PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xiaomi mi Stick Tv problem

Anıl E.
23-12-2022, 12:41
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 senedir sorunsuz kullandığımız Mi Stick Tv'nin durduk yere kumandası çalışmamaya başladı. Pil değiştirdim pili bitmiştir diye yok. Ana sayfa ekranı geliyor ama kumanda sağa-sola ileri-geri ilerlemiyor. Yani şöyle söyleyim sabah çalışıyordu sorunsuz bir şekilde akşam gitti.

İnternette araştırdım benzer problemler yaşayanlar çok ama doğru düzgün çözüm önerisi bulamadım. Benim de aklıma techturkey geldi hemen , elbet kullanan vardır ya da kullandıysa bile böyle bir problemle karşılaşan var ve çözümü anlatırsa çok sevinirim.

d3n1s
23-12-2022, 13:56
Buyrun benim :) Bu arkadas bir sekilde TV kumandasini kendine tanitiyor, onunla kullanabilirsiniz. O da ise yaramaz ise usb girisinden mouse takin, bagli bluetooth cihazlarini bulun ayarlardan, kumandayi kaldirin, sonra tekrar esleyin. Sorununuz cozulecektir.

Anıl E.
23-12-2022, 14:15
Buyrun benim :) Bu arkadas bir sekilde TV kumandasini kendine tanitiyor, onunla kullanabilirsiniz. O da ise yaramaz ise usb girisinden mouse takin, bagli bluetooth cihazlarini bulun ayarlardan, kumandayi kaldirin, sonra tekrar esleyin. Sorununuz cozulecektir.

Bilgisayara bağlama şansımız yok mu ? Yani denedim de bilgisayara hdmi girişi olarak bağlanamıyor

d3n1s
23-12-2022, 14:16
Bilgisayara bağlama şansımız yok mu ? Yani denedim de bilgisayara hdmi girişi olarak bağlanamıyor

malesef yok.

d3n1s
23-12-2022, 14:24
yuutubunda soyle videolar mevcut, belki isinize yarar: https://www.youtube.com/results?search_query=xiaomi+tv+stick+remote+not+wo rking

8.000rpm
23-12-2022, 14:57
kumandayı yeniden pairing yaptırmıyor mu sistem?
stick'i komple resetleyip fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?

Anıl E.
23-12-2022, 15:03
kumandayı yeniden pairing yaptırmıyor mu sistem?
stick'i komple resetleyip fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?

Abi kumandayı görmüyor sistem, ah bi görse komple resetleyeceğimde .

makif84
23-12-2022, 15:24
Telefon kamerasını açın kumandanın ucundaki lede doğru tutun.
herhangi bir tuşa bastığınızda led yanıp sönüyor mu kontrol edin.Eğer yanmıyorsa sıvı teması veya düşmeye bağlı lehimler de temassızlık olabilir.

Schumi
23-12-2022, 16:03
Telefon kamerasını açın kumandanın ucundaki lede doğru tutun.
herhangi bir tuşa bastığınızda led yanıp sönüyor mu kontrol edin.Eğer yanmıyorsa sıvı teması veya düşmeye bağlı lehimler de temassızlık olabilir.

Mi TV Stick kumandası bluetooth lu. InfraRed değil.

makif84
23-12-2022, 16:52
Mi TV Stick kumandası bluetooth lu. InfraRed değil.

bilgilendirme için teşekkürler.O zaman eklediğim video belki arkadaşın sorununu giderme de yardımcı olabilir.
Mi box Kumanda Sorunu Cozumu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=TP_981CXPl4)