PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güncellenelim mi ?

Oz`
03-10-2022, 10:14
Bildiğiniz üzere forumu boşladık forumu ileriki haftalarda hayata geri döndürmek istiyoruz fikirleriniz varmıdır yeni ara yüzümüzde neler istersiniz ?

şimaranı atarım huwuhHUEe

8.000rpm
03-10-2022, 10:15
başka ben çok alıştım artık bu modele
yenisi yorar şimdi :):):):)

individual
03-10-2022, 10:16
bu tasarım bence iyi kalsın böyle :)

muratburunce
03-10-2022, 10:25
bu tarz bence de iyi retro oldu artık herkes alıştı buna değişik bir konsept hem bizi hem sizi yorar sürekli konu açılır şu nerdeydi bu nerde bulamadım vs

Oz`
03-10-2022, 10:26
gene bu sekilde kalacak
ama eklenmesini istediğiniz bölüm vsvsv gibi seylerden bahsediyorum

Sti_Ozan
03-10-2022, 10:27
Bu zamandan sonra foruma kalıcı olarak yeni kişilerin geleceğini pek sanmıyorum, eskiler de zaten bu düzene alışık. Bence de aynen devam site çalıştıktan sonra şekil şukul çok önemli değil

immortalboss
03-10-2022, 10:28
Değişim iyi ama çok da alıştık başkanım. Sadece boş konular oluyor bazen. Aracın arızası belirtilmiş. Hiç cevap gelmemiş. Bu tür konuları eleme imkanımız olur mu? Veya bazı kıskanma favorilerini paylaş konusunun başındaki ilanlar hep kayıp. :) Biraz traşlasak mı?

Oz`
03-10-2022, 10:30
Değişim iyi ama çok da alıştık başkanım. Sadece boş konular oluyor bazen. Aracın arızası belirtilmiş. Hiç cevap gelmemiş. Bu tür konuları eleme imkanımız olur mu? Veya bazı kıskanma favorilerini paylaş konusunun başındaki ilanlar hep kayıp. :) Biraz traşlasak mı?

mantıklııııııııı :)

akko
03-10-2022, 10:37
gene bu sekilde kalacak
ama eklenmesini istediğiniz bölüm vsvsv gibi seylerden bahsediyorum

abi mesela @ işaretini yaptığımızda etiketlemek istediğimiz kişilerin nickini bulmak bazen zor oluyor :D @ yapıldığında üye listesi gibi bir şey yada örneğin " @a "yaptığımda a ile başlayanların listesi gibi bir şey yapmak mümkün müdür?

bazı detailing forumlarında böyle bir olay var. gerçekten hoş oluyor :)

Sezgin
03-10-2022, 10:38
Genel teknik artık fazla genel kalıyor sanki. Örneğin forumu dışardan okuyan bir çok kişi aracı hakkındaki sorunların çözümü için gerek bilinçli gerekse google indexi sebebiyle foruma geliyor.

Fakat genel teknik bölümündeki sorular(konular) o kadar karışık ki, aynı arızanın farklı markalar için açılmış onlarca konusu oluyor. Çoğu cevapsız.

Acaba bu bölümü marka bazlı ayırsak (tüm otomobil markaları değil tabi ki, mesela en çok satan 10 marka gibi ) insanların sorularına cevap bulması daha kolay hale gelebilir gibi.

dgoo
03-10-2022, 10:39
Eski konularda hala post kasanları şukulasak?
M a l u m kelimesi cezalı mı kalacak? :)

akko
03-10-2022, 10:40
abi mesela @ işaretini yaptığımızda etiketlemek istediğimiz kişilerin nickini bulmak bazen zor oluyor :D @ yapıldığında üye listesi gibi bir şey yada örneğin " @a "yaptığımda a ile başlayanların listesi gibi bir şey yapmak mümkün müdür?

tam olarak anlatmaya çalıştığım;

https://i.hizliresim.com/ldi852h.jpg (https://www.hizliresim.com/ldi852h)

:D :D :D

Oz`
Genel teknik artık fazla genel kalıyor sanki. Örneğin forumu dışardan okuyan bir çok kişi aracı hakkındaki sorunların çözümü için gerek bilinçli gerekse google indexi sebebiyle foruma geliyor.

Fakat genel teknik bölümündeki sorular(konular) o kadar karışık ki, aynı arızanın farklı markalar için açılmış onlarca konusu oluyor. Çoğu cevapsız.

Acaba bu bölümü marka bazlı ayırsak (tüm otomobil markaları değil tabi ki, mesela en çok satan 10 marka gibi ) insanların sorularına cevap bulması daha kolay hale gelebilir gibi.

araç adaletsizlik olur ama su sekilde indexleriz ve temizler yada cevaplayabilriz

Oz`

güzel düşünce +1

Oz`
03-10-2022, 10:41
Eski konularda hala post kasanları şukulasak?
M a l u m kelimesi cezalı mı kalacak? :)

düzenleyelim :)

d3n1s
03-10-2022, 10:43
mobilden acildiginda otomatik olarak mobil arayuz acilsa bence cok guzel olur, isteyen normal arayuze kendisi gecirir.

Oz`
03-10-2022, 10:44
mobilden acildiginda otomatik olarak mobil arayuz acilsa bence cok guzel olur, isteyen normal arayuze kendisi gecirir.

mobile APP güzel :)

d3n1s
03-10-2022, 10:45
mobile APP güzel :)

mobil icin App geliyorsa zaten dadindan yinmez :D

AliGizda
03-10-2022, 10:45
Forum misafirlere kısıtlı olsun bence, konuları okuyamasınlar.

mirafiori
03-10-2022, 10:46
tam olarak anlatmaya çalıştığım;

https://i.hizliresim.com/ldi852h.jpg (https://www.hizliresim.com/ldi852h)

:D :D :D
Detailforum v.s farklı alt yapıda, aslında o tarz bir alt yapıyor geçilse çok kullanışlı, vBulletin çok kullanışlı gelmiyor bana, özellikle arama sonuçları yetersiz,i geçen bir konu aradım, başlık yazan kelimeler ile aramama rağmen bulamadım, sonra tek tek bölümlere bakıp bulabildim. Bu yönde de bir geliştirme olsa süper olur.

Oz`
03-10-2022, 10:47
Forum misafirlere kısıtlı olsun bence, konuları okuyamasınlar.

kısırtlı zaten

Oz`
03-10-2022, 10:48
Detailforum v.s farklı alt yapıda, aslında o tarz bir alt yapıyor geçilse çok kullanışlı, vBulletin çok kullanışlı gelmiyor bana, özellikle arama sonuçları yetersiz,i geçen bir konu aradım, başlık yazan kelimeler ile aramama rağmen bulamadım, sonra tek tek bölümlere bakıp bulabildim. Bu yönde de bir geliştirme olsa süper olur.

vbulletin i değiştiricez yenisinde eklentiler vb gibi seyler için soruyorum zaten :)

GökhanÖzkan
03-10-2022, 10:54
Valla ne eklersiniz bilmem de forumu bakıma vs uzun süre almayın stres oluyorum :) şirkette 3 tane site girişi dışında her yer bloklu 50 tane onay ile tek açık olan site techturkey..
app gelirse parti kursanız oy veririz :) :) :)

GökhanÖzkan
03-10-2022, 10:56
ayrıca forumun instagramını aktif kullanalım, üyelerin etkileşimini sağlayalım.

d3n1s
03-10-2022, 11:02
bir de ne yaparsam yapayim, belli sure sonra oturum otomatik kapaniyor. Ben mesela kendim cikis yapmadikca kapanmasin istiyorum, bunu da saglarsak sahane olur :)

Ranthor
03-10-2022, 11:10
başka bir forum yazılımına geçmeyi düşünüyoruz.
Artık tüm cihazlada kullanılabilecek, daha rahat tüketilebilecek bir forum gerekiyor.

DERAN_TUYNER
03-10-2022, 11:16
Tapatalk entegrasyoınu olsa fena olmaz aslında

eminkilic61
03-10-2022, 11:21
bazı forumlarda, cevap yazma kısmında 'hızlı resim ekle' gibi plu-inler var. tech'te olsa resim yüklemek kolaylaşır ve etkileşim artabilir

sekizsilindir
03-10-2022, 11:22
bir de ne yaparsam yapayim, belli sure sonra oturum otomatik kapaniyor. Ben mesela kendim cikis yapmadikca kapanmasin istiyorum, bunu da saglarsak sahane olur :)

yoo kapanma yok, girişi yıllardır otomatik olarak yapıyorum.
Oz` özgün başkanım, mobilden giriş yaptığımızda klavyeden emoji eklemek harika olurdu,
nickname güncelleye bilmek twitterdaki gibi kolaylıkla vede pp tabiki efsane olur. mesela sekizsilindir olan nickname i 8cyl olarak güncelleye bilmek çok kral olurdu

8.000rpm
03-10-2022, 11:24
resim ve video yükleme konusunda bir pratiklik lazım
kesinlikle

delyyy
03-10-2022, 11:32
Forum canlansın istiyorsanız büyük bir buluşmaya önayak olabilirsiniz bence yöneticiler olarak :)
Ve yap bitsin gibi değil de aralıkla tekrar edilebilir.

Ranthor
03-10-2022, 11:32
artık tapatalk filan kimse kullanmıyor, onu yerine her yerde çalışabilen (PWA) uygulamaları var.

220T
03-10-2022, 11:33
Bazı konuların üyelere has okunabilirliği olmasını talep ediyorum. Hangi başlıklar-konular olması gerektigini anket ile belirleyelim.

Oz`
03-10-2022, 11:36
Bazı konuların üyelere has okunabilirliği olmasını talep ediyorum. Hangi başlıklar-konular olması gerektigini anket ile belirleyelim.

nasıl yani

ardicli2000
03-10-2022, 11:39
mantıklııııııııı :)

Bu konuda reddit mantıklı bir iş yapıyor. 6 ay, 1 yıl, 2 yıl konusuna göre bir konu kitleniyor. Cevap gelsin gelmesin. Arşiv olarak kalıyor.

UTF-8 karakter sorunu çözülürse iyi olur.

Edit kapanan konularda ilk 15 dk olsa bari yanlış yazılanlar vs düzeltilir.

ardicli2000
03-10-2022, 11:40

Kesinlikle karşıyım.

Google da arama sonucu üyelik isteyen bir forum (link için bile olsa) direk kapıyorum ve bir daha uğramıyorum..

220T
03-10-2022, 11:42
nasıl yani

Bazı konuları sadece üye olanlar okuyabilsin.Bu konuların hangileri olacağını da yine üyeler anketle belirlesln.Mesela "Kıskanma Favorilerini Paylaş" konusunda çokça misafir görünüyor her zaman. Bu konuyu, forum dışından birilerinin temiz araba dedektörü olarak kullandığını düşünüyorum. :)

ardicli2000
03-10-2022, 11:42
artık tapatalk filan kimse kullanmıyor, onu yerine her yerde çalışabilen (PWA) uygulamaları var.

Bu da çok mantıklı. Mevcut site destekliyor mu bilmiyorum ama en azındanmobil görünümüne pwa eklenebilir. Böylece uygulama gibi açarız.

Şirket için kendim geliştirdiğim web app e koydum. Çok da şükela oluyor.

Oconner
03-10-2022, 11:48
Profildeki eski konuları silme,telefon üzerinden direk fotoğraf ekleme,telefona yönelik forum özellikleri eklende daha iyi olur gibi.

207_TR
03-10-2022, 11:55
Güncelleme ile ilgili bir beklentim yok, belki yeni üyelerin konu açması engellenebilir. (Şart gelebilir 50 msj gibi )

Forumun canlanması için bence teknik paylaşım yapan ( Geçmişte ) üyelerin canlanması lazım.

Buluşma konularının hayata geçmesi lazım. ( Gece buluşmaları )

DIY konusu - Eskiden saatlerce çıkmazdım konuları okurken.

fthdrn
03-10-2022, 12:06
Harekette bereket vardır :D
Daha hızlı ve pratik foto video yükleme olayı mükemmel olur.
Sosyal medyanın avantajlarını buraya entegre edersek tekrar peak yapabiliriz.

said_
03-10-2022, 12:21
Harekette bereket vardır :D
Daha hızlı ve pratik foto video yükleme olayı mükemmel olur.
Sosyal medyanın avantajlarını buraya entegre edersek tekrar peak yapabiliriz.

Bence yapılacak en mantıklı haraket bu olur.

Hatta, daha önce forum baya sessiz konusunda bunu konuşmuştuk.
Discord sayfası olsa demiştim, forum kullanımına en yakın o diye.

ama amaç forum dışı platformlara çıkmamak ise, buraya o özellikleri getirmek iyi olur.

fthdrn
03-10-2022, 12:41
Bence yapılacak en mantıklı haraket bu olur.

Hatta, daha önce forum baya sessiz konusunda bunu konuşmuştuk.
Discord sayfası olsa demiştim, forum kullanımına en yakın o diye.

ama amaç forum dışı platformlara çıkmamak ise, buraya o özellikleri getirmek iyi olur.

Ozgun abi forum disi techturkey olusumuna sicak bakmiyor.
Gecen senelerde forum patlayinca idareten facede grup kurmustuk gelip idareyi devralmisti :D
Bence dc vs bu tarz ayri uygulamalara girmeye gerek yok. Forum kültürünü yaşatmaya yönelik yenilikler yapmaliyiz.

pirasa
03-10-2022, 12:44
güncellenelim mi? diyince forum yine atarlı denemeciler, hardcore araba yükleyip sürücü koltuğuna kadar sökenlerle dolacak sandım. arada bir dolandırıcı hikayesi okusak fena olmazdı yani.

Oz`
03-10-2022, 12:45
Bazı konuları sadece üye olanlar okuyabilsin.Bu konuların hangileri olacağını da yine üyeler anketle belirlesln.Mesela "Kıskanma Favorilerini Paylaş" konusunda çokça misafir görünüyor her zaman. Bu konuyu, forum dışından birilerinin temiz araba dedektörü olarak kullandığını düşünüyorum. :)

öyle zaten .D

Oz`
03-10-2022, 12:46
Ozgun abi forum disi techturkey olusumuna sicak bakmiyor.
Gecen senelerde forum patlayinca idareten facede grup kurmustuk gelip idareyi devralmisti :D
Bence dc vs bu tarz ayri uygulamalara girmeye gerek yok. Forum kültürünü yaşatmaya yönelik yenilikler yapmaliyiz.

forumun alamı burası olması face olması değilki :)

Oz`
03-10-2022, 12:47
güncellenelim mi? diyince forum yine atarlı denemeciler, hardcore araba yükleyip sürücü koltuğuna kadar sökenlerle dolacak sandım. arada bir dolandırıcı hikayesi okusak fena olmazdı yani.

emin ol daha eğlenceli olur hadi yapalım :)

aslan
03-10-2022, 13:20
Bence ilk başta geniş çaplı bir organizasyon daha iyi olur sanki

weST.27
03-10-2022, 13:25
Aslında pek sevmediğim bi durum fakat bilmiyorum diğer forum üyeleri ne düşünür;

Model model marka marka ayırmak gerekir mi ? Örn;

Honda
Civic / prelude / typer vs vs

Seat
İbiza / leon / cupra vs vs..

Ben pek taraftarı değilim fikir açısından..

Ara yüze alıştık sadece mobil olmalı bence, eğer zaten varsa ben bilmiyorum bi uygulama var mı,

Foto yükleme konusunda eski konular 1 yıllık bile konularda fotolar hep silinmiş patlamış buna önlem alınabilir mi (belki zor bir şeydir yazılımdan anlamam)

Rolling vs davetleri için bi alan olabilir (yasal mı bilgim yok)

Şimdilik bu aklıma gelenler, fakat konu güzel, hareket şart :)

turboman
03-10-2022, 13:36
Bende fotoğraf yükleme olayının koşaylaşmasından yanayım. Çoğu kişi bu sebepten yağtığı işleri arızaların fotolarını erindiği için yüklemiyor. Mesela ben ;)

OMTechJr.
03-10-2022, 13:52
Benim aklimda bir iki fikir vardi. Birtanesi canli yayin yada sohbet odalari. deneme, drift, donut..vs yapanlar cekip, yayin yapabilsin. illegal yasadisi şeyler onerip basimizi belaya mi sokacaksin demeyin. ha alan satan razi olursa neden olmasin tabi orasi ayri ama :) legal yollarla bir organizasyon (V Weekend, DriftDay, Pist Gunleri İstanbulpark, Korfez, Ulku, Konya/Antalya Drag..vs) yayini yapilmasi ve genel olarak video streaming, forumu bence cok ileri tasiyacak ve (ihtiyac oldugundan da degil ama) tiklanmalari da arttiracaktir. Konuda link paylasimindan ziyade bu sekilde yayinlar guzel olabilir. Acikcasi TV izler gibi izlerdi herkes.

ikinci olarak ise eger yine herhangi yasal mevzular ile alakalı soruna sebep olmaz denir ise deneme talebi için sohbet odaları olabilir. hem herkesten izole bir ortam oluşur, hem de sadece ilgililerin dahil olabilecegi bir konu olmus olur. Bu tip deneme videolari ise plaka kapali olmak kosulu ile yine yayimlanabilir bence.

207_TR
03-10-2022, 13:55
Premium üyelik olabilir ücretli olarak, farklı sitelerden değil de direkt foto yükleme video yükleme gibi özellik olabilir.

Schumi
03-10-2022, 13:58
Güncellensin. :D

mervan
03-10-2022, 14:23
Foruma giriş yapıp biraz dolaşıp başka sayfaya geçtikten sonra otomatik olarak oturumum kapanıyor.
Üstteki postlarda başka bir üye de aynı sıkıntıyı yaşadığını belirtmiş bu konuda bir güncelleme yapılabilirse memnun olurum.
Teşekkürler.

Sti_Ozan
03-10-2022, 15:04
Foruma giriş yapıp biraz dolaşıp başka sayfaya geçtikten sonra otomatik olarak oturumum kapanıyor.
Üstteki postlarda başka bir üye de aynı sıkıntıyı yaşadığını belirtmiş bu konuda bir güncelleme yapılabilirse memnun olurum.
Teşekkürler.

Giriş yaparken ''Beni hatırla'' butonuna basarsanız bu problemi yaşamazsınız, ben mesai saatleri boyunca arkada açık tutmama rağmen profili atmıyor.

enesy
03-10-2022, 15:09
Konuları açan kişinin silebilmesi ya da isim değiştirmesi vs mümkün olur mu ?

207_TR
03-10-2022, 15:13
Teşekkürler.

Evde de işyerinde de her daim online, hiç atmıyor.

Oznsrl
03-10-2022, 15:17
Bence beğeni butonu kalksın :) Bende çok yapıyorum normalde yazacağım ama tembellikten beğenip geçiyorum :)

gokangokan
03-10-2022, 16:35
Yanlış anlaşılma olmasın ama konu başlığındaki "mi" ayrı yazılması lazım.
Konu ile ilgili yazacak olursam, yurtdışı dahil bütün forumlarda artık üyeler pasif gibi daha az foruma girip çıkıyor. Diğer sosyal medyamecralarında arkadaş gurubu oluşturuyor ya da sorulara daha kolay yanıt bulabiliyor.
Yeni arayüz olabilir (bence olsun-Siyah), eski üyelere barış çubuğu uzatılabilir (illaki kavgalı ayrılanlar da vardır), moderatörlere ekstra aktif konu başlığı bulma görevi verilebilir, alt kategoriler yeniden düzenlenebilir,üyelerin aktif olması için buluşmalar düzenlenebilir ancak gruplaşma ve ayrılıklara da yol açabilir. Bilemedim şimdi kafam karıştı.
Ancak; üyeler diğer üyelere konu üzerinden geri cevap verirken, resimler de yüklenmese iyi olur. Bir evet cevabı için bile resimden cevaba ulaşamıyorum.
Teşekkürler

dirk
03-10-2022, 16:41
Facebook Grupları cok popülerdi onlarda patladı gitti.
Burayı sadece kaynak olarak kullanıp Projeler vs bölümlerine önem verilmeli.
Buluşmlar vs yapılmalı taze kanlara ulaşamadık onlara arabacılar bizden hızlı ulaştı.

KÖROĞLU
03-10-2022, 16:54
Benim önerilerim, net aleminde girip okuduğum tek forum.

1. foto ekleme kısmı güncellenmeli, bunun teknik kısmını bilmiyorum ama doğrudan yükle işi olsa konular canlanır.

2. mesajlara 30 dk kadar edit imkanı gelmesi, bazen yazıyoruz yanlış vs. düzeltemiyoruz.

3. tema vs aynı kalmalı, altyapı kullanıcının anlamayacağı şekilde iyileşirse ne ala, farklı font görsel ben istemem şahsen.

OnurG
03-10-2022, 17:17
Herkesin söylediği gibi fotoğraf yüklemenin kolaylaştırılması taraftarıyım, ek olarak herkesin gün içerisinde bilgisayardan girme fırsatı olmuyor haliyle telefondan safari veya başka bi tarayıcı üzerinden girip uğraşmakta zor oluyor bunun için app olması forumun daha aktif olmasını sağlayacaktır. Gün içinde çünkü telefonlar hepimizin sürekli elinde..

Dogukankyn
03-10-2022, 19:40
Çoğu kullanıcının memnun kalacağı iyileştirmeler;

Kolay fotoğraf yüklenmesi

Kolay Bahsetme ''@''

Mesajları düzenleme gerek 30 dakika sınırı gerekse süresiz naçizane fikrim süresiz olursa mesajın düzenlenmeden önceki halini de görebilelim.

Fotoğraf uploadı için eklenen linkler dışındaki linklerin(favorini paylaş konusunda mesela her zaman meşhur sitenin linkini atıyoruz ve bazı al sat işi ile uğraşan forumu sadece o araçlara bakmak için ziyaret eden misafirler! var onlar önlenebilir) Üyelik oluşturulmadan görünmemesi.

Kolay nickname değişikliği.
-Bu hususta da kullanıcının profiline baktığımızda kullanıcı adının yanında daha önceden kullanmış olduğu nickleride görebiliriz-

Yine bir çok üyenin belirttiği gibi güncel tema gayet kullanıcı dostu ama mobil site ya da mobil uygulama gerçekten gerekli

DOHC
03-10-2022, 20:04

Hatta yıllardır üye olup mesaj sayısı sıfır olanlar veya son 1-2 yıldır tek bir mesaj bile atmamış olan üyelerin silinip, forumun gerçek katılımcılara ait olması yapılabilir.

Foto-video ekleme kolaylaştırılabilir. Hatta bilgisayar harddiskinden de resim-video yüklenebilse ne güzel olur.

Mesajlara 15 dk'lık edit imkanı gelmesi iyi olur.

Uygunsuz-şikayet et butonu ile bildirilen mesajların akıbetinin takip edilebileceği bir ekran olması. Örneğin "Moderatör XXX değerlendiriyor" "Mesaj uygunsuz bulunmamıştır" vb şekilnde geri bildirim yapılması şık olur.

sweap07
03-10-2022, 20:12
fotoğraf yükleme olayı en büyük dezavantaj herkesin dediği gibi. Daha önce konusuda geçmiştır forum dışı ama kendi araçlarımıza yapıştırabileceğimz STICKER düşünülebilir.

AşkınS.
03-10-2022, 20:31
Akşamlık açılan dedikodu konuları geri gelsin, toplu banlanmalar başlasın

mcemrek
03-10-2022, 22:40
güncelleme iyidir.

forum kültürü bence çok daha güzel. öz eleştiri olarak beğeni olayı güzel ancak beğenirken mesaj yazma olayına bizim daha fazla yönelmemiz gerekiyor sanırım.

Alican
03-10-2022, 22:56
Hatta yıllardır üye olup mesaj sayısı sıfır olanlar veya son 1-2 yıldır tek bir mesaj bile atmamış olan üyelerin silinip, forumun gerçek katılımcılara ait olması yapılabilir.
.

Sürekli girmeme rağmen yazı yazmam okur çıkarım, benim gibi bir sürü kişi var.

fthdrn
03-10-2022, 22:59
fotoğraf yükleme olayı en büyük dezavantaj herkesin dediği gibi. Daha önce konusuda geçmiştır forum dışı ama kendi araçlarımıza yapıştırabileceğimz STICKER düşünülebilir.

Sticker olmasi tehlikeli kanka. Bir çoğumuz agresif sürüyoruz. Bi yerde cimere şikayet edilirse forum yöneticilerin başı ağrır.

-Ata-
03-10-2022, 23:08
Ben de fotoğraf konusuna katılıyorum güncelleme güzel olur uzun süredir profil fotoğrafımı değiştiremiyorum :D

MertSerhanÖ.
03-10-2022, 23:36
@ bahset ve kolay fotoğraf yükleme güncellemesi gerçekten harika olur Özgün abi.Geri kalan bence böyle kalsın.Biz forumu böyle sek,safkan seviyoruz:)

Seven7
04-10-2022, 01:03
Fotoğraf yükleme konusunda ben de katılıyorum. Upload sitelerinden fotoğraf paylaşmak hem uğraştırıcı hem boyutlandırma problemi yaşanıyor.

Hazır böyle bir konu varken bir şey sorayım.

Normalde bir mesaj beğenildiğinde ya da bir postum alıntılanıp cevaplandığında sağ üst tarafta bildirimler üzerinden ulaşabiliyorum, fakat o bildirimleri açtıktan sonra bir daha o ekranı göremiyorum, bildirimler kısmının altında sadece özel mesajlar butonu var. O ekranı görebileceğim başka bir yer var mı?

ghibli06
04-10-2022, 01:20
canlanmakta fayda var elbette... burada karar verilmesi gereken nokta şu: biz bir sosyal medya organı mı olacağız yoksa ana fikrimiz olan otomobil üzerinden mi yürüyeceğiz?

Sohbet elbette ki güzel, hayatımızın büyük bir bölümünü kapsıyor ama başka hangi otomobil forumunda devamlı:

ne dinliyoruz? ne izledik? ne yedik? nerde yattık?nasıl giyindik? vs vs konuları olur mu??? o olay sosyal medyada her dakika yapılıyor zaten, daha çok teknik konu olmalı, makaleler olmalı, uygulamalar olmalı... haaa geyik konuları olmamalı mı? olmalı.. ama mesela o konular moderasyon tarafından açılmış sabit konular olabilir... mesela müzik, sinema, eğlence vs. sabit konular olur böylece her gece aklına gelen film konusu açmaz, konular kirlenmez, sayfalarda geyik konuları sayısı azalır...

aslında yıllar önce yapılan konuları ilgili bölümlere ayrılması işi çok başarılıydı, düzenli olarak her şeyi rahat buluyoruz, sadece bölümlerdeki konuların otomobil odaklı olması sağlanmalı, kalan geyiği zaten herkes kendi sosyal medyasında yapabiliyor, burasının bir özelliği olmalı...

bazen konularda yazılan cevaplar, sosyal medyada gönderinin altına yazılan yorumlar gibi oluyor, saygısız bilgisiz atarlı... bunun törpülenmesi lazım, diff. i uzattım araba F16 yazan adama olayın tekniğini anlatınca küfür yemeyelim mümkünse, şunları şunları dene yazılınca 'onları denedik zaten bilader, okuma yazman yok mu?' diye cevaplara müdahale edilmeli, yaşım kemale erdi ama hala bu işi seviyorsam paylaşımlarıma devam ediyorsam alacağım cevap 'inşallah senin yaşına gelince hala forumlarda yazan bir tip olmam senin gibi!' gibi cevaplar almamalıyım, alıyorsam da zahmet olmazsa yönetimden de bir karşılık beklerim, ben şahsen muhattap alıp da kimseyle polemiğe girmek istemem, çocuk değiliz telefonun ver adresini söyle mekanda buluşalım tarzı olaylara girişelim...

biz zamanında bmwteam i kurduğumuzda şehir sorumluları atamıştık, organizasyonları yapar, gerektiğinde sorumluluk alırlardı, bu tarz şeyler yapılabilir... ayrıca sosyal medya diye bir topic açılabilir sabit, insanlar facete instada ne paylaşıyorlarsa oraya atarlar, ilgilenenler oradan bakıp yorum yapabilir, en azından konunun sosyal medya olduğunu biliriz, ilgilenmeyenler de girmez, konular kirlenmez...

aslında fikir çok da, ortam gergin :)

DOHC
04-10-2022, 07:34
Sürekli girmeme rağmen yazı yazmam okur çıkarım, benim gibi bir sürü kişi var.

Olmaması lazım işte. Burası forum. Billdiğini paylaşman lazım yazarak.
Sadece işin düşünce soru sor cevap bekle ama cevabını bildiğin veya fikrin olan bir konuda paylaşım yapma olmaz.

weST.27
04-10-2022, 07:37
Şehir sorumluları işi güzel olabilir bence de. Organizasyon maalesef yok. Eskiden mesadayız diye konu açılırdı basıp giderdik. Şimdi gizli whatsapp konuları facebook vs vs çekirdek kadrolar toplanıyor. (haklılar mı evet).

Özet olarak;

-Kolay foto ekleme imkanı (yüklenen fotoların patlamaması da önemli)

-Mobil app

-Deneme vs talepleri için ayrı konu

-Şehir sorumluları atanması (zaten organize edenler belli büyükşehirlerde aslında da bir title verilebilir)

-@seven7 adlı arkadaşın belirttiği bildirim sorunu (aynı sorun bende de mevcut)

Ek olarak Özgün abi sen zaten detaylı konular açsan forum hareketlenir zaten projeler/otomobiller konularında, elinden bir sürü otomobil çıktı. Doğan kabak'a yapılan videolardaki araçlara burada güzel konular açılabilir.

Alp'in araçlarının konularını hala arada açar okurum golf/cupra, cihanın (@chn53) araçlarının da aynı şekilde corsa/golf vs.

edemirbas
04-10-2022, 08:52
Tema güncellenebilir bence, ama eski temaya dönebilme şansı olması koşuluyla. Forumu canlandırmak için ise eskilere olduğu kadar yeni üyelere de ihtiyacımız var. Beni foruma en başta çeken bilgiye olan açlığımdı. Project Cars bölümü benim için bir ilaçtı gerçekten. Gidip de herkes bi araba toplamaya başlasın demiyorum tabi ki ama fotoğraf eklemenin kolaylaştırılması yeni konuları da doğuracaktır kanaatindeyim. Project Cars olmasa bile forumun diğer köşelerine damlar yani bu.

edemirbas
04-10-2022, 08:56
Tema güncellenebilir bence, ama eski temaya dönebilme şansı olması koşuluyla. Forumu canlandırmak için ise eskilere olduğu kadar yeni üyelere de ihtiyacımız var. Beni foruma en başta çeken bilgiye olan açlığımdı. Project Cars bölümü benim için bir ilaçtı gerçekten. Gidip de herkes bi araba toplamaya başlasın demiyorum tabi ki ama fotoğraf eklemenin kolaylaştırılması yeni konuları da doğuracaktır kanaatindeyim. Project Cars olmasa bile forumun diğer köşelerine damlar yani bu.

Bir de edit yahu, eksik yazmışım bak aynı dk içinde editleyemiyorum :D

Eski kullanıcıların hepsi bu temaya alışık, çalışan bir şeyi değiştirmenin lüzumu yok. Ama daha modern bir arayüz yeni insanları da çekebilir aramıza. Sonuçta birisi foruma ilk girdiği anda buranın ne kadar teknik ve bilgili insanlarla dolu bir bilgi yuvası olduğunu anlayamaz. İlk gördükleri şey eski bir arayüz olur, "ne kadar aktif olabilir ki" düşüncesi gelir.x Bilmiyorum ben mi çok bilinçatına indim :D

Sti_Ozan
04-10-2022, 10:28
Aslında her şehirde onlarca forum üyesi var. Atıyorum her şehir için düzenli bi buluşma noktası olabilir (illa kafe olması gerekmiyor, zaten maltepede yapılan organizasyonda da gördük araç başında muhabbeti daha çok sevdiğimizi görmüş olduk.) mesela sürekli olarak her cumartesi akşam 8 gibi maltepe sahilde isparkta toplanıyoruz denir müsait olanlar o cumartesi oraya düşer sohbet muhabbet olur gibi gibi

MeRtCaN
04-10-2022, 10:40
Beni Mod yap artık Oz` :D :D

EREN34
04-10-2022, 11:25
Hello :)

edit her posta gelmeli bence.

Diyadin
04-10-2022, 12:29
Beni Mod yap artık Oz` :D :D

Bencede :D

darkred
04-10-2022, 12:47
Log in olduktan sonra beni hatırlaya basmazsam her tıkladığım konuda yeniden giriş yapmamı istiyor. Beni hatırlaya basınca da bir süre sonra oturumu kapatıyor. Burada biraz sorun var gibi.

Edit belirli bir süreliğine açık olsun fikrine bende katılıyorum. Yazıp gönderdikten sonra postu okuyunca hatalı olduğunu fark ediyoruz, düzeltemiyoruz.

Tema ve tasarım bence de aynı kalsın kaç yıldır üyeyim bu ekrana alışığım belki bir kaç alternatif ile kullanıcı tercihine sunulabilir. (varsa da bilmiyorum)

Kolay foto yükleme süper bir eklenti olur. Foto yüklemek ve boyutlandırmak zor oluyor çoğu zaman.

CND
04-10-2022, 13:57
Çağın iletişim hızında bilgi hızlı tüketiliyor. Forumlar bu sebeple bir tık mektup / e-mail ilişkisine yakınlaşmaya başladı.

Bu forumu takip ettiren ise çoğunluk üyenin her an ulaşamayacağı hayatlara sanki arkadaşıymış gibi tanık olmasıydı. Yani şu yurtdışında çekilen reality showlar misali...

Eğer forum canlanacak ise eski kitlenin geri gelmesi gerekir. Yoksa forumdaki fonksiyonların eksikliğinden ötürü aktif yazmayı bırakan üye olduğunu düşünmüyorum.

Ancak zaman çok acımasız =) Bir telefona toplanan 20-25 üyenin mevcut durumda evli-çocuklu ve yoğun çalışan versiyonlarının bu kadar esnek olamayacağını tahmin etmek çok da yanlış olmayacaktır :D

EMD
04-10-2022, 14:19
Sticker olayı tehlikeli ama reklam amaçlı düşünülebilir, reklama ihtiyaç varmı dersek taze kanlar için olabilir :)

Diyadin
04-10-2022, 15:44
Forum değerini hep koruyacak. Sosyal medya bilgi kirliliği resmen herkes maddi kazanç peşinde.

Üyelerin paylaşımlarından yazım kurallarına kadar moderatör denetiminde olması TT'nin en güzel özelliklerinden.

Artan parça ve işçilik fiyatlarından dolayı DIY (kendi işini kendin yap) anlamında paylaşımın artması harika olacaktır.

Havalı süspansiyon ve aşırı yüksek sesli müzik sistemlerinden ileri gidemeyen genç kardeşlerimize yol açarsak güzel olacaktır.

Diyadin
04-10-2022, 15:45
İmkan var mı bilmiyorum ama fotoğraf yükleme işini direk yaparsak güzel olacak :)

d3n1s
04-10-2022, 16:03
İmkan var mı bilmiyorum ama fotoğraf yükleme işini direk yaparsak güzel olacak :)

sizi alintilamis oldum ama genel gecer bir cevap vermek istedim, bildigim kadariyla site uzerinden direkt upload yapmak techturkey'in kendi serverina yuklemek demek, butun fotograflarin orada tutulmasi da gitgide artan server hacmi anlamina gelir. Dolayisiyla nasil kolay cozulur bilemiyorum :beuj:

eminkilic61
04-10-2022, 16:35
forumun ana sayfasında, son mesaj atılmış 15-20 konu görülebilir. aktif konulara buradan bakabiliriz

darkmoon
04-10-2022, 17:48
Vbulletin son sürüme yükseltmek bence gerekir tema değişimi çok bir şey ifade etmez şahsi görüşüm ..
Ayrıca yenilenen internet dünyasına adapte olmak şart ios ve store da aplikasyon uygulaması twittter ,instegram , Facebook gibi tekel alanlarda grup , sayfa oluşturma bunu foruma senkronize etme .. Bunlar olursa forum bir bence bir 10 senesini kurtarır ilerisi için..

Carmageddon
04-10-2022, 19:20
En azından mobil uyumu olsa güzel olur. Telefondan zor oluyor takip etmesi.

2jz
04-10-2022, 19:33
Bir kaç platform forum yerine sosyal platform denedi. Özellikle teknoloji tarafında başarılı örnekler var, otomobil üzerine ilk olabilir. Hem kullanımı kolay olur hem ilgi çekip büyümeye yardım eder hem de iyi bir gelir modeliyle gelir akışı sağlanabilir.

akko
04-10-2022, 22:22
İnstagram için mesela; forum içinde fotoğraf/araç konusu vs oylaması yapılıp; buna istinaden birinci gelen aracı haftalık paylaşım yapılabilir :)
Bunu önermemdeki sebep sayfada benim neden aracım yok vs gibi düşünceler olmasın diye :) hem de sürekli fotoğraf atmakla meşgul etmemek için.

Seneca
04-10-2022, 22:25
Son 10 açılan konu, en son cevap yazılan 10 konu, en popüler 10 konu (haftalık, aylık) tarzı bir bölüm sayfanın en üstüne gelebilir.

CenKeR
04-10-2022, 22:36
sağdan soldan foto upload etmek ile uğraşmasak çok iyi olur direk belli boyutta 5-10 foto ekleyebilmek çok güzel olur. konu açıcaz nerden yükleyeyelim tek tek uğraş vs çok yoruyor sonra link öldü derdi vs açamıyoruz sayın doctor abi :D

darkmoon
05-10-2022, 00:26
YouTube unutmamak lazım youtuber larla bir şeyler yapılabilinir forum merkezli

mirafiori
05-10-2022, 08:38

Katılıyorum iyi olur :D

eminkilic61
05-10-2022, 11:11

katılıyorum

DOHC
06-10-2022, 08:58
forumun ana sayfasında, son mesaj atılmış 15-20 konu görülebilir. aktif konulara buradan bakabiliriz

Ana sayfada "yeni mesajlar" tuşu var dileyene.......

eminkilic61
06-10-2022, 09:05

şimdi gördüm ilk defa, bilgi için teşekkürler

mirafiori
06-10-2022, 09:06

Diğer farklı forum alt yapılarında Emin in belirttiği gibi oluyor, sanırım onu kasediyor. Epey pratik bu sebeple belirtti sanırım. Zaten forum alt yapısınında değişeğini belirtti Özgün hocam, muhtemelen o tarz yeniliklerde gelir :) ..

207_TR
06-10-2022, 10:02
Anlık durum : 38 üye, 649 misafir.

Misafirleri üye yapmalıyız...

AliGizda
06-10-2022, 11:07

Şimdi logoff oldum denedim, sohbet topiğindeki konuları okuyabiliyorum. En azından belli topicler kapatılsa faydalı olur.

mcemrek
06-10-2022, 11:09

üzerine birde beğeniler mesaja çevrilebilirse dayatma olmadan forum baya bir canlanır herhalde

drago
06-10-2022, 12:23
Şimdi logoff oldum denedim, sohbet topiğindeki konuları okuyabiliyorum. En azından belli topicler kapatılsa faydalı olur.

Katılıyorum, favori konusu ve otomobilim konuları

rahmi
06-10-2022, 15:06

misafirlerin yarısı da üyedir, ama giriş yapmıyorlar muhtemelen :)

weST.27
06-10-2022, 17:26
Seat forumunda bi kaç konuya tıklayınca üyelik istiyor kota doldu diye üye oldum mesela.

Şu var yönetim yeni üye istiyor mu? Bilmiyorum açıkçası

onn_dear
06-10-2022, 19:21
Guncellenip eskisinden iyi olan hiçbir sürüm görmedim ���� iyi be böyle, gayet güzel, memnunuz yani Allah razı olsun almayalım biz

Fatih06ank
07-10-2022, 10:59
2 detay da ben söyleyim, açtığım veya yorum yaptığım bir konuda mesaj beğendiğim zaman başkalarının mesajlarında kim ne beğenmiş - beğenmemiş görebiliyorken, kendi yazdığım yorumun altında kimler beğenmiş - beğenmemiş görünmüyor. Eklense kullanışlı olur.

Bir de sohbet sayfasında aracım 4 defa muayeneden geçti yazacakken yanlışlıkla 7defa yazmışım düzeltemiyorum, düzeltilse iyi olur. Bazen cümleyi yanlış yazıyoruz öylece kalıyor.

Fatih06ank
07-10-2022, 11:01
Örnek:

https://i.hizliresim.com/q9kl4yf.jpg (https://www.hizliresim.com/q9kl4yf)

16EC813
07-10-2022, 15:09
Hondam com zamanında vardı her şehirin bi techturkey de grubu olsun herhafta sabit buluşma yeri olsun belli saatler arası bence çok güzel ve faydalı oluyordu en azından herkes yüz yüze görüşmek tanışma şansı olur forumda da her şehrin bi topik sayfası olur
Bence çok da güzel olur hatta benide yönetici atayın daha da güzel olur ��
En az senede birde genel bir buluşma olur büyük şehirlerde bölekli herkes kaynaşır ��
Söliceklerim bu kadar

16EC813
07-10-2022, 15:10
Alla sor u işareti koymadım ki gülücük koydum niye ki böle oldu

Tayfun.O
07-10-2022, 15:18
app diyecektim geliyormuş zaten gelirse bal kaymak olur.

Not: Bu tasarımı ve konu başlık düzenini seviyorum

fthdrn
07-10-2022, 15:31
Alla sor u işareti koymadım ki gülücük koydum niye ki böle oldu

Amca telefonun emojileri foruma entegreli değil ondan öyle gözüküyor. Msn zamanındaki gibi yazman lazım.

GÖKTÜRK
07-10-2022, 19:47
tüm yorumları okudum, mantıklı/makul bulduklarımı beğendim aynılarını tekrar etmeye gerek yok sadece forumda üye sayısının arttırılması konusunda yönetimin düşüncesini merak ediyorum bu bir kazanç sağlar mı sağlamaz mı bilmiyorum ama eskiden foruma üye olmak için aylarca yıllarca beklenilen zamanları hatırlıyorum

yiGT
08-10-2022, 18:19
Bende yukarda belirtilen iki konunun gündeme gelmesini çok isterdim; isteğe bağlı olmak kaydı ile mobil sürüme geçiş ve kolaylıkla mobil cihazlardan fotoğraf ve video yükleyebilme şansı.

Bu iki olayın gerçekleşmesi ile herkesin bilgisayar başına geçmeden foruma zaman ayırabileceğini, böylelikle daha fazla konu açılıp daha çok cevap yazılabileceğini düşünüyorum.

5500
09-10-2022, 13:37
SSL eklesek fena olmaz.

weST.27
12-10-2022, 09:25
Bu arada ek olarak gönderilen mesajları göremiyorum, yıllardır da böyleydi, ya ben keşfedemedim ya da bir sorun var sizlerde de bu şekilde mi

d3n1s
12-10-2022, 10:23
Bu arada ek olarak gönderilen mesajları göremiyorum, yıllardır da böyleydi, ya ben keşfedemedim ya da bir sorun var sizlerde de bu şekilde mi

hususi olarak "gonderilen mesaji kaydet" secenegini secmedigin muddetce kaydetmez. Vaktiyle yer kaplamasin diye dusunulmus, su an ziyadesiyle sacma olan seylerden biri :)

aslan
03-11-2022, 08:18
Bu konu askıda mı kaldı nedir son durum güncelleniyor muyuz?

weST.27
17-11-2022, 13:09
İnşallah askıda kalmaz :)

irfanakbas
17-11-2022, 14:58
7 sayfa yazılmış vaktim olmadigi için takip edemedim. Söyleyen olmadıysa eğer koyu tema seçeneği olsa güzel olur diye düşünüyorum.

ertantamer
17-11-2022, 18:04
Şifremi unuttum yapınca mail gelmiyor öncelikle bu düzelebilir.

Siyah
17-11-2022, 19:33
Selamlar çokça yazılmıştır diye düşünüyorum ama telefon uygulaması ile ilgili bir aksiyon alınsa çok iyi olur. Birde şehir şehir ayrılan bir konu grubu olabilir, üyeler orada aynı şehirden olup toplanabilir o şehirde etkinlikler düzenlenebilir. Eskiler zaten toplanmıslar ya da ahbap olmuslar ama ben mesela steam üzerinden oynanan birkaç oyun harici kimseyle tanısmadım ama herkesi bir araya getiren etkinlikler olsa mutlaka katılırım ya da her şehrin bir sorumlusu olabilir gibi gibi...

Patisever
18-11-2022, 00:49
kanka önce satilikşara bi ayar cek gereken desteği verelim bizde motorsports olarak

d3n1s
27-12-2022, 10:13
Hem konuyu hortlatayim hem de daha once fark etmedigim bir seyi yazayim.

Herhangi bir konuya ana sayfadaki "son mesaj" kismindan girersem otomatik olarak benim okumadigim ilk mesajdan aciyor konuyu. Ancak butun konular orada olmadigindan, alt foruma girip herhangi bir konuya girdigimde konuya atilan ilk mesajdan aciyor.

Herhangi bir konuya tikladigim zaman direkt olarak benim okumadigim ilk mesaji acsa muhtesem olur. Konuyu daha once hic acmadiysam zaten ilk mesajdan gosterir. Yok daha once okudugum bir konuyu bastan okumak istiyorsam da kendim ilk mesaja giderim.

Bana boylesi cok daha pratik geliyor, sizin dusunceniz nedir ey forum ahalisi?

weST.27
14-04-2023, 10:45
Güncellenelim mi konusuna bir güncel atayım :)

*AddO*
14-04-2023, 10:53
yillardir yazmiyorum foruma. simdi girince anilarim canlandi vala :D aksama benim makinalari paylasirim muhabbet olsun. forumla ilgili; arayuz vs boyle kalsin bence klasik iyidir. oldies but goldies
az once bisey fark ettim, forumu kisa bir sure okumayinca veya sayfa yenilemeyince (5dk gibi) tekrar sifre soruyor. bu sure uzatilabilir biraz.

fthdrn
14-04-2023, 23:25
yillardir yazmiyorum foruma. simdi girince anilarim canlandi vala :D aksama benim makinalari paylasirim muhabbet olsun. forumla ilgili; arayuz vs boyle kalsin bence klasik iyidir. oldies but goldies
az once bisey fark ettim, forumu kisa bir sure okumayinca veya sayfa yenilemeyince (5dk gibi) tekrar sifre soruyor. bu sure uzatilabilir biraz.

"beni hatırla" ya tıkladınız mı