PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vavacars Hk.

ayarlipense
17-06-2022, 11:55
Selamlar öncelikle , aracımı vavacars a satayım diyorum ama araçta coil ve yazılım var acaba coili en yükseğe alsam orjinal yüksekliğine yakın bi yere geliyor , bu şekilde satabilir miyim bilgisi olan varmıdır

CloudGrey
17-06-2022, 11:56
coili sök, orjinali tak , coilide sat...
partoutta her zaman daha fazla para kazanılır ama zaman kaybedilir.

ayarlipense
17-06-2022, 12:01
Orjinali yok elimde maalesef

mirafiori
17-06-2022, 12:16
Muhtemelen aracınızı almazlar yada 4 yay+ams. farkı düşebilirler fiyatı baya öldürebilirler. Vava aldığı araçları sadece firmalara satıyor diyebiliyorum, kişilere satmıyordu en son...

ruudvan
17-06-2022, 12:19
kişilerede satıyor .

CloudGrey
17-06-2022, 12:24
kişilere satıyorlar onda sorun yok.
araba boncuk olsada ciddi kesik atıyorlar ama..
bencede oynanmış diye ölü fiyat verebilirler...

2019da jetta verdi tanıdığım oraya..
resmen piyasanın %10 düşüğüne..
araba ip gibiydi..km düşük , hasarsız vs ...

Ranthor
17-06-2022, 12:58
tahmin ediyorum , naymstayn gibi birşey var orjinalini bozmuşlar aracın

punto_multijet
17-06-2022, 13:08
kişilere satıyorlar onda sorun yok.
araba boncuk olsada ciddi kesik atıyorlar ama..
bencede oynanmış diye ölü fiyat verebilirler...

2019da jetta verdi tanıdığım oraya..
resmen piyasanın %10 düşüğüne..
araba ip gibiydi..km düşük , hasarsız vs ...

sanırım dönemsel değişik fiyat politikaları var.
bir arkadaşımın sıfırıdan farksız aracına tekliflerinden neredeyse %10 aşağısına almaya kalktılar ama kayınbirader geçenlerde eşinin aracını piyasadan yükseğe vavacarsa verdi. ilginç yani :)

_opeth
17-06-2022, 15:43
diğer sistemlerden de fiyat alın letgo, carvak vb.

207_TR
17-06-2022, 17:02
Orjinal dışı yürüyen aksam, jant, vs varsa orjinale çevirin birşekilde.

G.U.Z.
17-06-2022, 17:44
Yeniden satışta garanti verdikleri için LPG'li araç bile almiyorlar

Kahn23
17-06-2022, 18:52
Neden vavacars ? Daha mı iyi fiyat veriyor yoksa amaç hızlı elden çıkarmak mı ?

207_TR
17-06-2022, 19:00
Neden vavacars ? Daha mı iyi fiyat veriyor yoksa amaç hızlı elden çıkarmak mı ?

Esnaftan çok daha iyi fiyat veriyorlar maalesef. Piyasanın dengesini bozuyor...

onn_dear
17-06-2022, 19:17
Esnaftan çok daha iyi fiyat veriyorlar maalesef. Piyasanın dengesini bozuyor...

Geçen günde arkadaşım letgo ya araç satti, piyasadan daha yüksek rakama aldılar götürdüler

drago
17-06-2022, 20:09
Yazılımlıysa da almazlar

kıvancr
17-06-2022, 20:38
Dün vavacars'a aracımı sattım. 2 Saatte işlem tamamlandı. Düşündüğümden hızlı oldu.
Modifiyeli aracı hiçbirşekılde kabul etmıyorlar. Yada söküp götürmeniz lazım.
Aracta 1 degısen 3 parça boya vardı sağ yanında bulunuyordu.tramer 6.000 tl Hemen hemen pıyasa fıyatına aldılar.
Belırttıklerı hasarsız araca verdıklerı fıyattan %7 aşagı fıyat verıldı.

Kadyr
17-06-2022, 20:52
Yazılımlı araç almıyorlar ama nasıl anlarlar bilemem. Carvak alıyor. Bayram öncesi 170 max esnafın verdiği aracıma 200 verdi piyasası maks 210 du direkt verdim başka araç aldım. Yarım saate de param geçti.

ES353
17-06-2022, 22:12
Ocak ayında İnternetten 368 bin fiyat verdi. Randevu aldım gittim. Araçta hiç birşey yok. Onlarda bulamadı. Gelen teklif 320 bin liraydı. Vavacars sadece zaman kaybı olur. Onun yerine Carvak a verdim. 20 bin daha fazlasına ve internetten verdiklerini fiyattan düşmediler. Hatta, gelip baktıklarında saat geç olduğu için satış işlemi ertesi güne aksadığından 1000tl ekstra fiyatı arttırdılar. Carvak ı tavsiye ederim.

berko
18-06-2022, 01:31
Vavacarsa ben de araç sattım 3-4 ay önce, grandland x vardı, yetkili araç bayileri araç takasında 475 den fazla vermedi. Sahibindene 515 e ilan koydum, 10 gün ilanda durdu araç arayan bile olmadı, vavacars 510 a aldı. Ertesi gün 516 ya sattı. Bir de aldığım aracı da vavadan alınca takas indirimi yaptı satmaya çalıştığım rakamdan daha fazla para etmiş oldu araç. Aldığım aracı da piyasaya göre daha uyguna aldım vavadan. Güzel bir ticaret olmasının yanında kurumsallığın getirdiği düzgün ve temiz hizmet var. Bu arada bazen vavada abartı olmayan body kitli, basık ve jantlı araçlara denk geliyorum. Alıyor ki satıyor o tip araçları.

ayarlipense
18-06-2022, 18:35
Teşekkürler arkadaşlar , bakalım Pazartesi gidip göreceğim ��

Y.Emre
19-06-2022, 18:33
Vavacars yazılım konusunda nasıl bir tutum sergiliyor? Yada anlayabiliyorlar mı acaba ?

makif84
20-06-2022, 08:43
16 nisandı yanlış hatırlamıyorsam.2019 model 17 bindeki hatasız aracıma sistem üzerinden 627 bin teklif verdiler, sistemden randevu oluşturup gittim ,dediğim gibi hatasız olmasına rağmen 586 lire fiyat verdiler.Şube Yetkilisi bir hanımefendiydi dedim aracımda bilmediğim herhangi bir kusur mu var neden bu fiyat çıktı diye sorunca,sistem algoritmasının yüksek fiyat çıkardığını alabilecekleri rakamın bu olduğunu söyleyince çıktım.Sahibinden de istediğim fiyata satmıştım.

GökhanÖzkan
20-06-2022, 09:05
Selamlar öncelikle , aracımı vavacars a satayım diyorum ama araçta coil ve yazılım var acaba coili en yükseğe alsam orjinal yüksekliğine yakın bi yere geliyor , bu şekilde satabilir miyim bilgisi olan varmıdır

Merhaba,
Modifiye edilmiş standart dışı ekipman değerlemeye alınmıyor. telefon ile aranıp çeşitli sorulardan geçseniz bile şubeye gittiğinizde geri yollanabilirsiniz. Yazılım olan araçlara normalde teklif verilmiyor. egr/ kat. vs işlem varsa yine teklif verilmiyor.

eminkilic61
20-06-2022, 09:20
Merhaba,
Modifiye edilmiş standart dışı ekipman değerlemeye alınmıyor. telefon ile aranıp çeşitli sorulardan geçseniz bile şubeye gittiğinizde geri yollanabilirsiniz. Yazılım olan araçlara normalde teklif verilmiyor. egr/ kat. vs işlem varsa yine teklif verilmiyor.

peki modifiye edilmiş aracı, tamamen stok haline çevirip gitse arkadaşlar o zaman bir sorun oluyor mu?

AliGizda
20-06-2022, 09:28
Eski aracım için hem Carvak hem de Vavacars' tan teklif almıştım. Vavacars ön teklifin 10.000 TL altına alırken Carvak 25.000 TL altını teklif etmişti. Ön 3 parçada PPF kaplama vardı, söktürüp satışa getirmemi istemişlerdi.

Şu an ki aracımı Carvak' tan aldım. Ekspertiz garantisi, alışta dahil noter ücretini kendileri karşılamaları çok büyük artı bence. Şu an ekspertiz + noter ücretine 2.000 TL' ye yakın para gidiyor. Sarı sitedeki 'Sahibinden' olan %85 ilanın al-satçı olduğu günümüzde kolay kolay biniciden araç alacağımı zannetmiyorum artık.

GökhanÖzkan
20-06-2022, 09:32
peki modifiye edilmiş aracı, tamamen stok haline çevirip gitse arkadaşlar o zaman bir sorun oluyor mu?

modifiye konusunda oldukça geniş bir konu.. motor açılmışsa ne yaparsanız yapın teklif gelmez. bolt on her şey sökülebilirse ve yazılım olmaz ise sorun yok ilerleriz.

DOHC
20-06-2022, 09:33

Orucu bozan hususlar sorusu gibi olmuş ::).

https://twitter.com/karikaturkosesi/status/354494213066485760

PuT
20-06-2022, 13:59
aracta anfi var diye teklif vermediler.

2jz
20-06-2022, 14:34
Eski aracım için hem Carvak hem de Vavacars' tan teklif almıştım. Vavacars ön teklifin 10.000 TL altına alırken Carvak 25.000 TL altını teklif etmişti. Ön 3 parçada PPF kaplama vardı, söktürüp satışa getirmemi istemişlerdi.

Şu an ki aracımı Carvak' tan aldım. Ekspertiz garantisi, alışta dahil noter ücretini kendileri karşılamaları çok büyük artı bence. Şu an ekspertiz + noter ücretine 2.000 TL' ye yakın para gidiyor. Sarı sitedeki 'Sahibinden' olan %85 ilanın al-satçı olduğu günümüzde kolay kolay biniciden araç alacağımı zannetmiyorum artık.

Piyasayı *** eden galericilerin ve otomobil bayilerinin saçma sapan 2. el departmanlarına ders niteliğinde çözüm getirdiler. Yüksek karlılık değil iyi sistemin büyümeyi getirdiğini anlarlar belki. Genel olarak memnuniyet yüksek vavacars gibi platformlardan.

Online ilan siteleri kapatılsın (sahibinden, arabam...) diye eylem yapan galericilerin bir an önce soyu tükenir inşallah böyle girişimlerle :)

ruudvan
20-06-2022, 19:20
modifiye konusunda oldukça geniş bir konu.. motor açılmışsa ne yaparsanız yapın teklif gelmez. bolt on her şey sökülebilirse ve yazılım olmaz ise sorun yok ilerleriz.

motorun açıldığını nerden anlıyorsunuz.dışardan anlaşılacak bir durum yokki

207_TR
20-06-2022, 22:33
10-15 yıllık tecrübeli 2.el personellerinin 5 dakikada fiyat veremediği araçlara 1 dk içinde fiyat veren sistem tamamen sahibinden.com a bağlı parametrelerle bir algoritma çıkartıyor ve fiyatlandırıyor.

Piyasası hızlı araçlarda fazla kırmadan alım yapıyor ama piyasa satış hızının çok yüksek olmadığı araçlara da ***** sitelerdeki fiyatlara göre teklif verdiği için almıyor teklif fiyatından...

alper_pug
20-06-2022, 23:24

Hiper optik basküler gözlükle bakılıyor olabilir.

ayarlipense
21-06-2022, 09:45
Selamlar tekrardan , dün götürdüm aracımı. Araç normal yuksekligindeydi ama yine de almadilar coilden dolayı bilginiz olsun arkadaşlar

eminkilic61
21-06-2022, 10:03
Selamlar tekrardan , dün götürdüm aracımı. Araç normal yuksekligindeydi ama yine de almadilar coilden dolayı bilginiz olsun arkadaşlar

coil var diye siz mi belirttiniz?
onlar mı anladı acaba?

mervan
21-06-2022, 10:22
O kadar çok sirkülasyonun olduğu bir şirkette coil olduğunu görünce anlayacak ustalar vardır heralde.

GökhanÖzkan
22-06-2022, 10:36

yetkili servis gibi ya da çok çok iyi işçilik ile toplanmış bir araca ( fabrikasyon değerler ve kurallar ile) elbette lafımız yok. sıvı conta manyağı yapılmış tüm civataları yalama yapılmış farklı farklı civatalar ile toplanmış arabalar bizim değerlemeye almamak için zaten yeterli.

Hiper optik basküler gözlükle bakılıyor olabilir.

:)

O kadar çok sirkülasyonun olduğu bir şirkette coil olduğunu görünce anlayacak ustalar vardır heralde.

coil var diye siz mi belirttiniz?
onlar mı anladı acaba?

55 şubesi olan bir yapıda boya makinesi ile mikron okumak dışında tabi ki paraametreler var. :)
coilover en kolay anlaşılacak durum. kaldı ki yapının içinde bizim gibi otomobil hobisi olan insanlarda var :)

Ranthor
22-06-2022, 11:06
10-15 yıllık tecrübeli 2.el personellerinin 5 dakikada fiyat veremediği araçlara 1 dk içinde fiyat veren sistem tamamen sahibinden.com a bağlı parametrelerle bir algoritma çıkartıyor ve fiyatlandırıyor.

Piyasası hızlı araçlarda fazla kırmadan alım yapıyor ama piyasa satış hızının çok yüksek olmadığı araçlara da ***** sitelerdeki fiyatlara göre teklif verdiği için almıyor teklif fiyatından...

Çok kısa zamanda yapay zeka ile onlarca insanın yaptığı işi algoritmalar yapacak. Hatta bir çok yerde yapmaya başladı bile.
Ayakkabı iadesinde, kullanıcı hatası mı yoksa üretim mi anlayan algoritma yazıldı arkadaşlar. Gelecek değişik olacak

207_TR
22-06-2022, 12:15
Çok kısa zamanda yapay zeka ile onlarca insanın yaptığı işi algoritmalar yapacak. Hatta bir çok yerde yapmaya başladı bile.
Ayakkabı iadesinde, kullanıcı hatası mı yoksa üretim mi anlayan algoritma yazıldı arkadaşlar. Gelecek değişik olacak

Az çok tahmin edebiliyorum, eğitimlerde yıllar önce bugünleri anlatmışlardı. Geçen katıldığım bir eğitimde şu Metaverse ve benzeri durumları anlattılar. Gelecek değişik yerlerde gidiyor.

Ancak bugünkü sistemde;
Örnek olarak Ford'daki bir dönemin Powershift şanzımanlarının sorunlu olduğunu ve ona göre fiyatlandırıldığını, yada Mondeo da 1.5 EcoBoost un sorunlu ve çok yaktığı için talebinin yavaş olduğunu, yada Psa Citroen grubunda tavan soyulmalarından dolayı bazı renk ve kombinasyonların düşükten fiyatlandırıldığını şuanki sistemler zor fiyatlar bence.

Ranthor
22-06-2022, 12:47
servisten hangi parçaların problem yaşadığını çekebilir, veri orada sadece kimden ne verisi alacağını bilmesi lazım.

Borusan Cat'in 'Muneccim' uygulaması odul aldı - Dunya Gazetesi (https://www.dunya.com/sirketler/borusan-catin-muneccim-uygulamasi-odul-aldi-haberi-445247)

Borusan 2019 da çok güzel bir proje yaptı, araçların hangi parçalarının ne zaman bozulacağını tahmin ederek

ayarlipense
29-06-2022, 17:04
Onlar anladı hocam