hafif ama, Audi ve Mercedeste sağlam geçirme var. Neredeyse sıfırın 2 katı fiyat çekiyorlar

C200 bir kaç opsiyon ile beraber 1.700 küsür yapıyor. İlanda 2.200 den aşağıya fiyat yok.

G_TT_I
15-06-2022, 12:02
Renault bayii renk donanim teslim tarihi belirsiz, clio icin 200.000tl kapora istedi
min 2/3 ay sonra teslim edebilecek mi belli olacak,
Tek kesin tarafi zam gelecek, fiyat sabotleme zaten yok.
Kapora iade olabilir.

Sezgin
15-06-2022, 12:10
Renault bayii renk donanim teslim tarihi belirsiz, clio icin 200.000tl kapora istedi
min 2/3 ay sonra teslim edebilecek mi belli olacak,
Tek kesin tarafi zam gelecek, fiyat sabotleme zaten yok.
Kapora iade olabilir.

3 ay sonra 200.000 iade ettiğinde kur farkından eriyen farkıda verecekmiymiş. saçmalığa bak

207_TR
15-06-2022, 22:20
3 ay sonra 200.000 iade ettiğinde kur farkından eriyen farkıda verecekmiymiş. saçmalığa bak

Renault kur farkı iade etmişti bir ara

eminkilic61
16-06-2022, 11:17
i20 N siparişleri hakkında bilgisi olan var mı?

daha araba gelecek mi acaba?
gelirse liste fiyatında alabilecek miyiz?

bilalMW
16-06-2022, 11:40
Renault kur farkı iade etmişti bir ara

abi selam taigo varmı elinizde ?

Sezgin
16-06-2022, 14:11
Mercedes için yakın zamanda A200 Sedan AMG sorduran oldu mu ?

207_TR
16-06-2022, 18:29
abi selam taigo varmı elinizde ?

Bu ay Taigo gelmedi abi.

Mercedes için yakın zamanda A200 Sedan AMG sorduran oldu mu ?

2023 e zaman veriyorlar.

207_TR
16-06-2022, 18:33
Eşinde dostunda düşük km li a5coupe 2021-2022 olan varsa arayan arkadaşım var

Sezgin
17-06-2022, 08:17
Bu ay Taigo gelmedi abi.

2023 e zaman veriyorlar.

Ben bir bayinin satış müdürüne tanıdık vasıtasıyla hatır gönül ulaştım. Aracımı takasa alıp, Rusya ya gidecek olan sevkiyattan araç çevirebiliriz diyor. Diyor ama teslim tarihini ekim-kasım planlıyor. O tarihe kadar araçsız kalmak imkansız benim için.
Nakit almak istersem bu yıla araç gelmez diyor.

207_TR
17-06-2022, 08:35
Ben bir bayinin satış müdürüne tanıdık vasıtasıyla hatır gönül ulaştım. Aracımı takasa alıp, Rusya ya gidecek olan sevkiyattan araç çevirebiliriz diyor. Diyor ama teslim tarihini ekim-kasım planlıyor. O tarihe kadar araçsız kalmak imkansız benim için.

Biraz hikaye yapmış. Öyle Rusyaya gidecek sevkiyat falan Tr ye dönmüyor :)

Şartlı sattığı araç vardır, kenarda tuttukları, yada araç nede olsa gelir müşteriye şov yapalım hikayesi olmuştur.

DOHC
17-06-2022, 08:38

Memleketime daha önce yanılmıyorsam Rusya veya kuzey ülkeleri için üretilen golfler gelmişti ama klimasız.
Sende böyle bir durum yaşama eğer niyeti bozarsan. Aksesuarları net öğren.